BRANDSTOFFEN, de Appels en Peren, de Oppervruchten, JJ. Grafmonumenten Isoleerplaten, Dakleien, Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIE N. Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggengebouwen Firma Wed. M. v. d. REIT, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Dinsdag 24 Augustus 1915, openbaar verkoopen: Winkel- en Woonhuis elt !e dat met ingang ohten (reeds •n benoemd S. Krienso mej. J. W. met 8 stem- met 7 stem- ondt met 8 v. Tol be- in de opian- over 1914 ontvangsten utgaven van '188.40. voor deze meent er de post met een aming over- door over- eer kan wOr- dien de geld- i00, waarvan oor 1914 ge- ■en gebracht, verminderd ïg voorloopig Ie bedragen, de orde de it-leeraren en avondschool t. voor lij-n- viskunde ten 1916. Voor- P. Kakebeeke ithuizen voor n voor wis- irdt miet alg. teekenen, de alg. stemmen r J. P. Croïn kunde. Len benoemd iinastiek aan •(mi. u. 1. o. dt de heer iraar aan de C. T. Ruben rooting voor bedraagt in 77.391/2, met uitgaven van stemming tot boomen, aan ■band met de rrein in den betreurende, n verdwijnen, gde goedken- e heer Pilaar ingsten brand n een goeden ïachinist van vakebeeke op iging va.n een ikslelling van ■urs voor de 11 woord van raadsleden :e laatste een jt zijin gister- aangeikomen e «enigen tijld lucht waren. e.he regeering 11 teruggezon- ne-k van een aa.11 den be- burgemeester :n werkelijke-n is, naar ons gewezen van iit bespannen ip den Nieuw- e hit voor een c gerold, met ieren en 250 ïeel verloren M. Ct. [ezelschap da- ;ts van Dom- r Middelburg etrokken door inderen Men volgende ip den West lorrie gere- neisje was er '5 overreden, niets beters te gaan vrij ernstige ze nogal ;aat washuis- C. A. Kodde noodverband den dokter ire geneeskun- ïet uig< ar n... snlijk 1 vrij ■door ar niet de eerste met de lorrie .,1 geen over- rtuig zoodanig 1 een paal te kinderen uit- M. Ct. Mijnengevaar. In de „Msb." lezen weMet het oog op het mijnen gevaar is de Provinciale Stoombootdienst op de Wester-Schelde beperkt en zijn enkele booten vervallen. In de Wester-Schelde zijn enkele drij vende mijnen gezien. Tusschen Dishoeck en Vlissingen zijn twee vreemde mijnen aangespoeld. Amsterdam. Een gezin, bestaande uit man, vrouw en kind, uit de Utrechtsche Dwarsstraat, is tengevolge van het eten van makreel onwel geworden Zij moes ten naar het Wilhelminagasthuis worden vervoerd, waar het noodige onderzoek werd ingesteld. De V. D. correspondent verneemt uit goede bron van de Belgische grens dat de Gentsche Hoogeschool tegen begin October zal heropend worden. Bij onvoldoend aantal Belgische pro fessoren zal het tekort door Duitsche professoren worden aangevuld. Zwolle. Voor de arrondissementsrecht bank alhier werd behandeld het spoor wegongeluk bij Hattummerbroek op 25 Juni. De stationsklerk J. A. V. bekende volledig. Londen. De stoomschepen Baron Ers- cine en Restormel groot 5500 en 3000 ton zijn tot zinken gebracht. De bemanning kon gered worden. Berlijn. 20 Aug. (Officieel.) De ves ting Nowo Georgiev-sk, de laatste halte van den vijiand in Polen is na hardnek- kigen tegenstand genomen. De geheele be zetting, waarvan gisteren in de eindge- vechten reeds meer dan 20.000 man gjet- vangen werden genomen, viel niet een nog onafzienbare hoeveelheid oorlog'materiaal in onze handen. Z. M. de Keizer heeft zich naar Nowo Georgievsk hegeven om den leider van den aanval, den generaal der infanterie von Beiseler en de dappere aanvalstroepen zijn dank en die van het vaderland te brengen. Berlijn. 