i UIT ZEELAND. Laatste Berichten. Van het Oorlogsvc 408e Staatsloterij. i Vleeschuitvoer Met ingang van Zaterdag j.l. is de uitvoer van rundvleesch verboden. Voor den uitvoer van nuchtere kalveren wordt tijdelijk ontheffing van het uitvoerverbod verleend. Mgr. Nolens op audiëntie. H.M. de Koningin lieeft vorige week Mgr. dr. W. H. Nolens in audiëntie ont vangen. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft Z. H. de Paus aan Mgr. Nolens een opdracht meegegeven voor H. M. de Koningin Belgische vluchtelingen. Men schrijft uit Roosendaal aan „de Maasbode" De fabriek „De Java", die gedurende zoovele maanden als vluchtelingenoord aan duizenden onderkomen heeft ver- schart, is thans door alle vluchtelingen ontruimd. Alleen voor hier passeerende vluchtelingen, naar België terugkeerende, wordt voor 1 of 2 dagen nog verblijf ver schaft. Men meende, dat dit nu wel zoo zou blijven, doch nu is heden bericht inge komen, dat de Nederlandsche Regeering toestemming heeft gegeven, dat in „De Java" de Belgische school voor kosteloos onderwijs zal blijven bestaan, wat vele hier vertoevende Belgen met vreugde vervult. Dure Tijden. Door den Ned erl. R. Katli. Metaal- bewerkersbond enden Christelij- ken Metaalbewerkersbond is aan 1200 werkgevers een verzoekschrift ge richt om 15 p.Ct. opslag van het loon der metaalbewerkers „waarvoor tegemoet wordt gekomen aan de steeds stijgende tekorten op op het huishoudelijk budget der arbeiders. Goes. Er heerschte den tweeden Pink sterdag in onze stad, dank zij het fraaie zomerweder, een gezellige drukte. Tal van „buitenmenschen" bezochten de stad, zij kwamen te voet, per as. per fiets, per trein en sigarenhandelaars, herber giers, melksalonhouders, bakkers enz. maakten goede zaken. Zelfs uit het land van Axel waren er gekomen om hun Pinkstervreugde hier uit te vieren. Toch zou de stroom van vreemdelingen naar de hoofdstad van Zuid-Beveland heel wat grooter zijn, indien zij door een doeltreffende reclame, uitgaande van een flink werkende vereeniging voor het vreemdelingenverkeer hierheen werd geleid. In dat opzicht valt er, dunkt ons, nog wel iets te doen in Goes. Onjuist is het bericht van de „Goesche Courant" dat Dr. v. d. Harst met de verpleegster zouden zijn uitgereden om hulp te verleenen aan K. die onder s'Heer-Arendskerke een boom op zijn voet kreeg. Het was de heer Dr. Lason- der die zulks deed. Voor de benoeming van een ont vanger-griffier van de Buitenpolders van Nisse (Zuid-Beveland) zijn door het be stuur aanbevolen de hoeren J. M. Bar- telse, P. van der Meer Mohr en A. van der Poest Clement. (Z.) -Door het bestuur van den poldejr Nisse Stelle (Zuid-Beveland) zijn tor be noeming v.an een ontvanger-griffier vart dien polder aanbevolen de heeren J. M. Bartelse, J. van den Dries en P. van der Meer Mohr. (Z.) De heer W. A. Knieriem, opzich ter van Fortificatiën 2e klasse te 's Gra- venhage, is bevorderd tot te klasse. (Z.) Naar wij vernemen hebben z:ieh Van de 32 in deze gemeente gevestigdo bakkers, 30 bereid verklaard, het zooge naamde Regeeringsbrood op aanvraag te bakken. Middelburg. In de hedenmiddag to twee uur gehouden vergadering van de Vereeniging tot Bevordering van den Dienstbaren Stand, werden aan de vol gende dienstboden, wegens trouwe, lang durige dienstvervulling diploma's en be looningen uitgereikt: Wegens 25-jarige