Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Correspondentie. UIT DE PERS. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. Rechtszaken. der reizigers een Postduif bij zich heb ben gehad en op grond hiervan zou de boot eerst Vrijdagmorgen half drie Tilbury Docks hebben mogen verlaten. De S. D. A. P. heeft besloten om als andere kiesverenigingen geen candidaat stellen voor den gemeenteraad tegenover llen heer A. C. van Hal, ook geen candi- daten te stellen tegenover de aftredende leden der burgerlijke partijen. Mocht het wel gebeuren, dan zal de S. D. A. P. in alle 3 districten met een candidaat uitkomen. Alhier zal vanaf 16 Juni ongebuild meel en brood verkrijgbaar worden ge steld. Baarland. Toen de gemeenteraad Za terdag vergaderde, waren afwezig de hee- ren J. van Wingen en A. de Mol. In deze vergadering heeft onze gemeen te dan ook eindelijk zijn schattingscom- missie voor de Inkomstenbelasting gekre gen ze bestaat uit de heeren P. Elenbaas Joz. z. M. Timmerman J. de Jager en S. de Leeuw. Door het bestuur der Ned. Herv. Kerk wordt op verschillende voorwaarden toe stemming verleend, tot het aanbrengen van putten en rioleeringen op het kerk hof, ten behoeve van de openbare school. De voorwaarden vindt de Raad zeer aannemelijk en neemt derhalve met alle genoegen. De verkiezing voor den gemeenteraad is bepaald 29 Juni, de stemming en even- tueele herstemming zoo noodig op 9 en 19 Juli. Aftredend zijn de heeren van Wingen en Poortvliet. Wegens voortdu rende ongesteldheid en hoogen ouderdom wenscht de heer van Wingen niet meer voor een candidaatstelling in aamerking te komen. De alhier sedert vele jaren bestaan de christelijke zangvereeniging „Hosanna" is dezer dagen opgeheven. Dat vele leden tot de Hervormde kerk belmoren schijnt een der hoofdoorzaken van de ontbinding te zijn. Naar verluidt wil men een zang vereeniging van Gereformeerden. 's Heer Arendskerke. Toen Zondag de fietser J. v. O. uit Sinoutskerke, den oprit aan het dorp alhier afreed, had hij het ongeluk, dat zijn sluur brak, en hij op de straat terecht kwam. Bewusteloos, werd hij bij den smid Mol binnen gedra gen, waar hij door Dr. van Iwaarden ver bonden werd, en hij later per rijtuig naar zijn woning vervoerd moest worden. lerseke. Als een bewijs, dat de diploma tieke molens zeer langzaam malen, moge liet volgende dienen. Den 27sten Februari 1.1. riep de visscherijvereeniging te lerseke telegrafisch de bemiddeling in van den Minister van Buitenlandsehe Zaken, om mede te wferken tot opheffing van het be zwarend verbod voor mosselschippers naar België. Direct daarop gingen een paar afgevaardigden naar den Duitsc.hen Gou verneur-Generaal van België, jhr. Von Bissing. Eerst dezer dagen nu kreeg het bestuur der Visscherijvereeniging bericht van onzen Minister, dat onze gezant de heer Van Vollenhoven tevergeefs bij de Duitsche autoriteiten op intrekking had aangedrongen; alleen inzooverre had hij resultaten gehad, 'dat de Duitsohers, mos- selschippers, wi'er schepen zijn voorzien van afsluitbare laadruimen in België toe laten. Duidelijk lieten de Duitsche auto riteiten uitkomen, dat deze bepalingen al leen in 't leven geroepen zijn om het smokkelen van brieven te belette.i en om scherpe controle uit te oefenen. Intrekking van het verbod