Gemengd Nieuws. 409e Staatsloterij. Besluiten en benoemingen. Laatste Berichten. SPORT. ONDERWIJS Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt Marktberichten. Burgerlijke Stand. enz. deelen gescheiden, opdat zij tegelijk voor verschillende vereenigingen kan worden gebruikt. liet voorste deel is bestemd voor militair tehuis. In tegenwoordigheid van den garnizocnskommandant en de verdere oflieren van het garnizoen, bene vens gemeentelijke autoriteiten, lietR.K. kerkbestuur, vele onderofficieren en man schippen had de plechtige opening plaats met een toespraak van den Z.Eerw. pastoor, den lieer Bogers, die allen dankte die aan de tot stand koming van de mili taire vereeniging en de inrichting van het gebouw hebben medegewerkt. Vervolgens hield de heer Huis, majoor aalmoezenier in de derde divisie eene rede, waarin hij het doel van de R -K. militaire tehuizen uiteen zette, hoofdza kelijk tot het vormen van menschen met karakter, om lien te schragen in den strijd die ze dagelijks hebben te voeren om niet tot het kwade te vervallen en aan de verschillende verlokkingen weer stand te bieden, waarin zij door de geeste lijke leiding dier Tehuizen gesteund worden. Deze bijeenkomst werd opgeluisterd door een orkest, terwijl voorts de heer Mols de aanwezigen uitermate amuseerde met verschillende comisclie voordrachten, waarbij typeering en voordracht zeer te roemen viel. Met een woord van dank werd de bij eenkomst door den Z Eerw. heer Bogers gesloten. liet R.-K. Militair Tehuis is thans iede- ren avond opengesteld. (M. Ct.) - Door den Raad wei-deen nog be noemd lot buitengewoon leeraar aan de II. B. S. voor aardrijkskunde de heer W. Wieberdink. hoofd der M. U. L. 0.- school, en voor boekhouden dr. W. Mid delbrug, leeraar in natuur- en schei kunde. Vanwege de Zeeutwsch Vlaamsche Tram- wejg'maatsehap'pïji was een nieuw plan in gekomen voor 't aanleggen der baan langs den weg nar Ax-el in deze gemeente. Of schoon voor een deel aan de bezwaren van den raad is tegemoet gekomen, meen de do meerderheid dat het plan voor den aanleg door de buurt Driewegen, waar de bocht nu reeds zeer gevaarlijk is, nog onvoldoende is en onthield aan het plan zijne goedkeuring met 4 tegen 3 stemmen. Zaterdagmorgen is de Rijn aak Anton" (kapitein Herman van Grua- detsheim) geladen mot grintzland van Ruhrórt naar Gent in de Middenhoven ge zonken. De opvarenden zijn. gered. (Z.) Koewacht. Ondanks de driedubbele af sluiting der grenzen, zelfs met electrische draden gelukt het aan enkele waaghalzen nog om clandestien uit Belgie te komen om zich hier te vestigen of om naar Engeland te gaan. Zelfs zijn er nog en kelen, die om brieven komen, docli dit zijn uitzonderingen. Gerust mag men zeg gen, dat België thans geheel van Neder land is afgesloten, want ook liet verkrij gen van passen gaat met groote moei lijkheden gepaard. Aan de bewoners van het Belgisch gedeelte mogen door den heer A. Ysebrest, bakker alhier, wekelijks 1000 brooden worden overgegeven, eiken werkdag 1G0 a 170. Deze brooden wor den één voor één door de Duitsclie sol (laten doorgesneden 0111 te zien of er geen brieven in zitten. Bruinisse. Toen de schipper V. Vrij dagmorgen op de haven kwam, kwam hij tot de ontdekking dat zijn mosselboot, die geladen was met aardappelen gezon ken was. Bij laag water kwam de boot droog, de lading werd gelost en liet lek gestopt. 