dienstvervulling aan Franeina Cornelia de Fluiter bij G. G. Buitenbeek en Antje van dien Brink bij ds. De Ligt. Wegens 10-jarige dienstvervulling aan Cornelia Reijnhout bij mevrouw Doorn bos; Neeltje Klara Verstrate bij mevrouw 'tHart; Elisa Johanna Kroes bij mevrouw Umland; Maria van Zweden bij mevrouw Augustijn Kruijsse; en Maria Allegonda van Riet bij wed. Compaan. De uitreiking diploma's geschiedde bij monde van den voorzitter ds. H. Jonker, die de meisjes er op wees dat zij de belooning te danken hebben aan hun trouw en standvastigheid, twee goede eigenschappen, waaraan het bij ons tegen woordig geslacht nog al eens ontbreekt. Ieder der bekroonden werd door den voor zitter afzonderlijk toegesproken en ge prezen voor haar trouw en eerlijkheid en haar Gods beste z-egen ook voor de toekomst toegewenscht. Na de aanwezi ge dames daarnaar voor hun komst te hebben bedankt sloot de voorzitter dit deel der vergadering. Vervolgens werd bet jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dal de contributies iets zijn gedaald. De rekening aanwijzend een goed slot van f 362.46 werd goedge keurd. Tot bestuursleden werden gekozen de heer P. Keg en Jonkvrouw® Van Doorn. Gisterenmiddag werd in dein Buitentuin een matinee gegeven door het Belgisch kwartet, die zich hier reeds meermalen bij verschillende gele genheden van zlulk een goede zijde heeft doen kennen. Ook nu vond het bij ia talrijke aanwezigen een dankbaar gehoor en bleek herhaaldelijk, dat zoowel de soli als de te samen uitgevoerde num mers in den smaak der toehoorders vielen. Ook gisteren was het vooral tegen den avond wederom zeer druk in de stad, het was Pinaster drie en daar er dit jaar geen Souburgsche kermis was, trokken velen, die anders daarheen gaan, naar de stad o-m hier hun lust tot zin gen bot te vieren, tot laat in den avond hoorden wij de hoerenliedjes door de straten weerklinken. Ook nu hadden de trams en treinen weder een enorme drukte -en bij liet vertrek van den trein Van acht uur bleven zelfs eenige ver lofgangers wegens plaatsgebrek h er ach ter. Het aantal wielrijders dat zich gisteren over de Walchersche wegen voortbewoog was ontelbaar, wij hoorden de brugwach ter van de stationsbrug zeggen, dat hij niet geloofde dat twee minuten aan een stuk de brug zonder wielrijders was ge weest. Het weder heeft dit jaar dan ook wel hij-zonder medegewerkt om van d-e vrije dagen te kunnen genieten, al zal voor ie ter weldenkend me.nsch het genot door den treurigen wereldbrand zeer ver deeld zijn geweest. Naar wij vernemen wordt in antirevolutionaire kringen een poging gedaan om in district IU inplaats van den heer C. Verhage, die niet voor een herkiezing tot lid van den raad in aan merking wenscht te komen, een werk- manscandidaat van rechts te doen stel len. (Z.) Het prachtige- weder heeft hier een ontzettende drukte op tweeden Pinkster dag tengevolge gehad. Treinen en tram men vertrokken en kwamen aan met overvolle wagens, vooral tegen acht uur des avonds waren de Domburgsche tram die aankwam en de vertrekkende trein naar de richting Goes zoo vol alsof Mid delburg een bijzonder groot feest vierde. Ook het aantal dergenen, die per rijwiel en rijtuig tochtjes maakten was enorm groot en aan wandelaars ontbrak het op de buitenwegen ook niet. "Het heerlijk Voorjaarsgroen tokte dan ook ieder dio zich bewegen kon naar