Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. zonder dat de Duitsche schildwacht 't bemerkt, wat vooruitgekomen. Dan één flinke stap en zij Tevindt zich op Neder- landsch gebied, triomfantelijk den Duit- sclicr, wijzend op den Nedcrlandscluen soldaat, toeroepend: Zie zoo, nu sta ik' onder de bescherming van dezen, verde diger van mijn vaderland. Op Duitsch grondgebied keek men sip, er werd gescholden, „spion" geroepen, maar do Nederlandsche dame, voor wie een brievenonderaoek had boteekend een verlies van tijd dat zij1 zich niet kon ge troosten, behoefde zich daarvan niets aan te trekken. Zij zat weer in don trein die haar verder huiswaarts bracht. „N. A. Ct." Nog een vergiftiging. Te Barne- veld is naar men aan het Hbl. schrijft, het geheele gezin van een broodven- ter na het gebruik van roombroodjes plotseling ernstig ongesteld geworden. Een 6-jarig dochtertje is reeds overleden. An dere personen, die deze broodjes gekocht en gebruikt hebban, zijin eveneens ziek geworden. Ontvluchte k r ij g s g e v a 11 g e- nen. Te Exloo zijn twee Russische mi litairen aangekomen, een officier en een onderofficier, die uit een gevangenen kamp in Duitschland ontvlucht waren. Ze waren met z'n drieën ontsnapt, doch één hunner was door een Duitsche grens wacht doodgeschoten, toen zij over de Kems zwommen. De reis was door lien in acht dagen volbracht, gedurende wel ken tijd zij geleefd hadden van veld vruchten en fruit. Ze zijn naar Assen geleid en van daar naar Rotterdam overgebracht. („De Tijd".) De politiehond. Een jongen te Lisse verloor bij bet aardappeldelven een zakdoek, waarin f 1.50 was geknoopt, Hoe hij zocht, hij vond zijn schat niet. Hij kwam op de gedachte den agent van politie V. te vragen diens hond te laten zoeken. De hond werd lucht gegeven aan de pet van den jongen en al spoedig kwam de zakdoek met het geld voorden dag. Theeverbruik. In de meeste lan den is sedert liet uitbreken van den oor log het theeverbruik ontzettend gestegen. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in liet beperken van den alcoholverkoop. De bemanning van dcNoord- zee V. Acht der opvarenden -van het Katwijksche visschersvaartuig Noorzee V, waarop zich liet bekende drama heeft afgespeeld, zijn gisteren in het huis van bewaring in Den Haag opgeslotenzij hebben een verhoor ondergaan van den rechter commissaris aldaar. wanneer bij alles omtrent een of ander moeilijk woord wilde weten, hij de beste inlichtingen ontving van een zekeren heer W. C. Minor, die in een klein dorp in Berkshire woonde. Murray kende dezen dokter Minor in liet geheel niet, en het geval interesseerde hem meer en meer. Ten -slotte vond Murray het noodzakelijk om aan den on bekende den dank van de universiteit ie Oxford over te brengen en doktor Minor ontving een formeele uitnoodiging om gedurende een week de gast te zijn van de aloude Oxfordsclie universiteit. Hij vertrok naar Berkshire, maar wie schetst zijn verbazing, toen bij den wa gen, die hem aan het kleine dorpssta tion wachtte, den weg zag inslaan naar Broadmoor, een bekende inrichting voor krankzinnigen. De geleerde, die hem 3 tot 8000 be langrijke bijdragen had verschaft voor het groote Ëngelsche woordenboek, was gevaDgen in deze inrichting, waar hij zich echter naar believen van de groote bi bliotheek kon bedienen. Murray vernam, dat zijn vreemdsoortige correspondent Amerikaan van geboorte was Hij werd als gevaarlijk krankzinnige in het gesticht Broadmoor opgesloten, waar hij een van de verdienstelijke me dewerkers van het beroemde woorden boek is geworden. (De Tijd). Den Haag. De italiaansche legatie bevestigt in hoofdzaak de berichten om trent de ontploffing aan boord van de „Benedetto Brin". Den Haag. