Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen en moest de wond dichtgenaaid Worden. De nieuwe muziek die deze week op het klokkenspel komt is voor heel uur „Koninginnelied" van R. Hol, voor half uur „Gaudeamus igiturstudenten lied. Een der volgende dagen zal onze parochianen een oproep bereiken lot het bijwonen van een vergadering waarin zeer gewichtige zaken, de belangen der parochianen en die hunner kinderen betreffende, zullen worden besproken. Wij twijfelen niet of de oproep zal met belangstelling worden ontvangen. - De leden van de afd. Goes van den Vrijwilligen Landstorm hebben de zer dagen prijsgeschoten, de wielrijders Donderdag en het voetvolk Vrijdag. Vrij dagavond te 7 uur had de prijsuitreiking plaats. Vanwege het Rijk was f20 inge komen, welke verdeeld werden in verschil lende geldprijzen, voorts was door de bur gerij financiëele steun verleend. Van dit geld waren verschillende kunstvoorwer pen aangekocht en werden bons uitgereikt, welke recht gaven op hier of sigaren. Na de prijsuitreiking had de installa tie plaats van het nieuwe kader. Dooi den commandant der afd. Goes van den V. L. werd een korte toespraak gehou den, waarin hij zijn ingenomenheid te kennen gaf, dat deze afd., welke nog geen half jaar bestaat, reeds zoover ge vorderd is, dat vier sergeants konden wor den benoemd, de korporaals bij het voet volk 'J. Behage en A. Duijvewaardt en hij de wielrijders de korporaals P. A. C. Laban en L. van Vijven, en een korpo raal bij het voetvolk, n.l. A. Joosse. jVoorts herinnerde de oomm'andant de manschappen er aan, dat zij deze onder officieren en de korporaals evengoed heb ben 'te eerbiedigen als hemzelf. Hij wenschte de bevorderden geluk met de onderscheiding, welke hij welverdiend noemde. Met een driewerf hoera voor de Konin gin, voor het Ned. Korps Vrijwilligen Landstorm en de afd. Goes werd de plech tigheid besloten. Daarna werden de troepen op de Markt opgesteld en werd met het Muziekgezel schap „Euphonia" voorop een militaire wandeling gemaakt, welke groote belang stelling wekte en een vro-o-lijk© stemming op straat bracht. (Z.) Middelburg. De rust, waarin de Zater dagavond-wandelaars zich Zaterdag door de Langedelft bewogen, is te ongeveer kwart voor tien jammerlijk gestoord, dooi de arrestatie van den bekenden J. J., die door een agent in dronken toestand op den Blanwendijk was aangetroffen en die zich hij zijn overbrenging naar het politie bureau aan hevige wederspannigheid schuldig maakte, terwijl niet minder dan vier agenten noodig waren om den woes teling naar het bureau te brengen. De agenten moesten den man zelfs eau (eind slepen. Tegen .1. werden twee processen- verbaal opgemaakt, een wegens dronken schap en een wegens wed-erspannigheid. W ij hebben Zaterdagavond een kijkje genomen in het Schuttershof, waar de deelnemers voor de wedstrijden op 21 dezer zich kwamen aanmelden. Ofschoon nog geen militairen zich opgaven, is de deelnam» reeds zeer groot, er is dan ook voor ieder wat wils. Als aanvang zullen enkele turnoefenin gen worden gehouden, verder was er ge legenheid in te schrijven voor hardloopen, estafette loop, hoogspringen, ver springen, polstok springen, (hoog of ver) speerwer pen, discuswerpen, kogelstooten, hamer en kogelslingeren. Een der voornaamste nummers is de liindernisbaan, waarbij in ploegen van 4 tot 6 personen, ter beoordeeling der com- missie