409e Staatsloterij. SPORT. KERKNIEUWS. ONDERWIJS POSTERIJEN faillissementen Journalistiek. Landbouw en Veeteelt Burgerlijke Stand. Marktberichten. Rattenplaag. Men schrijft uit Utrecht: In de veldkazerne te Utrecht hebben zich bij een 20-tal manschappen van de bereden troepen ernstige ziekteverschijn selen voorgedaan, die het noodig maakten dat nog des nachts de militaire genees- heeren ontboden werden. De gelieele geneeskundige dienst van het liniestafkwartier stelde reeds den vol genden morgen een nauwkeurig onder zoek in en des middags arriveerde uit Den Haag de generaal-majoor Quanjer, inspecteur van den geneeskundigen dienst om de voeding en de ligging na te gaan. Bij een door ons ingesteld onderzoek naar de oorzaak van deze ziekteverschijn selen werd ons het volgende medegedeeld. De geneeskundige dienst zocht in de richting van het gebruiken van besmette spijzen en dacht aanvankelijk, dat de oorzaak gezocht moest worden in be smetting van de paarden die bij den aan koop met serum waren ingespoten. Spoe dig werd echter het onderzoek in andere richting geleid, toen uitkwam dat brood en kaas, door de manschappen, die met den bedzak plat op den vloer moeten slapen en geen berging hebben, ook op den grond voor een tweeden maaltijd bewaard werd. De manschappen zijn gehuisvest op de zolders der paardenstallen die onmidde- lijk aan de Mineurslaan staan. Onze zegs man beweerde dat het in deze stallen krioelt van ratten, waarbij exemplaren zoo groot zijn als een kleine kat. Om nu van die diertjes bevrijd te wor den had een onderofficier 'n partijije oud brood gedrenkt in serum, dat verleden jaar door de Rotterdainsclie Seruminrich ting voor het uitroeien van ratten was verstrekt. De ratten, die van het serum brood gegeten hebben, schijnen later aan het brood en de kaas van de ziek ge worden manschappen geknaagd te heb ben, waardoor deze voedingsmiddelen be smet werden, met het bekende gevolg. (Maasbode). Jeugdige dieven te Amster dam. Nadat Vrijdagavond door eene juf frouw aangifte was gedaan, dat haar op het tem in van het Stadion een porte- monnaie met eenig geld uit haartaschje was ontstolen, vermoedelijk door een viertal kinderen, zijn door een brigadier van politie op dat terrein 4 kinderen aangehouden, respectievelijk 13, 10, 7 en 5 jaar oud, als verdacht zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het meisje" van 10 jaar was in het bezit van de gestolen portemonnaie, doch was het geld daaruit verdwenen. Zij deelde mede, met het meisje van 13 jaar de bewuste portemonnaie uit het taschjete hebben ontvreemd. Baldadigheid. Men schrijft aan „De Maasbode" Bij een reisje in Zeeuwscli-Vlaanderen bleek ons, dat een groot gedeelte van de isolatoren van den militairen telefoon stuk gegooid waren. Op een afstand van 10 minuten gaans was er zelfs geen en kele heel gebleven. In België hebben de Duitsehcrs op. deze baldadigheid een jaar gevangenisstraf gezet, zooals we uit de couranten weten. Zou het voor sommigen niet goed zijn ook in ons land met dat Duitsche recht te doen kennis maken. 5e kl..2e lijst. Trekking 22 Sept. f 1500: 9101 f 1000: 17365 f 400: 16974 17860 f 200: 2157 11506 f 100: 603 9259 11G52 13243 f 704497 5458 8040 8709 Nieten:' 2923 2978 3187 3213 3217 3240 6823 8010 8020 8034 1G009 46050 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Het sportfeest te Middelburg. Het bleef den geheelen dag gisteren goed weder, een. van de eerst© eischen om' wedstrijden z.ooals gisteren te Middelburg werden gehouden, goed te doen slagen, en dat zijn zij tot het einde toe. Alleen- op Het publiek was in zeer groote getale op het Molenwater en alleen op het af gezette terrein mag het aantal toeschou wers gerust op 2500 