lark" 58. I ■g- No. Ti. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 3 Juli 1915. ibriek, GEN- ,EL, JS. j huid. TEREN, j. donkers koopman, UIT ZEELAND. Cerkbanken, in enz enz. s aan tal van de jeuk en pijn [haast ondraa-g- |jn zij dikwijls tnekkigen weer ing, (huid door haar en heelendej ontsteking ter der besta ge- In, huiduitslag, Inbeten, winter ing, dauwworm |ten. juisten naam) de heeren Ite klburg bij Joh. 1)7. Toezending (nest van post- 1 10 65 ets. 72 telde zakken 5 flOO H.L. 2'/Ï meer 5 cents en half antlira If voor Uw vul |oor cokesbestel lhet Politiebu l.m. 8.30, n.m J Balsem, Borst- loeder Jaspers, lrstsiroop, Borst- Abdijsiroop, Ibletten, Pastil- iPoncelet, Ernser ■en, Iersche Mos (rkrijgbaar bij O EK, (5) [■aagt eens M, Goes. Goes. In de openbare vergadering van den Gemeenteraad -op Donderdag j.l. kwa men de volgende ingekomen stukken ter kennis van de leden: Berichten van 'n viertal leden der schattingsconnnissie, dat zij hun benoe ming als zoodanig aannemen; circulaire van de Ver. van Nederlandsche gemeen ten te 's Gravenhage, met verzoek tot aansluiting; goedkeuring van Ged. Sta ten van de gewijzigde verordening op het aanleggen aan, het bevaren van liet Sas en de haven van Goes; idem van- de regeling der jaarwedden van het on derwijzend personeel aan de O. L. scho len; idem van de wijziging in de be grootingen van 1914 en 1915; idem van het raadsbesluit tot het aangaan van een leening van f3000, waarvoor o.m. het haventerrein verhoogd zal worden; idem van het Kohier II. O. 1915; proces verbaal van kasopneming bij den ge meente-ontvanger (in kas f 5010.(151/2). De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. De navolgende agendapunten werden daarop in behandeling genomen: 2. Aan vragen om afschrijving of teruggaaf van, belasting. 3. Wijziging der bqgrooting van 't burgerlijk annbest. voor bet jaar 1915. 4. {Wijziging der begrooting yan het bur gerlijk armbestuur voor het jaar 1914 en af- en overschrijving van posten op di,e begrooting. 5. Wijziging der gemeente- begrooting voor 1915. 6. Wijziging der hegrooting voor 1914 van het Gasthuis- bestuur. 7. Wijziging der verordening be trekkelijk de mestvaalten, enz. 8. Voor stel tot onbewoonbaar verklaring van het perceel wijk G no. 12 aan de Albert Joachimikade, kadastraal hekend gemeen te Goes, sectie 1) no. 22J6. 9. Wijziging der verordening op het gebruiK der kaden, havenkom en de daarover liggende brug in de gemeente Goes. 10. Voorstel tot liet verlesnen van een gratificatie aan den stadsomroeper. 11. Verzoek van M. Weststrate, Joh. J. Brusket en P. Harinok, eerste stokers aan de gemeente-gasfabriek, o-m in het genot te worden gesteld van een toeslag op hun salaris, in verband met de tijdsomstandigheden- 12. Verzoek van den Voorzitter der gymnastiek,ver- eeniging „Volharding" te Goes, om in de zomermaanden gedurende een paar avonden per week, gebruik te mogen maken van het schoolplein van school A, tot het houden van oefeningen in de open lucht. 13. Aanbieding der geineente-reke- ning over 1914. 14. Verzoek van den Heer E. van den Bosch, om eervol ontslag als secretaris-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur, met ingang van 1 Aug 1915. 45a. Vaststelling van den borgtocht voor den te benoemen secretaris-penning meester van het Burgerlijk Armbestuur b.