wordt geloopen en waarbij de vol gende hindernissen moeten worden gepas seerd Hoog» wal met sloot, huisje, vast hek, put met evenwichtsboom, draadver sperring, schutting, muur en brug met vrijen overgang. Verder is er wedstrijd in het wielrijden, en wel in het langzaam rijden op een baan van 25 Meter, zoowel voor dames en heeren. Ook zal er een hindernisbaan zijn, waarop de heeren de volgende hindernissen ontmoeten: sloot met kalk, palen passeeren, een wipje, door een ton (zonder fiets), pijip aanste ken (moet aanblijven), sc-hort voordoen en naar het einde rijfden, brief posten, latten passeeren. Voor de dames zijn de drie eerste hindernissen hetzelfde en dan naald in een draad steken, bouquetje maken en aan de fiets binden, brief posten, paraplu opsteken en latten passeeren. Nadat door een firma hier ter stede kennis was gegeven, dat door haar ver moedelijk een valsche gulden was ontvan gen, is dit geldstuk door de politie in beslag genomen Het vertoont de beelte- naar van H. M. de Koningin en het jaar tal 1895. De muziekuitvoering op het Mo lenwater had Vrijdagavond meer men- schen getrokken dan verleden week, Ihans waren bijna alle stoelen beziet, ter wijl verleden week Vrijdag tal van plaat sen onbezet waren. Zoowel de- zittende als de talrijke staand© toehoorders ge notenvan een populair programma (M.Ct.) Vlissingen. Gestoorde feest vreugde. Zaterdag in den vroegen mor gen ging een aantal feestvierenden van een bruiloft huiswaarts, waarbij men zeei luidruchtig te keer ging. Aan de aanma ningen der politie om het zingen en schreeuwen te staken werd werd niet voldaan, althans een hunner bleef hier mede doorgaan. Toen de politie tot zijn arrestatie overging ontmoette zij verzet Van twee jonge mannen, behooremde tot de feestgangers, waardoor d-e arrestant g-elegvnhi id to! vluchten kreeg. Een dei verzetple-gvi-s is daarop dadelijk door do politie gearresteerd, terwijl eenige uren later de tweede in zijn woning is aan gehouden. Tegen belden werd proces-ver haal terzake van wederspannigheid op gemaakt. (VI. Ct.) Onverbeterlijk. Door de po litie is aangehouden als verdacht van landlooperij en bedelarij een 62-jarige man, waarna hij onderzoek bleek dal hij dooi verschillende rechtbanken reeds 16 maal naar een rijkswerkinrichting was opgezon den geworden, waardoor hij circa 28 jaat van zijn lev-en in de rijkswerkinrichtingen had doorgebracht. Ook nu weder is jhij doior de politie ter opzending naar ©en der rijksinrichtingen gevankelijk naar,Mid delburg overgebracht. (VI. Ct.) Een eierenkoopman hier ter stede gaf aan de politie kennis van diefstal van ruim 200 eieren uit kisten, welke ston den op de ponton Van de provinciale boot. Een onderzoek wordt ingesteld. (VI. Ct.) Tegen een ingezetene alhier is pro ces-verhaal opgemaakt wegens liet frau duleus invoeren van. sterken drank in deze gemeente, zulks in verband met de bestaande verordering. (VI. Ct.) Hansweerd. Bij Kon. besluit van 9 de zer is met ingang van 22 Januari 1916, aan den ingenieur van den Rijkswater staat 3de klasse J. A. Ringers alhier, voor den tijd van uiterlijk 5 jaar, verlof verleend, onder stilstand van jaarwedden. Krabbendijke. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is met ingang van 12 dezer verplaatst de ar beider-telegrafist Heinsdijk van hier naar de halte Noord-Kraaijert. Toen Zaterdagnamiddag het 13 jarig dochtertje van dhr. D. een emmer water wilde aanreiken aan den veldartillerist M., die te paard zittend aan D. om een emmer water had gevraagd, gaf liet paard onverhoeds het meisje een slag' tegen het hoofd, waardoor het kind 'met een gapende wonde bewusteloos moest worden opge nomen. Dr. Geill verklaarde den toestand der patiënte ernstig. Ook de militaire dokter bracht een bezoek aan de ge troffene. Rilland-Bath. In de jongste raadsverga dering van deze gemeente werden de heeren A. Blok Jz. en Johs. de Jager als raadsleden beëedigd ©n door den voor zitter met hunne benoeming geluk ge- wenscht. Behandeld werd vervolgens een verzoek van de militaire autoriteiten waarom een naar hun oordeel zoo groot bedrag voor vergoeding moeist worden gegeven voor het gebruik van een der schoollokalen als bureau, te weten f5 in de week. Burgemeester ©n wethouders vonden dien prijs niet te- hoog. Met algie-meene stemmen werd besloten den prijls te hand haven. Bij de algemeen© rondvraag richtte de heer van der Werff, voorzitter der bouw commissie, zich tot den heer A. Blok Jz. met de vraag, of hijl nu nog positief kon verklaren, dat hijl geen bestek en teeke- ning der uit te voeren Werken had ont vangen. De heer Blok moest nu erkennen, dat een zijner familieleden de stuikten aangenomen had, die de heer van der Werff had laten brengen, en dat de fa milie vergeten had -de stukken te gaven, zoodat de heer van der Werff geheel vrij uitging. Op eenzelfde vraag aan den heer Boot, het andere lid der bouwcommissie, zeide deze dat door ernstige ziekte van den heer Boot de stukken niet ingezien waren. Die voorzitter constateerde thans, dat de heer van der Werff geheel onschuldig is en deze geheel vriji uit ging. (M. Ct.) Baarland. Aan de weegbrug „E M. M." is tot weger benoemd mej. Maria Huiijzen; waarschijnlijk de eerste vast aangestelde vrouwelijke weegstier. Mannelijke sollici tanten waren voor de betilekking niet opgedaagd. - Zaterdagmiddag kwam de Raad in openbare vergadering bijleen. Afwezig met kennisgeving de lieer Schout. Het her kozen en nieuw-igekozen raadslid, do hee ren 0. Poortvliet en A. Hulijlzien Lz., wor den door den voorzitter beëedigd en ne men daarna zitting. De notulen worden na ©ene kleine aan vulling goedgekeurd. De voorzitter deelt tnee, dat liet verzoek om subsidie ten tweeden male is van de hand gewezen. Thans wordt besloten om nogmaals een aanvrage om subsidie in te dienen, tot het geheele bedrag der uitvoeringskosten van de closetinrichting en tegelijk de goed keuring te vragen op bestek, teekening en hegrooting dezer wérken. Op voorstel van den heer Huijizen wordt besloten, om in de verordening tot het heffen van laad-, lig- en losgeld op de haven de volgend© uitbreiding aan te brengenSchepen, die in de haven liggen en niet moeten lossen of laden, betalen elke 14 dagen het verschuldigde liggeld, zijinde 1 cent per ton. De hegrooting voor 1916 wordt aange boden tot een bedrag in ontvang en uit gaaf van 19804.71. De H Omslag is opge voerd tot het maximum, t. w. f2500. Ten slotte brengt de heer Huijizen het volgende in het midden. Op het laatst van Augustus is een ingezletene begraven, waarvoor onze lijkkoets niet is gebruikt, omdat er gteen vrachtrijder was te vinden, om den wagen te vervoeren. Men heeft zijn toevlucht toen |glenom©n tot een na burige gemeente. Huijizen vindt zulk een toestand niet in orde, en