Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. 409e Staatsloterij. KERKNIEUWS. ONDERWIJS POSTERIJEN Journalistiek. Leger en Viool. SPORT. Afleop verkoopinpen aanbestedingen, m Marktberichten. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. nistór van koloniën tel- beschikking ge steld va.n den gouverneur-generaal, om daar te lande te worden geplaatst als buitengewoon bouwkundig opzichter. (M. Crt.) Ritthem. De bijzonder harde knal, die Vrijdagmorgen over geheel Walcheren en nog verder werd gehoord en vooral de bewoners dezer genreent© en omgeving deden opschrikken, werd veroorzaakt door het ontploffen van een mijn in den mond Van de Schelde, welke mijn vanaf een oorlogschip beschoten werd. Een groote water- en rookkolom spoot bij de ont ploffing ónrhoog. De ruiten van een huis, dat dicht bij den dijk staat, 'zijn gespron gen. (Z.) Oostburg. De melkv-erkoopers besloten de prijzen der melk met 25 pCt. te vier- hoogen, wegens de schaarschte tenge volge van het mond- en klauwzeer. (Z-j Koewacht. Zaterdag had hier een eigen aardige plechtigheid plaats, Een Belgische dame was overleden en alle Belgische vluchtelingen, die hier nog vertoeven, be sloten hun landgenoot© de laatste eer te bewijzen. Met ongedekte hoofden volg den zij de baar tot op Belgisch grondge bied. Doch toen do grensscheiding door de Duitsehe soldaten verwijderd werd en liet lijk kerkwaarts werd gedragen, ble ven 'allen aan de Nederlan-dsch© grens staan. Men durfde zich niet op Belgischen bodem wagen. Eerst toen de kerkelijke plechtigheid geëindigd was en het lijk op nieuw naar hier kwam, volgden zij den stoet naar het kerkhof, waar de ter aarde bestelling plaats had. In deze streken werd vóór den oorlog een levendige handel in vlas met België gedreven en dagelijks trokken omtrent dezen tijd volgeladen wagens vlas over de grens. Nu echter de grens zoo- streng afgezet is, kan er natuurlijk van uitvoer geen sprake zijnniettemin is er naar vlas veel meer vraag dan gewoonlijk en wel aan ongekend hooge prijzen. Nu doel zich het eigenaardige verschijnsel voor, dat in plaats van vlas naar België, velen trachten vlas uit België naar hier te brengen. In het begin van dit jaar ginjg dit tamelijk gemakkelijk en verschillende personen verdienden in korten tijd een aanzienlijk bedrag met liet overbrengen van vlas, dat in België bijna onverkoop baar was. De Duitschers waren echter op dien uitvoer van vlas, dat grooten-deels voor Engeland bestemd Was, niet gesteld en namen strenge maatregelen om dien frauduleuzen uitvoer tegen te gaan. Ver schillende partijen vlas werden aangesla gen en ook vele personen gevangen ge nomen. In de vorige week werden van onder de gemeente. Stekene nog een man en eene vrouw' naar Duitschland gevoerd, wijl in hunne woning vlas werd gevonden; Waarvan men vermoedde, dat het voor uit voer bestemd was. St-Jansteen. Zekere Jac. de Nijs uit de naburige wijk Hellestraat (België) trachtte Zaterdagavond een baal vlas van uit België in Nederland in te voeren. Ech ter werd dit door de Duitsehe grenswacht gemerkt, die enkele schoten op den man afvuurde, waarbij hij 'stoer ernstig aan het been werd gewond. Per kruiwagen is de man naar huis vervoerd. Stoppeldijk. De heer W, v. Son, amb tenaar op de Secretarie te Eindhoven, is benoemd tot Secretaris, en Ontvanger de zer gemeente. Er w'aren 8 sollicitanten. Clinge. De electrische draadversperring eischte Zondagmorgen weer een slacht offer. Een vluchteling van Belgisch Clinge, omstreeks 50 jaar oud, wilde een zakje meel over gooien naai' zijne twee doch ters die aan de Belgische Zijde stonden; liet