Rechtszaken. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt Sociale Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Bacillus prodigiosus. Naar wij vernemen is te Zwijndrecht de bacillus prodigiosus voorgekomen in bet liuis van de familie Bdie 14 dagen afwezig is geweest. Overal vertoont zich deze bacil lus in alle kamers, in kasten enz. komt de roode kleur op eetwaren voor. Het nader onderzoek van een en ander wordt opgedragen aan dr. A. van Oven Jrscheikundige te Dordrecht („D. Ct.") Paardenmarkten en smokkel handel. Door den gemeenteraad van Druten werd besloten tot het instellen van een paardenmarkt aldaar. Alvorens dit besluit goed te keuren hebben gede puteerde Staten van Gelderland echter het advies ingewonnen van den Com mandant van het veldleger, en thans is aan den betrokken gemeenteraad ver zocht het onderwerpelijke besluit voor- loopig in te trekken, daar het bestrijden van den smokkelhandel door het instel len van nog meer paardenmarkten zeer wordt bemoeilijkt. (Arnh. Crt.) De geschiedenis van het c ij - fer nul. De nul, waarop ons geheele tientallig stelsel berust, is het jongste van alle cijfers, die wij van de Arabieren hebben overgenomen. Hoewel reeds de mathematici en astronomen der oudheid met tijdsperioden van tien jaar rekenden, was de nul hun toch onbekend, want deze is pas veel later, in de eerste eeu wen derChristelijke tijdrekening, ontstaan. Naar alle waarschijnlijkheid is de uitvin ding der nul afkomstig van de filosofische koppen der Indische geleerden, die wel licht ten gevolge van den zich steeds uitbreidende Chineeschen handelsgeest, op de gedachte kwamen, een teelten te zoeken, dat „niet", „een ding dat niet bestaat", voorstelt. Het bekende ronde nulteeken is het eerst opgedoken in de zevende eeuw in het schrift van Hindoe's en Chineezen. Het heeft nog wel vijf honderd jaar geduurd, voor het nulbe grip zijn weg vond naar Europa. Arabi sche geleerden, die in de elfde en twaalfde eeuw in Spaansclie scholen onderwijs gaven, hebben de nul hier bekend ge maakt. Zij maakten mogelijk de volledige ontwikkeling van het tientallig stelsel, hetwelk later de mathematicus Mauton van Lyon geschikt maakte voor het dage- lijksche leven. Wat men al niet steelt Een rijwielhandelaar te Haarlem verhuurde aan een jongen een fiets, 's Avonds kreeg hij de fiets met ledigen band terug. Een lek, dacht hij. Maar later bleek hem, dat de geheele binnenband verdw enen was. De politie stelt een onderzoek in. Baldadig. De woning van de arbei dersvrouw T. B. aan Steenwijk Mep- pel, is door baldadigen geheel vernield. De voorgevel en de zijmuren werden bijna geheel ingedrukt, terwijl het dak voor een groot deel werd afgebroken. Het huis stond slechts één dag onbe woond. Gennep. De brouwer v. d. Velden welke met de ledige bierkar huiswaarts keerde, kwam nabij het klooster te St. Agatha te vallen en geraakte onder de kar. Hij is eenige uren later aan de be komen verwondingen overleden. Dat er te Heerlen naast de mijnindustrie ook nog andere nijverheid bloeien kan, bewijst de jonge constructiewerkplaats „Limburg", die haar werken zelfs uit voert naar Indië. Voor eenige weken stond er op het terrein der fabriek een spoorbrug opgesteld voor onze Oost, van een model als in Nederland nog nooit vervaardigd, met een boogwijdte van 52 en 35 meter. Thans is men weer bezig met de vervaardiging van een ijzeren loods, waarvoor niet minder dan 36.000 ton ijzer benoodigd zijn. Een gevaarlijke beer. Een on geveer 22-jarig meisje kwam te dicht met een harer armen bij een der beren in den dierentuin te 's Gravenhage, waar op het dier den arm afbeet en verslond. De ongelukkige werd door den eerste- lmlpdienst