worden geschat. Het was reeds laat in den middag, ja de zon was reeds onder toen de laatste laatste wedstrijd afgeloopen was. Onder hen die bijna, den gehee-len mid dag de wedstrijden bijwoonden, was ook de burgemeester van Middelburg, terwijl wij ook meerdere andere autoriteiten op het terrein zagen als de beide wethou ders, en den garnizoenscommandant. Des a vonds tegen acht uur vulde zich de kleine zaal van het Schuttershof met de prijswinners, de verdere deelnemers en de padvinders om de Pr ijs ui t deel i lig bij te wonen. Do voorzitter van Uit het VolkVoor het Volk, 'de heer L. K. van der Harst .7Jzl heette allen welkom en wires erop dat 't sportfeest uitstekend is geslaagd. Het. ini tiatief er toe werd op de laatste leden vergadering genomen door een der leden, waarna het bestuur het idee overnam1 en uitwerkte. Hierbij heeft het van vele zijden groote medewerking ondervonden, maar speciaal van den luitenant en mevrouw Eibers, wien spr. hartelijk dank brengt. Ook brengt hij dank aan de bestuursleden, die wederoin hard medewerkten en aan de verschillende andere personen, die ge toond hebben mede te willen werken om het doel dat beoogd was te bereiken. Dit doel bepaalt zich niet tot hetgeen heden is geschied, maar bedoeld is te komen tot de oprichting van een athletiek vereeni- ging. Niet verschillende vereenigingeljes, maar een gro-ote vereeniging, die de athle- tiek en sport te Middelburg' op een hoogt) trap zal kunnen brengen. Daar nog niet alle commissieleden aan wezig waren werd even gepauzeerd. Toen even later de heer en mevrouw Eibers binnenkwamen steeg uit de aanwezigen, een warm gemeend hoerah opvooral de militairen deden uitkomen hoe hoog dezle humane officier, die met zijn „jongens"' orni gaat als met zijn vrienden, bij zijde minderen staat aangeschreven. De heer van der Harst bracht nn nog maals dank aan den heer Eibers en ook aan mevrouw, die steeds als het noodig was haar echtgenoot liet gaan om te helpen. De voorzitter vond nu gelegenheid om dank te brengen aan allen die medailles en prijzen beschikbaar stelden. Vervolgens werd overgegaan tot de prijs- uitdeeling. Bij de prijsuitreiking had de voorzitter en later de vice-vo-orzitter gelegenheid om verschillende der prijswinners en -winsters afzonderlijk geluk te wenschen. ■Ook bracht de heer van der Harst hulde aan de padvinders voor hetgeen ziiji hebben gepresteerd. Werd er voor kort gevreesd dat de padvinders in Middelburg Weder zouden verdwijnen, door het werken van de heeren Touburg en Bosdijk is dit voor komen, en het is spreker een groot ge noegen te kunnen mededeelen dat Maan dagavond een Comité voor de padvinders is opgericht, nret den heer Th. Dokkum als voorzitter en den heer P. ten Kate als secretaris en dat het aantal padvinders thans 60 bedraagt, waaronder 12 meisjes. Toen de heer van der Harst Weg moest, nam de vice-voorzitter, de heer mr. J. Adriaans© zijn werk over, en vond ook deze gelegenheid nog eens te wijzen op hetgeen de padvinders hebben gepresteerd. Een bijzonder woord van dank bracht dez© spreker aan de Lurnvereenigingeni die mooi wierk te zien gaven en hij bood hun ieder een medaille aan. Ook vond de vice-voorzittel gelegen heid zijn vreugde uit te spreken, da|t waai" de militairen b'ij de voorbereiding van het feest zoo krachtig medewerkten, zoovelen van hen met een prijs naar huis gaan. De heer Eibers nam nog het woord om dank te brengen voor de tot hein gerichte woorden, maar wees erop dat het welsla gen van het feest te danken is aan het bestuur en niet minder aan de deelnemers. Spr. hoopt dat allen zich zullen blijven oefenen en een volgende maal de deetn|ei- ming nog grooter zal zijn. In zeer opgew'ekte stemming