erichten. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt Kunst en Letteren. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. de gemeenteleden ■klbestuur en den erw. een acten- geboden, benevens dè namen der le collega's uit do een schilderij! jen iet Classis-bestuur en mist zilver ge- zangvereeniging en wiandtek'st met la ris ©en serenade, ite en de kinderen reien getrakteerd, geroerd Voor de gstelKhg. den Commissaris md tot bezoldigd gemeente do heer Uden, ter verv.ni- A. Lootens; die la.g uit. den dienst ïrht, als zou de -Maideghsm weer is geheel uit cte loldienst vla.n Neu- re wórdt 'mlet Ide ;es taakt. eeste.r alhier heeft ter navolging! ge len de vleeschhon- 'ii van het vleésch been werd f 1.40 meester bekend gS- 't, gemeentebestuur zal worden ver- de nu volgende ider heen f 1.20, vleesch van min ui schenkel f 0.60, (Zei.), 'n Commissaris der tol. zletter voor 's ui in de gemeen to eijn, ter vervanging die overleden is le Staten is de ope- van de Provinciale epaaid op 30 No- oor een motorvaar- met 600.000 lever- Iersekschen kwee- Willemstad gezon- ;n in de Zuiderzee •d genomen en be- Zij waren verze- igevallen kwamen (M. Ct.) _nrg, 15 Sept. 1915. 113.—, Nieuwe Tarwe K.G. Rogge per H.L, rst f 14.25 a f 14.50. 4.50, Haver f 10.75 a Cookerwten f 16.25 a - a f 19.—. aden melden uit erzoek inzake den rijven le.il toestand g voortduurt, at" zouden van de ei-klaring van een den-aars, een paar n zijn aangegrepen, het schip van duï- ereii, die volgens wanen gevaren, de- lichamen in zee jl' hunner makkers ■er, die den logger n op redding gel- nog het onderzo|ak er moordenaars bel- rlogsveld. uur 's namiddags. avondcommuniqué). leehten in de buuïit uvions, Champagne ué.) Onze verken- ibben sterke vijato Cimego on Fosse-r- erslagen. D-e vijand oven-Cordev-ole ons hut van Col Toyout el). Van hel Ivauka- nststreek werd den reelrvuur gewissleld illy schermutseling In d-e richting v,an i -onze trolapen do Ten westen van wij1 den vijand uit omgeving. De vij- Daarna wierpen wij bij liiji zware Verliet lekend welrdien dooi' officieren en 2000 ai. De poging-en v.an offensief te sluiten iwec en zuidtweste- een tegenaanval te beproeven, werden doolr ons vuur ver ijdeld; 140 officieren en 7300 man wer den. do-oi' ons gevangen genomen en wij veroverden 1 zwaar kanon, 4 lichte ka nonnen, 4 caissons en 26 machinegewet- ren, benevens veel ander oorlogsmateriaal. In Galiicië vervolgden wij den vijand, die westelijk van het Serethfront terug- trekt. Ten, noorden van Tamopol, evenals bij Zdiniakq leverden wijl enkele gjeweiohtan. Bjj laatstgenoemde plaats werden in 12 gevechten 30 officieren en 2700 man gief vangen genomen en 4 machinegewleran veroverd. Vian 30 Augustus tot 12 Sep tember namen wij 40.(100 man gevangen. In !de Zwarte Zee heeft leen torpedoboot bij het koleiigebied langs de kust een Duitsch stoomschip vernield. Kopenhagen. Een telegram meldt, dalt de motorboot „Nokte" met hout van Christin,ilia naar Londen onderweg do-ar een D uitschen onderzeeër is getorpedeerd. (Hout wordt, door Duitschlaud als con trabande beschouwd. - Red.) Berlijn. Tie „Frankfurter Zeitung" weet mede te doelen, dat Amerika bij Engeland heeft geprotesteerd tegen het doolr laatst genoemd huid verklaren van katoen als oo'rlogsc-on Ipabande. Londen. Officieel wördl. gemeld, dat de heden in het "Parlement aan te vragen oorlogscïedieten van .260 millioen pond totaal niet alleen zullen dienen voor liej- ger en Vloot, maal* ooik om het aangaan van leeningen door de Dominions en de geallieerde mogendheden .te viergemakkje!