kan onder de tegenwoordige omstandigheden niet in het vooruitzicht worden gesteld. JZ.) In de Vrijdag alhier in de Oester- beurs gehouden vergadering van inge landen der Olziendepolder werd de reke ning over 1914 1915 nagezien en goed gekeurd. Batig saldo ruim f600. De be grooting over 19151916 wferd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f5430, met een post onvoorzien van f300. Het dijkgeschot werd bepaald op f30, voor land op f21 per H.A. (Z.) Heinkenszand. Zondag hield de hand boogschutterij „Soranus" alhier zijn jaar- lijkschen Wedstrijd naar hel. koningschap, dat werd behaald door dhr. Job. v. tl. Dries Wz. In een vergadering dier leden werd tevens bepaald dat op Zondag 20 Juni Bunrtschieting zal worden gehouden. Ossenisse. Gemeenteraadsverkiezing. Dit jaar treden periodiek af als lid van den gemeenteraad, de heeren: G. L. Hermans en G. de WaalStallaart. De verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juni a.s. Op dien dag kan opgave van can- rlidaten plaats hebben van des v.m. 9 uur lol, 'snamiddags 4 uur. Formulieren tot die candidaatstelling zijn van af 22 de zer, tot den dag der verkiezing ver krijgbaar. Oostburg. Alhier is voor de zestien ge meenten van Z. Vlaanderen W. D. een Bakkersbond opgericht met 75 leden. Het bestuur bestaat uit elf personen. Voorzit- telr/SDde !,eeï Henry, te Aardenburg. De Bond heeft zich aangesloten bij den Bond van Brood- en Banketbakkers (M. Ct.) Breskens. De Stct. no. 135 bevat de statuten van de Coöperatieve Ver. tot exploitatie Van de weegbrug de Nijver heid, alhier. Onze grenscorrespondent meldt uit Zeeuwsch-Vlaanderen Door de nieuwe grensafsluitixxg is bij Aardenburg vau een Belgischen boer de stal van liet huis gescheiden De boer ziet zich daardoor verplicht in zijn stal te wonen op Hollandsch grondgebied. Hij mag eens in de veertien dagen in zijn huis op Belgisch grondgebied komen. Het is voorgekomen, dat Duitschers de versperring op Hollandsch grond gebied trokken en eerst na verwittiging doo- Nederlandsche militaire autoriteiten de Duitschers hun vergissing bemerkten en hun palen wegnamen. Bij Bouchaute zijn de electriseerende draden reeds in werking. Kleine huis dieren, die tegen de draden liepen, zijn door de stroom gedood. Drie personen verdronken. Zondagmiddag is op de Loosdrechtsche plassen een roeiboot, waarin gezeten waren mevr. Gompertsz uit Amsterdam, mej. Poppelsdorf, mej. Frank en de heeren Prenck en Monascli, allen van Hilver sum, omgeslagen. Gered zijn mej. Poppelsdorf en de heer Prenck. Mej. Frank is levenloos opge haald. Naar de twee overige slachtoffers wordt nog gedregd. Opgebracht. Dit Vlaardingen wordt gemeld Het motorloggerschip „Zuid-Holland" (VL. 38), schipper Th. Bakker, van de. reederij van de firma De Zeeuw en Van Raait, 'is door een Engelsch oorlogsschip opgebracht naar Kirkwall. Het schip had 15 last haring aan boord Poging tot moord. Hedenmiddag omstreeks 1 uur drong op de O. Z. Ach terburgwal te Amsterdam een man het perceel 187 binnen. Hij vond daar zijn vroegere vrouw, van wien hij geschei den is. Even daarna hoorden de buren gegil en toen bleek dat de man getracht bad de vrouw van het leven te borooven. Met een mes had hij haar een wonde aan den hals toegebracht. De politie arresteerde de man. De