VROOM Sc 0REESMANN E. Kroet-Appelen, Ill Bouwland, Aanbesteding' Maandag den 13 September 1913, Openbare Moopinj van Afbraak de Gebouwen ONTVANGEN Rechtszaken. Feuilleton. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Nieuwe Leerlingen een rijke sorteering Openbare Verkooping, een Wisschenbosch, De nieuwste modellen. 2.40 - 2.00 - 3.25 - 3.00 4.25 - 4.75 - 5.40 - 5.90 MIDDELBURG. Dinsdag 14 September 1915, F. DE JONGE, Ovezand. MAÏS f9.80 per 100 Kilo netto a Contant. TE KOOP MUZIEK VOOR DEN DANS SÏ00MB00TDIENST „Admiraal de Ruyter" en Motor „Zuid-Beveland". zeer goede Rijtuigpaarden, Meid-Huishoudster Een nette Dienstbode of Dagdienstbode Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg behandeld werd I was die tegen S. E. V., echtgenoote van I. V. te Cadzand, beklaagd van diefstal van een vrouwenhemd. Getuige S. S. Lauret legde haar hemd te droogen op den bleek bij het arm j huis te Cadzand, een uur later was het I verdwenen en getuige vernam later dat bekl. het had. Bekl. bekende het hemd te hebben weg genomen, zij weet niet waarom zij het deed, zij verscheurde het hemd. Up een .vraag van den verdediger, mr. P. van Bartel, zeide getuige, dat bekl. haar het hemd heeft vergoed met f 1, wat de waaide van het gestolene was. Dit laatste nam de officier van justitie als een verzachtende omstandigheid aan en wees er verder op, dat bekl. aan I kleptomanie lijdt, zij moet deze hebbelijk heid bestrijden anders komt zij in de ge vangenis, ditmaal wil hij boete eischen namelijk f5 te vervangen bij niet be talen door 5 dagen hechtenis. De verdediger wees er op, dat niet be wezen is het doel om zich het hemd toe te eigenen en riep clementie voor de beklaagde in. Wegens diefstal van een baalzak en zes kippen van den landbouwer C. L. Tol werd tegen A. E. te Biervliet f'25 of 12 dagen geëiscbt. Bekl. bekende, zijn vrouw ha.d versterkende middelen noo- dig en die wilde hij haar verschaffen. Niet verschenen was C. J. de H., café houder te Vlissingen, tegen wien bij ver stek f5 of 1 dag werd geëischt wegens overtreding der belasting op de publieks vermakelijkheden, namelijk het doen ma ken van muziek in zijn café zonder dat daarvoor belasting was betaald. De volgende bekl. II. Sch., vrouw van P. te Hansweerd, bekende in drift M. Mieras met een riet te hebben mishan deld, maar zeide dat het niet waar is dat deze vrouw moest bevallen, zooals zij onder eede verklaarde. Eisch f 20 of 20 dagen en vernietiging van het stuk van overtuiging, het riet. Bij verstek werd behandeld de zaak te-gen C. P. Ph. j. de 11., beklaagd van diefstal van een zilveren horloge met celluloid kast te Vlissingen. De eerste getuige, E. ilinderhoud, stond in de gang van het café van haar va der te wasschen en had het horloge van haar vader in de gang gelegd, toen bekl. en zijn broer door de gang kwamen. Ge tuige ging even weg omdat een der broers dronken was, toen de broers weg wa ren was ook het horloge verdwenen. De tweede getuige, W. Minderhoud, her kende het horloge als het zijne. Acte werd genomen van het niet ver schijnen van den derde getuige den wiekje- man Chi-, van Stein. Voorgelezen werd een gedeelte van het proces-verhaal opgemaakt door den agent van politie Drenth, die het horloge op De K. bevond. De eisch luidde f20 of 20 dagen. Bij verstek werd tegen E. de V. te St. Jansteen 14 dagen gevangenisstraf ge- eischt