BUITENLAND BINNENLAND. UIT ZEELAND. Sociale Berichten. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. 409e Staatsloterij. woord van den Paus, n ie t al1e en „het Katholieke Frankrijk lief- heeft, maar kortaf Frankrijk". Die woorden hebben eene diepe betoe- kenis AKEN. (Part) Onophoudelijk komen hier v,an uit Frankrijk treinen aan met zwaargewonden. Ook kwam een trein aan roet 250 Fransche krijgsgevangenen waar onder 2 officieren. AKEN. (Part.) Het bericht voorkomen de in een N-ed-eriandseh blad, dat een vijandelijke vlieger hommen op ltothe Krde heeft geworpen, is van allen grond ontbloot. Op zeer groote hoogte ver sohenen ©enige dagen geleden ©enige vliegers die nabijl Diiren bommen lieten vallen, welke geen schade aanrichtten. AKEN. (Part.) Binnenkort zullen in Pruisen alle personen tusscbein 45 en 50 jaar onder de wapens worden ge roepen. I»( IT.Hi'III.AM» Volgens de „Bremer Burgerzeitung" is aan een groot aantal socialisten te Essen, Duisburg, Remscheid. Diisseldorf en eenige andere plaatsen in het district van het 7de legercorps,'verboden, tijdens den oorlog in openbare of gesloten ver gaderingen als sprekers op te treden. Ook mogen ze geen geschriften uitgeven. Er is uitdrukkelijk verklaard dat deze maat regelen niet gericht zijn tegen de geheele socialistische partij, maar tegen degenen, die hut adies van den 9deu Juni aan fractie en partijbestuur hebben onder teekend, de Liebkneehtgroep dus. Het verbod wordt eerst opgeheven, als de betrokkene schriftelijk zijn leedwezen betuigd over de onderteekening en haar intrekt. Holland en Duitschland. De correspondent te Berlijn van de N. R. Ct. heeft een vraaggesprek gehad met den Duitschen onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, waaraan wij het volgende wat speciaal ons land aangaat ontleenen „Ik herinnerde aldus de correspon dent ter inleiding, aan het gesprek dat de heer Zimmerman in den aanvang van den oorlog met mr. P. J. Troelstra had gehad. „Hoe verkeerd heeft men mijn woorden uitgelegd!" zij hij „Alsof ik iets zou hebben gezegd, waaruit men kon afleiden, dat wij Nederland tot iets zouden willen dwingen Ik heb daaraan niet gedacht. Wij [denken er niet aan, Nederlands neutraliteit of integriteit of politieke of oeconomische Vrijheid in liet minst te verkorten.^Laat men dat bij u toch goed begrijpenj Wij wenschen Ne derland volkomen vrij te laten te doen wat het wil." Gelukkig zei de heer Zimmermann nog, later in liet gesprek op deze kwestie terugkomende begint hij u te lande de overtuiging door te dringen, dat uw land van Duitschland niets te vreezen hei ft. Wij willen goede vrienden en bu ren blijven, en niets meer. Mensehen, die in Duitschland wel eens anders heb ben gesproken of geschreven, zijn zonder eenige politieke beteekenis. In dit verband liet de heer Zimmer mann uitkomen, dat men in Duitschland de stipte wijze, waarop Nederland zijn onzijdigheid heeft gehandhaafd en nog handhaaft, gaarne erkent". Nederland en de Neutraleit van het Congobekken. Volgens een particulier telegram, door d© „Nieuwe Rotterd. Crt." ontvangen, schrijft een „goed ingelicht medewerker" aan de „Daily Chronicle", dat de Neder landsche Regeering ernstig de vraag over weegt, om, handelende volgens de ver plichtingen 'van de algemeene akte van Berlijn, haar tnssr.henkomst aan de oor logvoerenden aan te bieden ton einde Cen- traal-Afrika onder het neutraliteitsartikel te plaatsen. Mr. L. Regout. Z. Ex. mr. L. Regout, tijdelijk gezant bij den H. Stoel, heeft lieden Rome met verlof verlaten, om gedurende een 10-tal dagen in Nederland te verblijven. Z. Ex. zal zijn verloftijd in/Den Haag doorbren gen. Mevrouw Regout en een ongehuw de dochter zullen met den gezant naar Rome terugkeeren. Verontschuldigingen Naar wij vernemen heeft de Briische Regeering aan