BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. 4 voorloopig verdere bijzonderheden mede te deelen, maar verklaarde te gelooven, dat de vermindering van de spanning tnsschen de Vereenigde Staten en Duitsch- land de Vereenigde Staten in de bevoor rechte positie bracht nuttig te kunnen zijn om een einde te maken aan het Euro- peesche conlict. Zijn meening was geba seerd op de mogelijkheid van een over eenkomst tusschen Groot-Brittannië en Duitscliland over de z.g. vrijheid der zeeën, welke dan verder zou kunnen leiden tot een discussie over de vredesvoorwaarden. De Kardinaal scheen van meening dat onderhandelingen ovtr het beëindigen van den oorlog weldra zullen beginnen. Maar de algemeene opvatting in de ambassades der geallieerden is aldus Reuter dat er weinig hoop bestaat op het oogenblik op een gunstig resul taat van zulke onderhandelingen. Amb tenaren der ambassades verklaarden, dat de geallieerden niet begeerig zijn naar vrede, tenzij naar een vrede op de voor waarden, waarvoor hun legers thans strijden. Inmiddels bevatte „De Maasbode" van hedenmorgen het navolgende bericht: ROME, 5 September (R.O.). Het offi cieuze orgaan van het Vaticaau zal morgen melden, dat er g e ejn enkele grond bestaat voor de verspreide geruchten, als zou de Paus aan president Wilson een schrijven betref fende het nemen van het initiatief voor den vrede gezonden hebben of dat hij een oproep voor den vrede zal publiceeren. (Met dat officieuze orgaan wordt be doeld de „Osservatore Romano".Red.) Een nieuw plan? Uit Noord-Frankrijk wordt aan de „Cen tral News" geseind Volgens een Hollandsch officier hoeft de Duitsche keizer onlangs een eigen handig geschreven brief naar de bevel hebbers van het westelijk front gezonden, waarin hij zijn verwondering uitdrukte over de geringe resultaten van de ope raties aldaar. Tevens drong de Keizer er op aan een verhoogde activiteit aan den dag te leggen, teneinde eenig aanmer kelijk voordeel te behalen en wat den indruk zou wegnemen welke in het land en onder de neutralen heerscht, dat de geallieerden het Duitsche streven heb ben tegengehouden en thans den toe stand beheerschen Zekere veranderingen zullen onder de commandanten plaats hebben, terwijl een nieuw veldtochtplan overwogen wordt. Geen dienstplicht in Engeland. De LondeDSche correspondent van de „Manchester Guardien" seint, dat hij redenen heeft, te verklaren, dat niette genstaande zekere geruchten en blijkbaar geinspireerde berichten er geen direct uitzicht op dienstplicht bestaat en zulks ook niet op dit oogenblik voor de naaste toekomst tegemoet gezien kan worden. Er zijn ernstige knoeierijen ontdekt in de munitiefabriek van Saut-du-Tarn bij Carmaux in Frankrijk De directeur Le- blond en twee technische agenten van het ministerie van marine en van oorlog, die Leblond had omgekocht streng toe te zien, zijn gevangen genomen. Andere inhechtenisnemingen worden verwacht. In de fabriek werken 3000 man. De Roesskoje Slowo zegt van officieuse zijde uit Tokio te vernemen, dat Japan heeft aangeboden troepen naar Europa te zenden. De kwestie van actieve sa menwerking met de entente zal na ont vangst der gezantschapsberichten omtrent de onderhandelingen met de entente na der worden besproken. Een belangrijke verklaring. De Duitsche gezant te Washington heeft namens de Duitsche regeering aan den Amerikaansclien minister van Bui- tenlandsche zaken verklaard: „Passagierschepen zullen door onze onderzeeërs niet zonder waarschuwing en zonder dat de noncombattanten in de gelegenheid worden gesteld hun leven te redden, in den grond geboord worden, mits die schepen niet trachten te ont snappen of weerstand te bieden". „Ofschoon", voegt Bernstorff erbij, ik weet, dat gij de „Lusitania"-quaestie niet wenscht te