BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Brants. STEMBILJET Verkiezing van één lid van den GEMEENTERAAD Laatste Bericl Van het Oorlogsv 409e Sfaatslofer Tusschen Weichsel en Boeg. BERLIJN, G Aug. (Norden.) Aan het „Berl. Tageblad." wordt uit het oorlogs perskwartier gemeld, dat het offensief tusschen Weichsel en Boeg groote moei lijkheden schept voor den trein in het zan dig en moerassig gebied, doch de spoor weg-regimenten hebben alle opgebroken spoorbanen snel in orde gebrachtde ioniers verbeterden de rij- en landwegen, ie verpleging der troepen is zeer goed. In het ontruimde Radom, waar alle fabrieken vernield waren, konden een lederfabriek en een bierbrouwerij door de Duitschers weder in werking worden gebracht. De toestand der troepen is zeer bevredigend; van epidemieën, waar voor men vreesde, is geen sprake. Nowo Alexandria werd even voor het binnendringen der verbond en troepen in brand gestoken De brand duurde zeven dagentoen was de mooie stad geheel in vlammen opgegaan Behalve Wladimir Wolynski, staan ook Chotiaczen, Zinino, Markosztaw en Suchovolg in vlammen. De aartsbisschop van Warschau. BERLIJN, 7 Augustus. (E. B.) Eenige dagen geleden werd bericht, dat de Warschau'sclie aartsbisschop Nicolaj met het domkapittel naar Petersburg gevlucht was. Dit bericht moet aangevuld wor den. Te Warschau hebben n. 1. twee aartsbisschoppen, de Roomsch-Katholieke en de Russisch-orthodoxe, hun domicillie de eerste is op zijn post gebleven, omdat een poolsch kerkvorst geen reden heeft om voor de centralen te vluchten en om den principieelen grond, dat een Roomsch- Katholiek priester, indien het hem niet belet wordt, op zijn post blijft, zooals de gebeurtenissen bij de Russische invasie binnen Galicië bewezen hebben. Daaren tegen is inderdaad de Russisch-orthodoxe aartsbisschop uit Warschau verdwenen, omdat hij uitsluitend een aanhanger was van de russificatie en deelnam aan het on derdrukkingssysteem der Poolsche bevol king. („De Tijd"). De Electrische draad. Merkwaardig is, schrijft de „VI St." hoeveel honden, katten en kippen in den draad blijven hangen. En de Duitsche soldaten organiseerden nu en dan drijf jachten, waarbij de hazen worden opge jaagd naar de electrische leiding, die voor hen hen doodelijk werk verricht. Toch is het te begrijpen, dat de echte smokkelaar en koerier zich niet door het gevaar laat weerhouden en groot is de vindingrijkheid, waarmede men er aan tracht te ontkomen. Een nieuwe truc is dezeMen neemt een ton, zonder bodem of deksel, welke men met dik bordpapier van binnen en van buiten bekleedt. Deze ton wordt ge bracht tusschen de onderste twee van de drie draden, die boven elkaar gespan nen zijn, en men kruipt door de ton. Zijn de nachten wat donker, dan helpt een dubbele ladder ook vrij goed. Warschau beschoten. In het bericht van het Duitsche hoofdkwartier staat te lezen, dat de Rus sen van Praga uit de stad Warschau onder artillerievuur nemen. In hetoffici- eele Russische bericht leest men, dat Warschau is ontruimd om de stad een beschieting te besparen. Wellicht is dat bericht echter opgesteld voordat die be schieting begonnen was en heeft dat bombardement wel degelijk een militair doel, in zooverre het in verband staat met de dekking van den terugtocht in het algemeen en misschien van dien uit Nowo Georgiewsk over Praga in het bizonder. Tenzij de Russen gemeend hebben het paleis der vroegere Poolsche koningen niet ongeschonden in handen