KERKNIEUWS. ONDERWIJS Land- en Tuinbouw. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. 409e Staatsloterij. Gemengd Nieuws. De najaarsschouw over de voet paden zal onmiddellijk na 18 October worden gehouden. Middelburg. De eerste spellei- derscursus in Zeeland. Alhier is Zaterdag de eerste spelleiderscursus in onze provincie geopend, welke is opge richt op aandrang en met medewerking van den Bond van lichamelijke opvoeding en waartoe zich te Middelburg eene com missie gevormd had met den burgemeester als voorzitter, en personen vooraanstaan de op het gebied van openbaar zoowel als van bijzonder onderwijs als leden. De burgemeester, de heer P. Dumon Tak, heette de in de Rijschool aanwezige deelneemsters en d eelnemers welkom, drukte zijn spijt uit, dat de heer Bal fort, inspecteur van de Lichamelijke op voeding niet aanwezig kon zijn, en druk te zijn vreugde uit over de vrij groolo deelname aan dezen eersten cursus. De voorzitter deelde mede dat bij goed we der steeds in de gymnastieklokalen van de Rijks lloogere Burgerschool zal worden geoefend. Spreker hoopt dat de cursus voor allen aangenaam zal zijn en het doel zal worden bereikt, namelijk het opdoen van practische en theoretische kennis van de verschillende spelen. Vervolgens nam de leider van den cur sus, de heer W. de Graaf, het woord en heette zijnerzijds de commissieleden, bij na allen tegenwoordig, welkom, en ook de cursisten, daarbij zijn spijt uitdrukken de dat nog niet meer heeren zich op gaven. Spr. vroeg of de opvatting van den oproep was geweest dat mien direct met den cursus zou aanvangen. Toen op deze vraag door allen beves tigend was geantwoord, werd direct met de oefening van het balspel,,Geef Door" begonnen. Er waren totaal bij de eerste los 29 dames en 9 heeren, uit verschillende plaatsen en zoowel van openbaar als van het bijzonder onderwijs. Te Middelburg zijn door de poli tie drie kleine jongens aangehouden we gens diefstal van appels uit een boom gaard aan den Nieuwlandschen weg. Na dat zij op het bureau eens. flink onder handen waren genomen zijn zij door hunne ouders terug gehaald. De vice-Admiraal G. P. van Dec king Colenbrander, commandant in Zee land heeft een Verordening vastgesteld, waarbij bepaald wordt dat bestuurderen, of hun lasthebbers, van ondernemingen tot vervoer van vee en goederen, de spoorweg- en tramwegmaatschappijen daaronder gerekend, hetzij de dienst dier ondernemingen op gezette of op onge zette tijden wordt uitgeoefend, verplicht zijn, op aanvrage van den burgemeester ter plaatse, aanneming van door laatst genoemde autoriteit te bepalen soorten goederen en vee ter verzending te wei geren, wanneer de aanbieding daarvan niet vergezeld is van een schriftelijke verklaring "van den burgemeester voor noemd, of van diens gemachtigde, waaruit blijkt, dat van de bedoelde verzending is kennis genomen. Overtreding van deze verordening wordt, ingevolge de wet op den staat van beleg, gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand, of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Tot lid van het bestuur van de Ijsfabriek is gekozen de heer P. de Pagter, in plaats van den heer A. Beuge link, die bedankt heeft. Door de Arrond.-Bechthank alhier zijn, ter vervulling van de vacatures van rechter in en van griffier hij haar college, de navolgende alphabetische lijsten van aanbeveling opgemaakt voor rechter: mr. I'. van Regteren Al- tena, rechter in de Arrond.-Rechtbank te Zierikzee; jhr. mr. dr. L. A. van den Brandeler, substituut-griffier bij de Arr. Rechtbank te Amsterdam; en mr. J. Nieu- wenhuisen, substituut-griffier bij de Arr.- Rechtbank te Leeuwarden; voor griffier: mr. F. R. Crommelin, substituut-griffier hij het Kantongerecht te Rotterdam; mr. H. Pleyte, griffier der Arr.