dingen, enz. 408e Sfaatsloterij. UIT DE PERS. VISSCH ER IJ. ONDERWIJS Leger en Vloot. faillissementen Landbouw en Veeteelt KERKNIEUWS. Correspondentie. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Een historisch hotel. Den ■Oen Juni zal het 250 jaren geledjen zijn lat het Hotel „De twee Steden" te 's-Gra- inhage aan het Buitenhof de vroegere oiling van de afgevaardigden der indertijd beteekenisvolle steden Alkmaar eii nkhuizen voor de vergadering der Staten n Holland als zoodanig is geëxploi- rd. („Tijd".) 1000 338 932 8827 11958 1339 11308 1572 6124 7522 f 70: gieten 400: 1339 11308 11587 19062 200: 2271 11205 14447 15853 17239 100: 4220 5599 6996 7192 9165 9759 10652 12439 15635 331 1582 1597 7300 327 332 338 1535 1545 1546 1550 1559 1616 1620 1638 6900 6902 6967 6975 6981 7193 7208 7274 7276 7293 8005 15514 15519 15522 15553 17536 19217 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op; de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. een deskundige Kegeering, die bewijzen te over heeft gegeven, dat men haar lei ding veilig kan volgen. Maar vooraleen heid, eendrachtWij hebben die noodig". Mosselen. Gedurende de week van 27 Mei tot 4 Juni werden in de haven van Philip pine gelost 70 balen mosselen, die groo- tendeels per as naar Gent vervoerd werden en gemiddeld 90 cent per baal opbrachten. Per schip werden naar Gent gebracht 175 ton mosselen en daar verkocht tegen 2 a 2.25 francs per ton. Naar Meclielen werden vervoerd 150 zakken mosselen en daar verhandeld tegen 3 a 4 francs per zak. Verder werden nog gelost ruim 100 K.G. garnalen gemiddeld a 12 ct. per K.G. en 180 KG. bot a 30 tot 35 cent per K.G. (M. C.) Neêrland's taak. De tien maanden, die thans reeds ver- lèopen zijn, sinds de oorlog uitbrak, Hebben de taak, welke ons land in dit Werelddrama te vervullen heeft, steeds, duidelijker doen uitkomen. ®Die taak is drieërleihandhaving van doze onzijdigheid en rechtmatige belan gen, verzachting van bet leed door den oorlog geslagen, medewerking tot de pogingen, om het wapengeweld te doen ophouden en het heistel van den vrede op deugdelijken grondslag te bevorderen. ■Dat de Kegeering langs deze wegen wil werkzaam zijn, heeft zij metterdaad bewezen, en men mag er zich van over tuigd houden, dat zij zich geen andere rol zal laten opdringen. ■Uit sommige ptrsklanken zou wel eens de gevolgtrekking kunnen worden ge maakt, dat ook hier te lande de oor- logskolder besmettelijk heeft gewerkt. ^Bden kan er zich niet te zeer over ver wonderen in dezen abnormalen, over spannen tijd. Maar de Regeering zal haar kalmte en vastberadenheid niet verliezen, en van de overgroote meerderheid des volks, afkeerig van alle avontuurlijke politiek, mag hetzelfde worden verwacht. Niet alleen zal daarmee het vaderland zijn gediend, maar ook het belang der vele duizenden, wier lot ons is toever trouwd en, last not least, de zaak van den vrede, die toch eens komen inoet en op liet herstel, waarvan Neder land grooten invloed zal kunnen uitoefe nen, wanneer het volhardt in de correcte strikt onzijdige houding, tot dusverre aangenomen. Dat sommigen dit niet schijnen te he seffen, een taal voeren, die, naar welke zijde dan ook, achterdocht kan wekken en onze gezindheid in een minder juist daglicht stellen, is te betreuren. En hetzelfde geldt voor het lichtzinnig opwerpen van problemen, die op d i t tijdstip vooral moeten worden overgela ten aan het beleid van de v e r a n t- woordelijke regeeringspersonen. Nimmer wellicht was voor den arbeid des Vredes aan Nederland