de COLBERT COSTUMES MAR MAAT f30. FLAGONS EAU-DE-COLOGNE ABDIJSIROOP de Oppervruchten, de Appels en Peren, H. RABBERS Co., Grafmonumenten LUISTER: de Appels, AANBESTEDING. Een net Meisje ui. oot. elegrafie. ieuws. 409e Staatsloterij. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Marktberichten. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE H. Bij Inschrijving te koop Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggen gebouwen Voorradig DIVERSE SOORTEN Firma Gebr. Mulder, Goes. Borst- en Asthmalijders. publiek verkoopen: publiek verkoopen: perceel GROND, GEBOUWEN, Meubilaire Goederen, Openbare Verkooping. reling Goes orm', o tider or den Ter- and, kolonel veer, waren stemming, snige exoer- na de troe- het woord hooger ge- de oudsten en ijver en stgenoemden kolonel het nanschappen doen, ten- het Vader- ehoeven. Na ïebben geuit seling, drukte teleurstelling ieeling Goes ioeveel jonge lid, die hunne :n aanbieden. Koningin en iel zijne toe- cteur, ligt er ,t er nog een >ngelui, man- tn leven, op :n Landstorm niet gaarne ïn oorlog do was; dat wat len blijft. Wij tegendeel, als Maar worden en, valt men gereed iïja. dan ook voor nog een groot urnen in den 30—40 jaar J® vrijwilliger .vielrijders zijn >es, hetzij uit er wordt zoo ezigheid reke- ige reden, kan len toegestaan wien de in an. ngen gevoelen te geven, edacteur, voor der Afd. Goes en Landstorm. in Zeeland. Colenbrander, is hersteld in li commandant luis en van de de Maas. Kapi- de la Sablon- nctie belast, is en t ingevoegd lenige schepen ihelde worden mder bevel van nen. erandering van R. Ct.", gelegen op een dersche- Schelde op het er zee Coenen n de boven hem ie de jLussanet. legrafie te Hoek n en vervangen igericht station. (N. R. C.) uniform of van Köpe- dt men aan het voor cenige da- in 't hotel B. te officier had den baarheid te ge ar en liep dage- len tweeden dag leed reeds vélen wel zoude zijn. iter had er lont vreemd heer in en wilde zich nu want, .'t kon inbreker of on, derden dag van r, werd de hotel- iter ondervraagd, De hotelhouder m redenen boven er verscheen de nog wel met een kon verzet ko- logé te spreken, den wensch der icier kenbaar en net een lachend en arres'.eeren. ïierop in zijn uni te heeren der Wét. uniform! alleen kwijlt en zonder Jaarlijksche Aanbieding van Goedkoope Costumes naar maat a f30.—. Lange Delft B 117, Middelburg. Gedurende de maand Augustus zullen wij een GOEDKOOPE AANBIEDING houden van Extra groote maten 10 pCt. VERHOOGING (en niet met 10 pCt. korting, zooals in de vorige annonce gemeld was). ook maar het minste onderzoek in te stel len of do persoon in kwestie gerechtigd was de uniform te dragen, dropen de hoe ren onder hot stamelen van „plicht" af. In 'tnauw. Even buiten het dorp Erichem (gem. Buren) was iemand op oen hollen boom geklommen en bijl ongeluk binnen in den hollen stam gevallen. Men riep de hulp van een timmerman in, die den gevangene, na geruimen tijld, be vrijdde, door eene groote opening in den boom te maken. Vergiftiging vis honden. In de gemeente Almelo heeft den laat- eten tijd honden-vergiftiging op groote schaal plaats door middel van strychnine. Niet alleen op jachthonden wordt hot vergif gelegd, maar ook langs publieke wegen. Gedurende die laatste weken zijn niet minder dan een vijftig dieren, waar onder verscheidene luxte pxemplaren, ge dood. Geregeld wordt de politie met de vergiftigingsgevallen