lenen sendaal, Goes, SIHOIICK, fines. No. 60. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 22 Mei 1915. lilt en Modes. (antelkragen, ité's. iffecfen. IJK. latische pijnen. I e pijnen vertoonen zich het B-ndering van het weer. Zij |zaakt door het urinezuur, van niet behoorlijke wer- ieren, in het lichaam ach- h kon kristalliseeren in de vrichten. Verschietende pij- nu eens iiier, dan weer oelen, treden op. Wanneer len zich eenmaal .vastgesteld lichaam door zijn natuur- zelden in staat om haar te l indien aan de nieren geen et Burgermeisje, BINNENLAND. feuilleton. BUITENLAND. ye best winkel |nd, die I bekend erbeem, en voor af, tot |t hebt allemaal enschen. n jr. narkturen zitting In hel iBank- en Effectenzaken «rbenoodigdheden. itgebreide sorteering. I wordt, hoopt het urinezuur [meer op. De pijnen worden e patiënt kan zich ten slotte wegen, de gewrichten wor- terwijl de handen knobbels n en misvormd worden. De ;h tot een chronische kwaal .rom van belang om bij '1 |de eerste pijn in de léndenen Foster's Rugpijn Nieren Pil- ren. Door hun versterkenden Ie nieren bewerken zij, dat i hun werk naar behooren /n voortdurend en geregeld r uit het lichaam afvoeren. verkrijgt). bij de h.h. de .0.; te Middelburg bij dhr. as, Vlasmarkt K 157. Toe- chiedt franco na ontvangst ssel ti f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Fositer's Rugpijn .Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. 4 Gevraagd: |ig in den winkel, liefst niet 18 jaar. ed. J. G. HEIJKAM-Massee, Goes. Rede van Baron Van Wijnbergen. De heer mr. A. Baron van Wijnbergen sprak de vergadering van den Algemee- nen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland ongeveer als volgt toe: Waren de omstandigheden normaal, wij zouden thans een terugblik werpen op' de afgeloopen regeeringsperiode. Som migen die zich regeeringspartij noemen doen dit wel; wij echter doen dit niet. Toch is het gewenscht niet over poli tiek te zwijgen. Was dat noodig dan was daarmee de politiek veroordeeld. Een bespreking is dus wel gewenscht. Wij hebben, zegt spr., het niet noodig gehad om bij het uitbreken van den oor log een verklaring af te leggen omtrent onze nationale gezindheid. Onze daden zijn steeds zoo geweest, dat men onze gedachten en meeningen ook in een crisistijd niet behoefde te vragen of te hooren. Spr. zegt, dat het dezer dagen nog gebleken is, dat men heel goed weet hoe wij denken. Een pas opgericht tijdschrift ter bevordering der nationale gedachte schreef in zijn tweede nummer, dat het zich richt tot hen, die steeds neutrale en anti-nationale bladen lezen. Welnu, dat is een compliment voor onze Roomsclie pers en onze staatspartij. (Applaus.) Bij het uitbreken van den oorlog vond rechts een linksche regeering. Maar aan stonds hebben wij getoond als altijd te zijn een loyale oppositie. Er werd echter meer gevraagd en wel een vertrouwen, een volledig vertrouwen in de regeering. Waar dit vertrouwen gevraagd werd in 's lands belang, is dat vertrouwen vol ledig door de rechterpartijen gegeven. Of de regeering dat vertrouwen lieeft gewaardeerd worde thans niet besproken. Deze positie van vertrouwen stellen bracht voor de Katholieke Staatspartij groote lasten. Voor een oppositiepartij toch was het een gouden tijd om bij het ingrijpen van de Regeering in allerlei economische verhoudingen met allerlei grieven en griefjes te komen en klasse- belangen naar voren te brengen. In dezen toestand ligt zeker een groote verleiding voor oppositiepartijen, zooals de rechtsche partijen zijn. Maar slechts het vasthouden aan beginselen, kan aan die verleiding doen weerstand bieden en het Kabinet zal moeten erkennen in een buitengewoon gelukkige omstandigheid te verkeeren, een oppositie als de rechtsche tegenover zich te vinden en de rechtsche partijen zullen haar steun aan de Regeering blij ven geven wanneer en zoolang de Re geering blijft handelen in het nationaal belang. De Regeering