I 1 BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Laatste Bericl 409e Staatsloter Gemengd Nieuvj -4 HM li iff" De weerplichtigen in bezet België. Van de Zeeuw-Vlaamsche grens: De nieuwste voorschriften voor de weerplichtige Belgische onderdam n van 17 tot 35 jaar en de burgerwacht in Vlaanderen luiden: I. Alle weerplichtige Belgische onder danen in Vlaanderen zijn verplicht één keer per maand persoonlijk te ver schijnen op het „Meidambt' in de Beurs te Gent op dagen, welke van te voren bekend worden gemaakt. Uitgezonderd zullen diegenen zijn, welke wegens li chaamsgebreken reeds door het „Meld- ambt bevrijd zijn. II. De landverhuizing uit België is den ingezetenen ten strengste verboden. De poging tot uitwijking zal gestraft worden. Zoo de vlucht over de grens gelukt, zal de achtergebleven familie gestraft worden. III. Iedere verandering van woning binnen het Kommandanturgebied is on middellijk schriftelijk of mondeling aan het „Meidambt" aan te geven, IV. Iedere weerplichtige Belgische on derdaan, welke zijn woning standvastig in een ander Kommandanturgebied of in een ander gebied in België wil vestigen, moet hiervoor goedkeuring krijgen. V. Voor reizen in België moeten zij steeds een pas hebben van de „Pass- Centrale". VI. Wie de voorgeschreven bepalingen verzuimt of er tegen handelt, wordt ge straft met geldboete tot 1000 Mark of 6 weken gevangenis. Het toezicht op de weerplichtige Belgen is slechts ingevoerd om steeds hun getal en woonplaats te kunnen vaststellen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Duitsche be stuur noch de inlijving van Belgische onderdanen in het Duitsche leger, noch de overbrenging in Duitsche gevangen schap gedurende den oorlog bedoelt. Een zeegevecht in de Golf van Riga. PETERSBURG, 9 Aug. (R. T. A.) Rapport van den generalen staf Den 8sten Aug. deed een Duitsche vloot, bestaande uit negen pantsersche pen, twaalf kruisers en een groot aan tal torpedobooten hardnekkige aanvallen op den ingang van de Golf van Riga. De aanvallen werden afgeslagen. Onze water vliegtuigen wierpen bommen en werkten zoodoende mede tot het succes. Door onze mijnen werden een kruiser en twee torpedobooten beschadigd. Aan de Dardanelles LONDEN (offic.) 16 Aug. Wij maakten aanzienlijke vorderingen in Gallipoli waar een front van 30U yards oostelijk van de Krithiaroad met 200 yards werd uitge breid, alle tegenaanvallen werden afge slagen een nieuwe landing werd elders volbracht en belangrijke vorderingen ge maakt, 630 gevangenen vielen in onze handen. Een kunstmatige ziekte. Een in Duitsch Boheme met verlof zich ophoudende officier van gezondheid, die tot het garnizoen van Przemysl heeft be hoord, vertelt hoe hij door slimheid van zijn oppasseraan Russischegevangenschap ontsnapte. Toen de verbonden legers reeds voor Przemysl stonden, moesten de officieren van gezondheid nog snel naar het bin nenste van Rusland worden gebracht. De oppasser zei tot zijn heer: „Laat mij maar begaan, en ik verzeker u, dat wij hier in Przemysl blijven, tot onze troepen hierbinne'n getrokken zijn." Deze liet hem ook zijn gang gaan. Hij bespikkelde nu het lichaam van den officier met afge brande lucifers, om de typische zwarte vlekken van de vlektyphus na te bootsen. Vervolgens legde hij hem op een brits. Toen de Russen kwamen, om hen af te halen, vertelde de oppasser hun met ont zetting, dat zijn heer devlektyphus gekregen had. De Russen trekken zich haastig terug en hadden niet den minsten lust meer de beide mannen mee te nemen. Zoo kwamen ze weer in vrijheid 1 UTTE. Vanmorgen hebben de Duit- schers den Pastoor van Brasscliaet, de koster benevens den commissaris van Eolitie gevangen genomen. Personen