KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. 408e Sfaalslote SPORT. Burgerlijke Sta Marktberichte ADVERTCN gende voorstel in, door hem ontworpen en gesteund door de hoeren Hollmann, Kakebeeke, Risch, Bonner en Von Schmidt au£ Altenstadt: „Ondergeteekenden stellen voor aan alle gemeente-ambtenaren en arbeiders der ge'- meentereiniging, die gehuwd zijn en een of meer minderjarige kinderen ten hun nen laste hebben, wier inkomen in den dienst der gemeente Goes tenminste f300 'sjaars en, inbegrepen de emolumenten, ten hoogste f 728 gulden 's jaars bedraagt, tot wederopzeggings toe een toeslag te verleenen van f 1 per week, ingaande op 1 April 1915." In zijn toelichting zeide de heer Dek ker zijn voorstel te hebben gebaseerd op de gegevens hem verstrekt door den gemeente-secretaris, den heer Hajenius, voor wiens bereidwilligheid in deze bij aller hulde bracht en dal 18 personen daarvan zouden profileeren. Bedenkingen, geopperd door den heer Van Dissel, of de salarisverhooging nog reden van bestaan had nu de regeering goedkoope levensmiddelen ter beschikking stelt, en of die verhooging niet het idee van een aalmoes had, werden door den heer Dekker weerlegd. Wethouder Fran sen van de Putte was huiverig om zoo maar direct te besluiten alvorens te heb ben onderzocht, of de berekeningen van den heer Dekker op een rechtvaardige basis steunden. De heer Dekker wist door het ver strekken eener gedetailleerde opgave van degenen die voor verhooging in aanmer king kwamen de aarzeling van den wet houder te overwinnen. Na cenige opmer kingen van den heer v. d. Bout of de toeslag der werklieden aan de gasfabriek, door de gemeente of door de fabriek zou moeten worden betaald, waarbij tot het eerste besloten werd, werd het voorstel Dekker c. s. zonder stemming aangenomen. Daarop deelde de voorzitter het vol gende mede: "Daar bet afgraven van het gedeelte dijkje aan den Polderschen weg niet blijkt te voldoen aan de behoefte tot werkverschaffing willen 11. en W„ de gelijkmaking van een deel van het haventerrein ter hand doen nemen waar voor werkloozen van allerlei slag kunnen gebruikt worden. Ter bestrijding der kosten stellen B. en W. voor een leening aan te gaan van f3000 tegen 5x/2 pCt. a pari met een jaarlijksche aflossing van f 500, aanvan gende 1916. Tevens stelten B. en W. voor het liggeld van de suikerbieten aan de haven van 10 ct. op 15 ct. per M2. te brengen, hetgeen de raad goedkeurt en waarbij eenige leden aandringen op het doen dempen van het Vestje achter do perceelen van Geb'r. Duvekot. Na heropening van de besloten vergade ring deelde de voorzitter mede, dat waar B. en W. gemeend hadden de regeling der jaarwedden van onderwijzers, die on der de wapenen zijn, zoo te moeten ont werpen, dat op de wedden dier onder wijzers 50 pet. zou worden gekort van hetgeen zij als tractement in militairen dienst ontvangen, de raad dit percentage heeft gebracht op 75, Verder deelde de voorzitter de vaststel ling mede van het premitief kohier van den hoofdelijken omslag over 1915. Bij do rondvraag vroeg de heer Von Schmidt auf Altenstadt inlichtingen om trent de ingezonden stukken in de plaat selijke bladen over het gewicht van het brood. De voorzitter antwoordde, dat het ge meentebestuur deze kwestie onder handen heeft en bezig is met liet verzamelen en bestudeeren van gemeentelijke veror deringen uit andere plaatsen, om te ge legener tijd aan den Baad zijn bevin dingen hierover te kunnen