BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. van liet type „Deutschland"n.l. een slagschip vanl3,200 ton met een snelheid van 18 5 19.3 kn., bewapend met 4 stukken van 28 c M., 14 van 17 c.M., 20 van 8 8 c.M.en 4 torpedolanceerbuizen, van stapel geloopen in 1905 en bemand met 741 koppen. De toestand in Duitschland. Men schrijft ons uit KeulenDe toe stand in het Rijnland ten aanzien van levensmiddelen is zeer ernstig. Bijna dagelijks stijgen de prijzen van de voor naamste voedingsmiddelen in bijzondere mate. Als gevolg hiervan neemt de onte vredenheid toe, niet alleen onder de arbeidersklasse maar ook onder de meer gegoede burgers. In verschillendegemeen- ten staat het gemeentebestuur machte loos tegenover de enorme prijsstijging. De toestand wordt nog verergerd, dooi de omstandigheid dat vele gewetenlooze individuen van de benarde tijden profltee- ren door allerlei woekerprijzen te bedin gen. Men heeft overwogen om gemeen telijke maximumprijzen vast te stellen, doeli dit blijkt in de practijk onuitvoer baar daar de toevoer naar de gemeenten dan stop zou worden hezet. De lokale pers dringt er daarom op aan, dat er krachtige maatregelen door de Rijksre- geering genomen zullen worden. In Keu len heeft de duurte der levensmiddelen reeds geleid tot ongeregeldheden tusschen verkoopers en koopsters op verschillende marktplaatsen. Eveneens wordt aange drongen op een uitvoerverbod van ooft. Voorts heeft de woeker in levensmidde len er toegeleid, dat de Gouverneur van Keulen een proclamatie heelt uitgevaar digd, waarin woekeraars met straf wor den bedreigd. Hoe ernstig de toestand is blijkt uit het feit, dat uit vakvereeni gingskringen aan de Kölnische Volkszei' tung werd medegedeeld dat de toestand onder de verschillende lagen van de bevolking ernstiger is dan men zelfs in de regeeringskringen aanneemt. ITALIË. 's Pausen Patroonfeest Z. H. Paus Benedictus XV, die met zijn eigenlijken naam Jacobus della Chie.sa heet, vereert den H. Jacobus den meer deren (25 Juli) als zijn patroon. Op den vooravond ontving Z. Heiligheid de ver tegenwoordigers van eenige godsdienstige instellingen, leden van zijn hofhouding en ten slotte het H. Gollege van Kardi nalen, om de gelukwenschen in ontvangst te nemen. Kardinaal-deken Serafino Vanutelli bracht den Paus de wenschen van het H. Gollege over, die, na daarvoor gedankt te hebben, zich hartelijk onderhield met iederen kardinaal. De Paus liet een dejeuner opdienen voor de arbeiders, die in de tuinen van het Vaticaan werkzaam zijn. Nog verneemt de Romeinsche corres pondent van „De Tijd". Ter gelegenheid van 's Pausen feest. Zondag stroomden duizenden en duizenden naar den St. Pieter, om er de H. Communie te ont vangen tot intentie van den Stedehouder Christi en er te bidden op het graf van den Prins der Apostelen. De Paus droeg eene H. Mis van dankbaarheid op. Gisteren en heden zijn ontelbare geluk wenschen ten Vaticane ingekomen. De II. Vader ontving in het bijzonder het II. College, vertegenwoordigingen dei- geestelijkheid en der katholieke vereeni- gingen vaan Rome, de pauselijke lijf wacht en het personeel van het Vaticaan, hetwelk onthaald werd. Ook Z.Em. Kardinaal van Rossum be hoorde tot het II. College van Kardinalen, dat den II. Vader zijn opwachting kwam maken. De Paus herdacht de droevige gebeurtenissen van den oorlog en spoor de aan tot volhardend gebed, omdat God in erbarming zijn vrede zou doen afdalen, over het arme, geteisterde menschdom. ZIIID.AËKIKA. Reuter seint uit Pretoria De opstandeling generaal Kemp is tot 7 jaar gevangenisstraf en een boete van 1000 pond sterling veroordeeld. AM KRIK Een ontzettende scheepsramp wordt nit Chicago gemeld. Daar is Za terdag een pleizierboot op de rivier om geslagen. Vreeselijke tooneelen werden afgespeeld, toen het schip begon te hellen. Van de minstens 2500 personen aan