te moeten laten der Duitschers. Het koninklijk paleis, waarop, volgens de Duitschers, de Russen het in liet bi zonder hebben gemunt, staat boven aan den steilen Weichseloever aan de Plac Zamkowy (Paleisplein), hetgeen door een antiek standbeeld van koning Sigismund III is versierd. De Oostzijde (dus aan den kant van de rivier) werd bewoond door den gouverneur-generaal van Polen, in de Westzijde, die van een toren is voorzien, waren militaire bureau's ge vestigd. Terrasvormig dalen de tuinen tot aan de rivier. Er waren in het paleis nog fraaie plafondschilderingen en andere schilderijen en beeldhouwwerken, de kostbaarste zijn echter in 1831 reeds naar Moskou en St. Petersburg gebracht. Warschau zelf is een stad van 900.000 inwoners, aangelegd en verfraaid naar West Europeeschen trant, kortom „het Parijs van het Oosten". De correspondent van de „Daily Chro nicle" schrijft De Poolsche leiders vreezen, dat War schau onder Duitsche overheersching groot gevaar loopt voor hongersnood. Ze verwachten dat de Duitschers voor hun eigen gebruik het grootste deel van de beschikbare voorraden in beslag zullen nemen, en aan de Polen slechts een kleine hoeveelheid zullen overlaten. Dui zenden Poolsche vluchtelingen zijn op weg naar het binnenland. Polen is een woestenij met zijn geblakerde ruïnen, het lot van Polen is erger dan dat van België. De doodstrijd van België was kort en hevig, die van Polen is langgerekt, door een voortdurend heen en wedertrekken door het land van de reusachtige leger- massaas der oorlogvoerende partijen". De Duitschers in België. Van de Zeeuwscli-Vlaamsche grens: Dezer dagen is te Gent aan de Duit sche en Oostenrijksche families, die bijna allen sedert de bezetting door de Duit schers zijn weergekeerd, dringend verzocht zoo spoedig mogelijk de stad te verlaten. DIIITSCHIAIV». Landraad graaf Posadowsky, de zoon van den vroegeren staatssecretaris, een Pool van afkomst, is, naar het „Berl. Tageblatt" meldt, benoemd tot „Bezirks- chef" van het veroverd gedeelte van Po len, links van de Weichsel. (li It K H BHLA1VD. Uit Athene wordt aan de „Deutsche Tageszeitung" geseind, dat koning Con- statijn volgens de „Kaini" besloten heeft, de eerste zitting van het Grieksch Par lement persoonlijk te openen. Het blad weet mede te deelen, dat de Koning in zijn troonrede het standpunt van absolute neutraliteit van Griekenland gedurende den geheelen oorlog inneemt, daar slechts daarvan de ontwikkeling van Griekenland af zou hangen. PORTUtfAti. Bernardo Maeliado is tot president van de Portugeesche republiek gekozen. zriD.AFBIKA. Ds. II. Broekhuijsen is wegens hoog verraad veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf. Tijdens de rebellie trad hij op als secretaris van generaal Beijers. M 14 XI CO. De burgeroorlog. Uit El Paso meldt menLieden die van Chihuahua hier aankwamen, deelen mede dat Villa bevel heeft gegeven om Se bastian Vargas, minister van financiën en Sylvestro Terassas, minister van bui- tenlandsche zaken, van Chihuahua, die trachtten in een automobiel het land te ontvluchten, gevangen tenemen. Vargas is ter dood gebracht. Men weet niet wat met Terassas is gebeurd. Uitbreiding van den Landstorm. Het Stbl. no. 369 bevat een Kon. besl van den 5den dezer betreffende nadere uitbreiding van den landstorm, waarbij bepaald wordt Van 20 dezer af behooren ook tot den landstorm voor zoover zij alsdan niet reeds daartoe behooren de personen, bedoeld in art. 1 der wet van 