mededeelen. Daarna sluiting. Goes. De heer J. P. Wessels alhier is met ingang van 1 Juni a. s. benoemd tot teekenaar van het kadaster. De Burgemeester maakt bekend, dat de keuringsraad voor de ingeschreve nen voor de militie, lichting 1916, zitting zal houden ten stadhuize alhier op: Dinsdag 8 Juni 1915, 9.31 uur voor- middags voor de keuringsplichtigen, voor komende in het alpliabetisch register on der de nos. 1 tot en met 30; 1 uur na middags voor de keuringsplichtigen, voor komende in genoemd register onder do nos. 31 tot en met 60. Woensdag 9 Juni 1915, te 9.30 uur voormiddags voor de overigen, en Zater dag 19 Juni 1915, te 9.30 uur voormid dags voor afdoening van uitgestelde zaken. De vrachtrijder Willem Kareis©, van hier, had op 't Endewege het onge luk hij het hoornen vervoer een boom op zijn been te krijgen, waardoor dit been gebroken, of althans zoo ernstig gekneusd werd, dat vervoer per auto niet mocht plaats hebben. Per brancard werd hij af gehaald en naar het gasthuis alhier over gehaald. (Z.) Een knecht van den landbouwer Zuidweg, van Wolfaartsdijk, die met een paard ter keuring naar de Beesten markt was geweest, wilde op den 's Heer Hendrikskinderendijk op zijn paard sprin gen, toen het dier zich omkeerde en hem een slag toebracht, zoodat zijn ©ene been gekneusd werd. De vrouw van den landbouwer Verburg, in wiens woning de man werd binnengeleid, legde het eerste verband. De man is per rijtuig naar zijn woning gebracht, waar hem spoedig heel kundige hulp door dr. Wessel verleend werd. (Z.) Middelburg. De heer C. Yerhage, lid van den gemeenteraad, zitting hebbend voor het derde district en behoorende tot de antirevolutionaire partij, heeft medege deeld dat hij zich om gezondheidsrede nen niet weder herkiesbaar stelt. Die heer Verhage werd voor het eerst gekozten in 1897 en had sinds dien dus 18 jaar lang onafgebroken zitting. 1 De heer rnr. L. van Andel, oveneens behoorende tot de antirevolutionaire partij en afgevaardigde van het derde district heeft zich bereid verklaard cene even- tueele candidaluur te aanvaarden. De antirevolutionaire kiesvereeniging heeft aan de kiesveroenigingen der link- sche partijen het voorstel gedaan, om bij de a.s. verkiezingen het bestand te be stendigen en alzoo zonder strijd de ver kiezingen te doen plaats hebben. Behalve de bovengenoemde personen zijn aan do beurt van aftreding, mr. J. Adriaanse en mr. G. J. Sprenger en in het tweede district de heeren C. Boude- wijnse en jhr. A. A. van Teijlingen, al ten vrijzinnig, die allen een herbenoeming zulten aanvaarden. - Per gewone trein van 9.20 vertrokken hedenmorgen de laatste gratis vervoerde vluchtelingen in een afzonderlijke wagon. Er gingen er 40 naar Uden en 20 naar België. Als geleiders gingen mede Me vrouw Adriaanse en de heeren Marinisse en de Maegt. Door de Belgische onderwijzers wer den de kinderen weder op chocolade onthaald en kreeg ieder kind een prent briefkaart. Velen deden de vertrekkende uitge leide. Vlissfngen. Naar de „Vliss. Crt." ver neemt hebben Ged. Staten bezwaar ge maakt tegen het besluit van den ge meenteraad om de jaarwedde van den nieuwen gemeente-secretaris op f 2500 vast te stellen. Daar de regeling van de jaarwedden van de gemeentesecretarissen bij Ged. Staten berust en dus van de beslissing van Ged. Staten niet in liooger beroep kan worden gegaan, blijft de jaarwedde van den gemeentesecretaris dus op f3000 bepaald en zal een nieuwe oproeping van sollicitanten