Landbouw en Veeteelt Laatete Berichten. 409e SFaalsloferij. Gemengd Hteuws. ONDERWIJS POSTERIJEN SPORT. Afloop verkoopinp, aanbestedingen enz waardoor ervond, al- van Mid- ton. mailboot 0-tal ziek© ilhier wor- hier v©i;- R. Crt." ig van helt um* bericht zieke g-e- aielr kondcjit ■pp heden- en is etr van aan- kend. ig door de 1-handelaar n geschoten lit geïnter- onderzoek had. (M.Ct.) gedaan van ge uit een van peren i van vluch- kantoor al ius verzon- jimnen, vér- gesprekken. (Kr. Ct.) and dhr. F. klok steeds da,t ze don (Kr. Ct.) en voor het nderuit met ji ziijn firm (Kr. Ct.) ferden hier nzisr Konin- or do tmili- :n van den -ling Krui- et door eon n vaandrig ïg on y. d. en Kramer >gt ©n T. C. s uitgebreid in was met wijl de kra- iegalm" om- e vro olijke te hou don. egalm" had plaats, lan het veer lats doordat ihtrijder van iet, hetwelk stond, met g, waardooi ,111 te vallen z'ijjn lichaam isd werd hij er Overman nadat dok- erleend, per ht. (Zoom.) de.Eenigen en schrijven lend van den ereedsjaren aar was aan en algemeen m den heer arin hij mee- lan het front bij kritieke Sod spaarde zelf had andsche bla- ijk de eervc. die zooveel relerust. De Tijd"), ileum. Al a n de adinini- dezer dagen uitgegeven, nreau tevens brood van 2 irg onder de- neisje van 9 romen onder en gedood. (M. Ct.) hebben na raohe heeren Muralt goed- ■et Ministerie che wol gaf, t. w o dub- leldt de Tern. liitie te Rot- Rilland-Bath. (M. Ct.) ningin maakt toestemming ebber in Zee- de aangewe- land en Wal- le jacht met uitoefening oemd in art wordt. Afdeeling Middelburg. Maatschappij van Landbouw. In de heden gehouden vergadering van (leze afdeeling werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken, waaronder heti volgende Een schrijven van eenige leder der maat- schappij, waarin zij het volgende voor stel doen: De afd. Middelburg van de Z. L. M. acht het niet gewenscht, dat het Bemid delingsbureau van Walcheren blijft door- gaan met liet passeeren van de hande laars uit deze omgeving door de bestel lingen van veevoeder op te dragen aan iemand buiten Walcheren, en noodigt het bestuur uit zoodanige stappen te doen, dat het Bemiddelingsbureau geheel zal ophouden met het aanschaffen van vee voeder, of door publieke aanbesteding .ook de Walchersche handelaars in de gelegen- hei dzal stellen om naar delevering mede te dingen. Alvorens de (ingekomen stukken wed den behandeld, was het woord aan den lieer W. Kosten, die eene lezing hield over: Boekhouding voor het landbouwbe- drijf. 'De lieer Kosten wil niet lang stilstaan hij het nut van het boekhouden, maar wijst er op, dat thans aan de geïnter neerde Belgische landbouwers in ons land boekhouden wordt geleerd en zij later met hun kennis onze landbouwers zullen be- concurreeren. De moeilijkheden aan het boekhouden verbonden ontkent spr. niet, maar het zijn denkbeeldige moeilijkheden, die kunnen worden overwonnen. Zoowel het verschil van de te verbou wen producten; het op zichzelf staan van man en vrouw; het gebrek van tijd; alles is uit den weg te ruimen. Maar wat niet zoo makkelijk uit den weg is te ruimen, is het gebrek aan kennis, en daarom bepleit spr. een bu reau voor boekhouden. Zulk een bureau zal controleerend optreden voor hen, dio zelf boekhouden, het helpen bij afsluiten van boeken; doch ook zal het de geheele boekhouding voeren, waarbij de geheim houding verzekerd is door dat er niet volgens namen maar met cijfers gewerkt wordt. I Voor