heeft den reeds gegeven steun der rechterzijde niet kunnen missen. Wij waren overtuigd, dat de voorstellen van de Regeering in het belang van onze nationale omstandigheden waren en heb ben toen niet gevraagd, of die voorstel len misschien niet voor verbetering vat baar waren geweest. De verdedigings maatregelen van het land, vaak door vorige rechtsche Kabinetten voorbereid, werden goedgekeurd en de talrijke maat regelen op economisch terrein, ten doel hebbend bescherming van het algemeen belang, dikwijls tegenover het particulier belang, werden door ons ondersteund. Merkwaardig was, dat vele van de thans ingevoerde voorschriften niets anders bleken dan oude bepalingen, waarmee men reeds lang meende te hebben afgerekend. Ook zagen wij vele zoogenaamde economische dogma's tui melen in de crisis, omdat het geen dog ma's waren. Spreker brengt verder hulde aan dit Kabinet voor wat het in de buitengewone omstandigheden heeft gedaan. Met die hulde verduisteren wij den roem niet van vroegere rechtsche Kabinetten. Er zijn naïeve menschen ook onder ons, die meenen dat het maar goed is, dat wij thans een linksch Kabinet hebben. Spreker zegt, dat het nog een open vraag is, of de linkerzijde bij een anderen uitslag van de verkiezingen in 1913 ook een loyale oppositie zou zijn geweest. Maar bovendien, dit Kabinet zag zich bij den aanvang van zijn optreden zonder aandrang onzerzijds genoodzaakt van Minister van Financiën te wisselen. Ver der vraagt spr. of oud-Minister Colijn zulk een slecht figuur zou hebben ge maakt, wanneer hij als Minister van Oorlog in staat was geweest thans zijn Militiewet uit te voeren en zou hij tevens niet een uitnemenden kijk gehad hebben op andere zaken en bijv. bij de regeling der landbouwverloven geen nut hebben kunnen trekken uit zijn rijke ervaring? Zou het voorts, vraagt spr., niet be lachelijk zijn een vergelijking te trekken tusschen den oud-minister Talma en den tegenwoordigen titularis Neen wij behoeven waarlijk niet be vreesd te zijn hulde te brengen aan dit kabinet. Wij brengen het die gaarne en steunen het enkel uit plicht. Waar zoo de zaken staan, verwachten wij dan ook van de regeering, dat zij het landsbelang zal blijven behartigen en geen grootere lasten op onze schouders leggen dan noodig zijn Wij zullen de regeering niet lastig vallen met meetings en honger- demonstraties, maar wij verwachten dan ook, dat de regeering haar aandacht wijdt aan de wenschen, die langs ordelijken weg door middel onzer organisaties tot haar komen en niet slechts belangen op stoffelijk terrein, maar ook op geeste lijk gebied. Hoe gelukkig is het dat wij thans onze militaire vereenigingen hebben. Laat de regeering de volle aandacht wijden aan wat deze vereenigingen vragen. Ten slotte, hoe gelukkig is gebleken het bestaan eener Katholieke staatspartij. Hoezeer heeft die partij meegewerkt aan het behoud onzer nationale zelfstandig heid. A Maar laten de Roomsclie Kiesvereeni gingen dan ook het bestaan en den bloei van die partij waardeeren en deze daad werkelijk steunen. Spr. vreest geen teleur stelling bij het volk, dat onze staatspartij niet met meer gerucht en rumoer in dezen tijd is opgetreden. Wij hebben een mooi verleden, de sociale vragen zijn door het vorig rechtsche kabinet onder de oogen gezien en thans profiteert het volk van de toen tot stand gebrachte wetten. En hebben wij thans nog niet met het voorstel Aalberse getoond oog te hebben voor sociale nooden en daarvoor beter te werken dan door agitatiemiddelen? (Applaus.) Spr. besluit met er op te wijzen, dat wij in onze beginselen de kracht zullen blijven putten om mee te werken aan het behoud onzer nationale zelfstandig heid, zulks tot meerdere eer van God en als bewijs van aanhankelijkheid aan onze geëerbiedigde Koningin. (Luid ap plaus.) N.B. Bovenslaande is ontleend aan „De Maasbode". Het tijdelijk gezantschap bij den Paus. Ter toelichting van de suppletoire be grooting