BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. reikte en ©en toespraak hield tot de Marokkaansche troepen Na de plechtigheid had een défilé dei- troepen plaats, waarover de koning zijin groote voldoening te kennen gaf. Na ©en bezoek aan de Grand Couronne bij Nancy, waar de troepen en de bevolking d'e be- zoekers toejuichten, vertrok mist speciale treinen de koning naar Duinkerken ©n Poincaré naar Parijs. Havas meldt nog uit Parijs Bijl zijn terugkeer in België heeft koning Albert aan president Poincaré een tele gram gezonden /waarin hij verklaart, dat de houding en het moreel der dappere Fransche troepen hem met bewondering vervult, en hem een onwankelbaar ver trouwen in de roemrijke voorbestemming van hel Fransche leger geeft. Poincaré antwoordde, dat de troepen de herinnering zullen bewaren aan de be- langstelling, waarvan de koning blijk heeft gegeven. De troepen wenschen zichzeho geluk te kunnen samenwerken met het dappere 'Belgische leger in den langen strijd, welke de bondgenooten, onafschei delijk verbonden, voeren. Evenals de ko ning hebben zij oen onbeperkt vertrouwen in de eindoverwinning. Reims. Naar de Times-correspondent te Parijs meldt, is Reims jl. Zaterdag zoowel 's morgens als 's middags met zwaar ge schut gebombardeerd In alle wijken der stad werden zware granaten geworpen. Er zijn vele slachtoffers. Verbijsterend Een Havas-bericht meldt ons, dat op dit oogenblik in geheel Frankrijk betoo gingen plaats hebben, om hulde te bren gen aan den „schitterenden tegen stand der Russische legers, die binnen korten tijd hun overwinnend offensief zullen hernemen." („De Tijd".) De chef van den Belgischen Generalen Staf. Generaal-majoor Wielemans, sous-chef van den Belgischen generalen staf, is benoemd tot chef van den generalen staf van het Belgische leger. Een Russische verklaring. De Russische legatie te 's Gravenhage deelt mede De „Tijd" bevat een brief van zijn Keul- schen correspondent, die door andere kranten is overgenomen, waarin de waar schijnlijkheid van een Russisch-Duitschen vrede, gevolgd door onderhandelingen van de andere Entente-mogendheden, be sproken worden. De schrijver somt de redenen op waarom deze vrede zoowel voor Duitschland als voor Rusland wen- schelijk is, redenen, waardoor een vrede niet onwaarschijnlijk lijkt. Voorzoover deze redenen Rusland be treffen, gelooft de Russische legatie, dat die het best kunnen worden beantwoord door de mededeeling van het feit, dat er in Rusland een eensgezinde beweging in wetgevende, administratieve, militaire en industriëele kringen, zoowel als in de af zonderlijke vereenigingen, kortom in het geheele land bestaat, die ten doel heeft, alle hulpbronnen, die noodig zijn tot voort zetting van den oorlog,, ten nutte te ma ken, hetgeen zal moeten leiden tot de eindoverwinning. A M KR I K Amerika en het katoen- vraagstuk. De „Times" verneemt uit Washington: De Amerikaansehe min. van, Financiën heeft zijn bereidvaardigheid te kennen gegeven, indien noodig, 30 millioen dollar, vrij van interest, te deponceren bij de banken van de Zuidelijke staten, als fi- nancieelen steun bij den katoenoogst. Ook de secretaris is van meaning, dat er geen reden bestaat, zich ongerust te maken. Deze aankondiging vermindert da kan sen op verwikkelingen in verband met de verklaring van katoen tot contrabande De bladen van het Zuiden zoowel als van bet Noorden bewaren hun vertrouwen, hoewel de berichten uit Washington op de waarschijnlijkheid wijzen, dat de regteering zal protesteeren, zij heit ook niet in scher pen toon. Geen Kamervacature te Apeldoorn. Naar de bladen vernemen, mist het gerucht, dat mr. W. IC. F. P. graaf van Bylandt de afgevaardigde der Tweede Ka mer voor het kiesdistrict Apeldoorn, bin nenkort zijn mandaat ter beschikking d -r kiezers zal stellen, allen grond. laarklasse Landstorm. Wij vernemen, dat de Commissarissen