vrouw, die naar liet Binnengast huis werd vervoerd, kon dit gebouw des middags reeds weer verlaten. Een „grap", die goed afliep. Te Lochexn heeft een drietal personen, waarschijnlijk jongelui, een bezoek ge bracht aan een leegstaand gemeubileerd villatje, dat alleen in de zomermaanden bewoond wordt. Ze hebben daar inbraak gepleegd, alle®, uit de grap, zooals nader zal blijken, thee gezet, een proefje geno men van hetgeen de wijnkelder bevatte en bij het heengaan een briefje aan den eigenaar achtergelaten van den volgenden inhoud Klagteboek. Het spijt ons te moeten constateeren, dat de „brandewijn een beetje te scherp was. De pomp was afgeloopen, Zoodat we die met water (uit den kelder n.b.) aan de gang moesten maken om thee te kunnen zetten. Lepeltjes waren ner gens te vindenI Melk, ho maarSigaren Kè-je begrijipel Tabak was duf: 71/2 c. lA/a ons. De wijnkelder (I1/2 fiesch) was door inundatie slechts te bereiken door middel van twee stoelen, die beurte lings naast elkaar werden gezet en zoo schuivende van de een op de ander. In ruil voor het genotene, geven wij u den raad ook bovenstaand middel toe te pas sen, indien u de halve fiesch wilt berei ken, die nog aanwezig is. De beste kwaliteit wijn heeft veel goed gemaaktz;oodat wij met een dankend hart van hier gingen. Hopend een volgend miaal evenmin een gastheer thuis te treffen, verblijven wij met op één na de meeste hoogachting, Volgen drie gefingeerde namen. De eigenaar heeft gelukkig „voor de onbezonnen jongelui de zaak maal ais een grapje opgevat. „Hbl." Dezer dagen geschiedde te Heerlen een ernstig ongeluk, een driejarig kind werd door een voorbijrijdend! n trein, waar onder het gevallen was, de handjes en een beentje afgereden Te Deventer zijn in den IJssel twee jongens bij het baden verdronken. De een die niet zwemmen kon, was op het pupt te verdrinken, toten de ander, .een goed zwtemmer, dit ziende, hem wilde reddecn. Hijl xxiotest zijn edel moedigheid met den dood lxtekoopen, daar de drenkeling hem in zijn angst zoo vast greep, dat beiden naar de diepte gingen. Te Nijmegen, waar voor ontspanning de ateliermeisjes haar vrijle uiurtje op het platte dak van het. hooge gebouiw' door brachten, viel Donderdagmiddag eten 20- jarige oostuumnaadster van het dak van een modemagazijn. Zij kwam op de straat terecht en bletef op de plaats dood. Smokkelaar doodgeschoten. Aan de Nederlandsche grens nabij Bocholt werd, volgens de „Tel." een boer uit die plaats bij een poging tot smokkelen door de Nederlandsche grenswacht met een geweerschot zóó ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen overleed. De chef van een Fransohe ambulance beeft op de muren van de ziekenzalen de volgende voorschx-iften laten schilderen be treffende de glezondheid der soldaten: Alcohol doodt de energie. Een soldaat moeit zïjln haar kort ge knipt dragen. Het is heter buiten te vertoeven, dan ppgehoopt te zijn in kleine p>n onzinde lijke lokalen. Schuur uw etensbakken om ze schoon te krijgen met de asch uit haard of kachel. Spuug nooit in lokalen, die bewoond worden. Tyfus is de ziekte der vuilte handen. Zindelijkheid van het lichaam is ben waarborg voor lichamelijke en geestelijke gezondheid. Uitwerpselen veroorzaken meer gevaar dan de projectielen van den Vijand. Luizen brengen tyfus over. Vergeet in uw rusttijd niet om aan uw familie te schrijven. (N. >R. Crt.) Haarlem. De heer D. Wijnkoop te Am sterdam, die in een openbare redevoering sprekend over den Czaar van Rusland had gesproken, van „die bloedcZaar, die moor denaar" en deswege werd vervolgd, is door de Rechtbank te Haarlem veroor deeld tot f25, subs. 5 dagen. De eisch was f50, subs. 25 dagen. ymulden. Behalve de drie vermiste trawlers wordt hier ook nog vermist de trawler „Letty". 