huiten, al is ook Voor bijna ieder het steeds terugdenken aan den ernst der tijden een wanklank! bij het genieten van den ontluikenden zomer. (Z.) De 18-jarige J. de K., alhier, heeft zich schuldig gemaakt aan het afsnijden van twee paardenstaarten te Zoutelande en is deswege alhier aangehouden door een rijks- en een gemeenteveldwachter. Ingekomen Dij liet Steuncomité ta Middelburg sedert de vorige week aan vvekelijksche bijdragen f 196.95 en betaald bij de 4e uitkeering aan de familiën van militairen en aan werkloozen £535.58. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een conducteur der elec- tnsche tram, die meer passagiers rnede- üam dan waarvoor plaats beschikbaar was. In verband hiermede betoogen wij de wenschelijkheid, dat de directie op zulk een drukken dag meer trammen laat loo- pen en dat op de vertrekplaatsen files worden gevormd. (Z.) -Bij den heer Z. aan den Noord- singel wordt uit den vijver een roei boot vermist. Tijdens een vechtpartij is in den nacht van Zondag op Maandag in het café van G. aan de Vlasmarkt een ruit ingeslagen. Honderdjarig bestaan van liet M i d d cl li u r g s ch Muziek korps. Op 4 Juni 1815 had op de Markt alhier de plechtige beëediging plaats van de leden der Middelburgsche schutterij en trokken deze daarna naar Doornik. Deze beëediging werd opgeluisterd door het Schutterij Muziekkorps en het korps deed de schutters uitgeleide tot Vlissin- gen. Deze dag is steeds beschouwd als de geboortedag van het korps, dat wij thans kennen als het Middelburgsch Mu ziekkorps. Op 4 Juni a.s. zal het korps dus 100 jaar bestaan. Waarschijnlijk zal de feestelijke herden king van het feit eerst later op een ge schikter tijdstip plaats hebben, en zal er dan gelegenheid zijn nog meer over den levensloop van liet korps mede te deelen, maai- toch willen wij het nu reeds onze beste wenschen voor de toekomst aanbieden, moge het door krachtigen steun blijven bloeien, want Middelburg kan trotsch zijn op het korps, dat zich een onmisbare plaats in onze samenleving heeft verworven, zeker nadat het die laat ste 24 jaar onder leiding staat van den heer Jan Morks. De eerste muziekuitvoering van het korps op het Molenwater had plaats op 10 Mei 1857. Thans willen wij eindigen met de me- dedeeling, dat het korps in zijn 100-jarig bestaan 12 kapelmeesters heeft gehad en wel de navolgende heeren: J. Fastré, van 1815 tot 1821; N. J. Planque Vuur, van 1821 tot 1825; J. F. Tintoman, van 1825 tot 1829W. R. Ceulen, van 1829 tot 1830; A. J. van Emden, van 1831 tot 1857; A. Lisoy en V. Druten, van 1858 tot 1859; Ph. Stoetzer ,van 1859 tot 1863; H. J. C. Kuijpers, van 1863 tot 1866; A. de Jong, van 1866 tot 1886; J. Scholtens, van 1886 tot 1890; en Jan Morks van 1890 tot heden. De Pinksterdrukte. De electri- sche tram MiddelburgVlissingen vervoer de op den eersten Pinksterdag 4688 en op den tweeden Pinksterdag 9209 passa giers. Verleden jaar waren deze cijfers 4748 en 9454. Per stoomtram-Walcheren werden ver voerd: len Pinksterdag 1122 reizigers, 2en Pinksterdag 3580, totaal 4702 rei zigers. Verleden jaar bedroeg liet aantal de beide Pinksterdagen samen 2817. (M. Ct.) Vlissingen. Duitsche vluchtelin gen. Met de mailbooten der Maatschappij „Zeeland" komen nog dagelijks Duitsche vrouwen uit Engeland over, soms 50 tot 60 tegelijk, van wie vele 20, 30 en meer jaren in