voor het bekostigen van een tijdelijken gezant bij den H. Stoel deelde de minister van buitenlaudsche zaken het volgende aan de Kamer mede: In de laatste maanden zijn herhaalde lijk berichten vernomen over de gezind heid van den Pauselijken stoel om, wan neer eemjiaal het oogenblik zoude zijn gekomen, Rat de thans oorlogvoerende partijen den wensch naar beëindiging van den strijd zouden doen blijken, de totstandkoming van den vrede te be vorderen. Overtuigd van het groote gewicht van zoodanige gezindheid en zich bewust van f) De lakei naderde en vroeg de bevelen van mevrouw de markiezin. De negen luisterde scherp toe. „Naar het hotel!" beval zij. Het tweede gordijntje viel neder. De vurige paarden trokken aan en de koets vloog pijlsnel voort. „Naar 'het hotel!" dacht de bedelaar, in nadenken Verzonken staan blijvende; welk hotel? Het hare, ongetwijfeld. Waar is het? Ik moet het uitvinden, want ik wil haar wederzienZij! gelijkt op- haar! het zijn dezelfde trekken, met haren van een andere kleur. En daarbij, zij is eend Creoolsche, dewijl zij nooit aan zwarten geeft. Als zijl het eens ware!" Terwijl hij langzaam den weg naar zijn nachtverblijf insloeg, zag liijj een wit voor werp. onder het balkon liggen, vlak voor die deur zelve van het gemeubileerd hotel waar Carral en Navier woonden. Hij bukte zich en raapte het voorwerp op. Het Was een geborduurde met kant om zette batisten zakdoek, een zakdoek zoo fijn, dat men hem gemakkelijk in eet! ledige noot had kunnen verbergen. De bedelaar vouwde hem open en trad onder de lantaarn pm te zien hoe hij geteé- kend Was. „Het is haar zakdoek!" prevelde hij, naar het naamcijfer zoekende.. „Komaan, Iaat eens, zien: Juist: F. A.! Mijn God, mijn Godzoovele- omstandigheden kunnen niet toevalligpamenloopenZij is het! 0-1 er zijh sedert meier dan twintig' jaren verloopen; maar ik herinner het mij als den dag van gisteren. Ik zal haar weder- vinden". Hij stapte vlug 'die) straat Saint-Germain- des-Prés af, |en bleef, na nog' een paar straten doorgegaan te zijl, staan vooi; jfen ingang van leen vervallen huis op den hoek van een nauw straatje. Op do vijfde verdieping van dat huis was ei onder het dak een kaal, smal en laag zol derkamertje, waarvan' dö schuine zoldte- 'ring, uit eenige vermolmde, met planken beschoten balken bestaande, onmiddellijk de leien van het dak droeg. Het was de woning van den bedelaar. Het ameublement bestond uit een stroo ljegter en; een kleinen koffer; maar naast het dakvenster was een soort van tropee zichtbaar, welke met het' armoedige voor keuren van het vertrekje een scherp© tegenstelling vormde. Zij bestond uit tweq gouden kapiteinsepauletten, waarboven leen steek met leen driekleurige cocarde hing, gelijk de officieren der infanterie de belangstelling in den lande ter zake gekoesterd, heeft de regeering het lid der Tweede Kamer dr. Nolens, die door zijn bijzondere betrekkingen met het Vaticaan daartoe bij uitnemendheid was aangewezen, aangezocht, zich door een verblijf te Rome op de hoogte te stellen van de juiste beteekenis uer bedoelde berichten en daardoor te doen blijken van de sympathie, die zoodanig streven van den Pauselijken Stoel bij de Neder- landsche regeering zoude ontmoeten en van haren wenscht tot eventueele sa menwerking Naar aanleiding van dit laatste heeft de kardinaal-staatssecretaris van buiten- landsche zaken zich schriftelijk tot den minister gewend, te kennen gevende, dat de gevoelens der Nederlandsche re geering volle waardeering vinden bij den Pauseïïjken Stoel, onder bijvoeging, dat het hoogst nuttig zoude zijn, dat een vertegenwoordiger van Nederland bij het Vaticaan zich te Rome bevond, ten einde, wanneer het oogenblik daartoe gekomen zoude zijn, in de gewenschte richting te kunnen samenwerken. Deze zienswijze acht de minister juist. De rol, waartoe Nederland, in liet bij zonder sedert een twintigtal jaren, is geroepen geweest, brengt mede, dat