verbonden en is vervolgens in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. Van het ongeluk was alleen een be ambte van den tuin getuigehij stelde nog tevergeefs alles in het werk, om den beer te noodzaken zijn prooi los te laten. De toestand van het meisje is bevredigend. Hartjesdag. In de Nieuwe Lelie straat te Amsterdam lieten gisteren on bekenden een bloempot, gevuld met kruit, ontploffen. De luchtdruk was zóó hevig, dat links en rechts in de straat de ruiten sprongen. Een jonget je werd op vijf plaat sen door de rondspringende scherven ge wond, terwijl een ander persoon een ern stige wonde aan 't oog kreeg, waardoor dit waarschijnlijk verloren is. Be beide patiënten werden in de apotheek „'t Witte Kruis" aan de Rozen gracht verbonden. De milicien W„ uit Stokkum, bij 's Hee- 'en,®ï',§i gedetacheerd bij de grenswacht te Malingen, is bij het zwemmen in den Kijn verdronken. De pogingen der ka- meraden om hem te redden, mislukten. Na een tweetal uren werd het ontzielde lichaam uit het water opgehaald. Onweer. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven Weert (L.) het ©ene onweer na het andere, alle ge-paard gaande met Zlwa- re stortregens en krakende donderslagen. De bliksem sloeg o.a. in den St. Martinus- kerktoren. Ofschoon de toren van een blik semafleider is voorzien, had de bliksem den bovensten koepel getroffen m dozen gedeeltelijk vernield. i In het gehucht Moesel werd (er plaatse genaamd ,,D-e Tup" biji den herbergier Lamerichs de voor het huis gelegen Wa randa getroffen, waarbij' de Splinters hout meters ver werden weggeslingerd. Juist op dat oogeriblik schuilde -een herder met zijn kudde schapen onder deze Wa randa. Een paar schapen werden gedood en ©en 7-tal oniver geslagen en o-ver den weg geslingerd. De hospita stond met een kind op- den arm met den herder t© praten in de deur; allen kwamen met den schrik vrij. Tusschen auto en tram. Maan dagmiddag wilde te Loosduinen de ruim 20jarige juffrouw Wassenburg wijken voor een paar auto's die elkaar op den Strandweg passeerden. Zij kwam daar door in botsing met de Westlandsche stoomtram. Een treeplank bracht haar een zware hoofdwonde toe, terwijl het rechterbeen werd gebroken. Van het lin ker werd de voorvoet afgereden. In ster venden toestand werd zij per rijtuig naar de woning harer ouders vervoerd. Een zonderlinge dief. Zat er dagmiddag j.l. kreeg de heer Van B. goudsmid te Laren (Gooi) bezoek van een zonderling heerschap, dat, den winkel binnengetreden, eenige oogenblikken moest wachten, voordat er iemand kwam. Gedurende dien tijd nam hij zijn kans waar om zich meester te maken van een aantal gouden en zilveren voorwerpen, zooals armbanden, ringen, manchetknoo- pen enz. Hij verwijderde zich weder, voordat iemand zich vertoonde en probeerde in verschillende cafés het gestolene te gelde te maden. Met een paar voorwerpen gelukte hem dit, hetgeen juist zijn ongeluk werd, want de man kon toen de weelde van al dat geld niet meer dragen. Hij raakte boven zijn bier en kwam toen op het ongelukkige denkbeeld, den goud smidswinkel nog eens met een bezoek te vereeren en trachtte daar ten tweede male zijn slag te slaan. Doch juist toen hij uit kastje een zilveren lepel en dito vork wegnam, kwam de vrouw des huizes naar voren en betrapte hem aldus op lieeterdaad. De dief nam de vlucht, doch werd aldra achterhaald door den goudsmid zelf. Deze sommeerde den man het ge stolene terug te geven, waarop deze be kende den lepel en de vork, benevens een paar mauchetknoopen, te hebben weggenomen, doch zeide het andere, dat hij nog bij zich had, in Bussum te hebben gestolen. Hoewel de heer Van B. alles als het zijne herkende, gaf de dief niet toe en zoo