409e Staatsloterij. en. iten. Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt SPORT. UIT DE PERS. Marktberichten. Posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. I hield een pelnemisrs. oten door [>gels door 1'. Triest bgel even- |le „Msb." strand te l-oot aantal kan niet deze zijn. tier schade Ik geschoten llat er mij- lek der En- Nicolaas, laatschappij poals >1a©ds scheirs ver- Inisstraf en okken door heeT Van een kl. I". Vrijdag- jeniging 'a j Vincentius- tlko goed I werd om! 1 't Hoofdhei- Inda te voe lhor15-INo- Spoor- en iMirldelburg, ld, zal 6 en Tiganda-num- lloor huisbe- lon voor 't I |de ministers gewoonlijk lan Bewaring lpediteur met J diefstal van ons het ver- Lmsterdam uidsche" sol ider z'ijn ge pas senverval- Arnhem ge- sveld. namiddags Luniqué van naakten vor en daar een zuiden het lerieduel ten hampagne en le in de Vo- >f in de loop- mder succes. heeft bojmf ivegstation op re gehouwen je Engelsche ie door bom- ligen bescha- dagorder van Thans is een ©ten slag be- n in het zui- vijand door- 1e legercorps erde zich van le hoogte van an de Engel- gevormd aan diers en imaak- hiitsche krijgs- 25 kanonnen, p een eincle- ijk oorloig'stoo- ooneel gingen artillerievoor- gehefele front Irgon in dichte ver, die onder zen voor hen ifgeslhgen. Ook pllen van den den van Len- ijke aanvallen ksohe consul s'che gezant (la van den Griek- lïjlk heeft mede- pnsChja troepen en en dat zoo- ijk Servië mfet vertrouwt, dat ^al door laten, (ft geantwoord, raliteit wil be- aakt tegen het rnsche troepen, kenlands hond en verandering. Trekking 4 Oct. 5000 1000: 400: 200: te lijst. 5881 7864 8895 7898 9743 1138 7642 16013 20529 475 4466 8923 11462 2890 3191 14597 2931 2938 3197 3204 5444 5446 8115 8133 14612 16054 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. 100: f 70: Nieten 20197 12226 9817 4697 16891 8050 3000 3209 5464 14049 13284 7819 17027 14129 3065 3235 5476 17417 13853 7829 18478 14140 3194 3579 6801 16056 Galgenhumor. I,. S. is een deug niet, die ladders en karren verduistert, die nu eens leurder, dan weer glazten- tvasscber is, doch die ook kan pianospelen en als zoodanig 's avonds het genot ver hoogt van de luyden, die in cafétjes of kroegjes verblijven. Zoo ook voor eonige dagen in een be kend café in een der straten, die naar het station te Haarlem leidt. Terwijl hij aan 't spelen Was, kwamen binnen een buitenman en ^ij!n zoon, mi licien. Zij gingen aan een tafeltje, zitten, bestel den hun consumptie en luisterden. De milicien scheen verrukt over het spel, althans hij! .ging naar den pianist, klopte dien op den schouder en ziei: „Jij speelt goed, haassie." Opeens vloog S. va.n zijn stoel op en zei: „Weet jij niet, tegen wien je spreekt?" En op het antwoord van den beduusden milicien: „Neen, mijnheer", barste S. uit: „Wat, ken jij' je officieren niet, weet jij niet, dat ik luitenant S. hen, marsch, naar je plaats terug." De milicien droop af, ging naast vader zitten, die hem wat influisterde en na een poosje kwam. hij' bij S. terug om dezfen excuus te vragen voor zijn niet-weten en tevens hood hij' den luitenant iets aan. Maar nu werd deze pas eerst boos. „Wat denk je wel, dat een meerdere van een mindere iets aanneemtIk zal rapport van jou maken, wegens poging je meer dere onn te koopen." Maar z'achtjes voeg de hij er hij: „Als je vader dit nou nog deed." Do milicien