niets wat op het gebied van internationale verstandhouding wordt overdacht, der regeering onverschillig mag zijn: het is aldus voor haar reeds nu van belang, in geregelde voeling te zijn met een mid delpunt, van waar later, bij de beëin diging van den strijd, gewichtige invloed kan uitgaan. In dien gedachtengang is de minister tot de overtuiging gekomen dat liet wen- schelijk is, in dit tijdsgewricht een ver tegenwoordiger bij het Vaticaan te be zitten. In verband met het beoogde doel zal de zending een tijdelijk en bijzonder karakter dragen. Het voorstel-Tydeman, om het afdoe- lingsonderzoek in zake de voorgestelde verhooging van Hoofdstuk III Buiten- landsche Zaken (tijdelijk gezantschap bij den Paus) aan te houden tot na Pink steren is door de Tweede Kamer ver worpen met 37 tegen 32 stemmen. Met het afdeelingsonderzoek is Don derdag aangevangen. De Ilaagsclie correspondent van het „Hand." verneemt dat indien het inge diende wetsontwerp door de Kamers wordt aangenomen, de regeering den heer jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, afgevaardigde voor Nijmegen, aan de Koningin zal voordragen ter benoeming tot tijdelijk gezant bij den Paus. Nader meldt men Het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer over de suppletoire Buitenland- sehe Zaken begrooting (tijdelijk gezant schap bij den Paus) was Donderdagmid dag 5 uur beëindigd. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de suppletoire Buitenlanasche Zakenbe- grooting (tijdelijk gezantschap bij den Paus) de lieeren Arts, De Beaufort, Fock, Knobel en Patijn. De groote kerkeraad der Evangelisch- Lutersche Gemeente te Rotterdam heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij haar instemming uitdrukt met het plan der Regeering om in het belang van den vrede een tijdelijke missie af te vaardigen naar het Vatikaan. Opheffing uitvoerverbod. Het verbod van uitvoer van voederbie ten, mangelwortelen en knolrapen is tijde lijk opgeheven. Voorstellen grondwethserziening. Naar het „Vaderland" met zekerheid verneemt hebben de voorstellen tot Grond wetsherziening het departement van Bin- nenlandsclie Zaken verlaten. onder de republiek droegen. Daaronder prijkte een degen met parelmoeren greep tusscbenit- wee kostbare pistolen. 'Zijne woning binnentredende ging de bedelaar i'egelrecbt naar den koffer, waar van hij het zware -slot opende. De koffer bevatte een tamelijk aanzienlijke som in verschillende muntspeciën en ©en porte feuille, op welker stalen, plaatje een naam gegraveerd was. De neger voegde bij! zijn (spaarpenningen den pogst van dien dag, welke zeer goed was en opende daarna met zenuwachtige haast de portefeuille. „Het is [wel1 zoo-I" prevelde (hij, na eeniglel papieren ingezien te-hebben; „F. A.l het ziijn die beide beginletters'. Zijlne gemoedsbeweging was zoo groot, dat zijine beenen onder het géwicht van zijn lichaam hogen. Hij liet zich op het stroolegter nedervallen. I „Zou ik na gjeduldig en zonder op houden gedurende twintig jaar te hebben gezocht, eindelijk gevonden hebben...", prevelde hij1. „Helaas'! ik heb reeds zoo memg'niaal' geloofd op: het punt te zijh van te slagten! Indien ik mijl nogmaals eens vergist-a!" Zijh hoofd zonk op zijne horst; hij zat ©en oogenblik roerloos en als be zwijkende onder bet gewicht van eenei treurig© gedachte; maar Weldra richtte zijne hooge gestalte zich moedig op en De oulste Landweerlichting. Men deelt ons van bevoegde zijde het volgende mede: Volgens een in sommige bladen opge nomen bericht, mogen de met tijdelijk vertrokken landweermannen van deoudste lichting zich niet naar het buitenland begeven en ook geen verbintenis sluiten voor de buitenlandsche zeevaart of de zeevisscherij buitenslands. Het verdient de aandacht, dat hierin niets vreemds gelegen is, omdat het zelfs ingevolge het bepaalde in art. 90 van de Militiewet en art. 27 van de Landweerwet aan de dienstplichtigen, die groot verlof hebben en