BINNENLAND. UIT ZEELAND. s. s. KERKNIEUWS. Een aalmoes voor den Paus. ONDERWIJS Sociale Berichten. BELGIË. TURNHOUT, 19 Aug. (O.V.) Op heel de Noordergrens van Vlaanderen, van Watervliet tot de Noordzee, bij Knocke, zijn sinds Zondag en Maandag de Duit- sche landstormposten vervierdubbeld. Wachtposten met getimmerde wacht huizen worden op 200 meter van elkan der verwijderd, geplaatst. De strenge afzettingen zijn hoogstwaar schijnlijk bevolen, om tegen te gaan, dat er zoo buitengewoon veel militairen deserteeren. De gedenkdag van den slag bij Haelen. TURNHOUT, 19 Aug. (O.V.) Ter her innering aan den slag bij Haelen op 11 en 12 Augustus 1914 werden verleden week inzamelingen gehouden, teneinde bloemen te brengen op de graven van gesneuvelde Belgen en Duitschers. Na een plechtige Requiemmis ging een stoet van Belgische burgers en geestelijken op 11 Augustus naar de graven, waar kran sen werden neergelegd. Den volgenden dag had een dergelijke plechtigheid op de Duitsche graven plaats in tegenwoor digheid van gouverneur-generaal Yon Bissing en andere hooge militaire en ci viele autoriteiten. Na een dienst op het marktplein te Haelen, geleid door een geestelijke, waarbij door Duitsche sol dat en treurliederen gezongen werden, begaven de troepen zich naar de graven hunner gesneuvelde kameraden, waar veel bloemen en kransen neergelegd werden. «KIEKKILllI». De toestand in Griekenland. Een lid van het Grieksche gezantschap te Rome heeft zich tegenover een mede werker van de Turijnsche Stampa als volgt over de kabinetscrisis in Grieken land uitgelaten Als Venizelos weer aan de regeering komt zou dat een onmiddellijk ingrij pen van Griekenland in den oorlog beteekenen. Een Venizelistisch kabinet zonder Venizelos als minister-president, zou weliswaar uitstel meebrengen, doch het zou den terugkeer van Venizelos stellig voorbereiden. De zegsman van de Stampa geloofde niet, dat de koning zich zal verzetten tegen de meerderheid der Kamer en van het volk, die den oorlog wil. Een ontbin ding der Kamer zou z.i. een omwente ling tengevolge hebben. Hij achtte het verder waarschijnlijk, dat Bulgarije zich bij de middenrijken zal aansluiten en dat de Duitschers en Oostenrijkers eer lang een nieuw offensief tegen Servië zullen beginnen, om langs dien weg Turkije te bereiken. BII§L4HID. De Poolse he autonomie. Uit Petrogrado wordt gemeld, dat graaf Viele- polsky, de leider der Russiscli-Poolsche conferentie in genoemde stad, een grond wetsontwerp opgesteld heeft voor een autonoom Polen onder den scepter van den tsaar. Volgens dit ontwerp zal Polen een eigen Kamer en Senaat krijgen met gemeenschappelijke ministers van oorlog, marine en buitenlandsche zaken. Verder zal Polen een evenredig gedeelte der rijkslasten dragen en vertegenwoordigers naar de doema en den rijksraad afvaar digen. RUBEWIE. BOEDAPEST. Aan de Vossische Zei tung wordt gemeld, dat volgens berich ten uit Boekarest de koning van Roe menië zijn vacantie in Sinaia heeft afge broken én te Boekarest is aangekomen. De koning heeft dadelijk na zijn aan komst den minister-president Bratianu, en later de ministers van justitie en van buitenlandsche zaken bij zich ontboden. Oostenrijk—Hongarije. Verjaardag Keizer FransJozef. WEENEN. De geboortedag van den Keizer is in het geheele rijk op zeer plechtige wijze gevierd. Bijzonder indruk wekkend waren de feestelijkheden te Weenen, Boedapest en Praag. Ook uit andere hoofdsteden komen berichten van grootsche betoogingen op dien dag. De geheele pers wijdt geest driftige hoofdartikelen aan den geboorte dag en verklaart, dat het zoo indruk wekkende Oostenrijk-Hongarije van heden het werk is van de 67-jarige regeering van keizer Frans Jozef. De Staatsspoor zal met het oog op de goede bedrijfsresultaten de volgende maand aan het personeel een extra week salaris nitkeeren. Huldebetooging aan H. M. de Koningin. De huldebetooging aan H. M. de Konin gin, vanwege de Nationale Vereeniging voor den Volkszang, afd. 