weer af, maar nu kwam vader hij den luitenant en verzocht iets te mogen aanbieden. Nu, de luitenant zou dan nog een cognacje drinken, hoewel hij anders niets gediend is Van zlulfce fa miliariteit. Van één cognacje werden het vier, vijf en nu durfde vader zoowaar den luitenant verzoeken, zijn zoon een paar uur per missie t» geven na 10 uur. Geen sprake van, de jongen had nu al meer 'dan genoeg op, na 10 uur moest hij thuis zijn. Vader hield aan, liet een paar rijksdaal ders glijden in den zak van den luitenant, die in geen jaren, zooals hij later zei 'n „knaak" in Izijn handen had gehad, de luitenant weird steeds milder gestemd ook door de meerdere cognacjes en ein delijk zei hij: „Milicien kom' eens hier, neem de positie ©ens aan, zoo, loop nou eens om het biljart", en daarna„Ja, heelemaal bladschoon hen je niet, maar je vader is er bij, dus zal ik maar niet nauw kijken. .Ie hebt permissie tot vannacht 3 uur, maar dan ook geen minuut later, begrepen Te 3 uur kwam de milicien aan de ka zerne; de commandant van de wacht, die van luitenant S. nooit gehoord had, zette den milicien in het rapport wegens te laat thuiskomen, de compagnies-commandant, die het verhaal van luitenant S. te liooren kreeg, begreep dadelijk, dat de boerenzoon was beetgenomen, zocht uit wie.den streek had uitgehaald en gaf daarvan kennis aan den officier van justitie. En S. werd de zer dagen verhoord, omdat de mogelijk heid bestond, dat hij zioh had schuldig gemaakt aan het strafbare feit: liet aan nemen van een valsche kwaliteit. Maar toen S. verteld had, dat hij den luitenant gespeeld had met een boezeroen aan zonder boord of das, on dat iedereen dus had raceten begrijpen, dat hij geen luitenant kon zijn, zond de officier S. weg met een scherpe- vermaning. Maar X.E.A. moet heel blij zijn geweest, toen de deur achter S. was dicht gevallen, om eens hartelijk te kunnen uitlachen over dit stukje galgenhumor van den Köpenic- ker, doch nu zelfs zonder uniform. „Msb." gelaatskleur veranderde in een waschach- tig-gele, die allengs toenam in een lood- vervige lijkkleur. Ooren, neus en lippen werden sterk 'blauw zelfs de nagels der vingers, doch in mindere mate. Ho huisgen oo ten, hiervan getuigen, werden met schrik en ontzetting bevan gen en oordeelden het hoog noodig, hier omtrent onmiddellijk een dokter te raad plegen. He betrokkene echter vond dit niet zoo noodzakelijkaangezien hij slechts een lichte hoofdpijn doch verder geen bijzondere aandoening gevoelde. Men trachtte door het openen der vensters aanwending van warme baden hem, verlichting aan te brengen, doch de toe passing bleef zonder eenig resultaat. Na verwijdering der in voornoemde vloeistof .gedrenkte schoenen, welke een eigenaardige lucht verspreidden, keerde eerst pas den volgenden dag de normale gezonde gelaatskleur terug. Mogelijk vond het voorgekomene hierin zijn oorzaak, dat door de lichaamswarmte de gebruikte vloeistof giftige gassen ontwikkelde, die door inademing hoven omschreven uit werking "hadden. Men kan alhier van het geval anders geen andere verklaring vin den. Het fleschje met zijn tendeele nog gevaarlijken inhoud zal vooreerst nog blij ven bewaard, opdat hij mogelijk meer dere gevallen ,dit scheikundig kan wor den onderzocht. metselaar H., uit Heiligerlee levensge vaarlijk in den buik verwond en naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. De