Nieuws. Laatste Berichten. Sociale Berichten. KERKNIEUWS ONDERWIJS Rechtszaken. Correspondentie. Financieele Mededeelingen. VISSCH ER IJ. Scheepvaarlberlchten. SPORT. Burgerlijke Stand. Marktberichten. dat vrijwillige hulp dan datgene waar- en spreker sprak vensch uit, dat de Ifdeeling zou blijken egen de vele moei de vervulling van Irdoen ndrib deelde daarop ksche bijdragen toe- In bijdragen in eens Ve voorschotten elk een jaarlijksche bij- toegezegd een be- Prins, dat ik mag aede het bestaan en an het Comité Prins den spreker betoog, wees er op te afdeeling van het |n Zeeland heeft te I t te Goes opgerichte |ge stappen te doen richting werkzaam r'rins de vergadering |volg de zaal verliet, stten luid applaus, Ikens het teeken gaf. de bijeenkomst ver- wellicht het succes prekers in hun teell een pakkende schil- in te vlechten van lliot schrijnende wee Ijden, dat de gewon- f 11 krijg doorstaan en zou zijn, wanneer Ide gedaante van het eddende engel toe- I leed te verzachten, eren Veldhuijzen en Itot het verstand en Irispelijk. Hadden zij Iten te spreken, het luier hebben gevloeid, [beweren, dat zelfs in lering aan het men- [plaats mocht worden ezingen in Zeeland. dag is alhier het af- |slid J. Pouwer her ten (volstrekte meer- |emming moet plaats Puijpe (vrijz.) en P. Iteld door een groep PO stemmen hadden. (M. Ct.) (le Vrijdag gehouden herkozen de hoeren bet en H. Vergauwen. [en de heeren C. Bleij et. Als een bijzonder- gemeld. dat iaatstge- een veldarbeider) in eu het stemmen- |stemming resp. was 'Maandag plaats ge- ping voor den gemoen- l'ht 322 stemmen. Van Ik te meerderheid 158. L20, II. Cijsouiv 147, Joosse 121, A. Min- 160, P. Minderhoud Imnen. |endrikse. [del-boud J.Kz. en P. (Z-) Gemeenfceraadsverkie,- [2 Juli, voor drie la- [eenteraad. 1 Onwaarde 2. A. Du- Nijsten 136; J. L. [liegt Joziasz. 101; C. lemmen. renM. Nijsten, [ottier Jz.. (Z.) j Minister Treub. dat de dader van de [r Treub vermoedelijk bt was een melkslijter, rang in zaken tot dit Schijnt te zijn. |e n te... Leiden, vertoont de toren dei- neiging om naar één Men is thans begon- [ende werkzaamheden Ier r. clit te zetten. (N. Ct.) I waren de beide uit- fieuwe Delftsclie Cou- lieeren W. P. J. Brou- J. André Wiltens in len zeereerw. heer J. -an Delft, uitgenoodigd. rheid eener commissie hun beiden op de borst icclesia in goud, door |dictus geschonken tel let 40-jarig bestaan der Courant" den 3den achtervolgd, bij St. Laurens op Neder, landsch gebied wilde vluchten door del electrisclie draadversperring gedood. Do andere smokkelaars wisten te ontkomen 'en kwamen lieden te Sas van Gent aan. Het oude Bisschophuis on- der Oegstgeest. De onde resident van den wij-bisschop uit de vroegere Hollandschemissie, mgr. L. baron van Wyckerslooth van Schalkwijk, bisschop van Curium i. p i. (1833—1851), de bui tenplaats Duinzicht onder Oegstgeest, die jarenlang onbewoond stond, zal wor den gesloopt. Wegens de bouwvalligheid van het gebouw hebben de beheerders mgr. G. Tacci Porcelli, internuntius, mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem en mgr. H. J. M. Taskin, president van het Seminarie te Warmond, liet huis voor afbraak verkocht. De vrijkomende grond zal echter met de oudere eigendommen onder hun beheer blijven. Met dit huis, waaraan voor ons Katho lieken zooveel herinneringen uit den eersten tijd onzer godsdienstige herleving verbonden zijn, verdwijnt ook de kapel waarin de Èerbiedw. Petrus Donders de H. Priesterwijding ontving. (..St. Bavo".) |s gedood. Men Geilt, d.d. 12 Juli: >g is zekere Leus, dio