de Nederlandsche haar leedwezen betuigd en verontschuldigin- genjaangeboden naar aanleiding van het feit, dat een Britschljvliegtuig, zichjver- gissende in de plaats waar het zich bevond, den 9en Augustus des nachts hommen heeft geworpen in en in de nabijheid van Cadzand. De Britsche Regeering heeft verklaard de berokkende schade te zullen vergoe den. Correspondentie uit België met Belg. geïnterneerden in Nederland. Een correspondent in [België bericht aan de „Tijd": In België is het volgende bekend ge maakt Daar de misbruiken in de briefwisse ling met de Belgische geïnterneerden in Nederland voortgaan, in weerwil van de publieke waarschuwingen in de],"nieuws bladen, zal ieder schrijven met hen per brief of per briefkaart tot nader order verboden zijn Al de brieven of brief kaarten aan deze soldaten gericht, of door hen verzonden, zullen aan du afzen ders teruggestuurd worden. Nederland op de Tentoonstelling te San Francisco. Het „Hand." deelt mee van verschil lende personen uil San Francisco brieven te hebben ontvangt n waaruit blijkt dat bij velen in de Nederlandsche kolonie te San Francisco de overtuiging heerscht, dat de groote som van f 900.000 door onze regeering voor de Nederlandsche afdeeling op de tentoonstelling aldaar bestemd, niet doelmatig besteed is, en dat hiermede verband houdt het feit, dat de Nederlandsche afdeeling achterstaat bij afdeel ingen waarvoor zeer en zeer veel minder geld uitgegeven is. Vele ge ziene Nederlanders te Sail Francisco be treuren liet zooals een der schrijvers zegt, hoe „iemand als den heer Torchiana geheel alleen de geheele administratie en verantwoordelijkheid is toevertrouwd van het enorme bedrag van f900.000." Onder beschermheeischap van den Belgischen gezant hij ons hof is hier te lande een Nederland -Belgisch Comité opericlit, dat zich ten doel stelt den wederopbouw van de ver woeste Belgische steden krachtig te helpen bevorderen. Water-ellende. Men schrijft uit Oosterhout (N.Br.) aan „De Tijd" Een treuriger toestand dan in onze gemeente heeft zich wellicht nog nooit in ons land voorgedaan. Er is liier n.l. absoluut aan geen water meer te komen. Het is zóó erg, dat de directie der N.V. Verschure's Margaiinefabrieken op een half pond boter van haar fabric,aat twee emmers water cadeau geeft. Het ge meentebestuur schijnt ten einde raad, althans er worden van die zijde tot hiertoe geen maatregelen genomen om in dezen nijpenden nood te voorzien. Alle stadspompen zijn leeg of gesloten. Tal van gezinnen moeten, van den nood een deugd makend, vuil slootwater ge bruiken en men vreest, dat epidemische ziekten niet zullen uitblijven. Met angst zien de inwoners de mogelijkheid tege moet van een brand, waartegen men absoluut machteloos zou staan. Van alle kanten roept men om uit komst in deze ellend, doch tot hiertoe zonder resultaat Thans heeft zich een particulier, de lieer Linsen, over het lot van zijn buurt ontfermd door het slaan van een Nortonpomp. N. B. De uitdroging der putten wordt in verband gebracht met het graven van het Wilhelminakanaal, dat langs Ooster hout loopt. Red. N. Z. Crt, Goes. Afgezonderd van het eigenlijke hospitaal is thans h'ijl het Gasthuis een inrichting voor besmettelijke zieken in gereedheid gekomen, liet zijn tvvi.ee za'.en, in elk waarvan vier patiënten kunnen worden verpleegd. Bij bouw en inrich ting dezer lokalen is rekening gehouden met de strengste voorschriften der hy giene en der moderne geneeskunde. De vloeren zijln van houtgraniet, de muren z'ijin wit, alle stofhoeken zijn vermeden, boven de vangkappen der openstaande bovenramen is muskietengaas aange bracht, ledikanten, wasigerei en verder meubilair is eenvoudig, doelmatig en zin delijk. Voor de verpleegster is e-n apart slaapvertrek afgezonderd. Ook is er nog een spoelkame-r voor