dader, J. S., veedrijver uit Oldenburg, is gearresteerd. Zaterdag is de Nederl. Tricotfabriek van de heeren Valton Zonen te Nieuwer Amstel door brand vernield 3000 arbei ders zijn tijdelijk zonder werk. De gevatte kellner. Een tijde lijk i aar Luik verplaatste Duitsclie re serveofficier dronk op den dag van aankomst voor zijn hotel op de Place St. Lambert een glas bier en vroeg aan den kellner die hem bediende, wat dat voor een huis was aan den 'overkant „Het koninklijk paleis", antwoordde deze. „Hm, dat te Berlijn is grooter. En dat daar?" Een groote bazaar". „Hm, Wert- lieim is grooter", bromde de officier. Even later liet deze zich door denzelfden kellner zijti kamer wijzen. Hij sloeg de lakens op en daar sprong een vloo. Woedend riep hij tot den kellner „wat is dat „Jawel", antwoordde deze „ik weet het al, in Berlijn zijn ze grooter". D. 'W. f. d. N. u. B. Smokkelen. Donderdagavond wer den naeldt de „Tel." aan het sta tion te Gennep ter verzending naar Duitschland aangeboden vijf kisten eieren welke onder douanetoezicht verpakt en dearna door middel van zoogenaamde colli-versluiting (een touw zonder knoopen kruiselings om de kist en aan de hoeken er doorheen loopend, waarvan de einden met lood zijn geblombeei d) waren ver zegeld. Aangezien de kisten veel te zwaar wa ren voor eieren en iwee ervan waar schijnlijk een gevolg van het moeilijk hanteeren lekten, weigerde het sta- tionspersoDeel ze ter verzending aan te nemen, waarna ze onder toezicht der douane werd geopend. Het bleek nu, dat al de kisten bovenop twee lagen eieren bevatten en daaronder spek, worst, thee, boter, plantenvet, enz. en dat deze goederen er, nadat de ver zegeling door den rijksambtenaar was ge schied, werden ingebracht door verbre king van het koord, dat weder zoodanig aangeknoopt was, dat de knoop zich in de kist bevond en dus van de verbreking uiterlijk niets te zien was. De zending werd in beslag genomen en tegen den afzender, zekeren P., uit Cuyk, proces-verbaal opgemaakt. Diefstal van militaire klee ding. Te Delft werd ongeveer een week geleden door een agent van politie een werkman aangehouden, in liet bezit van een twintigtal nieuwe militaire hemden. Hij gaf een zeer aannemelijke verklaring van de herkomst, en dewijl van vermissing niets bekend was, moest men hem weder op vrije voeten stellen. Inmiddels werd hij door de recherche niet uit het oog verloren, terwijl een omvangrijk onderzoek werd ingesteld. Het resultaat daarvan was, dat men ont dekte, dat liet Centraal magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Amster dam, 'per pakschuit geregeld militaire goederen naar Delft verzond. Dit gaf de recherce aanleiding tot het doen van huiszoekingen, zoowel te Delft als te Amsterdam, bij de knechts van den expediteur. Een wagenvracht mili taire hemden, onderbroeken, nieuwe schoenen, sokken enz. werden gevonden en in beslag genomen. Op enkele uitzonderingen na bleek liet geheele personeel van den expediteur zich aan diefstal dezer goederen te hebben schuldig gemaakt. In liet geheel werden negen personen gearresteerd. Door deze zaak wordt een eigenaardig licht geworpen op de militaire admini stratie. Tc Delft toch werd steeds aan het magazijn te Amsterdam kennis ge geven, dat er goederen fe kort kwamen, doch in plaats dat men de politie van die vermissingen in kennis stelde, bracht men de factuur in