BINNENLAND. UIT ZEELAND. De leeling West-Zuid-Bevelaiid van liet Nederlandsclie Me Kroiis. Gemengd Nieuws. spoorwegkruispunt, was aangelegd. Drie Duitschers, die waren achtergelaten, om de mijnen langs electrischen weg tot ont ploffing te brengen, als een groote mas sa Unietroepen er zouden passeeren, werden gevangen genomen, zoodat veel menschenlevens gespaard bleven. Botha wordt in de Engelsche pers sterk gehuldigd en Lord Kitchener heeft aan Botha geseind, om hem geluk te wenschen. Tweede Kamer. Zitting van 13 Juli. Op voorstel van den Voorzitter wor den verschillende ontwerpen onmiddel lijk in behandeling genomen, o. a. het vlootontwerp, nadat op veizoek van dhr. Arts het ontwerp betreffende wijziging zoutaccijns voorloopig van de agenda was genomen. Aangenomen z. h. st. het wetsontwerp tot tijdelijke afwijking van promotieregeling voor zeeofficieren. Bij suppletoire Waterstaatsbegrooting (werken ter bestrijding werkeloosheid), verklaart dhr. Albada de gevraagde drie millioen te gering voor den grooten nood. Dhr De Muralt wijst o. a. op de groote werkeloosheid in Breskens en Ter Neu zen en keurt af dat bij gewijzigd ont werp de havenwerken van Ter Neuzen zijn vervallen, evenals dat Belgische schippers, die nog bovendien ondersteund worden, onder de markt werken, waar tegen hij maatregelen vraagt. Tijdelijk Gezant bij den Paus. Bij Kon besluit van 10 dezer is mr. L. H. W. Regout, oud-minister van water staat, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister in tijde lijke en bijzondere zending bij den Pau selijken Stoel. De nieuwbenoemde Gezant bij den H. Stoel, de oud-minister mr. L. W. H. Regout, is 53 jaren oud. Hij werd geboren den 27en October 1861 te Maastricht, als zoon van de bekende industrieele fami lie. Hij werd opgeleid voor civiel inge nieur, waartoe hij op 22-jarigen leeftijd aan de Leuvensche Univesiteit werd be vorderd. Hij was toen ook als indistrieel werkzaam, maar wijdde zich later aan de rechtsgeleerde studiën en promoveerde in 1896 tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift getiteld „Arbeiders verzekering" Vooraf was hij reeds in de Prov. Staten van Limburg gekozen, werd later lid van Gedeputeerden en in 1904 lid der Eerste Kamer In Januari 1909 volgde hij den overleden mr. Bevers op als minister van Waterstaat, wat hij bleef tot het aftreden van het ministerie- Heemskerk in 1913. Spoedig daarop koos men hem (in N. Brabant) weder tot lid der Eerste Kamer, waar hij opnieuw ge legenheid vond van zijn groote bekwaam heden blijk te geven. Als buitengemeen begaafd man en scherpzinnig spreker staat hij bij alle partijen hoog aange schreven. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat mr. L. H. W. Regout tengevolge van zijn benoeming tot tijdelijk gezant hij het Vaticaan als Eerste Kamerlid zal moeten aftreden, wegens het aanvaarden van dit bezolgdigd Staatsambt. De afgetredene is echter herkiesbaar. Of mr. Regout zich een nieuwe keuze zal laten welgevallen is r.og niet bekend. De millioenendans. Het „Hgz bespreekt de voorgestelde nieuwe leening van 90 millioen en advi seert daarbij tot het aangaan van een vrijwillige leening en aan een minder procent. Het blad schrijft De 275 millioen van de Oorlogsleening 1914 zijn schoon op. Van het aangevraagde buitengewone oorlogscrediet van 90 millioen is minstens 40 millioen reeds verbruikt. Van de 17 millioen, pas voor levens middelen gevraagd, is de kleine helft al uitgegeven. Kan vóór 1 October niet tot demobi lisatie worden overgegaan en wie verwacht dit dan is een nieuw oor logscrediet noodig tegen de basis van 16 millioen per maand of ongeveer 200 millioen per jaar. De millioenen voor levensmiddelen zijn zóó op, en gaan we een nieuwen winter veldtocht tegemoet, dan zal voor de ko mende maanden een heel ander bedrag dan 17 millioen moeten worden aange vraagd, want, wat het ook kost en wat er ook