verlieten allen de geestdriftige bijeenkomst. Thans laten wij, den uitslag der ver schillende wedstrijden volgen: Estafetteloop, eerste prijs groep Groen, Scherf, de Haas en Nieuwienhuijzen, in 54 2/5 sec.; tweede prijs groep: M. Boas- son, P. Adriaans©, H. NicuWenhuijs en A. Smit, in 551/5 sec.derde prijs groep Rede, van Driel van der Medj en Leijssen, na loting met groepBal, Rijberink, Eraser, en de Munk, die den vierden prijs k!raeg; beiden hadden 56 4/5 sec. geloopen. Voor het wi-elrijden werden de prijzen behaalddames langzaam rijldenM. van Wezel, J. C. van Steenhuijzen en T. Mennes; langzaam rijden voor heeren: J. Gabriels©, F. Adriaanse en J. de Clercq. Ilindernisbaan dames: J. de Koning, L. Steenhuijzen en J. Arnoldus. flindernisbaan heeren: 'J. Gabriëlse, A. Smit en J. Dingemanse. Discuswerpen: H. Smit met 24 meter, iLeijssen met 22.08 M., Pieterman met 21.87 M., de Bont mtet 20 M. Speerwerpen: Vergeer met 27.82 M., Colijn met 26.47 M., de Baare met 25.85 M. en Coppools©- met 25.20 M. Kogelstootenvan der M-eij met 8.85 M., Rijbering met 8.22 M., Korenaar met 8.09 M. en Nonnekes met 8.02 M. Ver springenRijbering met 5.46 M., Coppools© met 5.31 M., P. Adriaanse met 5.21 M., P. Stuurman met 5.05 M., en; van Fraser met 4.90 M. Polstok ver springen: Rijbering 6.64 M., Pulles 6.55 M., Pie-rse 6.18 M. en (Stier man 5.95 M. Hardloopen: Rijbering 12 4/5 sec., Thou- ars en de Bont beiden in 13 sec., (bijl kam pen liepen deze heeren even veel tijd), vierde prijs van Fraser ook 13 sec., Nieuwhuis 13 2/5 sec., Nieuwenhuijzen cn de Smit zesde en zevende prijs na lo ting, oindat beide 13 2/5 sec. maakten. Voor de achtste prijs Werd geloot tussc-hen, Scherf, P. Adri'aansen en LeijSsen, waarhij de laatste de gelukkige was, de beide andere kregen echter ook nog een prijsje. IlamerslingerenTieken met 19.10 M., van de Heuvel met 17.96 M.,. van.Driel met 17.83 M. en Nonnekes met 17.75 M. Polstok hoog springenPulles 2.70 M., C. Gabrielse 2.65 'M., Rijbering 2.375 M., van Zaanen en van Fraser beiden 2.25 M. en de Baare 2.20 M. Hoogspringen: P. Adriaanse en Torre naar, ieder '1.60 M., Buurmeijer 1.55 M., Baas 1.50 M. en Stuurman 1.45 M. Ilindernisbaan: eerste prijs ploeg: Taten- hove, Stierman, Pierse en Nonnekes, in 1 m. 36 2/5 sec., tweede ploeg: Groene- wegen, Po-sthuma, de Thonars en Hering, in 1 m. 38 3/5 sec., derde ploeg: van de iWleferiag, Pulles, de Bo-nt en van de Heuvel in 39 2/5 sec. en vierde ploeg Muller, de Baare, Schroevers en 'Phrij- mers in 1.49 4/5 sec. Nog dient vermeld dat de eerste prijs- winner van het polstok hoogspringen, de milicien Pulles, namens allen militairen dank bracht voo-r d-e geboden feesten en de verzekering gaf steeds de athletiek te zullen vervorderen, waar hij kan. De muziekuitvoering op de Markt had daar natuurlijk duizenden bijeen gebracht, die van de muziek genoten en zich op gepast vroolijke wijize vermaakten. Ofschoon de politie een drukke taak had, behoefde zij geen enkele maal op te dreden voor menschen die zich niet ordelijk -gedroegen. Wedvluchten met duiven. Breskens. Uit Zeeuwsch-VIaanderen wedvluchtteu der verschillende duiven- clubs naar Deventer. Eerste prijs te Breskens J. v. d. Velde, te Cadzand A. Meulemans, te Groede E. do Martelaere, te Oostburg J. Aars, te Zuidzande A. Risseeuw. Er waren 550 duiven. Goes. De Pauscollecte in onze parochie heeft Zondag j 1. f310 opgebracht. De Goesche Hoegere Burgerichool I865 I9I5. 25 September bestaat onze H. B. S'. 