zat er voor den goudsmid niets anders op dan de politie te waar schuwen. De dief, die, voorzoover hij nog zien kon, zijn zaak blijkbaar als verloren beschouwde, maakte heelemaal geen aanstalten om zich uit de voeten te maken en zoodoende was het den bestolene gemakkelijk een ander te waarschuwen, die de politie van het gebeurde op de hoogte bracht. De man werd toen van al zijn onrechtmatig verkregen kostbaar heden ontlast en in verzekerde bewaring gebracht. Gisteren werd hij, na een volledige bekentenis afgelegd te hebben, naar Amsterdam overgebracht en ter beschik king van de justitie gesteld Het is een kellner uit Hilversum. (Hbl.) In beslag genomen. Gisteren morgen werd onder geleide naar Bergen- op Zoom vervoerd eene hoeveelheid van 10.000 K.G. rijst en eene hoeveelheid bloem die de vorige week bij winkeliers in beslag waren genomen. Gezouten zalm en boter op g e v i s c h t. Het zeilloggerschip „Henri en Ella", VI. 176, stuurman J. Groene- wegen, van de reederij G. Vriens, is te Vlaardingen binnengekomen met 59 vaten boter en 3 ton gezouten zalm, gevischt op de Noordzee en vermoedelijk afkom stig van een getorpedeerd schip.. Belgische uitgewekenen. Men meldt van de Belgische grens,d.d. 17 Aug.: Gisteravond is het andermaal aan 34 per sonen gelukt de grens te passeeren. Zulk een groot aantal was in langen tijd niet in eens naar hier gekomen. Het meeren- deel vertrekt naar Engeland De elec- trische versperring schijnt ook al geen beletsel meer te zijn, De Brusselsch© correspondent Van de „Vossische Ztg." meldt dal. een anonym comité de bevolking hoeft opgéwek't den 20ste;n Augustus, den jaardag van den in tocht der Duitschers in Brussel, de win kels gesloten te la,tien en zich niet op straat te vertoonen, opdat Brussel den indruk van een uitgestorven stad zal maken. Hij verwacht dat de militair© gouver neur aan zulk een streven, indien het werkelijk tot uitvoering mocht komen (waaraan hij twijfelt) „een gebiedend halt zal toeroepen." Een bjjzoRdere soort van kogels. Te Pittsburg heeft een ingenieur patent verzocht op een bijzonder soort geweer kogels welke van een reservoir voorzien zijn dat verdoovende en desinfecteerende stoffen inhoudt. Hierdoor zal er dus op het oorlogster rein pijn noch wondkoorts meer voor komen. (Vox Med.) Nieuwe wijze van wondbehanding. De Russische geneeskundige Paschkow heeft een middel uitgevonden, aan te wenden bij houw-of steekwonden, direct nadat deze zijn veroorzaakt. Het bestaat daarin dat men de wond met een laag asch bedekt, die verkregen wordt, door een stuk linnen of katoen te verbranden. Voorts moeten de wondranden met een zwachtel zeer sterk bij elkaar gedrukt worden. Dr. Paschkow heeft reeds met deze wijze van behandeling verrassende re sultaten bereikt. Van de 28 gewonden waren 25 na betrekkelijk korten tijd radicaal genezen. (Vox Med.) L'Homme Enchair.è. Londen, 17 Aug (Part.) De „Times" meldt uit Parijs dat Maandag het blad van Clemenceau „L'Homme Enkhanè" in beslag genomen is, daar de directie van het blad weigerde zich naar een be paling van de censor te voegen. Een Hollandsch geschenk aan het Duitsche Roode Kruis BERLIJN, 17 Aug. (Part De „Nord- deutsclie Allgemeine Zeitung" meldt, dat de bond van Nederlandscne tuiniers aan het Roode Kruis te Berlijn 100 cen tenaars komkommers als „liebesgabe" geschonken heeft. De komkommers wer den in een met de Hollandsche natio nale kleuren rijk gedecoreerde wagen, die bovendien met guierlandes en bloe men versierd was, verzonden. Een con- servenfabriek te Weissensee heeft de zending van het Roode Kruis aangekocht en daarvoor een aanzienlijken prijs be taald. Italië beveiligt zijn kunstwerken. De Parijsche „Illustration" doet