uit rasschaet konden nog niet mededeelen om welke reden dit gebeurd is. De verliezen van Italië. In Italië zijn weer enkele reserve-jaren opgeroepen; vermoedelijk in verband met de reeds geleden zware verliezen. Een veldpostbrief aan de Reicbspost verteld Het geschutvuur was zoo sterk dat op een drie kilometer langen bergrug langs Isonzo 20.000 projectielen per dag vielen. Op een enkele 500 meter lange stelling werden 70 schoten in de minuut geteld. In 15 gelederen achter elkaar liepen daarop de Italianen storm. On danks ontzettende verliezen herhaalden zij den stormloop 15 maal. Den 20sten Juli hadden zij de voorste posities ver overd en Cadorna berichtte aan den Koning de overwinning. Toen schoten de Dalmatijnen te voorschijn en wierpen in een handgemeen van drie uur lang de Italianen tot over de oorspronkelijke stelling terug Behalve een koninklijke brigade en de koninklijke garde, die bijna geheel vernietigd zijn, leden vooral de brigades van Modena, Forli, Ravenna, Regina, Livorno, Bologna, Pavia en Pi- stoja, derhalve alle elite-troepen, gruwe lijke verliezen. Bij den laatsten storm loop op 29 Juli geraakten de Italianen in een zoo verschrikkelijk vuur, dat voor onze versperring stapels lijken bleven liggen. Vlaamsch boekengeschenk van Koning Albert I. Koning Albert heeft den Belgischen ge zant in Den Haag verzocht om in over leg met twee leden van de Belgisch© Tweede Ivamer, voor 1500 gulden Neder- laudscbe leesboeken, bijl voorkeur vani Vlaamsche auteurs, aan te koopen voor de Belgische soldaten aan het front en in de ziekenhuizen. (Z.) Een eigenaardige bijzonderheid. De Vlaamsche Stem „verneemt om trent de Belgische familie baron Ker- vijn de Lettenhove: Van den eersten dag der Duitsch-Belgische vijandelijkheden, namen de twee zonen der familie plaats in het Belgische leger. De oudste, André Kervïjin de Lettenhove, werd op het Yserfront tot militair-vliege nier benoemd. Meermalen is het voorge vallen, dat de jonge vliegenier toestem ming verkreeg, een tochtje tot boven het meestal bewoonde buitengoed van zijln; ouders, te Wacken aan de Leie, te onder nomen en in zijn vliegtuig een tijd in de lucht en hoven zijln thuis rondzweefde, terwijl zijn ouders onwetend blijven, wie toch zoo dikwijls boven hun kasteel rond vliegt. Genezen. Dezer dagen had te Waldsee in Beieren bij een repetitie Van de Jnederkranz een hartroerend tooneel plaats. Pe repetitie werd geleid door den kapelmeester "Erich A'rfhmann uit Bar men, die bij een stormaanval in bet Wes ten door den zenuwschok plotseling de spraak verloren had. "Sindsdien bevond Arthmann zich in het lazaret van Waldsee. Zondag nu zou daar een concert plaats hebben len gunste van het Roode Kruis en de kapelmeester bad da taak op zich genomen de koren te oefenen. Om zich verstaanbaar te ma ken, bediende hij tzioh van een bord. Gezongen werd een oud danklied, waar van de slotwoorden „llerr, mach uns frei" in een machtig fortissimo moesten eindi gen. De kapelmeester meende echter, dat de stemmen niet krachtig genoeg klonken, en hij zwaaide hartstochtelijk met don dïngeerstoic. In ziin oowindina ontsnapten eenige onsamenhangende klanken aan zijn Iseel en plotseling werden woorden en klokt» zinnen (verstaanbaar. De dirigent kon weder spreken. Een onbeschrijfelijke jubel vervulde do zaal. De moeder en de bruid van Arth mann braken in tranen uit en de voor zitter van het koor gaf door hartelijke gelukwenschen uiting aan de vreugde van allen over deze plotselinge genezing. I, li t (V I K. Oproerige beweging. Men seint uit Skoetari, dat de Montenegrijnsche gouverneur, generaal Veskovich, met het oog op dreigende onlusten in Albanië, de onmiddellijke