'Veertig Jarig bestaan van de Stftomwaartmaatschap pij „Zeefan d." Op 20 Juli 1875 opende (1e Stoomvaart maatschappij „Zeeland" haar dienst van Vlissingen op Engeland. Ter eere van haar Veertig jarig bestaan is door commissaris sen en directie een gedenkboek uitgegevten In een „Ter inleiding" wijdt de president commissaris, d-e heer mr. E. Fokker, woor den van groote waardeering aan de heeren mr. tl. A. Fokker en mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, die met Z. K. H(. Prins Hendrik den Stadhouder van Luxemburg, het drie tal' Vormden, die door hun toewijding, hun nooit opgeven van den strijd tegen het noodlot, do stichting, der maatschappij doorzetten, terwijl Prins Hendrik door zijn grooten finantieel'en steun die oprichting mogelijk maakte. Onder 'den titel' „Veertig jaren van strijd' wordt vervolgens een zeer uitgebreid over zicht gegeven van de geschiedenis der Maatschappij. Van den strijd tegen de- con currentie, van moeilijkheden met minder go-ede booten, van tijden dat. de Maatschap pij finantieel' zeer zwak stond, maar ten slotte ook van de laatste jaren, die voor de Maatschappij- ongekende en onverwa-h te bloe-i brachten. Aan het eind van het overzicht wordt eenigen tijd stilgestaan bij liet jaar 1914, toen de vrees, dat de Kngelsche regeering de dienst geheel zo-u doen slaken, niet bewaarheid werd, waar door dit jaar een zeer goed werd |door de kolossale drukte in het reizigersvervoer, toen de Roeland de ©enige lijn was, die geregeld de postverbinding tusschen Con- traal-Europa en Engeland volhield. Dit deed meer dan ooit het rechtivan bestaan der Zeeland als nationale, als Nederland- sche onderneming uitkomen. „Het pleegkind van deu ons Zoo vroeg ontvallen Prins Hendrik' aldus eindigt het overzicht is onder druk en tegen spoed flink en krachtig uitgegroeid; de Vlissingsche dienst neemt thans een eer- olie plaats in onder de Scheepvaart maatschappijen, welke het verkeer tus schen het Vasteland en Engeland bedienen. Van haar vloot kan worden getuigd„Non sordet in Undis" (vrij vertaaldZij Ina.aki. geen slécht figuur op dei baren)der maat schappij kan worden nagegeven met eien kleine wijziging van de Zeeuwsch-e Wa penspreuk: „Luotatur et emergit" (Zij (de Maatschappij- Zeeland) worstelt en houdt het hoofd boven). Eere zij daarom, hij de herdenking van den veertig-jarigen strijd, gebracht aan de nagedachtenis Van den grootmoedigen, helderzienden, natio naal' gevoelenden Prins, Hendrik den Zee vaarder". Aan liet overzicht zijn een aantal' bij lagen toegevoegd, waarin de lotgevallen en de vooruitgang der Maatschappij mét rijfers en duidelijke teekeningen en photo's nader wordt aangetoond. Ter eere van het veertig jarig bestaan werd heden te Rotterdam' aan boord Van de nachtboot, „Oranje Nassau" der maatschappij te Rotterdam een feest maaltijd gehouden, waaraan o.a. deelnam Z. K. II. 