liij; dringt er op a-in maatregelen te nemen, dat zulks in den vervolge niet meer kan voorkomen. Hiertoe wordt besloten. Hierna sluiting. De vorige week hebben we ook ons regeeringsvarklentje gehad. In tegenstel ling niet vele andere gemeenten, waar b.v. het spek verkrijgbaar werd gesteld voor f0 68 a f0 70 per KG., moeten wo hier betalen ft.10 per K.G., alzoo 40 cent per K.G. meer. Wat hiervan de oor zaak is, mocht o. i. wel eens worden onderzocht. Ovezand. Zaterdag j 1. werd alhier een concours gehouden, welke was uitge schreven door de liandboogsociö'eit „Willem Tell II" aRier, waaraan door 112 schutters van 20 sociëteiten werd deelgenomen De hoofdvogel werd afge schoten door J. Rentmeester, van „Wil lem Tell 1", alhier. De meeste kleppen werden behaald door A. Stonthamer van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk, de 2e klep door C. van der Bliek van „Zorgvliet" voornoemd. De zijvogels werden afge schoten door N. van 't Westeinde van „Diana" te 's-Heerenhoek en C. L. Ever- aard van „St. Jan" te St. Jansteen. De hoofdkallen door A. Wijk van „Willem Tell I" voornoemd en C. Verdonk van „Diana" voornoemd. De eerste kleine kal werd afgeschoten door Iz. van Win- gen van „Zorgvliet" voornoemd, terwijl de 2e kleine kal bij loting ten deel viel aan C. Rijk Wz. van „Willem Tell I". 's Heer Abtskerke. Do Raad dezer ge mieent© heeft niet algemeen© stemmen be noemd tot Hoofd van de School,met ingang van 1 December as., den heer G. Goossen te Stellendam. Op 3 reclames hoofdelijken omslag wenl afwijzend be schikl. Tholen. Vrijdag werd in de zaal der so ciëteit ,,Non Semper" alhier de jaarlijk- sche tentoonstelling van bloemen en plan ten gehouden van de vereeniging „Flo- ralia". Een 30-tal prijzen waren voor de mooisle inzendingen beschikbaar gesteld. 's Avonds werden door mevrouw jhr. J v. Vredenburch de prijzen aan de geluk kige winners uitgedeeld, waarbij het fan faregezelschap eenige muzieknummers ten beste gaf. De tentoonstelling was druk bezocht. Terneuzen. De Raad besloot de kermis niet le doen doorgaan. St-Jansteen. De uitslag der Donderdag alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad is, dat herstemming moet plaats hebben fusschen de heeren Ferbet en Vimok. (T. C.) Ossenisse. Bij de Zondag j.l. door de sociëteit „de Arabieren" alhier gehouden doelschieting, werd de hooge vogel ge schoten door Joseplius Bogaart te Groe nendijk (Hontenisse) en de eene zijvogel door Fransies de Kort te Ossenisse. De andere zijvogel en de roos kon men niet schieten, doch moesten afgeloot worden. Er werd door 22 personen aan de schie ting deelgenomen. Hoofdplaat. In de jongste gehouden ge meenteraadsvergadering was niets aan de orde dan de benoeming van twee wthou- ders. De heeren Sturm en Wieiijtnen, beiden gekozen in de periodieke vacatures de laatste in die Van wiijfen dan hear Pateer die op den dag der stemming overleed waren reeds op 10 Augustus beëedigd en geïnstalleerd. Toen was men zelfs reeds overgegaan tot de benoeming van twee wethouders, in de vacatures ontstaan 10 Maart door het overlijden van den heer Th. van Haelst en 8 Juli door het overlijden van den heer J. J. Pateer. Maar tegen deze benoeming was bij Ged. Staten een bezwaarschrift, ingediend, hetwelk gegrond verklaard is, tengevolge waarvan krachtens art. 83 der Gemeente wet d© benoeming vernietigd is. Thans werden weler benoemd de