hen, die zelf boekhouden willen, geeft spr. eenige inlichtingen. Men begint met opmaken van een inventarisop welke wijze dit moet geschieden toonde spr. met een voorbeeld op het bord aan. Eerst moeten alle bezittingen opgeteld, de schuld afgetrokken, en men krijgt zijn vermogen. Bij de berekening van de winst moet de vrouw medehelpen, want anders is niet na te gaan, wat het huishouden; kostte, aan groenten, boter, eieren enz. Zij, die niet wil w-eten wat op ieder deel van 't bedrijf verdiend wordt kunnen; met eenvoudige boekhouding terecht. Maar zij, die een goed overzicht over hun be drijf willen hebben, zullen behoefte ge voelen aan ©en kasboek, een groot ho-ek en wellicht ook aan een onkos- tenhoek, een vordering- en schulden- hoek, spr. is bereid een cursus te leiden, want hij kan niet in drie uur volledig boekhouden leeren, zooals een brochure aangeeft te kunnen. Bij aansluiting aan het bureau krijgt men iedere drie maanden een overzicht en tevens wenken, die uit vergelijking tusschen de verschillende landbouwbedrij ven zijn voortgekomen. Boven het bu reau dient eene commissie van toezicht te staan. Spr. eindigt met de mededeeling, dat de beste termijn is van Mei tot Mei. Hierna werd gelegenheid gegeven vragen te stellen, en deelde de heer Kosten naar aanleiding daarvan mede, dat een even tueel© cursus 13 tot 15 lessen.zal fvo-rderem Uit de opmerking van een der aanwe zigen bleek, dat hij meent, dat er maar steeds meer kosten bijkomen; ook wilde deze spreker doen uitkomen, dat de boe ien eigenlijk leven van den afval van do producten. De heer Kosten zeide, dat blijkt, dat deze spreker het nut van boekhouden niet inziet, maar wijst er op, dat in Duitschland, Zwitserland en andere landen en ook [reeds in Groningen bureaux ge vestigd zijn, die met succes werken. Uit -andere opmerkingen bleek, dat mjen vreesde voor het zich mengen van an deren in zijn zaken. Zij, die nu niet voldoende het belang hegrijpen zullen het later do-en. Op een vraag van den voorzitter, den heer J. Polderdijk, zeide spr., dat hij niet makkelijk kan zeggen hoeveel een cursus zal kosten, dit hangt van het aantal deel nemers af en spr. belooft coulant te zul len zijn als altijd. De heer (M. Boogerd meent, dat bet bureau meer op den voorgrond moet wor den gebracht als een cursus, omdat dit ook Tiet hoofdpunt was op de algemeene vergadering te Goes. De lieer Kosten zeide, dat het bureau zeker komt, als de boeten het belang van het boekhouden begrijpen; spr. komt met om geld te verdienen, maar om het belang van de landbouwers zelf. De heer Boogerd drukt er ook nog eens op, dat het optreden van den heer Kos ten een gevolg is van het besluit van de algemeene vergadering. De voorzitter las hierop het desbetref fende schrijven van het hoofdbestuur voor waaruit blijkt, dat voor f25 deelname aan het bureau mogelijk is. Spï. en viooirfzittór waren het dan ook 'eens, dat cursus en bureau samen kun nen gaan. De heel' Kielstga wees er op, dat de bedoeling is, dat ieder deelnemer zich direct aan den heer Vorsterman van Oyen opgeeft voor het bureau. Die heer Melis Vroeg of de afdeeling oojk bereid zou zijn een dorpscommissie te subsidieeren. Die voorzitter meent, dat de meeste deel nemers zelf kunnen betalen. D-e heer Melis meent, dat de jongeren zullen deelnemen. Die voorzitter en de heer Kosten wezen er op, dat ook de ouderen hard onder richt noiodig hebben, de vaders zullen niet hun ziaken aan de zoons