BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Een nieuwe vredesactie van den Paus? Naar de ,,Frankf. Ztg." meldt, bevat de Madrileensche „A. B, C." van 18 Juli een brief uit Rome van dr. Franco Fra.nchi, waarin o. m. voorkomt: Kardinaal Aydan Gasquet, een Engel- solie Benedictijn, die in nauwte vriend schapsbetrekkingen met den Paus staat, en wien ook de oprichting van het En gelse li gezantschap bij den H. Stoel tel danken is, heeft verklaard, dat de| H. Vader, niettegenstaande alle vroegere mis lukkingen een groote actie voor-den vrede voorbereidt, waarbij alle bisschoppen der oorlogvoerende landen eendrachtig en ge organiseerd moeten samenwerken. Deze actie- zal een algem-eenen wapenstilstand trachten te bewerken. Bizonderheden om trent dit plan, welks ontzettende moeilijk) heden den Paus niet afschrikken, zijiunog niet. bekend, doch weldra zal de wereld! van flit nieuwe vredesinitiatief hooren. Ook kardinaal Maffi, die naar Rome geroepen is, bevestigt dit bericht. Hij kar rakteriseerde dit. plan als „even grootscfi als k-oen, -een apostolische® gteest, di-e zich de kracht van zijn gezag bewust1 Is, waar dig, doch tevens als een plan, dat bij zijn verwezenlijking op ontzettende moei lijkheden zal stuiten." j Twintig oorlogsverklaringen. Een jaar geleden verklaarde Oostenrijk aan Servië den oorlog. Door de inmen ging van Rusland had die oorlogsverkla ring successievelijk het ontbranden van den Europeeschen oorlog ten gevolge. Den oorlog verklaarden: 28 Juli. Oostenrijk aan Servië 1 Aug. Duitschiand aan Rusland 3 Aug. Duitschiand aan Frankrijk 3 Aug. Duitschiand aan België 4 Aug. Engeland aan Duitschiand; 5 Aug. Oostenrijk aan Rusland; 5 Aug. Montenegro aan Oostenrijk 6 Aug. Sevië aan Duitschiand 11 Aug. Montenegro aan Duitschiand; 11 Aug. Frankrijk aan Oostenrijk; 13 Aug. Engeland aan Oostenrijk 23 Aug. Japan aan Duitschiand 25 Aug. Oostenrijk aan Japan 28 Aug. Oostenrijk aan België 2 Nov. -Rusland aan Turkije 5 Nov. Frankrijk aan Turkije; 5 Nov. Engeland aan Turkije; 7 Nov. België aan Turkije 7 Nov. Servië aan Turkije; 24 Mei. Italië aan Oostenrijk. De oorlogsverklaringen van Montene gro aan Turkije, van Italië aan Turkije en van Italië aan Oostenrijk zijn nog uitgebleven. AMERIKA. Het oproer op Haïti. Een officieel rapport, uitgegeven door het ministerie van buitenlandsclie zaken te Washington meldt, dat het gepeupel te Port au Prince na president Guillaume uit de Fransche legatie weggehaald en doodgeschoten te hebben zijn lichaam in stukken scheurde en die stukken in op tocht naar bet einde der stad droeg. Later werd het verminkte lichaam door een aantal vrouwen begraven op het kerkhof bij het Kapitool. In de stad is het rustig. De kruiser „Washington" is te Port au Prince aangekomen. (De Tijd.) Eerste Kamer. De Kamer kwam Dinsdagavond kwart voor 9 uur bijeen, onder voorzitterschap van dhr. v. Voorst tot Voorst. Van het lid Mr. L. W. H. Reg-out wa ren ingekomen, de mededeeling dat hij wegens zijn benoeming tot buitengewoon gezant, hij den .H. Stoel heeft opgehou den lid der Kamer te zijn, en zijhiei ge loofsbrieven wegens zijne herkiezing als lid der Kamer. De geloofsbrieven werden in handen gesteld eener commissie, welke in de eerstvolgende- vergadering rapport zou| uit brengen. Op voorstel va,n den voorz'. werd be sloten dadelijk in de afdeeling'en tel onderzoeken de spoed-eischende wetsont werpen nopens het langer in dienst hou den -der troepen -e-n Woensdag' om 11 uur i-n de afdeelingen ook de andere -ontwerpen te onder zoeken De voorz'. (deelde voorts mede, dat op verzoek van een voldoend aantal leden Woensdag om half drie een ver gadering z-ou worden gehouden met ge sloten deuren e-n na heropening de beide bovengenoemde wetsontwerpen in het. openbaar