het reinigen van vaatwerk en waar de spijzen, die uit de groote gasthuiskeuken door een klep in het bovenvak der zijdeur worden aange voerd, kunnen worden warmgehouden. Waterkranen zijln op verschillende plaat sen aangebracht. Een ruime badkamer bevat een flink kuipbad met Godesia Geyzer, douche, enz., terwijl een groote huishoudkast het linnen, servies, enz. be vat, dat voor de patiënten dezer inrich ting is bestemd. Eventueel© bezoekers van herstellend© patiënten vinden in de vestibule gelegenheid hun jassen, man tels, enz. op te hangen en zich in de lange hospitaaljassen en mantels te hullen, die ziji na hun bezoek wederom afleggen. Dat dient om het gevaar van overbrenging der besmetting naar huiten te vermijden. Flinke, heldere privaten met tonnenstelsel zijn aangebracht, waardoor wordt voor komen, dat de fecaliën van besmette pa tiënten in de riolen komen. Kortom alles is gedaan om deze inrichting te doen beantwoorden aan de nauwlettendste eischen der hedendaagsche verpleging en is voor onze gemeente een zeer groote aanwinst. Binnenkort, zal ook aan het publiek gelegenheid worden gegeven dezo inrichting te bezichtigen. Toen Zaterdagmorgen de Vrij willige Landstorm van Domburg, ©en af deeling wielrijders, op een tocht naar Breda, op den 's Heer Hendrikskinderen' dijk een lemoenkar van P. 0. uit Wisse- kerke, gem. 'slieer Arendskerke, .pas seerde, werd het voor die kar gespannen paard schichtig en week uit, tengevolge waarvan een der wielrijders, de h'eer v. d. Hoorn, een stoot van het lemoen tegen de borst kreeg. De heer De Coninck nam den Landstorm,man in zijn wpningdo dochter des huizes herstelde 's mans deer lijk gehavende kleederen, en dr. v. d. Harst, die kort daarop juist passeerde verleende medische hulp, waarbij bleek dat het ongeluk vrij goed was afgeloo penVan den Hoorn, schoon buitenge woon kortademig van den stoot, wan delde naar een 'hem bekende familie al hier en vertrok per trein naar Bergen op Zoom om zich daar w|eer bij zijn troep te voegen. (Z.) In de Vrijdagavond onder voorzitter schap van dhr. Ni-euw-eiihuijzen ge houden buitengewone ledenvergadering van de aid. Goes van den Chr. Naliona- len Werkmansbond, 'is besloten om in verband met de heerschende duurte aan ieder lid 3 ÏI.L. steenkolen te ver strekken. (Z.) Middelburg. Zaterdag werd door zekeren I'. L. uit Middelburg gebedeld te Vlissin- gen onder ;de oogen van een agent. Na verhoor op het politiebureau werd, de man tegen zijn zin weder op straat ge zonden. Hij wilde echter heslist onder dak, want hij ging naai" een winkel, nam daar in het bijzijin van do winkeliers lei' een flesch melk weg en begaf zich we der naar het politiebureau waar hij zich als dief aangaf, met de bijvoeging, dat men hem nu wel houden moest. Thans werd de man in bewaring gesteld en zal hij der justitie worden voorgeleid. - Het bestuur der tijdelijke gemeente lijke arbeidsbeurs alhier zal op Woens dag (i dezer, des namiddags ten 2 ure een vergadering honden. Hierop zal de heer Anth. Folmier, secre taris der Vcreeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen nader uiteenzetten de wij ze van werken der Arbeidsbeurs te Middelburg als Dislrictsheurs, met de cor respondenten, die onder de Districtsbeurs resorteeren. Verder zal nader worden toegelicht de Arbeidsbemiddeling gelijik de regeiering zich die denkt na de demobilisatie. Op deze vergadering zijn uitgenoodigd de nu reeds door verschillende gemeen ten aangewezen correspondenten, terwijl van die gemeenten, welke nog geen cor respondent, benoemd hebben de burgi-- meester is uitgenoodigd. t Do vergadering hoeft plaats in een der vergaderzalen van het stadhuis. Vlissingen. „Vriendenkring". De R. K. Toonealvereeniging van den li. K. Volksbond alhier gaf gisteravond een al leszins geslaagde uitvoering. Opgevoerd Werd „De Wees", drama in 2 bedrijven, waarna nog gegeven werd 't blijspel „Pro fessor Droomstede". In bizond-erheden over deze uitvoering te treden is onnoo digAlle spelers voldeden opperbest. Zonder iemand te kort te doen mag ech ter wel 'n woord van lof gebracht worden voor 't fraaie spel van den heer De>\ Vries, voorzitter van Vriendenkring, in „De Wees". De avond was voor „Vrienden kring" 'n waar succes. Men steun© in Ylis- singsc.he, vooral financieel, ons Roomtsch Toon-eel! 