willen toe vertrouwen. Ito heel' (Melis ontkent dit niet, miaat vreest voor deelname van veel oud-eren en het is bet-er leen half ei dan een leege dop. De heer F. P. Polderdijk acht kennis van boekhouden, vooral voor de belas ting, hoog nooidig. Men kijkt dan door zijn eigen bril en niet door dien van anderen. De heer [Kosten verklaart zich gaarne bereid op een of ander dorp de zaak nog eens uitgebreider toe te lichten. De heel' J. H. Geschiere Wees er op, dat de ouderen het heden noodig hebben kennis te hebben van boekhouden, voor de jongeren is dat slechts in de toekomst. Deze spreker wees o.-a. nog op de groot© waarde van afval, die men als waarde loos beschouwt. De voorzitter (biiacht dank aan den heer Kosten voor zijn toelichting. Vervolgens werd het bovenstaand schrijL ven inzake het bemiddelingsbureau in Dei- handeling genomen en wees de voorzit ter er op, dat de afdeeling het bureau niet kan stop zetten, omdat de afdee ling het niet oprichtte, maar dit ge schiedde door het NedeiTandscih Land- bouwcomité. Do 'heer M. Boogerd meent, dat dit niet juist is, de afdeeling richtte het bu reau op, op verzoek van het poimité. Spr. heeft reeds in April dhr. Zwager man er op gewezen, dat door handelaren voldoende in de behoefte kan worden voorzien. Do heer Zwagerman was het eerst met spr. eens, doch later niet meer en ook het bureau kon niet ingaan op een ver zoek ook de handelaren hier in de oinge^ Ving in de gelegenheid te stellen veer voer te leveren. B-ij het begin van den oorlog bezorgde de regeering koopjes aan de landbouwers, maar thans verkoopt de regeering de ingevoerde voeders publiek en hield het werk van het bureau eigen lijk op; en had het bureau ontbonden moeten worden, maai' het werd een pro pagandist voor coöperatief inkoopen, en rol ontwricht liet den handel en spr. ge looft, dat de leden van het bureau ze'f wel zullen inzien, dat dit niet goed is. De- heer F. P. Polderdijk vraagt of het niet mogelijk is, dat de prijzen zullen worden -opgedreven als het bureau op houdt met haal- werk. De heer Boogerd zegt, dat alleen op Walcheren liet bureau nog veevoeder koopt, in andere deelen van Zeeland niet meer, en daar zijn ook de prijzen niet hooger geworden. De heer J. II. Geschiere meent, dat de aandrang voor aanhouden uit de plaat selijke groepen, oua. Grijpskerke, is ge komen. De heer Boogerd acht het juist de groot ste .grief is, dat het bureau vroeg aan do plaatselijke vereenigingen of men op moest ho-uden; het bbreau had zelf moeten heslissen. Van verschillende zijden werd de wlen- schelijkheid van het voortbestaan van het bureau bepleit. De heer Boogerd wijst er nog eens met lclem op-, dat het b-u'reau slechts een steun comité was voor de moeilijkheden ont staan door den oorlogstoestand, en toen die moeilijkheden ophielden, hadden de1 leden van het bureau zich tot hun taak moeten bepalen; spr. geeft ojpï een vraagi van den heer Kielstra volkomen toe, dat het bureau zich ook niet tot de hande laars had moeten wenden; dit zijn belang hebbenden. De voorzitter houdt vol, dat de afdeeling; niets: er over te zeggen heeft en dat ieder lid moet weten of hij nog aan het bureau wil bestellen of niet. De heer Boogerd wil het bureau niet -opheffen, doch wil, dat het niet meer veevoeder zal leveren. Tenslotte wordt het voorstel aangehou den, nadat het voorstel-Boogend tot directe- behandeling piet 28 stemmen tegen 20 en 1 blanco- was verworpen. 