mede- deelingen over de maatregelen, die in Italië genomen zijn ter beveiliging der kustwerken De mobiele kunstwerken zooals beel den, gobelins, wandbekleedingen, sculp turen, zeldzame boekwerken enz. zijn grootendeels in veilige kelders opgebor gen. Met de „onroerende" kunstwerken moest men andere maatregelen treffen. De monumenten zijn met houtbekleedin- gen, zandzakken enz. zoodanig verbarri- cadeerd, dat ze er als vormlooze klompen uitzien. Dit heeft men gedaan in alle steden en dorpen, die in de oorlogszone liggen. Te Bologna werden de beroemde scheve torens op zeer vernuftige wijze beveiligd. In de kerk van den H. Domi- nicus, die in 1221 in deze stad stierf, is in het graf van den heiligen Ordestich ter met een soort doodkist van hout en zand bedekt. Deze graftombe is van bij zonder historische beteekenis, daar sedert vier eeuwen aan de artistieke afwerking daarvan gearbeid werd in de 13e eeuw werkte Niccolo Pisano daaraan, in de 15e eeuw Niecolo dell' Aroa en Miche langelo, in de 16e eeuw, Alfonso Lom- bardi. Het van Giovanni da Bologna af komstige standbeeld van Neptunus, dat de fontein van Laurati op het hoofdplein kroont, werd ombouwd met een aarden wal, waarboven een houten dak werd opgericht. Boven het hoofd van het beeld werd een naar alle kanten afhel- lend dak aangebracht, opdat de eventu eel neervallende bommen daaraf kunnen glijden vóór zij ontploffen. Ravenna, dat slechts eenige kilometers van de Adriatische Zee verwijderd is, moet met eene beschieting van de Oos- tenrijksche zee- en luchtvloot rekening houden. Zelfs de eerbied voor de graf tombe van Dante Alighieri vermag niets tegen de botte „militaire noodzakelijk heid". Daarom is het Mausoleum van den grooten Florentijnschen dichter der „Goddelijke Komedie" met liooge en breede stapels zandzakken bedekt. Den zonderlingsten aanblik geeft wel Venetië, waarop alle straten en pleinen lompe houten bouwsels in plaats van eelden en monumenten oprijzen. Een begrafeni8kwestie. Voor de rechtbank Ie Middelburg* werd Dinsdag behandeld de zaak legen den Z.Ew. pastoor van Ter-neuzen, wien ten laste werd gtelegd, dat liiji op 1.9 Mei j.l. te Terneuizen opzettelijk en wlederrechte- l'ijlk, immers zonder toestemming van den eigenaar van het graf, het lijk van Ga- brielle Amelia Maria Verbroghe, in leven vrouw van O. d' Alzado, hetwelk dién dag gekist was begraven, heeft doen ver voeren naar ©en ander graf, althans: dat bijl op tijd en plaats voormeld, misbruik makende van zlijln gezag als Roomsch Katholiek pastoor, dat opzettelijk en we derrechtelijk opgraven en vervoerjen van gemeld lijk opzettelijk heeft uitgelokt, door deze beide verrichtingen den doodgravier P. de Rijick van zijnentwege door den kapelaan van Hoof te doen gelasten, aan welken last toen aldaar door den dood graver. is voldaan, althans dat hiji op tijd en plaats voormeld, zonder toestemming van den eigenaar het graf, waarin gemelde vrouw op dien dag' was hegraven, heeft doen roeren, althans dat roeren op boven omschreven 'wijlze opzettelijk heeft uitge lokt. Tegen den pastoor werd f 100 boete of 25 daigen hechtenis geëischt. MsW. Heinkenszand. De collecte voor Z. II. den Paus heeft in de Parochie van den H Blasius alhier driehonderd gulden opge bracht. Voor den Vrede. In alle kerken van het aartsdiocees is Zaterdag een herderlijk schrijven van Z. D. Mgr. II. van de Wetering voorge lezen, waarin de Aartsbisschop zijne diocesamen uitnoodigt, aan den oproep des Pausen gevolg te geven en door het houden van drie vastedagen mede te werken dat Gods straffende hand worde ingetrokken. Drie H. Missen op Allerzielendag. Rome, 16 Augustus. De „Corriere d'Ita- lia" zegt, dat de Paus