inhechtenisneming heeft bevolen van talrijke Albaneesclie hoof den, die onder verdenking staan, den opstand te hebben aangestookt, welke in het binnenland is uitgebroken, alwaar de oproerige en van roof levende bevol king door Oostenrijksche agenten wordt opgezet. ITALIË. Aardbeving. Zaterdagmiddag zijn in verscheidene steden van Zuid-Itahë aardschokken waargenomen. De bladen spreken van een „lichte golfvormige aard beving". Het dorpje Raron aan de Simplonlijn, ongeveer 10 K M. van de Brieg, is Za terdag gedeeltelijk onder groote aard- massa's bedolven, die afkomstig van den Lötschbergtunnel, boven het dorp op de bergsteliingen lagen en door zware re gens waren losgewerkt. Er zijn negen menschen bedolven, en verscheidene hui zen en schuren vernield. Hofbericht. II. M. de Koningin heeft zich Maandag- namiddag te 2.07 uur met Prinses Julia na per Hollandsche Spoor naar Het Loo begeven. De Koninging steeg met hare dochter in den Koniuklijden salonwagen, welke daarna geplaatst werd in den gewonen reizigerstrein. De vorstelijke personen werden luide toegejuicht. Een schrijven van de Koningin aan den Paus? Wolff's Bureau seint uit Geève Volgens berichten, door de bladen uit Rome ontvangen, wordt daar in goed in gelichte kringen verteld, dat Koningin Wilhelmina der Nederlanden den Paus een schrijven heeft doen toekomen, waar in H. M. den Heiligen Vader geluk wenscht met zijn op het herstel van den vrede gericht streven. Mr. Regout naar Rome. De heer mr. L. H. W. Regout, buitenge woon gezant en gevolmachtigd Minister in tijdelijke en bijzondere zending bij den Pauselijken stoel, is Maandag van zijn buitenverblijf te Meerssi n naar Rome ver trokken, alwaar hij einde dezer week denkt aan te komen. („De Tijd De Holland-Amerikalijn en Falmouth Naar we vernemen, zullen de booten der Holland-Amerikalijn voortaan ook op de heenreis de Engelsche haven Falmouth aandoen, ten einde Amerikanen, die zich naar Amerika willen inschepen, en niet op een Engelsch schip gaan, aan boord te nemen. De „Nieuw-Amsterdam", die II Augustus vertrekt, zal voor het eerst met dat doel Falmouth aandoen. (M Ct.) Uitgezet. Door den territorialeh bevelhebber in Zeeland enz. is het verblijf in zijn ambts gebied ontzegd aan: Raymond van den Abeele, geboren te AnJwerpen, 30 Juni 1864, industrieel, tij delijk wonende te Bergen op Zoom1. Rendrikus Adrianus Kommers, geboren 11 December 1877, slachter; Amentine Victoire Marguerite Maris Gounans, echt genoot® van JI. A. Kommers, Gerardus Adrianus Kommers, geboren 15 Februari 1883, slachter, alle drie geboren en Wo nende te pergen op Zoom. Deze vier personen worden verdacht van spionnage. Goes. Een waarschuwing. Bij eenvoudige, argelooze kiezers onder de onzen gaat de vrijzinnige lokvogel rond met het praatjelaat je niet langer door de fijnen bedotten, geef er den brui van en stem op onzen carididaat. Wij waarschuwen dezulken dringend luister niet naar die stem I Want als gij doet, wat zij u influistert dan helpt gij den liberaal in den raad die, als het er op aankomt, als 1 i b e raai d.w.z. lijnrecht tegenover uwe Katholieke beginselen zal spreken en handelen. En dat moogt gij niet en wilt gij ook niet, als ge u als een waar Katholiek in het openbaar leven wenscht te gedragen. En zeg nu nietik ben geen lid van de Kiesvereeniging en kan dus doen wat ik wil. Want dat is een geheel valsche redeneering. Zeker, u kunt doen wat u wilt. Maar u zult toch Katholiek blijven in handel en wandel? Niet slechts een Katholiek jasje aantrekken Zondags naar de Hoogmis en het gauw, gauw weer uittrekken als ge thuis zijt, bang dat iemand het soms zou bemerken Welnu, dan spreekt het toch als een boek, dat ge uw