hes ren E. B. van Damme en II. J. Cammaert. (B. Ct.) Sluis. Dezen Zondag j.l. was het schie ten uit. België weer zeer hevig miet lang narommelen. Roven Zeeuwsch-Vlaanderea werden heel hoog een 5-tal vliegmachines gezien. In de Vrijdag gehouden raadsverga dering werd als keurmeester tegen 1 Nov. benoemd de heer J. P. H. Goemans, tijde lijk rijkskeurmeester te Rotterdam, op ©en jaarwedde van f 500. Ilij zal die benoeming aannemen, wan- neer de provincie ©en subsidie van f 400 ten voordeel© van hem wil verleenen. Daar reeds enkele sollicitanten hun stuk ken terugverlangd hebben, zoo wordt die verleening dier subsidie hoogst vvensche- lijk geacht. Twee dubbeltallen voor zetters werden geformeerd. A. Hubregtse (aftr.), J. F. Bauer Jr., J. N. Metz (aftr.), A. J. Berkers. Aanbesteding straatverlichting St. Anna en Heille voor ieder f 70 werd goedge keurd. Aan de Amsterdamsche Huidenclub werd 100 M2 voor f25 per jaar in erfpacht gegeven, liggende nu langs den straatweg, buiten de wallen. Over het restaureeren van een oud vaandel te St. Anna ter Muiden staakten de steromen. Op voorstel va,n den heer Metz zal hiji den leidekker Jonckheer te Aardenburg eerst geïnformeerd worden naar de kos ten om het zuidelijk 'deel van 't dak van 't stadhuis te 'herstellen en daarna eene beslissing te nemen. (M. Ct.) Oostburg. Vrijdag j.l. werden bij den landbouwer van Darome 8 koeien afge maakt, wegens mond- en klauwzeer. Breskens. Tot wethouder is benoemd-de hoer A. du Burck. Met ingang van 16 Sept. komen da ochtend- en avonddiensten der Provinciale boot geheel te vervallen. D© eerste boot vertrekt dan uit Zeeuwsch-Vlaanderen any 8 u. 20 min. ien de laatste om 4 u. 10 min. Nieuwvliet. Tot wethouder is benoemd de heer A. de Bruijne. Hoek. Ongelukkige val. Een meisje dat met een ketel kokend wa ter van ©en trap af kwam 'had het ongeluk daarbij te vallen, waardoor zij lal het kokend water over haar lichaam kneeg. Niettegenstaande onmiddellijk ge neeskundige hulp is ingeroepen, verkeert zij in een zorgwekkenden toestand, (M. Crt.) Besmettelijke ziekten. In de week van 1 tot en met 7 Sept. kwamen 'uit Zeeland ter kennis van den cenlralen gezondheidsraad 4 gevallen van roodvonk te Neuzen en 3 gevallen van diphteritis te Groede. Door den territorialen bevelhebber in Zeeland enz,, is bet verblijf in zijin ge bied ontzegd aan Henri de Rijcke, geboren 1 October 1888 te Selzaete, tijdelijk te Sas van Gent (Belg.); Uené van Acker, geboren 4 Juni 1895 ie Sas van Gent en Wonend© aldaar; Desiré de Letter, geboren 20 September 1887 I© Sas van Gent en Petrus de Letter, geboren 10 November 1871 te Sas van Gent, beiden wonende aldaar, (drie laat ste zijn Nederlanders); Amelé Hellebosch, geboren 6 Februari 1897 te Gent, wonen de te Sas van Gen! (Belg.) en Marinus Markusse, geboren 5 Ocioher 1873 te Cortgene, wonende te Axel (NeJ.), allen wegens clandestiene uitvoer en de beide laatste wegens het bevorderen van de clandestiene uitvoer. Aan A. Misseghers, die bij besluit van 28 Mei j.l. werd uitgewezen, is vergun ning verleend met ingang van 15 Septem ber weder in bedeeld ambtsgebied terug te keeren. Droevig ongeluk. Op h|et oude St. Anna Bogart te Delft had onlangs een drolevig ongeluk plaats. Op den weg bijl de z.'g. ronde bank, warein een 'aantal kinderen aan hiel spelen, toen in razende vaart vier militaire auto's dicht achter elkander kwamen