der Koningin zijn uitgenoodigd over te gaan tot regeling der keuring voor de jaarklassen 1914 en 1913 van den Land storm in dier voege, dat die keuring zoo mogelijk vóór half September af loopt. De bedoeling is o>m de manschap pen van de ja.arkla.sse 1911 omstreeks 1 October in werkelijken dienst te stelten en die van de jaarklasse 1913 omstreeks 10 November. De plaat van De Nieuwe Amsterdammer verboden Voor de ramen van een aantal siga renwinkels hing dezer dagen de nieuwste plaat van hei bekende weekblad „De Nieuwe Amsterdammer"op die plaat zag men den Duitschen keizer in een wit ten mantel gehuld, met de hand wijzen naar een rood gekleurd slagveld als be zaaid met lijken, terwijl liet onderschrift deze voorstelling hadde: „Ziedaar weer een schrede op den weg, waarop de al machtige God ons tot heden zoo- gena diglijk heeft geleid". (Dankt.eie.gram van keizer Wilhelm). Naar wij vernemen is het „openlijk tentoonstellen" van deze plaat dooi- den hoofdcommissaris van politie te Utrecht verboden, omdat de voorstelling kwetsend zou kunnen zijn voor sommigen. In een zeslal winkels, wraar de plaat (een teekening van den bekiendiem artist Jan Sluijters) voor de ramen hing, is deze weggenomen. (U. De Ned. Gezant bij het Vaticaan. De particuliere correspondent van „De Maasbode" te Rome seint aan zijn blad dat Z. H. de Paus lieden (Zaterdag)Z E. mr. Regout met familie leden in audiëntie ontving. Kilometerboebjes S. S. De directie der Staatsspoor maakt be kend dat op 1 October 1915 voor alle reeds afgegeven en nog af te geven kilo meterboekjes en kilometerkaarten, de be paling, dat de geldigheidsduur tijdelijk wordt verlengd, buiten werking gesteld, en de geldigheidsduur van kilometerboek jes van 1000 KM. wordt teruggebracht tot twaalf en van kilometerkaarten tot 6 maanden. Naar wij vernemen wordt de extra- week bezoldiging aan het personeel der Staatsspoor uitbetaald op Woensdag 22 September. (M.C.) Een dezer dagen in parlementaire krin gen loopend gerucht, dat bij de in voor bereiding zijnde belastinghervorming het Engelsche stelsel zou worden gevolgd, vindt te bevoegder plaats geen bevesti ging- De heer mr. dr. J. van Best, lid van de Tweede Kamer te Eindhoven, die sinds geruimen tijd te Brussel vertoeft en daar de belangen der Nederlanders op zoo wak kere en voortreffelijke wijze voorstaat, is benoemd tot officieel vertegenwoordiger van het welbekende R. K. Huisvestings comité te Leiden. In deze hoedanigheid zal de heer Van Best in Brussel steeds den directeur van het comité bij diens afwezigheid hij de Duitsche overheid vervangen, en alle za ken, die het comité met de Duitsche over heid in Belgie te behandelen heeft zullen over den heer Van Best gaan. Uitwisseling van zwaar gewonde krijgs gevangenen. De transporten van uitgewisselde zwaar gewonde en verminkte Engelsche en Duit sche krijgsgevangenen tot en van Enge land hebben plaats door de zorgen en op kosten van de Nederlandsche regeering. In overleg met de beide betrokken regeeringen bestaat liet voornemen maan delijks de overbrenging van dergelijke transporten op denzelfden voet te orga- niseeren. Weerbelasting. Naar wij vernemen bestaan er gegronde redenen, om aan te nemen, dat de op brengst der in voorbereiding zijnde Weer belasting, het aanvankelijk geraamde be drag van een half millioen aanmerkelijk zal overschrijden. Regeeringsvarkens in September. De minister van Landbouw lileoft per circulaire aan de Burgemeesters bekend gemaakt, dat de gevormde reserves het mogelijk maken, gedurende de maand {september varkens beschikbaar te stel len: a. voor de gemeenten, die ze reeds nu ontvangen; 1). voor de gemeenten, die, hetzij af zonderlijk, hetzij te zanien met ander©, per week minstens 20 stuks kunnen ont vangen. Voor deze beide groepen van gemeenten gelden de algemeen© voorwaarden hier onder vermeld en voor de gemeenten, ge noemd