zakje bleef aan den draad hangen. Toen hij reikte om het verder te stooten raakte hij den draad aan en werd <op slag gedood. De meisjes waren als ra zend Van droefheid, en de Duitsehe schild wachten 'hadden de grootste moeite om te beletten, dat ook zij den draad niet aanraakten. De ongelukkige, Maas ge- heeten, laat een weduwe met 7 kinderen na. Oostburg. Bij den landbouwer J. M. in dep, Mosterdpokler kreeg een knecht een slag van een paard met het nood lottig gevolg, dat hem een paar ribben braken. Hijl werd naar het St. Antho- niinsgestioht Vervoerd. Zondag gaf het muziekkorps1 der militairen eeln concert op de Ma.rkt en het Oostbucgsche korps eene uitvoering op de kiosk aan liet postkantoor. Er was veel beweging in de gemeente. Sluis. Sinds Zaterdagmorgen klhïkt weer het zware geschut uit het Zuiden tot hier door. Men vermoedt een' groote actie aan het front. lizendijke. J.I. Zaterdag kwam een in woner uit deze gemeente, die in het Belgische leger diende, terug Vjan het front, llij! niaakte een jaar de operaties mee, doch wist te deserteenen ^en over Enge land terug in Nederland te komen. Met 1 October is de rijksveldwachter - van Boon van Hilland-Bath overge plaatst naar Ileinkenszand, terwijl met ingang v,an dienzelfden datum de rijks veldwachter van Maagdenburg wordt over geplaatst. naar Rillalnd-Bath. Militaire verloven in den Oogsttijd. Nu de oogst van Aardappelen in vollen gang is, en die van suikerbieten voor de deur staat, is het van zeer groot belang bet volgende onder de aandacht der mi litairen (bedrijfsleiders en daarmede gelijk- gestelden) te brengen. Herhaaldelijk is gebleken, dat de mili taire Commandanten de opvatting huldig den, dat zij, ingevolge de Ministerieel© be schikking van 13 Juli 1915, Bureel: Ver loven aan dienstplichtigen No. 412, rege lende de „Landhouwverloven in den Oogst tijd" slechts bevoegd waren om aan be drijfsleiders verlof te verleenen tot een maximum van drie weken voor den ge- heelen oogst van tarwe, rogge, aardappelen en suikerbieten. Uit een hierover met den Min. van Oor log gevoerde correspondentie is levenwei gebleken, dat deze opvatting onjuist is. Bij schrijven van den Minister dd. 15 September j.l. BureelVerloven aan dienst plichtigen No-. 476 werd bericht, „dat bij groote gemengde bedrijven voor elk soort oogst een maximum verlof van drie we ken kan worden verleend". De Minister bedoelt hiermede, dat bedrijfsleiders van groote bedrijven drie weken verlof konden verkrijgen voor den oogst van tarwe en rogge, alsmede een zelfde aantal weken kunnen krijgen voor aardappel- en suiker- bietenoogst. Zij, wien zulks aangaat zullen goed doen hiervan nota te nemen. De Secretaris van het Prov. Bern. Bur. voor den Landbouw in Zeeland. I. G. J. KAKEBEEKE, Goes. Spionitis. Uit Domburg wordt aan het „Hbl." gemeld, dat de heer Von Woringen, die aldaar op een en beton- vloer een houten villa had laten bouwen en een huis telefoon had laten aanleg- van het huis naar een stalgebouw, wat aanleiding had gegeven tot praatjes over spionage, van den opperbevelhebber van land- en zeemacht de vo'gende verklaring heeft ontvangen „Ondergeteekende verklaart bij dezen overtuigd te zijn, dat nocli door den heer Von Woringen te Domburg, noch door zijn huisgenooten, handelingen zijn ge pleegd, die op (enigerlei wijze in strijd zijn met de onzijdigheid van Nederland. Beschuldigingen, als zouden door ge noemden heer of door zijn echtgenoote handelingen zijn gepleegd ten behoeve van een der oorlogvoerende mogendheden zijn gebleken volkomen uit de lucht (ge grepen te zijn." Te Gorkum is een geheel