J r K. BRANTS. K. BRANTS H. RABBEffl UIT ZEELAND. !i" KERKNIEUWS ONDERWIJS Leger en Vloot. Landbouw en Veeteelt Rechtszaken. Inbonden Stukken. posterijen en Telegrafie. Gemengd Nieuws. 409e Sfaatsloterijl Laatste Berichte Van het Oorlogsveli ruimte tusschen keuring en oproeping ge leidelijk grooter kunnen worden, zoodat voor de lichting 1913 en volgende te ver wachten valt, dat de gewenschte tijdruimte van een maand zal kunnen worden ver kregen. Met één zet moet hij den Raad in. Begrepen Accoord en de zege is ons. P. S. Laat U niet lijmen met de goed- koope reclame Tiery of Pols is een volksman. Denk er om dat evenals er proletariërs-met-een hoed-op zijn, zoo zijn er ook volksmannen met een hoed op. 't Zit 'm niet in de kleeren, maar in het hart. Welnu, het hart van onzen candidaat Goes Een laatste woord. En zoo gaan we dan Maandag 16 Augustus a.s. een lid kiezen voor onzen Gemeenteraad. Wij kiezen natuurlijk den besten want wie heeft ooit, als hem de vrije keus van iets gelaten werd, het slechtste genomen Te meer, wij kiezen niet voor ons zeiven maar voor een ander, de ge meente n.h, die wij als goede burgers een zoo goed en bekwaam mo gelijken raad willen verschaffen met mannen erin, die er niet zitten puur als ornament, of als jabroers, maar als "degel ij ke, zelfstandige mannen, die weten wat zij willen, mannen met haar op de tanden die vanzich af weten te b ij t e n als onze beginselen in bet gedrang komen. Mannen eindelijk, die het belang van de gansche ge meente, dus van alle standen en klas sen der bevolking met ij v e r en on partijdige zorg willen behartigen En dan vragen wij U in gemoede als gij Tiery, Pols en Brants naast elkaar zet, steekt dan niet Brants boven hen uit in geestesgaven, in bekwaam heid, in populariteit als een Saul in lichaamsgrootte boven de Israëlieten Pols? De Esdeapeeër, de man van hetveel beloven en weinig geven doet de gekken in vreugde leven", de aanhan ger van de richting, die als zij aan het bewind is óf den boel in de war steurt, óf datgene doet wat zij vroeger aan de „bourgeoisie" verweet Bewijs Volgens de theorie der roode broederen behoor de de straat vrij te zijn voor de manifes taties der „zelfbewuste" proletariërs. Op bonderden toonaarden werd dit lied in dertijd door „Het Volk" gezongen. Goed, Nu werd in het „roode" Zaandam, waai de S.D A.P oppermachtig ten stadhuize zetelt, onlangs een vergadering gehouden der Vrije Socialisten tegen de Land stormwet. Dat ging zeker volkomen vrij en ongehinderd daar in het roode Para dijs van „Vrijheid, gelijkheid en broeder schap"? Mis,' lezer. De vergadering werd door de politie uiteengeslagen en liet hoofd dier politie, de socialistische bur gemeester, had niet alleen de agenten op de manifestanten afgezonden, maar zelfs de militaire macht te hulp geroepenl Tableau Tiery dan De tijden zijn voorbij, dat de Katholieken zich laten bedotten door politieke cameleons, die van kleur ver wisselen naarmate men ze in een ander licht ziet. Een Roomsch Katholiek, die tegelijkertijd liberaal is, be stuurslid van een vrijzinige kiesvereeni- ging, kan nooit de vertrouwensman aer katholieken zijn, dus ook nooit de candidaat op wien de Katholiek, die zich zeiven respecteert, zijn stem kan uitbrengen. Ja, wij gaan een stap verder en zeggen: Zoo iemand kan ook de vertrouwens man niet zijn der vrijzinnigen. Want één van de twee óf hij is waarlijk Roomsch Katholiek óf hij is hot niet. Is hij het, dan kan hij niet vr ij zinnig zijn, al maakt hij het zich honderdmaal per minuut wijs. Het Katholicisme beleefd, zooals het beleefd moet wor den, beïnvloedt den geheelen mensch, op kerkelijk, sociaal en