ikkelaars (uit Assenede, [schei patrouille werden Een worsteling door de bran ding. Men schrijft uit Brielle aan de „N. Ct.": Plet is voor den eenig overgeblevene van de vergane marinesloép een heele toer geweest om door de branding naar den vasten wal te worstelen. Zooals hij mij meededeelde, was omstreeks 7 uur het gat in het vaartuig geslagen'en klom het water binnenboord al hooger en hooger, hoe men zijn best ook deed om het door uithoozen te bestrijden; het klom tot de knieën, en bleef wassen en de woeste golven sloegen er overheen. Een kameraad had aan A. Botbijl zoo heet de eenig overgeblevene ge vraagd, wat hij er van of men zicli door zwemmen zou kunnen redden, maar hij haalde de schouders op, want het land was een zicht ver. Voor alle zekerheid had echter Botbijl alvast zijn schoenen uitgedaan en" nam een van de hoefijzer vormige reddingsgordels, waaraan inen, gelijk hij zeide, echter weinig heeft, indien men niet goed zwemmen kan. Het zal ongeveer half negen zijn ge weest, toen Botbijl overboord sloeg. Zijn bedaardheid verloor hij echter niet. Het was, alsof het hem gezegd werd, dat hij er we! komen zou. Nu moest hij door een wilde, onsnui- mige zee, en vele malen dwars door een nijdige branding. Daar schoot het hem te binnen, dat, wilde bij eenige kans op redding maken, bij zich zooveel mogelijk van zijn onder goed nïoest ontdoen. Dat is een heele toer geweest. Van een been ging dat voorspoedig, maar nu bleef alles aan het andere hangen en een bandje was maar niet los te krijgen of los te rukken. Dat heeft zeker wel, terwijl de strijd om liet tegen de golven uit houwen al zijn krach ten eischte, een half uur geduurd. Een .wonder is het, dat Botbijl niet door den sterken stroom, die langs de kust gaat, is mee esleept. Maar gelijk gezegd, hij heeft in zijn kinderjaren in Den Briel uitnemend zwemmen geleerd. Het lastige was, dat, toen hij grond onder de voeten kreeg, dadelijk daarop weer diepe putten volgden. Doch hij werd niet moedeloos. Een oogenblik ontstelde hij. Een groote, ronde kop, als met menschenoogen, rees op eenigen afstand van hem op. Het was een zeehond, en dat beest keek me zoo vuil aan, zei hij, dat ik er niet van op mijn gemak was. Even daarna dook .het beest weg, om evenwel eenige oogen- blikken later, doch op wat grooter afstand, altijd met zijn droefgeestige oogen dien zwemmenden man gadeslaande, op te duiken. Nog een poos, en voor de tweede maal dook het, beest onder, om, tot grootte verlichting van den schipbreukeling te verdwijnen en nu voorgoed. Eindelijk, liet zal ruim elf uur geweest zijn, bereikte Botbijl het veilige strand. Hij kwam daar, bijna geheel ontkleed. Maar dadelijk wilde hij verder, om de menschen te waarschuwen, dat ginds zijn kameraden in doodsangst verkeerden. Hij wilde maar zonk in elkaar van over vermoeidheid. Zijn sterke wil triomfeerde echter over deze lichaamszwakheid, en nu ging het er van door, hoe langer hoe sneller tot hij ongeveer half twaalf bij L. Hectorin de Scheurpolder terechtkwam, waar hij liefderijk en met de meest mo gelijke zorg werd opgenomen. Nog beter: waar dadelijk de pogingen begonnen om toch zoo spoedig mogelijk de reddingboot te doen waarschuwen en andere middelen in het jjwerk gesteld werden. Helaas, dat heeft voor mijn makkers niet meer mogen baten. Gelezen in een roman: j „Toen zij hem tegemoet, snelde, klopte haar bezem hoorbaar". Statistiek. Een 92-jarige Amster dammer heeft sedert 1848 zóóveel sigaren gerookt, dat deze, aan elkander gelegd, een lengte van meer dan 14 kilometer zouden beslaan. (Nederl.j Van het Oorlogsveld. 