- lijken. Noodlottige a a n r ij d i n g. Maan dagmorgen reden twee jonge menschen uit Velsen in vollen vaart per fiets de Zwaanstraat af te Wijk aan Zee. Juist passeerde een lieer uit Rijswijk, komende van den Hougen weg, die straat. Eene aanrijding volgde, met het noodlottig ge volg, dat de lieer ernstig aan een slaap verwond dood werd opgenomen. Tegen de wilde rijders is proces-ver- haal opgemaakt. Verduistering. Naar de „ZW. Ct". verneemt, is Maandag de onlangs failliet verklaarde kassier M. F. D., uit Kampen, op verzoek van de justitie te Zwolle, als verdacht van verduisteringen, te Amster dam aangehouden, terwijl hij zich op het postkantoor aldaar bevond. Hij is ter beschikking gesteld van de justitie te Zwolle. Te 's Gravemoer is de arbeider A. S. te water geraakt en verdronken. Val sell geld. De boekbinder, die Zaterdag te Amsterdam in de Tolstraat gearresteerd werd Onder verdenking van liet vervaardigen van op bankbiljetten gelijkende papieren, is Zaterdagavond naar het bureau Singel geleid en hier gehoord door den inspecteur Elhorst over (le befaamde oplichting ten nadeele van een bakker in de Nes, van welk feit aan- vandelijk de beide mannen, die in den winkel van de Unie en te Achtienlioven hun slag hadden geslagen, verdacht wer den. Bij het verhoor heeft de gearresteerde bekend ook dit feit gepleegd te hebben. Dij is ter beschikking van de justitie ge steld. Smakelijk. In de gemeenteraads- zitting t© Maastricht verzocht een der leden, zelf varkenslager, dan voorzitter om! handelend op te treden tegen speksla gers, welke vleesch van „miauwende- e,n blaffende" dieren onder het gle-hakt men gen, ton einde op die manier de door den burgemeester vastgestelde prijzen Ie ontduiken. Hijl zelf had het gehakt onder zocht en beloofde dan ook aan het ver langen van den voorzitter te voldoen om hem na de vergadering de namen mede te deelfen; ten einde die schuldigen wegens vervalschingi te straffen. aan toegevoegd. Voordat zij in het begin van 1914, naar haar vaderland terug keerde heeft zij de school aan den Staat aangeboden, doch dit aanbod werd af gewezen, hoewel het blijk gaf van groote onbaatzuchtigheid, daar iiaar reeds 30.000 pd.st voor de instelling was geboden. Teneinde het werk te kunnen laten voort gaan heeft zij liet vóór haar vertrek on der beheer gesteld van een bestuur, bestaande uit de parlementsleden dr. Addison en Waldorf, den arts Sir George Newman, lady Salisbury en lord Sliaw of Dumforline. Haar laatste jaren bracht zij niet in ledigheid door. Zij hield druk bezochte lezingen over de maatschappe lijke vrijmaking der vrouw en stichtte té Biistad een land- en tuinbouwschool voor vrouwen. „T. v. G." Typische drukfout. In de Maasbode van Maandagavond lezen we Het aantal Duitsche militairen aan de Duitsche grens zal weldra belangrijk vermeerderd worden, daar men vermoedt dat zich spinnen aan de grens ophou den. Bedoeld is natuurlijk spionnen. Belgisch spoorwegpersoneel. Naar de „Telegr." verneemt, heeft het in het vluchtoord te Uden vertoevende spoolwegpersoneel de aanzegging gekre gen, dat het binnenkort over Engeland naar liet Noorden van Frankrijk moet vertrekken, om aldaar bij de spoorwe gen werkzaam gesteld te worden. Het „kunst"-ge zicht. In het Rotlischildhospitaal te Parijs werd on langs een soldaat binnengebracht wiens gezicht totaal verminkt was. Een foto grafie, na aankomst genomen, toonde een versplinterde kin, weggeschoten neus en lippen, een kaakbeen, waaraan de onderste helft ontbrak. Na eenigen tijd was behoudens eenige litteekens van al die verwondingen niets meer te bespeu ren. Met beenstukken en stukken van liet vel werd het kaakbeen weer in orde gemaakt, voor lippen en huid