gezelschap bruiloftgasten ongesteld geworden na het gebruik van het bruiloftsmaal, waar van het vleesch uit Rotterdam afkomstig was. Gebleken is dat de roastbeef 1 schadelijke bestanddeelen bevatte. Te Enkhuizen loopt op grond van mededeelingen door een Urker visscher het gerucht, dat de botter EH 110 op de Noordzee op een mijn is geloopen en vergaan. Bij een tramb-otsing- in de Laan van 'N. Oost Indië te Den. Haag zijn 20 personen gewond, o. w. de machinist P., en de kunstschilder J. zeer ernstig. De strenge controle. Men schrijft uit het Rijnland aan „De Geld". Een Hollandsch koopman wilde naar zijn vaderland terugkeeren. Hem werd aangezegd, dat hij geen papieren mocht meenemen. Daarom pakte hij al zijn paperassen uit de portefeuille in een groote enveloppe en zond deze aan een vriend in Miinster. Op de keerzijde had hij zijn adres in Holland vermeld en daarna de enveloppe dicht gemaakt en gepost. Toen hij in Holland aangekomen was, werden hem door de post zijn brieven ter hand gesteld. Van Duitsehe zijde was er op geschrevenbrieven mogen niet gesloten verzonden worden. („De Tijd.") Bandieten hebben den Pool Stanis laus von Skorzewski, eig< naar van een heerlijkheid bij Rutno in het gouverne ment Warschau, mat zijn dienaar ver moord en het kasteel leeggeplunderd.! Schokker vergaan. Uit IJmuiden wordt gerapporteerd, dat men op 40 mij len uit de kust een schokker heeft zien drijven, waarvan het achterste gedeelte was afgeslagen, vermoedelijk door een mijn. Het vaartuig lag aan de Kor. De bemanning werd niet waargenomen. 20 Sept. 5 uurt's namiddags Parijs. (Officieel). Communiqué van gisterenavond 11 uur. Onze zware'artillerie werkt© samen mei de Engelsche vloot hij de beschieting van de Duitsehe verdedigingswerken aan de Belgische kust. Het vijandelijk, Vuur in Artois is verminderd, terwijl de Fransche artillerie voortging met de beschieting van de versterkingen en batterijen van. den vijand. Wij hebben ons gehandhaafd aan ons Bruggehcofd bij Sapigneul aan hel Aisne- en Marne-kanaal ondanks drie vij andelijke aanvallen. Ons vuren ter ver nietiging van de verdedigingswerken va'n den vijand aan de hoogten van de Maas in Lotharingen en in de Vogezen had gunstige resultaten. Petersburg. (Off.) Ten westen van Dwinsk (Dunaburg) duren de gevechten voort, ten noorden van Ilockst z'ijn vijande lijke aanvallen afgeslagen en is de vijand met zware verliezen in zijn loopgraven teruggedreven. D-e vijand 'viel het dorp Sicikli aan en bezette het; het dorp Im- bozody heeft hij hevig beschoten, onze veldwerken vernield en de daarin verblij vende troepen verdreven. De vijandelijke ruiterij die trachtte de rivier bij- het meer van Boginskoje over te trekken, werd te ruggeslagen. Een vijandelijke afdeeling die een station traditie te bezetten, wérd verdreven. Bij Soly werd de vijand uit het dorp verdreven. Aan de midden Wi- lija en bij Wilna gingen de Duitschers den linkeroever over. Op verscheiden© plaatsen hebben wij de aanvallen van den vijand onder z'ware verliezen afgeslagen. Bij het forceeren van de rivier de Schara hadden gevechten plaats. Wij vernielden een schipbrug en namen vijandelijke afdee- lingen, die overkwamen, gevangen. De vijand die ten Zuiden van Slonymi de ri vier overtrok, werd aangevallen. Den vijand op den rechteroever werden zware verliezen toegebracht. Duitsehe aan vallen op- het dorp Soholonka werden afgeslagen en het dorp werd bezet. De vijand werd ten noorden van Dolky ver dreven. Den brand van de brug over de Strypa hebben wijl gebluscht; het dorp Kolky bezet en den vijand jop verschillende plaatsen aangevallen. Wijl maakten krijgs gevangenen. Op het Serethfront hadden plaatselijke gfe-vechten plaats. Ten Zuiden van Pinsk (zijn twee Bw ts'ehe compagnieën vernietigd. Berlijn. Van den noordelijken Donau- oever beschoot de Duitsehe artillerie do Servische posities, meer zuidwaarts bij Semendria gelegen. D-e vijand werd ver dreven en z'ijn artillerie tot zwijgen ge bracht. 