's Gravenhage en omstreken, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. gaat tevens uit van de R. K. Vereeniging voor den Volks zang. Zij zal onder leiding van den heer J. D. van Ramshart op 31 Augustus des avonds half negen vóór het Huis ten Bosch plaats hebben met medewerking der beide georganiseerde vereenigingen, de zangclub „Con Amore" en de Jager kapel, welke door den commandant voor deze gelegenheid welwillend ter beschik king is gesteld, ter begeleiding der ver schillende zangnummers. Het programma vangt aan met het Wil helmus, eerst te spelen door de Jager, kapel en vervolgens te zingen door het publiek. Ook andere nummers staan op het pro gramma, welke bestemd zijn om door liet publiek te worden gtzongen, als: Wij leven vrij, wij leven blij, Wij willen Hol land houèn, en Wien Neerlandsch Bloed. (Msb.) Kalender der Week. Van 22 lot 29 Aug. 1915. Zondag 22 Aug. Dertiende Zondag na Pinksteren (bl. 909); gedachtenis V. h. Octaaf v. O. L. Vr. (bl. 1339) en v. d. H. Timotheu®, enz. (bl 1347). De ge beden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de koningin (bl. 122). Vespers op bl. 911 en 123. Maandag 23 Aug. H. Philippus Benitius (bl. 1348 en 230)2de gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie v. d. H. Bartholo- meus (bl. 1.348, 159 en 160). [Of wel: Mis v. d. Vigilie v. d. 'H. B-ar- tholomeus (bl. 1348 en 159); gedachte nis v. d. H. Philippus Benitius (bl. 1348 en 230).] Kleur der H. Mis paars. Dinsdag 24 Aug. H. Bartholomeus (bl. 1348). Woensdag 25 Aug. H. Gregorius (bl. 122* en 215)'; gedachtenis v. d. II. Ludo- vicus (bl. 1351); 3de gebed ,,A ounetis" (bl. 10.3); 4de gebed v. d. II. Geest (bl. 1457 en 8.31). Donderdag 26 Aug. H. Zepherinus (bl. 1351 en 175); 2de gebed „A cunctis" (bl. 103); 3de gebed na,ar keuzle; 4die gebed v. d. II. Geest (bl. 1457 en 831). Vrijdag 27 Aug. H. Jozef Calasanctius (bl. 1352); 2de gebed v. d. H. Geest (bl. 1457 en 831). Zaterdag 28 Aug. II. Augustinus (bl. 1354 en 222); gedachtenis v. d. H. Her- mes (bl. 1354); 3de gebed voor den Paus (bl. 102). De gewone orde der H- Mis, die iederen dag terugkeert, begint op blz'. 71 De vierde lijst van „aalmoezen voor den Paus" sluit in Sint Bavo op 17 Aug. af met f 11978.76-"'. Een prachtige som voor 24 dagen De geestdrift stijgt en werkt aansteke lijk; dit is te zien in de toename van het getal der parochiale bijdragen. In deze lijst komen er weer 25 zich voegen bij de 22, die in de vorige lijsten zulk een schitterend figuur maakten. Sommige parochies komen zelfs reeds voor de tweede of derde maal met een belang rijke bijdrage op de lijst voor. Uit ver schillende plaatsen hoóren we, hoe onze priesters zich met ijver en kracht er aan wijden, om een aalmoes voor den Paus in te zamelen. Zoo moet het gaan Er. zoo moet het voortgaan, tot dat wij ten slotte door de samenwerking van allen een gave bij elkander brengen, die we zenlijk den nood van den Paus verlicht. Naast de krachtdadige hulp, die „Sint Bravo" van onze priesters vroeg en ont vangt, blijft dit weekblad ook vertrouwen op de medewerking onzer Roomsche Ver eenigingen Ook dit niet zonder reden. Reeds opende „De Hanze", het officieel orgaan van den Roomschen Middenstand in het Bisdom Haarlem, (welks redactie adres is te Alkmaar, Langesfraat) zijne kolommen, om voor de „aalmoes" gaven te ontvangen. Nu gaat het blad zelf