beginsel niet overboord moogt gooien. En dat doet gij, als gij willens en wetens uw stem geeft aan aanhangers eener politieke richting wier beginselen meermalen door die Kerk zijn veroordeeld, naar wier stem wij als ge hoorzame kinderen hebben te luisteren. Wat u dus aanstaanden Maandag te doen staat? Wel, den christelijken can didaat, te kiezen, den heer BRANTS, een degelijk, flink man, die in onze krin gen uitstekend staat aangeschreven, ge makkelijk en aangenaam in den omgang met iedereen, met den kleinen bur ger zoowel als met den deftigen mijn heer, een man, die bij het behandelen van gewichtige vraagstukken in den raad steeds beslagen ten ijs zal komen Wat wilt gij nog meer? Kom, Katholieke kiezer, geen weifeling en niet gespeeld in de kaart der liberalen door Brants niet te stemmen of thuis te blijven, Niets van dat alles, maar Maandag vlug naar het stadhuis gestapt en het witte puntje vóór den naam Brants op uw stemkaart zwart gemaakt. Gij belooft het PrachtigDenk er aaneen man een man, een woord een woordDus BRANTS. K. Brants van den Oostsingel Juist, K. BRANTS. Wegens de tengevolge van allerlei omstandigheden zeer slechte opkomst der leden, werd den llen Mei j.l. op de algemeene vergadering van de R. K. Centrale Kiesvereeniging in het district Goes besloten de vergadering op een nader te bepalen datum voort te zetten. Gisteren nu had die voortzetting plaats in het „Slot Oostende" alhier en ditmaal was de opkomst heel wat beter. Behalve Kwadeudamme waren alle afdeelingen vertegenwoordigd. Op het laatste oogenblik had de voor zitter, de lieer B. G. Lambers, zich door onvoorziene omstandigheden moeten laten excuseeren niet tegenwoordig te kunnen zijn en werd de vergadering gepresideerd door den Centralen secretaris, den heer Vienings. In de vacature van plaatsvervangend secretaris werd voorzien door de keuze van den heer Janssen, hoofd der R. K. school te Ileinkenszand. Eenige reglementswijzigingen, die de loop des tijds noodig had gemaakt jiet oude reglement dateert van 19U7 en die met veel scherpzinnigheid door den heer Lambers waren ontworpen, werden aan de vergadering voorgelegd en goedgekeurd. Wijl de afgevaardigde der Centrale Kiesvereeniging voor de jaarvergadering van den Bond van R. K. Kies ver- eenigingen in Nederland, de heer Vienings, dit jaar is gekozen tot bestuurslid van dien Bond en een be stuurslid niet tegelijk afgevaardigde mag zijn, moest in de daardoor ingetreden vacature voorzien worden. Gekozen werd de heer Mr. Joh. Stieger, die de benoeming aannam. Na eenige besprekingen van huis- houdelijken aard werd de zeer geani meerde vergadering door den waarne menden voorzitter gesloten. „Euphonia" mag met voldoe ning terugzien op het concert van Maan dagavond j.l Ook mede tengevolge van het mooie weer was er lieel wat publiek in den tuin, dat gretig de zeer goed ge speelde nummers toejuichte. Dit is des te loffelijker voor de harmonie en haar kranigen dirigent, den heer J. Horst, als men bedenkt dat slechts 3 van de 1-, onder dienst zijnde werkende leden ver lof hadden bekomen Maandagavond mede te spelen. (Zondagavond bij het Volks concert waren er ten minste nog 8.) Dientengevolge waren in het concert de navolgende partijen onbezet: de solo- bugle, de es-clarinet, twee le bes clan- netten, één 2e bes clarinet, de piccolo, een le piston, een 2eJpiston en een trom bone. De heer Horst wist echter al deze mankementen zoo te verbergen en te herstellen, dat alleen voor een geoe fend oor merkbaar was, dat er aan den totaal-klank van het orkest iets ontbrak. Het karakterstuk „De wereldoorlog 1914" was zeer interessant, de verschil lende episodes waren goed gevoeld en werden