'Prins Hendrik, Beschermheer der Maatschappij. Door den territoria,len bevelhebber in Zeeland enz. is het verblijf in zijn ambts gebied ontzegd aan: Jauret Emit, geboren 9 Oct. 1878, te Hulst, wonende te Clinge (België) van nationaliteit Belg. Van Laere Jozef, geboren 24 Aug. 1889 te St. Gilles en wonende aldaar, nationaliteit Belg, hei den ter zake smokkelarij. Stuur Frederic, geboren te Vracene (België) en wonende aldaar, nationaliteit Belg, datum en jaar van zijn geboorte zijn onbekend, wegens clandestien brievenvervoer. De 69-jarige arbeider A. Bentschap Knook uit Nieuw-vliet, die de vorige week ij Groede onder -een wagen kwam, is aan de daarbij opgefoopen inwendige kneuzingen Zaterdag overleden. G re-nsid ruik te. Men schrijft uit Ossendrecht aan De Maasbode: Het is aan de „Platluis" een gehucht onder dezle gemeente iederen dag een drukt-e van Wang'. De'toestand is daar eigenaardig, de gilans is daar niet door een enkele draadversperring aangegeven, doch men heeft Ier aan de grens van ons tand een prikkeldraad aang|ebracht, voorts is een afstand van ongeveer 700 meter vrij gelaten, waarop 300 personjen wonen en daarachter is de groote draadversperring door de Duitschers aangebracht, en be vindt zich ook de elëctrischje draad (hoog spanning) met 6 draden, die )eene laag- spanning hebben, doch van dien aard, dat biji aanraking de 'dood onmiddellijk intreiedt. Des ochtends tusschen 1011 uur wordt van Duitsche zijde echter gelegenheid ge geven, dat personen uit ons land tot deze draadversperring worden toegelaten. Aan vankel'ijk was zulks minder bekend, doch de toeloop is dagelijks grootier aan het worden. De grondslag van deze welwillendheid is hierin gelegen, dat op gemeld uur door sommigen per wagen (soms vier en vijf voertuigen met paard bjeslp-annen) de smokkelde bloem wordt overgebracht, ter wijl anderen, wier voorrraad niet zoo groot is, per kruiwagen of zak de vtergaarde bloem door eenle bareel vervoeren. Voor velen echter, die familie of vrienden aan gene zijide hébben en zaken of anders zins hebben te vieirriehteii, is het eene welkome gelegenheid elkaar daar te kun nen ontmoeten. Aan een groot gevaar ont snap t. Een inwoner van Sommelsdijlk, iemand die zich meermalen p'chujdig maakt aan misbruik van sterken drank, is aan een gji'oot ongeluk ontkomen. Terwijl hij zich wederom in benevelden toestand bevond, had hij de onvoorzich tigheid zich te slapen te leggen op wat hooi, dat gedeeltelijk op en gedeelte lijk bangs- de tramlijn van Middelhamis- Ouddorp lag'. De machinist van een aan komenden trein, het gevaar niet bemerken de, reed in volle vaart door on zou den slapende gedood hebben, ware liet niet dat de baanschiuver dei' locomotief in het hooi haakte en dat onder hem Wegtrok, waarna |S. al rollenjde bpjtieni de rails terechtkwam. Een dievenbende. Een uit 5 per sonen bestaande dievenbende is te Maas tricht door een rechercheur aangehouden en in verzekerde jbewfu'ing gesteld feu poliliebureele-, in afwachting, van haar overbrenging naar de gevangenis. De per sonen hebben den leeftlij(d v,an 1719 jaren bereikt en staan Mjl de politie met zwarte kool' aangeschreven. Z'ijl worden verdacht van de daders te z'ijin van de talrijke diefstallen met braak, zoowel to Maastricht als in de naaste omgeving gepleegd. De politie nam een breekïjlzer, een bei tel en nog een ander ïjlzer voorwerp in be slag, door de bende uit een timmerwinkel gestolen, om er haar bedrijf mee te ku'nnen uitoefenen. Zoo wordt het Vijftal