van den patiënt gebruikte men een stuk van de huid, dat uit den buik was weggesneden, liet gezicht kreeg daarna weer den ge wonen vorm, dien liet vroeger had. Een verdien.stelijke vrouw. Dp tin-jarigen leeftijd is in haar gehoor- land Zweden overleden mevrouw Oster- berg, de eclitgenoote van dr. Edwin O.sterberg. Vóór 40 jaar heeft zij in En geland de Zweedsclie gymnastiek inge voerd en 30 jaar geleden opende zij te Hampstead een college, waar leeraren m dit vak op breede schaal werden op geleid. Deze instelling groeide meer en meer, en werd in 1S95 overgebracht naar Hartford Heath in grootere gebouwen onder meer werd er een laboratorium Effecten diefstal. Naar men zich waarschijnlijk zal herinneren werd ver leden jaar ten huize van een (inmiddels overleden) ingezetene van Den Haag, destijds wonende aan het Oranjeplein aldaar, diefstal gepleegd aan effecten, ter waarde van ruim vijftig duizend gul den. Dank den ijverigen nasporingen van de politie, zijn thans door twee inspec teurs van de Haagsehe reclierve resp. te Tiel en te Utrecht aangehouden twee vrouwen, verdacht zich aan dezen dief stal te hebben schuldig gemaakt. Beide vrouwen waren ten liuize van den be stolene werkzaam indertijd, de éène als werkvrouw, de andere als huishoudster. Een bedrag van ruim dertig duizend gul den aan effecten, alsmede eenige val- schelijk nagemaakte geschriften moeten bij haar bevonden en in beslag genomen zijn. Na eerst te hebben ontkend, zouden de verdachten naar men meldt later eene volledige bekentenis hebben afge legd. Zij zijn ter beschikking van de ju stitie gesteld en in het huis van bewa ring aldaar opgesloten. (Maasbode.) Nader meldt men Bijl het overlijden van dein heer der dienstbaren werd die; werkvrouw, de wed. W., u|it Tiet, door de jeugdigs huishoud ster, die zicli mejesteres over de geld middelen maakte, jaen lijfrente van f5 per weiek toegezegd, doch de zoon van de werkvrouw, eien berucht persoon, die zich Lhans1 in voorloopig© hechtenis be vindt voor een diefstal bijl de firma Peek Cloppe-nburg in Den Haag, nam hier mede- geien genoegen, met het gevolg, dat op zijln aandringen zijin moeder een be drag van f 10.000 ontving. B-ijl het verhoor inzake boviangenoemden diefstal van dan zoon heteft deze dit „schenken" van geld vlerraden, waardoor men op- hel spoor kwam vain öein reeds vermoeden diefstal van f 50.000 door de bewuste huishoudster mlet medeweten van de werkvrouw en haar zoon, die ver keering! met dia huishoudster had en van haar alles wist. Bij de wed. W., door de gemeentepolitie le Tiel aldaar Maandagmorgen ten, huize van S., waar zijl verbleef, aangehouden, ontdekte men nipte. Zijl beweerde, dat do haar geschonken f 10.000 waren gestolen door haar zoon. Aan den dood ontsnapt. Dooi de tegenwoordigheid va,n geest van den schipper van den IJmnider trawler Y. M. 42 Flamingo" is de bemanning van genoemd vaartuig aan een wissen dood ontsnapt. De trawler was op circa 220 mijden van IJmuiden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag visschende, toen de schipper, die zelf aan het roer in de commando brug stond, een eigenaardig geruis in het water hoorde alsof een schip zich snel voortbewoog. Hij zag door de duisternis niets en achtte het daarom wenschelijik het bevel tot stoppen te geven, teneinde eerst eens poolshoogte te nemen, Gelukkig werkte het vis'chtaig, dat buiten boord lag als rem zoodat het vaartuig in minder dan geen tijd stil lag. Opeens zag men met razende snelheid een viertal groote grijisgeschilderde torpe dojagers op geen tien nieter vóór het schip langs voorbijvaren, gevolgd door een aantal' torpedobooten. Vervolgens