boord, slaagde, een gedeelte van hen die op hef dek waren, erin zich vast te klampen aan de kanten van het schip en werden ge red door voorbijvarende schepen, maar degenen, die in de kajuiten waren, mee- rendeels vrouwen en kinderen, hadden niet de minste kans op redding en zijn dan ook verdronken. De brandweerlieden, die toezicht hiel den op het bergen der lijken, vonden ze op elkander gestapeld ais balen koopwa ren, hetgeen aantoonde, dat de slacht offers tegelijk naar de uitgangen gesneld waren, evenals eenige jaren geleden bij den brand in het „Iroquois Theatre", waarbij honderden om het leven kwamen. Ooggefuigen verklaren, dat alles afgeloo- pen was in vijf minuten. Het gegil dei- vrouwen had het gedruisch van het bin- nenstroomende water overstemd. Uitbreiding van den Landstorm. Zitting van V r ij d a g. Dhr. Van der Voort van Z ij p bepleit de belangen van den vrijwilligcn landstorm en stelt daar tegenover de faciliteiten welke andere militaire groe pen kregen, bijv. de automobilisten. De Kamer heeft het recht te weten, hoe de Minister tegenover den vrij willigen land storm staan. Tegenover hen is zeer veel goed te maken. Dhr. T y d e m a n sluit zich aan bij de vrij algemeene instemming welke het ontwerp gevonden heeft. Voor spr. is het ontwerp een tijdelijke maatregel, dat staat vast. Men bindt zich tot niets. Spr. ondersteunt den wensch van dhr. Ruijs om duikclijker inlichtingen omtrent de uitvoering der wet. Dhr. Hugenholtz vertrouwt de zaak niet, omdat er zooveel niet in de wet staat. De oorlogspartij zal op de wet aanvliegen en gebruik maken van het gemis aan beperking in de wet. Dhr. Mar cliant zal niet terugkomen op zijn beschouwingen van de vorige week over de dislocatie van het veld leger, omdat hij redenen heeft aan te nemen dat deze zaak door de Regeering nader in overweging zal worden geno men. Wat het ontwerp betreft zal hij niet veel zeggen. Hij kan zich echter in ons militair systeem niet voorstellen dat de landweer reserve is van den land storm Feitelijk moest het andersom zijn. De weerbaarheid van het volk moet zeer zeker opgevoerd worden, waarbij men rekening moet houden met de gebleken omstandigheden. De Reg. store zich niet aan het buitenland. Spr. meent, dat dhr. Ter Laan niet sprak als socialist maar als nihilist. Spr. geeft de voorkeur aan het stelsel van dit Landstormontwerp boven oproeping der lichting 1910, want dat zou de zaak niet verbeteren. Spr. bestrijdt voorts de motie Ter Laan. Dhr. Schaper zet nog eens nader het standpunt der socialisten uiteen en betoogt, dat ons volk niet om dit ont werp heeft gevraagd, wel de bezittende klassen. Of de buitenlandsc.be toestand dit ontwerp eischt, daaromtrent heeft de Regeering geen inlichtingen verstrekt, ook niet in besloten zitting. Een eeiste voorwaarde om de neutraliteit te bewa ren is rustig blijven en geen nieuwe maatregelen nemen. Men moet ook den ken aan de economische middelen. Bij aflossing der landweer zullen velen buiten betrekking zijn. Het ontwerp zal nieuwe offers eisclien. Bovendien is er geen enkele waarborg voor, dat de landweer huis gaat als de landstorm geoefend is. De Regeering is volgens spr. gezwicht voor liet butenland. Spr. zal zijn stem er niet aan geven. Dhr. Eland vraagt, of, nu 10 pCt. van de oudste landweerlichting in dienst is gebleven, niet 10 pCt van de lichting 1908 naar huis kan worden gezonden? Dhr. Rutgers hoopt, dat de Minis ter weerstand zal bieden aan lien die hem een beperkte strekking voor het ontwerp willen opdringen. Avondvergadering. Vrijdagavond om 8 uur kwam de Kamer andermaal bijeen. De Minister van Oorlog zette toen zijne in de middagzilting begonnen rede voort. De Min. van Oorlog, dhr. Bosboom, begint met dank te brengen aan de vele sprekers die het ontwerp steunden en vraagt dan verontschuldiging voor de beknoptheid der Mem. van Toelichting. Meer