overeenstemming met hetgeen te Delft ontvangen was, of schreef eenvoudig een nieuwe factuur. Slechts aan de ijverige nasporingen der Delftsehe recherche is het te danken, dat hel Rijk nog niet meer benadeeld is. „De Tijd" (Zie onder „Laatste Berichten" Red. N. Z. Crt.) Een gevaarlijk poetsmiddel. Men schrijft uit Bergharen aan „De Gelderl.": Voor eenigen tijd werd alhier een onzer ingezetenen, de heer B. B., door aankoop eigenaar van een paar nieu we, geelwitte schoenen. Al spoedig vond men dat lichtere niet blijvend van duur, waaromtrent men besloot dit te vervangen door de meest voorkomende gewone zkvarte kleur. 'Voor dat werk 'bezigde men een vloeistof, welke volgens het opschrift der flesch was genaamd: Noir, Jais „La Lou vre". De behandeling met dit preparaat slaagde volkomen naar wensch, zoodat het schoeisel, na een drogingsproces van kor ten tijd, weer in gebruik werd genomen. Aldra deden zich bij den heer B. zon derlinge verschijnselen voor. De gewone Twist met do odelijken af loop. Men seint ons uit Franeker Zaterdagavond waren in het café Hof van Holland eenige jongens uit Franeker aan liet biljarten. Eenige jongens uit den omtrek kwamen liet café binnen en zochten twist. Naar aanleiding van een opmerking van den 19-jarigen B. Schurer uit Wynaldum, sloeg een zekere W. uit Franeker den biljartstok tegen diens slaap. De getroffene zonk bewusteloos ineen. De inmiddels ontboden geneesheer zag het geval niet te ernstig in en de onge lukkige werd naar huis vervoerd. Des morgens echter is hij aan de gevolgen overleden. De dader, liet geval hoorende, melde zich zelf bij de politie aan en is naar Leeuwarden overgebracht. Na afloop van de kermis te Winscho ten is Zaterdagnacht de zoon van den Janos, het voermannetje. In het „Berl. Tageblatt" verhaalt een te veld staande soldaat Toen de ordonnans van den staf de divisievlag plantte, kwam er een klein huilend joDgetje door het gedrang naar liem toe en trok hem aan zijn jas. Iedere poging om van hem af te komen, ver ergerde den tranenstroom, zoodat de of ficieren zich spoedig mot hem bemoei den. Duitscli spreken kon hij niet en een Russischen tolk verstond hij niet. Alleen de oppasser van den kapitein, een oude, trouwe Pool, kon helpen. Hem schonk de jongen zijn volle ver trouwen. Janos, zoo heet de kleine, is dertien jaar oud. Onder zijn kleverig, zwarte pruik zit een kinderhoofd, zooals Morillo die schilderde. Als hij zich zijn soep uit de veldkeuken gehaald heeft en de mooie en daarbij zoo smerige handjes liet vleesch van elkaar trekken en tusschen de witte tanden schuiven, dan komt men tot de overtuiging, dat de viezig heid bij deze figuur behoort als het pa tina bij oud brons. Toon de Duitsehersj Jarislaw hadden ingenomen en de zware bagagewagens in het dikke zand van de Galicische we gen niet meer verder konden, huurden de kleinere troepen-afdeelingen de Ga licische wagentjes en paarden, namen de eigenaars als voerman mee en trok ken zoo verder achter de Russen aan. Een compagnie van het een of andere regiment, was bij den vader van Janos gekomen en de brave Galiciër had met paard en wagen zijn oudsten telg als voerman meegegeven. Zoo„ was Janos dan met de Duitsclie soldaten meegetrokken, had uit de Duit sclie veldkeuken gegeten, in Duitsclie soldatenjassen gehuld geslapen,'Duitsclie tabak gerookt en op zijn Duitscli vloe ken geleerd. Zijn paarden