20 Aug. (Officieel.) De En gelsche duikboot E 13 werd in den mor gen van 1.9 Aug. door een Duitsche duik boot aan den zuidelijken ingiang van den Sont vernield. Pari)s. (Officieel.) Het avondcommu niqué luidt: Over het geheele front duurt liet hevige artilleriegeviócht voort. De Duitsehers bepalen zich in de Vogezen tot een hevige beschieting van Lingekopf en Schratsmannele. Wijt maakten gtevangenen, veroverden vijt machinegeweren in een gevecht in Artois, waarbij wij! terrein wonnen. L Van de Z.-Vlaams'che grens, 19 Aug. Die gemeente Hatgegheii heeft 3000 mark gestort bijl de Dmitsohe militaire over heid en hierdoor verkregen, dat elf door haar te benoemen personen regelmatig eiken dag naar Nederland mogen gaan en terugkeeren. Wanneer een der elf personen, slechts een enkele maal achterwege blijft,, wordt de gestorte som der gemeente verbeurd verklaard. De Duitsche overheid stond dit in- en uitgaan naar Nederland toe, om door dit. elftal personen de belangen der Belgische menschen, welke in deze grens gemeente bebouwd land in Nederland hebben, te laten behartigen. Rotterdam. Donderdagmorgen vervoeg de zich ten huize van den heer B. J. B. aan den Terwenakker een tweetal jonge lieden, die aan de dienstbode, welke open deed, een brief afgaven. Ze moesten op antwoord wachten. Deze brief was geadresseerd aan de dienstbode zelfdeze maakte dan ook den brief open. Zij werd dringend verzocht, zoo luidde het schrij ven ODgeveer, om zich te vervoegen aan het bureau aan den Noordsingel tot het geven van inlichtingen. Met aandrang werd verder verzocht dat ze vooral zou komen daar zij anders beboet zou worden met f 20 boete volgens art. 134, wetboek van strafrecht. De dienstbode geheel onthutst door dit schrijven liep terstond naar boven om het haar mevrouw te zeggen en om te vragen wat ze beginnen moest. De heer B., die nu het verhaal ook te hooren kreeg en den brief zag, vloog dadelijk naar beneden om naar zijn rijwiel te kijken dat in de vestibule stond. En jawel, het rijwiel was weg en de heeren van artikel 134 eveneens. Een familie te Delft miste bijna eiken dag kleine huishoudelijke voorwerpen, zooals theelepeltjes, messenleggers enz. Waar de voorwerpen bleven wist niemand, eveneens wie de bedrijver van die verdui steringen was. Strenger toezicht mocht ook al niet baten. Eiken dag was er weer een lepeltje minder in het doosje of was iets dergelijks zoek. Op zekeren middag werd de misdaad ontdekt. Kleine Jan, de jongste van de familie, was de schuldige. Vader was in lang ver vlogen tijd artist op de contra bas geweest en had nog steeds op de rommelkamer het instrument staan. Kleine Jan had daar een opslagplaats voor zijn stroop tochten van gemaakt en al de verduis terde voorwerpen in de F-gaten van de contra-bas geworpen. Daar nu pa het instrument van de hand had gedaan en het nog eens voor het laatst wilde be spelen, kwamen de vermiste voorwerpen een voor een weer terecht. („D. Ct."). Ontvluchte Rus. Te Ohé en Laak (Limb.) is gisteren een uit Duitsche krijgsgevangenschap ontvluchte Rus aan gekomen. Hij vertelde reeds een maand geleden ontsnapt te zijn, en al dien tijd geleefd te hebben van rauwe veldvruch ten. Hij zag er zeer gehavend uit. gekomen. („N. v. d. D.") Goede zaken. Men meldt ons uit Harderwijk Dat bij het opmaken van het primi tief-kohier der plaatselijke direkte belas ting naar het inkomen rekening is ge houden met de door de neringdoenden gemaakte extra goede zaken, door de aanwezigheid van hetinterneeringsdepot en het verblijf van zoovele Belgische gezinnen in deze gemeente, moge hieruit blijken, dat drie neringdoenden, die over 1914 aangeslagen waren naar inkomsten van resp, f1600f1200.