gebeure of niet, er mag in ons land geen honger worden geleden. Inmiddels blijft de opbrengst der belas tingen millioenen bij het vorig jaar achter. Op de Oorlogsleening 1914 zal een Oorlogsleening 1915 moeten volgen. Een vrijwillige, als het kan. Er is het vorig jaar voor ruim 125 mil lioen méér ingeschreven dan toen noodig was, millioenen, waarop voor de In dische leening slechts voor een klein deel is beslag gelegd. En sedert is weer voor millioenen oorlogswinst gemaakt. Het geld voor een nieuwe leening is r dus wel, al zullen de spaarbanken met eun laag rentepercentage een nieuwe hgerlating hebben te ondergaan. Niet alleen, maar toch mede in het belang van den handeldrijvenden midden stand verdient het aanbeveling, ditmaal geen vijf-, maar een vier-percents-leening uit te schrijven. Het scheelt op honderd millioen een millioen aan rente, en men maakt voor de middenstanders niet opnieuw het geld dum der. Over de aflossing van de honderden millioenen-leeningen zullen we nu maar niet spreken, doch vast staat wel, dat, is de ministersportefeuille van Financiën nooit bij zonder begeerenswaardig geweest, zij in de komende tijden alle aantrekke lijkheid mist. Goes. Z. K. H. Prins Hendrik, die Maan dag ten huize van den burgemeester overnachtte, maakte Dinsdagmorgen, ver gezeld van zijn adjudant en burgemeester De Beaufort een wandeling door de stad en bezichtigde o.m. het Stadhuis, de Groote Kerk en het Slot Oostende. Vervolgens werd een auto-rit gemaakt naar den Wilhelminapolder, waar vee stapel en proeftuin werden bezichtigd. Hierbij was o.a. tegenwoordig de heer I. G. J. Kakebeeke. Te half één gebruikte de Prins het door den vice-admiraal Van Hecking Co lenbrander aangeboden noenmaal in de Sociëteit V. O. V waarbij een beperkt aantal genoodigden aanzat en de militaire muziek van Krabbendijke speelde. Na de lunch reed de Prins naar Ivrui- ningen ter bijwoning van een Propaganda- vergadering voor de Roode Kruisbewe- ging- Per extra-trein van 6.10 keerde Z. K. H. naar de Residentie terug. Toen de Prins van den Wilhelmina polder terugkeerde, werd hij op de stoep van 's burgemeesters woning verwelkomd door het dochtertje van den heer De Beaufort, gekleed in het gewaad van een Roode-Ivruis-verpleegster, wet een aller aardigst gezicht opleverde. De Prins toonde zich met deze verrassing zeer ingenomen en verwelkomde het lieve, kleine verpleegstert je op hartelijke wijze ten aanschouwe van het talrijke publiek dat den Prins luide toejuichte. De Gymnastiekfeesten, die hier Donderdagavond beginnen met een uitvoering in V. O. V. en Vrijdag in de openlucht worden voortgezet, zullen nog een grootere aantrekkelijkheid krij gen door de medewerking van een groep militairen die o.a. een „colonne geweer" zullen uitvoeren. Ook zullen nog 5 dames turnafdeelingen van Vlissingen, Souburg Middelburg en Ber-gen op Zoom mede werken. Verder zal er den geheelen dag muziek zijn te beginnen 1 uur. Wij herha len het verzoek, in een vorig nummer ge daan, om door het uitsteken van de vlag van zijn belangstelling in het feest te doen blijken. Dat fraaie zomerweder dit feest helpe slagen, zal voorzeker wel ieders wensch zijn. Middelburg. De uitslag' van de stemming voor twee leden van den gemeenteraad in het derde district was gisteren als volgt: Van de 1189 kiezers leverden 814 een biljet, in, van deze biljetten waren er 12 van onwaarde en was aldus de volstrekte meerderheid 402. Op den heer mr. L. van Andel werden uitgebracht 459; op den heerJ. A. Vertregt 472; en ,op den heer W. P. Cornelissen 346 stemmen. De beide rechtsehe candidaten, de heeren Van Andel en Vertregt, werden dus gekozen. Hierachter laten Wijl een overzicht volgen van de stemmencombinatiesVan Andel alleen 13, Van Andel—Cornelissen 28, Van AndelVertregt 418, Cornelissen alleen 287, CornelissenVertregt 31 en Vertregt alleen 23. Door li. en W. is eene wijziging