BINNENLAND. UIT ZEELAND. Laatste Berichten Gemengd Nieuws. een zwaar spoorwegongeluk plaats gehad. Een personentrein kwam in botsing met een rangeertre-in. Een rangeerder werd onmiddellijk gedood; twee reizigers en een beambte licht gekwetst. UUSLAIVO. De verdaging van de Dnema of Russische Tweede Kamer wordt nog steeds in de pers besproken. Gustave Hervé zegt in zijn „Guerre sociale" „De bureaucraat, die den Czaar daartoe den raad gaf, verdient te worden opgehan gen". Men beweert dat de Czaar de hervor mingspartij tot zekere hoogte wilde tege moetkomen door het aanvaarden van een ministerie met Kriwosjein als hoofd. Maar de linkervleugel van het Doema- blok wilde daarmede geen genoegen nemen die vleugel eischte de vrije hand bij de kabinetsformatie. De Tsaar wei gerde en thans was Goremykin meester van den toestand. Hij gaf den raad de Doema naar huis te sturen en een zaken kabinet te benoemen, bestaande uitstaats- lieden die getrouw San den Tsaar waren en vaklieden moesten wezen. De Tsaar gaf zijn goedkeuring aan dit plan. Het blok bad den boog te sterk gespannen; de pees was gesprongen. Hoe scherp het conflict tusschen de regeering en de verdaagde Doema zal worden, laat zich niet voorspellen, maar in St. Petersburg, Moskou en andere groote steden zijn de laatste dagen tal rijke arrestaties gedaan. Volgens de „Magdeburger Zeitung" zijn 8 leden der Doema in de Peter- en Pauwelsvesting te Petersburg opgesloten. DE TROONREDE. In de veree-nigide zitting dier Sta.ten- Generaal heeft H. M. de Kolningin Dinsdag het nieuwe zittingsjaar geopend met de navolgende rede Mijne He-eren Nu ik weder in uw midden ben is het mij eene behoefte allereerst openlijk uit te spreken, hoezeer ik .vervuld ben van dankbaarheid, dat ons Vaderland vrij is gebleven van de verschrikkingen van den oorlog, die nog steeds geen einde neemt. De vaste wil van Regeering en Volks vertegenwoordiging om onze zelfstandige heid te bewaren en de plichten der neu traliteit stipt na te komen vindt alo-m waardeering. Onze betrekkingen met alle buitenland- sehe mogendheden bleven van vriend- schappelijken aard. Zee- en landmacht blijven gereed ter bescherming onzer nationale belangen. De dienst hier te lande en in die kolo niën vereischte onafgebroken inspanning. De herinnering aan hen, die daarbij het leven lieten, vervult mij- miet wee moed. Met bijzondere waardeering gedenk ik de vele mannen die door de vervulling van hun plicht nu reeds zoo geruimen tijd verstoken zijn van de uitoefening van hun beroep, de behartiging hunner za ken en de samenleving met hunne ge zinnen. Ofschoon ook thans het economische leven nog slerk gedrukt wordt door den toestand, waarin Europa verkeert, kan er toch met voldoening op worden gewe zen, dat de land- en tuinbouw over het algemeen in gunstigen toestand verkeeren. Do-or samenwerking van de Regeering met de georganiseerde belanghebbenden in verschillende takken van bedrijf kon den voor handel en nijverheid de nadoe- lige gevolgen der verschillende moeilijk heden worden beperkt en de zaken zoo veel mogelijk in gang worden gehouden. D'e Nederïandsche Reederij leverde voor zoover de groote vaart betreft gunstigo uitkomsten op. De toestand der kle.ne vaart is daarentegen zeer ongunstig. Ondanks de daarbij ondervoi iden moei lijkheden en gevaren zijn de uitkomsten van de zeevisschieriji bevredigend; die van de andere takken van vissch-eriji zijn zeei uiteenloopend. De Regeering ziet zich nog genoodzaakf in vele opzichten liare tuissch-enkomst in buitengewone mate te verl-eenen voor hel aanvoeren van levensmiddelen, voor het tegengaan van prijsopdrijving en om to voorkomen, dat levensmiddelen en grond stoffen, die hier niet gemist kunnen wor den, het land verlaten. Die beperkte aanvoer van grond- en hulpstoffen brengt het geregeld voortwer- ken van menige