5o kl., Ie lijst. Trekking 20 Sept. f 1000: 6834 7752 E 4005117 f 200: 3727 4509 f 100: 2522 4174 11972 14645 15060 18769 20906 f 70: 2993 3573 14108 Nieten: 2888 2918 3200 3231 3237 3571 4495 5484 8001 8007 8086 8094 8100 14120 14594 14599 17820 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Te Schoondijke en te Hoofdplaat had onder grooten toeloop de jaarlijksche zegening plaats der kinderen met de roliquie van St.-Cornelis, patroon tegen stuipen en vallende ziekten. Uit Rome wordt aan De Tijd ge: meld, dat Kardinaal Van Rossum zijn gewone werkzaamheden heeft hervat. Goes. Zaterdag vergaderden in de Prins van Oranje alhier de leden der afd Goes van het N. O. G., onder voorzitterschap van den hetr L, van Bruggen. Twee nieuwe leden waren tot de afd. toege treden. De heer Topma bracht verslag uit van de algemeene vergadering, begin Angus- tur te Zwolle gehouden. Besloten werd, den lieer W. J Giel, gep. kolonel der inf. in Ned. Indië te verzoeken een vijftal voordrachten over Indië te houden. (M. Crt.) Examen Politie-diploma. Gewoon politie-diploma werd behaald te Amsterdam door den heer C. J. Deiir- loo, Nieuw Namen, M. Verbrugge, Sluis, J. Leenhouts, Aardenburg en M. Ufkes en A. Bosman, Vlissingen. Geslaagd voor 3en stuurman de heer J. Hendrikse, leerling van de „De Ruij- terschool". Mej. P. C. van Wessem, onderwij zeres in de nuttige handwerken aan de o. 1. school en de herhalingsschool te Axel heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd met ingang van 1 Januari 1916. (M. Ct) Postkantoor Krabbend ij ke. Niet bezorgde brieven over de le helft van September 1915: Cursus Frank, Emnien. 3 brieven In specteur directe belastingen, Hansweert. Briefkaart: Jongejuffrouw A. Vermeeren. Antwerpen. (Z.) kocht voor f5000 aan R. G. E. Nolson. (M. Ct. Oostburg. Notaris Mijs veilde hier een woonhuis inet bakkerij op den hoek der Markt van mej. Wed. van Houte. Ingezet op f 5500. De uitgave van „De Geldersche Koe rier", dagblad voor Nijmegen en om streken, is gestaakt. De heer M. van Poll, die zich tot nu toe met de redactie van „De Geldersche Koerier" belastte, is als medewerker aan het „Centrum verbonden. Eervol ontheven als commandant van het fort te Ellewoutsdijk de kapitein commandant van de 4e compagnie van het Ille bataljon 14e regiment infanterie en benoemd tot commandant de kapi tein-commandant van de 4e compagnie van het 41e landweerbataljon Terneuzen. Heden is herveild de stoom- wasscherij „De Vlijt". Deze werd ver Voetbal. Goes. Zondagmiddag had alhier de eerste officieele wedstrijd plaats voor den Ne- derlandschen voetbalbond. Voor de zui delijke klasse speelde gisteren onze stad- genooten „Zeeland-Vooruit I" tegen „Vlis singen IILaatstgenoemd elftal, het welk één der sterkste elftallen der klasse is, vooral daar „E M. M." Vlissingen zich heeft teruggetrokken werd door onze stad- genooten met een 10 0 nedeilaag naar huis gezonden. Dit resultaat is voor „Zee land Vooruit" een goed begin, wanueer zij zoo voortgaat, zal zij wel kans op het kampioenschap hebben. Jammer was het, dat bij dezen wedstrijd, waarin, al werden er nog al veel doelpunten ge maakt nog al eens een heete spanning was, zoo weinig publiek opkwam. Te Vlissingen had eene