voor deze betrekking plaats hebben. Door de politie is aangehouden een man, als verdacht van verduistering van een gouden heerenliorloge dat door den man beleend was in een bank van lee ning. Het horloge is door de politie in beslag genomen. Door een Belgische vluchtelinge is Woensdagnacht ten politiebureele aan gifte gedaan dat haar geld ontstolen was door een landgenoot. Deze mede aan het bureau gekomen, verklaarde zich niet aan den diefstal te hebben schuldig ge maakt, doch gaf de dame een bedrag gelijk aan liet vermisie terug, teneinde verdere onaangenaamheden te voorko men. (VI. Crt.) Woensdagavond omstreeks 8 uur is een schoorsteenbrand ontstaan in perceel no. 32 Prinsenstraat. De brand is dooi de bewoners zelve gebluscht kunnen worden. Door de politie zijn Woensdagavond een drietal jeugdige knapen naar het bu reau gebracht, die op liet strandterrein baldadigheid aan daar geplaatste strand stoelen hadden gepleegd. (VI, Crt.) Zierikzee. De St. Ct. no, 116 bevat in bijv. 468 de statuten der broodbakkers- vereeniging „Vooruitgang zij onsstreven", alhier. Haar doel is het bevorderen van de kennis van liet bakkersvak en het welzijn der leden. Borssele. Op de Woensdagmiddag ge houden vergadering van Ingelanden van den polder Borssele waren van de 39 leden 29 aanwezig. De rekening over het jaar 1914/15 bedroeg aan ontvangsten f37371.77 en aan uitgaven f 35088.81 Vs, batig saldo van f'2282.96',De begroo ting over het loopende jaar 1915/16 werd geraamd op f36830.90. Nog werd beslo ten, dat de dijk vanaf de Weelweg naar den van Citterspolder in onderhoud zal genomen worden door den polder. (Z.) Kruiningen. Dinsdag werd alhier de jaarvergadering gehouden van de Boeren leenbank. Het bleek, dat het ledental op geklommen is tot 112. De bank bevindt zich in heel jgunstigan toestand getuigo het meer en meer gebruik maken van voor schotten door de leden en het toenemen van het aantal spaarders bïji da bank. De rekening van den kassier werd goed gekeurd met een bedrag aan ontvangst en uitgaaf van f166577.26, de balans met een bedrag van f 101794.571/2 en passief en actief met een saldowinst van f 320.491/2. Tot bestuurslid werd gekozen de he©r M. Kol© Jz. en tot leden van den raad van toezicht de ilï,eeren S. A. de Visser en A. v. Hootegem. (M. Ct.) Wissenkerke. In de vergadering van in- gielanden van den calamiteuzen polder „Aima Friso" werden benoemd tot leden van den (lijlkraaid der waterkeering van 'dien polder dei heeren H. K. Deendertse en C. Ddeleman. In gelijke vergadering van den Jacoba- polder werd ter voorziening in de a.s. vacature van dijfcg'raaf als no. 1 op do voordracht geplaatst de aftredende titularis M. Verhuist Pz. als no. 2 en 3 de heeren J. Wisse en C. de Kam Jz. De ingelanden van den Rippolder be noemden tot waarnemend dijkgraaf den heer H. K. Leendertse. (M. Ct.) Tholen. Door enkele vissehers werden deze week nog al eenige zalmen in de botnetten gevangen. Ging deze viscli vori ge jaren altijd naar Paijs, (een vaste opkooper te Moerdijk haalt altijd alle exemplaren op) thans tracht men deze kostelijke visch aan partuculieren van de hand te doen, tegen een prijs van 40 a 60 ct. per stuk, ongeveer 35 ct. per pond. (M. C.) Oud-Vossemeer. Woensdag werd de alge- meene jaarvergadering gehouden van ingelanden van het waterschap waarin de behandeling plaats had van de gewone huishoudelijke zakenbij het opmaken vaneen aanbevelingslijst voor gezworenen vacature ontstaan