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Nederlandse!» regeering naar aanleiding van het trekken van Duitsche luchtschepen hoven Neiler- landsch grondgebied ernstige vertoogen gericht lot de Duitsche regeering en de verwachting uitgesproken dat afdoende maatregelen zullen worden genomen om een dusdanige schending van onze neutra liteit in de toekomst te voorkomen. Keulen. De „Kölnischo Zeitung" meldt dat- volgens een Stephani-bericht uit Brin- disi in de haven dier stad een ontplof fing heeft plaats gehad in de achterste kruitkamer van het Italiaansche oorlogs schip „Benedetto Brin". Na de ontplof fing ontstond brand aan boord. Van do 800 man equipage zijn 8 officieren en 349 malischappen gered. Onder de slacht offers, wier identiteit is kunnen worden vastgesteld, behoort ook de vice-admiraal. De oorzaak van do ramp is nog piïbe- kend, maar invloeden van huitan zijn uitgesloten. 29 Sept. 5 uur 's namiddags. Cadzand is neergekomen, aangekocht. Beide zijn te Hellevoetsluis op 's Rijks werf aangebracht, waar zij zullen worden hersteld. De Troonrede. Mr. Aalberse besluit in „De Voorhoede" een artikel over de Troonrede aldus Alles bijeengenomen een sobere, waar dige, inhoudsrijke Troonrede, die veel perspectief opent. Ook perspectief van strijd. Moge hij waardig en met ernst, vergehouden van kleine partijpolitiek, alleen met liet oog op de groote lands belangen, van beide zijden der Staten- Generaal gevoerd worden. Dan is deze open strijd verre te ver kiezen boven de „beveinsde pays" van het afgeloopen jaar. Het Mobilisatie vraagstuk. De Haagsche correspondent der „Zut- phensche Crt." schrijft o.m. Wij zijn geen anti militaristen. Verre van (lien. Elke maatregel tot verbetering onzer strijdkrachten te land en ter zee vindt bij ons instemming en wij zijn er sterk voor, dat juist in dezen tijd aan de versterking van leger en vloot ge ducht gearbeid worde. Maar er is een hemelsbreed verschil tusschen die nood zakelijkheid en het zonder eenige bate onder de wapenen houden van een volkomen afgerichten troep. Zoo de internationale toestand het niet langer vereischt, dat men dan een deel van die mannen, waarvan de Troonrede getuigt, dat zij, door de vervulling van hun plicht reeds zoolang verstoken zijn van de uit oefening van het beroep, de behartiging hunner zaken en de samenleving met hun gezinnen, naar huis zende. De leger- autoriteiten hebben nu bijna 14 maanden den tijd gehad om eene organisatie in elkaar te zetten, teneinde bij het eerste dreigende gevaar, de mannen weer op hun post te zenden Zijn zij daarin, ten minste voor een deel der landweer, die toch altijd het karakter eener reserve draagt, niet geslaagd, dan ontstaat twijfel of zij wel goede legerautoriteiten zijn. De schrijver besluit Vast blijft bij ons staan, dat liet Ka binet zich thans niet zonder meer op de buitengewone omstandigheden zal kun nen beroepen om den wensch tot ge deeltelijke demobilisatie liet hoofd te bieden. Een speciale heffing van oorlogswinsten. Naar verluidt is de instelling in voor bereiding van een Staatscommissie die met bekwamen spoed het vraagstuk zal hebben te bestudeeren in hoeverre het mogelijk zal zijn door een speciale heffing de oorlogswinsten te treffen. Het lid der Tweede Kamer dr. Bos moet zich reeds bereid hebben verklaard het voorzitterschap dier commissie te aan vaarden. Uitvoer van schapenvleesch. Naar het Nederlandsche Landbouwweek blad verneemt, zal in het begin van Oc tober weder gelegenheid worden gegeven voor uitvoer van schapenvleesch, afkom stig van rammen en weeren. Het komt het Ned. Landbouwweekblad niet onwaarschijnlijk voor, dat nog eenige uitbreiding aan de gelegenheid tot uitvoer zal worden gegeven. Seinstelsel „De Lange Bij het Nederlandsche legér is ingevoerd het nieuwe seinstelsel, uitgedacht door den len luitenant regiments-adjudant H. H. de Lange. Dit stelsel zal niet nalaten in de toe komst te geven wat het door zijn prac- tisch-helder beginsel belooft, zegt do „Msb." Met deze vinding