ge bracht in de bepalingen betreffende het berijden van sommige straten. Het is thans verboden met een bespannen rij- of voer tuig, met een motorrijtuig, een motorrijwiel of een rijwiel te berijden de Bellinkstraat anders dan van de zijde van de Kade; de Gravenstraat anders van de zijde van de Markt en de Bleek anders dan van de zijde van de Haringplaats. Verder met een bespannen rij- of voer tuig, een motorrijtuig of een motorrijwiel. De oude Kerkstraat anders dan de zijde van den Wal, de Nieuwe Kerkstraat an ders dan van de zijde van de Langedclft; de St. Sebastiaanstraat anders dan van de zijde van (1e Penninghoek; het Ker spel anders dan van de zijde van de Korte Gortstraat; de Schuttershofstraat anders dan van de zijde van de Molenberg; de Simpelhuisstraat anders dan van de zijde van de Lange Noordstraat; de Wal anders dan van de zijde van de Lange Burg; de Heerenstraat anders dan van de zijde der Kade. Ten slotte met een bespannen rij- of voertuig, een motorrijtuig, een motorrij wiel of een handkar de Segeerstraat an ders dan van de zijde der Langedelft. De wijzigingen betreffende de opname van motorrijwielen en de wijziging der richting waarin de St. Sebastiaanstraat mag wor den bereden. Wij herhalen ter waarschu wing echter de geheele bepaling. De lunch gisteren te Goes gebruikt, door Z. K H. den Prins der Nederlanden was geleverd door onzen stadgenoot, den heer J. H. A. Maltha. Nieuwdorp. Maandag waren de zoons van J. Huige met paard en kar om kal veren geweest. Dicht bij huis komende werd het paard plotseling schichtig en rende den dijk af. De kar sloeg om en de beide inzittenden vielen er uit met het ongelukkig gevolg dat de de oudste zoon zijn sleutelbeen brak en de jongste zóó werd gewond dat hij naar liet gast huis te Middelburg moest gebracht wor den. Westkapelle. Hier is een Engelsche mijn aangespoeld. St-Jansteen. Een persoon van St. Niko- laas welke Vrijdagavond nabij de wijk Hellestraat de grens ongemerkt wilde passeeren, is in aanraking gekomen met de electrische draadversperring, waardoor de man op de plaats dood bleef. Zijn lijk is des anderen daags per rijtuig naar zijne woning vervoerd. IJzendijke. In den molen van dhr. G. Doens ontstond een begin van brand. Er is alleen waterschade te constateeren. Oorzaak onbekend. Breskens.. Door de militairen der land weer te Breskens is voor de verongelukte visschersgezinnen f50 bijeengebracht. Hoofdplaat. Wegens liet'overlijden van dhr. J. Pateer zijn alhier thans twee zetels voor wethouder vacant. De benoe ming kan eerst plaats hebben als de raad voltallig is. St-Kruis. Toen zekere Leus uit Assen ede te St. Laureyns over de grens wilde komen is hij door den electrischen stroom gedood. Biervliet. Daar dit jaar de kermis niet doorging had ieder toch een kermisstem- ming over zich.1 Er was veel volk in de gemeenteer werd doel geschoten, de cinema gaf vertooning en het theater Stips gaf enkele vooistellingen. Boschkapelle. Een polderjongen dezer gemeente, werkende nabij Delft, werd door een insect in het oor gestoken da delijk volgde hevige pijnjen zoo'n heftige ontsteking en opzwelling, dat de genees heer eenige dagen later een beentje moest verwijderen. Na een paar weken behan deling te Delft was de man in zooverre hersteld, dat bij "naar zijnej ouders kon vertrekken. De dokter, die hem thans behandelt, verwacht, dat hij binnen kort weer naar zijn werk zal kunnen terug- keeren, en dat het gehoor, dat aan de ontstoken zijde zeer veel te wenschen overlaat, weer normaal zal worden. Door den bezielenden iuvloedj van Z. Kon. Hoogheid Prins Hendrik der Neder landen, die er zich persoonlijk mee be moeide, is de oprichting van bovenge noemde afdeeling te Goes succesvol tot stand gekomen. Tal van genoodigden uit Zuid en Noord- Beveland waren Maandagavond bijeen in de groote Sociëteitszaal „Van Ongenuch- ten Vrij" die zeer smaakvol met