BUITENLAND BINNENLAND. UIT ZEELAND. I Onze afdeeling van den Vii ■Landstorm exerceerde Maan] Ivoor het eerst in haar nieuwe doch nog zonder bewaping. sluiten, hoopt men te voorkomen, dat Duitsche of Turksche torpedobooten hun aanvallen op oorlogsschepen herhalen zullen. De strijd bij Atrecht. DUINKERKEN, 21 Juni (part.) Verno men wordt dat verschillende zware Duitsche stukken geschut in den strijd bij Atrecht door de uitstekend bediende Fransche artillerie totaal stukgeschoten zijn. Libau. KOPENHAGEN, 21 Juni (part.) Uit Stockholm wordtgeseind, dat naar aldaar uit Memel aangekomen reizigers mede- deelen, Libau door de Duitschers krach tig versterkt wordt. Zware stukken marinegeschut zijn in de straten opgesteld. Ook rondom Libau worden verdedigings werken aangelegd. Men meldt ons uit Zeeuwsch-Vlaande- ren Een hernieuwd kanongebulder wordt hier vernomen. Zondagmiddag dreunden zware slagen, begeleid door een voortdu rend gerommel over Vlaanderen. Snel volgden de slagen elkaar op tot halfze ven. Het was reeds langen tijd geleden dat bij dag zulk een hevig kanongebul der vernomen werd; behalve het vuren van klein geschut, eindigde het zware donderen tegen den avond, om later weer in hevigheid toe te nemen, terwijl bet te middernacht nog steeds voortduurde. Niet alleen dit uit Zuid-westelijke rich ting komende kanongebulder werd ge hoord, maar ook werd Zondagmiddag uit het Westen het geluid van snelvuurka- nonnen vernomen. Deze waren gericht op een vliegtuig. De juiste richting was Blankenbergh. De witte wolkjes der sliap- nells ontbraken echter. Uit Rusland. Van Duitsche zijde. KEULEN, 21 Juni. (Part.) Een redacteur van het te Boekarest verschijnende blad „Lupta" heeft naar de „Kölnische Ztg meldt een intervieuw gehad met een Russisch diplomaat van liberale rich ting, die op weg was naar Parijs. De di plomaat verklaarde dat Rusland tegen woordig zoomin goede soldaten als offi cieren heeft, terwijl ook munitie ontbreekt. Een der oorzaken van de Russische neder lagen zocht hg in kuiperijen bij den grooten generalen staf. In Rusland wordt op het oogenblik een strijd gevoerd tus- schen de Duitsch-gezinde hofpartij en de Slavenvrienden, de liberale elementen met grootvorst Nikolajewitsj aan het hoofd. Het wantrouwen tegen het hof en de toonaangevende kringen neemt ernstig toe, sedert de gebeurtenissen in Galicië. De hofpartij wil den vrede door met Duitschland tot overeenstemming te geraken, maar het overwicht van Nikola jewitsj is nog steeds groot. (N. R. Ct.) De verschrikkingen van het slagveld. Aan een aan De Tijd" ter inzage ver strekten aan zijn ouders gerichten brief van een gewonden Vlaanischen soldaat, thans in Bretagne vertoevend, is het volgende ontleend. Wij zijn te leper in den dans geweest I Een woord kan ik er maar van zeggen: het was schrikkelijk schrikkelijk en velen zijn er gevallen, maar meer nog van de Duitschers. Die lafaards gebruik ten stikkend gas, en1 velen heb ik er gezien, die door het gas gedood waren. Ik was te midden een veld, met den majoor en d'andere telephonisten en wij hebben het druk gehad zuilOnze tele- phoonlinie was gestadig gebroken door d'obussen. Wij hebben dag en nacht ge vochten en gewerkt, en deerlijk onze pére gezien. Daar waar wij zaten, zijn er over de 5000 obussen neergekomen in de drie dagen en vier nachten, die wij daar doorgebracht hebben, zonder eten of drinken, en gedurig schieten