uit, om den men- schen liet geven zoo gemakkelijk moge lijk te maken. We lezen n.l. in het jongste nummer „Om het inlusschen onzen lezers iets gemakkelijker te maken, zijn wij gaarne bereid hunne offervaardigheid, die ze niet direct in daden omzetten, ter hulp te komen. Men zende ons, indien men niet ge neigd is zelf direct naar het postkantoor te loopen, eenvoudig een briefkaartje, vermeldende het bedrag, waarover we bij hen mogen disponeeren per Hanze- bank. Wij zullen dan hunne gift wel daar afhalen." Wij besluiten met deze andere woor den van den schrijver in „De Hanze" In werkelijkheid, het gaat hierom een ernstige zaak. En elk ernstig Katholiek zal kunnen begrijpen, wat het zeggen wil. Het opperhoofd der Katli. Kerk, de Plaats vervanger van God op aarde, is genood zaakt een aalmoes te vragen 1 Laten wij dan toonen, den ernst der tijden, die thans den Paus drukken, te begrijpen, laten wij trachten den nöod van Z. H. zooveel mogelijk te lenigen Giften ineens, wekelijksche of maan- delijkscbe bijdragen voor den Paus zende men aan De Redactie van „Sint Bavo" Huize „Bijdorp" te Voorschoten. Benoemd tot onderwijzer aan de Chris telijke school (Kasteelstraat) te Vlissin- gen de heer G. M. A. Laernoes, thans als volontair aan die school werkzaam. (VI. Crt.) Ovezand. Benoemd tot onderwijzeres aan de Aloysius-school mej. H. L. Ver gouwe van Middelburger waren 15 sollicitanten. Examen Hoofdacts. Arnhem, 19 Aiu. Geslaagd de heer J. F. Flipse, van Wolfaartsdijk. Vlissingen. Door den R. K. Volksbond alhier is d.d. 2(1 Augustus 't volgende adres verzonden Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de afdeeling Vlissingen van den Ned. R. K. Volksbond, waarbij aange sloten de R. K. Vereeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel, de R. K. Metaal- bewerkersbond. de R. K. Zeeliedenbond, plus de individueele leden, dat voor vele arbeidersgezinnen onzer gemeente 'ter treurig uit zal zien met de brandstoffen voor a.s. winter; dat de prijzen der brandstoffen steeds stijgende zijn en hoe meer de winter nadert almaardoor omhoog zullen gaan dat vele arbeiders niet in staat zijn om nu hun brandstoffen in te koopen voor a.s. winter en aldus genoodzaakt zullen zijn zeer hooge, voor hun bijna niet te betalen prijzen, te moeten geven voor de benoodigde brandstoffen, welke toch ook in arbeidersgezinnen onmis baar zijn dat zij uw college zouden willen voor stellen, zoo spoedig mogelijk van gemeen tewege in hoeveelheid kolen en andere brandstoffen te doen innemendeze te bewaren tot a.s. winter om alsdan ze tegen inkoopprijs verkrijgbaar te stellen voorde arbeidende klasse dezer gemeente. 'tWelk doende enz. C. A. Th. BODDEN, waarn. voorzitter. J. DE JONGH, 2e Secretaris Goes. De Burge,meester van. Goes bericht aan belanghebbenden, dat de jaarklasso 1915 Van den Landstorm ,in werkelijiken dienst wordt, geroepen op Dinsdag 24 Augustus a.s., te Middelburg in hel. Gym nastieklokaal aan de .Nieuwe Haven, des namiddags te I2V4 uur. In de. „Middelburgsche Courant" lezen wij over de Goesche raadsverkie zing Naar de „Goesche Crt" in een hoofd artikel over de jongste raadsverkiezingen te Goes meedeelt, staat het vast, dat niet alleen een 125 vrijzinnige kiezers van de stembus zijn thuisgebleven, maar dat de heer Brants, de candidaat van de coalitie, blijkens de gehouden controle op de kiezerslijst, circa vijftig vrijzinnige stemmen op zich heeft vereenigd. Door deze handelwijze kon de heer ï'ierie het niet tot herstemming brengen. Een drietal bestuursleden van de vrij zinnige kiesvereeniging „Vooruitgang" hebben hun functie reeds neergelegd, en voor het lidmaatschap bedankt; tal van leden zullen, naar