debet geacht aan diefstallen ten nadeele van de LaWn-ten- nisclub, aan het plunderen van een au tomaat in het stadspark, aan diefstal in het patronaat van de Sint-Lamhertuls'-pal- rochie en aan twéé diefstallen te Sint Picter. Mogélijik dat de bende of een ,of meerdere harer leden niet vrelemd is aan den onlangs Wijl den horlogemaker M. in de Brugstraat gepleegden diefstal met braak. '•Ie kh, le lijst. Trekking 26 Juli. f 1000: 4667 f 1500: 7016 1 400: 1175 2001661 20239 100: 4058 9012 9761 11392 20: 2886 2919 3184 3189 3199 6806 8044 16005 16012 17823 1783G i Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen heneden f 100 be treft alleen betrekking op' de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Eervol' ontslagen op verzoek met 1 September 1915 de rijksveldwachter (bri gadier-titulair) P. Buleijin te- Wemeldinge. (Zoo-m.) Verplaatst bij de directe belastingen de kommies verificateur van Vlissingen naar Amsterdam; de ad s pi ran t-veri f icateu r S. Hoekstra, van Amsterdam naar Vlissin gen (h.); de kommies 2e kl. V. J. Neoma- gus van TerneUzen naar Oud-Gastel. Londen. De Tinnes verneemt uit Sofia, dat de overeenkomst, waarbij aan Bulga rije ©en deel' van den Dedeagath-spoonveg wordt afgestaan, gisteren te Constanlinopel is geteekend. Aan deze overeenkomst is alle politiek vreemd. Londen. Het aantal' personen, dat bij do scheepsramp der „Eastl'and" (zie onder Buitenland in dit nummer) is omgekomen, bedraagt 1300. Sas van Gent. Aan (le Zeeuws ch-Belgi- sclie grens, in de wijk Vatoke, is vanmor gen om kwart voor 5 ©en soldaat, milicien der lichting 1914, door den eleotrischen stroom der grensafbakéning gedood, toen hij een koperen draad van de afrastering wilde verwijderen. De omgekomene heet Gijzel'. Zijn lijk is naar Sas van Gent overgebracht. Van het Oorlogsveld. 26 Juli 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Het groote hoofdkwartier meldtOp het Westelijk oorlogstooneel viel over het geheele front niets bijfconders voor. Op het Oostelijk ooriogstooneel be reikten de legers van generaal von Below de streek van Poswol' en Poniewitz. Waar de vijand tegenstand bood werd hij' tot terugtocht gedwongen. Hij- verloor meer dan 1000 man aan gevangenen. Aan het Narew-front forceerden onz,e troepen ook boven Ostrolenka den overgang der rivier. Beneden hiervan drongen zij den tegen stander, ondanks dien verbitterden tegen stand tegen den Boeg terug. Eenige (luizende gevangenen ©n eenige machinegeweren viel'en in onzlo handen. De tegen het Noo-rd- en West-front van de vestinggroep Novo Georgewiecs en Warschau liggende troepen, die deze ves ting moesten insluiten, gingen verder voor uit. Op het Zuid-Oostelijk ooriogstooneel ten N. v.a.n de linie Wojlawice,. ten Z. van Chal'm en Krubieszow aan de Boeg hebben de Duitsche troepen in de gevechten der laatste dagen den vijand in noordelijke richting teruggedrongen. Gisteren werden 11 officieren en 1457 manschappen gevan gen 'genomen en 11 machinegeweren buit gemaakt. Overigens is de toestand ten W. van de Weichsel' en bij do verbonden legers van Von Mackensen onveranderd. Voetbal. Goes. Zondagmiddag speelde op het terrein aan den Polderschenweg „Zee land Vooruit" tegen „Sparta" beiden uit Goes. Vóór de rust