in gewone tijden niet vrij staat om zich langer dan een zekeren termijn buitenslands op te houden of zich voor de zeevaart op de zeevis scherij te laten aanmonsteren, indien zij niet een bijzondere vergunning hebben verkregen. Het is dus alleszins verklaarbaar, dat het verleend verlof geen recht geeft om b.v. de zeevaart of de'zeevisscherij te gaan uitoefenen, doch hierin ligt niet opgesloten, dat zij, die toestemming daar voor aan den Minister van Oorlog vra gen, geen kans op inwilliging van hun verzoek zouden hebben. Wie zulk een toestemming wenscht, zal dus wel doen, daartoe een verzoekschrift aan den Mi nister te richten. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelinjg' van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn ov-er de afgeloopen week in Nederland uitge sproken 24 faillissementen, tegen 30 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Over de maanden t/m. April van dit jaar 443, tegenover 612 in, dezelfde maan den van het vorige jaar. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Gelijk wij reeds elders in dit nummer meldden, heeft de Tweede Kamer het voorstel Tydeman om het afdeelings on derzoek over het wetsontwerp suppletoire begrooting Buitenl. Zaken ten behoeve van een tijdelijk gezantschap bij het Vati caan tot na Pinksteren uit te stellen, verworpen met 37 tegen 32 stemmen. Tegen uitstel stemden de rechterzijde alle vrijzinnig-democraten en vijf Unie liberalen vóór stemden alle vrij libera len alle sociaal-democraten en 13 Unie liberalen. Daarop werd voortgezet de beraad slaging over het wetsontwerp tot wijzi ging van de Veiligheidswet. Het ontwerp bedoelt uitbreiding der bepalingen van genoemde wet ook tot beroepsziekten, van vergiftiging en be smetting. De bestaande veiligheidswet is hoofd zakelijk toepasselijk, gelijk men weef, op fabrieken en werkplaatsen waar een krachtwerktuig of oven wordt gebezigd of tien of meer personen plegen te ver blijven. Kleine bedrijven vallen er dus buiten. Dhr. A1 b e r d a had bij amendement voorgesteld, ook de kleinere bedrijven, waarin twee of meer personen plegen te arbeiden. Later werd dit gewijzigd tot vijf of meer personen. De Minister bestreedt dit amendement doch liet de beslissing aan de Kamer over. Het werd met 18 tegen 17 stemmen aangenomen. Dhr. Albarda had nog bij amendement voorgesteld, ook het bedrijf van landbouw, tuinbouw, hoschbouw of veehouderij on der de werking der Veiligheidswet te brengen. De Minister bestreed dit amendement. Het onderzoek in deze destijds door Mi nister Talma begonnen moet worden voortgezet. Thans zou hij aanneming van het amend, principieel verkeerd achten. zijine oogten schitterden van hoop-. „Neen, neen!" sprak hij', „ditmaal be drieg ik mijl niet! .God is goed. Alles zegt mij dat zij het is en. mijn taak is haast volbracht." Hij stond op. Zijn 'zwart gelaat, waarvan de scherp geteekendei trekken zedel'ijkU kracht en goedheid ademden, namen een uitdrukking van plechtige droefheid aan, terwijl' li ij eerbiedig voor de tropee boog en de gouden epauletten aan zijné lippen d in k te In zijine herinneringen verslonden; bleef 'hjji eene geruime poos in die houding staan; dan ontsnapten twee tranen aan zijne oogen en vloeiden langzaam langs het ebbenhout zijner wangen. „Meester van mijl!" lispelde hij met een bewogen stem, onwillekeurig de lang ver geten spreekmanier der negers weder aan nemende, „góede meester van mij!" Deze woorden schenen in hem een nieuw leven op te wekken met een soort van verrukking kuste hij de epauletten.) „Gij: zijt daarboven bij God! gij- ziet mij!" riep hijl op hartstochtelijken toon uit, „gij bidt voor het kind, dat geen vader meer heeft Zie op mij neder, meester, en ver heug ii. Uw dienaar heeft veel tijld noodig gehad om u te gehoorzamen, want hiji is zwak) en Ibezat niets, dat hem in d© vervulling zijper taak ko|n leiden, maai den Hemel zij dank, ziehier oen aanwij- Het amend, wordt