wegens diefstal van 4 ledige ben zinebussen, toebehoorende aan het Kijk. Bekl. is recidivist. Tegen A. J. uit Philippine, die bekende iemand in dronkenschap te hebben mis handeld werd f 10 of 10 dagen geëischt. Wegens verzet tegen twee .piaréchaus- sée's werd tegen A. B. te St. Jansteen 14 dagen gevangenisstraf geëischt. De laatste zaak was die tegen P. A. van de W. te Axel, beklaagd van het niet voldoen aan een ambtelijk bevel. Bij verstek luidde de eisch f 10 of 10 dagen. Uitspraak 10 September. IJz.endyke, 4 Sept. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aan voer beperkt, de omzet klem, Er was weinig handel. Tarwe 50 cent lager. Overige granen ook lusteloos. Jarige tarwe f12.a f 12.50, nieuwe tarwe 32) Met vjiur kuste hiji Xavier de hand. „Luister," hernam hij vleiend, „gij moet het mij niet kwalijk nemen zoo ik u een oogenblik heli doen gelooven, dat gij een bedelaar tot vader had. Die man die recht spreekt, zou geen geloof geslagen hebben aan mijfa woorden, aJs ik tot hem gezegd had: „Ik lieh zulks gedaan dewijl hij de zoon van mijn overleden meester is „Het is waar", viel Xavier hein in de rede. „Uw toewijding gaat alle denkbeeld te boven. O! ik ben niet ondankbaar, mijn oude vriend!" „Gijl' zijt zijn zoon!" sprak dee zwarte met warmte. „Ik begeer geen 'erkentelijk heid! Hijl had bevolen, ik heb ge hoorzaamd." Hïji nam de jonkman bij de hand en deed hem op\het vo::teneind©iyaii izij)n stroolegler plaats nemen, terwijl hij, zelf op een oude mat op den grond nederzat. „Spreek niet meer!" hernam liijl, met de hand over bet voorhoofd strijkende f 12.a f 12.75, nieuwe wintergerst f 14.a f 14.50, nieuwe zomergerst f 14.(M. Ct.) Rotterdam, 6 Sept. Binnenlandse li e granen: Tarwe niet ruim ter markt, iets lager verkocht f 11.a f 12.enkele partijen iets hoo- ger. Gerst met minder aanbod. Chevalier f 16.a f 16.60. Wintergerst en Zomer gerst zonder kooplust. Haver ruim ge toond, lager verkocht f 12 a f 12.75 Buitenlandse he granen: Maïs, Amerik mixed disp. f230, afw. disp. f212, f 206, f 198 f 109, La Plata nieuwe oogst disp. f 187, stooinend f 188, aft. Sept.— Dec. f188. Rogge La Plata st. f335, Aug.15 Sept. afl. f325, Western f300. Eieren. Zeeuwsche f 6.50 a f 6.80 p 100 stuks, Overmaassche f 7.25 a f 7.57. Varkens. Aanvoer 541 stuks. Prijls: 45 a 47V2 tot 49 ct. Lichte voor export 39 a 43 ct. Aardappelen. Brielsche Kralen f3 a f3.20; Geldersche Kralen f3; Zeeuw- sche Eigenheimers f2.20 it f2.40; Zeeuw sche Blauwe f2.90 a f3; Zeeuwsche Bonte f2.80 a f3; Spuische Eigenheimers f2.60 a f2.70; Poters f 1.50 h fl.60. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 870 st. blauw, 730 st. Gron., 200 st. wit. AMSTERDAM, 6 Sept. Aardappelen. De aardappelenprfjzen waren heden: Zeeuwsche eigent). per mud f2.10 a 2.40 Zeeuwsche blauwe „12.90 3.10 Zeeuweche bonte f3.„3.10 Aanvoer 8 ladingen. Van 46 Sept. 1915. GUES. Ondertrouwd: 4, Willebrordus Theodoras Antonius Joseph Maria Tom- broek, 34 j., jm. te Oegstgeest en Louise llenriette Marie van Kalmthout, 25 j., jd.; Marinus No-use ,28 j., jin. en Sophia Bas- tiana Elipse, 26 j., jd. te Wolphaartsdijk, onlangs te Goes. Geboren: 4, Cornelia, d. v. Pieter Geene en Jozina Hemijnse. MIDDELBURG. BevallenE. Touw geb. Oskam, d. Overleden: W. P. Gruson, 73 j., weduw naar v. Joh. Casteleijn; A. P. Oberliese, 76 j., vr. v. P. Hondius. Van 31 Aug. tot 4 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Poppe, jm. 24 j. en H. A. Makuran, jd. 24 j.; J. G. F. Lambrecht, jm. 21 j. en A. M. Corveleijn, jd. 22 j.; J. P. van de Vrie, jm. 28 j. en T. E. van Saane, jd. 23 j.; J. J. Goor, jm. 33 j. en J. W. Mudde, jd. 21 j. Getrouwd: W. C. 