409e Staatsloterij. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Kloetinge. Dinsdagmorgen is J. H., arbeider bij de wed. Noteboom alhier, terwijl hij bezig was graan op een zolder te brengen, met een zak graan van den trap gevallen, waardoor hij een rib brak en nog enkele kwetsuren opliep. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, welke verleend werd door Dr. Feisser alhier. Kattendijke. De raad heeft aan mej. M. F. Ktaassen onderwijzeres in de hand- Werken pen verhooging van jaarweddel Ivan f25 met ingang van 1 .Tan. 1916 toegestaan. De gemeentebegrooting voor 1916 werd vastgesteld. 1 Tot onderwijzeres aan de school te Wil- helminiadorp werd benoemd mej. M. M. Koopman, tijdelijk onderwijzeres te Zierik'- zee. (M. Ct.) Kruiningen. In den raad adviseerde de commissie van rapport voor het voorstel Kostense geen duurtetoeslag' te geven aan; alle ambtenaren «naar bij de a.s. begroot- tingsbebandeling ide traktementen van sommige ambtenaren te helrizien en die zoo noodig blijvend te veriioogen. In dien geest besloot de naad met 5 tegen 3 stemmen. (M. Ct.) Rilland. De veld artillerist die door een noodlottig'toeval een schot ha.gel in één zijner voeten kreeg zal waarschijnlijk dit lichaamsdeel moeten missen, daar ampu tatie het gevolg zal zijin. (M. Ct.) Borssele. De gemeenteraad benoemde lot gemeenteboujWmeester den heler J. Ver- burg, op een salaris van f25 's jaars. Er hadden zich twee sollicitanten voor de opengevallen belrekking aangemeld. (M. Ct.) Schare. In de raadsvergadering werd benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. Neeteson, hoofd der School. (M. Ct.) Ovezand. Dinsdag j.ï. heeft de raad bij tweede vrije stemming benoemd tot wethouder .dhr. L. Goense; en zulks in de Vacature van dhr. P. B. Thomaes, welke niet herkozen is als raadslid. Ossenisse. Dinsdagnamiddag ten 4 uur had alhier een vergadering van den gemeenteraad plaats. Afwezig den heer P. J. Adriaansens. Na opening der vergadering door den voorzitter, werden de herkozen raadsleden li. G. Hermans en G. de Waal-Stallaart beëedigd, waarna zij zitting nemen. Daarna werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Brief van Gede puteerde Staten, betreffende hun besluit tot goedkeuring der inkomsten en uit gaven over 1914. Brief van den Militairen bevelhebber aan den burgemeester om trent liet onderhoud der wegen. Het plan van Burg. en Weth. is macadam aan te koopen. Deze is evenwel duur op het oogenblik. Deze was vroeger f 4,25 per 1500 K.G. vrij voor het Zeedorp alhier en nu f 4,per 1000 K.G. te Ter Neuzen. Dus daar moet nog eens het vervoer naar het Zeedorp bijgere- kend worden, wat volgens den heer Warrens ook wel ft, zal bedragen. Schrijven van de Gezondheidscommis sie te Hulst, behelzende de begrooting van inkomsten en uitgaven over 1916. Het bedrag voor Ossenisse bij te dragen, zou beloopen f38,01. Werd voor kennis geving aangenomen. Daarna volgde de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Dit werd aange nomen met f996,74'1 aan inkomsten en uitgaven, waarvan f200 subsidie aan de gemeente. Nu was aan de beurt de ge meen tebegrooting. Deze werd goedge keurd tot een bedrag van f4488,89 aan inkomsten uitgaven. Het laatste punt der agenda was de benoeming van een wethouder in de vacature, ontstaan door het aftreden als raadslid van den heer G. de Waal-Stal- laert, die daardoor ook aftreedt als wet houder. De heer De Waal wordt met algemeene stemmen herkozen. Daarna sluiting der vergadering. Stoppeldijk. Omdat in gewone tijden steeds al het pluimvee dezer streek naar België wordt verkocht, is thans de rnarkt zeer gedrukt, wegens het gesloten zijn der grens. Daarom hield de afdeeling „Stoppeldijk', der V. P. N. heden eene verkooping van circa 800 jonge hanen, 400 soepkippen, 100 eenden en 10 ganzen. Er kon worden ingeschreven per stuk voor het aantal beesten, dat in eene kooi zat. Do jonge hanen werden weinig ver kocht, daar men ze niet voor 40 a 50 cent wilde gevende kippen gingen voor 60 a 70 cent, de eenden voor f 1, Voor de ganzen werd slechts f 1,25 gebodener werd f 3, voor gevraagd. Ofschoon slechts een deel van den is verkocht, bestaat bij het bestuur het plan binnenkort weer eene veiling te houden. Boschkapelle. Heden werden de geko zen raadsleden J. Scheele en J. Heijens beëedigd. Tot wethouder werd met 6 stemmen gekozen de heer P.. Stallaert- 1 erdanop den heer P. Stallaert-Adri aansens was 1 stem uitgebracht. Hoofdplaat. Bij den brand der vorige week alhier waren niet minder dan 20 spuitgasten absent, die denkelijk hiervoor een bekeuring zullen krijgen. Rustige rust! Tengevolge van de lage watertijden is het met vlas geladen schip van F. Kamp op de Spijkerplaat nog niet vlot gekomen, maar zit nog steeds omhoog. IJzendijke. Tot wethouder is herbenoemd den heer F. Calon (R.K.) Breskens. Aan bet postkantoor te Breskens werd in de j.l. maand ingelegd f 14685,46 en terugbetaald f 13110,07. Laatste boeknummer 6527. Aardenburg. Tot directeur van het postkantoor is benoemd dhr. P. Ie Roy. Oostburg. Dinsdagmiddag j.l. zijn bij den landbouwer I. van Hou te te Stam- pershoek 16 koeien afgemaakt wegens het heerschen van mond- en klauwzeer op de hoeve. Het vleesch werd verkocht aan dhr. F. Clyncke te Sluis. Philippine. In den toestand van den caféhouder A. B., op de wijk Bouchaut- sclie Haven, die onlangs in contact kwam met de electrische grensversperring, is slechts weinig vooruitgang. De geneesheer van Bouchaute, die nog steeds verlof krijgt van de Duitscliers om in Nederland te practiseeren, heeft be volen, dat de lijder naar een gesticht zal vervoerd worden. (M. Ct Benoemd tot dijkgraaf van het water schap Baarland D. Meulenberg te Oudelan- de; in het bestuur van den de Looze- polder, tot dijkgraaf Bi. F. van Opdorp te Hoek; en tot plaats'verv. dijkgraaf, R. J. Scheele te Terneuzen; tot gezworen© van den Wilhelminapolder (Zuid-Beveland) L. Kranenburg, te Wilhelminadorp. Invaliditeitswet. [Bij beschikking van den Minister van Financiën, van 6 September 1915, no. 3416, afdeeling Aïtbeidsverzekering, zijn, in verband met het feit, da,t de werkzaam1- heden ter uitvoering van art. 369 der Invaliditeitswet nagenoeg zijn afgeloopen, de aanwijzingen o.a. van de volgende tus- schenpersonen voor! de Invaliditeitswet inge trokken: Rjentedistrict V1 i s s i n g e ngemeente Koudiekerke, F. de Rijke, aldaar; gem. Mid delburg, D. Bloem en W. Moerdijk, beiden, aldaar; gem. Vlissingen, J. Snurmond, al daar; gem. Vrouwenpolder, N. Minder- houd, aldaar; Rentiedistrict Goes: gemeente Baarland, L. M. Raamsdonk, aldaar; gem. Borsele, J. C. van Burg, aldaar; gem. Burgh, M. Griep, aldaar; gem. Dirksland, A. van Hof- ten, icildaar; gom. Duivendijke, J. de Key- zer, -aldaar; gem. Eikerzee, P. Hanze, al daar; gem. Goes, J. J. Vijverberg, aldaar; gem. 'sHeer Abtskerke, A. Rottier, aldaar; gem. 's Heerenhoek, Ch. P. Serarens Jr., -aldaar; gem. Kats, J. Bak, aldaar; gem. Kloetinge, L. van Liere, aldaar; gem. Kort- gene, D. H. Jonk, aldaar; gem. Nieuwetf- kerk, S. K. Van Oost, aldaar; gem. Noord- gouwe, A. Prinse, aldaar; gem. Noord- welle, G. Bonder, aldaar; gem. Ooster- land, J. [W. Maithijsse, aldaar; gem. Oud dorp, L. O. Langhoiit, aldaar; gem. Oude- liande, I. de Bakker, aldaar; gem. Oude Tonge, M. .Witfcekoek', aldaar; gem. St.. Philipsland, P. Minderhoud, aldaar; gem. Poortvliet, jW, Dronkers, aldaar; gem. Scherpenisse, L. Chr. van Doorn, aldaar; gem.. Schore, W, Sterk, aldaar; gem. Se- rooskerke (S.), G. .1. 