'n Enkele opmerking, die naar 'k geloof naar den wensch der spelers zijn zal. Herhaaldelijk werd hij de meest pak kende momenten in „De Wees", door enkele damesclub j-es z.g. o-nbedaardelijikt gelachen I Die dames deden heter weg te blijven. In de Vrijdag gehouden openbare raadsvergadering werd nog besloten eene wijziging te brengen in de verordening op de uitbetaling van salarissen aan ge mobiliseerde onderwijzers en gemeente ambtenaren. Deze zal nu percentsgewijze plaats hebben, met dien verstande dat de som van het salaris en de militaire bezoldiging nooit minder zal zijn dan f 200 hoven de jaarwedde. Overeenkom stig het voorstel van B. en W. on het advies van den commissaris van politie werd besloten het aantal hoofdagenten met één te vermeerderen en een der tegenwoordige 'hoofdagenten uit den ge wonen dienst te nemen en speciaal roet den recherchedienst te belasten. Voor f 5 per M2 werd aan W. Anker een perceel grond aan de Van Dishoek- straat verkocht met het doel daarop een woning te houwen. Aangenomen werd liet voorstel tot aan koop van een loods, bestemd geweest-voor de commissie tot behartiging der Bel gische vluchtelingen, ten behoeve van een bergplaats voor de groenten- en fruitvei ling en verhooging van het bedrag der tijdelijke geldleening aangegaan voor de veiling van f 10.000 op f 10.250, daar do loods f 250 kost. De heer Krijger be toogde dat dit voor die loods veel te duur is. In de bouwverordening weivl eene be paling opgenomen, waardoor B. en W. de bevoegdheid verkrijgen oro vergunning te verleenen voor enkele afwijkingen op de bepalingen der verordening, speciaal voor vereenigingen die met rijkssteun com plexen van arbeiderswoningen bouwen met een huurwaarde van minder dan f 2.50. Bij de rondvraag klaagde de heer de Meij over de willekeurige wijze, waarop de baas van het gemeentelijk' haventer rein werklieden 'aanneemt en ontslaat, vooral wil spr. dat eerst de stadgenoo- ten voor werk in aanmerking komen, dan personen uit Ritthem en dan het aller laatst Belgen. De lieer Tichelman wijst erop dat men tegenover de mannen uit Ritthem eenige verplichting heeft, om dat die ten allen tijden gereed hebben gestaan de gemeente te helpen. De heer Manse drong aan op het spoedig aanstellen van een bezoldigd secretaris der arbeidsbeurs, vooral met het oog op de meerdere drukle, die te gen den winter wordt verwacht. De heer P. G. Laernoes vroeg of de raad dan wel B. en W. te beslissen hebben over het al of niet geven van vergunning aan een circus om hier te staan. De voorzitter zegt: eigenlijk de raad, maar daar deze zich vroeger reeds voor het geven van plaats uitsprak, meenden B. en \V. nu te moeten hesluiten weer plaats te geven. De heer Laernoes zou gaarne zien dat in het vervolg een verzoek om plaats in den raad werd gebracht. De heer Tichelman: zegt, dat dit cir cus veel haast had en dat het goed be taalt, geeft men geen toestemming dan gaat het naar Middelburg en dan bren gen da Vlissingers hun geld daarheen. De directeur-generaal der S.S. heeft o. m. ©en loffelijke vermelding wegens be toonde eerlijkheid toegekend aan den hoofdconducteur 2de klasse der Staats spoor I. Notebaard alhier. Terugkeeren de kloostei" zusters. De laatste weken passeerden hier verscheidene groepen kloosterzusters die haar huizen