- Benoeming van een secretaris-penning meester voor het Burgerlijk Armbestuur. De door het Burgerlijk Armbestuur in gezonden aanbeveling bestaat uit de hee ren: Janus Korstanje Lz. en Pieter Abra ham de Ligny. V:an deze punten werden nos. 2, 3, 4, 5, 16, 8, 9, 10, 12, 13 en 15a Zen der discussie en hoofd, stemming over eenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 7 gal aanleiding tot discussie. B. en iW. hadden voorgesteld om art. 8 van de .verordening op de mestvaalten te veranderen en te doen lezen als volgt: „Met ingang van 1 Januari 1916 zul len de bepalingen van artikel 4, le, 2e, 5e en 7e lid van toepassing zijn op de bestaande mestvaalten en hokken, be doeld in artikel 2 dezer verordening, voor zoover deze in gebruik zijn bij hen, die op 13 December 1907 eigenaars, huurders of gebruikers waren van die mestvaalten ot hokken. De toepassing der bepalingen in het eerste lid van dit arti kel genoemd, kan door B. en W. tijdeljjlk worden opgeschort, avanneer er zich om standigheden voordoen, die zulk een op schorting naar het oordeel van B. en W. billijken". Do heer ftisch drong in belang der volksgezondheid aan op onverwijlde in voering der nieuwe verordening en noem de de houding van B. en W. tweeslach- tig. De heer Klaar, daarin gesteund door den lieer Dekker, is voor nog "ruimer uitstel, laatstgenoemde vindt, dat de be voegdheid, genoemd jn het laatste deel van 'het nieuwe artikel aan den raad, niet aan B. en W. behoort te worden gegeven en vindt in het voorstel van B. en W. iets komisch. De heer Hollmann gaat volkomen mee met het voorstel van B. en W. De heeren v. d. Bout en Fransen van de Putte verdedigon de houding van B. en W. Niet de iriinachting voor do voor schriften der, volksgezondheid, maar uit sluitend de kritieke tijdsomstandigheden hebben B. 'en W. doen aarzelen onverwijld de nieuwe verordening van kracht te doen Z(]n, en daardoor de mestvaalthouders op kosten te jagen. Het is het plan van B. en W. om zoodra de vrede in zicht ts de verordening te doen uitvoeren, maar het algeheele gemis Van ook maar eenig vooruitzicht op vrede belette B. ear W om na 1 Januari 1916 een vasten datum te noemen. Na nog veel over en weergepraat wordt op voorstel van den heer Dekker besloten niet tot 1 Januari nraar 1 Juli 1916 de inwerkingtreding der verordening uit to stellen. (Alleen de beer Risch stemde tegen. Bij punt 11 hadden B. en W. voor gesteld om .afwijzend te beschikken, mede op advies der gascommissie. De heer Von Schmidt meende, dat de raad bij de vast stelling van ,den salarisgrenis voor het geven van een duurtetoeslag geen rekening had gehouden met het zuivere salaris (d.w.z. salaris ontdaan van premiestortin gen voor pensioen) waardoor de bereke ning niet zuiver is geweest. Hij dringt dienaangaande hij B, en W'. op een nader onderzoek :aan, hetgeen hem wordt toege zegd. Nog gingen in den raad eenige stem men op om de salarisgrens van f 14 der verordening op den duurtetoeslag te verruimen, doch de heer Hollmann die hiertoe een voorstel deed, trok het in, nadat de voorzit.er er hem: op gewe zen had, dat, hoe men ook de verorde ning samenstelle, er steeds ontevrede nen Zullen zijn, althans menschen mee- nen, dat zij zijn teleurgesteld omdat zij er nu juist buiten vallen. De gemeenterekening die dén leden is aangeboden wijst aan f 201451.24V2 in uitgaven en f 192.262.84 in ontvangsten, alzoo een uadeeügslot van f9188.40V2. Het verzoek van den heer E. van den Bosch werd hem op de meest eervolle wijze verleend. Zoowel de heer Van den Bout in zijin 'kwaliteit van voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, als (fe voor zitter van den gemeenteraad huldigden in gulle bewoordingen de vele en ge wichtige diensten door den heer Van den Bosch in zijn 44-jarig secretaris penningmeesterschap van het Burgerlijk Armbestuur bewezen. Hunne w.oórdeni onderstreepte de raad met- applaus. Besloten werd, dat de borgtocht van, den nieuwen secretaris-penningmeester f 6000 zal1 bedragen, waarvan het zakelijk of persoonlijk karakter wordt overgela ten aan de discretie van het Burgerlijk Armbestuur. I, Nog wordt besloten dat de nieuw te benoemen titularis wordt aangesteld op een instructie zo-oalS die nu luidt pt later zal worden vastgesteld. Bij verkiezing van een nieuwe secre taris-penningmeester vereenigden zich al le stemmen op den heer J. Korstanje Lz. Buiten de agenda om verzocht die voor zitter aan den raad goedkeuring om een pensioen van f 2 per jaar toe te kennen aan den gepensionnearden brandwacht Den Herder en om de stembureaux voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing, wegens de afwezigheid van sommige heeren, anders te mogen samenstellen, naar gelang van omstandigheden. Nog vroeg de voorzitter of aan den werkman J. Melse, die wel een minder jarig kind heeft, maar' dat in een marine- inrichting is en wel zoo, dat hijl geen oent voor dat kind heeft ten koste- te leggen, aanspraak heeft op den duurte toeslag- volgens de verordening. D-e heeren Fransen v. d. Putte, Von Schmidt eon Dek ker meenden van wiel, de overigen van niet, zoodat hij' geen toeslag zal krijgen. Nog werd besloten, ook dit jaar met het oog op -de tijdsomstandigheden geen kermis ,te houden. Bij de rondvraag vroeg de héér Dekker of R. en W. ook eenig licht ko-nden ont steken in de kwestie der benoeming, van een onderwijzeres in verband met mej. Baardolf. Is spoedig een voordracht ta wachten? Komt de naam van genoemde mejuffrouw daarop voor? De Fransen v. d. Putte verzocht dien heer Dekker nog een weinig geduld te hebben. Zoodra de onderhandelingen van B. en W. met den schoolopziener zijin geëindigd zajtn B. enW. bereid volledig licht in d-ezo zaak te ontsteken. De heer Dekker ver klaart zich door dit antwoord bevredigd. Verder brengt de heer Dekker zijn be klag in over het middag-vergaderen, wat voor zakenmenschen onder de leden zeer lastig is. De heer Kakebeeke sluit zich hierbij aan. Waarna de openbare vergadering wordt gesloten. Afwezig waren de heeren v. d. Leeuw en Donner met kennis@a(ving; de heer De Paauw wegens militairen dienst. Er was een vacature, die van den heer Tem perman. De heer Kakiefheeke kwam op het laatst de vergadering nog hijwonen. De Gemeenteraadsverkie zing. De '{lib.) „Middelb. Courant" be spreekt onze aanstaande gem-eenteraads Verkiezing (aldus „In Goes liep het ook mar. Ook daar is getnac'ht den Godsvrede te bewaren. Miaar inplaats daarvan heeft men twaalf oandidaten voor vier plaatsen gpkreg Het waren hier de soc.-democraten die alle vredesillusiën verstoorden. Er treden daar periodiek af drie vrij zinnigen (de heeren I. D. Fransen v. d. Putte, W. Kakebeeke en Joh. Pilaar), en één antirev. (de heer J. Dunner). Maar bovendien is er één, later te ver vullen, vacature door/het bedanken van den 'heer W. Temperman, ook vrijzin nig. Toen zeiden de soc.-democratengeef ons dien vrijen zetel-Temperman en we zullen de periodiek aftredenden niet bestrijden. Neen, zeiden do andere partijen, daar kom je nog niet voor in t i' i - i (i i aanmerking. Dan verbreken jullie den Godsvrede, was de kwajongensach tige logica, der soc.