en vech ten. Toch hebben onze mannen wonder wel gewerkt, en onze vlag is gedecoreerd met den eerenaamYser. Hoe de abri, waarin wij zaten, niet honderd maal in stukken en gruis gesle gen geweest is, versta ik niet. Op zekere oogenblikken vlogen de obussen er tegen gelijk den hagel. Ons kotje was op een einde bijna geheel kapot. Tweemaal zijn obussen vlak onder onze abri gevlogen, gelukkiglijk zonder te ontploffen, anders waren wij allen de lucht in. Was het niet van de zienlijke bescherming van de Goddelijke Voorzienigheid en Onze Lieve Vrouw, in wien ik al mijn betrou wen stelde, .wij waren allen in kipkap. Ik heb er schrikkelijke dingen gezien en bijgewoond, waarlijk om de zinnen erbij te verliezen 't Was al menschen- bloed en bloed waarin men liep of door kroop. Tegen onzen abri werden er C franschen door een obus doodgeslagen, wij hadden nog maar juist met hen ge sproken. De eene was vlak in tweeën gerukt, een ander het hoofd af, anderen arms en beenen afgerukt, anderen geheel in stukken en onkennelijk. Het bloed en heele brokken vleesch spatten langs alle kanten. Is dat niet wreed? is dat niet wreed l Een mensch weet niet hoe hij er uitgeraakt en mijn is verwondere nog te leven. Nu lig ik in het hospitaal St. Méén, in Bretagne. Gij moogtniet verschieten, ik ben niet erg gewond, vermits ik kan schrijven. Binst dat wij bezig waren in volle land onzen draad te herstellen, is er al met eens een obus, zonder permis sie bij ons vallen. Ik werd tien meters over den grond geslingerd en met een massa aarde bedekt. Het duurde wel tien minuten eer ik weer bij mijne zinnen kwam, en seffens kroop ik tot bij mij nen kameraad, die, hij, nogal leelijk ge wond was. Ik heb hem wat geholpen, zooveel ik kon, en dan, met de hulp van den korporaal, heb ik nog den draad voort hersteld. Gij moogt toch gelooven, dat ik deerlijk verschoten heb, maar, God zij gedankt, de wonden zijn niet erg. Wat een klaar bewijs van de bescherming van Hierbo ven ik had kunnen in brokken en stuk ken gesleten zijn. Hier krijgen wij eens goed eten en drinken, a volonté. Dan wel gewasschen en verschoond, waarna in een goed bed. Recht over mij ligt er een ongelukkige die de zinnen verloren heeft en niets doet dan slaan en stampen naar elk, die hem voorbijkomt; 'tis triestig om zien. Hier worden wij zeer goed verzorgd door de Zusterkes. Ik moet vele melk drinken, 's morgens en 's avonds komt er een Zuster luidop het gebed bidden. Saint Meen is een dorp in 't hert van Bretagne, 400 km boven Parijs en 40 km. van de zee. Er zijn zooiets als 2000 inwoners, en 't ziet er hier zeer lief uit Op eenige minuten van het hospitaal staat het huis van Botrel. Als ik weer te beene -zal zijn, hoop ik eens het dorp- ke af te zien, Nu, elk z'en goeien dag: ik begin moe te worden en ben nu uitverteld. Een correspondent van de Times, die als gast van het Fransche departement oorlog, een toer gedaan heeft langs het front van Verdun naar Ton! en Nancy, vertelt o. m. van den onafgebroken strijd in het bosch bij Fay-eu-Haye, waar sedert het eind van October de 'Duitsche strijd macht voortdurend besnoeid wordt. E r is geen dag voorbijgegaan, dat er niet voor een mil lioen frank aan granaten op de vijan delijke linie geworpen is. De correspondent van de Times heeft met verscheidene hooge officieren over de munitie-kwestie gesproken en allen waren het er over eens, dat het een eerste