Engeland wonen. Uit de bomvrije kazerne zijn \ijf aldaar voor straf vertoevende Belgi sche geïnterneerde soldaten ontvlucht, zij zijn echter reeds weder aangehouden. Zierikzee. Evenals verleden jaar heeft men thans in den nacht van Zondag op Maandag wederom bij denzeltden eigenaar de lage daad verricht om in een stuk grond, gelegen aan den Havendijk, ver woesting aan te richten onder de daar groeiende gewassen, die men Maandag morgen verspreid vond liggen. (M. Ct.) Ellewoutsdijk. Op Maandag j.l. 2en Pink sterdag, werd door de handboogsociëteit „Zorgvliet" alhier een wedstrijd gehouden, waaraan door 64 schutters van verschil lende sociëteiten werd deelgenomen. De eerste prijs (meeste kleppen) werd behaald door Jac. Smallegange van „Zorgvliet", de 2e door J. van 't Westeinde van „Vic toria" te Kwadendamme, de 3e door M. Rijk van „Willem Telt 1" te Ovezand. De zijvogels werden afgeschoten door P. ,T. Bliek van „Zorgvliet" en J. Raas van Soranus" te Hcinkenszand. De beide hoofdkallen werden afgeschoten door A. Remijn van „Willem Tell II" te Ovezand, de kleine kallen door A. Remijn, voor noemd, en L. Koster van „Soranus" te Heinkenszand. Krabbendijke Men kan nu bij de bak kers goedkoop bruin brood krijgen. Er worden ook pogingen aangewend om van de regee'ringsvarkens ook voor Krabben dijke te krijgen, zoodat de slagers ook goedkoop spek kunnen leveren. Mocht er niet spoedig overeenstemming met de sla gers komen, dan zal van gemeentewege een slagerij worden ingericht. (Z.) Hoedekenskerke. Vergadering van den raad der gemeente Hoedekenskerke, d.d. 21 Mei 1915 des namiddags 4 uur in het gemeentehuis. Afwezig wethouder Groe- newege met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voor gaand© vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan: le. dat door Ged. Staten is goedgekeurd, het besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1914; 2e. dat van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen liet door den raad in de voorgaande vergadering vastgestelde ko hier H. O. 1915. 1 Beide mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan d© orde is punt 1 der agenda. Aan vraag concessie Locaalspoor „Zuid-Beve- land". Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt op voorstel van B. en W. besloten Ged. Staten mede te deelen, dat dezerzijds geen bezwaren bestaan tot het leggen van .stoomtramwegen in deze ge meente door de N. V. Spoorweg' Maatïj. „Zuid-Beveland". Overgegaan wordt tot benoeming van 4 leden van de commissi© van schatting bedoeld bjjl art. 57 der wet op de Inkom stenbelasting 1914. Voor deze en volgende stemmingen worden door den voorzitter tot stem-opnemers aangewezen de heeren J. Jaspers© en A. Walraven. Tot stemming overgaande blijkt na opening der stem biljetten, dat als zoodanig zijn benoemd de heeren C. Boogaard, A. den Dekker, L. Beeters en C. Remijin, respectievelijk mét 6, 5, 6, en 5 jgeldig uitgebrachte stemmen. De heer A. den Dekker ter ver gadering tegenwoordig verklaart op eejn desbetreffende vraag van den voorzitter zijlne benoeming aan te nemen. Vervolgens is aan de orde de benoeming van kiezers, geen gemeenteraadsleden, die over het tijdvak 15 Mei 1915—15 Mei 1916 bereid gevonden zijn om eventueel als lid van een stembureau te willen zitting nemen. De heeren J. v. Belsen, J. Alleme- kinders te Hoedekenskerke en C. Goense, A. Buteljln, J. Raas, C. Remijn, J. F. Depondt te Kwadendamme, die ten vorige jare als zoodanig hebben gefungeerd, wordt bijl acclamatie herbenoemd, terwijl als nieuwe leden te Hoedekenskerke, met algemeen© stemmen worden benoemd da heeren II. de Regt, A. Oiele, !L. Minderhoud en A. C. van der Linde, terwijf voor Kwa dendamme als nieuw lid wordt toegevoegd de heer C. Chamuleau met 3 stemmen. 