staatkundig gebied. Het Katholicisme, beleefd zooals het beleefd moet worden, beïnvloedt den mensch overal, in de kerk, in huis, in zaken, opstraat, aan de stembus. Het Katholicisme, beleefd zooals het beleefd moet worden, beïnvloedt den mensch altijdniet alleen 's Zondags onder het uur van de hoogmis, maar ieder uur, dat Gods goedheid hem te leven schenkt. Niemand kan twee heeren dienen. Wie waarachtig liberaal is, kan niet waarachtig Katholiek zijn en omgekeerd. De liberaal-Katholieken behooren dan ook, Gode zij dank, tot de uitstervende soort. Dus geen Pols, geen Tiery. Wel, dan is Brants onze man en ook zeker de uwe, niet waar lezer? Gij zult toch niet aan de Goesche vrijzinnigheid de gDedkoope victorie van hun gekozen candidaat gunnen door u w thuisblijven Gij wilt toch niet den goeden naam der Katholieke partij, aan stembus bij stembus hier in Zeeland gewonnen, door uwe laksche houding als ge thuis blijft helpen weggooien Gij wilt toch niet wijzer zijn dan uwe kiesvereeniging, dan uw leiders, dan uw voormannen die u zeggen Katholieke kiezer, die Maandag wordt opgeroepen om uw burgerplicht te vervullen, wees verstandig en ontruk aan de liberale overmacht den zetel, die de Rechterzijde eerlijk toekomt. Help Brants erin. Trekken wij dus op, Maaudag a.s., eens gezind voor den candidaat der Rechter zijde, den heer klopt warm voor het volk. Dus nu komt hij er zeker in Prachtig Aanplakbiljetten aan verschillende winkels lner ter stede melden, dat het door de militaire kapel, directeur J. v. d. Glas, hedenavond alhier te geven concert is uitgesteld tot Dinsdag 17 Aug. a.s. In de heden alhier gehouden Ver gadering van Ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke" waren tegenwoordig 53 personen uit brengende 101 stem. Nadat de voorzitter met goedvinden van de vergadering verschillende com- missiën heeft aangewezen, wordt een brief voorgelezen van Gedeputeerde Sta ten waarin dit college bericht dat het niet genegen is om aan provinciale staten een voorstel te doen tot het belasten van de gebouwen naar hunne waarde. Het Bestuur stelt voor om naar aan leiding van dit schrijven haar te machti gen om op eerstkomende vergadering met een nieuw voorstel te komen wat door dhr. Pilaar wordt toegejuicht. Dhr. A. Dekker zag liever dat dit voor stel voor goed van de baan ging om re denen door hem in een vorige vergade ring medegedeeld. Dhr. A. Arnoldi zegt, dat ook hij het toejuicht dat dit voorstel nog eens ter bespreking komt, maar dat het alsdan blijken moge dragen dat het eerst door het bestuur flink en oordeelkundig is behandeld, in welk geval spr. zeer waar schijnlijk op een volgende vergadering zich als voorstander zal doen kennen. Het met zorg samengesteld verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Aangaande de rekening wordt bij monde van den rapporteur dhr. Pilaar verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat was ont vangen f280589.35,uitgegeven f236085.55, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven f44503.80. Van deze f44503.80 moeten nog inge wisseld en betaald worden 3 coupons a f 18 75, twee obligaties ieder groot f 5000 en elf coupons groot f 100 waar door het werkelijk goed slot bedraagt f33347.55. Dit dit goed slot zulk een hoog bedrag is komt voornamelijk door de tijdsom standigheden, waardoor verschillende werken achterwege zijn gebleven. Besloten wordt om op voorstel van het Bestuur op de begrooting 1916—1917 een post uit te trekken groot f 16000 voor vernieuwing van afvoerbuizen van het stoomgemaal en bijkomende werken. De heeren Peman Kakebeeke en Arnoldi wijzen er op, dat aankoop van huizen en uitvoering