0-ok de behandeling van het verzoek der slagerpatroons tot wederoprichting) van een veemarkt werd aangehouden.. Alvorens' de vergadering gesloten werd, wend mededeeling gedaan van de Tentoon stelling van zaaün-onsters, die 16 Septem ber a.s. za'I gehouden worden. Raad van beroep te Middelburg. Heden had de uitspraak plaats inzake C. B. te Middelburg, waarbij- de uitspraak der Rijksverzekeringsbank werd vernietigd en aan klager, ingaand© 21 Juni 1915, eein vo-orloopige rent© van 46cent per werk dag werd toegekend. De vordering werd ontzegd en de beslis sing bevestigd inzake W. G., Middelburg; J. P. H. Vlissingen; C. v. H. Rotterdam-; J. H. "wed. W. I. St. Aimaland; N. Z. wed. A. v. 't W. 's Heerenhoek Inzake A. K., Wed. J. de K. Stoppeldijk; en M. v. H., Wed. A. de B. Clinge, w-erd klaagster niet ontvankelijk verklaard. Het beroep inzake J. V., St. -Philipsland (an J. J. B. Oostburg, werd niet ontvankelijk verklaard en dat van A. B. echtgenoot© van C. H. Heinkenszand ongegrond. Kopenhagen. Het achtste Noorsche Vre descongres is bijeengekomen. Utrecht. Heden werd onder presidium van den heer Koppel de algemeene verga dering van -den (neutrallen) Middenstands bond geopend. Van het Oorlogsveld. 6 Sept. 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Op het Westelijk oor- logstooneel viel niets bijzonders voor. Een vijandelijke tweedekker boven den straat weg MeenenYperen werd naar beneden geschoten. Op het Oostelijk oorlogsveld is de toe stand vanaf de Oostzeekust tot aan ten oosten van Grodno onveranderd. D-e rech tervleugel yan -de legergroep van Von Hindenburg -overschreed de Njemien bij Lunno. D-a legergroep van Leopold van Beieren is in -onophoudelijke gevechten met de achterhoede des vijands vooruitgegaan en heeft den Rossector ten noorden van Wo-1- Cowiz overschreden. D© legergroep- van Von Mackenzen con stateert bij haïe aanvallen vooruitgang. Op het Zuid-Oostelijk oorloigstooneel viel niets bijzonders voor. Petersburg. Off.) B-ij de golf Van Riga trachtten -op -3 en 4 S-ept. vijandelijke vliegtuigen, die boven de zeestraat van Ir- be-n verschenen, bommen te werpen op Russische torpedobe-oten. D-e vliegtuigen werden door kanonschoten verdreven. Aan den linkeroever van de Duna kre gen de Duitsch-ers versterking en deden zij vooral hij Fri-edrichstadt pogingen d-en overgang der rivier te forceer-en. Wij' trok ken voor overmachtige strijdkrachten uit Friedrichstadt op den rechteroever der Duna terug. Sterke Russische strijdkrach ten trachtten bij Jacobstadt den o-pmarsch der Duitschers te stuiten, terwijl wij- ook bij Wilna tegenstand boden, de Duitschers nit het dorp Smalnika verdreven en 200 gevangenen maakten, waaronder eenige officieren. Aan de beneden-Mieratsjanka bo den wij den vijand tegenweer, di-e den aftocht onzer troepen bij' Grodno wild© afsnijden. Petersburg. (Off.) Twee Russische tor pedo-jagers hebben in de Zwarte Ziea cte-n Turkschen kruiser „H-amidieh" en twee Turksch© torpedobooiten aanbevallen. Na een strijd van 2 uur nam do vijand in geha,venden toestand de vlucht naar den Bosporus. Vier kolenschepen moest de vij and achterlaten; dez-e werden door ons ui den grond geboord. Londen. (V. D.) De „Hesperian" is terwijl liij1 gesleept werd, gezonken. Londen. Het Engelsche schip „Cymbe- line" is getorpedeerd; 31 man zijn ge- red, 6 zijn gedooid en 6 gewond. 