14 Juni 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) Van het zuidoostelijk oor- logsl.ooneel komt bericht, dat het leger van generaal Von Maokenzen over een breedte van 70 K.M. tuisschen Czerniawa pn Sieniawa tot den aanval is: overglegaan. De vijandelijke posities zijn over het ge- heele front bestormd; 16000 man vielen gisteren |jn onze handen. Ook d|e| aanvallen der troepen van generaal Von der Mar- witz en generaal Von Linsingen schreden voorwaarts. Parijs. Communiqué van gisterenavond 11 uur: Wij hebben hedenmiddag stormender hand een heuvel genomen ten noorden van de suikerfabriek bij SoxxcheZ en heb ben ons niettegenstaande de hevige be schieting gehandhaafd. Onze infanterie heeft hedenochtend drie loopgraven geno men vlak bij den weg Serre-Maiily-Maillet en daarbij 100 krijgsgevangenen gemaakt. Deze hebben verklaard, dat de Duitschers zeer groote verliezen hebben geleden. In de laatste dagen zijn eenige troepen, die een aanval voorbereidden, vernietigd toen zij den aanval begonnen. Een Duitsche tegenaanval op de hoeve Quenvièrres ten noorden van de Aisne werd afgesla gen. Vervolgens werd Soissons met gra naten gebombardeerd. Petersburg. (Officieel.) Op dietn 12en luni werden over het gteheele front van de .rivieren Windavva, Wenka ten Dubissa de hardnekkige gevtechteiix voortgezet. Ten noorden van Prasnitz heeft de vijand Za terdagavond een heftig vuur van zwarte artillerie geopend isn begon des. middags een hevigen infaniterieaanval'. Oostelijk van iden spoorweg' van Mlawa hebben tw|eo vijandelijke bataljons een aanval gtedaan op de hoeve Ponxiany, doc.h werden ge noodzaakt toet groote verliezen terug tq trekken. Bijl den Weichslel in de streek van Starozebijl heeft, de vijand zich terugge trokken,, nadat hijl in een aanval van Vrijdag zware verliezen had geleden. Aan den linker oever van dten Weichsel heeft die vijand Vrijdagavond een hevig vuur ontwikkeld op den Bzura sector van af de monding' van de Tisza tot aan het dorp Sueka. In den nacht en den daarop volgenden (dag viel hijl met ongleveer twee divisies onze stellingen aan. Het gevecht is (nog aan den gang. De vijand heeft bij Mossisk, (nadat hijl op 11 pn 12 Juni zware verliezen had gpl|eiden, zijn aanval nief, herhaald. Vrijdagavond heeft onze cavale rie hijl Zalescieky elen hieviglen aanval op de vijandelijke troepten gedaan, welke over den Dn jester trokken. Wij hebben daar 200 krijgsgevangenen gemaakt ten 500 vijbnden neergeveld. Londen. Het Noorsc.be zeilschip „Bell- gra" en de kolenboot „Crowusfindia" ziijn door een Duitschen duikboot in den grond boord. De opvarenden zijn te MilfordhaVen aan wal gebracht. Berlijn. Naar gemeld wordt zal Gabriel d'Annunzio zich naar Rumenië begeven, vergezeld van eenige dozijnen Italianen. (Dit zal zijn oiiw de Rumenen over te