—en f 1100. over 1915 aangeslagen zijn naar een inkomen van achtereenvolgens f20.500. f 15000.— en f 10000.—. Overreden. Gistermorgen is op de spoorbaan nabij Etten Leur het lijk ge vonden van een onbekend manspersoon, die vermoedelijk door den personentrein nr. 337, komende uit de richting Breda, is overreden. Verdronken. Bij Terlieyde zijn bij het zwemmen twee miliciens verdronken. Een der lijken is reeds aangespoeld. Ooltgensplaat. Donderdagmorgen wist de zesjarige P. de W. een doosje luci fers te bemachtigen, waarmee hij zich te bed begaf. De gevolgen zijn licht te raden. Het bed verbrandde en de knaap be kwam aan onderlijf en handen belang rijke brandwonden. Waren de ouders niet thuis geweest, de gevolgen hadden niet op zich laten wachten. Belgische kinderen. De heer Kellenaers is van zijn jongsten tocht in Belgenland te Roosendaal teruggekeerd met 89 kinderen, waaronder verschillende uit het operatie gebied. Van de Duitsche overheid werd ook ditmaal alle medewerking ondervonden. Levensgevaarlijke redding. Amsterdam. Maandagmiddag heeft J. J. de Ruiter uit de Oostenburgervoorstraat met groot levensgevaar den 10-jarigen G. J., die van den zuiderstrekdam te IJrauiden te water was gevallen, gered. De sterke stroom had den knaap reeds zeewaarts gevoerd, toen De Ruiter het gevaar gewaar werd en zich te water begaf en met veel moeite den knaap op het droge kon brengen. Het gelukte hem ook den bewusteloozen jongen weer bij te brengen. De knaap was met zijn ouders dagje voor pleizier naar ÏJmuiden Duitsche sleepboot aange houden. De belastingambtenaren te Delfzijl hebben een Duitsche sleepboot aangehouden, bij het uitvaren der haven welke poogde verschillende levensmid delen uit te voeren. De goederen waren onder de bedden, in een kachel enz., verstopt. Nadat voor de eventueele boete borg was gesteld en de goederen in be slag genomen, kon de boot haar reis voortzetten. Vlieger op een huis gevallen Eergisteren viel een militair vlieger met zijne machine op een huis bij Hounslew Heath. Als oorzaak wordt een motor-defect opgegeven. De vlieger trachtte te landen met liet genoemde noodlottig gevolg. De voorgevel van het huis werd vernield evenals de machine. De bestuurder brak beide beenen. Een edelachtbare g edisqua- li f 1 ceer d. Onder degenen aan wie het verblijf in de gemeente is ontzegd, omdat hunne aanwezigheid voor de rust en de algemeene veiligheid wordt geacht gevaarlijk te zijn, behoort, meldt „Het Vad.", te Leuth, gem. Ubbergen, ook een lid van den gemeenteraad. Opleiding van kellners. Zoo als bekend is, bestaat een zeer groot deel van het restaurant- en hotelpersoneel in Engeland uit Duitsehers. Zelfs gedurende den oorlog bleef er een menigte kellners werkzaam, omdat er niet genoeg Engel- schen in dit vak werkzaam zijn om in de behoefte te voorzien. De lord-mayor heeft nu eene commis sie van deskundigen benoemd, die, in samenwerking niet de Board of Trade, de Board of Education en de arbeids beurzen een cursus voor kellners zal op richten. Het Women's Emergency Corps houdt zich bezig met de opleiding van meisjes tot kellnerinnen. „De kleine