'Barentsen, aldaar; 'gem. Sommelsdijk, L. Geelhoed, aldaar; gem. Stellendam, P. van den Biroek, al daar; gem. Waarde, J. C. Looy, aldaar gem. Wtemeldinge, C. de Koeijier, en mevr. C. dl© 'Koeijei', geb. Muller, beiden, aldaar; gem. 'Zierikzeie, J. C. Lunenburg1, aldaar. 4e kl., 2e lijst. Trekking 7 Sept.. f 1000: 1727 12078 18171 f 4008390 f 200: 9115 19530 20546 f 100: 1550 3747 4563 10439 16278 20605 20743 20848 f 652920 2966 2988 44507 5473 680.3 6821 8041 8042 8055 8056 8058 8098 8109 8113 14601 14602 16011 16038 16046 17821 4e kl., 3e lijst. Trekking 8 Sept. f 1500: 2946 f 1000: 2518 17407 f 4004470 6445 f 100: 9508 10496 15491 f 65: 2940 3208 3219 3572 5469 6809 6830 8069 8728 14148 14607 17818 Bovenstaande trekking heeft voor zoovetr het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Oostburg, 8 Sept. 1915. Oude Tarwe f 12.af 13—, Nieuwe Tarwe f 11.50 a f 12.50 per 100 K.G. Nieuwe win- tergerst f 14.a f 14.25, Zomergerst f 14. a f 14.25, Haver f 11.50 a 111.75 per 100 K.G. Kookerwten f 15.50 a 16.50. Glnneken. Hedenmorgen om 7 uur ver scheen een Zeppelin boven deze gemeente, afdrijvende in Zuidelijke richting. De grens- grenswacht schoot erop zonder het te treffen. Den Hadj. Hedenochtend trok' over ons land op zeer groote hoogte (circa 3000 Meter) ©en luchtschip, waarvan de nationa liteit niet kon worden vastgesteld, maar dat den indruk maakte verdwaald te zijn. Er is druk' op geschoten, o.a, door de be zetting van het fort Nichteveoht, doch zon der zichtbaar succes. Het luchtschip is ge zien te Amsterdam, Haarlem, Hilversum, Vianen, Oosterhout, 's Hertogenbosch, Weesp, Aalsmeer, Zalt-Bommel, enz. 8 Sept. 5 uur 's namiddags. Londen. De „Times" heeft uit Queen- stown vernomen van d-en Amerikaanschen consul aldaar, dat bij torpedeering van de „Hesperian" een Amerikaan uit New Yersey omgekomen is. Berlijn. (Off.) Oostelijk oorlogsveld. Tusschen Jesiory en WolkowicZ schrijdt onze aanval voorwaarts. Wolkowicz zelf en de hoogten ten noorden en noordoosten daarvan zijn genomen, wij maakten 2600 gevangenen en veroverden 4 machinege weren. Noordoostelijk van Rusana drongen Oostenrijkseh-Hongaarsche troepen door het m-oerasgeibied vooruit, 1000 man wer den van den vijand gevangen gemaakt. Bij Tanoipol werden Russische aanvallen afgeslagen en verder Zuidelijk werd in da streek van Ostrof een vijandelijk© voor- waartsche beweging door onzen tegenaan val gestuit. Valse li e zilverbons. Uit Barne- veld wordt gemeld OnlaDgs werd door een onbekend, als heer gekleed persoon bij den winkelier C. van den Brink een valsche [zilverbon •f2,50 ter betaling aangeboden. Spoedig daarna werd door de politie te Haarlem aangehouden iemand, van dit feit ver dacht en naar bier overgebracht. De win kelier moest echter verklaren, dezen per soon nimmer gezien te hebben. Zaterdag werd door de politie een nog jeugdig Amsterdammer naar liier getransporteerd die door verschillende huisgenooten van den winkelier zonder aarzelen herkend werd als de persoon, die met een val- schen zilverbon geprobeerd had te beta len. Diefstal in een tr ei n. Zaterdag avond is uit den trein tusschen Helena- veen en Venlo een kistje gestolen, inhou dende 25 Edammer kazen. Te Helenaveen waren ze nog in den trein aanwezig, doch bij aankomst te Venlo werd de diefdtal onmiddellijk ontdekt. Het zegelloodje van de wagondeur was verbroken. Men ver moedt. dat het kistje gestolen is, terwijl de trein in vollen gang was. Een uitgebreid onderzoek werd onmid dellijk ingesteld, doch leidde tot geen resultaat. Ongewone drukte. Werkt