- Rechtbank te Zierikzee; en mr. Th. Port heine, substituut-griffier hij de Arr.-Recht- bank te Middelburg'. Vlissingen. Met de mailboot „Meoklen burg", die te kwart voor vijlf aankwam, kwamen Vrijdag 30 gewonde Duitschers mede, waaronder twee officieren en een zeeofficier, die in zijn geestvermogens gekrenkt is. De gewonden konden zich allen zonder hulp naar den trein begeven De trein was door het personeel met groen en guirlandes behangen en binnen stonden bloemen. De mannen waren blijde over de tehuisreis. De trein vertrok te half zeven via Brussel naar Aken. (Z.) Vrijdag was het de dag Wftarop vóór 40 jaren de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" is opgericht. De „V. Ct." schrijft naar aanleiding hiervan o.m1. liet Volgende: Van de oprichters is de lieer Arie Smit, thans president-commissaris der Maat schappij nog in leven, terwijl de heeren Jos. van Raalte, directeur der Maatschap pij, VV. II. Martin, hoofd-ingenieur en J. Janszen, ingenieur, vanaf de oprichting hunne respectieve betrekkingen nog waar nemen. Van de werklieden die 40 jaar geleden iu dienst kwamen, zijn daar nu nog werk zaam: B. Leeuwenburg, onderbaas en D. van Hoepen. Aan de fabriek werken plm. 2000 werk lieden, terwijl het aantal ambtenaren thans 150 bedraagt. (Z.) Naar de „VI. Ct." verneemt is te Vlissingen een vakvereeniging van kruide niers opgericht, met aanvankelijk negen leden. lerseke. Vrijdagavond is hier schipper S. Paauwe met een zijner knechts en de boot uit Gent teruggekeerd. Zijn zoon hebben de Duitschers nog gehouden en doorgezonden naar Duitschland, als ver dacht van spionage en smokkelen. Zelf heeft S. Paauwe met zijn knechts eerst 3 dagen in Gent en daarna nog 3 dagen in Brussel in do „prison" gezeten. Hij is hij gebrek aan bewijs losgelaten. We hopen, dat door deze gevangenneming do andere schippers niet belemmerd zullen worden in hun vrije doorvaart naar Brus sel en Mecholon en dil hun een wijze leerles moge zijn. (Z.) Hansweerd Aan Johannes Baart alhier wien bij besluit van 22 Mei j 1. het ver blijf in Zeeland was ontzegd, is thans vergunning verleend weder terug te kee- ren met ingang van 15 October 1915. Op de postspaarbank werd in Sep tember ingelegd f 1179 41 en terugbetaald f 1502.39, liet laatst afgegeven boekje was no. 784. Er werden 906 telegrammen verzonden, en 206 ontvangen, samen 1112telefonische gesprekken zijn ge voerd als volgt: uitgaande 732, inkomende 637, lokale 67, samen 1486. Sluis Vrijdagavond werd alhier in het burgergasthuis gebracht een 16-jarige knecht van den landbouwer H uit Eede, die door een mestwagen overreden was. Een zijner beenen is vreeselijk gekneusd. Zijn toestand is zorgwekkend. (M. Ct Aardenburg. De electrisclie grensdraad eischt maar steeds slachtoffers. Zater dagmorgen had een vrouw in Eede het ongeluk door het jagen achter hare kip- Ëen te dicht bij den draad te komen. >e ongelukkige struikelde en viel tegen den draad, waardoor zij onmiddellijk dood was. IJzendijke. In den ouderdom van 66 jaar is overleden dhr. 1. Leenhouts, lid van den gemeenteraad. Breskens. Zondagmiddag j.l. om 3 uur vlogen drie vliegmachines hoven Zeeuwsch-Vlaanderen op middelmatige hoogte. Overal werden ze beschoten. Ze koersten naar België. Heden, Maandagmorgen, in de vroegte bewogen zich weer vliegmachines boven de grens in Zuidelijke richling. Vooral door de Duitschers aan de grenzen wer den ze lievig beschoten. I Tegen enkele inwoners is proces- verhaal opgemaakt wegens het weigeren van inkwartiering aan militairen. Heille. In de Belgische grensdorpen roe pen de Duitschers ambachtslieden op om voor hen te werken tegen betaling. Som migen trachten hierom weer uit te wij ken. Hulst. In de maand December