zouden worden behandeld. Don derdag wordt dan voortgegaan met het af- deelings-onderzoe-k en beden Vrijdag om 11 uur zou weder in 't openbaar vergaderd worden. .Mocht men dan niet gereed ko men, -dan zal volgende week weer verga derd moeten worden. Hierop ging men over in d-e- afdee'- lingen. Over de wetsontwerpen betreffende de vlootuitbreiding, het oorlogscrediet van 1(1 millioen en de uitbreiding van den Land storm werden door de afdeelingien der Eerste Kamer tot rapporteurs! benoemd de heeren Staal, Bergsma,, v. ld. Does die WiHe li ois, de Vos van Steenwijk en Verhleijen. De Eerste Kamer is Donderdag ge leed gekomen met den afdeelingsarbeid. Over de ontwerpen vlootaanbouw en na dere uitbreiding Landstorm zal een groot eindverslag worden uitgebracht, dat door de betrokken ministers in de vergadering van morgen, wanneer deze onderwerpen in behandeling komen, eventueel zullen kunnen worden beantwoord. (Zie laatste berichten De burgemeester van Breda Van de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" komt liet bericht dat de burge meester van Breda, nr. Van Lansehot, eerlang zijn ontslag zal aanvragen, „Wanneer deze mededeeling waarheid bevat,schrijft de „N. Tilb Ct.", „dan is het wel eigenaardig, dat zij samen valt met den uitslag der verkiezingen voor den gemeenteraad, die ditmaal de meerderheid hebben gebracht aan de Katholieken. Tot nu toe was de Raad in Breda liberaal in meerderheid en mr. Van Lansehot vond in die meerderheid een stevigen steun voor zijn tamelijk autocratisch regeeren in liberalen zin en tegen het streven der katholieke leden om voor de rechten der katholieke be volking van Breda op te komen. „Het is een dier haast onverklaarbare dwaasheden, dat zoo iets in Breda, dal in meerderheid een katholieke bevolking heeft noodig was. Men zou zeggen in een katholieke stad moest het van zelf spreken, dat de gemeenteraad voor het overgroote deel uit overtuigde staatkun dige katholieken bestond. Maar de lam lendige overdrijving der Brabantsche „goeie traaw" en het onverantwoorde lijk openbaar liberaliseeren van vooraan staande katholieken, die meenen, dat, wanneer zij in de kerk goed gebeden hebben, en een dure plaats betalen, dat zij dan verder geen verantwoordelijk heid voor den gang der katholieke zaak hebben, dat geholpen door de sluwheid van de liberale ambtenuren, officieren en gepensionneerden-wereld mogelijk ge maakt. „Gelukkig waait er thans een frisschere wind over Breda en begrijpen de Katho lieken dat zij zich reeds al te lang bij den neus hebben laten nemen. De ver kiezingen worden van den kant der ka tholieken principieel gevoerd de libe ralen gaan met hun personenpolitiek dooren liet succes is tamelijk groot". Landstormwet Vele vragen kwamen op ons bureau binnen of men al dan niet in de termen der landstormwet viel. Om allen te be vredigen geven we hier het volgende De landstormwet is van toepassing op alle, die: le Broederdienst hebben, 2e Vrijgeloot zijn, 3e Vrijgesteld zijn wegens kostwinnerschap. De afgekeurden van alle lichtingen van vroeger blijven bui ten beschouwing; ze zijn vrij en blijven vrij. Binnenlandsche Zaken. Donderdag hebben de Minister van Bin nenlandsche Zaken, mr. Cort v. d. Linden, en de Secretars-Generaal van het Depar tement, mr. Kan, de voor hen bestemde vertrekken in het nieuwe Departements gebouw op liet Binnenhof in gebruik ge nomen Raad van defensie. Naar wij vernemen, is de benoeming van mr. II. P. Marchant, lid van de Tweede Kamer voor Deventer, tot lid van den Raad van Defensie geschied bij Kon. besluit van 5 Juli j.l. en strekt zij ter vervanging van mr. W. F van Leeu wen, die eenigen tijd na zijn optreden als vice-president van den Raad van State bedankt heeft als burgerlijk lid van don