14 Juli 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) Het groote hoofdkwartier meldt: Hedennacht werden eenige1 hand- granatenaanvallen bijl de suikerfabriek van Souchez afgeslagen. In d'e streek van Troyon lieten de Franschien vruchteloos verschillende mijnlen springen. Wij belet ten met onze handgranaten d-en vijand, zic.h in de daardoor verkregen 'posiCiö te nestellen. In liet Argonnagebied had de Duitsche aanval groot succes. Noordweste lijk van Vieuinele-Chateau, werden de Fran- sche liniën door ons over jelan breedte van 1000 M. genomen. E,én officier len 137 man werden gevangen genomen, terwijl machinegeweren en mijjnwlarpers werden buitgemaakt. Ten Zuidwesten van Bouileluilles hebben onze troepen dia vijandelijke hoogtestel- lingen genomen tier breedte van 3 en ter diepte van 1 K.M. Hoogte 265 is ook in ,ons bezit; 2581 Fransche ongéwonde soldaten en 51 offi cieren 'werden gevangen genom|ejn; 3 a 400 gewonden in onze verpleging opgenomen, terwijl 2 bergkanonnen-, 1 nevolverkanon, 6 'm'ijinwerpers en vleal materiaalwerd buitgemaakt. Parijs. (Officieel. C ommujniqué van he den namiddag 3. Uur.) De Duitsehers vielen de loopgraven aan, die de Engelschan ten Zuidoosten van Pilkem in den nacht van 5 op 6 Juli veroverden. Aan den ooste lijken kanaaloever werd de vijand gemak kelijk terug,ge-slag; li Noordelijk van Atrecht was de kanonnade zeer lievig. Te Atrecht werd opnilau/w materieels schade aangericht, in den loop van 13 Juli had geeni iiifa.nterfc-ac.tk> plaats. Gedu rende den nacht hadeten ten noorden van het kasteel Carlieul en het labyrinth jvra- naataanvallen plaats van loopgraaf tot loopgraaf. Atrecht en Soissons werdén gebombardeerd met granaten van groot kaliber. In de istrelek van (dé Sommie, te Vriper en te Vay, wlestelijk van Peronne hadden, evenals in Champagne hij Perthes, mifnenaanvallen plaats. I'n de Argonnén hernam het leger van den Duitschan Kroonprins hot offensief van dien. weg van Bmarville naar Vienne-te-Chateau lot aan de streek van Hau.t-Chlevauchée. Na een zeer lievig bombardement en het werpen met verstikkende bommen gingen de Buit- schers met belangrijk© strijdkrachten tot den aanval over, die zich -concentreerde hij Marie Thérèse en door ons definitief werd gestuit. Tusschen Maas en Mojezel' hadden hevige kanonnades plaats. Overigens niets bijizondiers. Konstanfinopel. Bij Ariboerma trachtte de vijand pnzen rechkorvteuigel aan td vallen wat mislukte. Zijn aanval bij Sed ul-Bahr op onzen rechtervleugel werd afgeslagen. Overigens niets bijzonders. Weenen. (Off.) Op het Russische front is de toestand onveranderd en op bet Italiaansche oorlog'stooneel had, behalve artillerie-actie, niets bijzonders plaats. Rome. De toestand is onveranderd. Petersburg. (Off.) Aan de kuststreek hadden fusillades plaats., B5ji Olty vielen onze vterkenners een TUrksche post aan en doodden len ver wondden velen der bezetting met de bajonet. eeniging subsidieeren maar de Katholieke niet. Daartegen piotest. Daarom werd met algemeene stemmen b.g. subsidie toegestaan. Verschillende persoonlijke aangelegen heden der leden zouden met liet bestuur besproken worden. De voorzitter sloot onder dankzegging aan allen voor opkomst en werkwijze met den christelijken groet de vergadering. St. Raphael sempre avantil 't gaat goed 't ledental omhoog. Bloemendag te Middelburg voor „Herwonnen Levenskracht". Aangemoedigd door liet succes van 't vorig jaar zal a.s. Zondag wederom een bloemendag gehouden worden. Geen en kel Katholiek