aanrijden. De voorste auto stopte bijtijds voor de kinderen, doch de daarop volgende kon zijln vaart niet inhouden, ©n reed rechts-uithalend den eersten auto voorbijl en wierp de 21/3- jarige Maria van H. tegen den grond. On middellijk, werd het kind door de inzitten den in den auto gelegd en naar het mili taire hospitaal vervoerd. Een half uur na aankomst is de arme kleine daar over leden. Uitwendige kneuzingen had het niet hekomen. Waarschijnlijk is het kind door het spatbord van den auto geraakt. De vader C. v. H. werd door zijln buur man van het gebeurde in kennis gesteld. Naar men ons mededeelde, is in het zwaar-beproefde gezin twee dagen gele den een kindje géboren, en was vanmor gen het oudste zoontje naar het zieken huis vervoerd, tot het onderg&an van een operatie. En dit alles gebeurde op den verjaardag van de moeder Het geval wekte groote ontroering bij de bewoners der buurt. D. Ct. Misplaatste zuinigheid. Naar aanleiding van het bericht dat in de school va,n een dorp hij Dordrecht leesboekjes worden gebruikt van 1883, schrijft de „Ned." dat men in Den Haag toch verder is. Daar heeft een dier beste christelijke M. U. L. O. schoten lees boekjes va,n 1884. Politiehonden aan het werk. Wij lezen in het „U. D." Aa,n het politiebureau Weepdbaï rière te Utrecht bevinden zich eenige po litiehonden. Dezer dagen is een van die honden in de gelegenheid geweest z'n talent als speurder le vertoonen. Op een van de voetbalterreinen had één der spe lers een ring van waarde verloren en hoe men ook' het geheele veld afziocht om het vermiste voorwerp terug te vinden het mocht niemand gelukken daarin te slagen, zoodat men alle hoop op weder- vinden had opgegeven. Kort daarna kwam een van de gemeen t-e honden met zijn dresseur, den politiebeambte Va.11 Tellin gen, op het terrein, om daar te worden geoefend; men kwam op het idéé de po litie het verloren-gaan van den ring mee te deelen, waarop Van Tellingen den door hem afgerichten hond te wierk stelde om den ring zoo mogelijk op het veld op te snuffelen en terug te brengen. Dat was in dit geval niet zoo heel gemakkelijk, omdat zich op het terrein geen enkel voor werp bevond, waaraan men den hond lucht kon geven. Hot dier ging dus zon der de minste aanwijzing het grasveld over, om door middel van „revieren" te probeeren wat te Vinden. Revieren is het afzoeken van ©311 terrein sling'e-rgeWijze, waarbij als het ware geen meter grond onberoerd hjijift. De schrander© politie hond bleef binnen een kwartier stilstaan op een plek, waar hij met de voorpooten de aarde trachtte los te woeleneven la ter kwam hij met den verloren ring in z'n hek naar zijn baas. Van Tellingen terug en apporteerde het voorwerp voor diens voeten. De ring kon den gelukkigen eigenaar weder ter band worden gesteld. Het nikkelen ding. Geen sprook je, lezer! De vorige week vond een voddenraper te Groningen op een morgen 'in een aschbak aan een van de Singels te midden van allerlei afval een in een vloeipapier gtewikkelden beugel. De vod denraper verkocht het „nikkelen ding", zooals hijl het noemde, aan een koopman in de Prinsenstraat voor vijftig' cent. Maar deze bemerkte al heel spoedig, dat het „nikkelen ding" een heugel was en zag dat het voorwerp niet van nikkel was. Om zich zekerheid te verschaffen ging hij met het voorwerp naar een goudsmid. Daar hoorde hijl, dat de beugel niet van nikkel, maar