fabriek niet zelden in gevaar. De Regeering tracht den aanvoer zooveel mogelijk te bevorderen. Hoewel liet havenbedrijf, het bouwbe drijf em de diamantnijverheid kwijnen, is de omvang der werkloosheid over het algemeen tot nog toe niet zorgwekkend. Dankbaar erken ik den moeilevollen arbeid ,die door zoo velen, hetzij in commissies, hetzij persoonlijk, in het alge meen belang, wordt verricht. Hoewel de druk der t'ijlden zich uiter aard ook in Nederlandsch-Indië doet ge voelen, geeft de algemee'ne economische toestand ook daar te lande geen reden tot bezorgdheid. Met voldoening mag vast gesteld worden, dat de berichten omtrent het verloop der pestziekte reeds gerui men tijd veel gunstiger zijn, dan in hel vorig jaar. De toestand in Curapao is na het in vallen van den regen in de eerste helft van het loopende jaar en tengevolge van eonige toeneming van het handels- en scheepvaartverkeer verbeterd. De aanvoer van levensmiddelen voor Suriname kon blijven voortgaan. Zoolang de buitengewone omstandighe den zich niet te onzen nadeele wijzigen, kan de gewone wetgevende arbeid weder worden ter hand genomen. De vroeger aangekondigde voorstellen tot Grondwets herziening zullen weldra worden inge diend. In verband met het aanzienlijk tekort, dat het dienstjaar 19111 opleveren zal, alsmede ter bestrijding van nieuwe Staats uitgaven, welke in de naaste toekomst noo- dig zullen zijn, zullen u binnenkort wets voorstellen worden aangeboden, lot her ziening van bestaande en lot invoering! avn nieuwe belastingen. De hoofdlijnen van die voorstellen zullen worden samengevat in een ontwerp van wet houdende de grondslagen van het stelsel van 's Rijiks Belastingen. In aansluiting aan de wetsontwerpen betreffende de Rijksbelastingen zal u een voorstel worden voorgelegd tot herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten en zullen do aanhangige voorstellen tot wijziging der Gemeentewet ten aanzien van de plaat selijke belastingen en tot heffing van op centen ten behoeve der gemeenten op de belasting der Naamlooze Vennootschappen worden gewijzigd. Tenzij de loop der gebeurtenissen het onverwijld nemen van maatregelen op financieel gebied mocht noodzakelijk ma ken, zuilen voorstellen tot regeling van de vlottende schuld, hoewel deze voort durend belangrijk stijgt, tot het komende jaar worden uitgesteld. Wegens het naderen van den dag waar op do Invaliditeitswet uiterlijk zou moe ten in werking treden, zullen de vroeger aangekondigde .en met die Wet verband houdende wetsontwerpen tot herziening der sociale verzekeringswetten u eerlang worden aangeboden. Het ligt in hel voornemen om in afwach ting Van de indiening eener Vlootwet voort te gaan met de geleidelijke vervanging van het materieel dat aan den dienst komt te ontvallen en daarbij in de eerste plaats tekening te houden met de verdediging van Nederlandsch-Indië. Vertrouwende op de geestkracht van mijn volk, om de zware lasten, die het onvermijdelijk gevolg zijn van den noodtoestand, waarin wij verkeeren, man moedig te dragen, ga ik hoopvol de toe komst tegemoet. Wordt Nederland tot den einde toe ge spaard dan zal het ik hen er zeker van - - opnieuw een eervolle plaats in nemen in den vreedzamen wedstrijd der volken. Daartoe reeds thans alle krafhteln in te spannen schijnt mij onafwijsbare plicht. Met de bede, dat God ons moge ster ken, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. De opening der Staten Generaal. De commissie uit de Vereenig- de vergadering der Staten-Generaal tot in- en uitgeleide van H. M. de Koningin bestond uil de heeren Kraus, Cromier, de Gijselaar, de Vos van Steen- wijk en van Swaaij, leden der Eerste Kamer; en de heeren Sm-eenge, van Vlij men, Fock, Jansen (MaastrichL), van Fo- reest, van Doorn, Limburg, van der Voort van Zijp, Ankerman en van Vollenhoven, leden der