Middelburger verzuime dus op dien dag 'n bloempje te koopen en alzoo z'n gave te offeren voor het R. K. Tuberculozenfonds Daar zijn er nog zoovelen die wachten om opgenomen te worden in een R. K. SanatoriumPlaats is er wel, maar t' geld ontbreekt I De bloemendag moet dus 'n aardig kapitaaltje opbrengen wil H. L. kunnen doorgaan met het geregeld uit zenden van tuberculozelijders, aan ons allen de taak daaraan mede te werken. Geheel de R. K. Arbeidersbeweging zal ons dankbaar zijn daarvoor. En Hij, die bij z'n leven hier op aarde de zieken trooste en genas, zal met liefde hier op onze offervaardigheid neerzien I Het Bestuur der R. K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, C. A. TH. BODDEN, Secretaris. Hij genoot zijne opleiding bij Mr. H. A. Lijdsman, advocaat en notaris te Hulst. „St. Raphael". Gisteravond hield de Spoor- en Tram wegvereeniging „St. Raphael" een heel goed bezochte en werkzame vergadering in liet St. Vincentiushuis te Middelburg. Bij de opening der vergadering werd er op aangedrongen om steeds te laten voorgaan het bijwonen onzer eigen ver gaderingen en niet het eerst te loopen naar politieke vergaderingen, van onze tegenstanders vooral. Nadat onder in stemming der vergadering de notulen van den secr. waren goedgekeurd, werd door den voorzitter het woord gegeven aan den Heer Eppings, die 'n prachtig verslag uitbracht van de retraite welke hij de vorige week liad medegemaakt 1 Geheel de vergadering kwam in 'n stem ming daardoor, welke hen daadwerkelijk besluiten deel te nemen om het werk der retraite te steunen door deelname't Applaus, wat spontaan volgde op't ge sprokene van den lieer Eppings, was dan ook welverdiendOnder verscheiden heden werd van bestuurszijde verschil lende niededeelingen gedaan, betreffende acties voor duurtetoeslag successen den laatsten tijd voor onze leden be haald 't meeleven in acties van den Volksbond tegen a.s. winter, bloemen dag enz. Verslag werd uitgebracht over de bui tengewone vergaderingen te Arnhem, Nijmegen en Amsterdam. Door secr. werd speciaal er nog eens op gewezen dat de hoofdzaak van 'tstoffelijk belang in onze vereeniging is het arbeiderscontract een jaarlijksche subsidie werd toegestaan voor de R. K. Geheelonlhoudersver. van Spoor- en Tramwegpersoneel. De Directie der S.S. wil wel de neutrale Zusterver- Boschkapelle. Zondag j.l. was het hier buitengewoon druk wegens het feest der H.H. Martelaren van Gorkum, die, zooals men weet, in onze Parochiekerk op bij zondere wijze worden vereerd. Onder dé heide H. Missen was zij meer dan vol, maar bij liet lol was zij veel te klein om ook de zeer talrijke bezoekers uit verschillend andere Parochiën te be vatten, zoodat velen zich met een plaatsje buiten moesten tevreden stellen. Om circa vier uur namiddag arriveer den onder klokgelui in Processie uit Hulst de R K. Volksbond, de H Familie en het Kruisverband, voorafgegaan door hun ne vanen en sclioone liederen zingende. Onder leining van den volijverigen advi seur, den WelEerw. Heer C. Vos, werden in de kerk eenige godsdienstoefeningen gehouden, en hield Z.Eerw. eene toepas selijke Predicatie, welke diepen indruk maakte. Om zes uur waren alle bedevaart gangers bij de kerk, van waar zij onder klokgelui in processie en zingende tot de grens der gemeenten trokken, waar zij hunne voertuigen bestegen, om naar Hulst terug te keeren. RijksHoogere Burgerschoo te Middelburg. Na gehouden over gangsexamen zijln bevorderd Van de eerste naar de twleede klasse: J. P. Beidenis van Berlekom, J. W. M. Biesen, M. S. Boogerd, T. M. Gernletr, F. P. de