uitstekend vertolkt, o.a. het be graven der gesneuvelden klonk treffend en deed aan Chopin'streurmarsch denken. De gymnastiekmarscli wekte aangename herinneringen aan de gymnastiekfeesten der vorige maand, terwijl de Potpourri populaire als altijd zeer in den smaak bleek te vallen. Kortom, het Tweede Zomerconcert van „Euphonia" is welgeslaagd en een groote voldoening voor lien die voor het wel slagen er van zoozeer hun best deden. Onzen stadgenoot de heer I. G. J Kakebeeke viel de eervolle benoeming ten deel van inspecteur van den Land bouw. Men zie onder de rubriek Land bouw in dit nummer. De heer J. De 'l'empe, landmeter bij het kadaster alhier, die voor eenigen tijd naar An sterdam vertrok tot het on dergaan eener ernstige operatie, te dier stede in het ziekenhuis overleden. Naar wijl vernemen zal de Staf- inuziek van het 3e Reg. Inf. (Kapelmees- ter de heer R. J. van. der Glas), zich vrij- dagavond 8 uur weder in de Muziektent op de Groole Markt doen hooien, thans op uitnoodiging van do stadgenooten, die op de gecirculeerd hebbende lijsten voor vrij willige bijdragen hebben geteekend. (Z.) Middelburg. Maandagavond had wederom een storing in den tramdienst plaats. Van den motorwagen van de tram, die te half negen van de (Markt vertrekt, geraakte even voor de' Langeviele Buitenhrug het contact in brand, waardoor de tram niet verder kon. Het jgjebrek kon niet worden verholpen alvorens de clec.tririen met een extra motorwagen naar hier (was gekomen van uit Vlissingen. Toen was het spoedig hersteld ,maar intusschen was weder een dienst (uitgevallen van beide richtingen. Zoo langzamerhand wordt .deze tram een vervoermiddel waar men al heel slecht staat op kan ;maken. Schore. In eenige bladen ging een be richt omtrent het aanhouden van een Duitschen spion binnen deze gemeente. Dit bericht is onjuist. Wel is hier een Rotterdamsch rechercheur voor de mili taire autoriteiten geleid, omdat zijn op- merkzaan speuren langs het kanaal ver moedens van spionage had gewekt. Na ophelderende verklaringen te hebbeu ge geven kon de man echter in vrijheid worden gesteld. Cadzand. De B om aan slag. In de weide van Cadzand zijn diepe gaten ge slagen door de bommen die Zondagnacht geworpen zijn. De huizen die aan de haven staan zijn nog al beschadigd. In de woning van de opzichter, den heer Lombaan is geen ruit heel gebleven. De zoon van een schipper is bij den slag van den eersten bom opgestaan en naar buiten gegaan en werd een weiuig ge wond door een stuk ijzer, uit een der velen bommen die ongeveer 10 minuten later werden geworpen. De vernielende bommen werden geworpen uit een En gelsche vliegmachine. De bedoeling moet geweest zijn ze te werpen in liet Haze- gras vlak bij Knocke, en ongeveeer 20 minuten van de plaats waar ze gevallen zijn. Aldaar toch bevindt zich een kam pement der Duitschers, en de bedoeling moet geweest zijn dat te vernietigen. De schrik in Cadzand was zoo lievig dat vele menschen het bed ontvluchten en zich in de kelders verborgen. Cadzand heeft tengevolge van den oorlog een bangen nacht doorgemaakt. Door de Hol landsche militair n is alles afgezet en niemand mag op de plaats des onheus komen. 