Korporaa 1". Te Londen bevindt zich thans naar de „Daily Chron." meedeelt de Frarische artiste mil. Provost, die in het Fransche leger den rang van korporaal bekleedt. Deze rang is aan mil Provost verleend als een erkenning voor haar werkzaamheid (ter opmontering van de Fransche gewonden aan het front. De artiste draagt de kor- poraalstrepen op haar mantel. Rusland's inkomen. De „V. Z." merkt op, dat de ontruiming van Polen voor Rusland niet alleen in strategisch, lolitiek en moreel opzicht een groot ver- ies beteekent, doch dat hierdoor ook een belangrijk bedrag aan inkomsten moet worden gederfd. De laatste officieele cij fers loopen slechts tot 1911. Ruslands inkomsten uit Polen bedroegen uit dat aar 228,36 millioen tegen 122.45 millioen Rbl. in 1905 en 167.18 millioen in 1907. Er was dus een voortdurende stijging waar te nemen, die sindsdien verdere vorderingen moet hebben gemaakt. Tegen over het bovengenoemde bedrag aan inkomsten stonden in 1911 slechts 124 50 millioen Rbl. aan uitgaven, zoodat een voordeelig saldo van 104 millioen Rbl. resteerde. In het afgeloopen jaar zal het overschot allicht Rbl. 125 millioen hebben bedragen. Een gedeelte hiervan was intussclien reeds verloren gegaan door het stopzetten van den verkoop van alcohol. Hoe groot dit bedrag is, valt niet nauwkeurig na te gaan. In 1911 bedroegen de inkomsten uit dien hoofde 46.36 millioen Rbl. Voorts werd uit invoer rechten 89 millioen Rbl. ontvangen, uit post en telegrafie 9 millioen Rbl. Per hoofd der bevolking bedroegen de in komsten uit Polen 18.32 Rbl tegen 13.25 Rbl. in het geheele rijk. Mouland, 19 Aug. Nabij Mouland pleegde een Duitscher zelfmoord, daar hij nietnaar het front wilde gaan. Aken, 19 Aug. Aan het station kwam een trein met zwaargewonde Duitsche soldaten en officieren van het Yserfront aan. De meesten dezer ongelukkigen wa ren blind. Volgens hunne mededeelingen was hun blindheid het gevolg van de uitwerking van de gassen der Engelschen. Van het Argonnenwoud kwam eveneens een trein met Fransche gewonden aan. Het zinken van de „Royal Ed ward." In verband met het torpedeeren van het Engelsche transportschip „Royal Edward, waarbij circa 1000 menschen- levens verloren gingen, (er waren 32 of ficieren, 350 manschappen en een beman ning van 220 aan boord) kan over het schip nog 't volgende gemeld worden. De „Royal Edward" was een stoomboot van 11.117 ton, met drie schroeven, ge bouwd in 1908. De „Royal Edward" stoomde onder be vel van kapitein P. M. Wotton. Hetzelfde schip bracht ook het Canadeesche expe- ditieleger naar Engeland; het werd daarna gebruikt voor geïnterneerden en later weder als troepenschip. Gedurende den Atlantischen dienst ver voerde de „Royal Edward" hooge Engel sche en Canadeesche staatslieden, o.a. Earl. Grey, gouverneur-generaal van Ca nada, en Sir Robert Borden, thans pre mier van Canada. Het grootste deel der bemanning be hoorde te Bristol thuis, Een dergelijk groot verlies door het zinken van een oorlogstransportschip is sedert 20 jaar niet voorgekomen, hoeveel troepen er, vooral nu, ook over de zeeën zijn vervoerd. In den Chineeseh-Japansclien oorlog werd bij Chemalpo door den Japanschen kruiser „Naniwa" het Chineesche troe penschip de „Kowshing" van Taku, met 1200 Chineesche soldaten aan boord, tot zinken gebracht. Daarbij verdronken ook een 1000-tal menschen. De Engelsche marine heeft, volgens een verklaring van Churokhill thans circa een vijfde van de