'Iheune, jm. 22 j. en S. J. van Gent, jd. 23 j.; J. ten Hove, jm. 27 j. en M. Lute, jd. 27 j. Bevallen: E. Daane, geb. Bebelaar, d.; J. C. van Bel, geb. Wildere, z.; P. Goed- bloed, geb. Verstraate, z.; J. van Duin, geb Wezepoel, z.; J. M. Prinse, geb. van toren, z.; P. M. de Bree, geb. van Boven, d.; A. J. Dewitte, geb. Zonnekein, d.; J. de Berg, geb. Kik, d.J. de Berg, geb. Kik, z. leveni. Overleden: B. C. Poirot, d. 2 j.; A. P. Fens, wed. van J. B. van Wijnsbergen, 71 j.; A. Brielsman, man van C. Sanderse, 73 j.; M. J. van der Menie, d. 4 m.; C. Vrijhoeven, vrouw van J. E. C. Haast, 39 j. Van 27 Aug.2 Sept. 1ERSEKE. Ondertrouwd: Jan Wisse, jm. 23 j. en Catharina v. d. Jagt, 19 j., jd. Getrouwd: Willem Ridderhof, 23 j., jm. en Suzanna de Wiee, 20 j., jd. („Ierseksche CW.") Van 14 Sept. ZIERIKZËE. Bevallen: J. Freen, geb. Sala, z.; M. M. Quist ,geb. Kristalijn, z.; K. Boomsluiter ,geb. v. Dam, d.; P. Ves- tow, geb. Aleman, d. (Z.) Over de maand Aug. HEINKENSZAND. Geboren: 19, Johan na, d. v. Jan Johannes Jacobus Bur- gel en (Christina Lucasse. Overleden: 21, Pietemella Willemina van Poortvliet, 29 j., echlg. van Corne lls IJzerman. als om zijine herinneringen to verzamelen: „ik ga u zijine geschiedenis en de uwe verhalen." Xavier leende aandachtig het oor. De bedelaar ving op p-lecht.igen en langza- men toon volgenderwijlze aan: „Het zal nu vier en twintig jaar geleden zijn. Wij kregen op Guadeloupe bericht, dat de zwarten van Sint Domingo tegen de kolonisten opstonden. Twee jaren vroeger zou deze tijding mijn hart van trots en vreugde hebben doen opspringen; maar sinds twee jaren kende ik goeden meester; sinds een jaar had hij' mij vrijgemaakt en ik hem mijlne ziel gegeven. „Op zekeren dag scheepte hij) zich in op een schip-, dat naar Sint Domingo on derzeil ging en ik volgde hem. Men wees hem de Kaapstad tot_ standplaats aan. „Het was een onversaagd soldaat; hij wist, dat de zwarten onafhankelijk van hunne neiging voor opstand, onder den aandrang van een vreemden en verrader lijken wil handelen en hij nam den strijd tegen de Engelsclie predikers op. „lederen ochtend ging hij met mij op weg. Wijl bezochten de kampementen dor zwarten in de vlakte, bijlwijlen klommen wij naar de afzonderlijk liggende hutten van het gebergte. Hijl sprak: ik bracht zijne woorden aan uiijne broeders over. ZANGSCHOOL der Mü. tot Bevordering der Toonkunst. kunnen worden aangeaeven bij den Di recteur op Woensdagmiddag 8 Sept. a s., te één ure, in de Concertzaal der So ciëteit V. O. V. De lessen worden op Woensdag 8 Sept. hervat. Het Bestuur. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op Donderdag 9 September 1915, des avonds om 6' 2 uur, te Kapalle, in de herberg van de Wed IIanson, ten verzoeke van den heer W. de Groene, voor 7 jaren PUBLIEK VERPACHTEN: 2 H.A. 31 A. 27 cA. (in 7 parceelen) te Kapelle, aan den Postweg, achterste deel, en in Spaarte, thans nog in pacht bij A. J. van Liere en P. Stevense. Pachters en mede-schuldenaren moeten op de verpachting tegenwoordig zijn. Breeder bij biljetten omschreven. Het Bestuur van het Waterschap Ellewoutsdijk zal op des nam. 2 ure, in het café van de Wed. J. van der Hage te Ellewoutsdijk, bij inschrijving aanbesteden: 1. Het schoonmaken van alle Waterleidingen, Heulen en Huikers, in iö perceelen. 