een zoo schoone taak weggelegd, als in dézen geweldigen tijd. Maar nimmer ook was zwaarder de verplichting van kloekheid en zelfbeheer- selling tevens, opdat liet land die taak in al haar volheid kunnen volbrengen en geen schaduw van verdenking bij de strijdvoerenden te onzen opzichte rijze. Onze houding tegenover hen moet te eenenmale ongerept z ij 11 en b 1 ij ven (Centrum.) In het Buitcnlandsch Overzicht" van liet tijdschrift „Onze Eeuw",, leest uien over de voorgenomen Missie bij den II Stoel het volgende „Vrede? Het lijkt er nog niet naar. Maar intusschen waakt onze Regeering en wenscht een wachtpost aan het Vati- kaan, van waar in ieder geval pogingen tot vredesherstel worden gedaan. Waarom niet Onnoodig, blazen velen de Paus kan niets uitrichtenHoe weten die ve len dat Of zouden zij misschien uit die hand geen vrede willen? Dat zou toch onzinnig zijn. Gevaarlijk, blazen anderen dat wordt een vast gezantschap bij den Paus! Neen, zegt de Regeering, clat is de bedoeling niet, waarop men antwoordt: accoord, maar wel het gevolgEn zelfs als dat het gevolg moest, zijn mogen wij zeggen zou de kans, zij het een kleine kans, op vrede, op onze medewer king bij pogingen tot vrede, het offer als het er een is waard zijn. Daarom foaS )aa' met gebaren van 1853 en 1872, maar eenvoudig toeslaan, omdat de door allen vertrouwde Regeering de wenschelijkheid inziet: geen protest antseh of anti clericaal kabaal in deze dagen waarin eendracht onze kracht meer dan ooit moet heeten. Toelaten zonder te luis- teren naar wijsneuzige protesten van „out- ruste ksrkeraden en „evangelische" of lua-cleru a!,. personen en lichamen. In 'ulke, zaken heeft men te luisteren naar Zaterdag werd te Walsoorden aanbe steed het maken van zinkwerken tot verdediging van den oever der water- keeriug van liet cal. waterschap Wals oorden. Eenige inschrijvers waren P. F. Voet en P. Andriessen te Hontenisse voor f61.495. Het werk is niet gegund. (M. Ct.) Borssele. Voor de aanbestediug van zinkwerk en en steenstorting ten behoeve van den calamiteuzen polder Borsselen waren Zaterdag j 1. den dag der aanbe steding, geen briefjes ingekomen. St. Maartensdijk. Vrijdag slaagde te Utrecht voor het examen van apotheker assistente mej. Marie Jansen alhier, (M.ct.) Vlissingen. Mei 15 Juni is de adelborst le kl. K. M. Reserve, J. H. Na.gtegaa.1 alhier geplaatst. 's Heerenhoek. Door het verbindend worden der eenige ultdeelingslijst is het faillissement van vrachtrijder li. Goense, geëindigd. (Z.) eene vruchtbare actie verwacht wordt. De Kataloog onzer Lit. Bibliotheek is bijna persklaar een exemplaar zal gratis aan de leden worden toegezonden. Een verzameling over de Requiem-Missen is in bewerkin». De algemeene Vergadering in de maand September te houden wordt voorbereid. Van de Liturgische Vereeniging in liet Bisdom Haarlem voor het Dekenaat Mid delburg. Pastoor Ch DE MEULDER. In hotel „De Prins van Oranje" te Goes werd 4 Juni de algemeene verga dering gehouden van de Zeeuwsche Land- bouw-Onderlinge -onder leiding va.n den heer H. A. IIanken. Uit hiet jaarverslag /over 1914 blij/kt, dal. pp 31 December waren aangesloten 1010 landbouwers1. E/r haddein in 1914 plaats 395 ongevallen, waaronder begrepen 4 onglevidlan aan patroons overkomen en 5 gevallen, van bedrpsziekten. E|en ongeval had Iden dood van de getroffenen t'enge volge, terwijl jaan; 4 agbeiders efeini blijvende ujtkeeringl naar gedeeltelijke invaliditeit: moest worden uitgekeerd. 