Tweede Kamer. Het voorbijtrekken van den koninklijken stoet werd door talrijke personen, zoowel Hagenaars als vreemdelingen gadegesla gen. Eerstfi en Tweede Kamnrpresidium. Dinsdag is jn de Eerste Kamer de koninklijke benoeming voorgelezbn van den heer J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst tot president dier Kamer voor het zittingsjaar 19151916. De heer Van Voorst aanvaardde met een korte rede het presidium. In de Tweede Kamer presideerde vooirloo-pig de oudste in jaren, de heer Lief ti nek (Zulfen). Daarna werd opgemaakt de nominatie Voor het presidium en wel no. 1 de heer m r. HGoeman Borgesius met G4 stemmen en 17 blanco, no. 2 de heer J. H. A. Schaper (S.D.A.P.) met 45 van de 83 slem-men en no. 3 de lieer nrr. Jhr. Gh. Ru ijs de Beeren- brouck (R.-K.) met 38 stemmen bij 2e vrije stemming. Autobotsing Maandag had -o-p de- Leidsc-he straatweg bij het liaagsche Bosch een botsing plaats tusschen den auto, waarin II. M. de Koningin ©n Prin ses Juliana gezeten waren en -een Utrechtsc-hen auto, bestuurd door jhr. Schimmelpenninck uit Utrecht, en waarin gezeten waren baron van Heemstra, bur gemeester van do Bilt, freule Repelaer uit Utrecht en een paar kinderen. Beide chauf feurs remden uit alle macht en wisten erger te voorkomen. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Van den Konink lijken auto brak de vooras en werd het chassis -beschadigd. Tegen den bestuurder van den Utrechtschen auto is proces-ver baal opgemaakt. Varkensvleesch. Naar Het Vad. verneemt zal met in gang vatt 27 Sept. de grens wederom voor een beperkten uitvoer van varkensvleesch opengesteld worden Onze Koloniën. Aan den uit Japan teruggekeerden senator Van Kol, die een persgesprek toestond aan een reporter van het Bureau Vaz. Dias, werd o.a. gevraagd„Vreest u als gevolg van den oorlog voor het behoud onzer koloniën De heer Van Kol antwoordde - Wanneer de omstandig heden ons sleepen in den oorlog n a a s t D u i t s c li 1 a n d, zijn wij binnen 24 uur onze koloniën kwijt. Goes. Het programma van het militaire concert, dat de kapel van Van der Glas op Donderdag 23 Sept. des avonds om 8 uur op de markt alhier zal geven, luidt als volgt 1, Uncle Teddy, Marsch. Fucick. 2. Firenza, Ouverture. Allier. 3. a Papilions- d'or, Caprice. Robert b Danses de Ber gères, Gavotte Bernard. d.Frühlingszau- ber, Walzer. Faust. 5. Wilhelm Teil. Fantaisie sur l'opéra. Rossini. C Grande Fantaisie sur l'opéra Mignon. Thomas. 7. New Life, Valse de concert. Komizak. 8. Scènes et danses Congolaises. Langlois. 9. Méditation sur l'opéra Faust. Gounod. (Op verzoek) arrangement. N. A. Bouw man. 10. Finale. De „Vereteniging voor Algem-eene Wetenschappelijke Belangen" alhier komt Vrijdag 24 September a.-s. in die zaal der Sociëteit. „,V. 0. V." in algeme'eine ver gadering bijleen lol vaststelling van liet winterprogram. Aanbeveling voor etene regentes va-n het Weeshuis, vacature Mevr. Quad-ekker- Vcerkamp, 1. ;Mej. M S. K-niitel; 2. MejC'a. M. va.n der Reit. Toen hedeilmorglen vrouw BI. zich naar den zolder wilde blogeven, had zij 't ongeluk, dat idie ladder uit den haak schoot, waardoor dezte viel en de vrouw languit, op den vloer terechtkwam. Zwaar inwendig: gekneusd wlerd zij opgenomen, en onmiddellijk geneeskundige, hulp inge roepen, welke verleend werd door dr. v. d. Hanst. - Toen d-e heter F. Verwer, hotelier alhier, 'gistelten met iemand wilde afreke nen en daartoe naar de -secretaire in zijn woonkamer ging, miste liijl daaruit eten brieventa-sehje mlat bankpapier, ter waarde van ruim f400, dat hij! nog den vorigen avond daarin gelegd had. De secretaire vertoonde geen sporen van braak of geweld. Waarschijnlijk is dus het meubel met e-e-n vatschen slte-utel geopend. De politie werd van de zaak in kennis gesteld. Men verdiept zich in gissingen omtrent dit vreemd geval, waarover