het previlege, dat door Paus Benedictus XIV reeds aan alle priesters van Spanje en Portugal ver leend was, om n.l. op 2 November, Aller zielendag, drie H.H. Missen te mogen celebreeren, tot de geheele Katholieke wereld uitgestrekt heeft. Mgr. A. J. Gallier Naar de N. Haarl. Crt. verneemt, is de toestand van Z. D. H. Mgr. Gallier zeer vooruitgaande. De behandelende genees heer is zeer tevreden en Mgr. voelt zich bij voortduring wel. Wanneer geen on voorziene en onverhoopte gebeurtenissen het verhinderen, hoopt Mgr. over eenige weken gezond en wel terug te keeren. Jubileum. „De Surinamer" van 17 Juli meldt Heden is het vijftig jaren geleden, dat de toenmalige Paus Pius IX z. g. de R. K. Missie van Suriname, welke tot dan toe door eenige wereldlijke priesters werd bediend, aau de Hollandsche paters Re demptoristen toevertrouwde. De eerste Redemptoristen met den nieuwen Vicaris Apostolicus, Mgr. J. B. Swinkels, ook Redemptorist, kwamen het jaar daaraanvolgend, 20 Februari 1866 hier aan, Naar wij vernemen, zal dit gouden feest het volgend jaar op waardige wijze dooi de R. K. Missie gevierd worden. Goes. Benoemd tot hoofd der openbare lagere school te 's Heerenhoek, de heer A. Smit, onderwijzer aan de Hervormde school alhier. Graauw. Op de voordracht voor onder wijzer aan de o. 1. school alhier zijn ge plaatst de heeren Boom van Helder, Lafarre van Boschkapelle en Minjon van Axel. Examen Schoonschrijven M. 0. Geslaagd te Utrecht de heer K. Sloö- verj te Middelburg. Geslaagd voor Iloog-Duitsch l.o. mej. A. J. Pouwer, Middelburg. Resmettelijke veeziekten. De Minister van Landbouw heeft met ingang van heden verboden het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens, uit, naar of binnen een kring in de gemeenten Middelburg, St. Laurens, Grijpskerke en Serooskerke (Walcheren), als aangegeven in St. Crt 192. Vlissingen. Dinsdag had de afdeeling Vlissingen van den Ned. R. K Metaal- bewerkersbond een propaganda-avond georganiseerd met als spreker de heer Krijgsman een hunner hoofdbestuurders. De progagandaclub Thomas van Aquine en 't bestuur van den R. K Volksbond hadden bizonder propaganda gemaakt voor dezen avond. Onze R. K. georgani seerde metaalbewerkers verdienen dit ook ten volle. Dubbel te bejammeren was 't dan ook dat er aan metaalbewer kers en andere belangstellende maar 'n 40 personen aanwezig waren. Als men toch weet dat er hier een 170 R. K. metaalbewerkers zijn en zoo ontelbare andere ongeorganiseerden dan had men heel wat meer opkomst kunnen verwach ten, dan had men 't zich tot plicht moeten rekenen om te komen hooren naar 't prachtig betoog van den heer KrijgsmanTot onderwerp zijner rede had spreker gekozen „wat heeft de R. K, Arbeidersbeweging gedaan en zal zij doen in de toekomst". Waarom vakorganisatie De huidige tijd heeft zoo dringend haar noodzakelijkheid bewezen. Was zij daar niet geweest wat zouden verschillende loonen zijn omlaag gegaan 1 Daar zou geen overleg plaats jgehad hebben om. trent materialen en grondstoffenHeeft de R. K. arbeidersbeweging niet het leeuwenaandeel in 't sluiten van collec tieve arbeidscontracten. En dan 't werke- loosheidsvraagstuk Weet ge niet hoeveel duizende arbeiders in dezen tijd 'n weke- lijksclie uitkeering krijgen uit hun eigen kassen 1 Zij behoeven nu toch niet naar de steimcómité's als om 'n aalmoes. Bij 't punt van werkloozenverzekering be handelt spreker meer uitvoerig, waar deze thuis hoortBij de arbeiders zelf, bij hun organisatie. De werklozenfond sen en alle mogelijke andere fondsjes moeten niet uitgaan van de werkgevers I 't Zou dan worden een sta-in de-weg voor den opmarsch der organisatie 1 Men is op 't oogenblik nog druk doende over de inrichting waarop de verzekering zal gevoerd worden 1 't Zal gaan of een groot deel der verzekering zal betaald worden door 't rijkDit vindt spreker zeer billijk, want de oorzaak van de economische wantoestanden, waardoor werkeloosheid ontstaat, kan men toch moeilijk alleen aan de arbeiders wijten! 