van de daarmede in ver band staande werken, publiek plaats moet hebben, wat door den vooizitter wordt toegestemd. Op de aanbeveling van 3 personen in de periodieke aftreding op 3 Nov. 1915 van den heer J. Oele Hz. als Dijkgraaf, wordt als eerste candidaat gekozen Dhr. J. Oele met 90 stemmen van de 100, tweede candidaat dhr Vereeke met 82 stemmen, derde Candida it dhr. W. Dekker met 65 stemmen. Nadat bij de ronddraag dhr. P. Poleij te Ierseke nog eenige vragen stelt aangaande het op- grinden van den Ouden dijk te Ierseke, sluit de voorzitter de vergadering. - boor de Goesche slagers is onder staand telegram verzonden aan Zijln Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. „Minister, Landbouw, Nijverheid, Han del: 's Gravenhage. Noodgedwongen moeten de Goesche slagers 23 Aug. den verkoop van varkens- vleesch stop zetten, wijl hier geen var kens meer zijn en elders fabelachtige prijzen gevraagd worden, die de krachten te boven gaan. Zij verzoeken, Uw Excellentie dringend, te helpen, door de Regeeringsvarkens te zenden. Namens de Goesche slagers, DE VRIEND, Voorzitter. Middelburg. Donderdagmorgen werd door \een agent aangehouden P. G., die op den Burg in beschonken toestand liep. De man verzette zich zoo, dat de gemeenteveld wachter van Heinkenszand en een militair te hulp moesten komen om hom naar de wachtpost op de Markt over te bren gen. Gisterenavond begaf de politie zich naar den Nieuwlandschen weg omi een on derzoek in te stellen ten huize van H. P., in perceel V 146 aldaar, welke P. reeds op 24 Juli werd verbaliseerd wegens over treding der drankwet en die thans weder van zulk een overtreding verdacht werd. P. heeft namelijk geen vergunning of ver lof. Onderweg ontmoetten de inspecteurs den rijksveldwachter-titulair uit Veere en een rijksveldwachter uit Arnemuiden, wien zij verzochten met hen mede te gaan. In de woning van P. werd een per soon onder gelag aangetroffen. Een pa- der onderzoek leidde tot de in beslag name van 32 fleschjes- bier, 5 fleschjes limonade en een fleschje champagne pils. Tegen P., zijn vrouw en zijn zoon werd procesverbaal opgemaakt. Vlissingen. Een 13-jarige jongen heeft Woensdag op een treinbuffer de reis meegemaakt naar Roosendaal, alwaar hij werd aangehouden. M. Crt. Kapelle. Een ongeluk dat nogal goed afliep. Woensdagavond is op den weg naar Kloetinge niet ver van deze gemeente het paard van een huur rijtuig van den stalhouder O. uit Goes en bestuurd door den koetsier De M., ge struikeld en met rijtuig en al in de sloot langs den weg gevallen. De inzittenden, de heer en mevrouw Z. R. uit Goes wisten pog juist bijtijds uit het rijltuig te springen. De koetsier kWam met een salto mortale aan de overzijde der sloot terecht. Met ïjlling^ toegeschoten hulp gelukte het paard en rijtuig uit de sloot op den weg te krijgen; dat ging echter niet ge makkelijk, wijl het paard op zijn rug in de sloot lag. Met een kapotten boom en beschadigd tuig liep ten slotte het ongeluk af, maar het had erger kunnen zijln. Van anderen vernamen wij, dat hel paard, dat voor het rijtuig liep, blind was Rilland-Bath. Woensdagmiddag werd door de politie alhier aangehouden de milicien-soldaat F. A. de J afkomstig uil Sprundel. Hij stond in het Algemeen Politieblad van 1914 gesignaleerd, en werd daarom naar het linis van bewaring te Middelburg overgebracht. (Z,.) Baarland. Woensdagmiddag daalde hier op een stuk weiland een kabelballon van Duitsche herkomst. De ballon werd op geborgen in het gemeentehuis. (Z.) Koewacht. Deze week heerschte er eiken dag een eigenaardige drukte aan de afscheidingsdraad. Het was namelijk toegestaan, dat het graan, hetwelk