kan het Nederland sche leger met recht geluk glewenscht worden. Spionnage 7 Volgens de „Tel." heeft de Nederland sche justitie beslag doen leggen op een rol documenten, die gevonden waren in een wagon van een train op het trajeclt Bentheim. Den Haag. Deze rol was ge sloten niet blauwe .papieren zegels, die het opschrift droegen„Duitsch consulaat te Rotterdam". De rol was geadresseerd aan het „Naehrichten-buveau Admiralstab Berlin." Ilet bleek, dat de rol drie zeekaarten bevatte, welke het mijnengebied aan de Zuidkust van Engeland en aan den mond van de Theems in beeld brachten. Op een der kaarten was zeer nauwkeurig de mijn- vrije doorvaart door de Theems aangege ven. De kaarten bevatten in een hoek de mededeelingen, dat zij geteekend Waren volgens gegevens, verstrekt door den ka pitein van do sleepboot „Blankenburg", (e Rotterdam. Goes. Do werkvrouw D. had gisteren middag het ongeluk door een Zolderluik te vallen hij mej. E., waardoor zij een gapende wonde aan het hoofd bekwam. Op last van den ingeroepen geneesheer mocht zij niet vervoerd worden. Tegen den middag verscheen hier 'I personeel van het Circus Alt h off met veel wagens en karren, waarop het benoodigde materiaal voor het opslaan van de reusachtige tent, waarin vanavond reeds gespeeld wordt. Menigeen vraagt zich af hoe dat mogelijk is. Eu inder daad, ware het niet, dat een juist en prompt organiseeren van het werk hij de directie van Circus Althof f voorzat, dan zou zoo iets onmogelijk zijn. Nu echter wordt liet onmogelijke mogelijk en ziet men, waar vanmiddag nog zoo goed als niets te zien was, vanavond een fraai, geheel modern ingericht circus verrijzen, dat een voorstelling belooft ge heel geëvenredigd aan zoo'n inrichting. De jaarklasse 1914 van den Land storm wordt in werkelijken dienst op geroepen, op 1 Oct. te Middelburg (Gym nastieklokaal, Nieuwe Haven) te 12.45 u, nam. (Z.) Geslaagd te 's Gravenhage voor hot examen rijksklerk 2de klasse der Riegistra- tie en Domeinen de heer F. C. van Rijke, thans rijksklerk 3de klasse der Re- gistratie en Domeinen alhier. Middelburg. Gisterenmiddag werd out dekt, dat op een plaats van de puinhoop van de woning van den heer Baan in de Gortstraat, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag afbrandde, 't weder hevig rookte. Het bleek daar te smeulen en emmers water moesten gebruikt wor den omi' hieraan een einde te maken. Dat liet zoo lang na den brand nog smeulde, is met de vele regenbuien die do laatste dagen hier vielen, zieker wel bijzonder. Ook do laatste fooneelavond van don SI. Petruskring op Maandag j.l. is voor den kring een succes geweest. Waar wij reeds in een vorig nummer die tooneelavonden bespraken willen wij hier niet in herhalingen vervallen maar slechts constateeren, dat de St. Petraskring met groote voldoening op de door hem' geor ganiseerde tooneelvoorstellingen kan te rugzien Vlissingen. Door den lieer Dir.-Generaal der S.S. is 0.111 'n loffelijke vermelding toegekend aan den Hoofdconductenr 2o klasse 1. Notebaard, alhier, wegens be toonde eerlijkheid. Dinsdag zijn naar het Huis van Be waring te Middelburg overgebracht een tweetal personen, gedomicileerd te Am sterdam, die zich hier 'ter stede op hot z.g. eiland hadden schuldig gemaakt aan bedelarij en daarbij door de maréchaussee waren betrapt. (VI. Ct.) Herbenoemd met 15 October lot burgemeester van Vlissingen, jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke. Vrijdag a. s. vergadert de gemeente raad. Aan de orde zijn o. m. verschillende onderwijsbenoemingen. Voorts het beschik baar stellen van ten hoogste f500 als premie voor het verzekeren der risico bij de Alg. Borg Mij. inzake adres Midden stands credietbank, uitbreiding van 't po litiekorps met een hoofdagent; aankoop van een loods voor de groente-veiling. Met de mailboot „Mecklenburg" kwam gisteren alhier aan de bemanning