in kennis gesteld, doch het mag haar niet gelukken de(n) dader(s) te ontdekken, i In de plaatselijke pers wordt het denk beeld geopperd om een paar rechercheurs aan te stellen. Treinontsporing. Nabijl Bun- nik ontspoorde Woensdag een der wagens van een trein, waardoor nogal wat trein- vertraging ontstond. De wagen werd ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Tïjlgers ter Sumatra's Oost kust. De „Sum. Post" schreef, dat eenigle tijgers op den weg van Kwala Namoe de ossen aanvielen, gespannen voor een vier- tal met tabak beladen karren. „Een der Javaansche karrevoerdiers, die door het geweld uit zijn halven dommel werd opgeschrikt, hief een vervaarlijk ge schreeuw aan, waarin hij door zijn mak kers gevo'gd werd. Waarschijnlijk ten ge volge hiervan sloegen de tijgers op de vlucht. Intusschen waren twee der ossten ernstig gewond geworden. Aan een was een heele lap vlieesch uit het achterlijf gerukt. Een der beide osslen moest worden doodgeschoten, de aadere is nog onder behandeling van den veearts. Voor liefhebbers van de tijgerjacht is er een prachtig karwïjtje aan deif winkel". 2e klasse, 4e lijst. Trekking 12 Aug. f 30: 2947 2982 3578 8078 der „loopgraven te hernemen, welke wij voor Hooge verloren. Tusschen beide pun ten had een hardnekkig artilleriegevechl plaats waarbij aan beide zijden zware verliezen vielen. Ofschoon de Duitschers de linie van MeninYperen niet bijzonder verstek ten, hebben zij toch meer machinegeweren ter hunne beschikking als ooit te voren. De vijand trachtte het Yserkanaal in den Belgischen sector op verschillende tijd stippen te overschrijden. De Belgen hiel den zich bewonderenswaardig. Londen. Uit Athene wordt aan de „Daily Chronicle" geseind: Op het schiereiland Gallipoli zijn de opera ties op zeer groote schaal hervat en het laatste nieuws is over het algemeen zeer gunstig. De slag heeft voornamelijk om Krithia plaats. De geallieerden, zeer ver sterkt, vielen de Turksche stellingen aan en veroverden op schitterende wijze twee vijandelijke linies. Volgens Fransche officieren heeft 3eze bezetting een belangrijke strategische be- teekenis. In de streek van Achibaba had den intense artilleriegevechten aan beide zijden plaats. Bij Ariboernae werd een Britsoh ba taljon door een buitengewoon hevigen vij andelijken aanval genoodzaakt 300 yards terug te trekken; onze positie js daar door echter niet verergerd. Gedurende de zen aanval vlogen 3 vijandelijke vliegers over onze stelling, aldus de Turkschig artillerie de richting aangewende. Berlijn. (Part.). Het Atheensehe blad „Mecnasty" bericht uit Tenedos dat de Engelsche en Fransche troepen nog sleeh's zeer kleine detachementen van hoogstens 300 man naar Gallipoli overgebracht heb ben wegens het groote risico hij het op blazen van grootere transporten dooi duikbooten. t Rome. (Officieel). Wij. sloegen twéé Oostenrijksche aanvallen op den Viozkam over gletchers heen, in den nacht van Maandag, die den vijand had ondernomen, af. Dit geschiedde op een hoogt© van 3337 meter. Vrij onbelangrijke gevechten hadden plaats in Cadove. In de Karst niets bijzonders. ts Parijs. Volgens de „Roma" zou ,de Paus, meer dan ooit, besloten zijin om met alle middelen, die hem ten dienste staan, in het belang van den vrede werk zaam te zijn. Z. H. zou zelfs voor geen mislukking terugdeinzen en zich nogmaals tot de verschillende staatshoofden, in het bijzonder tot de Keizers