tot heden toe nog geen nader licht is opgegaan. Allerlei fantastische bijzonderheden door de spraakmakende gemeente er bijl- gevoegd, moeten als louter verzinsels wor den beschouwd. Middelburg. Maandagav-ond is alhier brand gesticht op de-zelfde- wijze als don laatste» tijd een paar malen te Vlissingen geschied is. Te ongeveer half negen werd brand ontdekt in de voorkamer van v. H. op de Wal. De -gordijnen stonden in vlam, het dochtertje van v. H. heeft een iongen van ongeveer 16 jaar weg zien Io-open, -die volgens haar zegge-n do,or het open raam de gordijnen aanstak. De po litie stelt een onderzoek naar dan dader van dezen lagen daad in. De brand was spoedig met een paal emmers water gebluschl. (Z.) Hedennacht omstreeks één uur werd aan d-e politie kennis gegeven dat door tehuis komende liuren een begin van brand ontdekt was in de- kelder van perceel II 162 aan de Vischmarkt. Een partijtje stro-oi en zeegras, een tafel1 en wat brandhout hadden vlami g-avat. Het vuur werd met enkele emmers water g-ebluseht, zoodat de slangenwagen van d-e Stad- schuur die ter plaatse was gebracht, ge-en dienst meer behoefde te verrichten. D-e politie denkt aan Kwaadwilligheid of baldadigheid en brengt dit feit in verband in-et een andere baldadigheid, namelijk h-et wegnamen door een drietal jonge mannen van een roeiboot, die bij de- Kanaalbrug lag en die hedenmorgen in het Kanaal in dd richling van d-e Abe-ele drijvend werd aan getroffen, terwijl d-e roeiriemen op d-eu Dijk werden gevonden. Een hoosvat wordt vermist. Een streng onderzo-ek naar een en ander wordt ingesteld. 'tZand (bij Middelburg.) Gisteravond om streeks half twaalf ontstond een begin van brand in d-e woning van de familie Soh., -alhier. Vermoedelijke oorzaak is, dat do gordijnen va,n builen af in brand zijn gestoken. Door behulpzame buren, die het 'teerst ontdekten, was de brand spoedig gebluschl en bleef he-t bij geringe schade. Waarschijnlijk is hier te doen met laffe baldadigheid. Van een en ander is hij de politie aan gifte gedaan. (Z.) Vlissingen. Maandagmorgen heeft een kapitein van een der z-eeslteepdieinstien al hier jn zijn hut getracht met een revol verschot een einde -a-an zijn leven te maken. Ernstig verwond is de getroffene overgebracht naar het St. Joseph-zieken- huis. D-oor de politie wordt een onder zoek Ingesteld. (V. Crt.) De igtemeie-nleveldwachter van Koui- dekerke J. I.. L'lansoten en de hoofdagent A. R. de Iioo van Uijlen al hier zijn er in gteslaagd den dader der vrij! talrijke brand stichtingen op te sporen, die hier en te Middelburg' den iaatisten lijd voorkwamen, gelukkig konden die branden die begonnfn met h-et vuur vatten der gördjjnen, nog in den aalnvang worden gestuit. Naar de „Vlis. Ct." meldt, is het een letterzetter, de 23-jarigie C. K. alhier. De verdachte, die ter beschikking' van den commissaris van politie alhier is ge steld, heeft |een voll-edi-gte bekentenis af gelegd en zal aan die justitie worden overgeleverd Kruiningen Met ingang van 1 October a.s. zijn de uren van openstelling van het hulppo-stkantoor alhier uitgebreid en vast gesteld -o-p 79 m. ID/21 n.m. 31/2 5 n.m. 61/2- -7 en half n.m. (M. Crt.) 's Gravenpolder. In de -Maandagavond gehouden raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig. Ëenige ingekome-n stuk ken zijn voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterektening over 1914 is voor- lo-opig va-stgesteld in ontvang op f 15877.87 en in uitgaaf o-p 1' 15395.941/2, aizoo met een goed slot van f 481.921/2. De begroo- ling voor 1916 is opgemaakt tot een be drag van 11470.88 roet een p-ost voor onvoorzien van f 139.001/2 en een post voor hoofd, omslag van f2550, zijnde f550 meer dan over 1915. (Z.) 