375 ongevallen Waren binnen 2 maanden afgeloopen, ter wijl 19 ongevallen langer dan 2 maanden duurden. Als oorzaken van de ongevallen worden genoemd voertuigen 39; paarden 54; hoornvee 7landbouwmachines 29, waar van 1 dan dood tengevolge hadval van den arbeider 51val van earn voorwerp 6beknelling 13; krachtsinspanning 44; snijdende werk tuigen 71; infectie 41; oogkwelsing 28; brandwond/en 2; broken van gereedschap 1; bedrpsziekten 5; diverse oorzaken 4. De 395 ongevallen, die door de Ziaeww- eche Landbouw-Onderlinge werden behan deld, hebben opnieuw bewlezen, dat het landbouwbedrijf geenszins gevaarloos is. De 390 getroffen landarbeiders hesp. do nagelaten betrekking-en van |een hunner zijn, doordat de patroons lid van de Land bouw-Onderlinge zijn, geholpen. Ze hebben van de Landbouw-Onderlinge een steun gekregen, die hun anders niet zou zijn Verleend, omdat voor de Landbouw-Onge- vallen-Verzekering nog geen wet bestaat. De onkosten, die voor de patroons op deze verzekering konten bedragen fl.28 per f 100 jaarloon, of voor een knecht, die f400 loon per jaar verdient, worden de kosten 9V2 cent per wetek. Voor deze uitgave worden ook de geldelijk© gevolgen van de 'zwaarste ongevallen gediekt. De Ziekte-Verzeklering voor inwonend personeel heeft zich gedurende het ver slagjaar wederom belangrijk uitgebreid. Er zijn thans 10 afdeelingen in werking, het aantal verzekerden bedroeg in 1914 951. De gemiddelde kosten bedroegen over 1914 f 1.93 p-er verzekerde. Liturgische vereeniging. Aan de werkende en belangstellende leden dezer vereeniging wordt medege deeld dat er onder de booge goedkeuring van H.H. D.D. Ü.U. de Bisschoppen van Nederland eene federatie der Lit. Ver. eenigingen zal tot stand komen, waarvan Zeeuwsche processie Dinsdagmorgen 8 Juni vertrekken met den eersten trein de Zeeuwsche pelgrims, ten getale van 65, onder geleide van den Broedermeester L. C Adriaanse (wegens de voorbereidende lessen tot toediening van het H. Vormsel in ons Dekenaat konden geen Zeeuwsche Eerw. H. H. Geestelijken de bedevaart mede maken,) naar 's Hertogenboscb, de plaats van sa menkomst met de Bedevaart der Pro cessie Broederschap uit Nederhorst-den- Berg. Na hier de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch te hebben vereerd, gaan de pelgrims met een extra-trein naar Lim burgs genadeoord Sittard. ter vereering van O. L. Vr. v. li. H. Hart van Jezus. Na een tweedaagsch verblijf aldaar wordt op den terugweg vereerd O. L. Vrouw van 'tZand (bij Roermond) en keeren ook de Zeeuwsche pelgrims via Den Bosch weer huiswaarts. Is de algemeene intentie: „Debekee ring der ongeloovigen in ons Vaderland en het welslagen der buitenlandsche intentiedit jaar is de b ij z o n d e r e intentie: „Het verkrijgen van den zoo vurig gewenschten Vrede." Wie het goed verzorgde programma boekje doorbladert, ziet, hoe deze drie bedevaartsdagen ook werkelijk zijn, dagen van gebed en godsdienstoefeningen van den vroegen ochtend tot laat in den avond. We wensclien de „Zeeuwsche verte genwoordigers" bij Maria's heiligdommen in Nederland eene goede reis en veel devotie Z. D. H. de Bisschop van Breda zal a s. Vrijdag geen audiëntie verleenen. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor", Eendrachtsstraat Rotterdam. 6—9 Juli. Dames Zelatricen van O L. Vrouw van Goeden Raad, Middenstand (Verg. f6.Door een Pater Augustijn. 13 -16 Juli Dames Zelatricen van O. L. Vrouw van Goeden Raad, Gewonen stand (Verg. f4.Door een Pater Au gustijn. 19—22 Juli. Congregatie H. Theresia- kerk den Haag. (Verg. f 4. Door een Pater Jezuiet. (Voltallig). 