31 Juli 1915 (Stbl. no. 345), die zijn geboren in 1894 of in 1893. Bij de inschrijving voor den landstorm van deze personen kan worden afgewe ken van de bepalingen van het Land storm-besluit, voor zoover dit door den minister van oorlog wordt bepaald. Oproeping Landstorm. De landstormplichtigen van de jaar klasse 1915 zullen worden opgeroepen om in werkelijken dienst te komen op Dinsdag 24 dezer (voor Drenthe op Woensdag 25 dezer). Die van de jaarklasse 1914 en 1913 (personen geboren in 1894 of 1893), welke op 20 dezer tot den landstorm komen te behooren, zullen eerst later behoeven op te komen, waarschijnlijk die van de jaar klasse 1914 in het begin van October en die van de jaarklasse 1913 een maand later. (Stct.) Te Gulpen overleed J. Graaf de Mar- chand et d' Ansembourg, oud-lid der Tweede Kamer, lid der Provinciale Sta ten van Limburg. Tal van openbare en bijzondere lief dadige instellingen verliezen in hem een begunstiger, de armen een grooten wel doener en vriend. Goes. Een naam. Wij prenten onze vrienden en geestverwanten in de ko mende dagen tot en met 16 Augustus een naam in het geheugen, dien zij niet mogen vergeten n.l. dien van Dat is de naam van den rechtschen candidaat voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. De rechtsche partijen treffen het bijzon der. Hun candidaat is hun niet slechts sympathiek als man der rechter- z ij de, maar ook als maatschappe lijk persoon een candidaat, zooals men maar zelden treft. Een man van groote bekwaamheid, veelomvattende eruditie en stoere werk kracht, zal de heer Brants een voortreffelijk raadslid zijn terwijl zijn mannelijk uitkomen voor de christelijke beginselen die leven in ons volk waar en wanneer zulks past hem stempelt tot een geliefkoosd vertegenwoordiger van het chris telijk volksdeel onzer gemeente in het stedelijk regeeringscollege. Katholieke kiezers Uw organisatie, die de leiding geeft bij de verkiezingen heeft zich onomwonden voor den heer B ran t s verklaard. Z ij n verkiezing helpt de on- rechtvaardige liberale over macht irf den raad knotten en brengt ons een man in den raad, die ons met eere zal vertegenwoordigen, ons, d.w. zeggen het Goesche volk in al zijn geledingen. Is U voor den Candidaat der Rechtsche partijen'? Dan moet uw biljet er zoo uitzien Het bovenste zwart maken. voor de in het Kiesdistrict Goes, OP MAANDAG 16 AUGUSTUS 1915. te V 5 I— N 5 3 ra -O ci X NAMEN. BRANTS POLS T HI E R V Voorlett. K. M. F.J. Niemand biijve thuis. Ons wachtwoord zijAllen op Brants en alleen op Brants Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juli Telegrammenverz. 1380, ontv. 2057, overgen. 3039, totaal 6476. Gesprekken: verz. 2402, ontv. 2291, overgen. 5839. Lokaal 3115. Totaal 13647. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Tot. 21 11 32 36 36 72 81 57 138 23 34 57 24 49 73 59 67 129 80 102 182 70 71 141 14 10 24 49 58 107 34 33 67 44 47 106 133 166 299 11 23 34 36 72 108 93 64 157 179 197 376 10 20 30 22 44 66 21 37 58 42 43 85 36 54 90 302 270 572 61 60 121 155 152 307 31 32 63 52 88 140 Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 's Heer Arendskerke 's Heerenhoek 'sHeer Hendriksk Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland 32 42 74 Borssele 97 45 17 159 Colijnsplaat 124 88 4 216 Driewegen 36 11 47 Ellewoutsdijk 57 52 109 's-Gravenpolder 106 114 220 's-Heer Arendskerke 136 93 229 's-Heerenhoek 112 36 148 Heinkenszand 42 18 60 Hoedekenskerke 54 68 122 Kats 