bespreken vóór de „Arabic"- incident definitief en op bevredige wijze geregeld is, wil ik het bovenstaande te uwer kennis brengen, omdat het de ge dragslijn weergeeft, die mijne regeering reeds vóór dat incident besloten had te volgen." Minister Lansing en andere autoriteiten zijn van gevoelen dat de krisis nu ten einde loopt en dat Duitschland de recht matigheid heeft erkend van de begin selen, waarvoor president Wilson is op gekomen. Zware straf. De directeur en eenige werklieden van de ijzergieterij Fonderie Anversoise te Esschen, die onlangs waren in hechtenis genomen wegens hulp aan een werkman om over de grens te komenzijn daar voor zwaar gestraft. De directeur en de meesterknecht wer den tot 15 jaar, een werkman tot 3 jaar dwangarbeid veroordeeld. De Secoio, te Milaan, meldt dat de kardinaal-staatssecretaris namens den paus een brief heeft gericht aan den bisschop van Atrecht, waarin hij uiting geeft aan de diepe smart van den paus over den treurigen toestand der stad. De bisschop wordt gemachtigd zijn residentie naar Boulogne te verleggen, dat met St. Omer naar die eer dong. Mevrouw Carton de Wiart. HaVRE, 5 September (O.Y.) De Bel gische regeering heeft een officieel be richt ontvangen, dat op verzoek van den koning van Spanje de gevangenisstraf van de echtgenoote van den minister Carton de Wiart op 4 September geëin digd is. Evenwel is haar de terugkeer naar België verboden. Minister Carton de Wi art is naar Zwitserland gereisd om zijn gemalin aldaar op te wachten De „Hesperian" getorpedeerd. Volgens berichten in de morgenbladen van heden, is het Britsche stoomschip „Hesperian" van de Allanlijn Zaterdag avond getorpedeerd nabij Fastnet. Passa giers (700 man) en de .bemanning (250 man) zijn gered. Het schip is naar Queenstown gesleept. De torpedeering geschiedde zonder voorafgaande waar schuwing. STRAATSBURG. De Krijgsraad te Miihlhausen veroordeelde, volgens de „Straatsburger Post" den expediteur Alfred Meyer, wegens hoogverraad, ter dood. Priesters aan het front. Volgens het blad Concordia strijden er in het Italiaansche leger 19.320 priesters, mee. Er zijn 745 militaire kapelaans in het leger, waarvan er 40 reeds den dood vonden aan het front. Generaal-majoor Freiherr Deller is be noemd tot gouverneur generaal van het onder Oostenrijksch-Hongaarsch beheer staande gebied van Russisch Polen. Vluchtelingen-ellende. De Roeskoje Slowo geeft kolommen- lange artikelen over de ellende der vluch telingen in Rusland Smolensk is plotseling hel centrum der vluchtelingen geworden. Letten, Roetlienen, Klein-Russen, Litau- wers, Joden, Polen, Zigeuners, deze veel talige bevolking is hier tezamen gehoopt. Zij verstaan elkaar niet, noch hen, die hun lot willen verlichten. Op de stations liggen menschelijke lichamen, in elkaar gekropen, ziek, koud, in regen en wind. Lange rijen goederenwagens zitten vol huisgezinnen. De ellende is niet te over- Vluchtelingen in Zeeuwsch Vlaanderen. Zoo langzamerhand, schrijft de „Msb.", begint het aantal vluchtelingen in Zeeuwsch-Vlaanderen sterk te minderen. Alleen de gegoeden en de rijken blijven nog. Langs het kantoor te Watervliet pas- seeren de laatste dagen geregeld huisge zinnen naai' Noord-Vlaanderen. Deze week kwam een dame uit Brussel om haar zoon, die in ©en der plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen verbleef, daar zie an ders een enorme boete moest betalen. De jonge man stond namelijk op de lijst van de weerbare mannen en moest zich geregeld komen melden. Te Brussel meen de men, dat de jongeling overleden was, totdat een „gedienstige" buurvrouw der dame naar'dei Duitsche overheid ging, om te vertellen, dat hij' gevlucht was. De Duit- schers sloegen hier munt uit en eischten den zoon of een hooge boete. (Msb.), Aan