op akkers gegroeid was, die aan Belgische eigenaars toebehoorden, door Nederland sche arbeiders mocht afgedaan wordei en dan over den draad aan de Belgische landbouwers overgegeven worden. Bij dit overgeven waren tegenwoordig aan deze zijde een paar Nederlandsche mili tairen en de rijksontvanger, aan de andere de Duitsche wacht, die nauw keurig toekeek of er tusschen de schooven niet een of ander verborgen was. Ondanks de strenge afsluiting der grenzen, gelukt het zoo nu en dan toch nog een enkelen Belg op den Nederland- schen bodem te komen. Hoe Z' dit aan leggen is voor velen een raadsel. Zeker is het, dat ze daarvoor de hulp inroepen van een paar personen, die goed met de electriciteit vertrouwd zijn en zich voor die hulp goed laten betalen. I Dinsdag is een Duitsche soldaat, die aan den draad werkzaam was, door den stroom gedood. Donderdag had hier eene openbare vergadering van den gemeenteraad plaats; waarop alle leden tegenwoordig waren, behalve de heer J. Kips. De secretaris gaf lezing van de volgende ingekomen stukken 1Brief van Gedep. Staten van Zeeland, dat zij goedkeuring verleenen van het Raadsbesluit van 21 Mei 1.1., tot verhoo ging hoofdelijke omslag. Wordt voor ken nisgeving aangenomen; 2. Adres van P. v. d. Walle, telefoon houder, waarin hij voor meerdere werk zaamheden wegens den oorlog eiene toe lage vraagt. Besloten wordt eene toelage te verleenen ya,n f30. Alsnu komt in behandeling de aanvrage van subsidie van het bestuur der be waarschool. In de vorige vergadering waren daaromtrent de stemmen gestaakt. Daarom kwam opnieuw aan de orde het voorstel van den voorzitter van f 250 's jaars en van den Vleeschouwer van f 200. Na langdurige besprekingen wordt tot stemmen overgegaan en wordt het voorstel van den voorzitter aangenomen met 3 tegen 2 en 1 onthouding. De sub sidie zal ingaan op 1 Januari 1916 en Wel voorloopig voor den tijd van één jaar. De geloofsbrieven van de herbenoemde raadsleden worden nagezien en in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. Daarna gaat de Raad in geheime Zitting tot behandeling van eene reclame tegen den Hoofdelijken Omslag. Kalender der Week. jé Van 15 tot 22 Aug. 1915. Zondag 15 Aug. Feest van O. L Vr. Hemelvaart (bl. 1339); 2de gebed e.i laatste Evangelie v. d. Zondag (bl. 905 en 906). De gebeden na de stille H. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor do 'Koningin, (bl. 122). Vespers op bl. 1342 en 144. Maandag 16 Aug. H. Joachim (bl. 1029). Dinsdag 17 Aug. II. Jeroen (18 Aug. hl. 119*); gedachtenis v. d. H. Hyacinthus (bl. 1343 en 227), v. h. Octaaf v. O. L- Vr. (bl. 1339); en v. h. Octaaf v. d. H. Laurentius (bl. 1344). Woensdag 18 Aug. Mis v. h. Octaaf v. O. L. Vr. (bl. 1339); gedachtenis v. d. II. Agjapitus (bl. 1315); 3de gobe.l v. d. H. Geest (bl. 1457 en 831). Donderdag 19 Aug. Mis als gister; 2de gebed v. d. H. Geest (bl. 1457 ea 831); 3de gebed voor Kerk of Paus (bl. 101 of 102). Vrijdag 20 Aug. II. Bernardus (bl. 1316 en '222); gedachtenis v. h. Octaaf v. O. L. Vr. (bl. 1339). Zaterdag 21 Aug. H. Joanna Francisca (bl. 1346 en 256); gedachtenis v. h. Oc taaf v. O. L. Vr. (bl. 1339); 3de gebed voor den Paus (bl. 102). N.B. lederen dag Credo- en Praefatio V. d. II. Maagd (bl. 99). De gewone orde der H Mis, die iederen dag terugkeert, begint op blz. 71. De aangegeven bladzijden verwijzen naar het „Volledig Mis- en Vespersboek" van Desclée. Zondag 15 Aug. Twaalfde Zondag na Pinksteren. Epistel: Cor. III 4—9. Evan gelie: Luc. X 2337. Kardinaal L oren zei li, die van 1893 1896 internuntius te 's Gravenhage was, is overleden. Geslaagd voor liet examen liandteeke. nen L.O. te 's-Gravenhage de heer J. I- Risseeuw te Middelburg. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de apte F rans c-h I.e. jde heer L. J. C. Eggermont 'te Nieuw Namen; voor de acte Engelse-h ,m. o. mej. J. J. Hem- mekam te Vlissingen, mej. H. C. van de Poll te Apeldoorn, mej. G. H. Pon tier te Zuid-Beijerland, len de heer W. van Dijll te Dordrecht. (Z.) In de examen-commissie voor sur numerair der registratie jen domeinetl heeft oa.. zitting de heler W. A. Kleijn van de Poll, insp. in de 20e divisie te Middelburg, en wel als secietaris. (Z.) Geslaagd voor machinistdiploma A, de heeren .1. ten Hove en A. Krul, leerlingen van de „De Ruyterschool'te Vlissingen. (M. Ct.) Zaterdag 1.1. (werd de afdeeling Goes vjan den Vrijlwill'iigen .Landstorm; onder feilen regen geïnspecteerd door den Ter- ritorialen Bevelhebber in Zeeland, kolonel Brocx. Ondanks het slechte weer, waren alle manschappen in de beste stemming, en maakten z'ij 'vol moed eenige exoer- citiën voor den kolonel, die na de troe pen geïnspecteerd te hebben, het woord voerde tot de verschillende hooger ge plaatsten in den troep en tot de oudsten in jaren, waarbijl )iij zeer den ijver en de vaderlandsliefde van laatstgenoemden prees. Daarna richtte de kolonel het woord -tol heel den troep, de manschappen opwekkende 0111 hun. best te doen, ten einde klaar te zijn, wanneer het Vader land hun diensten mocht behoeven. Na zijn groote tevredenheid te hebben geuit over de geoefendheid der afdeeling, drukte de kolonel er tevens zijtne teleurstelling en spijt over pit, dat de afdeeling Goes zoo betrekkelijk klein was. Hoeveel jonge mannen loopen erlnog niet rond, die hunne diensten het Vaderland moesten aanbieden. Met een driewerf hoera voor Koningin en Vaderland eindigde de kolonel z'ij'ne toe spraak. En nu, Mijnheer de Redacteur, ligt er niet iets beschamends in, dat er nog een roepstem moet uitgaan om jongelui, man nen in de kracht van hun leven, op te wekken vrijwilliger bij den Landstorm te worden. Zouden ook zijl niet gaarne zien, dat bij een eventueeleu oorlog do overwinning aan 'onze zijde was; dal wat wij hebben voor ons behouden blijft. Wij verlangen niet om oorlog, integendeel, als het kon ongestoorde vrede. Maar worden we tot den oorlog gedwongen, valt men ons aan, laten we dan ook gereed zijn. Zeer aangenaam zou het dan ook voor ondergeteekende zijln, indien nog een groot aantal jongelingen en mannen in den leeftijd van 1620 en van 3040 jaar zich kwamen aanmelden als vrijwilliger bijl den Landstorm. Vooral wielrijders zijn zeer welkom, hetzij uit Goes, hetzij uit omliggende gemeenten, i Wat den oefentijd betreft, er Wordt zoo veel mogelijk met ieders bezigheid reke ning gehouden, en bijl grondige reden, kan vrijstelling van dienst worden toegestaan door den commandant, (bijl wien de in schrijving kan plaats hebben. Mogen velen zich gedrongen gevoelen aan dezen oproep gtehoor te geven. Nogmaals dank M. de Redacteur, voor de plaatsruimte. Hoogachtend, De Commandant der Afd. Goes van den Vrijlwilligcn Landstorm. Door den territorialen bevelhebber in Zeeland enz:, is het verblijf in zijn gebied ontzegd aan: Gustaaf Geirnaert, geboren 3 October 1893 te Bouchaute (België), wonende te Maagd van Gent; Gustaaf de Grove, ge boren 18 Februari 1868 te Watervliet (België), wonende te Maagd van Gent; Gustaaf Coquit, geboren 12 Juli 1897 te Bouchaute, wonende te Biervliet; Prudent Joseph.De Milliano, geboren 22 December 1875 te Biervliet, wonende te Philippine; Camiel Andries, geboren 2 Augustus 1893 te Bassevelde.i(België), wonende te Maagd 1 van Gent. De Milliano is een Nederlander, de an dere drie zijn Belgen. Het bevel tot hunne uitzetting staat in verband met beteediging van een Duitsche schildwacht. Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot en met 10 Aug. kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van diphteritis te Waterlandkerkj© en 4 ge vallen dier ziekte te Zonriemaiïe. Hooge prijzen. Er zijln al verschillende voorbeelden g'emeld van zeer hooge prijlzen, die jn den laatsten tijld voor paarden werden besteed. Het volgende is echter tot heden wel licht alles overtreffend De landbouwer J. v. Triest te Klooster zande, Hontenisse, verkocht een merrie» veulentje van 8 weken oud voor f295; en 't was maar een gewoon beestje. Is dus voor den landbouwer tegenwoordig de paardeteelt zeer winstgevend, daar staat tegenover, dat hij; niet zijn rundvee niet goed uit is; bracht hem een goede kalfvaars in andere jaren rond de f300 op, nu kan hij1 er hooglstens f200 voor krijgen. De Chili-Salpeter, het laatst geleverd aan de Aankoop-Commissie van den R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. had het buiten gewoon hooge gehalte van 15.95 pCt. Te Sluis is op het hof van den land bouwer Ch. F. Moeraert, wonende te Oud-Heille, niet ver van de grenzen, mond- en klauwzeer geconstateerd. (M. Ct.) Het militaire commando in Zeeland. Vice-admiraal Hecking Colenbrander, commandant in Zeeland, is hersteld in zijn vroegere functie van commandant der marine te Hellevoetsluis en van de stelling der monden van de Maas. Kapi tein ter zee de Lussanet de la Sablon- niére, tijdelijk met die functie belast, is daarvan eervol ontheven en t iegevoegd aan den vice-admiraal. Eenige schepen en vaartuigen op de Schelde worden vereenigd tot een divisie onder bevel van den kapitein ter zee Coenen. De reden van deze verandering van functie is, blijkens de „N. R. Ct.", gelegen in de omstandigheid, dat op een der sche pen onzer marine op de Schelde op het oogenblik de kapitein ter zee Coenen ouder in ranglijst was dan de boven hem geplaatste kapitein ter zee de [Lussanet. De vacantiekamer van de rechtbank te Amsterdam heeft den heer .Schroder, hoofdredacteur van „De Telegraaf", tegen wien één maand gevangenisstraf was ge- eischt op grond van het feit, dat hij een Ingezonden Stuk had opgenomen, waar in sprake was van de verdedigingswerken op Zui-Beveland, vrijgesproken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekendie plaat sing van het volgende in uw veel gelezen blad, waarvoor hij voorbaat dank. Het station voor radiotelegrafie te Hoek van Holland is opgegeven en vervangen door een te Vlissingen opgericht station. (N. 11. C.) Een officier in uniform of te wel de kapitein van Köpe- nick. Als historisch meldt men aan het „Nws. v. 'tN.": Een officier uit A. had Voor (enige da gen zijn intrek genomen in 't hotel B. te O., in Westerwölde. De officier had den hotelhouder verboden ruch baarheid te ge ven aan zijn verblijf aldaar en liep dage lijks in „burger" rond. Den tweed-en dag van zijn verblijf te O. deed reeds velen doen vragen, wat heer dat wel zoude zijn. Ook de gemeente-veldwachter had er lont van geroken dat er zoo'n vreemd lieer in ons dorp- aanwezig was, en wilde zich nu eens verdienstelijk maken, want 't kon eens een deserteur, spion, inbreker of nog erger zijn. Donderdagmorgen, den darden dag van 't verblijf van den officier, werd de hotel houder door den veldwachter ondervraagd, naar de logé te zijinent. De hotelhouder weigerde dit te zeggen om reder.en boven vermeld. Ongeveer een uur later verscheen de veldwachter in uniform, nog wel met een Rijksambtenaar, want er kon verzet ko men, en eischte den logé te spreken. De hotelhouder maakte den wensch