26—29 Juli. Meisjes van den gewonen stand, (Verg. f4.Door een Pater Car- meiiet. 2-5 Augustus. Jonge Dames Midden- denstand, (Verg. f6.—). Door een Pater Jezuiet. 9—12 Augustus. Meisjes van den ge wonen stand, (Verg. f6.—). Door een Pater Franciscaan. 1619 Augustus. Onderwijzeressen en Jonge Dames Middenstand, (Verg. f6. Door een Pater Franciscaan. 23—26 Augustus. Meisjes van den ge wonen stand, (Verg. f4—) Door een Pater Franciscaan. 30 Aug.2 Sept Tertiarissen der Pa ters Capucijnen, Middenstand (Verg. f6.Door een Pater Capucijn. (Voltallig) 2—5 Sept Kweekschooi der Eerw. Zusters den Haag. (Voltallig). 69 Sept. Tertiarissen der Paters Ca pucijnen, deftigen sland (Verg. f 10. Door een Pater Capucijn. 13—16 Sept. Congregatie uit Amster dam gewonen staud (Verg. 6.—) Door een Pater Dominicaan. 20 - 23 Sept. Congregatie uit Amster dam Middenstand (Verg. f 6.—) Door een Pater Dominicaan. 28 Sept.1 Oct. Congregatie uit Am sterdam deftigen stand (Verg. f 10. Door een Pater Dominicaan. 52 Oct. Tertiarissen der Paters Capu cijnen, gewonen stand (Verg. f 4.—). Door een Pater Capucijn. N. B Men wordt verzocht de toegangs kaarten voor deze Retraiten aan te vra gen bij de Eerw. Geestelijkheid. De Re- traitanten worden des avonds tegen half 6 ure in het Retraitenhuis verwacht. De sluiting is omstreeks 4 uur. Het Retrai tenhuis is ingericht voor 40 Retraitanten. Wanneer een Retraite voltallig is, wordt zulks in de Nieuws bladen aangegeven. Correspondent te St. Jansteen. Het bericht aankomst vliegtuig bij Axel was reeds ter perse bij aankomst van het uwe. Red. Rechtbank te Middelburg. De (eerste zaak, wlelke Vrijdag' in het openbaar werd behandeld was die tegen H. A. 11., directeur van den Wilhelmina- polder, welke vez-leden .week reeds be handeld werd, zooals gemeld had de bekl. den gemeente-veldwachter Meulendijk van Kloeting© hebben vastgegrepen en tegen gehouden, toen deze zich naar het in dien polder neergekomen vliegmachine be gaf, om hij' de interneering behulpzaam te Zijn. Thans werd als getuige a charge ge hoord de territoriale bevelhebber, kolonel Brocx, die verklaarde, dat de luitenant Bierens op dat oogenblik de vertegenwoor diger was van het militair gezag, ook al was er buiten zijn weten een hoogeï militair in de huurt. Een door deu lui tenant ter huip geroepen bijzonder per soon heeft het recht geheel als militair op te treden en kan gerust over ander mans land loopen. Vervolgens werden een zestal getuigen a decharge gehoord. ■De eerste, C. van Braai, heeft wel de auto met de geïnterneerden gezien, toen dit terugkeerde, toen eerst ging de veldwachter naar de plaats waar bekl. stond. De tweede, P. Kakebëeke, was bijl de ontmoeting, tusschen bekl. en Meulendijk; zijl' merkte niets van onhebbelijkheden zij nerzijds. Dei beide militair-en, die de interneering verrichtten, de sergeant Jacobs en de korporaal Krijger hebben in het geheel Meulendijk niet gezien. De officier wees in zijn requisitoir er o.a. op, dat de luitenant en de veld wachter niet konden weten, dat de vlie geniers reeds geïnterneerd waren. Hij meende, dat beid. schuldig is aan over treding van art. 180 W. v. Stir, en eischte f 10 of 10 dagen. De verdediger, mr. H. J. C. Zaaijer, besprak het eerst de dagvaarding waar in o.a. gesproken wordt van het verleenen va,n bijstanddan moet er een hoofdhande ling zijn en die mist verdediger. Getuige Meulendijk had een schriftelijke lastgeving moeten hebben om over bekl.'s land te mogen gaan. Bekl. wist niet, dat Meu lendijk was in de rechtmatige uitoefening van zijin bediening. Bekl. trad