een particuliere correspondentie ontleenen wij het bericht, dat te Bru s- s e 1 de economische toestand nijpender schijnt te worden. Aan zeep, zout en luci fers moet gebrek heerschen, terwijl slechts 250 gram brood per hoofd en'per dag wordt verstrekt. ÏTAHH Verjaardag der Pauskeuze. De „Corriera della Sera" meldt, dat de eerste verjaardag van de Pauskeuze van Benedictus XV, eerst den Gden Nov. en alleen in intiemen familiekring wordt gevierd. De „Osservatore Romano" publi ceert een schrijven van gelukwensch van den Abessynischen troonopvolger Lidsch Leassu aan den H. Vader. („De Tijd") Overstroomi ng. De stad Bari (Oostkust van Italië) is Vrijdag door zware overstroomingen ge teisterd. Op sommige plaatsen stond het water 5 voet hoog. Het spoorwegverkeer is gestremd. Er zijn 13 menschen om 't leven gekomen en velen gekwetst. houden. Poliwanof, de minister van oor log, Koelomzine, voorzitter van den Rijks raad en Rodzianko, voorzitter van de Doema hebben geantwoord. Toen de inwijdingsplechtigheid was afgeloopen, begaven de leden der con ferentie zich naar een aangrenzend ver trek, waar de keizer, de keizerin cn de tsarewitsj zich minzaam met hen onder hielden. Tijdelijke nadere voorziening betreffende het Eedsvraagstuk. Thans is ingediend een wetsontwerp, houdende tijdelijke nattere voorziening be treffende het leedsvraagstuk. De Regeering hieeft gemeend in de te genwoordige tijdsomstandigheden |ön bij het diepgaande meieningsverschil bijl de behandeling van bet ele-rst© ontwerp aan den dag' getreden, ©en regeling te moeten voorstellen waarbij zonder dat het blo- lang der rechtsorde wordt geschaad, mlet de tegen dat ontwerp gerezen bezwaiisn wordt rekening gehouden, |en wel in zoo danige mate als hieronder is aangegeven'. Te dien ©inde draagt lïet nieuwe out werp een uitgesproken tijdelijk karakter en is de toetsing door den rechter oimtren'ti do oprechtheid der vlerklaring van het bestaan van gemoedsbezwaren vervallen; anderzijds echter is gehandhaafd het be ginsel, dat de gemoedsbezwaren van hën die niet cn van hen diie wel tot ee,n kerk genootschap behooran, geliijlkjelijk worden geëerbiedigd. Wordt dit ontwerp lot wet verhevlen, dan zal het vaststaan, dat vóór 1 Januari 1919 het eedsvraagstuk opnieuw zal wor den aan de orde gesteld. Op dien dag zal deze wet vervallen. Indien alsdan niet een nieuwe -w|et zal zijn tot sta|nd gekomen, zal de thans bestaande noodtoestand op nieuw in het leven zijln getreden. Opening der Stalen-Generaal. D© „Ne-d." zegt goede reden te hebben om te vermoeden, dat H. M. de Koningin ook ditmaal (op Dinsdag 21 September) Weer in persoon de zitting der Staten- Generaai zal openen, zij het met beperkt ceremonieel. Si U S li A IV 1». Donderdagochtend zijn in tegenwoor digheid van den tsaar bizondere confe renties ingewijd, ten doel hebbende de bespreking en vaststelling van maatre gelen voor de landsverdediging. De tsaar heeft een redevoering ge Belgische vluchtelingen. Het vluchtelingenkamp op plein 13 te Bergen-op-Zoom is thans bijna geheel van zijn houten barakken ontdaan, zoodat slechts de wagenbewoners zullen over blijven. Dezen zullen thans in drie stra ten naast elkaar worden geplaatst, waar door het grootste gedeelte van het ter rein weer vrij komt en de bewaking be ter zal zijn ingericht. De electrische ver lichting, die tot heden 't plein verlichtte en groote uitgaven vorderde, wordt thans veranderd in een gasverlichting. De heer C. D. Schuilei' tot Peursum, gezantschapssecretaris, is toegevoegd aan den tijdelijken en buitengewonen gezant van Nederland bij het Vatikaan. Hij is reeds naar Rome vertrokken. Liberaal stembussucces. „Het Volk" bevat een staaltje betref fende, de Raadsverkiezingen in die ge meenten, waar ook socialisten candidaat gesteld weiden. Volledige opgaven van het aantal aftredenden en gekozenen van elke politieke partij in die plaatsen werd ontvangen van 208' gemeenten ze heeft betrekking op 942 vacatures. Het resul taat was vóór en na de verkiezing: Kerkelijken 337 342 Liberalen 457 389 Vrijz.