waren de Spartanen slecht op dreef, hoewel zij veel op het doel van „Z. V." zaten, ze wisten ook maar 2 doelpunten te maken waartegen „Z V." er 5 maakte. Doch na de rust was „Sparta" beter op dreef en wist gelijk te maken (5—5). Toen ging het om het winnende punt. „Z. V." maakte weer een doelpunt doch het volgende oogenblik rende „Sparta" rechtstreeks op het „Z. V." doel af, de rechtsbinnen schoot. Doch de doel verdediger stopte den bal, de middenvoor liep in en wist een doelpunt te maken, waardoor de stand weer gelijk was (6—6). Nogmaals wisten de Spartanen te doelpunten (67). Nog eenige minuten en het einde werd ge floten. „Sparta" had welverdiend met 76 gewonnen. Goes. Eind-examens H. B. S. in Zee land. Tweede groep GeslaagdJ. A. Hage, J. v. d. Kreeke, H. II. M. Witkam, A. F. J. de Vos allen van de R. II. B. S. te Goes R. N. M. A. Malotaux, Ja. Duyvis, La. C. M. W. v. d. Moer, Wa. J. Ver- heijden allen van de R. H. B. S. te Middelburg; A. J. van Staalen, G. v. d. Hoeven, M. C. Kik allen van de H. B. S. te Zierikzee. Examen Hoofdakte. BREDA, 23 en 24 Juli. Geslaagd den lieer L. Th. J. Kint, Axel. (Maasbode) Middelburg. Geslaagd is voor het acte- examen l.o. handteekenen A. Bertram alhier. (M. Ct.) Vlissingen. Te Rotterdam slaagde voor teekenen M. O., akte Mf. den lieer A. de Vos alhier-, (M.Ct.) Bij het aan de „De Ruijterschool" te Vlissingen gehouden examen zijn voor toe lating tot de voorbereidende klasse ge slaagd: J. W. T. M. v. Dusseldorp, C. van Oeveren, F. J. Fukkén, W. J. Steinbuch, S. Steens, .T. G. Burghardt, P. C. Baljé, J. Overhuis, A. Goudsbloem, P. C. Sanders©, S. Auer. P. .1. Nujjs, F. Maas, J. W. Hen- drikse, G. J. Lijsen. (M. Ct.) In de vacature voor leeraar in het teekenen aan den cursus voor de hoofd acts te Goes is benoemd de heer Wat- tez te Middelburg. (M. Ct.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Leer plichtwet: .T. B'. de K., W. (1. P. te Goes, J. M., Wemeldinge, C. S. te Schore, ieder fl b. s. I d. li., .1. A. S. te Ovezande, f2 1). s. 2 d. h.; Straatschenderij: M. IC. te Wolphaartsdijk, f0.50 b. s. 1 d. h., P. M., A. M. te Baarland, ieder f5 b. s. 3 d. h.Zonder verg. kippen laten loopen op bez. grond: J. W., P. P. te Borssele, ieder f3 b. s. 2 d. h.Zonder verg. loopen over hooiland: M. E. te Burght, fl b. s. 1 dag; Idem over weiland: P. v. A. te Goes, E2 b. s. 2 d. h.idem over bezaaiden grond: C. W., .1. S., beiden te Baarland, ieder f 3 b. s. 2 d. li.Overtreding Arbeids wet: J. IC. IC. te Goes, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.; Schelde bevaren in ver boden tijd: .T. B. te Bruinisse, f3 b. s. 2 d. h.; Overtreding; Brandvveerverorde- ning.: J. B. te' Nisse, f3 b. s. 2 d. h.; Loopen over gras van plantsoen en opge ven valschen naam: H. B. te Goes, terug aan ouders; Niet beletten dat hond wild opspoort: J. L. te Schore, f 2 b. s. 2 d. h.; J. Z. te Borssele, f2 b. s. 2 d. h.; Visschen zonder vergunning van rechtheb bendeA. B., F. W. te Schore, ieder f 3 b 6. 2 d. h., A. C. D'. te Schore, f0.50 b 6. 