vereischte was de Duitsche loopgraven met brisante granaten te overstelpen vóór de infanterie een aanval op de Duitsche stellingen kon ondernemen. Volgens het Petit Journal zouden prins Radolin, de gewezen Duitsche gezant te Parijs, en zijn echtgenoote naar huil landgoed in Posen verbannen zijn, omdat de prinses, die aan de Radziwills en de Talleyrands verwant is, blijk gegeven heeft van de gevoelens, die in zeer hoogen kring misnoegen gewekt hebben. De ingenieur Blatter-Czestiak, de uit vinder van de scharen om prikkeldraad versperringen door te knippen, is op het Oostelijk oorlogsterrein, naar Lemberg- sche bladen melden, op een autotocht door een over den weg gespannen ijzer- draad onthoofd. (N. R. Ct.) Volgens Morgenbladet, van Kristiania, heeft de Russische regeering te Londen en in de Vereenigde Staten zes millioen paar soldatenschoenen en in Canada 22.000 spoorwagens besteld. Uit Duitsche gevangenschap ontsnapt. ROERMOND, 20 Juni. (Van onzen bij zonderen correspondent.) Een Belgisch soldaat, die den slag van Haelen bij Diest had meegestreden en er krijgsge vangen werd gemaakt, wist enkele dagen geleden uit Aken te ontvluchten. Dit ging natuurlijk niet zonder hindernissen Meer dan één kogel had in het vijandelijk land om zijn ooren gesuisd en toen hij reeds een eind op Hollandschen bodem was geraakt, gromden hem nog twee kogels achterna, die een twintigtal meter over hem heen in den grond ploften. De jon geling, in een net burgerpakje gestoken, was overgelukkig opnieuw naar het front te kunnen vertrekken, om zich te wreken over de geleden ontberingen in de Duit sche gevangenis. Het leven was er onhoud baar en onmenschelijk, vertelde hij Van het oorlogsnieuws wist lirj niets af, daar de krijgsgevangenen enkel korte Duitsche overwinningsbulletins kregen te lezen, Toen ik hem de verwoesting van West-Vlaanderen, zijn geboorteland, mee deelde, flikkerden zijn oogen en rolden tranen over zijn wangen. Slechts één verlangen bezielde hem naar den IJzer te trekken, om al het leed te wreken, over zijn land en ouderlijk huis gekomen („De Tijd") Vier Russische generaals gesneuveld. In één enkel nummer van de „Nowoje Wremia" komen vier doodsadvertenties voor van gesneuvelde generaals, n.l. Sacharow, Saizen, Krat en Lopuchin. Spionnage. Naar de „Times" meldt, hebben Emile Canvellier, een Belg, Henri Gieraerdt, Irma en Adolphe Rolle voor den krijgs raad te Duinkerken onder beschuldiging van spionage ten gunste der Duitschers terecht gestaan De beschuldigden waren handelaars in aardappelen, en trokken als zoodanig meermalen naar België, waar zij dan Duitsche soldaten ontmoet, ten Den 22sten April werden zij te Her. zule gevangen genomen, terwijl zij den vijandelijken troepen lichtsignalen gaven. Na een verhoor van 43 getuigen wer den Canvellier en Gieraerdt schuldig be vonden en ter dood veroordeeld de bei de andere beklaagden werden vrijge sproken. Het Vl'aamsche nieuws verneemt uil Diest: Zondag j.l. 13 dezer, ontving de heer Gustaaf van Nitsen, apotheker alhier, des middags een telegram, meldende, dat zijn zoon Paul, die bij het Roode Kruis van België in militairen dienst was en bij den val van Antwerpen als krijgsgevan gene naar Soltau werd gebracht, met den spoortrein van half drie zou huiswaarts keeren. Men kan zich voorstellen hoe deze onverwachte lijding het huisgezin verheugde. Tegen drie uur kwam ,de heer Paul in soldatenlenue (Fransche kepi, Bel gische kapot en Duitsche laarzen), met den ransel op den rug over de Groote Markt gestapt, in gezelschap van zijn ge lukkige familieleden. De Diestenaren, tot zelfs de straatjeugd toe, waren niet wei nig verrast een Belgischen soldaat weder rustig door onze straten te zien marchee- ren. Voegen wij er aan toe, dat onze soldaat er kloek en gezond uitzag en geenszins vermagerd was. „De Tijd" verneemt uil Boedapest: Een Tjechisch regiment is wegens hoogverraad, gepleegd hij het Gallicischie front, ontbonden. De soldaten gedroegien zich tijdens den gpooten slag in de Kar- pathen o-p de lafhartigste wijze, en zelfs maakten sommigen gemeeno zaak met den vijand. Ziehier het ontbindingsbevel, door den keizer jbij legerorder uitgevaardigd „Van smart vervuld gebied ik, dat het 27e regiment infanterie wegens lafhartig heid en hoogverraad iu den strijd tegeil den vijand uit mijn leger worde gestooten. Het regimentsvaandel moet aan het regi ment worden ontnomen en in liet leger museum worden opgeborgen. De geschie denis van het regiment, dat, van stonde af aan vergiftigd, naai- het slagveld is ge trokken, is van heden af geëindigd. Frans Jozef". Zoowel, te Boedapest als te Weenen heeft het bevel een pijnlijken indruk ge maakt, nu de trouweloosheid der 'Tsje chen, welke tot dusver officieel geheim werd gehouden, aan de openbaarheid' is prijsgegeven. Ik moet hier nog het eveneens verbor gen pijnlijke nieuws aan toevoegen, dat talrijke Tsjechen niet hebben voldaan aan hun oproep om onder de wapenen te ko men. Velen zijn naar liet buitenland ge vlucht, anderen zijn met dr. Krainarseh, den leider der Tsjechen, gevangen geno men. l'BAXHRIJh. Het beroep van Desclaux, den betaal meester in liet Fransche leger, die zich schuldig gemaakt heeft aan diefstal van voor het leger bestemde levensmiddelen, en van zijn medeplichtige madame Béchoff van de bekende Parijsche dames- kleermakers-firma, is onontvankelijk ver klaard. Deslaux is krankzinnig geworden. RUSLAND. Over de onlusten in Moskou schrijft de Roeskoje Slowo" het volgende Ten gevolge van epidemische ziekten in de fabrieken, die het bijgeloovige volk aan de Duitschers ten laste legde, verzamelden zich den lOen Juni 's och tends om 10 uur troepen arbeiders onder leiding van raddraaiers. Deze hadden lijsten niet Russische en ook Joodsclie bedrijven, die vernield moesten worden. De menigte begon met de verwoesting. Het gerucht verspreidde zich door de stad en de pogroms namen zoo'n omvang, dat de leiders geen macht meer over de menschen hadden, 's Avonds werd er met liet verwoesten en plunderen geen onderscheid meer gemaakt tusschen niet- Russisclie en Russische zaken. De brand weer kon de vele brandden niet meer blusschen. 's Ochtends branden nog vele bedrijven. De onlusten duurden tot 's och tends 5 uur. Toen volgden de manifesten van de stedelijke overheid en van den metropoliet. De „Roeskoje Slowo" vermaant de Russische broeders niet den gemeen- sehappelijken vijand te sterken, die oproer en onlusten als zijn bondgenooten rekent. ZUID-AFH IKA. Generaal de Wet, die in opstand kwam tegen het Britsche gezag, is ver oordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf en 2000 pond sterling boete. Eerste Kamer. In de beschouwing over het verwerpen van liet eedswetje door de Eerste Kamer in ons vorig nummer zijn twee zinsto rende drukfouten blijven staan. „Het antipapistische stormpje dat in de Tweede Kamer nog even nawoc o". Dat gespa tieerde woord moet gelezen worden na woei. „Dr. Kuyper was natuurlijk la béte uvire" Dat gespatieerde woord moet gelezen worden noire (zwart). Gezant bij den H. Stoel. Het Centrum meldt: De benoeming van den heer mr. L. Re- gout tot gezant bij den H. Stoel is thans zeer spoedig te verwachten. 