-democraten. Maar met dat al was toen de strijd onvermijdelijk, en hij strekte zich weldra uit over de géheel-e linie. In het vrijzinnige kamp is het toen echter nog al zonderling geloopen. Do vrijz. kiesvereeniging „Vooruitgang" be gon met een volledige lijst: ze stelde de aftredende heeren Fransen van de Putte en Kakebeeke w-eer candidaat, liet met 17 tegen 7 stemmen don beer Pilaar vallen tegenover' een nieuwen candidaat, den heer Ross, stelde den lieer Thiery voor de vacature-Temperunan en den heer Wilton van Reede voor den zetel Donner, voor 't geval men rechts den Godsvrede niet wilde handhaven, wat niet gebeurde. Maar toen kwamen de bedankjes. D-e heeren Ross en Wilton van Re-ede deel den mee geen oandidatuur te kunnen aanvaarden. De heer Thiery, die oor spronkelijk was aangewezen voor de nog te komen verkiezing in den 'zetel- Tempernuan, meende voor de periodieke verkiezing geen candidatuur te kunnen aannemen. Te -elfder ure vond de kies vereeniging dr. D. Mol bereid. Zij had dus drie oandidaten voor de drie vrijz. zetels. 'Maar er kwam nog een vierde bij, want de door de kiesvereeniging op zij geschoven heer Klaar, werd door twee -groepen kiezers candidaat ge steld. Alleen reeds deze opsomming van feiten geeft den indruk dat hier aan vrijzinnige zijde een reeks persoonlijke kwesties hebben meegeteld, die al heel weinig plaats laten voor principieele beschouwingen. En we vreezen dat ook hier die geschillen links zuilen 'leiden tot een onbedoelde vermeerdering van do stemmen op de vier candidat-en door do coalitie gesteld, n.l. twee anti-rev., één chr.-hist. en één kath." i I i L Ij I A-an het bovenstaande willen wij al leen toevoegen, dat de verdeeldheid en het gescharrel hij- de Goesche vrijzinni gen slechts dan aan de rechterzijde voor deel kan -opleveren, wanneer de recht- scho kiezers den 9-en Juli a.s. ALLEEN en UITSLUITEND hun stem op de RECHT- SCHE oandidaten uitbrengen. Een prin- ci pieelp houding hij de stembus on zerzijds is het eenige middel om- verbete ring te brengen in de wianhouding tus- schen de linksche en rechtsoho raads- z'etels in deze gemeente. De Stafmuziek van het derde Regiment, Kapelmeester de heer J. R. van der Glas, geeft bij gunstig weer Zaterdagavond van 57 uur weder oen concert op de Muziektent. Het programma noemt o. a. Fantaisie's uit „Die Perlenfischer", van Bi zet en „La flüte enchantée", van Mozart. Middelburg. Woensdagavond j.l. hield de Centrale R. K. Kiesveree niging voor het district Mid del b u r g hare jaarvergadering in het Vincentiushuis te Middelburg. Voorzitter de WelEdelgestr. Heer Mr. H. C. J. Groot. Na goedkeuring der notulen werd door den secr. het jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek, dat de Centrale in het afgeloopen jaar met ernst hare taak had opgevat. Echter waren, mede door de tijdsomstandigheden, enkele belangrijke zaken nog niet tot een bevredigende op lossing gekomen. De rekening en verantwoording der penningmeester werden in orde bevonden met een batig saldo van f22.70. Secretaris en penningmeester werden door den voorzitter bedankt voor hunne accurate verslagen. De voorzitter bracht verslag uit van de aigem. vergadering van den bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland. Besloten werd samenwerking te ver krijgen tusscken de R. K Centrales in Zeeland onderling en het