van de sLoomlioot „Eemdijlk" van de Hol landAmerika lijln, welke op twee mijnen was geloopen en daardoor in 25 minuten zonk. De bemanning bestaande uit 39 koppen is, zooals bekend, geheel gered en was nu, op de (©huisreis naar Rotter dam. De mannen hebben groote ontbering gehad, vooral in de 12 uur, dat zij in do booten ronddreven, sommige liij'na ge heel naakt, want het was 's nachts kwart voor drie toen de boot op de mijnen liep. Na twee dagen werden zij' te Yarmouth aan wal gezet, waar zij in het zeemans huis liefderijk werden opgenomen en voor zoover noodig van kleeren voorzien. Al hum bezittingen waren de mannen kwijlt De meeste waren de vermoeienissen der reis reeds weder te hoven. Een der man nen liet ons 'een portret zien, gemaakt te Londen voor zijln pas. Hierop was bij mager en bleek, nu was hij reeds weder heel wat bijgekomen. Met den trein van 6.10 werd de reis naar Rotterdam voort gezet. Zierikzee. Maandagmiddag waren eenige ambachtslui liezig een muur van een woonhuis te herstellen, toen plotseling de muur omviel en de timmerman C. Schoonakker onder den vallenden muur terecht kwam. De man kon des avonds nog niet vervoerd worden, daar hij hevige pijn leed. Een ander, J. Mais, had een gapende wonde aan zijn achterhoofd. (Z.) Driewegen. De raad vergaderde 25 Sept. Present 5 leden, afwezig de Dreu en Vaar. De geineentebegrooling voor 1916 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 14820.911/2. De begrooting voor 1915 werd gewijzigd, ook werd daarin af- en overgeschreven. Oj) een reclame hoofdclijfcen omslag werd afwijzend beschikt. 's Heer Abtskerke. Hedenmorgen om streeks half vijf ure ontstond een begin van brand op de hofstede bewoond door de Gebrs. van Stee, in deze gemeente. Door het spoedig optreden der huisgenoo- ten en buren werd de brand beperkt tot de keet en bleek de hulp van de brandweer van 's Heer Arendskerke, die reeds was ingeroepen, onnoodig. St-iansteen. De toestand van den Zon dagavond gewonden de V.. blijft zieer ernstig. De long moet getroffen zijn, waar door de jongen veel bloed heeft verloren. Hij wordt thans in het R. K. Liefdehuis te Hulst verpleegd. Naar men zegt, wordt een persoon van Stoppeldijk van dezo verwonding verdacht. Koewacht. Door het Duitsch bestuur is aan enkele Belgische landbouwers, die hier land bewerken, verlof gegeven naar Holland te gaan om daar op hun land de aardappelen te gaan rooien en koe bieten te steken. Het verlof is slechts voor enkele dagen verleend en is af hankelijk van de grootte van het land Nauwkeurig is dag en plaats bepaald waar de gestoken aardappelen en voeder bieten in België gevoerd moeten worden. De Belgische landbouwers klagen zeer over de eindelo'oze requisities der Duit- schers Paarden, koeien, varkens, oogst, worden opgeëischt. De levensmiddelen zijn in België, evenals in ons land, zeer duur. Bijzonder hoog in prijs zijn zeep, lucifers, tabak en petroleum. Groede. Op hot strand van den Groe- schen jiokler dezer gemeente is Maandag één, en zijn Dinsdag twee mijnen aange-, spoeld. Ze worden door de marine on schadelijk gemaakt. (M. Ct.) Hulst, l it de toonbanklade van de caféhoudster Wed. C. L. is Maandag avond, toen de dienstbode even afwezig was, een bedrag van f 25 gestolen. De(n) sehuldige(n) heeft men nog niet kunnen ontdekken. Sas van Gent. Vanaf Vrijdag a. s. (1 October) willen do Duitschers niemand meer uit België laten. Do Belgische werk lieden, die in Nederland werk vinden en van nu toe van Zaterdag tot Maandag in België bij huil gezinnen konden vertoe ven, zullen na dien datum hiervoor geen toestemming meer verkrijgen, tenzij de fabriek, waarin zij arbeiden, een zeer lioogo som aan de Duitschers betaalt. Alhier zal do Spiegelfahriek, waar pbn. 500 Belgische werklieden arbeid vinden, bijgevolge van dit besluit wellicht haar inrichting doen sluiten. („C.") Door den