door het overlijden van den heer Adam van Tilbeurgh werden daarop achtereenvolgens gebracht de heeren C. W. Snijder, Ant. de Rijke en B. van Westen. (M. C.) Sluis. Dezer dagen kreeg een inwoner van Brugge 50 mark boete, omdat hij des nachts door een opgeschoven raam had gekeken, toen een patrouille Duit- schers voorbijging. St. Jansteen. Nabij de grens zijn Don derdag twee droevige looneelen afge speeld. Een persoon welke uit België kwam vluchten en aan het bevel van een officier om halt te houden, niet wilde voldoen, werd door een kogel ernstig aan het been verwond. Een andere jonge man, zekere J. Triest, wilde eveneens aan het bevel der militairen niet voldoen en is daarop door enkele kogels getrof fen. De man overleed na eenige oogen- blikken. De militaire overheid lieeft terstond ter plaatse een onderzoek ingesteld. Watervliet. Deze week kwamen drie dames uit Steenbergen met een paspoort, dat geldig was voor drie dagen naar Nederland. Door verschillende omstan digheden leverden zij hun paspoort twee uur te laat in. Zij werden gevangen ge nomen en naar Eecloo vervoerd. Terneuzen. Broodkaart. Alhier zijn thans ongeveer 700 kaarten voor het ont vangen van goedkoop brood aangevraagd. Onder de aanvragers zijn er uit verschil lende klassen der bevolking. Het St.bl. No. 210 bevat het Kon besluit van '29 April houdende beschikking op het beroep, 'ingesteld door Ph. van der Klooster te Wemeldinge tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 30 December 1913, waarbij aan den adres sant vergunning is geweigerd tot het bou wen van een woning op den Nieuwedijk, beoosten het Kanaal door Z,ujd-Beveland. .Met handhaving van het bestreden be sluit is (het daartegen ingesteld beroep ongegrond verklaard. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Mei kwamen uit Zeeland ter kennis van don centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus te Vlissingen; 4 gevallen van rood vonk te Neuzen. 1 geval dier ziekte te Clinge en te Rilland-Balh en 1 geval van diphteritis te IJzendijke. (M. Ct.) Kalender der Week. Van 23 lol 30 Mei 1915. Zondag 23 Mei. Hoogfeest van Pink steren (hl. 827). De gebeden na de stilte H. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (hl 122). Maandag 24 Mei. Tweede Pinksterdag Vespers op hl. 831 en 123. (1)1. 833). Dinsdag 25 Mei. Mis v. <1. dag (hl. 836). Vespers op hl. 836 en 123. Woensdag 26 Mei. Mis v. Quatertemper (hl. 838); gedachtenis v. d. II. Philippus Nerius (bl. 1216) en v. d. H. Eleuthe- i'ius (bl. 1216 en 172). Donderdag 27 Mei. Mis v. d. dag (bl. 842 en 827); gedachtenis v. d. H. Beda Venerabilis (bl. 1217 en 222) en v. d. Id. Joannes (hl. 1218). Vrijdag 28 Mei. Mis v. Quatertemper (bl. 843); gedachtenis v. d. H. Augusti- nus van Kantelberg (bl. 1219). Zaterdag 29 Mei. Mis v. Quatertemper (hl. 846); gedachtenis v. d. II. Maria Magdalena de Pazzis (bl. 1220 en 248). N.B. lederen dag Praefatie v. Pink steren (bl. 98). „Communicantes" en „Hanc igitur" (bl. 98 en 97). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op blz. 71. De aangegeven bladzijden verwijzen naar liet „Volledig Mis- en Vesperboek" Van Desclée. Zondag Hoogfeest v. Pinkste ren. Epistel: Hand II 111. Evangelie: Joan XIV 22—31. Maandag Tweede Pinksterdag. Epistel Hand. X 4248. Evangelie: Joan III 16—21. Vlissingen. Plechtige uitvaart dienst voor de gesneuvelde Belgen Men meldt ons dato 20 Mei. De St. Jacobuskerk was hedenmorgen in rouw gehuld. Aan weerszijden van het priesterkoor was een met rouwfloers om haalde Belgische vlag geplant, terwijl voor de Communiebank een katafalk was geplaatst, gedekt met een Belgische vlag, waarop een krans. Brandende kaarsen omgaven de katafalk en ervoor was de in rouwfloers gehulde Belgische Loodsen- vlag op een standaard geplaatst. Te half elf uur was het Godshuis ge heel gevuld, meerendeels met Belgen. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Weleerwaarden heer Bruijnzeels. gedelegeerde van kar dinaal Mercier te Bergen op Zoom, ge assisteerd door twee Belgische priesters van wie de weleerw. zeer geleerde heer dr. Vullings van Antwerpen, thans te Mid delburg, als diaken fungeerde. De wel eerw. pater Opdenkamp, die de geestelijke belangen der naar bier uitgeweken Bel- gen behartigt, was ceremoniemeester. De lijkrede werd gehouden door dr. Vullings. Wijl zij in hoofdzaak overeen kwam met die welke ZijnEerwaarde on langs te Middelburg bij een dergelijke plechtigheid hield en wij toen uitvoerig daaromtrent berichtten, meenen wij thans met de mededeeling te kunnen volstaan, dat de predikatie een diepen indruk maak te op de aanwezigen. Na de H. Mis dankte de weleerwaarde pater Opdenkamp in een keurige Fran- sche rede den gedelegeerde van kardi naal Mercier voor zijn goedheid deze H. Mis te hebben willen celebreeren, den Belgischen consul-generaal, den heer Gof- fart, den Franschen consul, de besturen der verschillende Belgische vereenigingen voor hunne bereidwilligheid en hunne medewerking om deze uitvaartdienst zoo plechtig mogelijk te doen zijn. Zeer onder den indruk van de grootsche plechtigheid verliet de godvruchtige schare onder de tonen van de Brabanconne door den organist met veel empliase gespeeld, het kerkgebouw. Aardenburg. Den 2en Pinksterdag a. s. zal in de Parochiekerk plechtig gevierd worden de dag, waarop de Zeereerw. Heer Pastoor Th. Wytvliet 40 jaren ge leden de H. Priesterwijding ontving. Onze Lieve Vrouw van Aardenburg. Plechtig wordt dit Octaaf altijd gevierd met Pinksteren. Plechtig Octaaf met vollen aflaat. Z. H. Paus l'ius de Tiende heeft bij Breve van 5 Aug. 1904 ten Eeuwigen dage verleend een vollen aflaat te verdienen in de Parochiale kerk te Aardenburg op den feestdag en gedurende liet Octaaf van Pinksteren. Voorwaarden Bezoek aan de Parochiale kerk, Biecht en H. Communie met gebed ter eere van zijne II. den Paus. Vlissingen. Voor liet examen van derden stuurman voor de groote vaart zijn ge slaagd de heeren P. van der Mark en J. Naerebout, Leerlingen van de De Ruyter- school. Donderdagmorgen is de Belgische school te Zierikzee geopend. (M. Ct) Mej. M. J. von der Möhlen, leerares in de Duitsche taal en letterkunde aan de H. B. S. te Neuzen, staat als no. 1 op de voordracht Aoor gelijke betrekking aan de lioogere burgerschool voor meis jes te Rotterdam. (M Ct.) De rechtb. te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: diefstal: C. 19 jklompenmaker en P. v. N., 23 j., koopman, beiden wonende te Ilansvveert en thans gedetineerd te Middelburg, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; I'. J. P., 23 j., land bouwer te Sas van Gent en H. D., 2 j., arbeider te Westdorpe, ieder 14 d. gev.