zal voor den B. K. Onderwijzers-Bond in Hulst optreden dhr. J. W. Vienings, redacteur der „Nieuwe Zeeuwsche Courant" te Goes, met het onderwerp „De val van Constan- tinopel in 1453". Zuidzande. Tot gemeenteveldwachter to Genemuiden (Overijsel) is benoemd dhr. J. Jansen alhier. Besmettelijke ziekten. In de week van 29 September t./m. 5 Oct. zijn de navolgende besmettelij'kje ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen Roodvonk: 4 gevallen te Neuzen, 1 te Middelburg en 1 te Vlissingen. Diphteri- tis: 2 gevallen te Groede, en voorts een geval in Goes, te St. Jansteen, te Vlissin- g'en en te Zierikzee. (Z.) Bij niinistrieele beschikking zijn niet ingang van 1 dezer benoemd hij de di recte belastingen tot. koinmis 3e klasse: H. R. Alleen en G. v. Tongeren te Aar denburg, .1. Bult en G. H. I). Polderman le IJzendijke, J. v. d. Schaft en J. J. Karman te Sluis, A. Klein Geltink t-e Breskens, W. de Hoog te Philippine, G. II. v. Rijn te Axel, O. Noordewier en B. de Vos te Koewacht, D. Bos en J. II. Bosch te Nieuw Namen, allen tijdelijk. Bevorderd met ingang 1 November: J. v. llinte te Haarlem1, tot rijksklerk 2e klasse, teil kantore Zierikzee. Van kom mies 3e klasse tot kommies 2e klasse J. v. Waarde te Philippine, J. Zeldenrust, J. A. Suurmeijer en A. F. Kamp, te Sas van Gent, J. Sluiter te Biervliet, 1 M. de Ridder te Axel, B. Rotgers te Sluis. Verplaatst de kommies 2e kl. A. Augustijn, Fan Horst naar Tliolen, en de rijksklerk VV. Willemse, van de inspectie Oostburg naar de inspectie Hoorn. Onze du ik booten. Een ver slaggever van de „Telegr." maakt met Louis Baemaekers ©n een paar vreemde journalisten een autotochtje langs de zuid grens van ons land. Hij vertelt van een tocht naar Zeeuwsch-Vlaanderen: „Bij liet oversteken naar Breskens zagen we plotseling een Nederlandsclie onder- landsche onderzeeër opduiken en in vliegende vaart, den kop hoven water en met een langen staart van lillend en spattend schuim', een halven kring trekken rond onze boot op' liet watervlak. Dal gaf ons even de sensatie in volle zee te zijn en door een Duitsche TJ-boot te worden aangehouden. Dat zouden onze Nederlandsche onder water-jantjes dus óók wel kunnen als liet ooit eens moest noodig zijn. Bravo 1 Mais ils sont épatants! (Het zijn ondernemende, kranige kerelsjubelde onze Fransche collega, toen de duikboot fier de Nederlandsclie vlag vertoonde. Splendid! (Prachtig!) mompelde do Engelschman, zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken. Goes. De retraite voor leden der H. Familie te Goes in het retrai- tenhuis te Seppe, zal gehouden worden van 27 tot 30 November a.s. Tot aan 15 November kan men zich nog aanmel den hij den Eerw. directeur der Congre gatie, den WelEerw. heer v. d. Eem, daar nog eenige plaatsen beschikbaar zijn. Kardinaal Van Rossum is niet ziek geweest en heeft geen sui kerziekte. Alle berichten dienaangaande in de bladen zijn niets dan praatjes. Ziedaar wat de Romeinsche correspon dent van „Het Centrum" uit den mond van van Z. Eminentie zelve vernam, kort nadat deze van zijn vacantieuitstapje met zijn secretaris pater Drehmanns in Eeuwige Stad was teruggekeerd. De kardinaal, zoo schrijft de correspon dent, zag er friscli en opgewekt uit, met een gelaatskleur die blijk gaf van de beste gezondheid. Aalmoes voor den Paus. Sint Bavo" sloot vorige week de elfde lijst van „Een aalmoes voor den Paus" met f33987.15V2. Giften ineens of wekelijk'ehe en maan- delijksche bijdrage zende men aan Redac tie van „Sint Bavo", Huize Bijdorp, Voorschoten. Kloetinge. Bij de derde oproeping heeft zich thans één sollicitant aangemeld, voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdacte. (Kr. Crt Oostburg. Bij het gehouden examen van den Zeeuwschen