Defensieraad. Geïnterneerden. Naar de Limb. Koerier meldt, zal eerst daags te Heerlen een aantal geïnterneer den uit de verschillende regeeringskam- pen, die in het burgerleven als mijnwer ker werkzaam wareD, in de mijnen worden werkzaam gesteld. Natuurlijk onder bewaking en het werken geschiedt van den kant der geïnterneerden geheel vrijwillig. Het Vad. meldt nog, dat te Heerlen en te Kerkrade drie interneeringskampen worden opgericht, waar voorloopig een 200 man zullen worden ondergebracht. Een verboden lezing. Te Roosendaal had zich een comiteit van aldaar vertoevende Belgen gevormd, dat dr. Frans van Gauwelaert, oud hoog leeraar te Leuven, lid van de Belgische Kamer van afgevaardigden, had uitge- noodigd een lezing te houden, waarvan de opbrengst zou komen ten bate van behoeftige Belgen. Het comiteit had voor deze lezing de beschikking gekregen over de groote zaal in den Katholieken Kring en dr. Gauwe laert zou Zondagmiddag daar zijn voor dracht houden. Zaterdagavond kreeg het comiteit ech ter bericht van de legerautoriteit, te Oos terhout, dat de lezing verboden werd. Voor het houden van publieke bijeen komsten in gemeenten, die in staat van beleg verkeeren, is de toestemming van de legerautoriteit noodig en nu had het comiteit, naar wij vernamen, verzuimd verlof voor deze vergadering aan te vragen. (Maasbode.) Aardappelen. De „N. B. Ct." meldt: Het bestuur van de Marktvereeniging De Tuinbouw te Bovenkarspel heeft, na door den mi nister van landbouw, nijverheid en handel in audiëntie ontvangen te zijn, aan zijn leden bericht., dat de bepaling aangaande den uitvoer van aardappelen tot en met 31 dezer niet gelden zou voor de ver schillende muissoorten. In Jitefc „N. v. il. D." lozen wij: Het uitvoerverbod van aardappelen geldt niet voor de z.g. nitervormige aardap pelen (de verschillende soorten van mui zen); deze mogen dus worden uitgevoerd. Dit is alzoo een groote geruststelling voor de tuinbouwers, en daardoor wordt een daling op de markten voorkomen. Het. uitvoerverbod geldt de andere soor ten. Hier en daar waren de boeren al be gonnen met. het rooien van de winter aardappelen, o.a. de Eigenheimers, die natuurlijk nog maar half rijp zijn. Om nu te voorkomen dat ontijdig de winttervooi'- raad sterk wordt ingekrompen, daarom is nu hel uitvoerverbod voor die aardap pelen gekomen. Vele boeren zien nu een fortuintje glip pen, want er werd heel wat aan die te vroeg gerooide Eigenheimers verdiend. Er werd al meer dan f 1000 per H.A. gemaald. En dan had men den bodeim weer vrij' voor winterkool. Kon. Nat. Steuncommité Blijkens de 47ste lijst van ingekomen bijdragen is lot 10 Juli f2286090.375 ont vangen. Naar „De Telegraaf" verneemt zal de heer W. II. Vliegen zijh ontslag nemen als Kamerlid voor Amsterdam IX, wegens zijn drukke werkzaamheden als wethouder van Amsterdam. Goes. Heden ontvingen wij bericht, dat onze stadgenoot de heer A. F. De Paauw, die te Harderwijk den opleidingscursus voor officier volgde, het officiersexamen met goed gevolg heeft afgelegd en be noemd is tot 2e luitenant bij 't kader te Amsterdam. Den geslaagde onze geluk- wensch. Gisteravond had het zoontje van dhr. T. alhier, het ongeluk van den Ka demuur in het water te vallen. Op zijn hulpgeroep kwam men onmiddellijk met een bootje ter hulp en had de politie agent D met behulp van nog enkele andere personen het genoegen den dren keling behouden op 't droge te brengen. Middelburg. Treurig. Gisteravond werd op de ICaden een volksoploop ver oorzaakt door een vrouw, die met een orgel medeliep en die in hoog© mate onder den invloed van sterken drank verkeerde. Door de dronkenschap kwam de vrouw te vallen en werd zijl aan den hals gtewond. Eenige burgers brachten de vrouw naar een woning in de Kuuperspoort, waarvoor