luistei den niet alleen naar Poolsehe. maar ook naar Duitsclie commando's en zijn wagen werd meer dan eens door Duitsclie handen gerepareerd. Hij was steeds meegetrok ken tot naar Rawa-Roeska en toen men Rusland binnen ging marcheerde ook Janos steeds dapper mee. Hij had To masjew mee gemaakt en toen voor de bestorming van de sterke stellingen van Maidan-Borow Russische granaten tus schen onze bagage vlogen, had hij geen spier vertrokken en was dapper verder gereden. Met trots liet hij een kleinen granaatsplinter zien, die zijn beneden- arm geschramd had. Zoo was hij mee gekomen tot achter Lublin. En hij had er nooit aan geloofd, dat men hem kon opzeggen Op een dag echter had de sergeant-ma joor [hem een enveloppe ge geven met Duitsclie bankbiljetten gevuld en had hem voorgeteld dertig, veertig, vijftig mark. Toen had hij een legiti matie-bewijs gekregen en kon hij wegrij den.' Voor' proviand .onderweg was na tuurlijk ook gezorgd. Met bezwaard ge moed had Janos de terugreis] aanvaard. Hij was niet ver gekomen. Na eenige uren hadden* colonnes, waarvan een wa gen bezweken was, hem den zijnen af genomen. Men had hem zijn proviand in een] zak op zijn rug gebonden en hem met een bon, de koopsom vermeldende, weer verder laten gaan. De arme Janos. Nu staat hij hulpeloos in liet tot de] knieën', reikende] zand van den Russischen landweg. Achter hem donderende kanonnen, knallende sclirap- nells, hamerende machine-geweren. Voor hem (ligt de verlatene, in de zon "gloeiende vlakte van Rusland. ]Daar] moet hij nu doorheen marcheeren tot hij na vele, vele weken misschien, misschien ook niet, zijn vaderhuis terug vindt. En wat zal zijn vader met hem doen als hij zonder wagen naar huis komt? Nu zinkt den kleinen Janos het hart, tot in de schach ten van zijn veei te groote Pruisische soldatenschoenen. En liij besluit een groot geweeklaag aan te heffen en daar mede de soldaten te roeten en hen op hem opmerkzaam te maken. Dit is hem ook gelukt en hij beeft ongekenden voorspoed daat bij gehad, de kleine Janos. De generaal liet zich zijn legitimatie zien. De oppasser moet hem nu gaan vragen of Janos blijven mag. Hij zal zijn loon krijger, en weer een wa gen besturen. Zelfs een, die veel mooier is dan die van hem zelf. De zwarte spits- boevenoogen van Janos zullen vroolijk flikkeren, hij zal een veel te groote sol datenjas aantrekken en een cjako over zijn viezen ragebol zetten en mee gaan tot de oorlog is afgeloopen. Mgr. J. H. Hofman, van de orde der Franciscanen, oud-apos tolisch vicaris van Zuid-Chansi en titulair bisschop van Telmesse, herdenkt heden, op den feestdag van zijn geestelijke vader St. Franciseus van Assisië, hoe hij voor 60 jaren zijn kloostergeloften aflegde als Minderbroeder-F ranciskaan Kardinaal Van Rossum. Naar uit Rome aan „De Tijd" wordt geseind, heeft de Paus kardinaal Van Rossum benoemd tot kardinaal groot- poenitentiarius, d. i. tot hoofd der Sacra Poenitentiaria Apostolica, die als eerste der drie pauselijke gerechtshoven, de dispensatiën en concessiën betreffende gewetenszaken verleent en algemeene uitspraken doet, welke als gezaghebbend worden aangehaald in de godgeleerde handboeken. Cünge. Mejuffr. H. L. M. Eeggermont alhier is benoemd tot onderwijzeres aan O. L. School te Schipluiden. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de school voor L. en M. U. L. O te Zierikzee bestaat uit mej. M. Dentz te Nieuwerkerk, mej. A H. de Graaf te Zierikzee, mej. J. J. Duste te Serooskerke (S.) S. T Perduijn te Noordwelle. (M. Ct.) IJzendijke. Bij den landbouwer v. d. M. werden lieden 29 stuks hoornvee en 15 varkens afgemaakt wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer in de stallen. Het vleesch is voor de consumptie verkocht. Vlissingen. Onder het vee van den land bouwer J. Duivekot aan den Prins Hen- drikweg alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. Voetbal. Voor de tweede klasse competitie speel de te Vlissingen E. M. M. tegen M. V. V. O., uitslag 1 6. Goes. Gisteren speelde op het terrein aan den Polderschen Weg alhier „M. V. O. V. II" van Middelburg tegen „Zeeland Vooruit I" van Goes. Eerstgenoemde won niet 13 0. Stand bij de rust was 5-0. Goes, 2 Oct. 1915. VeilingsVer. „Goes en Omstreken." Appels: Cox Pomona 910 ct., Oranje reinetten 69 ct., Cellene 811 ct., ster- appels 810 ct., tuinzoet 56 ct., Goud- reinette le soort 1011 ct., Goudreinetten 2e soort 67 ct., zoete ribbeling 57 ct., Paradijsappels 46 ct„ Adams Eerman 7—8 ct., Lord Suffield 7—8 ct., diverse soorten 67 ct., alles per K.G. Peren: William1 Duchesse 79 ct. le soort, William Duchesse 46 ct. 2e soort, Beurré Hardy 811 ct., Soldat Laboureur 79 ct., Beurré Claingeia'u 811 ct., Wilhelmina 1013 ct., Pondspeer 57 ct., kruitperen 4—6 ct., Oranje Bergamotten 4—6 ct., Perzikperen 6—9 ct., diverse peren 58 ct., alles per K.G. Perziken 12 ct., per stuk; noten 30 35 ct., per 100 stuks; Honig 42—44 ct., per pond. IJzendfike, 2 Oct. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim met veel vraag naar bruine boonen, die grif verhandel 1 werden. Overigens on veranderd. Jarige tarwe f 11.af 12.nieuwe tarwe flla f 12.nieuwe wintergeistf 13. - a f 13.50, nieuwe zomergerst f 13.a f 13.25, haver fll.a f 11.50 groene erwten f 17. a f 17,50, kroonerwten f 17.— a f 17.50, Bruine boonen f 17.a f18.(M. Ct.) Rotterdam, 4 Oct. 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe, redelijk aanbod, onveranderd verkocht f 11.25 a f 12.Gerst, klein aanbod, flauw gestemd. Chevalier f 14.75 a f 15.25. Wintergerst f 13.a f 13.50. Zomergerst, niet getoond. Haver minder aanbod f 11.50 a f 12.Bruine boonen ruim tear markt, hooger betaald, f 17.b f 19.25. Kanarie.zaad per 100 K.G. f30.50 a f32. Karwijzaad f22.50 a f23.per 50 K.G. Maanzaad f40.a f44.per 50 K.G. Buitenlandse he granen. M a i s. Amerik mixid disp. f 210, Dec./Jan. afl. f 186. La Plata loco f 183, stoomend f 182, Oct./Nov. afl. f 182. Eieren. Zeeuwsche f8.a f8.50 p. 100 stuks, Overmaaseche f8.50 <i f9. Aardappelen: Brielsche kralen f 2.80 it f 3.25Zeeuw sche blauwe f2.80 a 3.20; Zeeuwscho eigenheimers f2.40 a f2.70; Zeeuwsche bonte f2.80 a f3.20; Spuische eigen heimers f2.50 a f2.90; Poters fl.90 a f 2.20. I i Iets minder aanvoer, meer vraag. Vlas: Aanvoer 2432 steen blauw, prijs 100 110 stuivers; 360 steen wit, prijs 8090 stuivers; 700 steen Grom, prijs 115125 stuivers-245 steen Holl. geel, prijs 45 ct. per K.G. V arkens: Aanvoer 617 stuks. Prijs 4649 ct., lichte 3943 ct. Uitval. „Het Centrum" driestart: „Het Volk" bevat een eerste artikel onder het opschrift „Bestand", en trekt daarin op ouderwetsche manier, d. w. z ouderwetsch-socialistbche manier, tegen de „clericalen" van leer. Aan het adres der Regëering zegt het blad vriendelijke woorden, maar