in België weer gaan be trekken. Enkele onder haar kwamen uit Veurne en waren genoodzaakt geweest om over Frankrijk, Engeland en Holland te reizen, ten einde in een ander huis barer orde te gaan, aan deze zijde van het front. („De Tijd".) Schore. Nadat door belanghebbenden in deze gemeente in een request was gewezen op de groote schade, die dooi de hazen in deze omgeving wordt aan gericht, is door den Territorialen bevel hebber van Zeeland aan liet jachtgezel schap „Zeelandia" alhier vei gunning verleend tot het jagen beoosten de lijn, getrokken van het stoomgemaal te Kat- tendijke naar paal 10 aan den Zeedijk, bezuiden Biezelinge, wat eerst verboden was (M. C.) 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 2 October met 6 leden. Het lid Vermue schitterde door afwezighei 1. In verband met eene opmerking van Ged. Staten werd in de verordening op Je heffing van den hoofdelijken omslag het maximum nu be paald op 1000. De verordening op de hondenbelasting werd gewijzigd naar aan leiding van het onlangs genomen besluit om voortaan voor eiken hond f3 te heffen. Voor betaling der advertentiën, oproeping sollicitanten hoofd der school, werd in de begrooting voor 1915 af- en overgeschre ven. Philippine. Aan de grens nabij Bou- chautsche Haven kwamen twee Duilsche soldaten in burgerkleeren over de grens Schoondijke. Dhr. I. H. Risseeuw, alhier is benoemd tot kommies 3e klasse te' Putlershoek. Breskens De gemeenteraad van Cadzand heeft een subsidie toegestaan aan de tram BreskensKnoeke van f500 voor 20 jaren. Sas van Gent. Eenige dagen geledien was er sprake van, dat de ongeveer 500 Belgische arbeiders aan de glasfabriek van Sas van Gent niet meer de grens mochten passeeren, voordat de fabriek een zekere waarborgsom bad gestort. De Duit- schers vernemend, dat de fabriek niet van plan was te betalen, hebben zich nu te vreden gesteld met bet geld voor de pas sen. Vrijdagmiddag is besloten, dat de ar beiders de grens mochten passeeren. (Msb.) In dein grootein St. Alberl- Polder heerschle Vrijdag j.l. een h-eele drukte. Een landbouwer uit Boschkapelle die er eene door hem' gekochte hoeve wil de betrekken en niet landbouwwerktuigen, vee enz. er aankwam, \Cerd door den land bouwer, die de hoeve zon verlaten, niet toegelaten, dewijl eerstgenoemde niet de som wilde betalen, door laatstgenoemde werd geëischt voor zaken, die volgens conditie moesten worden overgenomen. Maréchanssée's waren aanwezig. Het werd avond, alvorens de zaak was geschikt; den ganschen dag hadden Voer tuigen, vee, paarden enz. van den nieuwen eigenaar in den hevigen regen gestaan. Stoppeldijk. Het was Zondag druk op het dorp van de schutters. Do handboog- Societo.it „De Marezaten" hield een groote wildschieting, waaraan 67 schutters deel namen. De Hooge Vogel f8 en een haas werd geschoten door J. Fassa-ert van Mo lenhoek, de beide zijvogels ieder f5 en oen haas - door P. Mangnus van'Bosch kapelle, en de kallen ieder f3 en peil haas door P. v. Miïhe.n te Klooster- zande en P. Goosen van Lamswaarde. De premie voor de verstkomende Socië teit, oen haas, viel ten deel aan Osse- nisse. Twee schutters kregen een pijl op het hoofd, dat hot bloed er uit liep. Ook de doelhoogschutterij „Ons Vermaak", gevestigd bij den heer J. Kuit hield een drukke schieting; er waren 45 deelnemers. De Hooge Vogel iverd geschoten door J. Kuit van Stoppeldijk, de zijVogels door J. v. Leuven van Stoppeldijk n P. Triest van Groenendijk en de Roosvogel even eens door J. v. Leuven. Mijnengevaar. Men schrijft uit Cadzand aan de „Msb." lil de laatste dagen zijn op het strand te Knoeke en Heyst weer een groot aantal mijnen komen aanspoelen. Men kan niet zeggen, van welke nationaliteit deze zijn. Sommigen zijn gesprongen zonder schade te bewerken; andere zijn stukgeschoten of