aan liet blad ver zekerd werd, dit voorbeeld volgen. Er zou vooral groote verbittering heerschen onder de kleine luiden, die tot de trouw ste leden van „Vooruitgang" behooren, maar zich gedupeerd zien, nu één der hunnen werd candidaat gesteld. Eenige dagen vóór de stemming kwam het aan de „G. Crtreeds ter oore, dat verscheidene vrijzinnigen, die, laten we ons zoo maar uitdrukken, tot de betere klasse behooren, openlijk verklaard zou den hebben, niet op den heer Tierie te zullen stemmen. Gemeenteraad van Goes. Voorzitter: de heer J. B. de Beaufort, burgemeester. Afwezig de heeren Van Dissel, Von Schmidt auf Altensta.dl. en Hollmann, met kennisgeving, en de heer De Pauw. I. Na vaststelling der notulen wordt voorlezing gedaan van de ingekomen stuk ken, t.w. schrijven van den heer Koirstanje, dat hij zijn benoeming tot secretaris-penning meester va,n het burgerlijk armbestuur aanvaardt; .goedkeuring van Gedeputeerde Staten va,11 het raadsbesluit inzake afstaan schoolplein voor gymnastiekoefeningen mededeeling van Ged. Staten, dat zij den aanslag in den H. O. van N. F. Viets vernietigd hebben goedkeuring van de wijziging der ver ordening op Wt bonden van mestvaalten, enz.; idem va,n de wijziging der veror dening op het gebruik der kaden, haven kom en de daarover liggende brug; idem Van de wijziging van de begroeting vooï 1915; besluit van B. en W., waarbij aan den ex-secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur, den heer E. v. d. Bosch met 1 Aug. 1915 een pensioen jyo'rdt verleend van f600 per jaar; verslag van den toestand der Rijks- landbouwwinterschool, cursus 1914 1915; goedkeuring raadsbesluit, om de ker mis, die van 1724 Aug. zou gehouden worden, niet te doen doorgaan; schrijven van de afdeeling Goes van den Algemeenen Nederlandschen Typogra fenbond, waarbij pr op aangedrongen wordt een gemeentelijk werkloosheids- fonds (stelsel minister Treub) in het le ven te roepen mededeeling van het besluit van Prov. Staten, da.t zij de gemeente Goes voor 5 jaar een jaaïlijkseh subsidie verleenen tot een bedrag van 10 pCt. der gewone uitgaven met een minimum van f 500 per jaar, voor de Avondschool voor Ambachts lieden. Iaarveirslag van het Waterschap De Breejie Watering be .veten lersöke. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. II. Op de aanvragen tot afschrijving van belasting wordt conform het advies va.11 de financiëele commissie z'. h. s. gunstig beschikt. III. Op voorstel van B. en W. wordt mej. J. II. de Jonge wederom met alg. stemmen benoemd tot gemeente-vroed vrouw voor den tijd van drie jaren, in gaande 1 September 1915. IV. Een wijziging der begroeting van 1915 van de gemeente-gasfabriek werd z. h. s. goedgekeurd. V. B. en W. stellen voor te besluiten tot onbewoonbaar-verklaring van het per ceel G no. 148 aan den Oostsingel, waar van eigenaar is de heer A. Gorstanje te Goes en dat bewoond wordt door C. Brouwer, en voorts van perceel A no-. 181 aan de Wijngaardstraat, waarvan eigenaar is J. Oele Azn. ;te Kloetinge, door wien niet de verbeteringen aan het huis zijn aangebracht, waartoe hij was aangeschre ven, Itjerwijl de termijn van 4 maanden voor bet aanbrengen der verbeteringe|n is verstreken en de bewoning nog steeds voortduurt. Dit voorstel wordt z'. h. s. goedge keurd. Voorstel tot wijziging van verschillende verordeningen in verband met de reorgani satie van het o-penbaar lager onderwijs, waartoe de Raad besloot in de vergade ring van 30 Juli 1914, te Weten: a. verordening (no. 30a) regelende het lager onderwijs in de gemeente Goes; b. verordening (no. 30a) regelende het herhalingsonderWijs in de gemeente Gotes; c. verordening (no. 31) regelende de