Commissaris der Konin gin zijn benoemd tot zetters voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Sluis, do heeren A. Hubregtsen 'en J. N. MetZ en in de gemeente Rilla.nd Bath da hoeren L. van AVeele en J. Blok Jz., ter voor ziening in de vacatures, welke opi 31 December ,a.s. ontstaan. Ernstig vliegongeluk. In de nabijheid van Utrecht, tusschen De Bilt en Blauwkapel, is Maandagnamiddag onge veer 4 uur een tweedekker, bemand met luitenant Hofstede als vlieger en luitenant Polis als waarnemer, van een hoogte van ongeveer 1(M) meter, vermoedelijk wegens een gebrek aan den motor, gevallen. Do inzittenden geraakten door den, val ge deeltelijk bekneld tusschen de machine doelen en werden ernstig verwond. Bei den waren bewusteloos. Het toestel was zoo goed als geheel vernield. Luitenant Polis, die het ergst verwond was, werd terstond in hewusteloozen toestand per auto naar Utrecht vervoerd en opgenomen in het St. Anthonius-gasthuis. Zijn toe stand was dien avond zorgwekkend. Lui tenant Hofstede- kon dien eigen avond nog niet naar Utrecht vervoerd worden. Nader meldt gnen uit Utrecht: Do toestand van luitenant Polis, die in het St. Antonie-gasthuis wordt ver pleegd, is niet verergerd. Hij heeft den nacht rustig doorgebracht. Luitenant Hof stee is Dinsdagmiddag naar hetzelfde ge sticht vervoerd. Nog oen vliegongeluk. Op weg van Ede naar Gilze Bijlen is luitenant Van Heyst met een passagier Maandagmiddag 4 uur te Drommel moeten dalen. Beide in zittenden hieven ongedeerd. De niarhinle was ernstig beschadigd. (VI. Crt.) Een gruwelijke daad. Een te legram uit Sail Diego- in Californië meldt: Yaliui-lndiancn hebben Vrijdag bij Tot- res (provincie SonoraMexioo) oen trein doen ontsporen; zij dreven tachtig passa giers, meest vrouwen en kinderen, in een goederenwagen met hooi geladen en sla ken den wagen in brand. Slechts twintig passagiers brachten er liet leven afde overigen zijn vermoedelijk verbrand. Aan de grenzen. Het gebeurde op een grensstation. De grenzen dos lamds loopen soms wonderlijk, boerderijen zijn er die- ten deel© tot het eigen, ten deele tot het vreemde grondgebied liehooren; het komt voor dat de grens een huis tot twee nationaliteiten doet behooren. Zoo is het pok een station, waar doet niet ter zake, waar de Nederlandsch- Ouitsche grens over het perron loopt. Uit Duitschland kwam een Hollandscho dame met een koffertje. De Duitsche grenswacht maakte geen bezwaar legen hot koffertje, wel tegen de papieren wel ke de dame bij: z:ich had. Die moesten eerst voor onderzoek naar Aken. Praten hielp niet, de grenswacht bleef onver murwbaar. Vlak hij den Duitscher stond op liet Nederlandsche perrongebied een HoLlandsohe grenswacht, 't Was 'maar een afstand van een el en een paar duim. Dame krijgt een inval, blijft doorreden©©- ren met de papieren in de hand en onder wijl haar koffertje in 't oog houdend. Een onmerkbare voetbeweging oil het koffertje nadert een paar palm de Neder landsche grens, nog één, wat harder, en hot heeft den vaderlandschen bodem be reikt. Intusschen is ook de dame in quaestie Van schrik gestorven. Te Hat- tem had ee-n ongeluk plaats, welker gevolgen zoo in-droevig zijn, dat bet ge heele stadje onder den indruk is. lil do Kruisstraat struikelde en viel het paard van den stalhouder J. van Piekeren al hier, gespannen voor het rijtuig. Op de heen geholpen, viel het nogmaals; weder om opgeholpen, viel bet ten derde male. De schrik sloeg den koetsier, een zoon van den stalhouder J. van Piekeren, oud 27 jaar, om het hart en heeft hem der mate bevangen, dat reeds zeer spoedig de dood een ©inde aan zijln leven maakte. Onder Echteld had dezer dagen een ernstig ongeluk plaats. Aan een overweg wilde zekere M. nog over den Spoorweg loopen voor een in aantocht zijnde goederentrein uil de richting Arn hem, niettegenstaande de spoorwegwach ter hem herhaaldelijk had gewaarschuwd. Het gevolg was, dat hij: iu aanraking kwam niet de locomotief en een eind werd weggeslingerd. l)e machinist van den trein stopte spoedig. Inwendig zwaar gekneusd werd hij, met 'denzelfden trein naar het station Tiel vervoerd, waar in de wacht kamer door een geneesheer die eerste ge neeskundige hulp werd verleend en die zijn overbrenging naar 't ziekenhuis aldaar noodzakelijk achtte. Een ongeluk van 't Pauselijk r ijl t ii i g.