1 d. h.; Visschen zonder akte en ver gunning: L. W. te Schore, f3 bi. s. 2 d. h., P. d. S. te Colijnsplaat, fö bi s. 3 d. h.; Met rijwiel verkeer op weg in gevaar brengen: J. B. te Bonssele, f2 b. s. 2d. h.; Fietsen zonder bel: P. J. P. te Goes, J. d B. te Nisse, f 1 bt s. I d. h.'s avonds fietsen zonder lantaarn: C. d. W., W. J. L., P. J. P. te Goes, C. G. te Schore, J. B., I. B. te Iloedekanskerke, W. S., D. S., J. S. te ICloetinge, allen f2 b. s. 2 d. h. beschadiging van steenglooiing van wa tert. dijk: J. C. N. te Wemeldinge, f'2 b. s. 1 w. tuchtsch.; kreeften beneden de wettelijke maat in opslag hebben: H. v. d. V. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h.; kreeften béneden de wettelijke maat ver voeren: A. P. P. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h.dronkenschapA. G. te Hansweert, f 2 b. s. 2 d. h., M. B. te Goes, f 3 bi s. 2 d. h. Vrijgesproken, bekl. van bakken van niet geoorloofd brood, J. de B., te Goes; zonder verg. openbare vermakelijkheid geven: P. C. F. V. te Wemeldinge. Ontslagen van rechtsvervolging: G. E., G. B., A. L. v. M., A. Cr., II. G. d. J., P. 'M. te Goes, L. v. B. te Bath, A. N. to Kapelle, W. A. le Heinkenszand, allen beklaagd van bakken van niet geoorloofd brood, - De tandlechniker P. B. te Middel burg, die door den kantonrechter aldaar veroordeeld is tot twee maal f100 boete of twee maal 20 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen der tandheel kunde, 'is van dit vonnis in hooger beroep gegaan, terwijl ook de ambtenaar van het O. M. hooger beroep aanteekende. Zaterdagmorgen kwam het parket uit Middelburg te IJzendijke om een verder onderzoek in te stellen betreffende hél geval van den Belgischen vluchteling Van de Gejuchte, die eenigie dagen geljeden aldaar Verongelukt is, onder de tram. (M. Ct.) Hengstenkeuring. De prov. regelingscommissie van de paardenfokkerij in Zeeland maakt in het Z. Landb.blad bekend dat de verplichte keuringen van dekhengsten zullen gehou den worden Maandag 6 Sept. te Middelburg l'/3u. n.m. Dinsdag 7 Sept. te Oostburg 8 u. v.m. Woensdag 8 Sept. te Kattendijke 10 u. v.m Donderdag 9 Sept. te Hulst 8 u. v.m. Vrijdag 10 Sept. te B. op Zoom 91/» u v.m. Zaterdag 11 Sept. te Zierik zee 9'/2 u. v.m. Aangiften voor deze keuring worden ontvangen tot en met den 15den Augus tus 1 uur n.m. (M. Ct.) Stand fruit en warmoezerijgewassen. Aan liet overzicht in de St. Ct. nopens den stand op 17 Juli is het volgende ont leend. De vooruitzichten van den fruitoogst zijn met uitzondering van de pruimen over 't algemeen gunstig. De pruimen staan echter vrij goed in Midden Zuid- Beveland en op Walcheren. Uit verscheidene plaatsen, vooral in de zuidelijke provinciën, wordt bericht, dat de groenteelt te lijden had onder de droogte. Het zaaien van nagewassen werd door de droogte tevens bemoeilijkt. In Zeeland leden de tuinboonen veel door kever-vreterij, terwijl alom de kool rups hare gewone schade aanricht. Bij de teelt onder glas berokkenen de „roode spin" en „het vuur" vrij veel nadeel aan de komkommers, terwijl de „Cladospo- riuin-ziekte" zich weder in de tomaten vertoont en zicli op Walcheren mee ren meer verbreidt. Mond- en klauwzeer. Vrijdahmorgen werden vele beesten van baas A. Buijck te Heille afgemaakt. Ook bij den landbouwer E. Bonte te Sluis, wijk oud.Heille, is mond- en klauw zeer geconstateerd. Hoewel genoemde Bonte 47 runderen heeft, zoo wordt toch verwacht, dat slechts een deel afgemaakt zal worden, daar