4o ld., Ie lijst. Trekking 6 Sept. f 50004975 f2000: 10784 f1500: 11399 f 400: 15616 f 200: 14647 f 100: 848 10683 14728 f 652889 2968 6832 6844 8008 J4106 14109 14591 14596 14628 16014 16018 16031 16043 17837 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen heneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Nabij Nispen zijn twee Belgische meisjes, oud omstreeks 24 jaar, toen zij trachtten smokkelwaren over de grens te brengen, door de Hollandsche grens wacht aangeschoten met liet gevolg, dat liet eene gedood en het andere levens gevaarlijk gewond werd. PrinsesJulian-a. Een lezeres meldt 'aan „De Ned." Toen onlangis de Koninklijke Familie in Het Loo aankwam, was 't publiek opge togen en kwam -er aan 't gejuich geen einde. Maar zoodra was de Kon. familie niet in huis-, of 't terrein vóór h-et Paleis werd vrijgemaakt, zoodat iedereen heen- ging. Wij! ook keerden huiswaarts. Onze weg Voerde langs h-et huis van zuster Marting, die daar woont, gehuwd met den chef chauffeur van d-en Prins. Wie schelst onze verbazing', toen, nog g-eOn drie mi nuten nadat wiji d-e Koninklijke Familie 't Paleis Het Loo hadden zien binnengaan, wijl daar bet g-ebe-elle Koninklijke gezin bij zuster Marting op bezoek zagen. De Prins vertrok 't -eerst, maar d-e Koningin bleef bij de Prinses. Door den tuin, naar de kippen, naar de perziken kijken, er eentje voorzichtig afplukkende en latei- het geheiele huis van zuster Marting van heneden tot boven onderzoekende, toonde ons lieve Prinsesje haar verlangen, om alles van haar opvoedster te weten te komen. Eiken morgen prompt tien uur is het ljeve land daar op morglenbezoek. De drievoudige moord te Koekange. Naar aanleiding van het geen de „Av.d.p." nader gemeld heeft omtrent aanwijzingen, welke zouden kunnen leiden tot de ontdekking der daders van den drievoudigen moord te Koekange in September 1909 gepleegd, deelt men van bevoegde zijde het vol gende aan de „Asser Ct." mede: Wat H. D. omtrent E. V., diens vrouw en vier onbekende personen inzake den moord te Koekange lieeft verklaard is een werk der verbeelding. Het is bij onderzoek in zijn omgeving duidelijk gebleken, dat de man zwak van hoofd is. Zijn verhaal is ook in strijd met be staande feiten. Hij beweert o.a. uit de bedstede, waarin bij den nacht door bracht, gevlucht te zijn door een gat in den buitenmuur. Inderdaad was daarin een gat gemaakt, vermoedelijk door het vermoorde knechtje, wiens slaapplaats het was, maar dit gat was zoo klem, dat zelfs het hoofd van D. er bij lange na niet door zou kunnen. Doodgeschoten De Hollandsche grenswacht onder Wolder heeft zich Vrij dagnacht verplicht gezien te vuren op een persoon, die bij een poging om de grens te overschrijden geen gevolg gaf aan haar aanroepen. De man werd door een kogel in het achterhoofd getroffen. Gisterenmorgen naar Calvariënberg te Maastricht vervoerd, is hij daar spordig overleden. Het bleek te zijn de 38 jarige Arn. St., uit Riempst (België)liij had een kleine hoeveelheid spek over de grens willen brengen. L. K. Alles vereen igt zicli! Te Am sterdam is een club van dienstweigeraars opgericht, met het doel een band te vormen tusschen hen, die tot den mili tairen dienst gedwongen worden en wei geren zich aan den dienst te onderwerpen. Bovendien wil men een fonds stichten, om de achterblijvenden der eventueel gevangen genomen kameraden te steunen. Ontsnapte krijgsgevangenen. Men meldt uit Sittard: In den nacht van Zondag op Maandag kwam hier een Russische gevangene over de grens. Hij was onderofficier bij de 3e Siberische