salarissen voor het onderwijzend perso neel bijl het O. L. onderwijs d. instructie (no. 58) voor de hoofden en onderwijzers de,r openbare scholen voor lager en m. u. 1. o. in de gemeente Goes; e. verordening (no. 82) op de heffing van schoolgeld voor het onderwijs op school A in de gemeente Goes; f. verordening (no. 81) op de heffing van schoolgeld voor het onderwijs op school B. De Wijzigingen in de verordeningen sub a, b, d, e, en f worden 'zl. h. s. goedgekeurd, die in de verordening sub c (no. 31) .met 6 tegen 2 stemmen. Vil. Het le suppletoir kohier van hondenbelasting voor 1915 wordt z;. h. s. vastgesteld. Het bevat 5 aanslagen tot een gezamenlijk bedrag van f 20. VIII. De rekening van het Burgerlijk- Armbestuur wordt z. h. s. vastgesteld. De ontvangsten bedragen f 104036.761/2, de uitgaven i'ï4025.39, Zoodat er een goed slot is van f 10011.37V2- Opgemerkt zij, dal onder de ontvang sten een bedrag van f45500 voorkomt van teruggenomen gelden van de Cre- dietvereeniging, terwijl die so,m van f 45500 onder de uitgaven voorkomt als successievelijk in den loop van het jaar gedeponeerde kasgelden bij deze Bank instelling. Na aftrek hiervan komt men tot een ontvangstcijfer van f 59036.761/2 en een bedrag aan uitgaven van f49025.39. Goed slot f 10011.37V2, tegen f IO.374.991/2 van den dienst 1912. Dit geeft dus een tekort van f363.62, het geen moet worden toegeschreven aan do abnormale toestanden in verband met oorlog en mobilisatie. IX. De heeren van der Leeuw', Risoh en Dekker worden uitgenoodigd de ge loofsbrieven van de nieuwgekozen raads leden J. Plazier en K. Brants en de her kozen leden Fransen van de Putte en Donner en Kakebeeke te onderzoeken Na afloop van dit onderzoek deelt de heer V. d. Leeuw mede, dat deze geloofs brieven in orde zijn bevonden, weshalve tot de toelating va.n deze heeren wordt besloten. X. Een ^Vijiziging in de gemieentebe- grooting voor 1915 wordt. Z'. h. s. goed gekeurd. Het verzoek van J. Fokken en 69 ande ren, allen neringdoenden te Goes, om terug te komen op het besluit van l Juli 1915 no. 18 en de kermis dit jaar te doen doorgaan, wordt z. h. s. afgewezen. B. en W. zullen een voorstel indienen inzake de Toondagen. XII. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden eervol ontslag te verlee nen aan het navolgend personeel van de O. L. school A, met. ingang van 1 Sept. 1915: de dames A. M. Hartman, E. P. Mat- thijssen, T. C. de Hondt en de heeren D. J. Remijn, C. S. Kriensei Lokker en W. A. van der Dool. XIII. Vervolgens moet worden over gegaan tot de benoeming van zes leer krachten aan de. openbare lagere school E (school voor m. u. 1. 0.), met ingang van 1 Sept. 1915. Uit de opigémaakte voordrachfen (reeds vroegér gepubliceerd) Worden benoemd de heeren D. J. Remijln, C. S. Krtenso Lokker, \V. A. van Dool, em mej. J. W. von Schmidt auf Alteoistadt, met 8 stem men, mej. E. P. Matthijfïsen met 7 stem men en mej. T. C. de Hondt met 8 stemmen. XIV. Daarop word! mej. v. Tol be noemd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school B. XV. De gemeente-rekening over 1914 Wijst aan een bedrag aan ontvangsten van f 192262.84V2 en aan uitgaven van f 201451.241/2; kwaad slot f9188.40. De financieel© commissie stelt voor deze rekening' goed te kennen. Ze meent er echter op te moeten wïj|z|e>n, dat de post Uitgaven hoofdstuk XIII art. 1 met een bedrag van f97.72!