1 biljet, is er blanco ingeleverd, terwijl 1 biljet van onwaarde wordt verklaard en 1 istém op dhr. F. de Punder wordt uit gebracht. Vervolgens wordt het stembureau be noemd, voor de eventueele stemming en herstemming voor twee- leden van den van de heeren J. Louisse fen A. den Dekker, gemeenteraad, wegens periodieke aftreding Voor stemdistrict I zal dit dit als volgt zijn samengesteldvoorzitter de burge meester (ambtshalve), plaatsverv.-voorzit- ter W. C. Groenewege. Leden J. van der Linde en J. v. Belsen, plaatsverv.-lelden J. AUemekinders en L. Minderhoud, 3e lid A. Oele, plaatsverv.-derde lid H. de Regt. Voor stemdistrict II zal dit ajs volgt zijn samengesteld: voorzitter M G. Ver beek, plaatsverv.-voorzittor A. Walraven. Leden J. Jaspers© en C. Goense, plaats- verv.-leden J. F. Depondt en A. Butelj'n. Derde lid C. Remij'n, ptaatsverv.-derde lid C. Chamuleau. Aan enkele personen, die gemobiliseerd zijn, wordt over 1914 geheel of gedeelte lijk afschrijving van H. O. verleend en over 1915 aan enkele personen afschrij ving van hondenbelasting, wegens af schaffing van hun hond. Bijl de gewone rondvraag door den voorzitter overhan digt de heer J. Louisse aan den voorzitfieir, een verzoekschrift van ruim 20 ingezete nen der gemeente, gericht aan B. en W. om over te- gaan j.ot verkrijgbaarstelling van goedkoop- brood in deze gemeente. De voorzitter zegt, dat B. enj W. voorals nog' niet genegen z'ijin hunne medewerking daaraan te verleenen, omdat naar hun oordeel, de gevolgen van het nemen van een dusdanige maatregel voor deze ge meente nog niet zijln te overzien. Liever wil men eens afwachten, hoe in dezen in andere gemeenten zal worden gehandeld on of daar eventueel voldoende gebruik van dit zoogenaamde goedkoop brood, na verkrijgbaarstelling daarvan, zal wor den gemaakt. De heer A. den Dekker zegt, dat nog de vlag op den toren totaal aan flarden is. Hij zag, liever geen vlag Man eejn! dergelijk ding uit den toren hangen. De voorzitter zegt, dat het reeds (in zijp plan lag deze wederom te vernieuwen. Het zal nu omgaand geschieden. De lieer .1, van der Linde zegt, dat het z'ijns inziens hoog tijd wordt, dat ds toren eens geschilderd wordt. De voorzitter antwoordt, dat dit werk dit jaar zal worden uitgevoerd. Bij het opmaken der gemeente begroot'ng 1915 is hierop gerekend. Daarna sluiting. Tholen. In een der vorige week gehou den vergadering van de anti-rev. kiesver- eeniging „N. en O." alhier, is besloten den heer H. Goosse-n ca.ndidaat te stellen in de vacature in den gemeenteraad, ont staan door het bedanken van den heer J. K. v. d. Stel. (M. Ct.) Stavenisse. Ongeluk. Een gehuwde dochter van den arbeider Slager, alhier, die de Pinksterdagen bij hare ouders kwam passeeren, heeft het ongeluk ge had van den zolder te vallen en daarbij de ruggegraat te breken. (Z.) Scherpenisse. Donderdagavond j.l. Ver gaderde de kunstmestvéreeniging „Voor uitgang zij ons streven" alhier, om