onder b, die in vereeniging met andere minstens 20 stuks betrekken, bo vendien nog enkele bijzondere voorwaar den. Deze bijzonder© voorwaarden luiden als volgt a. de ter beschikking gestelde varkens moeten geslacht worden afgehaald van een abattoir of van een exportslageriji; b. Waar dit niet mogelijk blijkt, moeten twee of meer gemeenten zich zoodanig combineeren, dat een totaal aantal van tan minste twintig stuks per week wordt be reikt, en nroet: le. een dezer gemeenten als centrale leveringsplaats worden aangewezen 2e. de slachting van alle dieren ge schieden op de centrale leveringsplaats; 3e. de burgemeester van de gemeente, welke als leveringsplaals wordt aangewe zen, garandeeren de nakoming der alge- mieene voorwaarden, genoemd in circulaire no. 13 en de opgaven verstrekken, welke noodig mocht blijken voor do administra tie van het Rijks 'Centraal Bureau. De algemeen© voorwaarden zijn: 1De gezamenlijk© slagers moeten be- halsre de varkens, die door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bureau geleverd worden, voor onmiddellijk gebruik ter plaatse nog zooveel varkens slachten, dat het slachtgewicht daarvan ten minste 1/3 bedraagt van dat der varkens, die door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bu reau geleverd worden. 2. De slachting' der door tusschenkomst van het Rijks Centraal Bureau geleverde varkens geschiedt onder voortdurend des kundig toezicht, welk toezicht ook op de weging wordt uitgeoefend, terwijl alle ge slacht© varkens (dus ook de dieren, die bijgekocht worden) zoodanig worden ge stempeld, dat alle deelen steeds herken baar zijn als afkomstig van een varken, bestemd voor binnenlandsch verbruik, ter wijl hel stempel tevens aangeeft de ge meente, waarin het varken is geslacht. 3. Eiken Zaterdag wordt het slachtge wicht der in de afgeloopen week voor binnenlandsch verbruik geslachte varkens aan den directeur van het Rijks. Centraal Bureau toegezonden. De minister zegt nog in de betreffende circulaire aan de burgemeesters Bij vergelijking van deze circulaire met den inhoud van mijn rondschrijven van 9 Juni 1915 zal u blijken, dal nu nog meer nadruk is gelegd op het deskundig toezicht. Meer dan tot dusverre moet er tegen worden gewaakt, dat de voor consumptie geschikte deelen niet langs meer of min der omwegen terecht komen hij- vleesch- warenfabrikanten, die deze dan in een of anderen vorm weer uitvoeren. Het is u bekend, dat de export althans tot 18 September stilstaat; wanneer het miji hij den aanvang der nieuwie periode (19 September), nog niet raadzaam voor komt wederom een beperkten uitvoer toe te staan, zal liet niet mogelijk zijn na het einde der maand September met de be schikbaarstelling door te gaan. Aan verzoeken tot beschikbaarstelling ■van varkens, die na 1 September in het bezit komen van den directeur van het Rijks Centraal Bureau, kan voor de maand September geen gevolg worden gegeven. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat aan gemeenten, die door bemiddeling van heit Rijks Centraal Bureau varkens ontvangen, geen spek kan worden geleverd. Goes. Op verzoek' is eervol ontslag, ver leend aan den bureelambtenaar van dein Rijkswaterstaat le klasse, P. .1. .1. Donnaar, alhier. Blijkens de „Z. N." is verleden week in het Volkskoffiehuis te Dreischor de reiziger J. T. uit Goes aangehouden, die verdacht woïdt ten nadeele van den mor lenaar V. te Dreischor een beurs met f 12 te hebben ontvreemd. Middelburg. Toen de inspecteur van po litie Sehreuder en de hoofdagent Haak zich in den nacht van Zaterdag op Zon dag te, ruim één uur aan het hoofdbureau van politie bevonden, hoorden z:ij van de richting der Rotterda.msche kade een hevig om hulp roepen. Zij spoedden zich naar die Kade en troffen, op den hoek van de Brakstraat een troepje mensehen aan, waaronder zich een huzaar bevond, die hevig aan het hoofd verwond