gedemonteerd. Men meent, dat er mij nen gestrooid zijn bij liet. bezoek der En- gelsehe vloot aan Zeebrugge. Do heen Van den Broek (e S-t. Nioolaas, directeur der spoorwegmaatschappij Mechelen -Terneuzen, was, zoools jv-eds was gemeld, door de Duitscheirs ver oordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf en heeft zich aan deze straf onttrokken door haar Nederland ;te vluchten. Wij vernemen thans, dat de héér Van den Broeck is ontvlucht in een stoomketel. Vlissingen. „S int Baf a 1". Vrijdag avond hield de b. g. Vereeniging 'n buitengewone vergadering in 'I Vineentius- huis te Middelburg, welke goed bezocht was. Besloten werd oiti! volgens den wensch van 't Hoofdbici- sstuur 'n vernieuwde propaganda te voe ren in de maand van 16 October15.(No vember. Bij alle Roomseh© Spoor- en Tranmiannen te Vlissingen en Middelburg, nog niet bij ons georganiseerd, zal G en 13 October 'n hi zonder propaganda-num- rner bezorgd worden, waarna door huisbe zoek zal -getracht worden hen voor 't lidmaatschap te winnen. Den Haag. Morgen komen de ministers bijleen, een dag, waarop zulks gewoonlijk niet pleegt te geschieden. Den Haag. In het Huis van Bewaring alhier zijln opgesloten de expediteur roet 7 knechts, beschuldigd van diefstal van militaire kleedinglstukken tijdens het ver voer met den pukhu;i,sdienst Amsterdam Delft. Zevenaar. Zeven Nederlandsche" sol daten van de grenswacht alhier z'ijin ge arresteerd, verdacht van passenverval- sching, -en gevankelijk naar Arnhem ge bracht. 4 October 5 uur 's namiddags Parijs. (Off i-cieel communiqué van gisterenavond 11 uur). Wij maakten vor deringen in Arto-is en nanfen daar een blokhuis en loopgraven ten zuiden het Givenchy-bosch. Hevig artillerieduel ten zuiden van de Soumie, in Champagne en in Argonne. De vijand poogde in de Vo gezen een brandende vloeistof in de loop graven te spitilen, echter zonder succes. Een eskader vliegmachines heeft bom,, men geworpen op het spoorwegstation op de brug en op de militaire gehouwen te Luxemburg. Berlijn. (Off ici-eei). Twee Engelsche monitors zijn voor La Pann - door bom men van onze watervliegtuigen bescha digd. Londen. Officieel). Een dagorder van Veldmaarschalk French zegt: Thans is een bepaald stadium, in den groeten slag be reikt. De, geallieerden hebben in het zui den de laatste linie van den vijand door broken. Het 10de Fransche- legercorps aan onze rechterzijde- verzekerde zich van een belangrijke stelling op de hoogte van Vimy. Door de operaties van de Engel sehen werd een sterke linie gevormd aan tl-e laatste, linie van de Duitschers en maak ten zijl daar meer dan 3000 Dui lsche krijgs gevangenen -e-n veroverden 25 kanonnen. Ik ben vol vertrouwen op een eindie- lijke volledige overwinning. Berlijn. Op het Westelijk ooriog!stoo- neel niets bijzonders. Op het Oostelijk oorlogstooneel gingen de Bussen na omvangrijlk-e artillerievoor- bereidingen bijna over het gehefele front tusschen Postawy en Smorgon in dichte massa's tot den aanval over, die onder buitengewoon groote verliezen voor hen door de Duitschers werd afgeslagen. Ook nachtelijke partieel© aanvallen van den vijand mislukten. Ten Zuiden van Len- nenwade werden vijandelijke aanvallen afgeslagen Amsterdam. De Grieksohe consul deelt med-e, dat de Fransche gezant ta Athene aan den president van den Griek- s'chen ministerraad schrifteffijlk heeft mede gedeeld, dat de eerste Franschia troepen te Salo-niki zijln aangekomen en dat zoo wel Engeland als Frankrijk Servië met troepen zullen steunen. Hij vertrouwt, dat Griekenland die troelpen zal door laten. Do ministerpresident heeft gte.itntwoord, dat Griekenland zijln neutraliteit wil be waren en dus bezwaar maakt tegen het doen doortrekken van Fransche troepen. Het feit, dat Servië Griekenlands bond genoot is, brengt hierin geen verandering. 