aan- deelen geplaatst te krijgen in de op te richten Coöperatieve Superfosf'aatfabriek in Zeeland. Er waren bijna 40 leden aanwezig. Zes leden teekenden voor 85 aandeelen a 10 balen per aandeel, terwijl uit de overige leden nog voor 38 aandee len werd geteebend. (M. Crt.) Oostburg. Dezen Dinsdagavond hield de 2e Luitenant der Infanterie Keppe H-e-v selink in de zaal van het hotel de „Een hoorn" eene voordracht over de drie volgende onderwerpen: le. De verwon dingen op het oorlogsveld hij modern strij dende legers; 2.\ De k'ee ling en uitrusting van den soldaat te velde in oorlogstijd; 3e. De discipline bij strijdende legers. De drie onderwerpen werden behandeld volgens de moderne oorlogstiheoriieën en verlucht met een aantal illustraties uit wetenschappelijke tijdschriften, waardoor het publiek een helderen kijk op de za ken kreeg. Retranchement. Di sdagavonl om streeks negen uur ging onder onze ge meente een geweerschot af, waardoor de 25-jarige juffrouw C. werd gétrof en. Het schot had den' dood ten gevolge. Schoondijke. Donderdag had de alge- meene vergadering plaats van dea Ger.e- ralen Prins Willempolder, welke druk be zocht werd. Uit de rekening over 1914/15 bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f28676.155, de uitgaven f27242.62, goed slot f 1433.595. Goedgekeurd werden een verzoek van den Mauritspo-'.der om water te loozen in den Prins Willempolder, om aan de ge meente Schoondijke een gedeelte polder sloot af te staan, benevens enkele ver zoeken van minder belangrijken aard. De begrooting voor het dienstjaar 1 Mei 1915/16 werd vastgesteld tot een bedrag van f28003.99. Het dijkgeschot werd vast gesteld op f6.50 per H.A. o,er 2996.0619 H.A. Verkiezingen wegens periodieke af tredingen hadden niet plaats. (Zeeuwsche Koerier). Terhole. (Z. VI.) Zaterdagmiddag werd bij het hier woedend onweer de meid van den timmerman Colsen doorden bliksem getroffen, juist toen zij de buis uit de regenbak wilde trekken. Zij werd verdoofd en kon den arm die de buis vasthield niet. bewegen. De geneesheer die haar behandelt gelooft dat zij lang zamerhand het gebruik van den arm zal terugkrijgen. Philippine. Donderdag j.l. had alhier de jaarlijksche vergadering plaats van den Stad-Philippine-polder. In die vergadering werd met algemeene stemmen benoemd tot ontvanger-griffier van dien polder de heer Polidoor Rammeloo aldaar Ook werd dien dag een vergadering gehouden van den Stella-polder. Tot ontvanger-griffier van dezen polder werd ook genoemde heer P. Rammeloo benoemd met '13 van de uitgebrachte stemmen. (M. Ct.) Hulst. Mr. G. Leignes Bakhoven, griffier bij het kantongerecht alhier, komt voor op de alfabetische lijst van aanbeveling voor de vacature 'van kantonrechter in het kanton Purmerend. De St. Ct. van Zaterdag bevatte een Kon. Besl. van 29 April j.l., waarbij onge grond wordt verklaard het beroep, dat was ingesteld door Ph van den Klooster te Wemeldinge tegen het besluit van Ge deputeerde Staten van Zeeland van 30 Dec. 1913, waarbij aan den adressant vergunning is geweigerd tot het bouwen van een woning op den Nieuwendijk, be oosten hel Kanaal door Zuid-Beveland. Zooals onlangs is gemeld was hij Gedep. Staten een bezwaarschrift inge diend tegen de vaststelling van het primi tief kohier van den hoofdelijken omslag te Neuzen. Dit was gegrond op de omstandigheid, dat de