op in het belang van 'zijn eigen land, alleen op deze grond moet volgens pleiter bekl. reeds worden vrijgesproken. Het feit zelf nagaande gelooft pleiter wel, dat bekl. een oogenblik Meulendijk heeft vastgegrepen, maar van een verzet is er toch 'geen sprake. Pleiter vraagt vrijspraak .of ontslag van rechtsvervol ging en betalen van de getuigen a de charge door den staat,. Na re- en dupliek werd het onderzoek gesloten. Wegens poging tot uitvoer van een groot© hoeveelheid petroleum en bloem naar België en het aanbieden van 5 francs aan den hem onder Koewacht aan houdenden sergeant Straub, werd bij ver stek tegen J. R. twee maanden gevangenis straf geëischt. Evenmin was verschenen F. J. v. K. uit Clinge. Wegens diefstal van ongeveer 6 francs aan klein Belgisch geld, dat hij1 echter weer teruggaf. De eisch luidde een week gevangenisstraf. Wegens mishandeling van J. Vermaet te Sas van Gent, werd tegen den Belg F. J. S., die niet aanwezig was, f 10 of 10 dagen geëischt. Wegens het affhakken van een spar in een hosch toebehoorende aan Van Hoornbek© en De Pape, stond terechlt 1. B'. te Zuiddorpe. Bekl. legde over een verlof van ad vocaat Vermees, die het hosch beheert. Het bleek echter-, dat dit verlof eerst gegeven was, nadat bekl. door een veld wachter werd beta-apt. De eisch luidde f5 of 5 d. Wegens mishandeling van A. Tellier te Schoondijke hadden zich te verant- woorden I. S, v. H. en S. de C. Zijl zouden getuige met de vuist en met stokken hebben geslagen en v. H. bovendien niet een emmer. v. H. zeide dronken te zijn geweest en zich niets te herinnerenDe zeide niets te hebben gedaan. Twee andere getuigen hadden echter ook zéér goed .gezien, dat beide (bekl. sloegen. De eisch luidde voor ieder f20 of 20 dagen. De beklaagde J. S, v. II. had zich nogmaals te verantwoorden wegens mis handeling, ditmaal van C. Dierx, slager te Zuidzande, dien hij; op 25 April te Groede ontmoette. Het eerste feit was op 2 Mei gebeurd. Bekl. zeide ook bij dit feit dronken te 'zijn geweest. De getuigen Dierx en zijne vrouw, zeiden, dat bekl. eerstgenoemde met een stok sloeg gn ook het rijtuigje bescha digde. Dit laatste had ook getuige F, Ledain goed gezien. De eisch één maand gevangenisstraf. Wegens diefstal van tarwebloem en tarwe ten huize van den burgemeester van Wissëkerke, H. G. van Kempen, werd bij| verstek tegen de werkvrouw; A. B:. B. f 20 of dagen geëischt. .Wegens het toebrengen v.an slagen en stompen aan C. J. Verkammen, werd te gen E. v. E. te Hansweerd bij verstek f 10 of 10 dagen geëischt. Dei koopman F. W. K. uit Goes, stond terecht wegens het onder valsohe voor nemens trachten te bemachtigen van 250 K.G. hoonen. De getuige J. Nijssen te Kapelle, zeide, dat bekl. hem had gezegd te koopen voor den zaadhandelaar Los te Zwijndrecht. De boonen werden voor 7 cent per K.G. te Goes geleverd, doch niet betaald, maar later bood bekl. hem 6 cent per 'K.G., waarop getuige niet inging. Bekl. ontkende, dat hij' gezegd heeft, dat hij de hoonen voor Los kocht, doch ook de vrouw van Nijssen zeide, dat de boonen door tussclienkomst van bekl. aan Los verkocht werden. De eisch luidde drie dagen gevangenis straf, daar Nijssen nog getracht had de sjaak niet te doen vervolgen, toen het echter reeds te laat was. Tegen A. P. de W. Ie Middelburg werd bij verstek wegens beleediging van den agent van politie M. Verhage f 15 of 15 dagen geëischt. In besloten zitting wa.s tegen den werk man J. G. uit Vlissingen wegens ontuch tige handelingen met een meisje 4 maan den geëischt. Uitspraak 11 