-democraten 05 72 Soc.-democraten 50 111 Anderen 27 28 De liberalen boetten bij deze verkie zing in de gemeenten, waar de afeee- lingen candidaten stelden, dus 1/7 van de door hen bezette zetels in. Voor 't grootste deel kwamen ze aan de S.D.A.P. Dus altijd en overal hetzelfde verschijn sel vai van het liberalisme ten bate van 't socialisme. „De bezetting der raadszetels door liberalen is in deze gemeenten zoo bui ten alle verhouding veel grooter dan hun werkelijke, en bij elke verkiezing betrekkelijk nog slinkende macht, dat dezelfde aftakeling zich nog bij verschei dene periodieke verkiezingen kan her halen, voor hun invloed in die gemeen teraden en hun aanhang in het kiezers corps elkaar ongeveer dekken. En ware het niet, dat de vrijzinnigen iii ruim een vierde van deze gemeenten, daar, waar hun macht het meest bedreigd werd, in de tijdsomstandigheden een geschikt voor wendsel hadden gevonden om met de kerkelijken een compromis te sluiten, hun gelederen zouden nog heel wat meer gedund zijn," schrijft „Het Volk". Daar staat echter tegenover, dat elders de liberalen, ondanks die feiten, telkens maar weer trouw de socialisten steunen. De aftakeling heeft dan dit voordeel, dat ze nog wat vlugger plaatsheeft. Ze strik ken hun eigen strop. („De Tijd") Goes. Onze muziekgezelschappen blijken zich den nazomer ten nutte te' willen ma ken. „Hosanna" speelt a.s. Dinsdagavond 7 September bij mooi weder. Het program ma vermeldt een paar militaire marschen pn een fantaisie op' de opera Gitana. -Morgen, Dinsdag houdt do veilings- vereeniging „Goes en Omstreken" haar eerst© veiling in het veilingsgebouw; aan de Ganzepoortstraat. Wij' vestigen de aandacht van be langstellenden op de in dit nummer voor komende advertentie der Zangschool van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst, afd. Goes, waar kinderen in den zang kunnen onderwezen worden, van welk onderwijs jaarlijks de openbare zlang- lessen zoo'n gunstig getuigenis afleggen. - Zondagmiddag ongeveer kwart voor drie is op den Poelweg bij 'Goes de acht jarige Jacoba B., die met een zes-jarig zusje in het gras speelde, door een indi vidu met slechte bedoelingen aangerand. Het zusje snelde naar huis en waarschuw de den vader, wien het gelukte, den onverlaat in handen te krijgen. Hij werd later aan de politie overgeleverd. Het bleek oen ziekere J. G. uit Wolfaartsdijk te zijn die wegens een dergelijk misdrijf reeds tot gevangenisstraf veroordeeld werd. Hij is heden voor den officier van justitie te Middelburg geleid. (M. Ct.) Naar wij vernemen zal hier Dins dag 7 Sept. een zending z.g, regeeringsvar- kens larriveeren. Deze zending is bestemd, om gedistribueerd te worden in Goes en omliggende gemeenten. De burgemeesteï van Goes heeft de prijzen aldus vast gesteld: vet spek en reuzel 521/2 ct. peï 5 ons; worst, vette lappen, vleesch met heen 57i/2 ct.mager vleesch 621/2 ct. haas, fricandeau en biefstuk 671/2 ct. De ik ©eren Kalkman en J. de Vri end zijn belast met het deskundig en politie toezicht. - De gemeenteraad vergadert Dinsdag 7 September 9 uur voormiddags, ter in stallatie van de gekozen leden van den gemeenteraad; ter verkiezing van een wethouder in de vacature Fransen van de Putte (aftr.); en ter benoeming van leden van de navolgende commissies a. 2 leden Van de financieel© commissie, Vacatures Pilaar en Temperman; b. een lid voor de commissie voor de strafver ordeningen, vacature Pilaar; en c. twee leden van de commissie voor den