omslagen met 15 procent werden verhoogd en verschil lende ingezetenen, op 1 Januari j.l. in de gemeente wonende die een belast baar inkomen genieten, op dat kohier niet voorkwamen. Naar wij' vernemen is dat bezwaarschrift van H. Koelmans c.s. on gegrond verklaard. (M. Crt.) Waarschuwing. Ondanks mijn hevel tot inlevering van de munitie, bevinden zich thans nog in handen van de burgerij geweerpatronen, waaruit het kruit is verwijderd en dan ongevaarlijk heeten. Gewoonlijk ziit dan nog in den bodem van de huls het slag hoedje, dat niet is afgegaan. De patroon is dan niet o n g e v a a r 1 ij k,vooral wanneer men die in dein zak draagt en nog meer wanneer men het heeft laten in richten voor een zakpotlood op zakmesje, [n het slaghoedje bevindt zich slagkwik, (lat in den zak tot. detonatie kan komen, vooral wanneer in de huls een potlood of mesje zit. Ik acht het zeer raadzaam dit onder de aandacht te brengen van ouders en onderwijzers. Een geweermaker bezit wel de midde len om het slaghoedje alsnog te doen detonneeren, waarna de patroon gevaar loos is. i De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz!., BROCX. Publicatie. De Territoriale Bevelhebber in Zeeland enz., ter standplaats Middelburg, stelt hij deze de navolgende verordening van politie vast Artikel 1. Op Woensdag 26 Mei 1915 en volgende dagen zullen schietoefenin gen worden gehouden, gedurende welke de vaart in de Wielingen en de Deurion verboden is. Artikel 2. Wanneer schietoefeningen worden gehouden zat dit s'eeds worden aangegeven door roode vlagden, geplaatst op den lichttoren Van Nieuwesluis, te Zoutelande en bij het Havenlicht van Vlissingen. Artikel 3. Voor het vervolg Zal deze aanduiding met roode vlaggen dus steeds beteekenen dat er s'hietcefeningen wor den gehouden en geldt dan het verbod in Artikel 1 genoemd. Artikel 4. Overtreding van deze Ver ordening wordt, ingevolge Artikel 43 der Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad No. 128), gestraft, met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. De Territoriale Bevelhebber, in Zeeland enz., BROCX. Goes. Onder leiding van dr. Coenen werd gisteravond alhier in de Prins van Oranje een vergadering gehouden van de afd. Goes van „Het Groen© Kruis". De voorzitter lichtte het voorstel van het hoofdbestuur toe om da Zuid-Beve- landsche vereeniging te ontbinden. Hierover ontspon zich een discussie, waaruit bleek, dat volgens velen de afd. Goes volkomen aan haar doel beant woordt, en ontbinding tegen haar belang zou zijn. De afgevaardigde van de heden namid dag te houden alg. vergadering der Zuid- Bevelandsche Ver. kreeg dan ook de op dracht, tegen het voorstel tot ontbinding zijn stem uit te brengen. Hetzelfde besluit werd genomen betref fende het voorstel tot annexatie der haten en schulden der ver. door do Prov. Zeeuw sche Ver. waarbij men zou worden inge lijfd. Tot Me oprichting van een transport colonne van zieke en gewonde militairen: werd met algemeene stemmen besloten. Tot afgevaardigde werd bei '~i voorzitter en tot zijn plaatsver heer L. üuvekot. Goes. Hedennamiddig is in gewone algemeene vergadering Vereeniging Zuid-Bevëland 5 Kruis", in „Hotel Centraal' na uitvoerige discussie geheel ■komstig de statuten voor wat l| M wettig stemmencij'.'er met 36 stemmen besloten: lo. De v Zukl Beveland te ontbinden; 2oj ten en baten