bestuur te mach tigen aan eieutueele besprekingen deel te nemen. Daar het geheele bestuur volgens re glement moest aftreden, had eene be stuursverkiezing plaats, welke tot gevolg had, dat de heeren Mr. H. C. J. Groot, Jos. J. Klijberg en J. C. Droog (allen aftredend) met bijna algemeene stemmen worden herkozen. De voorzitter bedankte, mede namens de beide andere heeren voor het vertrou wen in hen gesteld. V erder werd nog besloten pogingen aan te wenden een zoo goed mogelijke sa menwerking te verkrijgen met Centrale A. R. Kiesvereeniging voor het district Middelburg. Na eenige besprekingen van huishou- delijken aaid sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Het aantal ingeschreven vreemde lingen is alhier gestegeu tot 1169. Met Staatscourant no. 152 zijn ver zonden afdrukken van de statuten van do Schoenmakerspatroonsvereen. „Cris- pijn" alhier. Vlissingen. Woensdag kwamen hier de Duitsche gewonden, die des morgens te 8 uur Londen verlieten. Do mailboot „Oranje-Nassau", die t-e 7 uur van Til bury Docks moest vertrekken, verliet daar óm dile haven met ruim 3 uur vertra ging. Er bevonden zich aan boord vier gewonde officieren en 32 gewonde sol daten, waaronder 21, die gedragen moesten worden, en bovendien acht artsen en 142 man personeel van het Roodo Kruis. Aan ieder der mannen werd door tusschen- komst van het plaatselijk comité van het Rood© Kruis een stuk Kwatta-chocolade, een pakje jtabak, 6 -sigaren, een pakje siga retten, lucifers, kerseu, aardbeien en een zakje suiker uitgereikt. Verder wordt ge meld, dat heden -of morgen de 150 En- gélsch-e gewonden, die Maandag te Brussel be laat kwamen, hier zullen aankomen om verder naar Engeland te worden ver voerd. Tfe ruim kwart vóór zeven meerde de Oranje-Nassau" aan de Zuidelijke ponton en werd direct met het vervoer der ge wonden aangevangen. Slechts enkelen moesten per brancard worden vervoerd, maar het aantal verminkten, dat op kruk ken of ondersteund den weg naar den trein aflegden, was groot-er. Ook waren er weder eenige blinden onder. Toen allen een plaats in den trein hadden giekregen, wer den hup de ververschingen aangeboden, die hen blijkbaar goed smaakten. Te onge veer kwart over achten vertrok de trein (Z.) Gedurende de maand Juni werden aan het centraal telefoon-bureau alhier 46952 aansluitingen tot stand gebracht. In de heden alhier glehouden gemeen teraadszitting is de beno-epiing van ©en gemeente-secretaris aangehouden en aan school C tot onderwijberes benoemd mej. Zorgdrager. (Verdere bijizondorheden eventueel in een volgend nummer. Red.) Op de terreinen der Staats spoor te Vlissingen ontspoorde Woens dagavond een machine. De treintnloop ondervond hierdoor geen vertraging. Nisse. Door dhr. J. C. Kloosterman is tegen 7 Juli ats. ontslag aangevraagd als Wethouder onzer gemeente. 's Heerenhoek. Heden kwam de heer J. Huige tot de onaangename ontdekking dat niet minder dan 42 boomen tenhalve even boven den grond waren doorge zaagd. Deze boomen stonden aan den boomgaard en dienden tot wind bescher ming. De politie is hiermede in kennis ge steld en is den vermoedelijken dader op 't spoor. Biezelinge. Onderbegunstiging van mooi weer hield de Geitefokvereeni- g i n g alhier, eene tentoonstelling van 41 geiten, 3 inzendingen van boter en 1 van kaas. Als keurmeesters waren aanwezig de hli. M. de Wilde van Hein- kenszand en M. Kriense van Waarde. De prijzen vielen ten deel als volgtle prijs raszuivere