- straf; diefstal en bedelarij: E. M. V., 15 j„ werkster te Terneuzen, f 7 b. s. 2 w. tuchtsch. en 10.50 b. s. 1 w. tuchtsch. mishandeling: S. Z., 60 j., hvr. v. P. J,, te Sluis 15 b. s. 5 d. h.J. M., 26 j., koopman te Westdorpe, fö b. s. 5 d. h,; A. J. V., 17 j., landbouwersknecht te Stoppeldijk, f3.50 b. s. 1 w. tuchtsch.; beleediging van een ambtenaar; L. J. E., 17 j., koopman te 's Gravenpolder, f7 h. s. 10 d. h.; overtreding plaatselijke be» lasting verordening: J. F. de B., 28 j caféhouder te Vlissingen, fö b. s. 1 d. h.; overtreding boterwet: S. S., 31 j., hvr. V. V. D., te Biggekerke, f10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: M. v. H., 20 j„ schipper zonder vaste woonplaats, beklaagd van verduistering. De arrondissementsrechtbank te Zie rikzee heeft bij uitspraak van Dins dag veroordeeld wegens diefstal: P. K., 32 j., hvr. van H. M., te Zierikziee tot 15 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken werd lo. G. van A., 40 j., en 2o. P. Van A., 39 j., veldarbeider te Scherpenisse, beklaagd geweest van mis handeling. De 'zaak tegen A. P. L., 17 j., veld arbeider te St. Maartensdijk, werd uitge steld tot 11 Juni 1915. (Slot rechtszaken Middelburg in vol gend nummer Red,) Sas van Gent. Dezer dagen loopt het burgemeestersmandaat af van den hear P. Wauters, die ontslag verkreeg. In de Donderdagavond gehouden raads zitting deelden de beide wethouders mede, dat zij niet bereid zijn de functie ad interim van burgemeester waar te nemen, waarop de heer Wauters verklaarde, dat hij als oudste raadslid bereid was zoolang als waarnemend burgemeester op te treden. De Raad besloot nog de regeering t" ver zoeken eeu niet-ingezetene tot burgemees ter te willen benoemen. 21 Mei 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.). Het groote hoofdkwar tier meldt: Ten noorden van Yperen vie len gekleurde Franschen (koloniale troe pen 's nachts onze stellingen oostelijk van het kanaal aan. De gevechten duren nog voort. Een aanval der Engelschen zuidelijk van Neuve Chapelle in de streek van La quinque rue, die laat 's avonds begon, mislukte door ons vuur. Noord oostelijk van Atrecht schoten wij een vij andelijk vliegtuig neer. Een door de Fran schen ondernomen aanval in het bosch van Ailly werd onder zware verliezen voor hen teruggeslagen. Zij lieten eenige gevangenen in onze handen. Aan het Oostelijk front hadden kleine gevechten plaats in de streek van Shawle. Aan de Dubisza kwam onze aanval ten ten oosten van Podubds tot aan Betigola en leverde ons 1500 gevangenen 0|>. Ook ten oosten van Miloszajcie en Zenigola werden de Bussen over de rivier terug gedreven. Verder ten zuiden bleef de strijd op gelijke hoogte. De rest van de ten zuiden van de Njemen verslagen Russi sche strijdkrachten zet de vlucht in de richting van Kowno voort. Op het Zuidoostelijk front is de toe stand der Duitsche troepen onveranderd. Ten westen van Jareslaw maakten wij gevangenen, die niet met geweren maar met eiken knuppels waren gewapend. Sederl 1 Mei zijn door het leger van generaal van Mackenzen en do niet de Öostenrijksch-Hongaarsche legers mede strijdende troepen 104000 gevangenen ge maakt, 72 kanonnen en 243 machinege weren veroverd. Parijs. (Officieel communiqué van he den half vier uur). Ten noorden van Ype ren en ten westen van het Yserkanaal deden de Duitschers in den voornacht van 20 op 21 Mei een aanval op de Eransche loopgraven, kregen er aanvan kelijk vasten voet, doch werden door een tegenaanval er uit verdreven. Wij heb ben terrein gewonnen voorhij de stellin gen, die wij innamen; 120 man maakten wij krijgsgevangenen. Ten noorden van La Bassée deden de Engelschen een aanval. Ten noorden van Notre Dame de Lorette en o|) het