ha len, de zijde der Entente (ei kiezen. Red.) Rome. Uit Athene wordt aan de „Tri bunal' gemeld, dat den 7en Juni j.l. een Oostenrijksche duikboot hij: de Ilarda- nellen is in den grond gehoord. Luik. (Per koerier lot den grens). De Duitschers gaan hier steeds voort miet het doen van huiszoekingen. Twee Belgen die voor spionnen werden gehouden zijn deze week gefusil leerd. Volgens bewteringen der Duitschers zijn zij een jxitgebreidlen spionnendienst op het spoor. Reeds zijn tal van Belglen in vei-band hiermede gearresteerd. Berlijn. Er wordt aan de „Köln. Ztg." gemeld: Bijna overeenstemmend kentee- kenen de bladen de Amerikaanse!» nota in dezen zin, dat zij: geëigend is de basis voor verstandige onderhandelingen te ge ven. Men vex-klaart dat er overeensteM- ming mogelijk is. Tegenover de in de nota verkondigde plichten der menschelijikbeid stelt de „Kreuzzeitung" de plicht van Duitschland om de Duitsche troepen te gen het gevaar van de Amerikaanse!» munitie-leveranties te beschermen. V. IV. 's-He er Arendskerkle. Het bericht ongeluk fietser J. v. O. btereiktd ons ateeds langs anderen wteg en was gezet toen het uwe arriveerde. Red. Het Landstormontwerp. Ons volk heeft zonder morren alle of fers gebracht, noodig om de neutraliteit van ons land te handhaven. Oorlogszuch tig is het niet. De kunstmatige opzwee ping, door enkele bladen(beproefd, heeft geen weerklank gevonden in de breede lagen der bevolking. Maai- vrij en onafhan kelijk Nederlander in den vollen zin des woords wil ons volk blijven. Acht de regeering in deze veelbewo gen tijden meer soldaten noodig, en wenscht zij zulks ook ten deele, om den ouderen lichtingen langer verlof te kan nen geven, dan zal men alweder in het beleid van onze regeering berusten. Blijkt, dat de regeering niet meer dan tijdelijke voorzieningen wil treffen, dan zullen alle offers blijmoedig, althans zon der tegenstand gebracht worden. Maar duidelijk is het uit de toelichting tot de ingediende Landstormwet nog geenszins, wat de regeering eigenlijk ver langt. Want men kan uit de toelichting ook lezen, dat algemeene dienstplicht in de plannen ligt der regeering. En daartegen zullen velen zich niet hand en tand verzetten. Het overdreven militairisme heeft al zooveel kwaads gebrouwen, dat ons nuch ter volk daarnaar niet kan verlangen. Alvorens verder over de ingediende landstormwet kan geoordeeld worden, zal men de nadere verklaringen der regee ring hebben af te wachten. En het is te hopen, dat'deze zóó ge ruststellend mogen zijn, dat vrees voor al- meenen dienstplicht, ook in vredestijd, zij buitengesloten. (N. Koerier). R K. Bond van Spoor-en Tramwegpersoneel „St. Rafaël". Onder zeer groote". belangstelling werd Zaterdag de vergadering gehouden van den [Raad van afgevaardigden van boven- genoemden bond te Nijmegen. In z'n openingswoord memoreerde de Bondsvoorzitter, de heer Hellemons, de gevolgen van ,den nog steeds woedenden wereldkrijg voor den arbeidersstand stijgingsprijzen der levensbehoefte 1 Op sommige plaatsen, b.v. de Mechelen— Terneuzen Mij., loonsverlaging, met 25 pCt. en 't stellen van personeel op non activiteit. Het is een tijd van bezuiniging, maar bezuinigt niet in wat u voordeel kan brengen, n.l. de contributie voorde vakvereeiiiging. Medegedeeld werd dat