's Heer Arendskerke. Maandag had hier een treurig ongeluk plaats. Toen de 73 jarige arbeider J. B., werkzaam op de hofstede van den Weled. Heer Lu- casse, boven in de schuur moest helpen om hooi te lossen, had hij het ongeluk uit te glijden en te vallen waarbij hij op de steenen te recht kwam. Dr. van Iwaarden verleende de eerste hulp, die liet noodig oordeelde hem naar ht t zie kenhuis te Middelburg te doen vervoe ren. Hansweerd. I 'itgelrokkten is een bedrag op de Staatsbegrooting voor de elec trise h e verlichti 11 g v a n d e o u d k) sluizen ,a 1 h i e r, terwijl niet hot ver nieuwen en hierstell-en der sluisdeuren moet worden voortgegaan. Sas van Gent. Daar eerst het vermoe den bestond, dal geen suikerbieten naar België Zouden mogen worden uitgevoerd, verwachtte men hier aan de fabrieken een zeer drukke campagne. Daar thans die uitvoer is toegestaan, zijn j.l. Za terdag aan de fabriek van dén heer Ma- lo-taux een GO-tal werklieden bedankt. Die campagne zal nu veel Later beginnen en in verband daarmede zal -ook niet, zoo-als in het voornemen lag, een hoog-e pre mie v-oo-r vroegere levering worden uitge loofd. (V. Crt.) Koewacht. Aan gene zijde van de grens heerscht thans reeds groot gebrek aan petroleum. Dc meeste menschen behelpen zich met nacht pitjes en gaan vroeg sla pen. Deze week werd daar de petroleum met 2 francs per liter betaald. Geen wonder, dat velen beproeven wat olie alhier te koopen, doch dit is door de maatregelen, welke van militaire zijde genomen zijn, zoo goed als onmogelijk. Hoofdplaat. De jager T. schoot Dins dagnamiddag den arbeidersjongen A. iii het oog en de borst, toen hij op een haas mikte. Denkelijk moet de jongen het oog missen. Breskens. Geheel Zeeuwsch Vlaanderen door beginnen de handelaars lan I te pachten om vlas te zaaien tegen 1916. Er wordt f 100 f125 per geniet gege ven voor pacht Een handelaar alhier heeft nu reeds 160 gemeten gepacht. - Aan de wed. M. Asard is een pen sioen verleend van f310 'sjaars. Schoondijke. Alhier is met zetel opge richt een Ronde Kruis-Comité voor de plaatsen IJzendijke, Schoondijke en Bres kens. Voorzitter is dhr. I. Scheltus, bur gemeester. Sluis. In België was liet lieden de dag der opeischingen van de graaiivruehten. Overal moest een vijfde deel geleverd worden. Zoo leverde St. Laurens 175 000 K.G rogge. Vliegers der verbondenen wierpen weer een 6 tal bommen op de havens nabij fort Lapin te Brugge. Cadzand. De laatste dagen is het kanon gebulder weer hevig. Men vermoedt een hernieuwde actie aan den Yzer en de kust. Oostburg. De burgemeester stelde lie den di n maximumprijs der boter op de veiling der V. P. N. op f 1 51 per K.G. Anders werd ze daar tegen den maximum prijs van f 1.60 geveild. St-Jansteeii. Bijl de Dinsdag' ge-houden verkiezing voor een lid van den gemeente raad is gekozen de wterkmanscandidaaii, de heer .1. florket, inet 104 stemman. De heer J. Vinck verkreeg 82 stemmen. Hulst. Na een gevangenschap van 3 maanden is alhier uit Duitsehland terug gekeerd de bode P. Dhaens, welke einde Juni door de Duitsch-ers aan de grens was aangehouden als verdacht van bet smok kelen van brieven en deswege tot 3 maan den gevangenisstraf 'was veroordeeld. Door den territorialen bevelhebber in Zeel-and enz;, is het verblijf in zijn gebied -ontzegd aan Frans de Mul, ge boren 12 November 1882 te Philippine en wonende aldaar (nationaliteit Nederlan der) zulks ter zake van clandestiene uit voer. Aan J. van Kerkhoven te Hontenis.se, die bij- bevel van 28 Juni weird uitgezet is toestemming verleend met ingang van 1 October weder terug te keeren. Amsterdam Bij de „Stoon»aartinaat- schappij Nederland" zijn jier draadlo-oze telegrafie via Scheveningen twe-a tele grammen ingekomen van den gezagvoer der van het stoomschip „K o 11 i n- g i n E 111111 a", meldende dat het schip nabij 'Longsand op een mijn heeft gestooten, de ruimen 1 en 2 vol wa ter staan maar dat getracht zal worden met assistentie van „Batavier IV" het schip op een bank to zetten. Passagiers en opvarenden zijn gered. 