zich ook veel nieuwsgierigen verzamelden. Het Was een hoogst treurig gezicht. De bewerking van een gedeelte van den Singel met teer heeft, naar wijl mee nen, de deugdelijkheid van deze bewer king aangetoond. Na de afwisselende Weersgesteldheid der laatste weken is do weg goed hard en, indien de kosten geen bezwaar zijtn, gelooven wij, dat vergroo- tling van liet gedeelte, dat beWerkt is aan te hevelen. De N. V. Stoomwalsen- bedrijf van II. Boesewinkel te Zuitphen heeft, eer van haar werk. Toen Donderdag j.l. de landbouwer Riemens uit Serooskerke met een ledige hooiwagen van Middelburg huiswaarts keerde, ging even voorbij St. Laurens een der voorwielen van den wagen, waar door het paard op hol sloeg en Riemens en zijn zoon van den wagen vielen. Rie mens had zijn schouder bezeerd en de zoon was aan het gelaat gewond. Minder goed liep het af toen de hooiwagen even verder in botsing kwam met het veren wagentje van S. Maas uit Gapingc; dit. wagentje viel om en twee der vier in zittenden kwamen er onder te liggen. Een dezer, de reeds bejaarde A. van Taten- hovc, was zeer ernstig gewond, hij bloedde hevig en was bewusteloos. De overige drie inzittenden kwamen er met, kleine ver wondingen af. Daar vervoer per auto, aangeboden door den heer Hoegen van Hoogelande, die juist passeerde, niet raad zaam werd geacht, reed deze naar het Gasthuis te Middelburg, waarvan spoedig de rijwielbrancard ter plaatse van het ongeluk verscheen, S. T., die intusschen ©enigszins bij was gekomen, werd naar huis vervoerd. De verenwagen was ernstig beschadigd, de eieren en boter waren grootendeels stuk of onverkoopbaar ge worden. Een en ander veroorzaakte op het drukke uur, een oponthoud in het. ver keer en tal van passeerende markt- en andere wagens moesten eenigen tijd wach ten. (Z.) Vlissingen. De heer T. H. de Meester, directeur Ider Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland", is door Z. K. H. den Prins der Nederlanden begiftigd met het Kruis van Verdienste van Het Roods Kruis. De directeur-generaal der Staats spoor heeft o.m. eene loffelijke vermei ding wegens betoonde eerlijkheid toege kend aan den hoofdconducteur le klasse H. Dikken alhier. Nisse. In de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was lwt lid D. de Winter afwezig. Aan de orde werd gesteld het nazien der rekening over-het jaar "1914, deze werd daarna voorloopig vastgesteld in ontvang op f 10578.34 en in uitgaaf op f 1041,F>.241/2, goed slot. alzoo va,n f 163.091/2- Aan de erven wed. Van Boven werd gedeeltelijke ontheffing in den H. O. verleend tot, een bedrag van f2.42. Als leden van liet stembureau voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werden be noemd de heeren A. v. d. Roest. Clement (plaatsvervangend voorzitter)als leden li. de Winter en D. de Knijper ien als bijzittend lid J. Slabbckoorn. (Z.) Heinkenszand. Woensdag is tegen een 15-jarigen jongen procesverbaal opge maakt, wegens diefstal van geld, dat hij uit de lade hij den caféhouder C'. Rijk zich toeeigende. Onder politiegeleiile is hij met zijn jonger broertje, dat hij hem was, naar het gemeentehuis gebracht. Van morgen is hij verder getransporteerd, om de zaak nader te onderzoeken. (Z.) Oostdijk (Krabbendijke). Toen de werk man H. v. hvaarden alhier Woensdag avond per fiets van zijn werk huiswaarts keerde, had hij het ongeluk tc vallen, en wel zóó, dat hij een beentje even boven den hiel brak Nadathij huiswaarts was geleid, werd aanstonds geneeskundige hulp voor hem ingeroepen. Krabbendijke. Onder begunstiging van mooi weer maakten Donderdag de leer lingen der Christelijke school met hunne geleiders een uitstapje naar Breda en Mastbosch, terwijl de kinderen en gelei ders der Openbare school een uitstapje maakten naar Middelburg, Domburg