der ambtenaren aan den officier kenbaar en vertelde hem tevens met een lachend gezicht, dat ze hem wilden arresteeren. De officier stak zich hierop in zijn uni form en verscheen voor d-e heeren dier Wet. Op het gezicht van de uniform alleen raakten de heeren de kluts kwijt en ponder Jaarlijksche Aai Goedkoope Costun a f30. Lange Delft B 117 ook maar het minste onderzoek len of de persoon in kwestie was de uniform te dragen, drop- ren onder het stamelen van In 't nauw. Even buiten Erichem (gem. Buren) was iem: hollen boom geklommen en b binnen in den hollen stam gev: riep de hulp van een tinmu die den gevangene, na geruimd vrijdde, door eene groote open' boom te maken. Vergiftiging van bon' In de gemeente Almelo heeftb sten tijd honden-vergiftiging <1 schaal plaats door middel van sl Niet alleen op jachthonden I vergif gelegd, maar ook langs I wegen. Gedurende de laatste vl niet minder dan een vijftig diei| onder verscheidene luxle pxemjl dood. Geregeld wordt de politil vergiftigingsgevallen in kennisl doch het mag haar niet geluk I dader(s) te ontdekken. In de plaatselijke pers wordt I beeld geopperd om eon paar recj aan te stellen. Treinontsporing. Na] nik ontspoorde Woensdag een d« van een trein, waardoor nogal vertraging ontstond. De wagen werd ernstig lel doch persoonlijke ongelukken haj plaats. Tïjlger-s ter .Sumatra'] kust. De „Sum. Post" schreef, d tijgers op den weg van Kwala él ossen aanvielen, gespannen voor tal met tabak beladen karren' „Een der Javaansche karrevoeil door het geweld uit zijln halvenl werd opgeschrikt, hief een vtervq schreeuw aan, waarin hij door kers gevo'gd werd. Waarschijnliji volge hiervan sloegen de tijgeij vlucht. Iutusschen waren twee ernstig gewond geworden. Aan een heele lap vleesch uit het gerukt. Een der beide osslen moesl doodgeschoten, de andere is ng behandeling van den veearts. Voor liefhebbers van de tj is er een prachtig karwijltje winkel". 2e klasse, 4e lijst. Trekking f 30: 2947 2982 3578 807 Parijs. Volgens de „Roma" Paus, meer dan ooit, besloten met alle middelen, die hem ten staan, in het belang1 van den vreJ zaam te zijln. Z. H. zou zelfs vc mislukking terugdeinzen en zich n tot de verschillende staatshoofden bijzonder tot de Keizers van 0< en Duitschland, wenden. De Paus nemens de medewerking in te roej het episcopaat over de geheel© en denkt aan de bijeenroeping algemeen concilie f>e Home. Hetzelfde blad meldt, dat de P] persoonlijk beroep heeft gedaan president der Amerikaansc.he repi) en van den Zwitserschen bondsrj den Koning van Spanje en op de navische vorsten, teneinde een wal stand te bewerken, Welke het aank| van vredesonderhandelingen moge! maken. (Wij gteven bovenstaand bericht voorbehoud hier weer. Red.) 13 Aug. 5 uur 's namid Berlijn.(Ofi.) Onze marineluchts hebben in den nacht van 12 op 13 tus den aanval op de Engelsche kust hernieuwd en de militaire van Harwich gebombardeerd. On gers zijn ongedeerd teruggekomen Parijs. Het avomdcommuniqué Door nieuwe aanvallen kwam» Franschen weer in het bezit van deelte van de loopgraaf die verlor» ten Oosten van de weg Vienne le Ct Binarville. In Woevre en de Vogea hevige artilleriegevechten. Londen. De correspondent v „Daily Chronicle" meldt uit Frankrijk: Gedurende de jongste ten bij Hooge, wonnen wij verdi rein. Te oordeelen naar het groo tal personen, die aan het hoofd werden, hetgeen aan de nieuwe n: van de loopgravengevechten is te is het thans noodzakelijk een hc rusting aan te schaffen, die onz< pen betere bescherming zal ver Hinds 4 Aug. hebben wij voorldure gingen aangewend, teneinde die gei

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2