van Oostenrijk en Duitschland, wenden. De Paus is voor nemens de medewerking in te roepen van het episcopaat over de geheele wereld en denkt aan de b'ijeenroepinig van ee(n algemeen concilie J>e Rome. Hetzelfde blad meldt, dat de Paus een persoonlijk beroep heeft gedaan op de president der Amerikaansche republieken en van den Zwitserschen bondsraad, op den Koning van Spanje en op de Scandi navische vorsten, teneinde een wapenstil stand te bewerken, welke het aanknoopen Van vredesonderhandelingen mogelijk zou maken. (Wijl geven bovenstaand bericht onder voorbehoud hier weer. Red.) 13 Aug. 5 uur 's namiddags Berlijn.(Off.) Onze marineluchtschepen hebben in den nacht van 12 op 13 Augus tus den aanval op de Engelsche Oost kust hernieuwd en de militaire werken van Harwich gebombardeerd. Onz,e vlie gers zijn ongedeerd teruggekomen. Parijs. Het avondcommuniqué luidt Door nieuwe aanvallen kwamen de Franschen weer in het bezit van een ge deelte van de loopgraaf die verloren ging ten Oosten van de weg Vienne le Chateau- Binarville. In Woevre en de Vogezen vrij hevige artilleriegevechten. Londen. De correspondent van de „Daily Chronicle" meldt uit Noord- frankrijk: Gedurende de jongst© gevech ten bij Hooge, wonnen wiji verder ter rein. Te oordeelen naar het groote aan tal personen, die aan het hoofd gewond werden, hetgeen aan de nieuwe methode van de loopgravengevechten is te wijiten, is het thans noodzakelijk een hoofduit rusting aan te schaffen, die onze troe pen betere bescherming zal verkenen. 3inds 4 Aug. hebben wij voortdurend po gingen aangewend, teneinde die gedeelten Middelburg, 12 Aug. 1915. Ter graanmarkt van heden was geen aan voer, bijgevolg geen noteering. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.77v. a f0.voor particulieren f0.80 per Vu kiló. Eieren f 5.40, voor particulieren f 5.80 per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der landb. ver. Boter f 0.77V2 a f 0.voor particulieren f 0.80 per */a kilo. Eieren f5.40, voor particulieren f5.80 per 100 stuks. 1 Zierikzee, 12 Aug. 1915. Tarwe f 13 a f 13.50, Haver f— a fWintergerst f14.a f 14.25, Zomergerst fa fChevalier f 14.— a f 14.50. per 100 K.G.Rogge f a f Bruine Boonen f afWitte boonen fa f Kook erwten f a t Kroonerwten f af Schokkers f a f Aardappelen f0.a f0.— per H ,L. Karwij f a f Ajuin f 0 a f 0 per 50 K.G. Koolzaad fa f— Zierikzee, 12 Aug. 1915. Boter winkelprijs f 0.775 a f0.per '/2 K.G. Eieren f 1.40 a f0.kleine Eieren f0.—Eendeieren f0.a f0. per 25 stuk. Aanvoer Boter 97 K.G. Aanvoer Eieren stuks. AMSTERDAM, 13 Aug. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f2.20 a 2.80 Zeeuwsche bonte f 3.— 3.20 Zeeuwsche blauwe f3.—„3.25 Andgker bonte f3.—„3.40 Andyker blauwe f3.—„3.20 Andgker muizen, groot f2.60 „2.80 Schoolmeesters f3.— 3.40 Friesehe borgers f2.60 „3.— Ypolder borgers f 1.90 „2.10 Eigenheimer poters f130 „180 Hillegom eigenh. groot f 4.— 4.40 Hillegom eigenh. klein f 2.80,0.— Aanvoer 12 ladingen. Van 12 en 13 Aug. GOES. Ge-boren: 11, Anna Maria, d. v. Johannes Gerardus de Graauw en Eliza beth Adriana Jacobs. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Steu- tel, jm. 23 j. en Joh. Lahr, jd. 20 j. Gehuwd: R. Dirven, jm. 23 j. en S. F. Geilman, jd. 19 j. Bevallen: S. Houmes, geb. Willeboord- se, z. Overleden: Jac. Jonkman, 24 j., ongeh.; E. Meeuwse, 61 j., weduwe van J. M. Maas. Van 411 Aug. ZIERIKZEE. BevallenA. M. van Biene, geb. Damen, 'zE. Veenstra, geb. Wil- lemse, d. OverledenH. Klomp, man van M- Snij ders, 33 j.; jonkvrouwe L. L. A. J. M. van der Schueren, echtg. van ml. E. J. H. Af. van Rijckevorsel. Tot onze diepe droefheid over leed hedennacht, in den ouder dom van 34 jaar, onverwacht, doch voorzieD van de H. H. Sacramenten der stervenden, mijne innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorg zame Moeder, Jonkvrouwe Lucia Louisa Alphonsa Josepha Maria de van der Schueren. Zierikzee, 11 Augustus 1915. Uit aller naam, Mr. EDOARD VAN RIJCKEVORSEL. Verzoeke geen bloemen of kransen. Eenige en algemeene kennisgeving. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat L 5 en 6. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandsteenen, SlIJpsteenen, Trottoirbanden, Straatkeien, em. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Nier- en Blaaskwalen. Velen hebben verschrikkelijke kwellin gen doorstaan tengevolge van nier- en blaaskwalen, waarvan zij geen hinder zou den gehad hebben, wanneer zij de waar schuwende eerste verschijnselen niet ver onachtzaamd hadden. Hoofdpijn, pijn in den rug, pijnlijke lede maten, duizelingen, verstoorde slaap, een voortdurend vermoeid gevoel, koude han den en voeten, blazen onder de oogen, rheumatische pijnen, urinekwalen van velerlei aard, dit alles zijn waarschuwin gen, dat uw nieren haar werk niet behoor lijk Verrichten. En van het werk der nieren hangt de gezondheid van het geheele lichaam af, want de nieren filtreeren de onzuiverheden uit het bloed. En als deze vergiften want het zijn vergiften in het bloed achterblijven, volgen onge twijfeld ziekten van zeer pijnlijken en verwoestenden aard als niersteen (nier koliek), jicht, rheumatiek, waterzucht, ischias,uremie (urinezuurvergiftiging). Het heeft geen doel om de plaatselijke verschijnselen te behandelen. Werkt on middellijk in op de oorzaak van uw kwaal de nierendoor het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, welke rechtstreeks op de nieren werken en haar opwekken, versterken en genezen. Zij her geven aan de nieren haar oude kracht en gezondheid, waardoor de oorzaak van uw kwalen wordt opgeheven. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 11.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. 14 van B0LD00T, SANDERS, FARINA en No. 4711. LIMONADE ESSENCES in ver schillende smaken. INMAAK-ARTIKELEN, zuiver Azijn zuur. enz. enz. wassende in den boomgaard in den Zimmermanpolder onder de gemeente Rilland. Inschrijvingsbiljetten worden in gewacht vóór of op Zaterdag 21 Aug. a.s. bij den heer W. F K. LENSHOEK te Kloetinge, bij wien, evenals bij den Opzich ter M. SENTSE, in voornoemden polder, de voorwaarden ter lezing liggen. Gij kunt genezen, wanneer gij niet eigenwijs zijt. Schenkt vertrouwen aan de beroemde Abdijsiroop, die door vele duizenden lijders aan asthma, borst-, keel- en longaan doeningen, geroemd wordt Volgt hun raad, gebruikt ook de onschat bare aanbevolen bij asthma-, borst-, koel en longaandoeningen, heeschheid, keel pijn, bronchitis, hijgingen, influenza, hoest, verkoudheid, hooikoorts, kink en slijmhoest. Werkt verste kend op borst en longen. Lost de vastzittende slijm op, schaadt nooit. Flacons van fl.f2.en f3.50. Eisclit onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. De Notaris M. C. SCHRAM te Krui- ningen zal op des nam. 2 uur in „Het Wapen van Zee land" te Kruiningen, tegen contante betaling, wassende in de volgende boomgaarden te Kruiningen, als; 1. In den Grooten hoek achter het dorp, van dhr. DE BECKER—REMY te Brussel. 