en Vlissingen. Dat de kinderen genoten had- den, kon men des avonds bij hun terug komst aan hunne vergenoegde gezichtjes zien. Ovezand. De raad vergaderde 30 dezer. Alle leden waren present. De geloofs brieven der gekozen raadsleden J. Rijk Mz. en A. v. d. Slikken worden onderzocht en tot hun toelating wordt besloten.Tot lid van het armbestuur wordt herkozen de heer D. van den Dries. De begrooting van het armbestuur voor 1915 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f8064,70. Oostburg. Volgens het Kamerlid van Oostburg moet dit jaar op een absoluut uitvoerverbod van bieten worden ge rekend. Door den minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij liet maken van den rijksweg in Zeeuwsch-Vlaanderen dhr F. Hoekstra te Utrecht. Groede. Alhier bestaat gelegenheid voor de inwoners om op te geven hoeveel KG. steenkolen, anthraciet enz. men door be middeling der in de gemeente wonende steenkolenhandelaren voor dt n aanstaan den winter wenscht in te slaan. Bij vol doende deelname zullen dan door hen op de wijze als bij de alhier bestaande kolenvereeniging geschiedt, steenkolen in het groot worden ingekocht, welke later door de opgegeven steenkolenhandelaren worden thuisbezorgd. RegeeringsvischAlhier zal voor taan eiken Donderdag versche zeevisch tegen den kostenden prijs verkrijgbaar worden gesteld. Breskens. Dezer dagen zijn een 25-tal rijke Belgische families Zeeuwsch-Vlaan deren uitgetrokken om zich te 's-Hage te vestigen. Velen waren bang, dat bij een eventueelen oorlog, Nederland hier het eerst door de Duitschers zou bezet worden. Tot tijdelijk ambtenaar ter secre tarie te Culemborg is benoemd den lieer P. Salomé alhier. Retranchement. Onder deze gemeente kwamen een 5 tal over de grens gevlucht. Zij hadden de Duitsche schildwachten weten te verschalken. Zij vertelden, dat Knocke-Sur-Mer groote armoede heerscht. Eede. De Duitschers gaan ijverig voort met het plaatsen van den electrischen draad aan de grens. De inwoners dei- grensdorpen doen het graafwerk en hak ken de hoornen om. Te Middelburg in Vlaanderen heerscht veel bedrijvigheid van militairen, we zagen landstormers, doods kophuzaren en mariniers uit liet Brugse,lie Etappengebied. Sas van Gent. 27 Juli. Hedenavond om streeks half acht. passeerden hier 16 vliegmachines in de richting Ostende. Kasopnemingen. Afgescheiden van de bij de wet voor geschreven opneming del' boeken en kas van de gemeente-ontvangers werden in 1914 vanwege Ged. Staten onverwacht opgenomen de kassen van de ontvan gers der gemeenten: Aagtekerke, Aarden- burg, Boschkapelle, Colijnsplaat, Domburg, Ellemeet, Ellewoutsdijk, Haamstede, Hon- t.enisse, Koewacht, Koudekerk©, Kruinin- gen, Terneuzen, Oostbu'rg, Philippine, Rie- nesse, Retranchemenl, Rittbem, ScheTpe- nisse, Schore, Serooskerke (S.), Veere, Vrouwenpolder, Wemeldirige en Zonne- maire. In slechts 'ztes gemeenten kwam de stand der kas met de boeking overeen. De bovenvermelde kasopnemingen ga ven Ged. Staten aanleiding eenige opmer kingen aan B. en W. van 12 gemeenten mede te deelen. Stormen in 1914. Zware stormen, gepaard gaande met buitengewoon liooge vloeden, kwamen in 1914 niet voor; stormachtig weder en hooge tijen heerschten op 16/17 Maart, 18/21 September en 28, 29 December. Tel kens werd aan de zeeweringen van ver schillende polders en waterschappen meer of minder ernstige schade veroorzaakt,, aldus meldt het Provinciaal Verslag. In het politieblad verzoekt de Terri toriale Commandant van Zeeland aan houding en voorgeleiding van Julia Adol- phe Ernest de Keyzer, gob. It Nov. 1892 te Niekcrk bij Ouaenaerde. Grenstoestanden. Men schrijft ons uit Sint-Kruis: Nu de tijd van oogsten gekomen is doen zich in de nabijheid der grenzen aardige gevallen voor. Van