was en die hevig bloedde. De man werd naar het bureau overgebracht, waar even latei- een gewaarschuwde dokter verscheen, die verschillende lange snijwonden op liet hoofd en het rechteroor, waarvan do schelp was doorgesneden verbond, en in verband met het vele bloedverlies gelastte den man per brancard naar het militair hospitaal over te brengen. Ook de commandant van de Wacht in het entrepot, een wachtmeester der hu zaren, wa,s 0[i hel. hulpgeroep afgekomen en arresteerde ©en viertal personen, die hij naar het bureau bracht, terwijl de po litie een vijfde aanhield. Bij nauwkeurig afzoeken van het terrein van de vechtpartij werd door de politie een scherp met bloed bevlekt mes gevonden. De beide inspecteurs van politie zetten het onderzoek tol, laat in den nacht voort en daarbij; kwam aan het licht, dal de huzaar het meerdere mensehen en ook de aangehoudenen had lastig gemaakt. Van wien het mes was, kwam echter niet uit. Zondagmorgen zet'.© de inspecteur Sehreu der het onderzoek voort en toen bleek dat het mes behoorde aan den 27-jarigen werkman J. L. alhier, die zich met vier anderen in arrest bevond. L. bekend© Hu de mishandeling te hebben gepleegd, waarop1 de andere vier direct op vrije voeten werden gesteld. L. werd gehouden en hedenmorgen voor den officier va.n justitie geleid. De politie heeft dus ook nu weder spoedig licht gebracht in ©en vrij ernstige zaak, het flink optreden van den bovenbedoelden Wachtmeester heeft zeker da art oe me dege werk t. Nader meldt men ons De werkman L. die was aangehouden in verband met mishandeling bovenge noemd en die heden voor den officierl van justitie werd geleid, is na. verhoor weder óp vrije voeten gesteld. Door de politie is aangehouden de 39-jarige C. M„ wien door de rechtbank te Dordrecht een gevangenisstraf van 12 dagen was opgelegd. - De naai en brei-inrichting alhier, gesticht door de Rockefellers foundation voor de Belgische vrouwen en later door het rijk overgenomen, is verplaatst van de Dam) naar de St. Pieterstraat in het huis, vroeger bewoond door wijlen dien heer de Weerd. De politie treedl de laatste dagen met kracht op tegen het venten zonder vergunning, een bedekte bedelarij. Drie processen-verbaal werden deswege opg©- maakt, terwijl sinds Vrijdagmorgen een man ,aan het bureau vertoeft, die zich ook aan ©en dergelijke overtreding schuldig maakte, maar die een naam opgaf en een geboortedatum en plaats, die bij> onder zoek onjuist bleken te zijn. Daarom werd hij voorloopig in arrest gesteld. Vlissingen. In den Raad werd Vrijdag door den burgemeester een rede gehou den, waarin hij dank bracht aan de scheidende raadsleden, de hoerenStuart, Anker, Winkelman en Kalbfleisch. Vooral aan den laatste wijdde de burgemeester woorden van groote erkentelijkheid voor hetgeen hij gedurende 31 jaar als raadslid en gedurende 14 jaar als wethouder voor de gemeente heeft gedaan, inzonderheid voor de oudheidkundig© verzameling en het oud archief. Op voorstel van den bur gemeester werd de heer KaJbfleiseh be noemd tot directeur va,n het stedelijk museum zonder bezwaar voor de gemeen tekas om1 hem in de gelegenheid te stellen ook na, zijn aftreden als raadslid het werk aan die inrichtingen voort te zetten. Dhr. Kalbfleisch bedankte met enkele woorden en verklaarde de benoeming gaar ne te aanvaarden. Morgen, 31 Augustus, viert de har monie „Ons Geaoegleln" alhier, haar 25- jarig bestaan. In de week van 21 tol 27 Augustus werden hier 821 zeebaden genomen) waarvan 297 door dames ein 527 door heeren. De temperatuur van het zeewater varieerde van 00 tot G5 graden. Nadat klachten waren ingekoineh dat op' Belgisdhe booten alhier groote hoeveelheden Steenkolen en briquetten aanwezig zouden zijin, afkomstig van dief stal, heeft d© politie een onderzoek in gesteld en op de betreffende booten in beslag genomen ©enige- honderden bri- quietten -en zakken