's Gratfenhaga. De .Koningin Em-ma" liep op een mijn, niet ver va.11 hot licht schip „Galloper". Het schip was van middag nog drijvend. Hel wed-er was hel der en talrijke bo-oten in den omtrek aanwezig. Alle opvarenden zijn kunnen worden afgebracht. Men gelooft het schip te kunnen behouden. Er is geen spraak van, dat bet schip door een torpedo zou zijn getroffen. Van het Oorlogsveld. 22 Sept. 5 uur 's namiddags Berlijn. 'Off.) Oostelijk oorlogs toon e 1 Legergroep van Von Hindenburg. Zuidwestelijk van Lennewade aan de Duna, Noordwestelijk van Friedric-hstodt maakten de Russen voorwaartsrhe bewe gingen. De gevechten -aldaar duren nog voort. Ten oosten van Smelina, zuidwes telijk van Dunaburg braken onze troepein do vijandelijke posities over een breedte van 3 K.M. door en namen 9 officieren en 2000 man gevangen; 8 machinegewe ren werden buitgemaakt. Ten noordwesten 011 len zuidwesten van Osjmana duurt de aanval geregeld gunstig voort. De Gawai- sector is op 6 plaatsen overschreden. De rechtervleugel is tot de streek ten noorden van Novogvodsk vooruitgekomen. Legergroep van Leopold van Beieren. D-e Mo-lczadrsiector is len zuidoosten van de gelijknamige plaats overschreden. De Russische siciling noordelijk van Disjani- tanova, aan beide zijden van don spoor weg Biest- Lito-wskMinsk! werd in storm genomen; 1000 man van den vijand wer den gevangen genomen on 5 machinege weren veroverd. Verder zuidelijk weird Ostro-f na e-e-n straatgevecht genomen. Af- deeiingen, die vooruitge-rukt waren langs het kanaal van Ockinski, wierpen de Rus sen in de richting Do-broslaka terug. Legergroep van Von Mackenzie». Ten Oosten van Logiskhin hadden klei ne gevechten plaats. In het zuidoosten niets nieuws. Parijs. Officieel). Communiqué van .gisterenavond 11 uur: In Artois tusschen Roy© on de Ois-e in Champagne, Argonne, VVoeuvre en Lotharingen duren do artille- riegevechten voort. De buitenwijken van Atrecht en de oude citadel werd dooi den vijand beschoten waardoor de Duil sellers zware verliezen leden. Duitsche aanvallen op li-et bruggelioofd van Sap- pigneul -aan liet Aisne-Marnekanaal wer den afgeslagen. In Argonn-e brachten wij' verscheidene Duitsche- batterijen tot zwij gen en vernielden -een blokhuis. Ons vuur verhinderde de Duitsehers emplacementen aan te leggen voor zware verdragend© kanonnen om- de districten Nancy en Lu-nie- viile te beschieten. 19 aeroplanes wierpen bommen op hot spoorwegknooppunt Be-ns- dorf ten oost-en van Morhangc en bescha digden stationsgebouwen ten treinen. De vlees c.h vierig i f t i g i n g. Te Gorinch-em zijln de 40 van de 50 gasten v.an het feestmaal, dia tengevolge het ge bruik der giftige bestanddieelern in een, der vleesehsoorten, ongesteld en eenige ernstig ziek' werdtei, allen hersteld, bes halve twee diie ook beterende zijln. Dubbele misdaad. In bet pand O. L. Vrouwe-Kade 8 te Maastricht, heeft zich Zondagmiddag een ontzettend drama afgespeeld. D-e verhouding tusschen het aldaar wo nende kinderlo-oz-e echtpaar K. schijnt reeds gedurende geruimen tijd minder goed te zijn geweest. Uit jalouzie zocht de man, een oud-Indisch militair, herhaal delijk twist met zijn vrouw. Bij een twist kwam het al spoedig van woorden tot daden, en in een vlaag van hevige woede, heeft IC. zijn echtgenoot© toen niet minder dan veertien steek- en snij wond en to-eg© bracht. De man lc-eerde daarop het wapen een tafelmes tegen zich zelf jen bracht zich enkele ernstige steken in do hartstreek toe. D-e man is 's avonds reeds aan de ge volgen van zijn verwondingen overleden. De vro-uw verkeerde in niet ongunslige toestand. De haar toegebrachte steken zijn van niet levensgevaarlijken aard. „Limb. Koerier."

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2