Bond van Waterbouw kundige ambtenaren slaagden de heeren I'. van Male van alhier en A. Minder- houd te Breskens. Belgisch onderwijs in Vlissingen. Men schrijft aan „De Tijd" Sinds eenigen tijd zijn onze Belgische scholen weer in vollen gang. Met fris- sclien moed zijn onderwijzers en leer lingen. een nieuw, het tweede waar schijnlijk in ballingschap door te brengen schooljaar begonnen. Onze lagere school telt 4 klassen met plm. 150 kinderen. Aan het hoofd der school staat een Belgisch hoofdonder wijzer, mr. de Blok, geassisteerd door 5 Belgische onderwijzeressen. De dames Joris, van Bossen en Lebrocque. Behalve de klassen van lager onder wijs bezit Vlissingen ook nog een Bel gisch Atheneum Op initiatief van enkele heeren werd een maand of zes geleden dit Atheneum begonnen. Niettegenstaande verscheidene moeilijkheden op financieel gebied, vooral weigering van statelijke subsidie, wist de directie deze lioogero school toch te handhaven. Thans volgen een kleine honderd stu denten de lessen van het Atheneum, waar de lessen volgens het officieel pro gramma der Belgische Athenea's gegeven worden. Oude en moderne humaniora worden gedoceerd door uitsluit) nd Bel gische leerkrachten. Aan het hoofd van liet Atheneum staat als directeur de weledele zeergeleerde heer dr. L van den Broeck, die voor den oorlog repetitor was aan de Leuvensche Universiteit. Als professoren, belast met het onderricht hunner landgenooten, hebben we de heeren Cluckers, professor aan het Koninklijk Atheneum van Cliio- nay, Collinet, profe.-sor der rhetorica aan het Atheneum van Doori.ik, verder de heeren A. en R. Adams, Pels en Prevoost. De aalmoezenier van Vlissingen, de weleerwaarde zeergel. lieer J. Op den Kamp, belast zich met het godsdienstig onderwijs, meer uitgebreid catechismus onderricht in de laagste en apologie in de hoogste klassen. Daar het Atheneum van Vlissingen een unicum is voor de provincie Zeeland, vinden we onder de studenten niet alleen die, welke hier ter stede wonen, maar ook verschillende uit den omtrek Middelburg, Domburg, enz. Zelfs studen ten, wier ouders altijd in Vlissingen wonen, maar die in België de scholen bezochten, profiteeren nu ook van de gelegenheid om hunne onderbroken stu dies voort te zetten. Met laatstgenoemde bedoelt de inzender de zonen van de te Vlissingen verblijvende Belgische loodsen Koewacht. De vorige week zijla de land bouwers, die hier beetwortelen verbouwd hebben voor de Belgische suikerfabrieken, begonnen met liet rooien en vervoeren der bieten. Er liggen al aanzienlijke hoeveel heden Ier verzending gereed aan de laad plaatsen van spoor en tram', ofschoon het verlof voor uitvoer nog niet verleend is. Men wil denken, dat de Nederlandsche regeering het met het Duitsch bestuur nog niet eens is over de levering van pulp. Mocht do uitvoer onverhoopt niet toegestaan worden, dan zullen de meeste dezer beetwortelen naai' de Hollandsche fabrieken verzonden worden. Dezen winter zal in de openbare school to St. Andries onder deze gemeente oen cursus gegeven worden in landbouw kunde. Als onderwijlzei' zal optreden de heer Th. Remiery, lapdbomvleeraar. Men meldt uit liet eiland Tliolen De aardappelteelt in ons eiland heeft in de laatste jaren een zoo groote vlucht genomen, dat dit gewas behoort tot de voornaamste onder alle, die den landman het zaad in 't bakje moeten brengen de cijfers daarvan vermeld in liet ver slag der commissie die een onderzoek instelde een vorig jaar voor de levens vatbaarheid van een tram of spoortrein in ons eiland, wijst dit trouwens vol doende uit Geen wonder dat de afdeeling der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij spontaan meeging met liet voorstel Krui- ningen om den minister te verzoeken den uitvoer