2. Het opzetten van Afzaten enz. en het betuinen van Kanten, met aanwezige mate rialen over een lengte van ongeveer 1000 M. in 2 per ceelen. 3. Het delven van Waterleidin gen ter lengte van ongeveer 5000 M., in 9 perceelen. Bij aanplakbiljetten breeder omschre ven. Een exemplaar van de algemeene voorwaarden, waaronder deze werken moeten worden uitgevoerd, waarin tevens een omschrijving van alle waterleidingen is voor belanghebbenden ten kantore van den Ontvanger-Griffier verkrijgbaar. Inlichtingen geeft de Opzichter van het W aterschap, die bovendien op Zater dag te voren v.m. 9 ure, aanvangende bij den molen te Ellewoutsdijk, en des nam. 1 ure, beginnende bij de woning van P. Wolse bij den inlaagdijk te Ellewoutsdijk plaatselijke aanwijzing geven zal. Het Bestuur voornoemd, J. NIEUWENHUISE, Dijkgraaf E. A. VAN DEK BENT, Ontvanger Griffier. OP Woensdag 22 Sept. 1915, des namiddags te 3 uur, te 's-Heer Arends- kerke, in de herberg bij D. van Damme, ten overstaan van Notaris PILAAR van in 's Heer Arendskerke, onder Wisse- kerke, aan den Straatweg, groot 1 II.A. 35 A. 20 c.A. Op gebruik mi rooven oogst 1915. „Toen de opstand algemeen werd, hield hij op met spreken om te handel-ori. „lederen ochtend verlieten wij nog de stad, alleen en van top tot teen gewapend. Hoe goed verborgen een hinderlaag ook was, wij wisten haar te ontdekken, daar ik de scherpzinnigheid van mij'n ras ter besschikking vjan zijnen wil stede. Als ik des avonds alleen was, vroeg ik ver giffenis aan de Goden mijner vaderen, maar dewijl hij Christen was, wilde ik ik eveneens zijn God dienen en ik werd Christen. „Herhaalde malen werden, wij verrast en aangevallen. Hij bezat den moad van een leeuw. Zijn© vijanden vielen ron dom hem als slingerplanten van een maag delijk woud onder de hijl v,an den pion nier. „Ik maakte nooit gebruik van mijn wa pens; hijlj had medelijden met mij en had het mij niet gelast. Maar als een speer of een pijl den weg naar zijn hart nam, dan bood ik mjj|ne borst aan...." Dit zeggende verwijderde de neger de lompen, die zijn borst bedekten; deze was doorploegd met breede litteekens; daarop vervolgde hij: „Wanneer dain -de troepen de stad verlie ten, gingen zjji met zekerheid te werk. Goede meester kende de juiste positie WEMELDINGE. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Goes, zal op te zijnen kantore, publiek bij inschrijving verkoopen voor Afbraak: op de perceelen te Wemeldinge, aan den Nieuwen dijk, kad. sectie O nos. 1363, 1364, 1088, 1184 en 1477 in drie kavels: Kavel 1. He gebouwen op de perceelen 1303 en 1364. Kavel 2. Het gebouw op per ceel 1088. Kavel 3. He gebouwen op de perceelen 1184 en 1477. Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór 14 September I9l5, des mor gens 11 uur, ten kantore der Registratie t,n Domeinen te Goes, alwaar de voor waarden ter inzage liggen. Aanwijzing op liet terreiu op 13 Sep tember 1915, des voormiddags om 10 uur. Gevraagd oin te leveren Vrijdags Goes Zater dags Biezelinge, elke week van 8 tot 5 uur. (Eigenheimers), in den Boomgaard „de Bermsloot" bij de Sckoorsche brug, gemeente Schare, eigendom van het Burgerlijk Armbestuur te Goes. Te bevragen bjj M. VERHULST, Snoeier, te Biezelinge. der arme zwarten. Wij keerden altijd als overwinnaar terug. „Op zekeren dag waren wijl, van een tcfier tochten terugkeerende, uitgeput vain, vermoeienis, In plaats echter vaïi uit te rusten, kleedde hij zich met veel zorg en maakte zich gereed om uit te gaan. Ik wilde hem volgen. Hij gelastte mij te blijven. Het was de eerste keer. Ik bleef. „Sinds ging hij! eiken avond uit zon der mij te veroorloven hem te verga zellen, Nu eens kwam hij zeer mis troostig te huiis; dan weder bovenmatig vroolijk en opgeruimd. „Ik herinnerde mij!, dat ik ook zoo geweest was ten tijlde dat ik ,jong krijger, de grillige voetstappeen mijner verloof de m de paden van het land mijner vaderen volgde. „lij beminde; ik raadde het, ik werd bevreesd... „En toch deed ik geene moeite om den naam te leeren kennen van de vrouw, die zijai hart vermeesterd had. Zoo hij mij verbood heul te volgen, was dit om dat hij een geheim voor mij wilde hebben; zijn wil moest geschiedeln. „Ik bespiedde zijn terugkeer, ik sliep niet om op klem te wachten en als hg iets iq/v|er den gewonen tjjkl weg bleef, Met het oog op den laat- sten Hinsdag van de Goesehe kermis, 7 SEPTEMBKR a. s„ bij H. FAAS, Café, GOES. GoesDordt.Rotterdam en Amsterdam, met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Donderdag 9 Sept. 's morgens 1 uur. Zondag 12 Sept. 's morgens 1 uur. Vertrek van GOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 10 Sept. 's morgens 5 uur. Dinsdag 14 Sept. 's morgens 11 uur. Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 3 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzjjde. IJNEURMaTILN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij de beeren BUUMAN Zn., te Amsterdam bij de heeren J. B. VERSCHUKE en W. DEEA1S en te Rot terdam bij de Stoomboot-Uecclerjj v/h J. A. VAN DER SCHU1JT. PASSAGIERSVRACHT Goea-Dordl- Rotlerdamenkel* rel», 11, retour I1,97. TE KOGE ook geschikt voor landbouwwerk. Te be vragen F. VAN JE EINDE, WoipnaartsdijK. Uinsaays nöiel FUivKcN, Goes. gevraagd te Middelburg, in een gezin met drie kinderen, waarvan de vrouw des huizes in de zaak werkzaam is (met be hulp van een dienstbode}. Br. letter F, bui eau ilezer Courant. gevraagd, bij Mej. MURK, Langedelft li 121, Mldaelburg. liep ik als een wild dier in mijlne hut op en uieder. ik zou mijin leven hebben ge geven om hem te gemoet te ioopen, over hem te waken; maar ik ging met naar buiten, dewijn hij mij gelast nad te blijven, „Hij had die vrouw wel lief! Hij had haai' buiten mijin weten gehuwd. Hij dacht voortdurend aan haai', ik voor mij, ik bad God, haar te bewegen hem haar ge- heele hart te schenken om hem gelukkig te maken. „Ik gevoelde, dat zijl hem een stoot kon toebrengen, dien ik niet met mijne borst kon afweren. Mijne voorgevoelens waren maar al te zeer gegrond: zij beminde hem niet, zijl gmg. net hem wraedaardiglijk bewijzen, maar hij was zonder vrees of achterdocht; hij stelde vartrouwen in haar. „Te dier tijlde werdt gij geboren, kleine meester. Dio vrouw waarvan ik u sprak, was uwe moeder. „Uwe geboorte was mij onbekend. „Ik moest die eerst later vernemen op een oogenblik, waaraan de herinnering als een zware last op mijn hart zal druk ken, tot deze oude ledematen in een graf zullen rusten". (Wordt veivo'^J.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 4