uitvoerigheid zou voorkomen heb ben dat zooveel agitatie tegen het ont werp is gemaakt. Spr. zet de redenen van die beknoptheid uiteen. Doel van het ontwerp is versterking onzer weer macht, door meer mannen geschikt te maken voor den militairen dienst. Na mens de Regeering brengt spr. hulde aan de mannen die reeds in dienst van het land stonden. De Regeering gelooft niet aan een oorlogsstcmming in den lande, wil er ook niet aan gelooven en waar ze voorkomt, zal de Regeering ze den kop indrukken. Versterking isnoodigom te toonen, dat Nederland vredelievend en eensgezind is en dat het ieder zal tegenstaan, die trachten zou ons land aan te vallen. De Minister zet breedvoerig uiteen de geschiedenis van het adres der 22 in verband met dit ontwerp en concludeert, dat het ontwerp niet is in gediend onder den drang van het adres. Het ontwerp loopt niet vooruit op de toekomst. Alleen zou de Regeering willen, dat na de demobilisatie de landstorm, die nu gevormd wordt, landstorm blijft. De Minister beantwoordt voorts de verschillende opmerkingen en zegt om trent de wijze van uitvoering, dat gereed zijn de besluiten voor de keuring van de jaarklasse die reeds tot den landstorm behoort. Dit is de klasse 1915, die zich spoedig zal kunnen laten keuren. Over deze lichting heeft de Regeering reeds beschikking, als zij dat wil. Zoodra deze wet van kracht is, zal het Kon. besluit verschijnen om de jaarklassen 1914 en 1913 op te roepen. De oproeping zal pwee maanden van te voren geschieden, zoodat zij die tot de jaarklassen behooren twee maanden vooruit weten dat zij zich gereed hebben te houden na twee maan den. Dit wil nog niet eens zeggen dat zij dan dadelijk zullen worden ingelijfd. Zij kunnen dan echter ieder oogenblik worden ingelijfd. Bij deze wijze van uitvoering zal de ongerustheid wel verdwijnen. De lichting 1915 zal heel spoedig wor den opgeroepen en vier maanden nadat deze is ingelijfd, zal de eerste land weerlichting naar huis gaan. De jaarklassen zullen niet telkens na vier maanden elkaar opvolgen, maar sneller, wellicht met tusschenpoozen van één maand. Komt half Augustus jaar klasse 1915 op, dan gaat half December de oudste lichting naar huis. De aflossing z d dus veel sneller plaats vinden. Na re- en dupliek werd de motie Ter Laan, reeds in ons vorig nummer vermeld, verworpen met 60 tegen 13 stemmen. Bij de behandeling der artikelen werd bij Art. 5 een amendement ingediend, bepalende, dat zoodra de tegenwoordige buitengewone omstandigheden hebben opgehouden te bestaan, een voorstel van wet zal worden ingediend om deze wet in te trekken. Dit amendement werd aangenomen met 44 tegen 26 stemmen. Omtrent de si rekking van het ont werp nam de Minister een amendement over van de Comm. v. Rapp. waarbij uitdrukkelijk verklaard wordt te bepalen, dat het ontwerp de bedoeling heeft de landweermannen met verlof te kunnen zenden. Het geheele wetsonLwerp werd ten slotte aangenomen met 55 tegen 13 stem men. De sociaal-democraten stemden tegen. Daarop werden nog verschillende klei nere wetsontwerpen aangenomen en ging de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteen. Vrijwillige Landstorm. Naar het „Hbld" meldt, zullen ook amb tenaren in dienst van het rijk tot den vrijwilligen landstorm kunnen toetreden, mits zij verlof daartoe hebben verkregen van hun chefs. Het belang van den dienst moet echter in het oog worden gehouden. Het toekennen van een vergoeding, zoo als die bij verplichten landstonndienst wordt verleend, is niet uitgesloten, maar zal voor elk bijzonder geval beoordeeld worden door den minister onder wiens departement de ambtenaar werkzaam is. Schriftelijke vraag. Het Tweede-Kamerlid Vliegen heeft de volgende schriftelijke vraag tot den minister gericht: Is de regeering bereid mede te deelen welke maatregelen zij denkt te nemen ten aanzien van de lager