0e uitvoer van eléctrische zaklantaarns, van onder- deelen en grondstoffen tot het vervaardi gen daarvan is verboden. De uitvoer van amandelen van Italië naar Nederland is verboden. Bruinbroodvoorziening. Minister Poslhuma zal de.i S alen-Gene raai voor het loopende jaar een crediet van 14 millioen vragen, voor goedmaking der kosten van bruint rood voorziening. Eedswetje. Naar het „Centrum" verneemt, ligt het in de bedoeling der Regeering, om binnen kort een nieuw ontwerp in te dienen tot regeling van den toestand. Het wetsontwerp in zake uitbrei ding Landstorm wet en de daar mede verbonden idee van algemee- nen oefen plicht wordt in onze krin gen niet met overal ingenomenheid be schouwd. De „N. Haart. Crt" schrijft o.a. „Algemeene oefenplicht" is het parool, dat door een aantal „gezaghebbende» persoonlijkheden" opeens is uitgegeven, en waartegenover Minister Bosboom in de Tweede Kamer een opmerkelijk gun stige houding, die zelfs met voi ige woor- ded in strijd was, heeft aangenomen. Het blijkt achteraf, dat die „algemeene oefenplicht" moet worden „algemeene dienstplicht". Van liberale zijde is de aan drang daartoe unaniem, en de oorlogs zuchtige „Telegraaf", die geen middel on gebruikt laat om te „hetzen" tegen de Duitschers en die reeds gezegd heeft, dat wij ons leger moesten veraterken om den Duitsclier te gaan bevechten, heft een jubeltoon aan „de algemeene dienst plicht is nu maar een kwestie van tijd Het gebeurt niet dikwijls dat wij liet eens zijn met de sociaal democraten, en ook in deze kwestie staan wij niet ge heel en al aan lmn zijde. Maar wél zijn we het zij het op andere gronden met den lieer Troelstra eens, dat heel deze militairistischo beweging van boven af iets heeft van een „overrompeling". Het lijkt ernstig, of er eenig causaal verband zit tusschen de „adresbeweging" der hoeren van Aalst c.s. en de houding van minister Bosboom. En wij zeggen het met eenige variatie Het Centrum na: Zou dit wel het geschikte oogenblik zijn, om militairis- twche maatregelen te nemen van zóó grooten omvang en bcteekenis, als men ons in ommezien wil laten slikken?... Wij moeten natuurlijk afwachten wat eigenlijk de weerklank zal wezen van minister Bosboom op de adresbeweging- Van Aalst c.s. Maar de woorden des Ministers geven al te kennen, dat hij „verderop" wil. Welnudan zullen wij dubbel voor zichtig zijn. Aan den oorlogsroes doen wij, Neder landers totnogtoe (behalve dan de op ruiing van sommige bladen die zoo gaarne op 't publiek sentiment specuieeren) niet mee laten we dan óók niet meedoen aan roes van miiitairisme die in dezen „militairen" tijd zoo gemakkelijk de we reld inpalmt Voorzichtigheid en bezonnenheid is nu zeker nummer éénEn overrompeld te worden door op de spits gedreven en vooraf bestelde agitatie is zeker nü alles behalve de beste weg N.B. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat de voorzitter van den Partijraad der S. D. A. P. mede deelde, dat door de vaag heid van het wetsontwerp inzake uitbrei ding Landstorm, dit ontwerp voor ver schillende uitlegging vatbaar is. Doch in het gunstigste geval meenen Kamerfractie en Partijbestuur de aanneming niet te kunnen bevorderen. Men acht bedoelde uitbreiding niet noodig en wraakt het in de regeering, dat ze gebruik maakt van de heerschende stemming. Er is een stroo ming, welke vrijgestelde jongemannen van 2025 jaar b.v. wil oproepen ter vervanging van oudste lichtingen. Anderen zijn tegen alle uitbreiding. Hooi opgevorderd. In verschillende gemeenten wordt, zoo meldt de Leeuw. Crt., al het aanwezige hooi van 1914 en vroeger jaren krachtens art. 32 der Inkwartieringswet opgevor derd door de regeering. Goes. Gemeenteraadsverkie zing. Dinsdagavond vergaderde in het „Slot Oostende" de R. K. Kiesvereeni- ging „Goes" onder voorzitterschap van den heer J. W. Vie, ings. Na uitvoerige uiteenzetting van al wat in de laatste weken zoowel schrif telijk als mondeling tusschen de verschil lende politieke organisaties dezer stad naar aanleiding der periodieke verkiezing en die in de vacature Temperman was verhandeld, besloot de vergadering met algemeene stemmen, op advies van het bestuur, om zoowel bij de periodieke verkiezing als bij die ter voorziening in de vacature Temperman met de beide andere rechtsche partijen tegen de par tijen van links op te treden. Dit besluit steunde op de overweging, dat de afdeeling Goes der Soc. Dem. Arbeiderspartij alhier door haar even aanmatigenden als onredelijken eiscli vervat in haar schrijven van 6 Juni 1.1. moedwillig den Godsvrede heeft ver broken en dat de liberale kiesvereeni- ging „Vooruitgang", in plaats van aan de Rechterzijde de handhaving van den Godsvrede tusschen haar en de vrijzin nige partij te vergemakkelijken, door iiaar besluit van 18 Juni eene moedwillige en de rechterzijde uittaitendc houding heeft aangenomen. Voor zoover de periodieke verkiezing belrcft werd besloten naast den heer Donner (anli-rev. aftredend lid) een eigen candidaat te stellen en de dooi de anti-rev. en chr. historische kiesver- eeniging te stellen eandidaten te steunen. Den lieer Mr. Joh. Stieger was gevraagd of hij zich als candidaat der Kiesveree- niging wilde beschikbaar stellen, docli deze meende om verschillende voor hem overwegende redenen daarvoor te moeten bedanken. Hij meende echter aan de vergadering, tóen gevraagd werd of liet bestuur nog andere namen had te noe men, den voorzitter te kunnen aanbevelen. Toen daarop tot stemming werd overge gaan, bleek de overgroote meerderheid der vergaderden zich te vereenigen op den heer Vienings. Toen hem door den heer Mr. Stieger, vice-voorzitter, werd gevraagd of hij de keuze aanvaardde antwoordde deze bevestigend. De lieer W. Bitter dankte bij de rond vraag den voorzitter en liet geheele be stuur voor de duidelijke uiteenzetting der verkiezingskwestie eti voor den tact en het beleid waarmede liet bestuur de zaak had behandeld en voorbereid. De heer A. Simons, voorzitter der R. K. Propaganda- club Pius X, zegde volgaarne den steun dier club toe bij de a. s. verkiezingactie, waarna de voorzitter met een opwekkend woord tot een principieele houding bij de stembus de goed bezochte vergade ring sloot, gelijk haar geopend had, n I. met den gebruikelijke» Christelijker] groet. Volgens art. 12 van het reglement der kiesvereeniging legde daarop de heer Vienings voor den tijd zijner candidatuur het voorzitterschap der kiesvereeniging neder. In zijn plaats