artillerie-brigade in garnizoen te Wladiwostock. Uit de omgeving van Keulen was hij ontvlucht den 17den Au gustus. Over den weg tot de grens deed hij 12 dagen, gedurende welken tijd hij zich voedde niet fruit. Zijn naam is An- drej Petroff Chudoff, afkomstig uit Me- lenky (Volhynië.) Bij Kloosterhaar kwamen vorige week 3 Russen over de grens. Zij waren uit het Duitsche gevangenkamp ontvlucht en had den 8 dagen rondgezworven. Overdag verborgen zij zich en 's nachts trokken ze verder. Appels van de boomen waren al dien tijd hun voedsel, daar zij niet om brood durfden vragen. Te Ter Apel zijn twee uit Hannover ontvluchte Fran? che krijgsgevangenen aangekomen. Ze hadden 180 kilometer geloopen en waren door de Eems ge zwommen. Smakelijk bad. Een gezelschap dames uit D-en Haag zou te Naaldwijk een Westlandschen tuin bezoeken, schrijft de „II. Ct." Daar de eigenaar afwezig was, ried men aan den ingang de dames aan den tuin maar in te lo-open, waar zij wel geleide zouden vinden. Langs een der smalle tuinpaden voortgaande ziet een knaap, die de dames vergezelde, ©en boom met gele pruimen beladen. Op den bo-om toeloop-end© valt h-et ventje in een vrij diepen mestput, gelie-el gevuld met de vloeibare substantie-, die de tuinder hoog waardeert, maar die men overigens liefst op grooten afstand passeert. De moeder wil den knaap te hulp komen, doch valt ook in den put, -evenals: de tweede dame, die hulpi zou veria-enen. Aa.n de derde ge lukte het, maar niet van zijn smetten vrij blijvende, allen uit het kwalijk riekend bad op- het tuinpad terug te brengen. Ge lukkig werden de onfortuinlijke toeristen door goedhartige menschen geholpen en althans van de grootste hindernissen be vrijd, zoodat zij in draaglijken toestand door een Inmiddels uit Den Haag ont boden auto huiswaarts konden keeren. stand per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Arme kleine. Te Asch (Gelderland) is een ongeveer 4-jarig meisje in "een kuip met kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Jacques Lebandy, beter bekend als de keizer van de Sahara, is in een krank zinnigengesticht op Long Island b-ij New- York opgenomen. De oorlog schijnt hem nog meer in de war te hebben gebracht. Hij had een groote hoeveelheid paarden en runderen opgekocht ter vorming en voeding van een regiment cavalerie, waar mede hij de troepen der b-ondgenooten wilde versterken. Hij werd door de po litie opgepakt, terwijl hij in een weiland op Long Island op een ponney was ge zeten met een Fransche vlag als sjerp, een kindertrompetje om den hals en een soort maarschalkstaf in de hand. Aldus uitgedost, commandeerde hij een heel le ger van boodschapjongens, die hij uit New-York had laten komen. Ongeluk. Zaterdagmorgen had in de Papierfabriek te Tiel de ruim 18-jarige papiermaker J. van Z. het ongeluk fus- schen een drijfriem- to geraken, waar door hij ernstige inwendige kneuzingen bekwam. Nadat dr. Pameijer d-e eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de verwonde in zorgwekkenclen toe Goes. Tot tijdelijk onderwijzer aan de M. U. L. O. school alhier is benoemd de heer D. v. d. Linde, thans volontair te Wolfaartsd'ijk. (M. Ct.) Midde'burg. Tot den nieuwen cursus der Handelsavondschool alhier, die Don derdag 9 Sept. aanvangt, zijn toegelaten tot de voorbereidende klasse: Aa. Ca. Bellaart, Ca. van Boven, C. J. Douirl-eijii, E. Flipse, J. Groenenburg, J. Inkman, A. J. Leijnse, R. Lammens, A. Magcheels, L. de