in ge wone omstandigheden een personeel van ongeveer 500 man aan de Nederlandsche Oliefabriek te Delft, door de oorlogsdrukte is thans het personeel met ruim 300 werklieden uitgebreid. Stop gezet. De tabakstripperij aan de Bredasche Baan te Roosendaal, is we gens gebrek aan grondstoffen stopgezet moeten worden. Een 75t tal personen zijn bierdoor zonder werk geraakt. Kerk afgebrand. Zondagmorgen is de bliksem geslagen in den toren van de protestansche kerk te Oudenhoorn, bij Hellevoetsluis. De toren vatte vlam en vandaar deelde het vuur zich mede aan het kerkgebouw. De kerk met fraaie toren dateerde van vóór de Reformatie. Hollanders gearresteerd. Twee Arnhemmers, die na hun zaken te hebben afgedaan uit Duitscliland wilden terug- keeren, werden gearresteerd, vermoede lijk omdat zij goud bij zich hadden. Mevrouw Anna SpoorDe Savornin Lohman deelt aan het „Vad." mede, dat zij naar aanleiding van haar huwelijk de redactie van de „Hollandsche Lelie" aan het eind van den nieuwen, reeds inge treden jaargang, nederlegt en zich terug trekt in het particuliere leven. De regimentszoo n. „De mili tairen van het 8e regiment infanterie, die in het kam!p te Laren vertoeven, hebben -maar het Nieuwsblad Vooruit te Hilver sum! meldt een „regimentsknaap" in hun midden. Het is een 9-jarig© jongen uit Hilversum afkomstig. Dezer dagen k\va:mi hij in het kamp met Verzoek om hem Wat ©ten te geven. Hij. vomd een hartelijk onthaal en dit be viel he.ni zóó goed, dat hij verklaarde, niet meer weg te gaan. De soldaten, die schik in het geval kregen, ontferm den zich over den knaap, en besloten, om hem als „regimentszoon" te adopteeren. Er werd een uniform gemaakt voor den jeugdigen landsverdediger die als een „echte" soldaat het militaire leven mede- maakt. Aan zijn uniform ontbreekt alleen een geweer, in de plaats waarvan de jongen een bajonet draagt. De ransel is vervangen door een knapzak. Overigens maakte de jongen alle mar- schen en oefeningen mede. Deze week marcheerde hij met de soldaten 28 K.M. ver; zijn voeten waren toen wat door- geloopen, doch den volgenden morgen Was hij: weer volmaakt in orde. Een kleine concessie wordt liem op marsch trouwens toegestaanvalt het loopen hem onder Weg te moeilijk dan mag hij1 bij den majoor op het'paard zitten, tot zijn Vermoeidheid geweken is. De 9-jarige jongen is een zoon van een stoker, der gasfabriek, aan den Laarderweg. Zijn sehoolvacanti© is thans verstreken, doch men heeft verlof vooi hem gevraagd en verkregen, tot tijd en wijle liet kamp te Laren wordt opgaheven, d. i. in de maand September. Ook de landweercompagnie te Oud-Bus- su,m heeft een regimentszoon. Een spionnage-zaak. De Pr. en 's Hert. Crt. meldt Te Woudrichem is een vreemdeling, vermoedelijk een Duitscher gearresteerd, die sedert eenige dagen met een bootje op de rivier de Merwede rondzwalkte. Een paar kistjes, waarin zicli o.m. tee- keningen bevonden, zijn door de politie in beslag genomen. De justitie uit Den Bosch begaf zich Donderdag naar Wou drichem, om een onderzoek in de zaak in te stellen. Nader vernemen wij, dat de schuit een zeer oud vaartuig, naar hier is gesleept en op de werf getrokken. Op de schuit is een huisje getimmerd, zonder lichtopeningen, zoodat de perso den, die daarin gewerkt hebben, bij kunstlicht moesten arbeiden. Men vond dan ook een zestal kannen petroleum op de boot. Verder werden er gevonden een teekentafel, die nog de sporen van teekenen draagt, Duitsche couranten en geschriften, verrekijkers, een prachtig fo tografietoestel, allerhande kleeding voor vermomming, zoowel verschillende paren heerenschoenen als klompen, een oude flets, een brandkastje, veel ondergoed, gepakt