van oud-ducatengoud was, en dat hijl een waarde van ongeveer dui zend gulden vertegenwoordigde. Toen bnze koopman dit géhoord had, vervoegde hij' zich onmiddellijk aan het hoofdbureau van politie, waar hijl de recherche mede- deeling van de|n zonderlingen koop deed. De recherche spoorde den voddenraper in zijln woning in ©on der zijstraten van den Oosterweg op en hoorde van hem op welke plaats hiji de vondst gedaan had. De koopman bezorgde den gouden beugel aan den rechtmatige.n eigenaar terug. De eerlijke vinder werd natuurlijk goed be loond. Lw. Ct. Limbuirgsche b u r e n p r a a t- j e s. Mie had ©enige woorden gehad met den bakker, wiens kippen iu Mie's tuintje de pas gezaaid© boonen uitgekrabbeld len opgegeten hadden. Ze zon op wraak. 's Zaterdags was Mie gewoon naar Oost rum ter beevaart te galan en op den weg daarheen ziet ze pater Gardiaan voor zich uit wandelen. Dadelijk komt de wraak haar anders zoo rustig gestel verontrusten en ze zal pater Gardiaan eens op de hoog te stellen van de fouten van den bakkér. Dag pater, zegt Mie. Dag Mie1, zegt de Gardiaan; ook naar Oostrum? en 'tpraat je was aan den gang. Pater Gardiaan ik moet u eens wat vertellen van men buurman den bakker. Die is toch zoo slecht. Zoo zegt de Gar diaan, die merkte wat Mie in haar schild Voerde. Laten 'wijl dan een rozenhoedje voor zijne bekeering bidden en de Gar diaan begon. Ik Geloof enz. Mie moest wel meebidden en kon geen kwaad spre ken. Toen het eerste rozenhoedje uit was, moest Mie toch haar onrust van het hart en ze zeide: en de vrouiw van dien bakker die heeft ook z'oo'n verdriet van hem', Zoo zei pator Gardiaan, laat ons voor haar dan ook maar een rozenhoedje bidden en het ging: Ik Geloof enz. Toen dit tweede rozenhoedje uit was, waren ze in Oostrum. Msb. Doodelijk ongeluk. Te Vragen- der (bij Aalten) geraakte de 29 jarige D. LI., slagersknecht, afkomstig uit Baarn, onder de tram, welke hem beide voeten afreed. Bij de overbrenging naar het ziekenhuis te Terborg overleed de onge lukkige aan bloedverlies. Hem werden nog intijds de laatste II.H. Sacramenten toegediend. Door den schrik ziende ge- worde n. De „Daily Tel." maakt mel ding van een aan het Westelijk front blindgeworden soldaat, wiens oogen niet waren gekwetst, en die zich eveneens aan boord van de Hesperian bevond. In het water gevallen, kreeg hij door den schrik plotseling zijn gezicht terug en zwom 500 meter ver, toen werd hij door een boot opgepikt en gered „Vrij België" Levit op de voorpa gina een plaat van Joh. Braakensiek, voor stellende Roodkapje (Vlaanderen) en den Wolf (Duitsehland). Roodkapje zegt: „Grootmoeder, groot moeder, wat hebt :gé een grooten mond!" De Wolf: „Dat is om 11 beter te kunnen opeten St. Jansteen, Wegens den uitvoer van vlas uit België naar Nederland, is door de Duitschers Zaterdag gevankelijk weg geleid zekére P. Vervaet, wonendie aan de grens dezer gemeente. Voor hetzlelfde feit werd ook beden de vrouw van genoemde V. uil. hare wo ning gehaald en onder streng geleid© van Duitschers naar de Kommandaiilur va.11 Kennseke overgebracht. Eenige nog zleer jeugdige kinderen blijven hierdoor zon der verzorging achter. Den Haag. Thans is beslist, dat 11. M. de Koningin met klein ceremonieel |de nieuwe zitting der Staten Generaal in Hoogst eigen persoon den 21en Septem ber a.s. zal openen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2