totale Engelschekoopvaardijvloot-tonnage gecharterd, n.l. ongeveer 4,000.000 ton. Een eigenaardig voorbeeld van het gëvaar, dat voor den gebruiker van ver giftige gassen plotseling kan ontstaan door het draaien van den wind, heeft zich onlangs bij! een gevecht i'n Polen voorge daan. Drieduizend Duitsehers deden een stormaanval op Ossowioe; voor hen uit rolde een wolk stikgassen. Plotseling ver anderde de wind, en de Duitsehers, door een paniek aangegrepen, sloegen op de vlucht, terwijl! do artillerie van de forten lien Wijl honderden tegelijk wegmaaide. GOES. Huw. aangifte: 20, .Tacobus Jo hannes Adriaan Poleij, 26 j. jm. te Krui- ningen en Francina Scheele, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 18, Jacoba Suzanna, d. v. Ja nus Krijger en Wilhelmina Maria van Hoorn. Van 19 en 20 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Kleijn, jm. 26 j. en A. de Boks, jd. 24 j.; J. Schutten, jm. 21 j. en A. Wisse, jd. 20 j.J. J. Jansen, wedn. 64 j. en E. N. Kattekamp, jd. 37 j. Overleden: J. van Poeljen, 65 j., man van P. Arendse; P. A. Warnau, 83 j., wedn. van A. F. de Kat. Van 1118 Augs. ZIER1KZEE. GetrouwdJ. S. Hoogstra. jm. 29 j. met W. G. Kloppert, jd. 20 j! P. van der Burg, jm. 29 j. met C. Geldof, jd. 27 j. Bevallen: N. van de Valk, geb. Van de Zande, z. J. Minderhoud, geb Roelse, z. P. Roskam, geb. Quist, d. Veilingsvereenigmg „Zuid-Beveland" Goes, 19 Aug. 1915. Veiling van afval en minderwaardig fruit. Afval peren 24 ct., appels 25 ct., lste soort Clapp's favoriet 911 ct., 2de soort idem 46 ct., jutten 38 ct., boontjes 46 ct., blauwe pruimen 47 ct., roode idem 58 ct., witte idem 12 15 ct., Limburgsche bergamot 46 ct., alles per K.G., augurken 1020 ct. per 100 stuks. Middelburg, 19 Aug. 1915. Ter graanmarkt van beden was geen aan voer, bijgevolg geen noteering. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.77a f 0.voor particulieren f0.80 per '/2 kilo. Eieren f 5.60, voor particulieren f 6.per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der 1 andb. ver. Boter f 0.777, a f0—, voor particulieren f0.80 per 7, kilo. Eieren f 5.60, voor particulieren f 6.per 100 stuks. Noteering van de Veilings-ver. „W a 1 c h e r e n". Eieren f5.60 a f6.eendeneieren f6.40. Olie van Inl. zaad. Raapolie f 68,—Pa tentolie f70,Lijnolie f33,per H.L. a contant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f120 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f 15,50 per 104 stuksharde Lijnkoeken f 15, Ljjnmeel f 15,per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Zierikzee, 19 Augustus 1915. Ter graanmarkt van heden was tarwe het eenige artikel dat ruim werd aangevoerd. Het moest i 1 lager afgegeven worden om tot zaken te komen. Tarwe f 11.75 a f 12.50, cheveliergerst f 14 a f15.wintergerst f 14.a f 14.50 aard appelen f 2.50, hooi f 45, karwjj f 18.25 a f 18.75, koolzaad f32 a f33. AMSTERDAM, 19 Aug. Aardappelen. De aardappelenprfjzen waren heden: Zeeuwsehe eigenh. per mud f 1.50 a 2.20 Zeeuwsehe blauwe f 2.80 3.25 Zeeuwsehe bonte f3.20 „3.40 Ondergeteekende -betuigt zijn vriende lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij zijn be noeming tot Inspecteur van den land bouw. I. G. J. KAKEBEEKE. Firma AUG. VAN DYCK-PEÏIT Stationstraat L 5 en 6. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandateenen, Slllpsteenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Wederom ruim voorzien van alle soorten als: Anthraciet, Duitsche Kachel kolen, Eierkolen, Bruinkoolbriket ten B, alles tegen concurreerende prijzen COKES tegen fabrieksprijs. Aanbevelend, GOES. Haemorrhoiden. Haeniorrhoiden (aambeien) worden ge woonlijk veroorzaakt door verstopping, een een zittende levenswijze, zwangerschap, sterk prikkelende purgeermiddelen, enz., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stekende pjjn zeer nadeelig op het humeur van den lijder. Dikwijls worden zij ver onachtzaamd, hetgeen aanleiding kan ge ven !tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Foster's Zalf heeft vanaf de eerste aan wending een wonderlijk verzachtenden en heelenden invloed. Een geschikt diëet en nauwkeurige opvolging van de gebruiks aanwijzing, welke iedere doos vergezelt; doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de H. H. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roots, Vlasmarkt K 157. Toezending gescjhiedt franco na ontv. van postwis sel a fl.75 per doos. 15 te WOUW. Alleenverkoop voor Noord-Brabant en Zeeland van ETERNIT BRANDVRIJE-ASBEST voor wand- en plafondbekleeding, deurpaneelen, enz. enz. ETERNIT in alle afmetingen en kleuren. Le vering tegen scherp concurreeren de prijzen, onder de strengste keur. Vraagt prijs en Inlichtingen. De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes, zullen Dinsdag 24 Augustus 1915, des namiddags om 2 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, voor dhr. A. v. d. VELDE q. q. VERKOOPEN: groeiende in den Biezelingschen Polder, in één perceel. Betaaldag 1 December 1915. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal op des avonds 8 uur, in de „Prins van Oranje" te Goes, in het A. Het zeer gunstig gelegen en voor verschillende doeleinden geschikt aan de Groote Kade te Goes, plaatselijk gemerkt wijk B no. 16. Dagelijks te bezichtigen van 24 uur en te aanvaarden bij de betaling. b Het Heerenhuis met Tuintje aan de Groote Kade te Goes, gemerkt wijk B no. 29. Dit perceel, van gas- en waterleiding voorzien, bevat benedenKamer en suite met kleine serre, zijkamer, keuken, kel der en boven: 3 kamers met keukentje, zolder, waarop logeerkamer en meiden kamer. Te bezichtigen Woensdags en Zater dags van 24 uur en te aanvaarden bij de betaling. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Dinsdag 24 Augustus 1915, des namiddags om 3 uur, te Goes, in de „Prins van Oranje", tegen contante betaling, PUBLIEK VERKOOPEN: A. Voor de heeren Fransen van de Putte en Zoon te Goes: 1. Groeiende te Kapelle: in den grooten boomgaard in Galg oord in den kleinen boomgaard aldaar c. in den boomgaard aan den grind weg in Eversdijk. 2. Groeiende te Goes: In den boomgaard aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk, genaamd „het Molentje". Te bezichtigen Zaterdag en Maandag vóór de verkooping van 13 uur. 3. Groeiende te Baarland: In den boomgaard aan den Grind weg; In den boomgaard bij de Kerk. B. Voor het Burgerlijk Armbestuur van Goes: Groeiende te Kloetinge in twee boomgaarden aan den Heernisseweg genaamd „Vlieguit" en „den Berg" Groeiende te Goes, in den boom gaard aan het Vogelenzangsche Weegje. Voorts: C. de OPPERVRUCHTEN in den boomgaard te Goes aan den Oost singel, achter D. Boel. Te bezichtigen Zaterdag en Maandag vóór de verkooping van 13 uur. D. Voor den heer L. van Baaien te Rilland, de OPPERVRUCHTEN, inden boomgaard „Het Paradijs" te Rilland. Dagelijks te bezichtigen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3