't Is voor een groot deel de oorzaak van de slechte economische toestand van heel de maatschappij. Hoe meer georganiseer- den er nu komen, des te krachtiger zullen de leiders der beweging hun in werking kunnen doen gevoelen op de nieuw te nemen maatregelen. Als spreker vraagt, wat zullen we in de toekomst doen, dan ligt dit in het woord vau Pius X z.g. „Alles herstellen in Christus"De R. K. Vakbeweging werkt daaraan mede door dat neer te leggen in de arbeidscontracten. Destan- den komen in onderling overleg naast elkaar te staan. Door vredelievende op lossing tusschen werknemers en werk gever. Maar wil men ons niet hooren, dan zullen we ook daar zijn om voor de arbeiders dat op te eischen. En daar om dienen allen zich te organiseeren, om daaraan mede te werken. Is 't niet voor zichzelf, dan voor zoovele anderen, die het zoo hard noodig hebben. De Christelijke liefde vordert dit van ons Katholieken. Van 17 en 18 Aug. GOES. Huw. aangifte: 20, Adriaan de Jonge, 29 j. jm. en Adriana Pieternella Greep, 27 j. jd. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Otte, jm. 26 j. en T. Rouffaer, jd. 25 j. Getrouwd: J. T. A. Reijnaert, jm. 24 j. en J. V. Jansen, jd. 26 j. Bevallen: S. Petiet, gebi Roth, d.; C. F. Jacobse, geb. Wondergem, d.; J. M. Westerveld, geb. Laport, z. Overleden: W. P. Tevel, 2 j., z. Hulst, 16 Aug. 1915. Aanvoer redelijk. Prijzen onveranderd. Tarwe f 13.—, Wintergerst f 14.25, Rogge f 11.50, Haver f 15.Kookerwten f 17.50, koolzaad f32. Oostburg, 18 Aug. 1915. Oude Tarw e f 13.50 a f 14.50, Haver f 15.25 a i 15.50 Nieuwe wintergerst per 100 K.G. f 14.50 a f 15.Paardeboonen f20.a f21. Zomergerst fa f— Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 17 Aug. 1915. Groote veiling. Jutten f7.20, Beurre d' Amanli, 2e soort f4, Beurre de Merode f8.50, Clapp's Fa vorite f9.40—f 12.50, Coalin Keswick f4.10f6.20, Jamboonen f5, alles por 100 K.G. Klein© Veiling. Clapp's Favorite 812 ct., Beurre d' Amanli 811 ct., Beurre do Merode 810 ct., Beun-e d' Aremberg 45 ct., N.-1I. Suikerpeer 6—8 ct., Goesche Markt- peer 45 ct., Wittebroodspeer 34 ct., Beurre Giffard 8—10 ct., Bon. Chrétien William 59 ct., Berglamotten 68 ct., Scharlakenpeer 5—6 ct., Keizerinnen 4— 5 c.t., Coalin Kesivick 3—7 ct., Lord Suf- field 58 et., Monx Coalin 68 ct., Zoete Koolappel 68 ct., Zomeraagt 36 ct., The Queen 810 ct., Striepeling) 46 ct., Witte Pruimen 1522 ct., Roode id. 610 ct., Kroosjes 4—5 ct., Jamboonen 45 ct., Boontjes 1012 ct., Aardappels 34 ct., Charlotten 45 ct., Witte Ajuin 23 ct., alles per K.G.; Perziken 8—10 ct., Komkommers 2—3 ct., Abrikozen 2 ot., Roode Kool 7 ot., alles per stuk; Augur ken 2025 ct., per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 17 Aug. Claps favorite 9—121/2 ct., N. H. Suiker 5—8 ct., suikerijpeer 4—5 ct., Kraaipeer 4i/2 et., Dirkjes 4—41/2 ct., Bergamotten 5 ct., Keizerinnen 41/2 ct., perzikappel 5 ct., tarweappel 4—5 ct., Codlin Keswick 61/2 ct., Charlemoski 61/2—7 ct„ Lord Suffield 47a ct., 'Zoete St. Jan 7i/29i/2 ct., Honds muil 5—7 ct., Bismark 71/2 ct., princeprui- men 12 ct., witte wijnspruim 2032 ct., burbankpruim 1425 ct., oogstpruimen 911 ct., blauwe druiven 3543 ct., thomaten 1118 ct., frambozen 47 ct., uien 12 ct., snijboonen 617 ct., suiker- boonen 421 ct., peulen 23 ct., alles per K.G., dubbele witte wijnpruim 2 ct., vijgen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3