Haas, II. (3-, Hammacher, H. Lense link, C. Meertens, G. W. Meijer, J. A. Pieterse, A. Polderdijk, E. J. van Medén- bach de Rooy, J. A. (Vertregt, H. A. Viseur, P. H. van der (Weel, P. M. van der Weel, G. de Wolff, B. M. E. E. Wort- man, J. Zijlstra, A. Blok, ,P. G. A. Bos- schaart, W. L. Burrink, J. ,R. Th. Cam- pert, L. Crucq, J. Gabrielse, D. Goethelar, D. van Goozen, J. M. C. van Langeraad, C. Luijimes, A. C. J. Tellier, J. G. do Thouars, J. L. A. Tjebbes, A. Vos, A. C Willemsen, I. de Wolff. Twee herexamen en 6 niet bevorderd. Van de tweede naar de dérde klasse II. S. Alberge, W. Appel, J. (T. Beugelink, J. Fanny, G. P. Gilde, J. van Ilaarst, T. Paauwe, L. J. Ragut, C. Tjebbes, P. Ver hoeven, J. T. L. Verstelle, I. van Waarde, J. R. van der Weel, IJ. M. Alot, J. J. de Dreui, P. T. Goossens, J. W. Groeneweglen, W. K. Hering, J. W. Pieterse, M. .1. Pol derdijik, I,. E. Rivière, A. ,C. O. E. R. de Thouars, A. H. Verbeek, G. H. Vertragt, J. van Vlijmen, S. R. Wijtman, en voor enkele vakken E. J. van der Mijüje. Een herexamen en 5 niet bevorderd. Van de derde naar de vierde klasse S. E. Boasson, H. (M- de Broekert, M Corné, J. Dikkenberg, C. van der Harst, M. Jacobze, R. C. van Klinkenberg, L Muller, T. J. van der Poll, D. de Putter, Ij. A. Schenk, E. P. van der Weel, S. J Wiener, J. S. Baas, S, A. Blok, H. jM. Camman, J. C. I te artsen, J. Kohier, N. Muller, C. A. Overman, W. T. de Priester, G. J. de Regt, J. (Risseeuiw, E. G. J Vrielink, G. G. Zijlstra. Niet bevorderd 2 voor alle en een voor (enklele vakken Van de vierde naar jte vijlfde klassle J. Bijleveld, A. J. Crucq, P. J. Dingo manse, P. C. Eekman, S. ,T. Hage, J. W B. Hioolen, L. T. Jansen, G. T. C. D. de Jonge, A. J. de Lange, J. Snoep Hz., G II. Visser, J. D. Alberge, A. .1. Bronswijk W. C. Callenfels, J. H. van Heusdeii, P, C. Heijlblom, J. J. C. Kraamer, H. C. van Krieken, A. van Overstraaten Kruijsse, E. Loesbeng, C. Manse, P. 'P. Spruit, P, .1. Stomps, J. C. Sutherland, J. Weeninli Een herexamen en 3 /niet 'bevorderd. Hulst. De heer J. P. Buysrogge van Clinge slaagde te 's Gravenhage voor het tweede gedeelte van 't notarieel examen. Goes. Eenige maanden geleden werd tegen een zevental bakkerspatroons al hier proces-verhaal opgemaakt wegens het hakkenen in voorraad hebben vancadetjes en bolussen, hetwelk verboden was. Be doelde bakkerspatroons hadden echter be reids aan den burgemeester verklaard dat zij hiertoe noodgedrongen zouden over gaan, dewijl verscheidene bakkers onge hinderd met het bakken van dergelijke broodjes voortgingen en zij hierdoor zeer in hun nering geschaad en bedreigd wer den. Hedien diende deze zaak voor het kantongerecht. Het Openbaar Ministerie eischte ontslag van rechtsvervolging; op grond hiervan dat de militaire overheid geen overleg gepleegd bad met de burger lijke overheid. De kantonrechter vereenig- de zich met den eisch en ontsloeg beklaag den J. de Buck, G. Brouwer, G. Eek- hardt, A. Geleedst, H. G. de Jonge, P. Maartense en A. L. V. Melle van rechts vervolging, (Z.) De rechtbank te Middelburg heeft Dinsdag veroordeeld wegens na uitzetting terugkeeren n een in staat van beleg ver- keerend gebied: F. H., 24 j., werkman, en M. d. V., 22 j., vrouw van F. H., beiden verblijvende te Clinge, ieder tot 14 d. gev. diefstal: L. J. H., 17 j., schippers knecht, en F. D., 16 j., werkman, beiden te Ierseke, ieder 3 m. tuchtschool, H. F 15 j., Middelburg, f3.50 b. s. 1 week tuchtschool, C. R., 17 j., banketbakker, Vlissingen, 6 w. gev., A. d. B., 22 j., vrouw