Hoof- delijken Omslag, vacatures Temperman en Bonner (aftr.). (Z.) In-de Donderdagavond gehouden ver gadering, van de afd. Goes van den Chris telijk Nationalen Werkmansbond werd het driemaandelijksch verslag van den pen ningmeester uitgebracht. Voor de afdee- ling was ontvangen f35.65, uitgegeven f 16.08, goed slot f 19.59. Van het zieken fonds waren de ontvangsten f 174.44, uit gegeven f 139.04, goed slot van f35.40. Aan de zieken was uitgekeerd f 82. Als bestuursleden werden herkozen de beieren J. de Graaff en P. J. v. Marion en gekozen dhr; J. Wolfers. Als leden in de com missie van toezicht werden herkozen do hoeren M. Hoogesteger en F. II. Kopster. (Z.) Schietwedstrijd Vrijw. Landstormafdeeiing Middelburg. Gisteren heeft op de baan in de dui nen nabij Koudekerke een onderlinge schietwedstrijd plaats gehad onder de vrijwilligers van de landstormafdeeiing Middelburg. Er waren 36 deelnemers. Geschoten werd op een afstand van 200 M„ liggende uit de vrije hand en knielend uit de vrije hand, op de ring- schijf (roos 12), en wel in drie afdee- tingen, oud-militairen, voetvolk- en wiel rijders. Van de eerste categorie behaalde de sergeant Voorhans de eerste prijs met 98 punten (maximum 120), korporaal van Adrichem Boogaert de tweede prijs met 93 en korporaal de Jong de derde met 90 punten, Voor de tweede categorie waren 5 prijzen uitgeloofd, de le was voor Quist met 91, de 2e voor P. C. J. de Graaf met 90, de 3e voor C. P. A. de Graaf met 88, de 4e voor J. P. de Graaf met 83 en de 5e voor J. A. Kunst met 79 punten. Van de wielrijders behaalde Huybregt- se den len prijs met 93, Goethals den 2en met 88, Corbijn den derden met 85, Steynz den vierden met 72 en Barto den Sen met 70 punten. Behoudens een korte hevige regenbui werden de wedstrijden door fraai en niet te zonnig weer begunstigd. Het uitvoerig verslag van den zwem wedstrijd moeten wij wegens plaatsgebrek uitstellen 'tot een volgend nummer. De politie alhier heeft gisteren aan gehouden den milicien-soldaat J. D., die in het „Algemeen Politieblad" gesigna leerd stond, omdat tegen hem in 1912 door de rechtbank te Rotterdam rechts ingang met bevel totjevangenhouding was verleend, als zijnde verdacht van heling. Hedenmorgen werd de aangehoudene naar Rotterdam overgebracht. Hedenmorgen ging een koe, die door een landbouwer hij een slager alhier zou geleverd worden, op den loop en werd zoo kwaadaardig, dat het niet mogelijk was het dier levend te grijpen. Op last der politie werd het daarom op het Mo- lenwater door een korporaal der infan terie doodgeschoten. Na een ter plaatse verrichte noodslachting werd het dier naar de slachtplaats van de nieuwe eigenaars, het w,as intusschen aan andere slagers verkocht, overgebracht. Vlissingen. Van de tram, die te 9.40 van het Badhuis vertrekt, ontspoorde Vrij dagavond op het Betje Wolfplein de hij- wagen. Er werd nu alleen met den motor- wagën naar Middelburg gereden, waardoor de dienst g!aen vertraging ondervond, al leen zaten de passagiers vooral van Mid delburg af als haring in een ton. - Dinsdag worden met de mailboot uit Engeland verwacht ©en 50-tal zieke Duitsche geïnterneerden, die alhier wor den uitgewisseld tegen de hier veir- wachte Engelschen. Nader meldt men aan de „N. R. Crt." Niettegenstaande de afdeeling van belt Roede Kruis van het hoofdbestuur bericht ontving, dat er heden (Zondag) zieke ge- inteïneerde Engelsche Wurgers hielr konden* worden verwacht, zijn ze tot j>p- heden avond nog niet aangekomen en is er iaan het station geen bericht van aan komst van een extralrein bekend. In een tapperij is Vrijdag door de politie aangehouden een oesterhandelaar uit Ierseke, die lichtelijk aangeschoten zich uitgaf voor een ontvlucht geïnter neerd Engelsch officier. Na onderzoek