ontmoeting plaats tusschen „Vlissingen I" en „Ze- landiaop net E, M. M. veld De Vlis- singers maakten de eerste maal op hun nieuw terrein in een officieelen wedstrijd een goed figuur. Zij wonnen namelijk met 5—2. Te Middelburg speelde „M.V.V.O II" „Posailein". Uitslag 0—4. Vcilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 18 Sep-t. 1915. Kleine Veiling. Peren. Soldat Labouredr 8 ct., William Buchesse 10 ct., Vijgeperen 9 ct., Bonne Louise 11 ct., Oranje Bergam 7 ct., Duifjesperen 6 cit., jWilhelminaperen 9 ct., Maagdeperen 11 ct., Maatschappij1 peren 11 ct., Pondspeer 5 ct., Wittebroods peer 46 ct., dubbele Bergamotten 5- 6 ct., Beurré de Mefode 12 ct., diverse andere soorten 68 ct., alles per K.G. Appels. Vognore Profix 9 ct., Linde appel 5 „ct.. Oranjeïeinette 78 ct., Jack label 9 et, Celline 10 c't.. Zomer Court- pendu 6 ct., The Queen 8 ct., Prinoesse N-o-ble 8 ct., Zoete Riblb-eling 6 ct., Cox Pomon-a 10 ct., Bismarck 811 ct., Tuin- zoat 6 ct., Rou-dreinetten-afval 3 ct., dir verse zoet© soorten 68 ct., Pruimen 4 6 ct., -Tamboonen 5 ct., alles per K.G. Honig 4046 ct. per potje. IJzendyke, 18 Sept. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim met weinig omzet door lageie prfizen. Er was weingkooplust. Bruine boonen fl lager. Jarige tarwe f 11.75 a f 12 nieuwe tarwe f 11.50 a f12.nieuwe wintergerst f 13.75 a f 14.nieuwe zomergerst f 13.50 a f 13.75, haver f 11.a f 11.50 groene eiwten f 16. a f 17,kroonenvten f 16.af 17.Bruine boonen f 15.a f 15.50. Hulst, 20 Sept. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim, vooral van bruineboonen. Per 100 KG. Tarwe f 11.50a f rogge f 11.25 a f wintergerst f 13.af zomergerstfaf—, haver fll.50af-; erwten f20.a f paardenboonen f a fduivenboonen f a f vitteboonen fa f bruineboonen f 18.— a f 19.Lfinzaad f 30.a f (M. Ct.) Rotterdam, 20 Sep-t. 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe ruimer aanbod, lager verkocht f 11.25 k f 12, Gerst met klein aanbod flauwe stemming,, Chevalier f 15 a 16, Wintergerst f 13.25 a f 13.75, Zomergerst niet getoond, Haver iets minder getoond, onveranderd, prijs f 11.50 a f 12.25, Bruine boonen niets va.n bieteekemis f 16 a f 17.25, Koolzaad £32 a £33, Kanariezaad £29 a 31 per 100 K.G., Karwijzaad f 19.50 i f 20 per 50 K.G. Buitênlandsche granen. Amerik. mixed disp. f220, afw. £188 a f 210, La Plata nieuwe oogst f 180, stoomend f 179, Sept.—Oct.—Nov. afl. £181. Eieren. Zeeuwsche f 7.50 a f 8.25, Overmaassche £8.50 a f9.per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 530 stuks. Prijs 44 a 47 ct. Lichte voor export 35 a 42 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f3 a f 3.20, Zeeuwsche blauwe f 2.50 a f 3. Zeeuwsche eigenheimers f'2.20 a f2.60, Zeeuwsche bonte f2.50 a f2.90, Spui- sche eigenheimers f2.30 k f2.70, Poters f 1.40 a f 1.80. Veel aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 1980 steen blauw, prijs 90115 stuivers; 200 steen wit, prijs 8085 stuivers; 300 stven Gron., prijs f 1.75—f2.35. AMSTERDAM, 20 Sept. Aardappelen. Ht- aardappelcnpryzen waren heden: Zeeuwsche eigenh. per mud f 1,90 a 2.25 Zeeuwsche blauwe f2.50 „2.80 Zeeuw clip bonte f2.40„2.75 Eigenheimer Poters f 1.50 „1.90 Flakkeesche eigenh. f 2.10 2.30 Spuische eigenh. f2.10 „2.30 Friesche blauwe f2.25 „2,60 Aanvoer 5 ladingen. Van 18—20 Sept. GOES. HuweL-afk-on.18, Marinus Ever- sen, 20 j. jm. te Goes en Oorneli-a Brood- man, 18 j. jd. te Middelburg. Ge-bore-n: 18, Dina Elisabeth, d. V. Din- genis van de Kreeke en Jakomina ICant; 19, Tannetje Ap-olonia, d. v. Leendert Bak ker en Oatharina Tona C-ornelisse; 18, Jan Bart, z. v. Johannes Augustinus Theo doras van Dijk en Marianna Elisabeth Geertraida Smulders. Levenloos aangegeven: 17, een kind van het mannel. geslacht van Marinus Zwartep-oorte en Johanna Maria de Bus- scher. MIDDELBURG. Bevallen: Jac. Calatz, geb. Van AVinkelen, d.M. S. de Wolff, geb. Frank, d.; J. C. JJerk, geb. Ver beent, z. Overleden: L. C. M. Schuit, 49 j., vr. v. J. J. Hageman. Van 1418 Sept. 1915. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Ja cobs, jm). 29 j. met E. Bamberg, jd., 23 j.; .1. Noest, jm. 26 j. en J. Depaep, jd. 23 j.; L. Daane, jm. 23 j. en J. Ja- co-bse, jd. 18 j.; M. llijkmans, jm. 28 j. en J. J. van Bel, jd. 24 j.; )G. W). de Veij', jm. 20 j. en J. Plassche, jd. 18 j.; L. de Vlieger, jm. 25 j. en J. M. Arde- wijin, jd. 26 j.; P. D. van Gelder, jmi. 28 j. en M. E. Bert, jd. 24 j.(W,. M. Vermeulen, jm. 27 j. en L. M-else, jd. 22 j.; J. W., van Do-mipseler, jm. 24 j. en P. Stro-o, jd. 22 j.J. de Noo'ijer, jm. 24 j. en M. Moerland, jd. 22 j. Getrouwd: G. Thomas, jm. 26 j. en A. A. de Bisschop, jd. 21 j.; J. G. F. Lambrecht, jm. 21 j. en A. M. Corveleij'n, jd. 22 j.; J. P. va,n de Vrie, jml. 28 j. en T. E. van Saane, jd. 23 j.; J. Schui- tema, jm. 26 j. en J. M. Verschelde, jd. 21 j.; A. Poppe, jm. 24 j. en (H. A. Makuran, jd. 24 j.; J. Kats, jm-, 26 j. en P. Belfroid, jd. 25 j. Bevallen: 11. S. Rubben, geb. Zan ders, d.; E. Step, geb. Barts, d.; E. NieuwCnhuijse, geb. Schrijver, d.; L. de Rijcke, geb. in 't'Veld, d.; T. Nagtegaal, geb. van der KuijJ, d.; N. Visser, geb. Kraal, z'. Overleden: M. Jasperse, d. 1 mi.J. Verbrugge, wed. van L. de Vos, 69 j.; M. C. W. Akkermans, wedr. van C. M. de Leeuwen, 61 j.; M. H. Tax, d. 11 m.; P. Sanderse, d. 12 j. Van 1016 Sept. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jacobus K-ole, 20 j. jm. en PieternelLa Bekkjer, 21 j. jd. Geboren: Cornelia Ernilie, d. v, Mi chael Francjscus Goedemondt en Corne lia Durinck. Overleden: Tannetje Catharina Meijl-ar, 79 j., vr. v. Kornelis de Munck. (Kr. Crt.) Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke Vrijdag behandeld werd' was die tegen B. B. uit Amsterdam, thans gedetineerd alhier, beklaagd Van diefstal van een rijwiel. Uit de voorgelezen stukken bleak, dat bekl. reeds vroeger door de rechtbank te Middelburg wegens diefstal tot 3 maan den gevangenisstraf was 'veroordeeld. De eerste getuige \V. D. van de Vreugde, commissio-nnair te Wolphaartsdijk, was op 14 Augustus eenigen tijd in het café van Kramer te Goes en had zijn rijwiel bui ten .gezet, later was het verdwlenen. De sergeant der artillerie J. M. d-e Lies was dien avond met verlof in zijn café en kocht het rijwiel voor f 5.75. De derde getuige A. Reijerse was bij dien koop tegenwoordig, beiden herken nen beslist bekl., die echter zlegt zich niets te herinneren. D-e vierde getuige C. Kramer hieeft bekl. tweemaal in zijn café gezien. Bekl. valt nu door de mand, hij- heeft de fiets gestolen. De officier wees erop-, dat bekl. steeds zeide niets meer te wieten; nu eerst be kent hij, en deze bekentenis wordt dooi meerdere a-anwijzingen bevies tigd. Baat bekl. 'reeds meermalen veroordeeld is eisCht de officier 9 maanden met aftrek van het voorarrest. - De verdediger mr. H. J. C. Groot meen de, dat na de bekentenis van bekl. zijn taak wel anders is dan hij zich aanvan kelijk had voorgesteld; thans bepaalt hij zich er toe er op te wijzen, dat het reeds lang geleden is, dat bekl. veroor deeld werd en riep- de clementte d-ei rechtbank voor bekl. in. (Wegens landlooperij te Vlissingen werd

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3