steenkolen, welke ble ken afkomstig te z'ijlii hoofdzakelijk van maatschappij „de Schelde" alhier. (VI. Crt.) Dezer dagen vertoefde alhier een Belgisch artillerie-officier, die reeds in het begin van den oorlog krijgsgevangen was gemaakt en wien het vorige week gelukt was te ontvluchten. De behande ling in de krijgsgevangenkampen is zeer streng en de bewaking scherp, daar bijna dagelijksche pogingen tot ontvluchting voorkomen De bewakingstroepen zijn veelal oude landstormers of in den oorlog verminkte Duitschers, die aan het front niet meer te gebruiken zijn De meeste klachten betroffen het eten, de soep was blijkbaar van aardappelschillen gekookt, het brood smaakte zuur, gevolg van een speciale bereiding, waardoor het weken lang goed blijft, vleesch kreeg men heel zelden. Dikwijls gingen groote troepen krijsgevangenen naar Oost-Pruisen tot het stelten van wegen enz. die bij de invasie der Russen verwoest waren. Fransche en Belgische krijgsgevange nen werden als regel beter dan de En- gelschen behandeld. Met de eersten heeft men medelijden, omdat zij door hun re geeringen misleid zijn, zoo de Duitschers zeggen. De Engelschen worden echter als huurlingen beschouwd die zich ver koopen om Duitschland te vernietigen. De ontvluchtte officier is naar Engeland vertrokken om zich weer bij het Belgische leger te voegen. Naar wij vernemen, is de eerstvol gende uitwisseling van Engelsche en Duit sche gewonden via Vlissingen vooiloopig vastgesteld op 7 October. De heer J. F. Berkel, schrijver bij de gemeentepolitie te 's Gravenhage is met ingang van 6 September benoemd tot adjunct inspecteur van politie alhier. - Een vreemdsoortig motor ongeval. Een lezer schrijft aan de „Kampioen" Enigen t'ijlcl geleden maakte een jong menisch te- Vlisssingidn met zijin motor fiets deel uit van een clubje jongelieden, welke een tochtje zouden maken. Daar de anderen op gewone fietsen waren ge zeten, stoof de motor af en toe vooruit, om te laten zien wat hijl kon. Toen de motorfiets nu, na. ©en uur weg blüjivens weder terugkwam, zag men mod der en een weinig bloed aan zijl.i hoofd en handen, en, naar de reden daarvan vragende, zeide hij, dat hij gevallen was. Men lette er verder niet op en bleef nog paar uren doorfietsen, Waarna het jong- mensch thuiskomende, plotseling in el kaar zakte. De in allerijl ontboden g'e neesheer constateerde einkelé onbeduidl de schrammen, benevens een lichte lier senschudding. Tegen den avond kwam de getroffene weder bij kennis en was hij verder in een paar weken weder geheel hersteld, Het vreemdsoortige van dit ge-val is nu, dat de motorfietser zich absoluut niets meer herinnert van al wat er met hem is gebeurd, vanaf liet oogenblik, dat hij des morgens goed en wel op zijn motor ging zitten. - Een 14-jarige jongen nii Middelburg viel Vrijdag bij de Keersluis van een rijdenden wagen. Hij kreeg de voorwielen over hel lichaam' en moest naar het Katho lieke Ziekenhuis worden vervoerd. Zijn toestand is gunstig te noemen. Zierikzre Hier wordt onder de Bel gische visschers vermoed dat de visscher- schuit II 11 door de Duitschers is opge bracht. (M. C.) Kapelle. Vrijdagmiddag kwam de laad deir gemeente in openbare zitting hijoen. Alle leden tegenwoordig. D.- burgemeester (voorzitter) deelde mede, dat boeklan en kas, die f 957.30 inhield in orde zijn be vonden. De begroeting van de gezond heidscommissie, gezeteld te Kruiningen, is den raad ter inzage gezonden; de ge meente .alhier heeft te betalen in de onkosten f93.50. Toegestaan voor d© kos ten ia.an liet onderwijs in de openb. school f 2500 voor het dienstjaar 1915. De klokkenluider te Biezeling© verzocht salarisverhooging, liet salaris bedraagt £10. Dit -adres wolrdt in handen van B. en 'W. gesteld. Dhr. J. W-abeke, die ont heffing van den H. O. heeft verztoeht, kan deze niet verleend worden. De her kozen raadsleden worden na onderzoek der geloofsbrieven toegelaten. Alsnu volg de de benoeming van een klokluider, va cature wijlen dhr. J. J. van Willegen. Op den oproep had zicli één sollicitant 'aangemeld en wel F. van Wel. D© heer Ganseman vindt dat £52 te weinig is. De voorz. zegt, dat verhoogingj kan vol gen, doch dat B. en W. niet anders kun nen oproepen dan op deze wijze. 