levend groen, tapijten en loopers was versierd om de komst van Prins Hendrik met gevolg en Comitéleden af te wachten. Even acht uur besteeg Z. Kon. Hoogheid het podium en nam op den voorzitters- zetel plaats, omgeven door verschillende militaire en burgerlijke autoriteiten, waar onder de vice-admiraal Van Hekking Colenbrander, de Commissaris der Konin gin in dit gewest, burgemeester De Beaufoit, Jhr. mr. E A. O. De Casembroot, lid van Ged. Staten en Gewest el. commis saris van liet Roode Kruis en 't voorloopig Comité voor de oprichting van een Roode Kruisafdeeling in deze streken, met aan 't lioofd het bestuur1. D. Franssen van de Putte, voorzitter, H. Dronkers, secre taris en W. J. M. Bitter, penningmeester. De Prins opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezi gen en het uitspreken van de hoop dat deze bijeenkomst iets goeds zou opleveren. Daarna gaf Z. K. H. het woord aan dr. W. F. Veldhuijzen, dirigeerend officier vau gezondheid 2e klasse, die een lezing hield over hetgeen de militaire genees kundige dienst, die officieel de hulp en verzorging der gewonden op zich neemt, van het Roode Kruis mag eischen, wil het in die inrichting een doelmatige en practische hulp erlangen. Die eischen zijndeugdelijke voorbereiding en een harmonische aansluiting der vrijwillige ziekenverpleging aan het werk van den militairen geneeskundigen dienst. Zoo wees spreker b. v. b. op het systeem der eenheids-veldbrancard, die het moge lijk maakt den gewonde, zonder hem telkens over te laden, van de plek waar hij viel over te brengen naar de hulpverband- plaats (1 K M. achter de vuurlinie), van daar naar de hoofdverbandplaats, die circa 3 K.M. meer naar achteren ligt en vandaar naar de evacuatiestations, die de verbonden gewonden langs liet water of den spoorweg naar het achterland voeren, waar het hospitaal ligt. Dergelijke bran cards zal liet Roode Kruis alhier dus hebben aan te schaffen en ook te zorgen voor de oprichting van een geschikte, goed ingerichte hoofdverzamelplaats voor de gewonden dicht bij een station of ge legenheid om spoedig de gewonden na eerste verpleging te kunnen wegvoeren, wijl opeenhooping van gewonden om sa nitaire en hygiënische redenen dient ver meden te worden. Een noodziekeninrichting, als hier be doeld moet, wil zij goed zijn, minstens 20 bedden bevatten en voorzien zijn van een wachtzaal, een operatiekamer, berg plaats, barak voor besmettelijke zieken enz. Ook veldlazaretten, die dienen voor onvervoerbare gewonden kunnen door liet Roode Kruis worden opgericht. Vei dei- moet gezorgd worden voor transport colonnes van minstens 2 secties, elk van 14 man, die goed op de hoogte van hun taak dienen te worden gebracht, zoowel wat het dragen der gewonden als het leggen van een eerste verband betreft De door den militair-geneeskundigen dienst tijdens den oorlog in werking ge stelde ambulancetreiiien zullen, wijl zij langzaam rijden, op hun frajeclen soms moeten wachten, teneinde andere treinen voor troepenvervoer enz. te laten voor gaan. Op zoo'n rustpunt, b.v te Goes, kan dan het Roode Kruis nuttig werk doen door de gewonden van voedsel en drank te voorzien en de zwaar gekwetsten in zijn ziekeninrichting op te nemen. Automobielen kunnen helpen voor het vervoer der gewonden naar het binnen land en de spoortreinen voor een deel vervangen. Wie nu reeds, in het bezit van een auto zijnde, die toezegt voor het Roode Kruis, doet een uitstekend werk. Ten slotte kan nog gezorgd worden voor een ontsmettingsbrigade onder lei ding van een apotheker of dokter, hoewel in de nieuwere oorlogen het is een triomf der moderne hygiëne de be smettelijke ziekten veel minder zijn dan vroeger het geval was. Aan het einde van zijn lezing wekte de heer Veldhuijzen zijn auditorium op om zoo goed mogelijk de taak dor ver pleging van gekwetsten op ons te nemen, als de ure daarvoor mocht komen. Daarna bedankte