der vereeniging K- dragen aan de Provinciale s' Vereeniging het Groene Kruis 7 April 1915 le Middelburg. Voorstel 2 kwam het eeist deling. Den Haaj. De commissie va teurs uit de Tweede Kamer ontwerp: Suppletoire hegrootin tan Ische Zaken tot het inst-Blled tijdelijk gezantschap bij Z. H. Wneelt hedenmorgen in het gel: ■9 Kamer haar eerste bijeenkomst j A/nhem. Gisteren botsten H Genkel een auto en £-en s'eepj legen elkaar. De auto sloeg t boom. De inzittenden, een dam 20-jarig jongmensch, benevens four werden eruit geslingerd, eersten werden in zorgelijken dl levensgevaarlijken toestand door plegingspersoneel van het vb te Ede opgenomen. De chauffe minder ernstig aan toe. Parijs. De „New Vork Her; neemt uil Lissabon, dal opniou ten in Portugal zijn ultgebroke: pende benden doorkruisen de st> gen 1 Juni den eersten zitting^ het Parlement worden nieuwe gevreesd. Van 10 16 Mei zijn sonen gedood. Het Spaansche schip „Espana" blijft voorloojl Lissabon liggen. 26 Mei 5 uur 's nam Londen. Het Amerikaansehc schip „Nebraska", groot 440.) t( de lersche kust door een Duits derzeeër in den grond gehooid. manning verliet het schip in j booten. Berlijn. De Italiaansche gez; 3 latic is hedenmorgen v roeg ve Ij De Duitsche gezant te Rome, P Biilow is hedenmorgen met zijr B noole uil Ro.ne hier aangekom Consfantlnopel. Aanvullende t dj omtrent liet torpedeeren van hc ft sohe oorlogsschip „Pantaleimon' I ten, dat het den 22on plaats li een Turksche duikboot in de Zw niet ver van den ingang ;van den 13 Hoek van Holland. Het hier I geloopen Engelsche schip „Urnb porfeert ter hoogte van het 1 J Noord Hinder door twee Duitsoh I zeebooten te zijn achtervolgd. Londen. De „Times" verne I Campo Cologus dat in een ge\ t 24 Mei hij Cadeltonald 20 mi I oosetn van Tiva.no Oostenrijkse I pen, die in Italië trachtten te zijn teruggeslagen. De Italianen E eenige honderden Oostenrijkschc jagers gevangen. Calais. (Pari.) Generaal d'Ai uit de I tarda ne] len fa Parijs aang Parijs. (Officieel.) Commnniqj gisterenavond 11 uur: Ten noorden van Atrecht maa door onze aanvallen belangrijke rangen. Wij hebben hel vooruitsi gedeelte van een groot veldwerk J en een ander werk bestormd. Ter f westen van Angres hebben wijl e graaf van 1 K.M. lengte verder zuiden genomen, ten oosten van Aix-Noulette-Souehez. Londen (Officieel.) In de Dar, Blaakte de eerste Fransche dit 21 Mei belangrijke vorderingen e dicht hij de Turksche loopgraven, and heeft een krachtige aanval Indische brigade gedaan en wistl voet te krijgen. Door een tegenaan den oe Turken teruggedreven, wa 500 man verloren. Er werd een stilstand toegestaan om de doodei graven. Meer dan 3000 lijken liggt hij onze loopgraven. De Fransch r hen samen met de Engelsche v sic belangrijke vorderingen gem den nacht van 24 Mei, waarbij zij geringe verliezen leden. Ook de riale divisie ging vooruit. De nieu is thans versterkt. ij 5e kl., 6e lijst. Trekking f 1000: 575 12362 17142 f f 400: 1681 3219 15543 100: 190 199 1308 327 4871 8873 12425 15501 19404 20278 f 70: 342 1539 6926 7272 19210 J Nieten: 1536 1562 1563 1591 1602 1623 1640 220: 6883 6943 6958 698U 7189 7207 7240 1554< 19184 19206 19209 1922' Bovenstaande trekking heeft zoover het de prijzen beneden f I alleen betrekking op de n dia in Zeeland zijn geplaatst.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2