Juni. Van 57 Juni. GOES. Huw. Afk.: 5, Ja.n Vreeke, 30 j. jm. te Goes en Dina, Burger, 29 j. jd. te Wemeldinge. Geboren: 5, Cornelia Catharina, d. v. Marinus de Koning en Davina Neeltje Flissebaalje. MIDDELBURG. Bevallen: M. de Klerk, geb. Kleinjan, d.; M. J. P. Verrijk, geb. Bosdijk, d. Overleden: Jacoba Dekker, 60 j., vrouw van H. W. Aljaart; Jan de Klerk, 39 j., wed. va,n P. den Hollander. Van 15 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdM. van der Hoeven, 24 j. jm. jen F. Houitz'ager, 24 j? jd.J. C. J. van Gelderen, 23 j. jm. en M. P. Terwiel, 23 j. jd.; A. Rijkse, 22 j. jm. en M. Le Roij', 22 j. jd.; L. Cijvat, 24 j. jm. en AI. J. Marijs, 21 j. jd. Getrouwd: J. Lems, 32 j. jm. en M. J. Hakker, 20 j. jd.; C. Geljon, 24 j. jm. en J. Wondergem, 23 j. jd.; J. A. de Buck, 24 j. jm. en H. E. G. van, Riet, 21 j. jd.; A. C. van der Hammen, 36 j. jm. en D. L. Huson, 24 j. jd. BevallenM. O. van Wezel, geb. Gau- desaboos, d.; E. Deroef, geb. Ghuijs, z.; A. IIBierman, geb. Ormsby, z. Van 27 Mei—-3 Juni. WEMELDINGE. Gehuwd: Leendert Walrave, jm. 37 j. en Adriana Schou- wenaar, 42 j., weduwe van Marinus Cor nells Daane; Pieter Traas, jm. 23 j., en Wilhelmina Maria Nijssen ,jd., 31 j. Geboren: Ferdiriandus, z. v. Lucas Til- roe en van Johanna Ferdinandusse. „Kr. Ct." ZIERIKZEE. Getrouwd: A. van Loo, jm, 22 j. en D. v. d. Hoek, jd. B3 j.; I. Spelt, jm. 24 j. en J. Berrevoets, jd. 20 j. Bevallen: M. van Almkerk, geb. Kei- nepier, z.P. M. L. Durinok, geb. de Bulek, z. Overleden: J. F. Smits, 45 j., man van C. G. Wijtenburg; L. v. d. Sluijs, 44 j., m. v. J. Quant. (Z.-), Over de maand Mei. KLOETINGE. Gehuwd20, Marinus v. d. Sehraaf, 23 j., jm. te Kapelle en Maria Kchouten, 20 jjd. Geboren: 3, Cornells, z. v. Jacob van Dalen en Janna Nijssen; 4, Elias, zl. v. Willem Nieuwdorp en Janna de Jager; 15, Catharina Cornelia, d. v. Adriaan Hoogesteger en Jannetje Potter; 17, Jan netje, d. v. Marinus Krombeen en Adriana Blommaard. „Kr. Ct." Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 5 Juni 1915. Gr o o te veiling. Geveild werden 23800 K.G. kruisbes sen tegen f 10.30 a f 10.80 per 100 K.G. Kleine veiling. Rhabarber 2 a 4 ct. per bos; kropsla 20 ii 50 ct., per 100 krop. Rotterdam, 7 Juni 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe met klein aanbod, zeer flauw gestemd, f 15 af 17. Haver zeer wei nig getoond f 15 a f 15.50. Bruine boo nen tot f26 per H.L. Kanariezaad f27.50 k f 28.50 per 100 K.G. Kr 0 on er wt en ongelezen f34 per 100 K.G. Buitenlandsche granen. Mais. La Plata f202 a f208, nieuwe oogst, stoomend f203, lading id. f197. Afl. Mei, Juni, Juli, Aug. f 190. Amerik. mixed oude oogst disp. f216, nieuwe oogst £210. Eieren. Zeeuwsche f6 a 6.25, OveF- maassche f6.25 a f6.75. Varkens. Aanvoer 721 stuks. Prijs 42 a 48 ets. Lichte voor export 25 a 32 ets. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 3 a 3.50, Zeeuwsche eigenheimers f 1.60 a f 2, Zeeuwsche bonte f 3 a f 3.50, Zeeuw sche bravo's f2 a f3, Spuische eigen heimers f.1.75 a f2, Red Star f2.50 k f3, Maltha 7 ji 8 ct. per kilo. Veel aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 1000 st. Gron., 39 st. wit Zeeuwsch, 816 st. Holl. geel. Meel. Omzet blijft zeer gering. Door het goedkoope regeeiingsbrood klagen de inlandsche molens en de handelaren in buitenlandsch meel over den slechten bloemafZet. De hoop is nu op de 200.000 balen, die te Rotterdam ten verkoop ko men. 't Is echter een zeer groot kwan tum bij zoo geringe vraag.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3