v. P. F. G., kantwerkster, Groede, 1 w. gev. mishandeling: P. d. B., 25 j veldarbeider, IJzendijke, f5 b. s. 5d.li., A. N., 35 j., wisselwachter, Souburg, f3 b. s. 3 d li. eenvoudige beleediging: P. II., 65 j., landbouwer, Oudelande, f5 b. s. 5 d. li beleediging van een ambte naar: J. v. d. P., 19 j., oesterkweeker, Ierseke, f10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken E. M., 35 j., Assenede (België), beklaagd van poging tot uitvoer, P. J. v. d. B,, 36 j., herbergier, en S. M. H., 37 j., huisvrouw v. P. J. v. d. B.. Terneuzen, beklaagd van diefstal. Inzake P. L., 9 j. en C. L., 7 j., Kou- dekerke, beklaagd van diefstal, is ten opzichte van nummer 1 de teruggave aan de ouders bevolen zonder toepassing van eenige straf, terwijl nummer 2 werd vrijgesproken. Nog werden veroordeeld wegens over treding van liet uitvoerver bod tot t m. gev., vier personen, tot 1 w. 15, tot 3 d. 65, tot f 7 of 7 d. één, tot 17 ot 1 w. tuchtschool 4, tot f5 of 5 d. 4, tot f3 of 3 d. 1, tot fl of 1 d. 2 en tot f0.50 of 1 d. ook 2 personen. Voor bovengenoemde rechtbank zullen Dinsdag 20 dezer behandeld worden de zaken tegen C. J. S„ 43 j., boomkweeker, Veere, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van valschheid in geschrifte G. v H., 24 j., kappersbediende, Vlis singen, thans gedetineerd, beklaagd van verduistering van een rijwiel ten nadeele van zijn patroon, S., aldaar. Het was Dinsdagmorgen voor de recht bank weder eene zitting van uitsluitend zaken, betreffende poging tot uitvoer van tarwebloem, petroleum, steenkolen, enz1., naar België. Van de 102 beklaagden wa ren er slechts enkele verschenen, tegen de andere werd verstek verleend en wer den verschillende boetes en gevangenis straffen igeëischt. Verschenen was ten eerste1 P. P., uit St. Kruis, die bekende gepoogd te hebben 24 liter petroleum uit. te voeren om iets te verdienen. Eisch drie weken gevange nisstraf. Gedagvaard was de 33-jarige Petronella M., verschenen was de 22-jarige Marie N. Het bleek hier een groote verwarring, waarom1 vrijspraak werd gevraagd. De werkman A. G. uit St. Jansteen be kende, om 5 francs te verdienen, gepoogd te hebben 130 liter petroleum over d/8 grenzen te brengen. Eisch drie maanden gevangenisstraf. S. A., een meisje uit Hulst ontkende het haar teil laste gelegde uitvoeren van petroleum1, maar dit voorkwam niet dat de eisch luidde f 7 of 7 dagen. Dia beide vrouwen F. M. en C. K. uit Clinge ont kenden ook, maar hoorden f5 of ,5 d. tegen zich eisohen. De president vond gelegenheid erop te wijzien, dat bek], Jjij aanhouding steeds bekennen naar België te willen uitvoeren, maai' voor de recht bank zeggen zij, het was voor eigen ge bruik. Nog stond terecht de winkelier E. J. de B., uit Aardenburg, die aan de grens verschillende goederen, waarvan de uitvoer veroorloofd was aan een Belg over gaf, hij had toen ook vier kisten vermi celli op zijn wagen, waarom/ de Belg ook vroeg, maar die bckl. niet wilde geven. Votgens de Rijksveldwachter was dit alleen omdat hij en enkele militairen er hij standen. Bekl'. zeide juist even van te voren vernomen te hebben dat vermicelli niet mocht worden uitgevoerd. Dit was echter volgens getuige reeds 8 of 9 dagen bekend. De eisch luidde drie welden ge vangenisstraf. Uitspraak in al1 deze zaken 27 Juli. I-leeren Correspondenten, die hun 2e kwartaalnota 1915 nog niet hebben in geleverd, wordt beleefd verzocht zulks alsnog in den loop dezer week te doen. De Redactie. De Nieuwe Nederlandsche Maatschappij tot liet vervaardigen van spiegelglas en chemische producten te Sas