saanegeit van M. Nieuwe- liuize, 2e prijs idem C. Butler, Be prijs idem Joh. Molhoek. Voorts werden 9 prijzen uitgeloofd voor gekruist ras. waar onder 3 eerste, 3 tweede en 3 derde prij zen, deze werden behaald als volgtle prijs W. Pauwe, W. Nieuwdorp en J. Zuidweg, 2e prijs G. Willemsteiu, J Glerum ui A, C. Doggen, 3e prijs C. Beenhakker, J. Maris en M. Potvliet. Voor Zeeuwsche geiten werden 3 prijzen be haald door D. Smallegange le prijs, Joh. Glerum 2e prijs en L. de Puit 3e prijs. Voor jonge geitjes werden 8 prijzen be haald als volgtle en 2e prijs door A. C. Doggen, 3e prijs J. Weststrate, 4e prijs C. Beenhakker, 5e prijs M. Nieuwehuize, 6e prijs J. Meyaard, 7e prijs A. Bierens en 8e prijs J. J. Glerum. Voor geiteboter zijn de prijzen behaald als volgtle prijs J. Maris, 2e prijs A. C. Doggen en 3e prijs C. Butler. Voor kaas le prijs A. C. Doggen. Een ingeze tene van Kapelle stelde nog 3 premies beschikbaar voor de beste jonge geitjes, van f2.50 fl.50 en f 1 Nog éen ander stelde een wollen deken beschikbaar voor de beste melkgeit Nog een ander gaf f5 te besteden voor het goede doel. Kwadendamme. In tegenstelling met do meeste andere gemeenten onzies lands zal' te Hoedekenskerke, waartoe ons dorp behoort, de kennis dit jaar wèl gehou den worden. Wij 'zijn echter overtuigd, dat de Kwadendammers, rekening houdende met de ernstige tijdsomstandigheden, die kwalijk met kermispret zijn overeen te brengen, zich zullen gedragen, alsof er geen kermis Was en Zoo den anderen gemeentenaren ten voorbeeld zullen strekken. Clinge. Alle couriers, die voor enkele dagen nog de Engelsche bladen, n.l. do „Times", naar Brussel smokkelden, zijnj thans door de Duitsohers gevangen ge nomen. In Belgisch Clinge werd Woensdagmid dag hekend gemaakt, dat do electrische stroom daar dien dag -door de draden der gren-sversperring zou worden geleid. Ieder, die de versperring aan de Belgische zijde tot op ©en afstand van minder dan 5 M. nadert, wordt met boete gestraft. Die militaire overheid is in het bezit gekomen van een lijst van personen uit Belgisch Clinge, welke indertijd vluchte lingen -over de grens trachtten te brengen Dit kwam den betrokken personen ter oore en dezer dagen vluchtten er vijf met vrouw en kinderen d|e grens over. Men verwacht hier met ongerustheid de houding der Duitschers hij! de aanstaand© oproeping van dienstplichtigen, want van de laatst lopg'es'chreven dienstplichtigten uit Belgisch Clinge zijn meer dan vier vijfde gevlucht. De Duitschers hebben thans een afzon derlijk corps ingesteld voor de grensbe waking. Deze „Rolizei" wordt uit de ge wone soldaten gekozen. Zij dragen het infanterie-uniform, piaar hebben nooit eenig zichtbaar wapen bij zich. Huin doel' is smokkelaars, couriers, spionnen, per sonen die recpiisiti-o-g'oiederen verbtergen, e. d. op te sporen. Koewacht. In plaats van wijlen den heer A. Moerdijk te Zuiddorpe is tot ontvan ger- griffier benoemd van den polder Nieuw Kernemelk de heer Alph de Blieck gemeente-secretaris alhier. Donderdag werd deze gemeente bezocht door Z. Exc. den Belgischen Minister van Kunsten en Wetenschappen de heer Poullet en door den heer van Roemsdonck, volksvertegenwoordiger. De heeren brachten een bezoek aan den Voorzitter van het Comité van Belgische vluchtelingen bezochten de Belgische school en vertrokken van hier naar West- dorpe. Behalve deze gemeente zijn Don derdag nog bezochtClinge, St. Jansteen, Westdorpe, Sas van Gent