34 23 114 Kamperland 75 39 83 Kapelle 286 138 424 Kortgene 161 130 24 315 Kruiningen 227 168 9 404 Kwadendamme 25 27 62 Nieuwdorp 84 70 8 162 Nisse 64 58 122 Oudelande 37 2 39 Ovezande 59 59 118 Rilland 324 212 18 554 Schore 133 77 210 Waarde 151 107 258 Wissenkerke 83 25 108 Wolfaartsdijk 66 3 1 70 (Z). -, Goedkoop Varkehs vie e s ch. Men verzocht ons plaatsing' van het vol gende: Wij zien ons verplicht, met het oog op het verlangend uitzien naar' goed- kooper varkensvleesoh door het publiek,, mede te deelen, idat op ons verzoek aan Z.Exc. den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel het volgende antwoord inkwam t li „In antwoord op (uw schrijven d.d. 4 Augustus heb ik |de oer u mede te deelen, dat ik tot mijn leedwezen niet aan ,uw verzoek kan voldoen, daar ik voorloopig althans niet de beschikking heb over een voldoend aantal varkens, om de leverin gen in dien zin uit te breiden". Dit antwoord der Regeering stemt ons in hooge mate teleur, te meer waar ons op ondubbelzinnig^ wijlze Jileek, dat wij de tolk waren ,van een groot deel des volks. Vele bladen in en buiten de Provincie namen ons adres belangstellend op. Vele werkliedenvereenigingen, Christe lijke en Neutrale, Middenstands- en Han- delsvereenigingen op Znid-Beveland zon den adhaesie-betujiging aan Zijn Exd. den Minister van Landbouw, Nijverheid] en Handel en van verschillende andere Vereenigingen wachten wïji nog bericht dat z'ij! een dergelijk adres hebben ver zonden. De roep van het volk is.': wijl zijn toch evengoed Staatsburger als de menschen! der groote steden; wij betalen evenzeer onze belastingen, en hebben mitsdien ge lijke rechten, enz. dit alles tezamen legt ons de verplichting op om met onvermin derde kracht voort te werken eji maat regelen te nemen, om te trachten het zoo Vurig .begeerde goedkoop er var kensvleesoh beschikbaar te krijlgeni voor dat deel' des volks, dat nu uitge sloten is. Namens de Eerste Goesche Slagersver- eeniging, v J. DE VRIEND, (Voorzitter. W. DE JONGE A. Czn., Secretaris. i Naar Jwiijl vernemen pal de aandacht der Eerster en CPvvleede Kamie'rverteglen-1 woordigers van Zeeland op deze kwestie worden gevestigd. Redactie. Middelburg. In normale tijden zou het Zaterdag j.l. de laatste dag van de Mid- delburgsche kermis geweest zijn en hierin hadden velen een aanleiding gevonden om ieens uit te gaan. Vooral op het platte land scheen men als gewoon vrijaf te hebben. Deze vrije dag is echter door velen ge bruikt om aan Bacchus te offeren en dit wel in zoo groote mate dat de verhitte hoofden meermalen oorzaak waren van vechtpartijen. Bij de boeren en boerinnen, die op hunne wijze kroeg in en kroeg uit hostiën, voegden zich burgers en enkele militairen en die verschillende menschen- igroepen kwamen zoo n|u en dan met elkaar in botsing. Vooral op de Varkensmarkt heeft het nogal eens gespannen en moeten er onderling harde klappen zijn gevallen. De' politie was hier en daar tegenwoordig om de gemoederen wat te kalmeeren en de nieuwsgierigen tot doorloopen aan te sporen. Een café werd te elf uur gesloten. Pe rust keerde op de Varkensmarkt daar na vrijwel terug, maar op de Markt en omgeving bleef het rumoerig en moest herhaaldelijk de politie vermanend, optre den. Te half één werden nog twee mannen in de Beddewijkstraat wegens dronken schap aangehouden en onder verzet naar het Stadhuis overgebracht, terwijl in den loop van den avond nog een derde persoon wegens dronkenschap werd