van Gent zal over liet boekjaar 1914 aan de aan deelhouders 7 pCt. dividend uitkeeren. Tot commissaris is herkozen de lieer A. Delloye. (M. Ct.) Mosselen. Gedurende de week van 3 tot 10 Juli werden in de liaven van Philippine ge lost 550 ton mosselen die gedeeltelijk per as en per trein naar Gent en gedeel telijk per stoomtram vervoerd werden en 90 a 95 ct., per ton opbrachten. Naar Brussel werden per schip ver voerd ongeveer 100 zakken mosselen en daar verkocht tegen 3 a 4 franc per zak. Verder werden verhandeld 175 K.G. bot a 30 tot 35 cent per K.G. (M. Ct.) Volgens bericht van den vice-admiraal, commandant in Zeeland, ligt de stompe ton no. 7a in de Zandkreek aangekondigd in B-a-Z-no. 109-1011-1915 op 51» 31'26" N.B. en 1° 11' 1" W.L. Volgens mededeeling van het loods wezen is het lichtschip Noordhinder op ongeveer 51° 47' N.B. en 2°41'O.L. van Greenwich weder uitgelegd en is het reserve-lichtschip binnengehaald. 's Heer Arendskerke. Voor dhr. C. Zuijd- weg zijn door not. Pilaar publiek verkocht: vruchten te velde. De volgende prijzen werden besteed: Tarwe voor f116 tot f160; Haver voor f130 tot. f140; Voor- jaarstarwe voor f80 tot f95; Erwten voor f 44 tot f 46. Alles per 39 A. 24 c.A. (Z.) Wolfaartsdijk. Voor dhr. C. Zuijdweg zijn door not. Pilaar publiek verkocht: zeven perceelen Erwten, waarvan de prij zen liepen van f 122 tot f 210 per 41 A. 68 c.A. (Z.) Oostburg. De Duivenvereeniging „De Snelvliegers" alhier alhier speelde met een 100-tal duiven van Roosendaal naar Oostburg over een afstand van 65 K, M. Tijd van loslating 7 u. 30. Aankomst dei- eerste duif 9 u. De le prijs verkreeg A Daansen, de 2e J. Vergouwe, 3e Aug. Coens, de 4e P. de Koene en de 5e I. Dhondt te Opstburg. Sluis. Zondag j.l. hadden onder grooten toeloop van volk de verschillende aan gekondigde volksspelen plaats. Het Aar- denburgsche muziekgezelschap en het Sluische korps „Appollo" verleenden hun ne medewerking. Vooral liet water-duel op de kaai liad veel bekijks. Op de 13 dezer te Hellevoetsluis gehouden Tumwedstrijd behaalde de Militaire Gymnastiek-afdeeling „Frond Haarlem", leider de Militair Grenadier Joost Baljé van Goes, thans gedetacheerd te Hellevoetsluis den len prijs voor staaf- en den len prijs voor vrije- oefeningen. Van 13—14 Juli. GOES. Geboren: 12, Meindert Cornelis, z. v. Pieter Ma.nge en Cornelia Engelina Commelin. Overleden: 13, Adriana Walraven, 66 j., ongeh. MIDDELBURG. BevallenC. A. Gue- quierre, geb. Bal, d. Overleden: L. van Sluijs, 64 j., vrouw van P. Walraven. Van 10 tot 13 Juli. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. de Nooij- er, jm. 21 j. en E. van Bel'zien, jd. 21 j. Bevallen: M. C. J. Pepers, geb. Jans,- sens, z.; H. J. Quasters, geb. Dert, d.; P. Fliers, geb. de Bidder, z.; T. de Visser, geb. de Buck, z1.; C. M. Kesteloo, geb. Poppe, d. Hulst, 12 Juli 1915 Per 100 KG. Tarwe f 13.a f 13.50, rogge f 12.a f 12.50, wintergerst f 12.— a f 12.25, zomergerstf 11,50af 11.75, haver fl4.50afl5, erwten f 12.a f 13.paardenboonen f 15.— a f 15.duivenboonen f 20.a f 20. wittehoonen f22.a f 22.bruinehoonen f 25.a f 25.—, Lijnzaad f a f aardappels f 1.50 a f2.—. Aangevoerd 16 stuks rundvee, verkocht 13. Varkens 25, verkocht 20. Boter per kilo f 1.50 a f 1.50. Eieren per 26 stuks fl.20. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 27000. Prijs f 5.45 per 100 stuks. Poeiieeieren f 0.(„Zelandia.") Oostburg, 7 Juli 1915. O ude Tarw e f 15.50 a f 16.—, Haver f 15.— a f 15.25, Paardeboonon f 14.25 a f 14.50.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3