bezoldigde Rijks ambtenaren, teneinde de nadeelen uit de stijging der prijzen van eerste levens behoeften voldoende te verminderen Kataoombsnstichting „Valkenburg". Naar ons wordt medegedeeld, is be noemd tot lid der Archaelogischc Com missie van Advies der Romeinsche Kata- komben te Valkenbu.ig Z. E. Patel' Albers, S. J. te Maastricht en tot correspondee rend lid Mgr. Dr. IIensen, directeur van het Ncderlandsch historisch instituut te Ronje. Van het eere-lid der Katacombenstich- tino, den heer Marcel de Jongh te Rome, wien de Valkenburgsche Katacomben reeds vele merkwaardige voorwerpen danken, is bericht ontvangen, dat hij een belangrijke collectie aan de Via Appia opgegraven oudheden, voor het museum te Valkenburg bestemd heeft. Watervliegtuig. Men meldt ons uit Schiermonnikoog d.d. 25 Juli Gisteravond passeerde alhier een wa tervliegtuig in Oostelijke richting. Zeppelins. Men meldde ons uit Vlieland d.d. gisteren Twee Zeppelins, komende uit Ooste lijke, en 'gaande in Westelijke richting, keerden daarna terug en verdween in Noordelijke richting. Vee in beslag genomen Zaterdag is aan het station te Gouda door ambtenaren van het veeartsenijkun- dig staatstoezicht een wagon vee aan gehouden, bestemd voor den veehandelaar Van Vliet, aldaar, afkomstig van het voor uitvoer afgesloten gedeelte van Zuid- Limburg. Het vee en de wagon, waarin het werd vervoerd, zijn in beslag ge nomen en tegen de vervoeders is proces verbaal opgemaakt. „Lotisico". Het Centraal Bestuur van de Alge meene Vereeniging van Polishouders van „Lotisico", gevestigd te 's Gravenhage, van oordeel zijnde, dat verwisseling van polissen van „Lotisico" tegen eene obli gatie met het oog op de gewezen von nissen in eerste instantie en hooger be roep niet in het belang der polishouders is, heeft besloten, de leden te adviseeren tot niet-inlevering of zoo zij dit toch wenschen te doen, dan de inwisseling vóór 10 Augustus as. te doen plaats hebben, „onder protest en onder reserve van alle rechten", in een aangeteekend schrijven met bericht van ontvangst, cn volgens een formule, hetwelk dezer dagen, tegelijk met eene circulaire, waarin bo- vestaand advies zal worden gegeven, aan de leden wordt verzonden. „Nederlandsch fabrikaat". Zoo luidtj de naam eener vereeniging die 31 Maart 1,1. te 's Gravenhage werd opgericht en die thans ter verbreiding barer denkbeelden iederen maand een orgaan doet verschijnen. liet doel dor vereeniging is belang stelling te kweeken in de Nederlandsche Nijverheid. De leden der vereeniging verbinden zich overeenkomstig art. 2 der statuten „om het gebruik van natio nale voortbrengselen en waren te be vorderen, in het bijzonder in die gevallen, waarin zij in hoedanigheid en prijs met uit het buitenland ingevoerde waren kunnen wedijveren." Verschillende afdeelingen zijn reeds gesticht o. a. ook eene te Vlissingen, wier correspondent is de heer Mr. II. C. Beijer- man, aldaar. Goes. Naar wij vernemen wordt of is reeds met een lijst bij de burgers rond gegaan, om handteekeningen te verza melen voor een petitie, teneinde te ver krijgen dat de militaire concerten op de Groote Markt alhier des Zaterdags we derom zullen plaats hebben. Tevens werd met de handteekenig een kleine bijdrage verzocht voor de muzikanten. Hoezeer men hier ter stede met die concerten is ingenomen, blijkt uit het feit, dat op de lijst inteekenaars voor kwamen van f2.5(j. Middelburg. Toen Xnlenl gavond, 'e tram -die te 6.50 uur van de Mark! alhier naar Vlissingen vertrekt, aan het einde der Laiigevielte was, ontspoorde de motorwa gen, en liet. duurde ongeveer een uur voor de'wagen weder in de rail's, was. Itel wer ken oin dit. gedaan te krijgen trok veel bekijks op hol drukke Zaterdagavonduur. De dienst was voortgezet, doordat de an dere trammen reden lot hij1 het Militair Hospitaal'. Te half negen was de dienst we der