Prins Hendrik den spreker voor zijn duidelijk en helder be toog en deelde mede, dat door het in staat van verdediging stellen van Zeeland de vice admiraal Van Hekking Colenbran der het initiatief meende te moeten nemen tot de oprichting der Roode Kruisafdee ling West Zuid-Beveland. Na de pauze zal de geneeskundige ad viseur dr. Heijmans het woord voeren en in de pauze, zoo zeide de Prins onge veer, verzoek ik te teekenen op de lijs ten, die de burgemeester zal doen circu- leeren, ten einde reeds dadelijk een vasten grondslag voor het jonge comité te leggen. Wil mij bovenaan plaatsen met een som van f200. (Applaus.) De heer Fransen van de Putte, voor zitter van het voorloopig comité tot oprichting eener Roode Kruis afdeeling nam daarop het woord om den Prins en de vergadering te betuigen dat het comilé zijn taak met opgewektheid heeft aan vaard. Dj verdiensten der militairen zijn bij de burgers thans beter bekend dan vroeger. Mochten zij ooit in den strijd voor het vaderland gewond worden, wij zullen helpen met dezelfde ja nog grooter hartelijkheid als waarmede Zeeland on langs de vluchtende Belgen verwelkomde. „Koninklijk hoogheid" zoo ging hij voort, „de zaak van het Roode Kruis is uw zaak. Er is geen Nederlander, die niet overtuigd is, dat U die zaak een goed hart toedraagt. Uw komst hierheen is daarvan het bewijs. Goes i s Uw resi dentieplaats niet en zal het ook wel niet worden. Uw bezoek is daarom een be wijs van belangstelling. Namens het be stuur breng ik l we Kon. Hoogheid dank, overtuigd zijnde van de bezielende uit werking van uw voorbeeld." (Applaus.) In de pauze werden de inteekenlijsten aangeboden door de leden van een mili taire transport colonne. Inmiddels werden in de koffiekamer nog aan den Prins voorgesteld de heeren D. D. van den Boni, wethouder der gemeente Goes, G. A. Hajenius, secre taris der gemeente Goes, S. Duvekot, lid van Prov. Staten en voormalig com mandant van de «-erewacht ter ontvangst van H. M. de Koningin, H. A. Hanken, directeur van den Wilhelminapolder, I. G. J. Kakebeeke, directeur van de Rijkslandbouwwintersshool, H. Dronkers, gemeente-ontvanger van Goes en secre taris van liet Roode Kruis-comité en W. J. M. Bitter, penningmeester van het comité, met welke heeren de Prins zich eenige oogenblikken op hartelijke wijze onderhield. Dr. 1 lijmans zette na de pauze in groote trekken doel en strekking van het Roode Kruiswerk uiteen. Dit dient om aan te vullen wat de militaire ge neeskundige dienst alleen niet vermag. Het Roode Kruis vindt zijn leiding in het Hoofdcomité maar de comité's doen het werk. Voor dit werk: het wegvoe ren der gewonden en lninne verpleging is noodig geld, propaganda en een goed geoefend personeel. Een geschikt gebouw moet worden gezocht voor noodziekeninrichting. Dit gebouw moet niet zijn een reeds be staand hospitaal, wijl dit door den mili tairen geneeskundigen dienst ten allen tijde bij het uitbreken van den oorlog kan worden opgevorderd en men dus zonder zou zitten. Van te voren moet gezorgd worden dat alles wat tot zoo'n ziekeninrichting noo dig is óf aanstonds worde aangeschaft óf, waar het levensmiddelen betreft, door tijdige contracten met leveranciers ge zórgd wordt, dat, wanneer de nood aan den man komt, alles direct voorhanden zij. Men bedenke wel, dat vrijwillige hulp nooit minder mag zijn, dan datgene waar toe men verplicht is en spreker sprak op het einde den wensch uit, dat de nieuwe Roode Kruisafdeeling zou blijken opgewassen te zijn tegen de vele moei lijkheden, die zich bij de vervulling van zijn taak zouden voordoen Z. K. II. Prins Hendrik deelde daarop mede, dat aan jaarlijksche bijdragen toe gezegd was f 209aan bijdragen in eens f747; twee rentelooze voorschotten elk van f100; en nog een jaarlijksche bij drage van f2 50. In 't geheel is dus toegezegd een be drag van f 1158.50. Ik geloof, zeide de Prins, dat ik