2. In de Oude Putten, van dhr. L. NIEUWENHUIJSE te Kruiningen. 3. Nabij de Hofstede van dhr, J. Blok Dz., van dhr. A. BLOK te Rilland-Bath. 4. Aldaar van Mej de Wed. JOHs. BUTIJN te Rilland-Bath. 5. wassende in den boomgaard achter de hofstede van dhr. Corns. Zanddijk te Waarde. 0p Zaterdag 21 Augustus 1915, zullen Burgemeester en Wethouders van Kloetinge, des namiddags ten 2 ure, in hel Gemeentehuis aldaar, onder nadere goedkeuring trachten aan te besteden: Het verharden met Waalklinkers van den Achterweg, het vernieuwen der bestrating van den weg naar het Noordeinde en het vernieuwen van de Keibestrating aan de Oost zijde van het Marktveld, alles met aanverwante werken. Aanwijzing, beginnende aan het z. g. n. Slop, geschiedt op Zaterdag 14 Augustus a. s., des namiddags ten 2 ure. Bestek is voor zoover de voorraad strekt tegen betaling van f0 50 ver krijgbaar bij den Architect J. W. VAN DE WEERT W.Jz. te Goes, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. gevraagd voor het MAGAZIJN en bijbe- hoorende werkzaamheden. Adres: Piano- en Orgelmagazijn, Turf- kade D 26, Goes. De Notaris F. VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op Donderdag 19 Augustus 1915, des avonds 7 uui in het „Slot Oostende" te Goes, ten veizoeke van de Erven M. Heinsdijk tot 30 Juni 1974 van een aan de Pieter Jasperstraat, achter de Gasfabriek te Goes, met de zich op dien grond bevindende kadastraal bekend gemeente Goes, Sectie A no. 406, groot 1 are 46 centiaren, te aanvaarden bij de betaling der koop som vóór of op 14 September 1915 en des namiddags 2 uur aan het te veilen pand om contant geld, als: Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Kachels, Koper-, Glas- en Aar dewerk en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. De. Notaris C. VAN DISSEL te Goes, zal op Dinsdag 24 Augustus 1915, des namiddags om 3 uur, te Goes, in de „Prins van Oranje", tegen contante betaling, PUBLIEK VERKOOPEN: A. Voor de heeren Fransen van de Putte en Zoon te Goes: 1. Groeiende te Kapelle: a. in den grooten boomgaard in Galg oord b. in den kleinen boomgaard aldaar; c. in den boomgaard aan den grind weg in Eversdijk. 2. Groeiende te Goes: In den boomgaard aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk, genaamd „het Molentje". Te bezichtigen Zaterdag en Maandag vóór de verkooping van 13 uur. 3. Groeiende te Baarland: a. In den boomgaard aan den Grind weg; b. In den boomgaard bij de Kerk. B. Voor het Burgerlijk Armbestuur van Goes: Groeiende te Kloetinge in twee boomgaarden aan den Heernisseweg genaamd „Vlieguit" en „den Berg" Groeiende te Goes, in den boom gaard aan het Vogelenzangsche Weegje. V oorts: C. de OPPERVRUCHTEN in den boomgaard te Goes aan den Oost singel, achter D. Boel. Te bezichtigen Zaterdag en Maandag vóór de verkooping van 13 uur. D. Voor den heer L. van Baaien te Rilland, de OPPERVRUCHTEN, inden boomgaard „Het Paradijs" te Rilland. Dagelijks te bezichtigen. De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes, zullen Dinsdag 24 Augustus 1915, des namiddags om 3 uur, in café Bou- deling te Goes, voor dhr. A. v. d. VELDE q. q. VERKOOPEN: groeiende in den Biezelingschen Polder, ln één perceel. Betaaldag 1 December 1915.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3