en Ter Neuzen. In de laatste plaats hadden bij die ge legenheid in het „Hotel des PaysBas" eenige feestelijkheden plaats, waarop vele Belgische vluchtelingen bij tegen woordig waren. De Duitschers schieten goed op met het afmaken der grenzen, door mid del van electrische draden. Dagelijks zijn een 50 a 60 tal personen onder toe zicht van eenige Duitsche ingeneurs bezig de palen te plaatsen en de draden te spannen. In deze gemeente zal de pas torie, die op Belgisch grondgebied staat buiten de versperring vallen. Donderdag is het gebouw van voren geheel afge sloten, terwijl van achter een uitgang over eene brug naar Hollandsch grond gebied leidt. Daardoor zijn de ZeerEerw. Heer pastoor, de WelEerw. Heer kapelaan de koster en de twee dienstboden bij Nederland ingedeeld. Maar daardoor ook zijn de parochianen van Belgisch ge deelte van de gewone geestelijke hulp verstoken Zij, die daarvan gebruik wil maken, moeten nu naar Stekene of naar Kruisstraat (gem. Moerbeeke). Onze kerk blijft voor hen gesloten en is alleen voor de Hollanders. Oostburg. Tot Luitenant-Kolonel bij het 10e Regiment Infanterie is bevorderd de majoor H. Bereschot van het 3e Regiment, thans alhier. Bij aankomst te Oostburg Woensdag j. 1. bracht het muziekkorps der militairen hem een serenade. Braskens. Woensdagnamiddag om half zes arriveerde alhier de hoogaars Br. 16 met het lijk van het laatste slachtoffer van den hoogaars Br. 19 welke op 16 Juni j 1. bij het mijnongeluk is omge komen, Adriaan van Overbeeke. Aan de ponton waren veel belangstellenden aan wezig. Thans zijn de vier slachtoffers allen terecht. (M. ct.) Sas van Gent. Men meldt aan de „N. R. Ct." De grens is gedeeltelijk heropend. De Belgische arbeiders, die in Sas van Gent op de fabrieken werken, mogen weder passeeren. Kuitaert. Ter oorzake van het langdurige droge weder was het water op „de Vogel" zoodanig bedorven, dat deze week veel doode visch aan de oppervlakte dreef; vooral op de „kleine Vogel." Groote snoeken zag men bedwelmd naar boven komen spartelen, en dan in eens recht naar beneden zakken. Prov. Staten. Ged. Staten deelen mede: Van het Be stuur van de Provinciale Zeeuwsche Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose is op 20 Mei LI. een verzoek ingekomen, om voor het jaar 1916 een subsidie te mo gen ontvangen. Daar het onderzoek daaromtrent nog niet is afgeloopen, geven zij Prov. Staten in overweging het stuk in hun handen te stellen, teneinde daarover in de a.s. Najaarszitting een voorstel te doen. DeZeeuwsche lijn. Met ingang van Maandag 5 Juli wordt tusschen Rozendaal en Vlissingen een nieuwe sneltrein ingelegd, vertrek Rosen,- daal 9.10 v., Bergen op Zoom 9.25, Vlako 9.15 v., Goes 10.02 v., Middelburg 10.23 v., aankomst Vlissingen 10.31 v. Volgens de- officieele beperkte dienst regeling, die op 5 Juli a.s. ingaat, vervallen voortrein 102 vertrek Vlissingen 's mor gens 7.10 en volgtrein 109 aankomst 11.13 's avonds aldaar. Trein 109 zal te Middelburg vertrekken 10.56 nam. in plaats van 10.53 nam, en ook 3 minuten later aankomen te Vlissin gen, dus 11.04 nam. Verder is de nieuwe dienstregeling ongewijzigd. Opening van de jacht in Zeeland. De Territoriale bevelhebber in Zeeland heeft den burgemeesters mee gedeeld, dat van militaire zijde onder de glegeven omstandigheden geen bezwaar gemaakt wordt tegen opening van de jacht in Zeeland, behalve: in Zeeuwsch-Vlaan-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5