mag uitspreken, dat hiermede het bestaan en de levensvatbaarheid van het Comité verzekerd is. Daarna dankte de Prins den spreker voor zijn uitmuntend betoog, wees er op welke taak de nieuwe afdeeling van het Roode Kruis hier in Zeeland beeft te doen en noodigde liet te Goes opgerichte comilé uit de noodige stappen te doen om in de aangegeven richting werkzaam te zijn. Waarna de Prins de vergadering sloot en met zijn gevolg de zaal verliet. De sprekers oogstten luid applaus, waartoe de Prins telkens liet teeken gaf Zooals wij zeiden, de bijeenkomst ver liep succesvol. Nog grooter ware wellicht liet succes geweest, indien de sprekers in hun tech nisch correct betoog een pakkende schil dering hadden weten in te vlechten van de enorme ellende, bot schrijnende wee en liet vreeselijk lijden, dat de gewon den in den modi rnen krijg doorstaan en dat niet te dragen zou zijn, wanneer niet de Charitas in de gedaante van liet Roode Kruis als reddende engel toe snelde, om al dat leed te verzachten. Nu spraken de iieeren Veldhuijzen en Hijmans uitsluitend tot het verstand en zii deden het onberispelijk. Hadden zij ook tot het hart weten te spreken, liet goud zou o.i. nog ruimer hebben gevloeid. 01' wie zou durven beweren, dat zelfs in zoo'n liooge vergadering aan het inen- schelijk gevoel geen plaats mocht worden ingeruimd Gemeenteraadsverkiezingen in Zeeland. Arnemuiden. Zaterdag is alhier het al tredende a. r raadslid J. Pouwer her kozen met 185 stemmen (volstrekte meer derheid 139). Herstemming moet plaats hebbed tusschen L Puijpe (vrijz.) en I'. J. Kousemaker (gesteld door een groep kiezers), die elk 130 stemmen hadden. (M. Ct.) St. Jansteen. Bij de Vrijdag gehouden Raadsverkiezing zijn herkozen de heeren C. IJsebaert, Th. Voet en II. Vergauwen. Herstemming tusschen de heeren C. Bleij- enbergh en J. Terket. Als een bijzonder heid kau worden gemeld, dat laatstge noemde persoon (een veldarbeider) in herstemming komt en liet stemmen- aantal der vorige stemming resp. was 123 en 93. Westkapelle. Hij de- Maandag plaats ge had hebbende stemming vc-or den gemeen teraad zijn uitgebracht 322 stemmen. Van onwaarde 8. Volstrekte meerderheid 158. J. Brasser (aftr.) 120, II. Cijsouw 147, P. Hendrikse 182, A. Joosse 121, A. Min- derhoud J.Kz. (aftr.) 160, P. Minderhoud Jz. (aftr.) 188 stemmen. Gekozen P. Hendrikse. Herkozen A. Minderhoud J.Kz. en P. Minderhoud Jz. (Z.) Borssele. Uitslag Gemeenteraadsverkie zing op Maandag 12 Juli, voor drie la den voor den Gemeenteraad. Opgekomen 190. Onwaarde 2. A. Du vekot 46; C. M. Nijsten 136; J. L. Richel 114; M. de Regt Joziasz 101; C. Rottier Jz. 104 stemmen. Gekozen de heeren: M. Nijsten, .1. L, Richel en G. Rottier Jz. (Z.) De inbraak bij Minister Treub. „Het Volk" meldt, dat de dader van de inbraak bij Minister Treub vermoedelijk is gearresteerd. Het was een melkslijter, die door achteruitgang in zaken tot dit misdrijf gekomen schijnt te zijn. Scheeve toren te... Leiden. Sinds eenigen tijd vertoont de toren der Leidsche Academie neiging om naar één kant over te hellen. Men is thans begon nen de voorbereidende werkzaamheden om den toren weder r ebt te zetten. (N. Ct.) Zondagmiddag waren de beide uit gevers van de „Nieuwe Delftsche Cou rant" te Delf, de heeren W. P. J. Brou wer en W. II. G. J. André Wiltens in de pastorie van den zeereervv. heer J. J. de Graaf, deken van Delft, uitgonoodigd. Iti tegenwoordigheid eener commissie spelde de Deken hun beiden op de borst de medailles pro-ecclesia in goud, door Z, II. Paus Benedictus geschonken ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der „Nieuwe Delftsche Courant" den 3den Juni 11. gevierd. Smokkelaars gedood. Men meldt uil Sas van Geilt, d.d. 12 Juli: Hedenmorgen vroeg is zekere Leus, die met 5 andere smokkelaars pil Assenede, die door een Duitsche patrouille werden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2