Smidt, P. Sipkes, J. Sipkes, W. F. Wiesner, J. de Lange, E. J. Bastiaanse, Ma. Vergouwe, A. C. Dekker, A. Simpe- laar, E. Modman, P. J. Joosse, J. H. van der Plank, Ja. Ca. Sturm, M. J. Beckers, A. M. Pundke, J. J. Pundke, F. van Heulen, Bi. van Hoek, C. J. Mink, C. J. Augusteijn, A. de Baare, J. Peeman, E. Frelier, L. van Sparrentak, M. Ho nig, J. van Driel, J. Verhage, A. Jobse, Ja. A. Cijsouw, D. C. de Vlieger, M. M Vergouwe, M. Jesayes, Ja. M. Akkerman, C. Boueh-erie, J. C. van Luijk, J. H. Wi- ga'rd, M. van Helleman, L. van de Sande, W. Goedhart, J. Sinke, A. Adriaanse. Tot de eerste klasseE. T. Boljeu, J. Dronk-ers, AV. H. Groenewegen, F. A, Kraat, W. A. Minderhout, C. de Roos, W. Vermeulen -en S. Vroom. Tot de tweede klasse: .(voorwaardelijk) 'J. Maljers. Tot de derde klasse: (voorwaardelijk) S. Vertregt. De nieuwe cursus vangt aan met 52 leerlingen in de voorbereidende klasse; 25 in de eerste, 22 in de tweede en 20 in de derde klasse, totaal 119 leerlingen. Door het bestuur werd besloten met den aanvang van den nieuwen cursus in d-e voorbereidende klasse behalve on derwijs in de Fransche taal, ook voortaan onderwijs in de Engelsche taal te doen geven. (Z.) Axel. Benoemd tot hoofd der Chr. school alhier (Nieuwstraat) dhr. A. Coumou, hoofd te Sluiskil. Met den benoemde stond op het tweetal dhr. G. P. Buijze, onder wijzer te Maassluis, en bevorens te Goes, Wijngaardstraat. (Z.) Heinkenszand. Benoemd tot ondi rwijzer aan de R K. Bijz. School alhier dhr. P. de Kort van Wouw. Verplaalst met 16 Sept. a.s. de conduc teur le klasse J. F. Wiethlïjl van Vlissingein naar Roermond. (M. Ct.) Briefwisseling met België. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat onder dezelfde voorwaarden en bepalingen als waaronder tot nu toe uit Nederland kan worden verzonden naar Brussel, Luik, Verviers, Antwerpen, Hasselt en Welken- raedt, de drie eerstgenoemde plaatsen met voorsteden en omliggende plaatsen, voortaan ook verzending kan geschieden naar Turnhout en naar voorsteden en omliggende plaatsen van Antwerpen, Hasselt en Turnhout. Voetbal. Goes. Zondagmiddag speelde op liet ter rein aan den Polderschen weg „Zeeland Vooruit Itegen „Vitesse" van Kruinin- gen versterkt met militairen. „Z. V." won den wedstrijd met 140. Stand bij de rust 50. Vlissingen. Door de kerkvoogdij der Ned. Her. gemeente alhier werd aanbe steed het afbreken van de kosterswo- ning ten zuiden van het koor der Groote- of St. Jacobskerk aldaar en liet ter plaatse bonwen van een vergaderlokaal, kantoor enz. Ingeschreven was door de heeren: C. A. Groenendaal voor f.5134, F van der Peijl en W. Kouwe, f4690, M. Va der f4492, W. Anker, f4428, J. Loois Azn., f4396, J. Loois Hzn., f4378, P.A. van der Staal, f4350, A. Hanewinkel, f4335, J. J. Krijger f4293, M. Maas, f4217, M. P. Kieviets, f4184 en J. Wil- lemse f3977. (M. Ct.) Hoedekenskerke. Door B-. en W. dezöt; gemeente werd Vrijdag aanbesteed d» le vering van de gedurende het seizoen 19151916 beno-odigde petroleum voor do straatverlichting. Gegund aan den eenigeri inschrijver Maatschappij „Petrolifère"' depót, Kwadendamme, ad f0.10 per litelF. Voor de „Terneuzensch© Stoom- en Che mische Wasch-, Bleek- en Strijk-inricihting „De Vlijt", met tcebehooren te N-euzien, heden door de notarissen van der Meer en Wisboom Verstegen in openbare ver- kooping gebracht, was het hoogste bod f 3100. Over 14 dagen herveiling. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3