50 jaar. Natuurlijk kan er door de tijds omstandigheden geen sprake zijn van een feestelijke herdenking van dit feit. Toch mag het ook niet onopgemerkt voorhij- gaan en het komt mij daarom niet on- gewenscht voor, iets uit de geschiedenis van deze voor Goes zoo "belangrijke in richting mede te deelen. Ruim 50 jaar geleden was het met het onderwijs in onze stad maar matig gesteld. Behalve de lagere scholen, had men hier twee inrichtingen voor meer uitgebreid lager onderwijs, n.l. een Fran- sche jongens- en een Fransche meisjes school. Toen echter de wet op het middel baar onderwijs was tot stand gekomen (wet van 2 Mei 1863) hoopte men, dan de zoo gewenschte verandering zou kun nen worden aangebracht. Reeds 19 Oc tober 1863 werit hier een conferentie ge houden van Burgemeester en Schoolop ziener met den Inspecteur van het M. O. om te overwegen de vraag of het gie- wenscht en mogelijk zou z'ij'n de Fransche jongensschool te vervangen door een II. B. S. Gevolg dezer ^amenspreking was, dat de plaatselijke schoolcommissie, op uitnoodiging van het gemeentebestuur, in het begin van 1865 een voorstel indiende tot oprichting ©ener H. B. (S. met 5- jarigen cursus en van een Burger Avond school. Dit voorstel werd aangenomen in de raadsvergadering ,van 23 Maart 1865. Tevens werd besloten de Fransche jon gensschool met ingang van 31 Juli 1865 op te heffen. Aan den Koning werd, ter tegemoetkoming in de kosten, een subsi die gevraagd, die spoedig daarna door Zijne Majesteit bepaald werd op f7000. Nu moest getracht worden, goed personeel voor de school te verkrijgen, de verorde ningen moesten worden vastgesteld en een commissie v,an toezicht op het M. O. worden benoemd. 25 September, des voormiddags 11 uur, had de opening der school plaats in het lokaal boven de Beurs met als di recteur Ide heer M. Leopold. Die Lessen ziou- den z-o-ol-ang het nieuwe gebouw, waar van de eerste steen gelegd weird door bur gemeester Blaaubeen, 28 April 1866, nog niet gereed was gegevien worden in de opgeheven Fransche Jongensschool in de Lange Kerkstraat. Dat den leeraren geen gemakkelijk© tlaak wachtte; zal, als men let op het oordeel over het admissie-exam'en, dui delijk zijh. De commissie van toezicht zegt daai-van in haar eerste jaarverslag „D© weinige -ontwikkeling, die er bij de meeste leerlingen bij den aanvang bestond, was oorzaak, dat de leeraren het noodig vonden, zelfs ook bij de le en 2e kLasse-, de fondamenten Van het geleerde scherp te onderzoeken en zioo noodig vaster te leggen, alvorens daarop te mogen voort bouwen. In September 1866 begon de nieuwe cursus met 50 leerlingen, verdeeld over vier klassen. Door de vermeerdering van het aantal klassen was uitbreiding van het onderwijzend personeel noodig. Dia gymnasriekleeraar zou eerst in func tie kunnen treden als het Gymnastiek lokaal der nieuwe school gereed zou zijn. 10 December had plaats de opneming en overname van de nieuwe school, zo-o- dat sedert dien tijd de lessen wierden gegeven in het tegenwoordige gebouw. In September 1868 begon d-e vijfjarige cursus met 52 leelrlingen verdeeld over zes klassen. In 1869 namen de leerlingen onzleï school voor het eekst deel aan het eind examen. J. de Koan-e en L. M. van Cam- pen verkregen toen het diploma. Het aantal leerlingen nam gestadig toe. Neemt men de getallen om de 5 jaar, dan zij.n deze van 1865 tot heden39, 61, 60, 80, 89, 59, 83, 96, 120, 111 en 157. In 1871 hadden alleen maar jongens toelating tot de schbo-1 gevraagd. In dal jaar kwam echter bij B. en \V, het verzoek in van een drietal heeren oan hun dochters tot de II. B. 