/2 de raming over schrijdt, zonder dat dit, bedrag door over schrijving uit „onvoorzien" meer kan wor den gevonden. Ook wijlst zij er op, dat, indien de gold- Ieeningen van f 6000 en f 3000, waarvan de bedragen ook werkelijk voor 1914 ge bruikt zijn, in ontvang waren gebracht, het kwade slot met f9000 verminderd zoui zijln. Z. h. s. wordt deze rekening voorloopig vastgesteld op de genoiemde bedragen. XVI. Vervolgens is aan de orde de benoeming van twee assistent-leeraren en één tijdelijk leeraar aan de avondschool voor ambachtslieden, respect, voor lijn- teekenen, handteekenen en wiskunde ten behoeve .aan den cursus 19151916. Voor gedragen worden de heerenP. Kakebeeke voor lijnteekenen, F. G. C. Rothuizen voor handteekenen en J. P. Croïn voor wis kunde. De heer P. Kakebeeke wordt nnet alg. stemmen benoemd voor lijnteekenen, do heer F. G. C. Rothuizen met alg. stemmen voor handteekenen en de heer J. P. Croïn met alg. stemmen voor wiskunde. XVII. Daarop moet, worden benoemd oen onderwijzer in de gymnastiek aan de O. L. scholen B en E (m. u. 1. o. school). Voorgedragen wordt de heer C. T. Ruben, gymnastiekleeraar aan de R. H. B. S. te Goes. Benoemd wordt de beer C. T. Ruben met algemeene (8) stemmen. XVIII. De Gemeentebegrooting voor 1.916 wordt aangeboden. Ze bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 160877.391/2, met een post voor onvoorzien© uitgaven van f 2326. B. en W. vragen nog toestemming tot het doen wegnemen van 13 hoornen, aan den Havendijk, welke in verband met de ophooging van het haventerrein in den weg staan. De Raad, ofschoon het betreurende, dat die mooie boomen moeten verdwijnen, verleent z. h. s. de gevraagde goedkeu ring. Bij de rondvraag vestigt de heer Pilaar de aandacht op de hij den jongsten brand gebleken noodzakelijkheid van een goeden plaatsvervanger voor den machinist van de motorspuit,- en de heer Kakebeeke op de wenschelijkheid der inwilliging van ©en verzoek om tijdelijke ingebruikstelling, van het achtergedeelte der Beurs voor de V. V. De voorzitter spreekt een woord van dank lot de vertrekkende raadsleden Temperman en Pilaar, welke laatste een hartelijk afscheid neemt. Vlissingen. Met de dagboot zijn gister avond alhier uit Engeland aangekomen twee Engelscbe matrozen, die «enigen tijd geleden uit Groningen gevlucht waren. Zijl worden door de Engelsccbe regeering thans weder naar Groningen teruggezon den. Oud-Vossemeer Een verzoek van een aantal ingezetenen van hier aan den be trokken autoriteit om den burgemeester met verlof of ontslag uit den werkelijken dienst naar huis te zenden, is, naar ons wordt medegedeeld, weder gewezen van de hand. Nieowland. Een met een hit bespannen wagen is Woensdagmorgen op den Nieuw- landschen weg, door dat de hit voor een auto schrok, van den dijk gerold, met het gevolg dat de 350 eieren en 250 liter melk in de kar geheel verloren gingen. M. Ct. Toen Woensdag een gezelschap da mes en heeren zich per fiets van Dom burg over Westkapelle naar Middelburg begaf, werd hun aandacht getrokken door een groepje schreiende kinderen Men stapte af en toen bleek het volgende de kinderen hadden met een op den West- kappelschen zeedijk staande lorrie gere den, een der kleinen, een meisje was er af gerold endoor het voertuig overreden. De kinderen wisten blijkbaar niets beters te doen, dan maar gezamenlijk te gaan huilen. Het meisje had een vrij ernstige beenwonde bekomen, waardoor ze nogal bloed verloor en niet in staat was huis waarts te keeren. De heer C. A. Kodde van Rotterdam legde een noodverband en vervoerde de kleine naar den dokter van Westkapelle, die verdere geneeskun digen bijstand verleende, Het bleek aldaar, dat dit niet de eerste keer was, dat een ongeluk met de lorrie gebeurde. Zou het daarom geen over weging verdienen, dat voertuig zoodanig bijv. met een ketting aan een paal te bevestigen, dat rijden door kinderen uit gesloten is M. Ct.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2