5e kl. 9e lijst. Tri f 5000: 5881 f 1.00078G4 8895 21)197 f 4007898 9743 12226 14041 f 2001138 7642 9817 1328- 16013 20529 100: 475 44GG 4697 7811 8923 11462 16891 17027 f 702890 3191 8050 14121 1 4597 Nieten2931 2938 3000 306" 3197 3204 3209 3235 5444 5446 5464 547f 8115 8133 14612 16051 Bovenstaande trekking heeft zoover het do prijzen heneden fl treft alleen betrekking op de nj die in Zeeland zijn geplaatst. Galgenhumor. L. S. is eel niét, die ladders en karren ver| die nu eens leurder, dan weer wasscher is, doch die ook kan piar en als zoodanig 's avonds het ge hoogt Vian de luyden, die in ca kroegjes verblijven. Zoo ook voor eenige da gen in kend café in -een der straten, i het station te Haarlemi leidt. Terwijl hij aan 't spelen was, binnen een buiten-man en z-ijh z lieten. Zij gingen aan een tafeltje ziittei den hun consumptie en luisterdeil De milicien -scheen verrukt c spel, althans hij' ,ging naar den klopte dien op den schouder en speelt goed, haassie." Opeens vloog S. van zijn stoe zei„Weet jij .niet, tegen wien je 8' En op het antwoord van den be milicien: „Neen, mijnheer", barst- „Wat, ken jij je officieren niet, niet, dat ik luitenant S. hen, naar je plaats terug." De milicien droop af, ging naa zitten, die liem wat influisterde ei poosje kwam hij hij S. terug oil excuus te vragen yo-or zijn nir en tevens bood hij den luitenant Maar nu werd deze pas eerl „Wat denk j-e wel, dat oen meert! een mindere iets aanneemt 1 Ik zall van jou maken, wegens poging I dere o-mi te koop-en." Maar zachtj] de hij er bij: „Als jo vader dit deed." De milicien weer af, maar n' vader hij den luitenant en ve-rz te mogen aanbieden. Nu, de luite dan nog een cognacje drinken, hij anders niets gediend is van miliariteit. Van één cognacje werden liet en nu durfde vader zoowaar den verzoeken, zijn zoon een paar i missie te geven na 10 uur. I Geen sprake van, de jongen h, mieer dan genoeg op, na 10 uur thuis zijn. Vader hield aan, liet een paar ders glijden in den zak van den 1 die in geen jaren, zooals hij 1 '11 „knaak" in zijn banden hat de luitenant weird steeds mildeir ook door de meerdere cognacje? delijk zei hij„Milicien kom- neem de positie eens aan, zoo. eens om hel biljart", en daar heelemaal bladschoon hen je niet vader is er bij, dus zal ik maar r kijken. Je hebt permissie tot va| uur, maar dan ook geen mini begrepen Te 3 uur kwam de milicien a, zerne; de commandant van de v van luitenant S. nooit gehoord 1 ilen milicien in liet rapport wege thuiskomen, de compagnies-com die het verhaal van luitenant S. kroeg, begreep dadelijk, dat de bc| was beetgenomen, -zocht uit wie had uitgehaald en gaf daarvan ki| den officier van justitie. En S. zcr dagen verhoord, omdat de heid hesfond, dat hij- zioh had gemaakt aan het strafbare feit nemen van een valsche kwalit- Maar toen S. verteld had, da] luitenant gespeeld had met een 1 aan zonder boord of das, en dat dus had moeten begrijpen, dat luitenant kon zijn, zond de officie met een scherpe vermaning, Maar Z.E.A. moet heel blij zijn toen de deur achter S. was dicht oro eens hartelijk te kunnen uitla dit stukje galgenhumor van den ker, doch nu z-elfs zonder uniforn Een gevaarlijk poetsi Men schrijft uil Borgharen Gelderl.": Voor eenigen lijd we een onzer ingezetenen, de liet door aankoop eigenaar van een j we, geelwitte schoenen. Al spot men dat lichtere niet blijvend Waaromtrent men besloot dit te door de meest voorkomende gewc kleur. 'Voor dat werk bezigde vloeistof, welke volgens het ops Hesch was genaamd: Noir, Jais vr© 1 ),p behandeling met dit slaagde volkomen naar wensch, rJ schoeisel, na een drogingsprooe; Rj'L w-eer in gebruik werd Aldra deden zich bij den lieei derlinge verschijnselen voor. D

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2