fungeert als tijdelijk voorzitter de weledelgestrenge heer Mr. Stieger. Do anti-rev. Kiesvereenigin* „Voor Nederland en Oranje" vergaderde Maan dagavond tot vaststelling van haar gedrags lijn bij de aanstaande gemeenteraadsver kiezing, wegens periodieke aftreding. Ver slag werd gedaan omtrent de bijeenkomst der Rechtsche besturlen met het bestuur der Vrijzinnige Kiesvereniging. Omtrent het .Bestand en de handhaving Ier van werden verschillende opmerkingen ge maakt Ten slotte ging de vergadering unaniem mee metilhlelt adviesi om met vier eandidaten uit te komen. De Vergadering bleek hierin eenstemmig, da.t het Bestand voor Zeeland reeds door de liberale Sta tenleden hij: <ie jongste Eerste-Kamerver- kiezing verbroken was; en voor Goes door de S. D. A. P. bijl de jongste Raadsverkie zing, zoodat men buiten alle Bestand- verlangens om, op de gewonie wijize be hoorde te ageerlen. Verschillende namen werden genoemd; leien definitieve candi- deering zal later plaats hebblen in contact met do beide andlere Rechtsche Kiesver eenigingen, die Dinsdagavond Vergaderden! Tot het stellen van elea candidaat iu de vacature-Temperman zal de Ktesvereenii ging later bijeenkomen, wannleer de ver kiezing daarvoor door liet gemeentebestuur zal zijn uitgeschreven. (Z.) Nader \erne.ncn wij dat de Antirevolu tionaire Kiesvereeniging voornoemd, gal uitkomen bij de a..s. periodieke verkiezing met de c.andidatonDonnar, Rranls, Pl.i- zier en Vienings. De Chr. Historische Kiesvereeniging besloot in haar vergadering van Dinsdag avond bij de a.s. periodieke verkiezing uit te komen met de eandidaten J. pon- ner, (K. Brants, .1. -Plazier en J. >\V. Vie nings, in overeenstemming met de andera rechtsche partijen. De Soc Democ. Arbeiderspartij al hier heeft besloten bij de a.s. gemeen teraadsverkiezing met 4 eandidaten uit te komen. Blijkens de in dit nummer voorko mende advertentie begint de harmonie „Euphonia" aanstaande week hare zomer- concertenDe vereeniging spant al haar krachten in om de verschillende moelelijk heden te overwinnen, die de mobilisatie haar door liet wegnemen der werkende leden bereidde en zijj is or thans in ge slaagd, zoowel den werkenden leden als het Goesche publiek als van ouds op hare concerten te kunnen vergasten. Wij Vestigen de aandacht onzer le zers in stad en l'and op de annonce in dit nu,miner 'betreffende de propagandaver- gndering, die betegd is om het wtezlen en de werking van de Coöperatieve Centrale Middens tands-Cre- dietbank, een stichting der R. K.Hanze in bet bisdom Haarlem, meer en meer te doen hekend woiden. Allen, die wen- schen, dat het Roomse,he geld zooveel mogelijk bij Roomsche fina.ncleele instel lingen zijn weg vindt, zullen goed doen deze vergadering hij te wonen en hun vrienden hier ter stede zoowel als in het Goesche land tot bijwoning aan te sporen. Gisteravond hield de rijwU !haar eerste oefening in uniforif Verplaatst niet 1 Juni nierair (bij de P(. en T. de lui v. d. lvroft van Ede naar Goej kantooir). i—Door B.en W. dezer gemeen den heer A. K. Meulendijk te wegens zijne benoeming tot or te Sclierpenisse eervol ontslag .Jmet ingang van 1 Juli als tijdel wijzier aan school R en iu zij met dien datum tot tijdelijk ondfl Benoemd imej. C. M. J. Kort Middelburg. Bij nadere bespr fechen de georganiseerde arbeide (j Christelijke vakbeweging in h< Histrict en liet bestuur van de lutionaire kiesvereeniging is