'De heer Voreele©Kan men niet benoe men vioor één jaar. De beer Ganseman is vooii' uitstel van de benoeming. Zeker waren ©r; mleer solli citanten geweest, zegt spr., wanneem die jaarwedde hooger ware geweest, nu' moet men afwachten wat volgt. Dit kan mis schien nooit komen en bedanken' als men eenmaal benoemd is, is kinderspel. Die beer Wisse zegt: Dat is dan hun eigen schuld; zeli' sluiten ze zich uit. De voorz. zegt, dat men verplicht is tot benoeming over te gaan. Spr. gelooft, dat de sollicitant een accuraat persoon is, hij woont dichtbij en hierbij komt, dat de familie Spruit liefst zoo- spoe dig mogelijk wens'cht ontslagen te wol'r den, die deze tank met nauwgezetheid! hebben vervuld. De heer Stabbekoiorn vindt het ©en dwaze redeneering. Sollicitant is immers een geschikt man. Alsnu wordt tot be noeming overgegaan. De benoeming van F. van Wel volgde nu met algameene -stemmen. Een gel'dleenjng voor de keibestrating groot f 8G00 zal worden aangegaan. De aannemer J. J. Geluk van den nieu wen weg verzoekt drie a vier weken af sluiting van genoemden weg met het oog op de voortzetting van het werk. Dit wordt door den raad goedgevonden. Door de gemeente Kattendijfoe is ver zocht om den tijkwagen in bruikleen te mogen hebben alleen voor onvermogend -n bij eventneele sterfgevallen aan den Mun- nikendijk. D© voorz. heeft reeds onderhandeld mlet den voerman. B. en W. meenen f2 per keer voor hel. gebruik te moeten edschen en fö voor den voerman. De heer GansemanZou liet niet ge vaarlijk zijn zonder geleide, men heeft al eens een ongeluk gehad, wellicht lag het op den weg van het bestuur een nader onderzoek hieromtrent in te stellen. De voorz. zegt dit toe. De heer Ganseman vraagt bij de rond vraag of B. en W. het oog hebben laten vallen op de enge ruimte bij Jac. van Weele. Spr. releveert het ongeluk, voorge vallen met de auto van dhiMatin, hoofd ingenieur van de Scheldemaatschappij op j.l. Zaterdag. Zo-u. hier, evenals hij de Karnemielkspu.1 van geen verbreeding spra ke kunnen zijn, door b.v. demping van den put met verplaatsing der bali's Het gemeentebestuur kon hier wellicht Verhei- tering doen aanbrengen. De heer 'Rottier vindt '1 hier ook zleer nauw. De voorz. zegt toe nadere informaties in te winnlem. (Z.) Borssele. In de Vrijdagmiddag gehouden, gemeenteraadsvergadering waren alle: le den aanwezig. De notulen worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Als punt, 1 der agenda was aan de orde het ondea'zoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid dhr. C. Rottier Jz. Deze werden nagezien en in orde bevonden. Verder werd rekening van bet burgerlijk armbestuur gedaan. De ontvang sten bedroegen J' 1064,39V2, de uitgaven f 989,65, batig saldo f 74,74V2. De gemeen terekening bedroeg aan ontvangsten f23969,92, de uitgaven f 23912,36 yi, ba tig saldo f27-,551/2- Daarna sluiting. (Z.) Rilland Bath. Dezer dagen werd het bij de politie bekend, dat ten huize van .1 V. in de Bathpolder alhier, in stille zlonder verlof of vergunning herberg werd ge houden, en voornamelijk sterke drank werd verkocht. Door verklaringen van ge tuigen gelukte het de politie Vrijdagmiddag tegen de vrouw van V. procesverbaal op te maken, wegens bet verkoopen van ster ken drank zonder vergunning. (Z.) Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou den gemeenteraadsvergadering werd de begrooting der gemeente dienst 1916 aan geboden in ontvang en uitgaaf op f 14681,67!/2, met ©en post voor opvoofr

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2