de weiden van hem ver van elkander verwij derd zijn. (M. CL) Rotterdam, 26 Juli 1915. Binnenlandsche granen geen aanvoer. Buitenlandsche granen. Mais. Amerik. mixed disp. f218, afw. f 197 a f 210, La Plata oude oogst loco f195, nieuwe oogst loco f207, stoo- mend f 192 A f 196, aflading f 190. Eieren. Zeeuwsclie f5.75 k f 6, Over- maassche f 6.25 ii f6.75 per 100 stukls. Varkens. Aanvoer 556 stuks. Prijs 44 a 50 ct. Lichte voor export 39 a 44 ct. Aardappelen. Westlandsche schoolmeesters (Zand) f 2.30 a f, 2.50 per kin; poters f2.50 A f3; Briel'sche kralen f4.40 a f4.80; Geldersch© Kralen f 4.40 a f 4.50'Zeeuwsche eigenheimers f4 A f4.25. Veel' aanvoer, tamelijk vraag. Spuische eigenheimers f4 A f4.50. V1' a s. Aanvoer 425 st. wit. Van 2426 Juli. GOES. Geboren25, Adriaan Marinus, z. v. Pieter de Dreu en Cornelia. Lena van den Berge. Overleden: 23, Franciscus Xaverius Ge- rardus Koninckx, 34 j., gehuwd met Ga briel' Joanna Henrica Alphonsina Stoc- kéijr te Antwerpen. MIDDELBURG. Overleden: D. Busma, 57 j., wed. van J. Bos; S. de Nooijer, 58 j., echtgen. van C. van Tatenhoven. Van 2024 Jul'i 1915. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. M. J. Meijs, jm. 25 j. en E. J. Pervé, jd. 26 j.; C. Suurmond, jm. 23 j. en C. P. Harpe, jd. 22 j.; W. M. Quist, jd. 35 j. met M. C. Quist, jd. 33 j.; I). G. van Niet', jm'. 31 j. en M. P. C. C. Jensen, jd. 25 j.; P. Louwerens, jm. 24 j'. én A. Groenendijk, jd. 21 j.; J. Gel'dof, jm|.'-25 j. en J. Kosten, jd. 25 j. Getrouwd: C. H. J. Borghart, jmi. 24 j. en J. Kort, jd. 24 j.M. J. Jongman, jm. 22 j. en -M. Minderhond, jid. 20 j.; M. Mudde, jm. 24 j. en J. C. van da Woerdt, jd. 24 j. Bevallen: M. J. Vanhoutte, gieto. Mat thews, z.; A. H. Pison, geb. Wit vbet, d.; B-. P. Bolier, geb. van Aartsen, z:. tevenl. Overleden: M. Kaat, vr. van C. van de Kreke, 50 j.; J. J. Vos, m. v. D. Toomstra, 48 j.; M. de Nooijer, m. v. N. Iluijsz'oon, 44 j.; A. K. Steketee, ongeli. d., 17 j. WEMELDINGE. Gehuwd: Willem .Tere- miasse, 24 j. jm. en Anthonia Minnaard, 22 j. jd. KRUIN1NGEN. Gehuwd: Marinus Dek, 19 j., jmi. en Janna Timmerman, 18 j., jd. GeborenMarinus, Z. v. Matthijs van Iwaarden en Adriana Karelse. (Kr. Ct.) Gedurende de le helft van Juli. KRABBENDIJKE Geboren: Wilhel- mina Jannetje, d.v, Adriaan de Bel en Leuntje Schrijver Jacobus, z.v. Govert Otte en Helena Brik.Pieternella Maria Helena, d.v. Leendert Molhoek en Forra Sinke.Geertruida Catharina, d.v. Jacobus Griep en Maria Adriana van Langevelde. Pieter, z.v. Willem Nieuwenhuijze en Ja- comina Kloosterman.Pieternella Fran- cina, d.v. Cornelis Clement en Adriana Meulbroek. Ondertrouwd Gilles Eliza Houtekamer, 32 j.jm. en Maria de Hamer, 33 j. jd. (K. Ct.) Goes. Bij de heden gehouden verpach ting van eenige perceelen gemeentegrond Werd geboden en gegund aan de hoogstel bieders zijnde;: le perceel, grond aan den Westwal, aan den tegenwoordigen pachter N. de Jonge yoor f62, als vroe ger; 2e perceel, grond aan .de 'Oostzijde der haven, aan P. Baarends voor föö, vroeger f76; 3e pereeel, grond in (de achterhaven voor f50 aan E. C. van Dissel, vroeger f 584e perceel, grond in de oude haven, aan J\L J. Scheffers Voor f325, vïoeger f319.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3