gearresteerd. Vrijdag as. des avonds te achtuur muziekuitvoering op het Molenwater. Vlissingen. D'e gemeenteraad heeft in zijn vergadering van Vrijdag j.l. nog be noemd tot leeraar in de wiskunde en boek houden iaan de Handelsschool de heer J. J. Vis, leeraar aan de Hoogere Burger school en tot onderwijzeres in de- nuttige handwerken aan school F, mejuffrouw| K. J. van der Slikke. Besloten werd tot toelating van 'de nieuw gekozen leden. Op Voorstel van den heer Mans<e werd uitgesteld de beslissing over het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Coöperatieve Mid- denstandscredietbank om een deel der niet door het Rijk te dragen risico van voor schotten verstrekt aan personen, die door mobilisatie of oorlogstoestand hun zaken lachteruit zagen gaan. Bijl de rondvraag betoogde de heer IIu- son de wenschelijkbeid om mede met bet oog op de .werkloosheid van gemeente wege een 40 tot 50 arbeiderswoningen te bouwen met teen huurwaarde van f2 tot f2.50. Nadat Wioensdag en Donder dag de tram op de Markt te Middelburg ontspoorde, is dit gisteren in onze ge meente het geval geweest. Achter de z.g. „Boschjes" aan den Nieuwen weg, ont spoorde de motor van de hier te 6.50 Uur vertrokken tram. De wagen reed on geveer 10 meter door en bleef in den weeken grond stelten. Het duurde onge veer mne uur eer de wagen weer in de rails was. Het verkeer werd met over stappen zoo goed en zoo kwaad als het ging voortgezet. Ook nu liep het onge val ztinder persoonlijke ongelukken af. (z.). De electrische tram is gisteren we derom gederailleerd, thans liep een mo torwagen, dezelfde die Vrijdagavond ont spoorde, bij de remissie alhier uit de rails, gelukkig op het emplacement, zoodat het verkeer niet gestoord werd. In verband met al de déraillementen heeft het bestuur van de afdeeling Vlis singen van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel een in gezonden stuk geplaatst in deVlissingsche Courant, waarin het er op wijst, dat de lijn slecht wordt onderhouden en dat naar deskundigen verklaren, niet alleen de rails, maar ook de electrische boven- grondsche draad niet in orde is. Ook meent het bestuur dat de werktijden van het personeel te lang zijn. Daar her haaldelijk zonder succes bij de directie is geadresseerd, heeft het bestuur beslo ten zich nu tot den raad van toezicht te wenden. De rekening van het havenbedrijf over 1914, die Vrijdag aan den Raad werd overgelegd wijst in ontvang f 28562.90 en in uitgaaf f28482.10 aan, alzoo een goed slot van f80.71. Onder de uitgaven is reeds begrepen een uitkeering aan de gemeente van f 4000 en een aan het re servefonds groot f 6836.19 Va- (M. Ct.) 's Heerenhoek. Op de jongste bestuurs vergadering van het R. K. Ziekenfonds „St.-Joseph" alhier, bleek o.m. dat de vereenieing sedert hare oprichting in Maart niet minder dan 30 leden vooruit- fegaan was. Aan ziekengeld was reeds 242.uitgekeerd waardoor menige huis vrouw in de moeilijke omstandigheden van een zieke kostwinner haar nood zag gelenigd Toch kon men nog op een flinke kas van f707.41 wijzen, waardoor de ver eeniging sterk staat om aan al hare ver plichtingen tegenover de leden te voldoen. Het bestuur sprak den wensch uit dat er nog meer nieuwe leden zich zouden aanmelden ook ook uit de burgerstand. Hoe grooter ledental hoe meer kracht „St -Joseph" kan ontwikkelen. Moge de wensch van het bestuur in vervulling gaan waartoe elk lid op zijn beurt wel een handje kan medewerken. Driewegen. De raad vergaderde Zater dag met 4 ïefden, afwezig de leden C. Vaar, W. Noels en M. de Dre'u. De begrootingi der gemeente voor den dienst 1916 werd aangeboden. De geloofsbrieven der herko zen raadsleden W. Noels en W. Nieuwen- huize werden onderzocht en tot hunne toelating besloten. (In verband met art. 32 der Gemeente wet schijnt ons dit „besloten" wel wat ruim opgevat.Red.). 