-Volgens een telegram uit Rome heeft Z. 11 de Paus bij ©en rit door- de Vaticaansche tuinen een rijtuig-ongeluk gehad. Het span viel en een der paarden bleef dood. De Paus was ongedeerd en zette te voet zijn wandeling voort. Een nader telegram meldt, dat een der paarden door een beroerte getroffen was. Dynamietramp te New-York. Zeven menschen zijn omgekomen en meer dan vijftig ernstig gewond, tengevolge van een dynamietontploffing bij het horen van een tunnel voor een nieuwen ondergrond- schen spoorweg. Een tram die juist boven de plek der ontploffing was en verschei den voetgangers vielen in het gat. Onder de dooden zijn vijf arbeiders, die bij do tunnelboring behulpzaam waren, en tweo passagiers van de tram, die in 't gat viel. De krankzinnige geleerde. De pas gestorven beroemde taalkundige James Mm ray, de vervaardiger van het nieuwe Ëngelsche woordenboek, placht zich bij zijn werk steeds te bedienen van een schare vrijwillige medewerkers. Het was hem herhaaldelijk opgevallen, dat Parijs. (Officieel.) Avondeommumiqué. Ten oosten van Souchcz maken wij voortdurend vorderingen, terwijl wij 1C0 man gevangen namen, waaronder man schappen die voor weinige dagen van het front in Rusland waren gekomen. In Champagne maakten wij 800 man krijgsgevangen. In de Atlgonne werden ■onze loopgraven hevig door den vijand gebombardeerd, doch werd geen infante- rieaanval ondernomen. In een gevecht met handgranaten (staagden wijl er iu eenige gedeelten van onze eerste- linie tei lier overen. Het communiqué van hedennamiddag bevat niets belangrijks. Londen. Rapport van Generaal French. Om en ten noorden van Loos duren do hevige gevechten voort. He-t geheele ter rein ten noorden van heuvel 7 is thans door ons bezet, dat Zaterdag door den vijand hernomen was. Wij maakten vor (leringen teil zuiden van Loos en ver overden ,nog een kanon, zoodat dus in totaal 21 zijln genomen. Tusschen onze stellingen en die van den vijand bevinden zich nog meer ka nonnen die achter gelaten zlj[.i. Het aan- tai krijgsgevangenen bedraagt thans meer (lan 3000 40 machinegeweren werden 1,uitgemaakt en een groot aantal door hot bombardement vernield. Do veroverde linie was bijzonder sterk. .Zij' bestond uit een dubbel front, waarin twee groote versterkingswerken, n.l. do „Rohonzollern" ©n de Kaiser Wilhelm". Do redoutes omvatten een netwerk van loopgraven en bomvrije schuilplaatsen, vele honderden nieters in omvang. Weste lijk van Loos liep oen tweede linie. Tlians wordt de derde linie van den vijand door ons krachtig aangevallen. lieden hebben onze vliegers den spoor weg b'iji Batoume gebombardeerd, terwijl zij een trein vernielden en de spoorwegen bijl Achiel le Grand beschadigden. Volgens het laatste bericht van het front zijin verwoede gevechten gaande tus schen Huilluch en Loos. Petersburg. (Officieel.) In de omgeving van Riga en Dwinsk hebben geen belang rijke veranderingen plaats gehad. In de streek van Dwinsk is liet artillerievuur niet verminderd en worden dé geverhtcn met dezelfde hevigheid voortgezet. Een aanval van den vijand in het Narotsj-dal, in de streek van Wileika, werd afge slagen. Rij den spoorweg ten zuidoosten van Ochmiany zijn de Duitschers er in geslaagd liet dorp Lastziantze te verove ren, waaruit zij later echter weer ver dreven werden. Op dit punt zijn de hard nekkige aanvallen van den vijand op-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2