'S. toe te laten. B. en !W. vroegen over dit verzoek 't oordeel der commissie van toezicht en dez© advi seerde op verschillende gronden tot af wijzen. II. en W. konden zich echter met de aangevoerde redenen niet vereenig-en en willigden het verzoek in. Dientenge volge werden 13 meisjes tot de H. B. S. toegelaten. De commissie ontevreden over de handeling van B. en W. ver zocht nu aan den Raad, uit te maken of de H. 33. S. was een inrichting Voor jongens en meisjes of voo-r jongens al leen. De Raad besl-oot dat dit laatste het geval was en d-e meisjes dus niet kon den worden toegelaten. De Burgemeester, meenende, dat dit besluit in strijd was met de wet of 't algemeen belang, draag het den Koning ter vernietiging voor, maar Z. M. besliste afwijzend op het verzioek van den Burgemeester, zo-o-clat de meisjes in October 1871 de school weer moesten verlaten. Gevolg hiervan was, dat er ern stig gedacht werd ov-eï de reorganisatie der Fïansche meisjesschool en dat in 1876 een H. B. S. voor meisjes werd ia 't le ven geroepen. Eerst in 1893 werden meis jes tot de H. B. S. toegelaten. Aangezien verschillende leeraren der H. B. S. ook les gaven aan de imleisjes-H. B. S., w-erd het aantal lesuren dier leeraren nog al groot, zoodat door den Directeur der jo-ngens-H. B:. S. aangedrongen Werd; op het wegnemen der Voorber. klasse. Verder wenschte hij in de le en 2e kl. dier H.B.S. een afdeeling in liet leven le roepen, waar Latijn en Grieks-cli onderwezen werd. Dit voorstel mocht, echter de goedkeuring der Commissie van Toezicht. B. en W. v-ere-enigden zich met deze zienswijze, zoodat het voorstel niet bij den raad kwam. Eerst met het einde van den cursus 1899/1900 werd de Voorb. klasse opgeheven. In Nov. 1872 kwam hij B-. en W., 't voor stel in om aan de H. B-. S. het onderwijs in landbouw toe te voegen. B.. -en Wi. vroegen hierover het oordeel der leeraren van do H. Bi. S. en van de commissie Van toezicht, maar men gevoelde meer voor een zelfstandige landbouwschool en adviseerde, op het voorstel niet in te gaan. Een hoogst belangrijk feit was de over name der school dooir het RJjfc in 1901. Hierdoor werd namelijk de ge meente fina.ntieel ztee-r ontlast en konden ook de leermiddelen enz. in over eenstemming worden gebracht met de eischen des tijds. Verder voorkwam men door de betere regeling der salarissen van de leeraren de sterke mutatie van het onderwijzend personeel, waaraan de ge meenteschool in den laatsten tijd leed. Ten slotte nog dit. De school is sedert de oprichting bezocht door 1153 leerlin gen. Hiervan verkregen 272 het diploma- eindexamen. Tal van mannen en vrou wen, die thans op wetenschappelijk en ander gebied een hoogs t belangrijke plaats innemen, hebben aan de Goesche- H. B(. S. hun -opleiding gehad en zij- zullen zich zeker n-og met dankbaarheid herinneren, wa:t deze school v-o-o-r hen is geweest. N.B. Bovenstaand verslag o-ns dooïr den heer L. van B-ruggen, directeur der H. B. S. welwillend toegezonden moesten Wij, gezien onze beperkte plaatsruimte, hier en diaair bek-orten. Goes. Hoezeer de oprichting van her- halingsonderwijs en patronaatinstemming vindt bij de parochianen alhier, blijkt uit het 'feit, datMaandagmorgen reeds de eerw. directeur van een ongenoemden en onbekendengever een couvert ont ving, inhoudende f25 Hulde voor dit mooie voorbeeld van offervaardigheid. Aan de gemeente Goes is door Gedeputeerde Staten van Zeeland onthef fing verleend aan de verplichting om bin nen zes maanden de vacature van hoofd der Meisjesschool te vervullen. Hiermede is het laatst© punt der Goesche OndeF- wijsreorganisatie de hoogere colleges ge passeerd. (Z.) Door B. en W. dezer gemeente is inel ingang van 1 October a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan school Bi, dhr. C. Ro-ela.nds te Kruiningen, zulks ter vervanging van Mej. W. A. Adriaansen, op verzoek eervol ontslagen. Op Zaterdag 25 Sept. a.s. vergadert te Middelburg de afdeeling Zeeland van vie Diocesaan-Vereeniging van R. K. bij'z. onderwijzers in het Bisdom Haarlem. D-e he-er R. G. van