normaal. Aan de bestraling was eenige schade toegebracht. Door een inspecteur en een hoofd agent van politie is Zaterdagavond proces verbaal opgemaakt tegen 11. P., wonende aan den Nieuwlandschen weg alhier, we gens overtreding van de drankwet. De politie heeft aangehouden ziekeren S„ een bekend .straattype, verdacht van l'andlooperij. Ilij is voor den officier van justitie geleid. Ofschoon liet ons liijna onnoodig voorkomt, herinneren wij onze lezers nog eens aan de collecte, welke a.s. Donderdag plaats heeft voor het plaatselijk steun comité. Wij twijfelen niet. of ieder zlal naar zijn vermogen ge, en en da kas van liet comité zal' een hoog noodige verster king ondergaan. Wij zijn thans in het bezit van de verslagen verschenen in de plaat selijke bladen te Groningen over de uit voering van de feestrijen van den heer Jan Morks aldaar op 17 Juli j 1. Uit deze verslagen blijk, dat ondanks liet ongun stige weder de uitvoering goed slaagde en de reizen bij de talrijke toeschouwers zeer in den smaak vielen. Vooral de Zeeuwsche Bocrenrei is zeer bewonderd, zooals blijkt uit het laatste couplet van een dichterlijke ontboezeming van den verslaggever van het „Groninger Dagblad": 't Laatste was het leukste nummer, 't Slot, dat allen wel moest pakken, Boerendans en Zeeuwsche dracht, Hulde zij aan „Volksvermaken", Hulde aan de goede leiding En de kinderschaar gebracht Mo-gen zullen de leerlingen dei- twee hoogste klassen van de openbare lagere scholen A., B., C, 1. en K. het jaarlijksch uitstapje naar het Mastboseh (Ginneken) maken. In afwijking met an dere jaren kon geen extra-trein ter be schikking worden gesteld, maar vertek- ken de kleinen niet hun geleiders per gewonen trein van 9.20 en keeren zij des avonds met dien van 9.22 terug. In de vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Woensdag den 28sten Juli, des namiddags te 2 uur, zullen worden behandeld: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van Mr. L. van Andel, mr. .1. Adriaans©, C. Boudcwijnse, mr. (I. .1. Spren-ger, Jhr. A. A. van Teylingen en J. A. Vertregt. 2. potuien. 3. Stukken. 4. Benoeming tijdelijke Leeraren Burgeravondschool, cursus 1915 -1916. 5. Alsvoren voor de Avondschool voor Handwerkslieden. 6. Vaststelling le suppletoir kohier Inkomsten-belasting, dienst 1915. 7. Idem le suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 1915. 8. Salaris- regeling van de gemobiliseerde Gemeente ambtenaren en werklieden. 9. Toekenning van een gratificatie aan Mej. Schmidt, onderwijzeres aan school lü. Wijziging van de verordeningen tot heffing van schoolgeld voor Lagere Scholen en Hor- halingsondenvijs. 11. Machtiging lol op heffing van het hypothecair verband ten behoeve van de zekerheidsstelling van wijlen den Gemeenle-ontvanger Fokker. 12. Adres Bond Nederl. Schilderspatroons, in zake uitvoering van schilderwerk van (ie-- meentewege. 13. Aanstelling van tijdelijke Ambtenaren aan Werkloozenfonds en Ar beidsbeurs. 14. Verhooging van de gasprij- zen. 15. Verhuur van de bovenlokalen van het voormalig t.Tkkantoor aan den Dam. 16. Bezwaarschriften tegen aanslag Inkomsten-belasting. 17. Definitieve be noeming Dr. C. M. Buizer tot leeraar aan het Gymnasium. Vlissingen. Er Zal binnenkort weder een vacature voor lid Van den gemeenteraad ontstaan. De heer G. .1. van den Broek (V.