kwamen vier groote kruisers, die weer gtevolgd werden door circa tien torpedo booten. De nationaliteit der schepen kon door de 'duisternis niet worden vastgesteld, ter wijl geen er van eenig licht voerde. Had de schipper Sloot van den trawler dus een oogómblik zïjjne tegenwoordigheid van geest verloren, dan zou men door het eskader overvaren z'ijn zonder dat do snelvarende Iphepeti liet misschien ge voeld hadden. Opgemerkt moet worden, dat de lich ten van den trawler helder brandden, zoo dat men va.n de ooiiogissche-pen af de aanwezigheid van het vissehersvaartulig heeft kunnen vaststellen. (Maasbode.) Moord en zelfmoord ia het Haa'giis che Bosch. Een man, die Zondagnacht omsLreeks 1 uur door het Haagsehe Bosch naar Wasste- naar ging, zag daar op een bank in leen laantje hijl den straatwleg!, die naar de Liuin van Nieuw Oost-Inidië leidt, leen paartje over lelkaar liggen, schijnbaar in slaap. Hijl ging naar hen toe len trachtte den jongeman overeind te zetten, doch bemerkte tot zijln Schrik, dat hij bloed aan de handen kileeg bij de aanraking van hel lichaam. De man giiag toen ijlings die po li tie halen, die constateerde, dat belden dood waren. Het bleken te zijln een 20-jarigfe bewortei' van de Koningstraat en die 23-jarige doch ter van een weduwe uit de Jacob Cats- straat. Nog in den loop van den nacht wierden de ouders van den jongeman en de moe der van het meisje van het gebeurde in kennis gesteld. Nader verneemt men nog', dal de jonge man ongeveer een jaar omgang met het meisje had len gedurende -dien tijd bij haar moeder, die weduwe B., aan huis kwam. Buren vonden, dat bijl zich nog al „aan stelde" ten vaak zonderling deed. Zondag had men hen nog vTOolïjik en opgewekt te zamen gezien en 's avonds zouden ze. naar leen bioscoop gaan. Het meisje kwam ook wél', doch niet vaak, ten liujze van da ouders van den jongeman. In afwachting van de gerechtelijke elec tie zijln de lijken overgebracht naar het lijkenhuis op de Alglenieene Begraafplaats. Op de revolvler, 'waarmede de daad werd gepleegd, werden nog vier scheipe patronen gevonden. Nader is gebleken, dat voor de daad gteen enkele aanleiding bestond; beiden gedroegen zich den laatsten (lijld zeer zon derling en verkeerden blijkbaar in hoogst overspannen toestand. Nog Wordt gemeld; De familie van dan jongeman, dia in den nacht van Zondag op Maandag miet zijin meisje dood werd gevonden op een bank in liet Haagsehe Bosch, Ver,zioekt te melden, dat uit dei door beiden geschre ven brieven blijkt, dat noch door zijln ouders; noch door de moeder van 'hot meisje eenige aanleiding is gegievien tot het plegen van de daad. Ook verklaart de familie van den jonge man in twijfel te 'verkeeren, omtrent de juiste toedracht v.an het gebeurde en d-e beweegreden va.n de droeve daad. Goed a f ,g e 1 o o p- e nZaterdagavond had met den sneltrein van half vijlt, uit de richtingl Meppel', door twe|e locomotieven getrokken, een ongeval plaats, dat buitengewoon goed is afgeloci- pen. Om bij liet station te stoppen, remde, bij het pas'seeren van den wissel, do ma chi-nist van de achterste locomotief. Het schijnt dat de machinist van de voorste locomotief niet. of althans 'niet sterk ge noeg remde. Gevolg hiervan was, dat toen de trein bleef staan, de voorste locomotief, -na de kopjielinig en het stootblok van de achter ste afgescheurd te hebben, nog een eind 'doorreed. Na een half u.ur oponthoud en verwisseling van de locomotieven, kon de trein naar Heeretnveen vertrekken. Duitsch deserteur. Dinsdag wist te B-eek bij Nijmegen een Duitsche deser teur, ondanks de activiteit va.n den in middels gewaarschuwden Duitschen