eerstdaags de 100e afdeeling zal worden opgericht. Het voornaamste punt der agenda was de uiteenzetting van den Bondsadviseur, de ZeerEerw. Heer A. Mutsaers, over de taak der vakorganisatie en der werklie den vereeniging (Volksbond)^ Deze rede zal later in druk verschijnen, daarom is weergeven van 't gesprókene niet hoog noodig. Alleen dit voor de lezers van de N. Z. Crt. die belmoren in Volksbonden Er moet komen een groote samen- hoorigheid van Volksbonden en Vakvereenigingen, niet in woor den maar in daden. Steun moet komen niet van eene maar van beide zijden. Volksbond en Vakorganisatie moeten elkaar wederzijds J-steunen1 r in beider belang. Tot nieuw hoofdbestuurslid werd ge kozen de heer W. P. Kalkman te Alkmaar. Vervolgens werden, hier en daar met een kleine toelichting, aangenomen een 15-tal voorstellen ter aanhangig maken bij de directies. De Vergadering werd onder meer bij gewoond door den Hoofdredacteur van Het Rechte Spoor", den ZeerEerw. Heer M. J. Donders en den Secretaris van het R. K. Vakbureau, den heer P. Haaze- voet. R. K. Volksbond. De centrale raad van den Nederl. R.K. Volksbond heeft Zaterdagavond en Zon dag in Den Haag zijn 25ste algemeene vergadering gehouden. De voorzitter van het centraal bestuur, de heer J. W. Smit, zeide in zijn openings rede, dat de bond, ondanks den crisistijd, niet aljéen in afdeelingen toenam, maar ook zijn ledental bij duizenden zag toe nemen. Als plaats, waar de volgende vergade ring zal worden gehouden, werd Delft aangewezen. Aan het centraal bestuur werd opge dragen een centralisatie van ondersteu ningsfondsen over het geheele land tot stand te brengen. Door het onder voorzitterschap van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, gehouden kapittel der Eerw. zusters Franciscanessen, is tot generale overste gekozen de Eerw. zuster Carolina, tot nu toe novice meesteres in het klooster dier Eerw. zusters aan den Coolsingel te Rotterdam. (Maasbode) Kantongerecht te Goes Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensOvertreding' Leer plichtwet: H. M-, Goes, J. v. d. P., Kloo tinge, ieder f2 b. s. 2 d. h., bij Ie herhl P. d. P., Hoedekenskerké, f3 b. s. 2 d. h., bïji 2e herhaling H. W., Kattendijke, fö b. E. 3 d. h.; Zondag's jagen zónder akte en vergunning: G. B., VVissenkerkë, 2 maal f2 bi s. 2 maal 2 d. h., uitl. geweer of f2 b'. s. 2 d. h.; niet beletten dat hond Ivild opspoort: A. v. d. V., Oudelande, VV. M„ Borssete, J. V., aldaar, W. J. v. 0., lerseke, allen f2 b1. s. 2 d. h., E. A. O., 'sHeer Arendskerke, f2 b'. s. 1 w. tuchtsch., J. C. K., Baarland, f3 b. s. 2 d. h.; (zonder vergunning1 eieren van waterwild 'zoekenP. D., Heinkenszand, L. F. 3., aldaar, f2 b'. si. 2 d. h., 0. v. S. Izn., 'slleer Arendskerke, f2 bl s. 1 d. h., A. v. S. Jz'., 'sHeer Ai-ends'kerke, f2 bl s. 1 W. tuchtsch.; zonder vergunning eieren van .beschermde vogels zoeken: D. IL, Kruiningen, f3 b. s. 2d. h.; Visschen zonder akte en vergunning: J. M. de B., Goes, 2 maal f0.50 bl s. 2 maal 1 w. tuchtsch.; straatschenderijL. D. v. D., C. Wi. v. Di., L. M. v. d. L., Kortgene, allen terug aan ouders, M. d. J., Iloedekensfkerlkie, f3 b. s. 2 d. h.; zonder vergunning vee op bezaaiden grond laten loopen: J. F. S., Ovezande, f3 b. s, 2 d. h.; Zonder vergunning loopen over