Nieuwkuyk, hoofd der R. K. Scho-ol te Vlissingen, zal spreken over het rekenonderwijs op de lagere school in verband met de eischen, gesteld bij toelatingsexamens, terwijl de h-eer I. II. Turlings, onderwijzer aan de R. K. School te Middelburg, een inleiding over het teekenen op de lagere school zal hou den. Schoondijke. Voor het politiediploma met aanteekening slaagde te Amsterdam dhr. Minnaert alhier, hoofdagent van politie te Tilburg. Voor het gewone poliiiediploma slaagde te Amsterdam de heer A. H. Dekkers te Sluis Benoemd tot conducteur 3e kl. bij de Posterijen te Vlissingen (sp. no. 2) de brie venbesteller J. Bo-nsema te Amsterdam. Terneuzen. Het failissement van J. Leenhouts, bakker, alhier, is wegens ge brek aan actief opgeheven. (Z.) Een nieuw Belgisch blad is in ons land verschenen. Het heet „Belgisch Dag blad" en staat onder bestuur van dr. Ter- wagne en Ch. Herbiet. E. Preumont en L. du Castillon vormen er de redactie van. Mond- en klauwzeer. Koudekerke. Aan den Nieuwen Vlissing- schen Weg alhier is bij den landbouwer Lorier lieden het bord geplaatst: „ver dacht van veeziekte mond- en klauwzeer". (M. Ct.) Over geiten. Men schrijft ons uit de Baronie van Breda Wie 't laatst lacht, lacht het best I Wat is er indertijd toch gelachen om onze geitenfokvereenigingen. Tot zelfs de wanden van 's lands vergaderzalen hebben ervan gedaverd Wij lieten de lachers begaan en nu zij uitgelachen zijn beginnen wij. Vier a zes jaren hebben die gesmade vereenigingeii gewerkt. Eu laten we nu eens zien, wat zij hebben gepresteerd. Toen was onze arbeidersstand in 't bezit van geiten van wie niemand kon zeggen tot wat soort zij behoorden. Thans wijst de arbeider u met trots op zijn rasgeit. Toen geiten die op z'n hoogst een melkopbreiigst hadden van 2 a 2 '/2 liter per dag. Tlians idem dito van ongeveer het dubbele Toen werden de pasgeboren geiten verkocht voor tien heele centen per stuk. Toen gold het voor een wondergeit, die 20 gulden opbracht. Thans bood men op de jongste tentoon stelling voor een bekroond exemplaar (tevergeefs) zeslig gulden. Toen algt meen de klacht: Voor de boeren wordt alles gedaan slieren aan geschaft, hengsten, enz. en voor den arbeider niets. Thans de algemeene opinie in vele arbeidersgezinnen Wat 'n weldaad zijn die geitenfokvereenigingen En daarom nu lachen wij. („De Tijd".) Van 21 en 22 Sept. GOES. Geboren20. Marinus Pieter, z. v. Pieter van Hese en Maria Bruël. "MIDDELBURG. Gehuwd: C. Bastiaan- se, 46 j. j,m. en E. M. Bastiaanse, 39 j. j-d. Bevallen, C. Finé, ongeh., z. Overleden: C. C. Smit, 66 j., weduwe von A. J. Lambertzi; A. Boone, 85 j., weduwe van J. Joosse. Oostburg, 22 Sept. 1915. Oude Tarwe f 12.af 12.50, Nieuwe TarwTe f 11.50 a f 12.per 100 K.G. Rogge per H.L, f0.—Nieuwe wintergerst f 13.25 a f 13.75. Zome'gerst f 13.25 a f 13.75, Haver f 11.25 a 111.75 per 100 K.G. Kookerwten f 17.a f 17.50, Paardeboonen f a f Marktnoteerlng voor Engelsche Kolen. Rotterdam, 20 September 1915. Stoomkolen: Northumberland Gezeefde f 14.75 id. Ongezeefde 14. id. Gew. Nuts 15. id. Smalls12.50 Dui ham Cokeskolen14.60 Yorkshire Gezeefde15.50 id. Ongezeefde14.25 id. Rough Smalls 13. South Yorkshire Hards geen uitvoer-consent verkrijgbaar. Derbyshire Hards idem. South Yorkshire Nuts idem. Schotsche Gezeefde14.25 id. Treble Nuts17.25 id. Double Nuts16. id. Single Nuts15.60 Gaskolen: Durham speciale soorten (Londonderry/Waer- mouth) uitverkocht. Durham gewone soorten, naar gelang van kwaliteitf 14.75 af 15.50 South Yorkshire Gasnuts geen uitvoercon- sent verkrijgbaar. West Yorkshire Gasnuts naar gelang van kwaliteitf 15.50 af 16. De bovenstaande prjjzen, per 1000 K.G.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3