grens wacht op Hollandsch grondgebied te ko men. Doordeelectrischedraadver- s per ring gedood. Men m-eldt uil Maastricht d.d. 13 September: Aan de Belgis-c-he grens bij La.na.ye trachtten 4 per sonen de grens te passeeren. Een hunner werd door den electriscben draad gedood, de overige wisten veilig Eysden te be reiken. Uitvoer van Suikerbieten. Men meldt ons uit Terneuzen: Ik verneem van betrouwbare zijde, dat d© uitvoer van "in Zeeuwsch-Vlaandemi geteelde suikerbieten, waarvan de leve ring voor 1 Augustus met Belgische- fa brieken is gecontracteerd, alsnog zal wor- den toegestaan onder verschillende le stellen voorwaarden. (Msb.) Voor de tweede maal van dezlen zomer is bijl liet vee van den landbouwer A. de Jager te Kape-lle mlond- en klauWlzieer uit gebroken. Zijn veestapel bestaat nu nog maar uit 4 vaarzen, 1 kalf en 3 varkens. (M. Ct.) De op stuk van liefhebberijj-toonleielspel gunstig bekende St. Petruskring (ie, Mid delbrug zal den 19en, 22en en 27en Sep tember a.s. in het St. Vincentius-g'ebouw aldaar een Looneelavond geven, waarin o. ,a. het Bijtósehe toonctalspel „M aria's laatste Levensdagen" (Dramati sche legende niet ?,a:ng in 3 bedrijven) zal worden opgevoerd. Nog vernamen wijl, dat het te Ifeinkens- zand bestaainde R. K. tooneelglezelschap in den komenden herfst bet drama „H e t Teek en des Kruizes" zal opvoeren. De Liturgische Vereeniging in het bisdom Haarlem aldus meldt men ons van geachte zijde zal Woens dag 22 September a s. de Tweede Algemeene Ledenvergadering houden te 's Gravenhage en deze verga dering vooraf doen gaan dooreen plech tige votiefmis „Pro Pace", voor den Vrede" met predicatie en liturgische gezang, uit te voeren door de Schola cantorum van het Seminarie Warmond. De retraite van 58 Oct. in het Re- traitenhuis „De Thabor" te Rotterdam is voltallig. Pater B. Mets f. Vrijdag jl. overleed aan de pastorie te Huissen de Zeereerw. pater Bernardinus Mets, Minderbroeder-Conventueel, pastoor van liet vluchtelingenkamp te Uden. Met pater Mets is een man heengegaan, die zich ook in ons vaderland grooten naam maakte èn als literator èn als kanselredenaar. Z.Ew. werd in S864 te Dokkum geboren en trad vroegtijdig in de orde der Min- derbroeders-Conventueelen. Het grootste gedeelte van zijn werkzaam leven als priester-religeus bracht pater Mets door in de Belgische kloosters der Orde te Hal en te Leuven, van waar hij als een apostel predikend en leerend in België en Nederland rondging. Tegelijkertijd schreef Z Ew. in verschillende Neder- landsche bladen en tijdschriften tal van artikelen. Bij het uitbreken van den oorlog week pater Mets naar Nederland uit, waar bij tot pastoor werd benoemd van het Uden- sche vluchtelingenkamp. (Msbode.) Goes. Aangesteld tot tijdelijk ondiarwij- .zcr aan de school voor M. U. L. O. alhier de heeren Adr. BouiUarse te Goes en D. van der Linde te Wolfaartsdijk, zulks met ingoing valn 6 September j.l'. Biervliet De soUieitantVoor de vacature van onderwijizier mlet verplichte hoofdact©, aan de school in de kóm; heeft zijln solli citatie ingetrokken. Examen hoofdacte. Geslaagd te Arnhem, A. Wygand, Oost burg. Kantongerecht te Middelburg. Eenige weken geleden deed de politie alhier tot twee maal toe ean inval in die woning van H. P., aan den Nieuwland- sehen weg en werd beide keeren proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der drankwet. P. heeft namelijk noch verlof noch vergunning, welke hem bij aanvrage geweigerd werden. Toch verkoopt P. bier enz. Voor de eerste bekeuring was P. reeds veroordeeld tot f 10 boete, nu w'as bijl en ook zijn vrouw tegen Zaterdag j.l. gedagvaard in verband nnet