bez. grond: C. d. W-, Goes, terug1 aan ouders; zonder vergunning loopen over bez. grond, jagen zonder akte en vergunningJ. M. N., Rotterdam,, terug aan ouders; over treding B.oterwtet: J. v. E., lerseke, 2 maal 1 bl s. 2 maal 1 d. h„ P. J. P., aldaar, f3 bl s. 2 d. h.; in ee„n staat van beleg verkl. gemeente geen wapenen en ammu nitie inleveren: J. IJ., Doxdi'echt, '1 d. h.; fietsen op 'zijpad van straat: J. K., Oude lande, fl b. s. l d. h.trekhonden los op weg laten loopen: L. G., 'sHeerenhoek, 2 maal fü.50 b. s. 2 maal 1 d. h.; op openbaar plein spelen 0111 geldJ. II., Schore, f 2 b. s. 1 week tuchtschool, A. Z„ A. II. L„ H. M. L„ Schore. allen terug aan ouders's avonds fietsen zonder lantaarn: D. H., Goes, te rug, aan ouders, P. L. Hansweert, J. v. d. V., lerseke, J. S., Kapelle, K. J. G„ Goes, B. N., 'sHeer Arendskerke, J. L. T., Ivloetinge, D. Q., Oudelande, W. d. J., aldaar, J. O., Kruiningen, J. P., Heinkens zand, allen f2 b. s. 2 d. h.; Schelde be- visschen zonder consent: P. J. Jzn., M. C. Hzxx., te lerseke, ieder f0.50 b. s. 1 w. tuchtsch.; Schelde Levissohen zon der consent, en zonder verg. eens anders afgebakend perceel in Schelde bevissehen .J M. Ezn., J. C. M. Ezn., M. M. Ezn., allen te lerseke, ieder 2 maal fl b. s.. 2 maal 1 w. tuchtsch.; zonder verg. eens anders afg. perceel in Schelde kevisschen J. M. Jzn., lerseke, terug aau ouders; dronkenschap: C. L. P., Kruiningen, A. C. M., Kamperland, J. T. d. C., Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h., A. V., Kruiningen, fö b. s. 3 d. h., M. K., Middelburg, 5 d. b. s. 3 d. h„ G. S„ Goes, f 10 1>. s. 3 d, h. Vrijgesproken: J. v. D., Hoedekensker- ke, beklaagd van overtreding Leerplicht wet. Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uitspraak plaats inzake J. J. v. E., West'kapetle, A. v. E., Middelburg, en de gemeente Bruinisse, waarbij de beslissin gen van het bestuur der Rijksverzekerings bank werden bevestigd en aan klagers de vorderingen werden ontzegd. Onge grond werd verklaard het beroep inzake J. M. A., Vlissingen e.n dat inzake A. C. B., wed. A. B., Middelburg. De kantonrechter te Middelburg ver oordeelde 'Zaterdag; den graanhandelaar J. K., aldaar, die tj'dens dat het verboden was peulvruchten uit Zeeland uit te voe ren, een partij erwten en boonen naar Rotterdam zond, tot 14 dagen hechtenis en den schipper P. M. de VV., uit Goes, die de vruchten vervoerde, tot een week hechtenis. Voor 't kantongerecht te Middelburg wei'd Zatei'dag behandeld de zaak tegen P. L., te Vromvepolder, die niet heeft voldaan aan een bevel van B. en W:. van Seroos- kerke, om een land dat bij hem in gebruik is door een greppel van den weg af te scheiden. Uit de behandeling der zaak bleek dat bekt. dit niet deed op last van den bewindvoerder over het land, die meende dat door een anderen land bouwer reeds ten onrechte beslag op teen deel van den grond, toebehoorende aan zijn principalen, was gelegd. Ook bleek niet zeker dat bedoelde weg Vroe ger vijf mieter breed was,, zooals de 'ligger van wegen en voetpaden aangeeft. Een en ander bracht de ambtenaar van het O. M. er toe ontslag van rechtsvervolgixxg te vragen. (Z.) Een zelfde eisch werd gedaan in de zaak tegen de P. uit Domburg, biji Wien

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3