't Kanongebulder was Maandagmorgen weer ontzettend. Dagen lang is zoon' hevig schieten niet gehoord als Maandag. Clinge. Maandag vier het echtpaar E. PauwelsBatens zijn 61-jarig huwelijks feest, omdat verleden jaar de diamanten bruiloft niet feestelijk werd gevierd we gens de toen pas ontstane oorlogsom standigheden. Na de II. Mis van dank baarheid werd een sehoone stoet gefor meerd, die tot Hulst trok, en vandaar weer terugkeerde. Prachtige geschenken werden de jubilaressen aangeboden. De man, klompenmaker van beroep, doet nog opgewekt zijn dagelijksch werk en de vrouw verricht nog eveneens hare huiselijke bezigheden. Als een staaltje van den 91 jarigen Pauwels vertelt men, dat hij eenigen tijd geleden den trein miste voor eene reis naar Axel, en daar om maar te voet verder ging, zoodat hij aan één stuk had geloopen van Clinge tot Axel, dat is een afstand van min stens drie uur gaans. Hoofdplaat. In de heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad zijn tot wethouders benoemd dhrn. E. B. van Damme en H. CammaertThomaes elk met 4 van de 7 stemmen. Dhr. H. Tem merman vereenigde 3 stemmen op zich. Na de vergadering bedankte de laatste als raadslid. Van de Zeeuwsch-Vlaam- s h e grens. In de afgeloopen week zijn niet minder dan vijf vliegers der gealli eerden boven Gent verschenen. Twee er van hebben bommen geworpen op de sluis- „Maiden". Door deze sluis passeeren, zoo als men weet, de onderzeeërs van Ant werpen naar Oostende. De bommen heb ben echter geen doel getroffen. (I Besmettelijke ziekten. In de week van 28 Juli tot en met 3 Augustus 1915 kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezond heidsraad 1 geval van typhus of febris typhoïdea uit Axel en uit Vlissingen, 1 geval van roodvonk uit Breskens, Mid delburg, Neuzen, SI. Philipsland en Zuid- gande, 3 gevallen van diphteritis uit zJzandijke en 2 gevallen dier ziekte uit Zierikzee. M. C. Jacht op klein wild. Door Gedeputeerde Staten, van Zeeland is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt: lo. a. in de Dames-, Anna Maria- en Völckerspolders op Zaterdag 28 Augustus 1915 met zonsopgang, met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 25 Sept. d.a.r.'met zonsopgang; b. in Zeeuwsch-Vlaanderen, behalve voor eene strook van 5 K.M. breedte langs de Belgische grens, waar echter de jaoht- bedrijiver, jbedoeld sub a, b, e en g van art. 15 der Jachtwet, geoorloofd zullen zijn, oip Woensdag 1 September 1915, met zonsopgang, miet uitzondering van de jacht op fazanten, welke op Vrijdag 1 Oct. d.a.v. met zonsopgang wordt geopend; c. in het overige deel der provincie, op Woensdag 1 September 1915 met zons opgang met uitzondering van de- jacht op hazen en fazanten, welke op Vrijdag 1 October 1915 met Zonsopgang wordt ge opend. 2o. Dat de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de landjacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzon dering van de Zondagen. 3o. Dat voor de uitoefening van de jacht met schietgeweer in het gedeelte van Zuid-Beveland ten Oosten van een lijn van af het stoomgemaal van Kattendijke tot paal 10 aan den Zeedijk ten Zuiden van Biezelinge eene bijzondere toestem ming noodig is van den Territorialen Be velhebber voor Zeeland enz., welke alleen aan Nederlanders, houders van jachtakten, zal worden verleend, welke toestemming eveneens vereischt wordt, om ,te kunnen jagen in de volgende polders van Wal cheren den Oranjepolder, den Suzannapolder, den Honwerpolder, den Clasinapo'.der, den Wilhel r.iinap older, den Elisabethpolder, den Nieuwe rkerkepo'.der, den Midielburg- schen polder beoosten den Grocneweg eti Langeweg, het N.O. deel van den Oud St. Jooslandpolder, begrensd door den weg van 't Hof 't Reigersberg naar den stee- nen duiker hij den Groenewieg en den Rapenburgpolder. Jacht op waterwild. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is met wijziging van het besluit van 2 Juli j.l. de jacht op waterwild, voor de tot dusver gesloten gedeelten van Wal cheren en Zuid-Beveland, geopend op Maandag 23 Augustus met zonsopgang, met dien verstande, dat voor de uitoefe ning van de jacht met schietgeweer een bijzondere toestemming van den Territo rialen Bevelhebber voor Zeeland enz. noo dig is om te mogen jagen in het gedeelte van Zuid-Beveland ten oosten van een lijn vanaf het stoomgemaal van Katten dijke tot paal 10 aan den zeedijk ten zui den van Biezelinge, alsmede in de volgen de polders van Walcheren: den Oranje polder, den Suzannepolder, den Houwer polder, den Clazinapolder, den Wilhelmi- napolder, den Elisabethpolder, den Nieuwerkerkepolder, den Middelburgsche- polder beoosten den Groeneweg en den Langeweg, het N.O. deel van den Oud- St Joostlandpolder, begrens weg van het Hof het Reigersl stecnen duiker bij den Groen penburgpolder, welke toestwj aan Nederlanders, houders ve zal verleend worden. Voorts zullen in de strookl langs de Belgische grens de jl (bedoeld suil f eni h van art. wet, geoorloofd zijn. Amsterdam. „De Tijd" ml ingelichte bron vernomen te de regeering voornemens is Oorlogsbelasting in te stelld Weer belastin g, waarin zal moeten worden bijgedrag! die geen militie- e,n landweer]! ben vervuld. Het desbetreffeil moet reeds zijn ingediend bj van State. pretoria. Kolonel Maritz, <1 rebellen, is door de PortugOtj teiten gearresteerd. Hij was n hangers naar de Portugees Angola gegaan. Van het Oorlogs II Aug. 5 uur 'si Berlijn. (Off.) Het groote tier meldtI De legergroep van maar) Hindenburg maakte zwakke Kche bewegingen. De .aanval Bussen langs den straatweg 1 ondernamen, werden gemakke gen. Overigens is ten noonk Njemen niets bijlzonders vooj Aanvallen van sterke Russ machten vanuit Kowno mis aantal van de aldaar sedert maakte gevangenen steeg toll der buitgemaakte machinegewJ Ten Oosten van Lomscha dr troepen tegen de Bor-Marerd De tegenstander bezel echter het bruggenhoofd bijl Wizna. van Lomscha wijkt het geheel* front. De sterk bevestigde C« positie kon door den vijland r behouden. Onze vervolgende 1 schreden deze stelling en droi lijk hiervan verder door. Het kruispunt ten Z. van Ostrow men. Ten 0. van Novo-Georgij liet door den vijiand ontruimd' jajwinow door onze troepen vestingen Novo-GeorgieWsk ei towsk werden door onze ln gebombardeerd. Verder bereikten onze troepei pe vervolgingen met den linkj de streek van Kalustijn. Aan den rechter vleugel bes) leger van generaal Von Woyri vroeg de vijandelijke achterhoj aan beide kanten van Jodlanka, len van Lukow Meer dan 1000 den gevangen genomen. De legers onder bevel van gen. Mackenzen rukten aanvallend Of vijandelijke positie achter de se<| de Bystrytza, ten Zuidoosten va evenals op de linie OstrowU Aan de Boven-Boeg en de is de toestand onveranderd. Zoolang de Russen in het Polen terugtrekken verwoestte) vaak zinlooze wijze woonp'.a oogst, hoewel hun dat mlet de zij hadden slechts ten deel* Thans, nu zijl Polen hebben hebben zij dat bedrijf gestaakt. 2e kl„ 2e lijst. Trekking! 1000: 12947 15759 18283 f 400: 9628 12547 15862 f 200: 387 4342 14507 f 100: 13211 17844 f 30: 2881 2907 2936 29l 3014 3031 4505 681 8092 8099 8137 87l 14134 14618 16019 160 2e kl. 3e lijst. Trekking' f 5000: 4794 f 2000: 4844 f 1500: 18662 f 1000: 7115 f 200: 16488 f 100: 2704 3269 4916 6523 10716 12177 f 30: 2926 2961 2992 3201 3220 3225 5456 5461 5491 6828 8005 8009 8096 8105 8110 8134 14608 16006 1600l Bovenstaande trekking heeft zoover het de prijzen beneden i treft alleen betrekking op de ij die in Zeeland zijn geplaatst. Een goedbedachte mei Nabij Groesbeek werd door dl wacht een voerman aangehouq per kar bussen (z.g. tuiten) n! vervoerde. De bussen bleken olie te bevatten, terwijl er precies passend, een schaaltje il gebracht, waarin zich melk bevd Verscheurde bankl ten. Een telegrambesteller te Ti voor het kantoor der Geldersch| 651 301 351 681 801 81;

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2