's Heer Abtskerke. In de raadsvergade ring van Zaterdag waren behalve de Roo en Vennue alle leden present. De gemeen te-rekening over 1914 weid vastgesteld in ontvang op f 6162,41i/g en in uitgaaf op f 6043,93V2, alzoo met f 118,48 goed slot. De begrooting voor 1916 werd aan den Raad aangeboden in ontvang en uitgaaf elk op f 5896,24V2. Rilland-Bath, Donderdagvoormiddag hield de raad dezier gemeente eene open bare spoedeischende vergadering. Afwe zig de heer Johs. die Jager mot kennis geving. Mtededieeling werd gedaan van do opname van kas en boeken van den ont vanger, waaruit bleek, dat ovter het jaar 1914 was ontvangen f 117483.34 en over 1915 f 14917.16; samen f 132400.50; en uitgegeven ovier 'tjaar 1914 f 110039.31 Va en over 1915 f20987.66; zoodat in kas was f 1373.521/2- Vervolgens werd het 2do suppletoir kohier van de belasting op de honden opgemaakt tot elten bedrag van f 16 met 7 aanslagen. Op ee(n verzoek tot in gebruik geven van gemeentegrond aan de militaire overheid voor bet plaatsen vap ee.no cantinle, vergaderlokaal, tevens lokaal ter opleiding voor liet kader en zoo meer, werd met algemeene stemmen besloten dit onder nadere goedkeuring onder bepaalde voorwaarden toe te staan. Bij1 de rondvraag weiden nog verschil lende zaken bespraken en geregeld als, het telkens stukwaaien van de vlag op den toren, het aflekken der schoolmuren, de te lage afscheiding van het urinoir bij de school. I Over het afbikken der schoolmuren zal nog een bijeenkomst worden gehouden met de bouwcommissie, den gemeente-opzich ter en den voorzitter. (Z.) Colijnsplaat. De arbeider G. C. Versluis alhier, vond aan 1 aardappelplant 102 aardappels, waarvan 22 groote; aan een andere 108, waarvan 25 groote. Aan beide 16 poters. ,^(Z.) Terneuzen. I)e burgemeester ontving door tusschenkomst van 'het ministerie van Buitenlandsche Zaken een zilveren beker met inscriptie, geschonken door het Britsche gouvernement ter overhandiging aan Klaas Matroos, kapitein van het Ne derlandsche stoomschip „Elisabeth" voor de redding van een aantal opvarenden van het in de Noordzee getorpedeerde Engelsch-e stoomschip „Harpalizi". (Z.) Benoemd tot komimies 2e klasse de kommiezen 3e kl. A. v. Baaien te Ter- neuzen, J. Korstanje te Zuiddarpa en J. B. Geuze te (ioirle. Korstanje is verplaatst van Zuiddorpe -naar Renesse. (Z.)) Ossenisse. Aan de Zondag door de so- citeit „de Arabieren" alhier gehouden doelschieting werd door 29 personen deel genomen. De hooge vogel viel ten deel aan Julius Kint te Ossenisse; de eene zij vogel aan Fransies van Damde Wilde te Ossenisse en P. Hermans te ICIooster- zande (Hontenisse en de andere zijvogel aan Jac. Hiel te Kloosterzande (Honte- nnisse) en P'. de Waal te Drogendijk (Hon tenisse); de voorvogel aan Alouis Hoop te Kruispolder (Hontenisse) en Julius Kint te Ossenisse. Kijkuit. De werkman Blankert, waarvan We meldden, dat hij onder het rad van een geladen boerenwagen geraakte, en daar door inwendig zwaar werd gekneusd, is aan de gevolgen overleden. De ongelukkige laat een weduwe na met zes jeugdige