Sas van Gent langs de grenzen gaande tol Sluis zijn er ongeveer een 150-tal landbouwers uit België, die landerijen bezaaid hebben in Nederland. Zij hebben hunne gewassen gemaaid en zullen deze naar België ver voeren. De Nederlandsclie regeering laat toe, dat alle vruchten, gegroeid binnen 5500 M. van de grens en toebehoorende aan Belgische landbouwers, uitgevoerd mogen worden. Zoo is er dezer dagen reeds vlas en gerst naar België gegaan. De Duitschers zijn op dit gebied niet zoo gemakkelijk. Alle landbouwers uit Nederland, die landerijen in België bebou wen, kunnen echter lninne vruchten niet in Nederland krijgen De Duitschers laten niets uit. Een eigenaardig geval deed zich voor bij een landbouwer onder de gemeente Sluis. Deze heeft een aantal gemeten vlas in België. Met toestemming der Duitschers mag hij nu eiken dag België in om te zien hoe zijn vlascli bewerkt wordt. Het vlas wordt daar eiken dag bij gedeelten naar eene Bel gische weegbrug gebracht, waar deland- bouwer dan eiken dag zijn geld ontvangt en weer de grens over kan. De glazen ballen. s Naar aanleiding van berichten over het nu en dan aandrijven van glazen ballen op onze kust, welk feit eenige verontrqs ting1 schijnt te hebben teweeg gebracht, verneemt de Msb. van bevoegde deskun dige zijlde, dat het aans'poelen van die voorwerpen niet tot de minste ongerust heid aanleiding: behoeft te geven. Na on derzoek tooh is gebleken, dat die ballen eenvoudig gebezigd worden, voornamelijk door de Schotsche visschers, als drijvers voor de benglijnen in verband met do kabeljauwvangst. Zij' treden feitelijk in de plaats van de bijl de visseherij gebruike lijike kuiken drijvers voor netten of beu gen. Som-s spoelen deze voorwerpen aan, nog voorzien van een netje, waarvan do mazen dienen om er de benglijn aan to bevestigen. De aangespoelde ballen zijn zeer waar schïjnlijk in het ongereede geraakt of zijn afkomstig van visschersschejien, die een ongeval op zee hebben gehad. Goes. Algemecne Vergadering van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw in Zeeland. We geven hier een kort résumé. Uitvoerige mededeelingen volgen in ons aanstaand nummer. De vergadering had plaats onder voor zitterschap van den lieer J II. O. Domi- nicus van Kruiningen in de Prins van Oranje van morgen te half tien uur. De voorzitter opende de vergadering met een dankwoord aan de burgemeester en wethouders van Goes, die door hun be zoek blijken gaven van belangstelling voor den landbouw. De heer Dominions was verwonderd over de goede bezette zaal en had zoo'n opkomst niet durven hopen. Dan kregen we een overzicht van den landbouw en verhaald werd hoe de land bouw onder den vreeselijken oorlogs gruwel geleden heeft en nog lijdt. Betreurd wordt, dat de landbouwten toonstelling niet is kunnen doorgaan, ja reeds tweemaal verijdeld is geworden en nu hoopt men vurig, dat het spreek woord „de derde keer de goede keer" hier ook zal bewaarheid worden. Dank werd gebracht aan do heer I. Kakebeeke die zoozeer voor de tentoonstelling ge ijverd had. Dan wordt de wolkwestie behandeld, dat Noord-IIollandsche wol met f0.60 duurder wordt betaald, dan de Zeeuwsche Spr. geeft toe dat de Zeeuwsche niet zoo zuiver is als de Noord-Hollandsche wol, maar in kwaliteit is geen verschil. Door den heer De Ruijter de Wildt, directeur van het proefstation wordt g e w a a r s c li uwd geen handelsbe trekking aan te kneopen met den Rotterdamsche kunstmesthandel Nieuwe haven Rotterdam of met een zekeren Alexander Abraham de Roode, die zich ook wel eens noemt Abrahamzooii, Open- rijstuin 4 D, Rotterdam. In dat zelfde huis schijnt nog zoo'n soort firma haar kantoor te hebben n.l. een zekeren Klein en Abrahamszoon ook

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2