de tweed» geconstateerde overtreding, ziiji Wanen ech ter niet versfchietnen. De ambtenaar yan het O. M. eisc-hte na het liooren van getuigen ditmaal zo» wel tegen den man als tegen da vrouw twee geldboeten van f 10. Door den Rijkshotervisiteur te Middel burg werd in liet pakhuis, van een gros sier te Middelburg een paar kuipjes mar garine aangetroffen, waarvan alleen het deksel voorzien was van het woord „Mar garine" en niet het kuipje zelf. De grossier verklaarde dat hij de kuipjes iti depót heeft van een fabriek te Dor drecht. Als hekl. w'as de directeur dier fabriek gedagvaard, voor wien als gemachtigde optrad de heer mlr. J. J. Heijse. Die beide controleurs der fabriek Verklaarde dat zlij speciaal toezicht moeten houden op het behoorlijk verpakken van de boter. De natuurboter gaat in andere kuipjes, van de margarine. Zij moeten de bepalingen van de boterwet streng handhaven. De ambtenaar zeide in zijn requisitoir, dat bijl eerst gemeend had, dat bekl. wel in het algemeen een mededeeling aan het personeel had gedaan wat gebeuren mioet met de boter, maar dat hij niet gezórgd had dat ook voldoende toezicht gehouden werd o,pi de, naleving: van die opdracht. Waar nu uit de verklaringen der opzich ters blijkt dat dit 'wel het geval is, meent de ambtenaar dat bekl. moest wórden ont slagen van rechtsvervolging. De gemachtig de van bekl. sloot zich bijl dit requisitoir aan. Bij' de schouwing van Ide wegen en voet paden in de gemeente Rilthem Werd aan den landbouwer M. W,. v. d. L. opge dragen in een weg de putten aan te vullen. Bij de berschouw waren de putten er nog. Bekl. zeide wiel degelijk de putten gelijk te hebben gemaakt met den weg, maar als er dan weer wagens laiigs ko men zijn de putten er direct weer. Hij kan er toch niet bij: blijven staan. Alleen als hij er eerst water opbracht zou het wellicht van langer duur zijn. Dit vond hij echter wel wat veel werk. De ambte naar eischte f3 of 2 dagen. De kanton rechter achtte het echter gewenscht op 25 dezer de burgemeester nog eens te hooren. Toen op 12 Augustus de agent van po litie Roth te Vlissingen in de lokaliteit van den kastelein J. ten H. klwam, votnd hij1 daar een flesichje 'mlet Catzijenever, ter wijl bekl. geen vergunning heeft. Bekl. Wilde het doen voorkomen of de jenever alleen voor eigen gebruik' besteed was ein of liet flesichje maar even uit die hand w'as gezet. In het verhaal stond echter, dat bekl. vrouw geizlegd heeft, „zie je wel ik heb het wel gezegd, dat je ier wel eens in zou loopen". Bekl. zeide1 dat bet niet precies 'zoo gezegd is, maar ontken de mu toch ook' niet dat het wel meer gebeurd dat er jenever staat. Eisch f 15 of 5 dagen. De koopvrouw P. te Vlissingiein had haar dochtertje van 10 jaar mielk laten weg brengen en dat nog wel in een kan 'zion,- der het opschrift, „volle- mielk". Bekl. zeicle-, dat zij niet wist hoe het plaatje van de kan is afgeraakt. Er staat er anders altijd op iedere kan een. Dat zij de arbeids wet overtreden had zeide zij heelemaa.1 niet te hebben geweten. Voor dit laatste luidde de eisch f3 of 2 dagen en voor liet andere f 1 of 1 dag. Nog stond terecht de slager ..I. F. uit Grijpskerke, die des avonds omi half tien in de komjler gemeente, varkens zou heb ben gebrand. Bekl. en een getuige a dé charge verklaarden, dat z.iji door onvoor ziene omstandigheden verlaat waren en dat het werkelijk half tien was, das na zonsondergang. Bekl. meent echter dat de plaats Waar hij: brandde, niet in Ide kom ligt. De rijksveldwachter Schippers meent dit wel, maar duidelijk was het niet uit te maken, zoodat de burgemeester zal wor den gedagvaard om op de kaart