kinderen. Hontenisse. In de Zaterdag gehouden zitting van den gemeenteraad, waarbij 9 van de 11 leden aanwezig waren, werd met 7 stemmen tot gemeente-secretaris gekozen de heer H. F. v. Leeuwe, thans in gelijke betrekking te Sto den lieer H. W. Dalmijn, gei taris te Graauw, waren 2 ste bracht. Koewacht. Een Ne de smokkelaar d o o d g e s c Men seint ons hedenmiddag Jansteen is gisteren op den 2: loman bij het olie smokkelen derla.ndsch sergeant geschoti is heden overleden. Nader meldt men ons Uit I dat de getroffene C. Colman ongelukkig levenseinde aan heeft te wijten, wijl hij op sc de grenswacht niet stilhield den vóór zijn verscheiden di H. Sacramenten worden toe; Pas opden draad! Istond de milicien Thieleman alhier op wacht. Eensklaps in een appeltje. Hij beproef geweer één der appels van e den boom te slaan, toen zijr aanraking kwam met den draad. De stroom ging erdo soldaat had gelukkig de tegen va.n geest het geweer onmidc laten. De geneesheer Uit Ax< die telegrafisch Was lOnthodei de eerste geneeskundige hi werd den gekwetste per au verdere verpleging naar Hul^ Naar wij vernemen, is zijn to onmstandigheden gunstig. Per telefoon II uur v( Cadzand .Vannacht om over twaalven heeft een he pDoffing plaats gehad. In de 'nabijheid van een dienst der (Nederlandsche mai| bom gevallen welke onf Een minuut later viel aohti van den sluiswachter van de in de nabijheid van de haven I de bom, die waarschijnlijk, 1 grond bereikte, ontplofte. De gen doior de ruiten van 'het dien sluismeester (en door de de loods en :t,rof£en den 'non reddingsboot, die in de loods horgen. Die 'sluismeester kree beteekenen de schrammetj es t vermoedelijk van een bomschJ Iii de .omgeving va.n de hav- ïfuiten dor 'huizen gesprongo |Eenige ©ogenblikken later' twee hommen op een wei geveer 150 M. van de 'haven, gaten in den grond sloegen 'De b ommen werden geworpi 11iogmac.hine, die o-p zeer gr< zlveefde en (waarvan de natio kon worden vastgesteld. D Kwam uit. zluidelijke richting ook verdween. Onmiddellijk openden de Dui Kiiocke een levendig vuur, doel tuigj was reeds verdwenen. Nog langen tijd werd met gewerkt. Hoorn. Vannacht zijn twee van het strafba.taljon alhier 11 b'urgerkleeren door middel M voorzien te hebben ontvlucht, zij een rijwiel. Leiden. Zondagavond had partij plaats tusschen Leidenaa genaars. De 20-jarigo L. K. w lies gestoken en levensgevaarli In verband hiermede is een se grenadiers en jagers aangehoud 9 Aug 5 uur 'sna Perijs. (Officieel.) C"ommin I H uur gisterenavond: In, Woevl het Westelijk front hadden al vechten plaats. Soissons werd doerd. In Aig'onne alleen geve bommen. In de Vogezen hebbe sobers hun aanval hernieuwd Oj gtekopf, doch werden teruggesla Rome. (Off.) Onze troepen Oostenrijkers in het jgonale-ste rast en verjaagd, Z.O. van den .brcovaJle. Wiïjl rezwerden /yee materiaal in (de ontruimde li Onze troepen zijta met succes 1 in de Sextus-vaJlei in Cadore de aanvallen afgeslagen, welke Italiaansche verschansingen op hoogvlakte hebben ondernomen Konsfantfnopel (Off.) Het Ti meschip „Barbaros Haireddin' een vijandelijke duikboot getorpi bemanning is grootondeels gei 2e kl., Ie lijst. f20000: 13189 f 15009082 Trekking v. 1000: 400: 200: 18978 1001632 202925 3591 8029 3891 U 17901 9917 12990 18,- 2934 2939 2£ 4501 5497 6 8083 14135 17! zoovXenwaude trekkinS heoft treft n Prijzen heneden difiTvi rn,betrekkinS °P de Zeeland zijn geplaatst.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2