van aardappelen naar het buitenland toe te staan. Thans blijkt dat volgens den Minister weinig kans daartoe bestaat, omdat de algemeene opbrengst verre beneden die van 1914 is. Dit moge elders het geval zijn, in onze omgeving zeker niet, zoo dat voor vele bezitters van aanzienlijke hoeveelheden die meedeeling teleur stelling zal brengen misschien dat de mindere opbrengst elders dan de prijzen in eigen land ten goede zal komen en ook hier ten slotte de teelt zal mogen gerekend worden tot de best geslaagde. (M. Ct.) Amsterdam. Hedenmorgen is van het dak van een perceel aan de Kuiperstraat een schilder naar beneden gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Katwijk. Bij den reeder Meerberg is bericht ingekomen van den Noderland- schen Consul te Lowestoft, dat de Kal- vvijksche logger K. W. 10 is gezonken, vermoedelijk door het stooten op ©en mijn. D© bemanning is gered. Sofia. Het Bulgaarsche kabinet zal eenigszins worden gewijzigd. Minis ter-President Radoslawof zal de por tefeuille van Buitenlandschc Zaken aanvaarden en de gewezen burge meester Christof Popof zal Minister van Binnenlandsche zaken worden. Als Minister van Oorlog komt in de plaats van Generaal Jekof, Generaal Na- denof. Deze heeft ook hot opperbevel over de troepen. II October 5 uur 's namiddags Petersburg. (Off.) De Russen ontruim den Garbounowka nadat liet herhaaldelijk in onze handen en in die des vijiands was geweest. Ten Zuiden van de Pripet bezet ten vijandelijke afdeelingen liet dorp Rero- naja en Volia nab'ijl Pajon. Biji Nowosielke aan de Styr, hoven Tch-cartsrysk slaagde de vïjland er in naar den rechteroever over te gaan. Parijs. (Officieel. Communiqué van gisterenavond 11 uur.) Wij maakten opnieuw vorderingen ten Noordoosten van Tahure in Champagne en veroverden door een schitterenden aan val nog een Duitsche loopgraaf ten Zuid oosten van liet dorp Tahure. In België, Artois, in de Argonne en tusschen de Maas en Moezel artillerieduels. Leven dige gevechten met loopgraaf mortieren Werden geleverd in liet district Lilians en hij de Hartmannsweilerkopf in de Vogezen Parijs. De „Petit Parisien" meldt .uit Athene, dat de landing van Fran- sche en Engelsche troepen t© Saloniki voortgang heeft. Zaterdag vertrok een g© hecle divisie met artillerie naar het bin nonland. De operaties tegen Servië. De morgénbladen van heden melden: Berlijn. 10 October. (W.B.) Het groot- hoofdkwartier meldt: De stad Belgrado en de hoogten ten Zuid-Westen en Zuid-Oosten van de stad zijn na een geveclil in ons bezit. Ook verder ten Oosten werd de vijand, waar bijl standhield, teruggeworpen. Onze troepen rukken verder vooruit. Weenen. 1!) October. (W.B.) Het slaf communiqué luidt: In Ma-eva ten Noorden van de boven- Ovac rukken de Oostenrijk-Horagaarsche troepen zegevierend vooruit. De Duitsche regimenten, welke Belgrado binnengerukt zijn, bobben de stad na ver bitterde straatgevechten van vijanden ge zuiverd en vallen de ten Zuid-Oosten en ten Zuid-Westen gélegen hoogten aan. Meer stroomafwaarts liehhen onze hand- gonooten reeds met sterke troepenmach ten den Zuidelijken oever van den Donau bereikt, en den vijiand uit meerdere stel lingen geworpen. Met warme dankbaarheid gedenken de aanvoerders en de troepen na de verove ring van de groote rivierlinie in hun rap porten de onvermoeibare en heldhaftige activiteit der dappere pioniers en de op- offerirugsvolle medewerking der Donau- flottille. 