d< genoemden besloten geen candit I den gemeenteraad te stellen I Op een weide van den la V. aan den Schroeweg is een ver geval van mond- en klauwzeer vee geconstateerd. De weide w waakt. Verplaatst met 1 Juni d Snerair mej. 11. M. Thijssen van, bosch naar Middelburg (tel. ka Niet de firma J. M. van maar de lieer Johs. M. van Heusd ■ëserveconducteur Prov. Stoombi en in assurantiën heeft den rei gegeven, dien wij in ons vorig recenseerden. I Heden vergaderde do V e ging tot C h r i s t e 1 ij k e v ging v a n Krankzinnigen i] Ka lid. Men was uit alle (leden v| land ter vergadering opgekomen I Pil het verslag van den penning bleek, dat het budget van „Vr< I over 1914 een bedrag aang f 200.1,00. I Tot lid der commissie tol nn.z file rekening werd gekozen de he Tichelman te Vlissingen. Tol lid Be stuur werd herkozen ds. J. II. it.en gekozen de heeren A. Timmer Zie.rikzee, J. de Feijter te Zaairu J. Steketoa te Heinkeaszcind. De lhe: r-dhecteur van „Vrederust" hi belangwekkende voordracht op liet! i> der psychiatrie. Vlissingen. Door de alhier verbl j Belgische vluchtelingen zal aan lil Koningin een album worden aangl bevattende de namen van 160) pel II Het album, dat een kunstprodin worden genoemd, is voorzien van J 'dracht, ontworpen door den heer H Muller juit Antwerpen ear gleaqual door den heer Jar. Holles,felle te DoJ en gebonden in pailleklteurig kalfsl© den lieer C. W. D'huy te Middlelbur In de opdracht wordt duidelijk botiseerd de liefderijke zorg waant vluchtelingen ontvangen zijn, ter' opdracht luidt: Aan Hare Majesteit de K, der Nederlanden. Als blijk van diepgevoelde erke heid der Belgische uitgewekenen t singen voor de groote gastvrijheid löi steun aan haar verleend in bet v van hun vaderland in de maand lamiii 1914. T. De Vrij liberale kiesvereeniging I (besloten voor den gemeenteraad canil te stellen, in het eerste district denl W Anker, in liet tweede den heer I Stuart en in het derde den heer I Auer, allen aftredend. Verder wer I sloten in het derde tegenover den I ft. C. van Hal, aftredend sociaal-dem<l geen candidaat te stellen, terwijl inzal beide vacatures ontstaan door hetl niet meer beschikbaar stlellen van I A. Kalbfleisch en W. L. Winkel nog geen beslissing werd genomen. I Zierikzee. Devrijzinnig-dtmocrai kiesvereeniging') heeft ZaterdagavorJ periodiek aftredende raadsleden, d ren Van den Bout, Geldcrman, I en Van Os, opnieuw candidaat g< voor den gemeenteraad. De liberale kiesvereeniging hee; beide eerstgenoemde geeandideerd de candidatuur van de twee an(| steunen. De anti-revolutionnaire kiesvereen heeft besloten geen eandidaten te sti Schore. Maandagmiddag verv< v. d. R. alhier een wagen stroo, wi een zestal militairen. Doordat de wl brak, schoof de lading niet voerma landsverdedigers in de sloot, waail een paar landsverdedigers in den mol terecht kwamen. Ze waren echter J weer op den weg en nadat een a voertuig gehaald was, werd het onder de grootste pret weer opgei (M. C Heinkenszand. Dit jaar zijn aan de van aftreden als leden van den gemei raad, de heeren M. Rijk en J Boon] Hansweerd. Zaterdagmiddag had P. Dvan Ierseke, op de sclieeps alhier, het ongeluk dat een stukje in een zijner oogen sprong. Na daar loopig te zijn verbonden, is hij naar delburg vervoerd, waar heden, na gi ken onderzoek, geconstateerd were bij zijn oog zal moeten missen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2