de her innering aan hot Eedswetje, dat verwor pen werd, doet liet blad schrijven Wij kennen onze klerikalen. Zij schreeuwen geweldig over vaderlands liefde, maar bekrompener en heersch- zuchtiger partijen dan zij bestaan er niet, hun zelfzucht overtrei't hun vader landsliefde. Is er meer noodig, om te bewijzen, dat tegenover de Rechtsche partijen de S. D. A. P. het bestand geheel wenscht prijs te geven Wij denken er natuurlijk niet aan, een dergelijke ontboezeming met gelijke munt te betalen. Maar dat een sociaal-democratisch or gaan aan anderen, aan „clericalen", een lesje wil geven in „vaderlandsliefde", is, meenen wij, nog niet voorgekomen. .Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand September 1915. Binnenlandsche brieven: Mevr. v. Marie, 's Gravenhage; Mevr. de Marchio v. Voorthuijzen, Haarlem. Briefkaarten: Gijssel de Schipper, Apel doorn; idem, idem; M. Pietj?, Buissum; Militair Boogaard, Rilland-Bath. Buitenlandsche brieven: Camille Witten berg, Deux Acren; v. Cauwenbergh, Rumpt. Briefkaarten: Angela de Graeve, Gee- raardsbergen. Verplaatst met ingang van 16 October as. de conducteur 3e kl P. S. Valstar van Vlissingen naar Breda. (M. Ct) Van 24 Oct. GOES. Geboren: 1, Willem Jacob, z. v,. Johannes Peels en Johanna Maria Labeur; 2, Maatje, d. v. Joost van Belois en Antje Schipper. MIDDELBURG. BevallenP. Koole, geb, Wielemaker, d.; A. Midavaine,geb. de Ptee, d. r Overieden: A. Slabber, 78 j., wedn. Van M. de Bijke; C. Taal, 69 j., wedn. van C. Brerel, eerder vau C. Sanderse. Van 28 Sept. tot 2 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: .1. A. Huijls- kens, 21 j. jm. en K. E. Riedel, 25 j. jd. A. Stahlie, 34 f. jm. en A. Kunst, 32 j. jd. Getrouwd: P. M. Ingenegeren, 24 j. jm. en M. van der Ploeg, 26 j. jd.; P. D. van Gelder, 28 j. jm. en M. E. Dert, 24 j. jd.; M. Rijkmans, 28 j. jm. en J. J. van B-el, 24 j. jd.; J. Noest, 26 j. jm. en A. J. Diepaep, 23 j. jd.L. Daane, 23 j. jm. en J. Jacobs©, 18 j. jd.; G. W. de Veijl, 20 j. jm. en J. Pla,sse, 18 j. jd.; W. M. Vermeulen, 27 j. jm. en L. Melse, 22 j. jd.; L. de Vlieger, 25 j. jm. en J. M. Ardewijin, 26 j. jd. Bevallen: G. M. J. van Outrijlve, geb. Maesen, d.; J. M. Vertmrgh, geb. Stan- daert, z.; M. J. V. Dewitte, gefci. Capelle, z.; J. M. de Vries, geb. Van Hoepen, d.; C. Kokelaar, geb- Fritz, z.; N. P. Fritz, g>eb. Francoys, z.; J. van Boven, geb. Bal, z.; A. Florusse, geb. Velde, d.; M. C. van der Hout, geb. Jansen, z. (levenl.) Overleden: J. Martens, 48 j., wed. vin B. de Ruijlter. Van 2429 Sept. KRUININGEN. OndertrouwdAdriaan Dek, 19 j. jm. en Jacoba Jacomina Ver boom, 21 j. jd. Geboren: Johannes, z. v. Hendrik Griep en Maria Theiesia van de Wege. (Kr. Ct.)' Over de maand September 1915. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 11, Adriana, d. v. Bernardus Timmerman en Maatje Drijdijk. Overieden22, Jacobus van 't West- einde, 8 w. OVEZAND. Geboren: 23, Huberlus Leo- nardus, z. v. Adriaan Vermeule en Cor nelia Loioij; [25, Marinus, zi. y. Pieteï de Vrieze en Jacoba de Bue. Overieden: 8, Cornelis de Baar, 47 i.; 8, Catharina Helena Adriaanse, 5 mnd. DRIEWEGEN. Geboren: 29, Cornelia, d. v. Jan Schaalje en Tannetje de Korte. Overieden: 10, Maria Catharina Engel- bergh, 35 j. 1 NISSE. Geboren: 11, Wilhelmina, d. v. Jan Paauwe en Katarina de Witte; 17,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3