-lb), ingenieur van don Rijkswaterstaat, die hij de periodieke verkiezing in het eerste district werd .gekozen, heeft offi cieus bericht ontvangen, dat bijl binnen kort naar Roermond zal worden overge plaatst. Zaterdag i,s op de Werf De Schelde oen werkman van een I I nieter hoogo stelling gevallen en na onkel© uren in hot Ziekenhuis overleden. De man laai een vrouw -en twee kinderen achter. Alhier is bericht ontvangen, dat or alle reden is om- te vraezen, dat. hot stoomschip „Albergen", behoorende aan de Furness scheepvaart en scheeps bouw agentuur te Rotterdam, geladen met steenkolen, op reis van Newport naar Trinidad, met man en muis is vergaan, daar sinds 2 April niets meer van het schip- is vernomen. iZ) Oudelande. Zaterdag had het, wegens het ongunstige wêer op Hemelvaartsdag, uitgestelde concours plaats vanwege de Handboogsociëteit „De Edele Handboog", waaraan werd deelgenomen door 50schut ters, vertegenwoordigende 12 sociëteiten. De eerste klepprijs werd behaald door dhr. J. Raas, van „Soranus" Heinkenszand, de 2e door dhr. J. Dobbelaar, van Willem Teil 11", Ovezand, de 3e door dhr. J. Sinallegange, van „Zorgvliet" Ellewouts- dijk. De le zijvogel door dezelfde, de2e zijvogel door dhr. W. Koster, van „Sora nus", Heinkenszand, de le hoofdkal door dhr. Dobbelaar voornoemd, de 2e hoofd kal door dhr. J. Lou.s van „Ons genoegen", Oudelande, De le gewone kal door dhr. C. Goense van „Willem Tell II", Ovezand, de 2e gewone kal door dhr. Jacs. van de Bulck, van „De Vrije Schutters",'s-Hee- renhoek, de 3e gewone kal door dhr. M. Slabbekoorn, van „Soranus", Heinkens zand, en de 4e gewone kal door dhr I'. Remijn, van „Eensgezindheid", 's-Heeren- hoek. Nisse. Vrijdagmiddag had hier een treu rig ongeval' plaats. i De 15-jarige J. B. :z:at 'op ©en kar geladen met riet,, en had toen hot ongeluk met e-en gedeelte der lading er af te- glijden. Rij kwam daarbij-met zijn .dijbeen An een zeis terecht, waardoor een diepe wonde ont stond. 1 Dr. van der Harst alhier verleende heel kundige hulp. De toestand is vrij ernstig. <zy Heinkenszand. Nu vooral in den tegen- woordigen tijd het dorpsleven zoo stil en eentonig voort gaat, is het een waar genoegen wanneer, zooals dit Zaterdag avond hier plaats had, het muziekgezel schap „Euterpe" een marsch door het dorp maakt. Verscheidene marschen wer den geblazen en de tamboer, tegenwoor dig milicien-tamboer bij het leger, bewees uitstekende diensten. Rifland-Bath. Door den Voogdijraad te Middelburg 'werd tol agent voor deze ge meente benoemd de lieer W. Griep, Ge meente-secretaris. Tholen. In de Vrijdag gehouden raads vergadering werd liet nieuw gekozen lid de lieer 1'. de Jong beë-edigd, eu nam- hij zitting. De geloofsbrieven der herkozen leden. Noske, Ghrist.iaanse en Quisl werden goed gekeurd. Een request, tegen het doorgaan dier kermis werd met 8 teigten 3 stemmen, dia Van de hoeren Quisl, van Hielte en de Jong, van de hand gewez-cn. Een verzoek van h-e-t hoofd van don Rijks Tuinbouwwintercursus tol. bijdrage van vier-negende in de kosten der studie reis naar het Westl'and a f25, werd goed gekeurd met 8 tegen 3 stemman, die der hoeren Christiaanse-, Quisl en van Hiel©. Tot onderwijzer iaan de openbare schooi werd .benoemd d-c heer L. M. de Iteer. Tot lid der gascomimissie werd gekozen dhr. Jhr. van Vredenburehl. Heden, Maandag, zullen een viertal schippers met hunne vaartuigen, geladen met mosselen, van hier naar Antwer pen vertrekken, -en trachten die mos selten (laar aan den man lei brengen. Zij hebben hun vaartuigen volgens Voor schriften der Duits-olie regeering miet hu kten doen voorzien en worden dis vaar tuigen voor zij- van hier vertrekken ver ztegel'd(Zoom.) Boschkapelle. Van den drieling, die een paar weken geledein geboren ward, zijd deze week de twee meisjes hegravenhet jongetje -stierf eenige dagen na d-e ge boorte. T. C. Terneuzen. De oude R.K. parochiekerk alhier, verlaten sedert de inwijding van de nieuwe kerk, in den loop van dit jaar, is thans ingericht voor het houden van vergaderingen enz. ten bate van katho lieke vereenigingen. De oude kerk is thans vervormd lot een fraaie concert en tooneelzaal zooals die aldaar nog niet bestond. Alles bleek hij de in gebruik neming door de R. K. militaire vereeniging op Vrijdagavond keurig ingericht. Voor ge wone dagen wordt de lokaliteit in 2

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2