verworpen met 45 tegen 13 stemmen. Het wetsontwerp werd z.h.st. aange nomen. Met den voorzitter waren 77 leden present. Ruiterstandbeeld voor den Stadhouder Willem III. Naar de bladen vermelden zijn de beeld houwers Dupuis en v. Wijk uitgenoodigd ieder een beeld te ontwerpen waarbij zooveel mogelijk rekening wordt gehou den, met eenige wenschen van het hoofd comité. Regeeringsmeel. Tot dusver heeft in de verschillende provinciën het volgende aantal gemeenten zich bereid verklaard tarwemeel van de regeering te betrekken tot bereiding van regeeringsbrood ii 12 cent per K.G.: in Zuid-Holland 60, in Noord-Holland 30, in Zeeland 25, in Overijssel 9, iu Groningen 1 (de gemeente Groningen), in Gelder land 14, in Limburg 2 (Maastricht en Roermond), in Noord-Brabant 9, in Utrecht 8, in Friesland 7, in Drente 1 (de ge meente Meppel). De prijzen, waarvoor de gemeenten het tarwemeel van de regeering zullen betrek ken, varieeren tusschen f7 (in Vlaardin- gen) en f 13.50 (in Roermond), per 100 KG. De gemiddelde prijs bedraagt f9 per 100 K.G. VËBKEHI«DG STATES. President Wilson heeft de Atlantische vloot op de Hudsonrivier in oogen- schouw genomen. Aan het noenmaal, waar 500 voorname burgers aanzaten, heeft de president volgens een Reutertelegram uit New- York gezegdde vloot der Vereenigde Staten beantwoordt aan onze idealen. Het is het groote beginsel van Amerika dat het niet naar uitbreiding van grond gebied streeft. Wij bevorderen de belan gen der menscliheid. ITALIË. Het Parlement en de Oorlog. Donderdag kwam de Italiaansche Ka mer van afgevaardigden te Rome bijeen. Minister Salandra hield een rede, waarin hij zeide dat Italië besloten heeft zijn goed recht met kracht van wapenen te verdedigen en deelde nog mede dat Italië het verbond met Oostenrijk den 4en Mei heeft opgezegd. De Kamer nam met 407 tegen 74 stemmen een wetsontwerp aan, waarbij in geval van oorlog volmacht aan de regeering wordt geschonken. ENGELAK» Een coalitieministerie uit de verschillende partijen zal het liberale ministerie vervangen, om den oorlog met nog meer kracht en volharding te kunnen voeren. Asquith deelde Woensdag in het Lager huis mede: le. dat de ministersverandering geen invloed zal hebben op de functie van eersten minister en minister van Buiten landsche Zaken, die door dezelfde per sonen waargenomen zullen blijven. (Toe juichingen.) 2e. dat er absoluut geen wijziging te verwachten is in de richting van de lands- politiek, met betrekking tot het voort zetten van den oorlog met alle mogelijke energie en door middel van alle beschik bare hulpbronnen. (Luide toejuichingen). 3e. dat iedere hervorming in het ka binet uitsluitend ten behoeve van den oorlog is en niet opgevat moet worden als het opgeven van haar politieke ide alen door eenige partij. tóng, «ai (uw laatste wil gaat eindelijk vervuld worden". L III. Het (hotel do Rumbrye was een fraai giebouw, dat tusschen voorplein en tuin lag en waarvan de koetspoort op de rue des Grenelles uitkwam. De geslachtwapens, tijdens liet republi- keinsche tijdvak afgekapt, waren niet her steld geworden, maar men zag nog aam het groote balkon van gesmeed ijker den draak van Rumbrye en den maarschalk- staf van Frankrijk. i Achter den blinden muiur, waarin: slechts cte hooge koetspoort was aangebracht, lag het hotel in gothischen stijl met prachtig© versieringen gebouwd en met den gevel1 van een paleis'. Om den hoofdingang te bereiken, moest tnen een hoog, breed bordes beklimmen, waarvan de marmeren treden eten g'eheelen tuin' van de prachtigste bloemen in vazen van Normandiseh aardewerk droegen. Dien avond was het feest in het hotel. De vestibule was schitterend verlicht. De bedienden in groote liverei vlogen, zon der het minste gerucht te veroorzaken, gelijk het knechts van goeden huize be taamt, dé .met kostbare loopers belegde! treden der staatsietrap pp en at. (Wordt y'jsrvol^d.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5