in Duitsche doozen enz. Men heeft er een heelen wagen vol mee gela den. Op alles is door de justitie beslag gelegd. Zelfs heeft men Zaterdagmorgen den bodem van de schuit opgebroken, om te onderzoeken of er nog iets ver borgen was, doch hierbij heeft men niets ontdekt. De justitie heeft van een en ander fotografische opnamen doen maken en alles vervolgens verzegeld. Het vermoeden bestaat, dat meerde ren in deze spionnage-zaak betrokken zijn. Onschadelijk gemaakt. Dooi den onderzoekingsdienst is een voor den waterweg bij Hoek van Holland drijven de mijn in den grond geschoten. Brutaal heerschap. „Ons Eigen dom" vertelt, dat een huurder te 's-Gravenhage, die uit zijn woning was gezet, zijn heele hebben len houden liet opladen, er mede naar het Valkenbosch- plein reed en den heeten rommel aflaadde op de stoep van de woning van wethouder De Wilde, den wethouder voor sociale zaken, die tevens voorzitter van het Steun-Comité is. De héér De Wilde heeft toten dit brutale heerschap in een gienneentewoning weten onder te brengen. Hbl. Gevat. Te Rotterdam is zekere De Bres gearresteerd, verdacht van heling van zilver, afkomstig van de inbraak bij minister Treuh. De groote luxe-broodfabriek te Breda is, naar de „N. R. Crt." meldt, bijwijze van strafmaatregel, gedurende een maand verstoken van de gunst regeeringsmeel te kunnen betrekk n. Genoemde fabriek had brood geleverd, waarin mais was vermengd had regee- ringsbrood verkocht zonder broodkaart en bovendien oud-brood voor veevoeder verkocht, alle overtredingen, die tot het nemen van den strafmaatregel hebben geleid. De oudste Duitsche soldaat De oudste actieve Duitsche soldaat zal waarschijnlijk wel zijn de 87-jarige Engel, hoofdinspecteur van het hospitaal te Thale in den Harz. Reeds in den oorlog van 1870 was hij inspecteur van een lazaret geweest. Toen nu deze oorlog uitbrak, stelde hij alle pogingen in het werk om het vaderland te kunnen dienen; hij richtte te Oscliersleben een lazaret in en werd dan naar zijn huidige stand plaats overgeplaatst. De verliezen van Italië. Uit het dagboek van een Italiaansch kapitein der Alpentroepen die 3 Aug. j.l. sneuvelde Wanneer zal die waanzin ophouden? Wanneer zal onze regeering inzien, dat elke poging om den vijand uit zijn goed voorbereide posities te verjagen nutte- looze hekatomben van Italiaansch bloed ten gevolge heeft? De „Residentiebode" verneemt uit de besté bron, dat de in Amsterdam ver schijnendecourant „De Vlaamsche Stem" thans verboden is in het Belgische leger in het onbezette België, in Engeland, in Frankrijk, alsmede in alle geallieerde landen. Maatregelen zijn genomen om het blad niet meer te laten lezen door in Nederland geïnterneerde militairen en tevens in de kampen voor Belgische vluchtelingen. Die verbodsmaatregelen spruiten voort uit de jongste incidenten, die de verandering van redactie en eige naar van dit blad kenmerkten. Beide redacteuren, die Belgische staatsambte naren zijn, zullen volgens de bron van de Rés. bode weldra loon naar werken bekomen, wijl zij hun eed en hunne ver bintenissen in die hoedanigheid hebben geschonden. De IIopbouw in België. Met angst vragen zich veel Belgische land bouwers af hoe de pluk der hop dit jaar zal kunnen voleind worden Immers op andere jaren kwamen er naar het Land van Poperinghe ten minste 8000 plukkers uit het midden van Vlaanderen, vooral uit de omstreken van Rousselaje, Thielt en Thourout. Waar zullen ze nu vandaan komen Weliswaar bieden de Fransehe en de Engelsche legeroversten bereidwillig de hulp van hunne soldaten aan om den graan- en hopoogst naast de frontlijn te redden. Doch hoe zal het gaan achter de lijn van Crombeke naar Poperinghe en