kwam uit, dat hij geschertst had. (M.Ct.) Bij de politie is aangifte gedaan van den diefstal van een horloge uit een werkplaats, van den diefstal van peren uit een tuin en van een deken van vluch telingen. Kapelle. Op het hulp telegraafkantoor al hier werden gedurende Augustus verzon den 106, ontvangen 129 telegrammen, ver zonden 222 en ontvangen 94 gesprekken. (Kr. Ct.) - Tot klokluider is benoemd dhr. F. van Wel, die van plan is de klok steeds op tijd te luiden en te zorgen d.at ze den juiste,n tijd aangeeft. (Kr. Ct.) Krabbendijke. Bij bet aantreden voor het appèl gleed de militair A. I. onderuit met liet ongelukkig gevolg dat bij' z.ijn jirin brak. (Kr. Ct.) Hansweerd. Vorige week werden hier ter eeiv van den verjaardag onzer Konin gin volksspelen gehouden voor de tmili- tairen van het detachement cn van den vrijiwilligen landstorm, afdeeling Krui ningen. Het feest Was in elkaar gazet door een commissie, bestaande uil den vaandrig Swaters, de sergeants De Jong on v. tl. Linde, de korporaals Koens en Kramer 011 de soldaten C. Kole, de Regt en T. t'. de Jonge, liet programma was uitgebreid en afwisselend. Het feestterrein was met groen en vlaggen versierd, terwijl de kra nige muzikanten van „Schelde-galm" on vermoeid bleken oin er de vroolijiko stemming bij het publiek in te houden. In de zaal van „Scheldegabn" had 's avonds de prijsujtdeeling plaats. Tholen. Vrijdagmorgen had aan het veer alhier een ernstig ongeluk plaats doordat het paard van De Groen, vrachtrijder van Bergen op Zoom op Poortvliet, hetwelk voor een zwaar geladen kar stond, met een sprong van de pont afging, waartlooi de geleider, C. de Groen, kwam te vallen en do zwaar geladen kar over zijln lichaam kreeg. Inwendig zwaar gekneusd werd hij in de oesterloods van den heer Overman binnengedragen, van waar hij, nadat dok ter Jekel de eerste hulp had verleend, per rijtuig naar Poortvliet is gebracht. (Zoom.) Sluis. Een dood gewaande. Eenigen tijd geleden werd alhier een schrijven ontvangen, den dood vermeldend van den heer Wallet, Fransclmian, die reeds jaren lang in Sluis vertoefde, leeraar was aan het groote pensionaat aldaar en algemeen werd geacht. Thans is een schrijven van den lieer Wallet zeiven ontvangen, waarin hij mee deelt, 9 maanden achtereen aan het front geweest te zijn. Wel heeft hij kritieke dagen meegemaakt, maar God spaarde hem in het leven. Ook hij zelf had zijn dood vernomen uit Hollandsche bla den en dankte recht hartelijk de eerw. Broeders van het Pensionaat, die zooveel hadden gebeden voor zijn zielerust. („De Tijd"). Terneuzen. Ook een jubileum. Ale hier werd door het bureau van de admini stratie van regeeringsbrood dezer dagen de duizendste gezinskaart uitgegeven. Bij die gelegenheid gaf het Bureau tevens een bon voor een krentenbrood van 2 KG. Graauw. In de buurt Zandberg onder de ze gemeente is Zaterdag een meisje van 9 jaar, dat op een kar wilde klimmen onder de wielen geraakt, overreden en gedood. (M. Ct.) Toeslag op woi. De betrokken autoriteiten hebben 11a eonefrentie met ©enige Zeeuws li:: hoeren op initiatief van den heer De Muralt goed gevonden den toeslag, dien het Ministerie van Oorlog voor de Zeeuwsche wol gal', van een dubbeltje o p t, w e d u h be 11 j e s te brengen. Aldus meldt de Tern. Crt. Benoemd tot agent van politie te Rot terdam D. Weststrate Jzn. fe Rilland-Bath. (M. Ct.) De Commissaris der Koningin maakt bekend, da.t de bijzondere toestemming van den Territorialen Bevelhebber in Zes land, 0111 te mogen jagen in de aangewe zen gedeelten van Zuid-Beveland en Wal cheren niet alleen voor de jacht met schietgeweer, doch voor de uitoefening-1 van alle jachtbedrijven genoemd 111 art 15 der jachtwet gevorderd wordt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2