nadere in lichtingen te geven. De rijksveldwachter merkte ook nog! op, dat de plaats waar gebrand werd ongeveer 5 meter van de Gereformeerde kerk af was, waarop bekl. zeide; „Dat lieg je, het' is zeker wel 20 meter". De kanton rechter vermaande bekl. zich kalm te houden, maar gaf aan diens verlangen dat de verklaring, van den politieman 7.o'u worden opgeteekend, gehoor. Ook deze zaak wordt op 25 Septem ber verder behandeld, in de overige zaken werd de uitspraak bepaald op Donder dag a.s. Door den kantonrechter te Oostburg werden veroordeeld wegens: overtreding der motorwet: P. J. L., Bres- kens, tot f5 I). s. 5 d. h„ F. P., Aarden- burg, f2 b. s'. 2 d. h., P. A. d. M„ Oost burg, fl b. s,. 1 d. h., P. M. d. M., Oost burg, 2 maal f 1. b. s, *2 maal 1 d. ;h-, L. E. M., Sluis; T. B-, Hoofdplaat, A. J. M. S., R. A. H„ beide IJztendijke, .T. B,, Eedoo, L. V., Breskens, P. Bi. D„ Aarden- burg, M. A. H„ 'Oostburg, alle f 0 b. s. 2 d. h., E. W„ St. Laureijns, fl 1>. s. 1 d. h.; overtreding drank'wót: L. V., Biervliet, 2 maal fö b. s. 2 maal 2d. h.; overtre ding arbeidswet: P. J. C., Groede, f0.50 b. s. 1 d. li.; overtreding jachtwet: P. v. d. L„ Biervliet, f3 b. si. 2d. h.; overtre ding visscherijiwet.1. B. E., Schoondijk'e, 2 maal f0.50 li. s. 2 maal 1 d. h„ J. B., t© Retranchement werd vrijgesproken; overtreding, vogelwet: A.B.N., IJzendijke, f 1 1). s. 1 cl. 'h.overtreding art. 314 Swb. A. E. C., J. M„ G. IX, Sluis;, Wi. M. S., A. J. v'. d. 11., P. J. M. M„ IJzondijik©, alle f 1 b-, s. 1 w. tuchtsch., M. J. G„ Aarden- burg, fl b. s'. 1 d. h.overtreding art. 432 Swb.: A. v. d. I)., H. D„ Schoondijke, C. B. cl. K., (Biervliet, ieder f2 'b. s, 1 d. b. overtreding art. 427 Swb.C. L. F. D;, Sluis, f2 b. s. 1 cl. li., R. B., Waterland- kèrkje, f 1 b. s. 1 d. ,h„ E. J. d. M., Sluis; 16 b. s. 3d. li.; ordeverstoring: M. A. v. d. B., (Sluis, fö b. s. 3 d. h.jj overtreding art. 460: A. B. C., D. B., F. G„ IJzendijke, elki f 1 b. s. 1 'd. ,h. overtreding art. '461C'. d. S., C. d. Wj., Breskens, fl b. s. 1 d. ,h.; openbare dronkenschapR. B., Waterlandtorkje, f 1 b. s. 1 d. h„ A. B„ Hoofdplaat, fö b. s. 3 d. h„ *W. IC., Schoondijke, 3 W. h.; overtreding politieverordening: J. v. K., Biervliet fl b. s. 'ld. h„ J. B. V., Retran chement, f 0.519 b. s, 1 d. h., E. d. P. IJzten dijke, C. K., Biervliet, G. d. G. IJzendijkfe, J. D. Philippine, elk fl b. s; 1 d. h„ J. F. IJzendijke, f2 b. s.. 1 d. h., L. L„ zon der vaste woon- of verblijfplaats, fl b. s. 1 cl. h., P. K. A. IJzendijke, f2 b. s. 1 d. h„ M. A. H„ A. V. C. V„ alle IJziendijfc; F. d. K., WaterlandOudeman, C. G., A. V. cl. W„ F. M., ,C. V., alle IJziendijlke, T. d. L., St. Kruis, L. A. H„ M. J. D., P. J. P., C. d. ,N„ C. A. C. C-., alle Biervliet, O. L„ St. Amandsberg, L. T., Gent, A. A. St. Amandsberg, J. J. F. G. M. T., G. M. F., Gent, B. L„ St. Amands:- berg, alle, f0.50 b. se 1 d. hL. d. J., Hoofdplaat fl b. s. I'd. h.; overtreding verordening v. d. territorialen comman dant: J. d. K., Biervliet f50 b. s. 20 d. h., P. J. d. M„ Philippine f0.50 b. s;. 1 d. h., A. L. G„ Eede T 100 b. s. 20 d. li., M. v. II., Sluis, f0.50 b. s. 1 d. h„ M. v. Wl„ Oostburg f50 'b. s. 25 d. h.; overtreding Leerplichtwet: C. d. G., Biervliet f 2 b. s. 2 cl. h.;overtreding veeartsenijiw-et: P. d. IC., St. Laureijms, föO b. s. 20 d. h„ C. II., Oostburg, f 0.50 b. s. 1 d. h., E. P. J. C„ Sluis f5 b. s. 2w. tuchtsch., E. G„ Sluis, M. v. W:„ Waterlandkerkje, elk f25 b. s. 10 d. h„ p. J. d. L„ f 50 b. s. 20 d. h.; A. W., Zuidz'ande, beklaagd van ordeverstoring, werd vrijgesproken. (M. ,Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3