5e kl., 13e lijst. Trekking 11 Oct. f15000: 10181 f 10007980 f 4003243 9547 17350 19525 f 200: 2274 10941 f 100: 28 3670 3737 4081 4359 4518 7104 7448 9157 9289 10780 12031 12171 13277 14202 14791 19946 20614 f 702927 2974 8023 8028 8074 14115 36021 Nieten: 1543 2903 2945 2987 2995 3183 3590 5468 5498 6S1 1 6819 6829 6850 8082 8097 8101 8125 8130 8707 14124 14630 16047 17838 17846 17851 Te Amsterdam is de pasbenoemde nieuwe voorzitter van een afdeeling van het Nationaal Steuncomité aehter slot en grendel gez-et, toen gebleken was, dat de man een valschon naam droeg en reeds in 1913 wegens vele oplichterijen was veroordeeld, maar zich toen door de vlucht aan zijn straf had Weten te ont trekken. Inspecteur Kater had er de lucht van gekregen, dat de ni-euive voorzitter en de oude oplichter een en dezlelfde persoon waren. iE e n 104-j a r i g e in De in B r i e 1. Zondag is de heer Corstiaan Hagers, in Den Briel, 104 jaar oud geworden. Hij is nog frisch en gezond, alleen zijn gezicht is niet te best meer. Hij is, als oud strijder van 1831, gerechtigd tot het dragen van hel Metalen Kruis. Ook werd heul de gouden medaille der Oranje-Nassau-Orde verleend. Goederentrein ontspoord. Donderdagavond z'ij'n op het stations- emplacement te Stadskanaal twee goede rentreinen zijdelings in elkaar gereden, waardoor twee wagens ontspoorden, waar van er een op zijl.le viel. De locomotief en do bagagewagen van den oenen trein zijn ernstig beschadigd. Persoonlijke- ongeluk ken zijiii niet voorgekomen. Een oud student. Een gepensionneerd ambtenaar te Utrecht, oud 67 jaar, heeft zich laten in schrijven als student om de colleges te volgen voor de medische faculteit aan de hoogesehool te Utrecht, wijl hij, volgens het „U. D.", nu nog hoopt liet artsdiplo- nra te halen, een studie, waartoe hij zich altoos bijzonderlijk voelde aangetrokken, maar die hij door den loop der omstan digheden niet op jeugdigen leeftijd kon beginnen. Te Zwolle geraakten de kleeren der eclitgenoote van den hoofdconducteur der S.S., H. v. d. Woude in brand. Zij kreeg daarbij zulke hevig brandwonden, dat zij, na voorloopig verbonden te zijn, naar het Sopliiaziekenhuis moest worden over gebracht, waar zij kort daarop is over leden. (N. v. d. D.) Zaterdagavond half twaalf is de motor boot Zeemeeuw van de firma Vermeer Van den Arend, liggende aan de Maas haven te Rotterdam omgeslagen. Persoonlijke ongelukken hadden door dit ongeval niet plaats. Om een zoekgeraakte-diamant. De „Times" bevat het volgende merk waardige berichtje Een Belg en een Nederlander spraken elkander Maandagnamiddag in Charles Street, Hatton Garden, om over den ver koop van een partijtje diamant te onder handelen. Zij stonden bij liet kelderluik van een koffiehuis en terwijl een van hen de partij nog eens doorzag, viel een steen door een reet van liet luik tusschen de steenkool in den kelder. Urenlang werd de steenkool omgewoeld en eindelijk kocht de Hollander den in houd van den kelder voor 5 pond ster ling. De steenkool werd in zakken ver pakt en nagezien, maar de steen is niet teruggevonden. Een duur student Te Groningen is onlangs een student failliet verklaard. Wat zijn schulden alzoo bedragen zegt liet volgende overzicht: 7 caféhouders was hij schuldig voor een bedrag van f 1408.4D en bovendien nog 6 wijnhan delaren voor f 760.86, terwijl een banket bakker nog f 158,77 moet hebben. Aan kleeren liet bij bij zeven firma's voor een bedrag van f 1255.02 onbetaald. Drie sigarenhandelaars hebben hem voor f716 62 in 't krijt, terwijl hij bij drie coiffeurs onder het mes heeft gezeten met de wetenschap, dat zij met hun drieën f655 van hem moesten hebben S mokkel-baby. Men schrijft uit Venlo aan de „Geld.": Dezer dagen arriveerde aan de grens een vrouw met een kinderwagen, waarin een slapend kindje lag. Bij onderzoek door de grenswacht bleek echter, dat de „lieve kleine" bestond uit meel, rijst, enz. Voor het hoofdje zat een masker. Natuurlijk werd de slaap van het teeder wichtje wreed gestoord i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2