Reninghelst toe Op verzoek van het Hopverbond van bet Land van Poperinghe heeft de Bel gische stafoverste generaal Wieleraans een alleszins uitmuntenden maatregel genomen De bevelhebbers van de kom- panics Belgische werkers mogen een ver lof van veertien dag- n (na 25 Augustus) toestaan aan de soldaten (boeren of boerenzonen) die het zullen vragen voor het plukken en het drogen der hop. Deze maatregel zal gelden voor de sol daten die woonachtig waren te Crom beke, West-Vlereren, Elverdinghe, Po peringhe, Reninghelst, West outre, Watou, Proven, Rousbrugge. Haringhe en Stavele. (VI. Stem). In liet Deensche tijdschrift „Ugens Revy" schrijft Georg Brandes o. m. het volgende „Natuurlijk hopen de vele conserva tieve en reactionaire geesten alom in de wereld, die een afschuw h< bben van de volksvrijheid en dwepen met het de^po- ti-me niet het verlichte despotisme, maar het lichtschuwe op een over winning van Rusland. Even natuurlijk voelen de velen, die prijs stellen op grondwettelijke vrijheid, huuiane regee ring en volksontwikkeling, zé h tot Enge land of Frankrijk aangetrokken. Maar slechts fanatieken, door nationalen haat verblind, konuen zoowel met het Oosten als met het Westen syuipathiseeren, want daar in het Oosten bestaat ;n veel rijkere mate alles wat zij in Duitschland verafschuwen en in Duitschland bestaat op velerlei gebied juist datgene, wat zij in de Westelijke staten waardeeren". Rechtspraak van Nikolai Nikolajewitsch. Toen d© Russen nog op Poolschen grond stonden, kwant de grootvorst-opperbevel hebber op zekeren dag met zijn auto aan een landhuis ach ter de vuurlinie. Er werd juist vonnis gesproken. Het ging over een deserteur en overlooper, en de man zou gefusilleerd! worden. De grootvorst kwam nader en infor meerde wat er aan de hand was, en wendde zich toen tot den veroordeelde. „Wel" sprak hij, „ben jij. niet voor den oorlog." „Neen", zéide de arme kerel, die zijn zaak toch verloren achtte. „Ik haat en verafschuw den oorlog, schiet m'iji maar dood. Niets kan erger zijn dan de tijd dien jk hier in 't regiment fleb doorge maakt. Vóór steeds het verschrikkelijkste vuur, en va.n achteren steeds de Zweepsla gen der officieren „Maar het is in elk' göval toch heter geslagen dan doodgeschoten te worden," meende Nikolai Nikolajewitsch. „Is 't. niet?" „Ja. dat wel" sc-huchterde de arm© Rus. „Nou daar dan", zeide de generalissi mus', terwijl hij op den vent toetrad en hem1 een oorvijg gaf, dat hij omtuimelde. „En onthoud die", riep de grootvorst hemi toe, en Zich dan tot de verbaasd© rech ters wendend zeid© hij op- zijn gewone barsche manier „vrijgesproken", en hij hief de zitting op. „Msb." Kwadendamme. Dat onze parochie in liefde voor den Heiligen Vader bij geen andere achterstaat moge blijken uit de opbrengst der jongste Zondagcollecte voor den Paus, groot f364. Eere den Kwadendamschen Katholieken voor dit schoon bewijs hunner offervaar digheid. Vlissingen. De uitslag van het 2e toe latingsexamen en de herexamens aan de H. B. S. alhier is als volgt: tot de le klasse toegelaten: W. Kooij- man, P. F. L. Lafère en J. Snoep; tot de 2e klasse toegelatenD. J. Hoek, G. F. Jaquet en G. P. J. Timmerman; tot de 3e klasse toegelaten: J. P. van Geek en J. Tjaarda. (M. Ct.) Goes. Rijks Hoogere Burger school. Na gehouden her-examen, zijn bevorderd tot de: 2e klasse: A. Bom, A. Schram, II. Hoo- gesteger en Jet Warnsinck; 3e klasse: H. Andreae, F. Meulendijk, J. Wilton van Reede, A. van Altena en A. L. Schrier; 4e klasse: J. Koert; 5e klasse: L. v. d. Berge. Verder zijn nog toegelaten tot do le klasse: A. Visser, L. P. van Oeveren en H. A. Nieboer.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3