geheele front Souche Neuvil- le Sint Vaast hadden 111 den nacht van 20 op 21 Mei artilleriegevechten plaats. Berlijn. (Part.). De bladen melden dal. Rusland twaalf 15 cM. kanonnen van Japan ontving, welke naar het front ge zonden worden. Bovendien zouden tivee oorlogsschepen per spoor over Syberië naar Rusland gezonden zijn, welke waar schijnlijk de operaties in de Zwarte Zes Zullen moeten leiden. Het garnizoen van Wladiwostock, ongeveer 100.000 man sterk en behoorende tot de beste Russi sche troepen, is naar het front gezonden. Londen. (V. I).). De „Sunstar" van Brixham zette te Brixham den kapi tein Condert aan wal als eenige oier- tevende van de 13 kop sterke beman ning van de Fransche barkas „SI. Juste Aragon", welke tengevolge van een ont ploffing bij Dartmouth was gezonken. Men gelooft, dat de ontploffing door een Duitschen onderzeeër was teweeggebracht. Reuzel. (Part.). Dat de grens gesloten wordt, schijnt niets anders dan een mili taire Duitsche krachtoefening te zijn. Ik heb gisteren met een Duitschen onder officier gesjiroken, die mij verklaarde, dat deze sluiting op alle punten zal worden herhaald, doch slechts een paar dagen zal duren. Tegen de brieven en courantensmokkelarij moeten de militai ren met gestrengheid optreden. Hel ge tal overtredingen was echter iu den laatsten tijd betrekkelijk gering. Luyksgesfel. (Part.). Hedennacht is het eerste slachtoffer van het verscherpte grenstoezicht gevallen. De Belg, v. d. L. is nabij de Postelscho abdij, in de heide door twee Duitsche cavaleristen aangehouden en toen hij trachtte le vluchten, doodgeschoten. Nekkramp. In het iiiterneerings-. kamp te Harderwijk is oen geval van nekkramp geconstateerd. Het kamp is ge heel geïsoleerd. De verloven van de Hol- landsche militairen, die niet tot do be wakingstroepen behooren, zijn nog niet ingetrokken. Toelage ingetrokken. De „Ned.' verneemt, dat Zondagavond bij de entree der Dierentuin-kermis niet minder dan 40 personen zijn genoteerd, die de kermis wilden bezoeken en door het Haagsche Steuncomité worden geholpen. Hun toe lage is terstond geëindigd. Een groote ramp' 111 en? Aan het station te Heer Zondag j.l. 40000 K.G. dynami de mijnen. Door het warm een as van den spoorwagen, oor brand zijn ontstaan, I het tijdig ontdekken daarvan I ramp voorkomen is. I Naar men zegt wordt reeds I lijk onderzoek ingesteld. |l 5e kl., 4e lijst. TrekkJ 1000: 17360 18576 f 400: 7338 8079 9914 200: 5483 8927 14001 100: 5246 5582 7547 20164 70: 6914 f Nieten 6922 7287 1570 1615 6968 6969 7279 7296 311 6949 7251 15518 15528 15547 Bovenstaande trekking hej zoover het de prijzen bened- treft alleen betrekking op die in Zeeland zijn geplaats St-Jansteen. Maandag hai van A. Weemaes de vei'koc van een woonhuis met tuin, b dhr. J. van de Voorde. Kooi heer Paul Meert alhier voor f 3020. Gymnastiek. Het Bestuur van het N Gymnastiekverbond „Gewei heeft den datum van de houden feestviering vaslgest derdag 15 en Vrijdag 16 Jul Van 2021 Mei 1 GOES. Geboren: 20, .Toha hus Maria, Z. >1 Jacobus d Huberta Elisabeth Antonia v Adriaan Jacob, z. ,v. Wille; Noordhoek en Geertruida A Nieuwenhuij'zen. Overleden: A. J. Veerkam van C. P. Quadekker. MIDDELBURG. Ondertrouw hout, jm. 24 j. en J. S. Jans I'. Wevers, jm'. 22 j. en G. jd. 20 j.; J. C. A. van Heij en J. A. de Lange, jd. 22 j.; jm. 28 j. en D. Leeman, jd Getrouwd: G. F. de Grav en W. J. Horket, jd. 23 j. 24 j. en J. Roth, jd. 20 j.E bauer, jm. 28 j. en M. Fran; J. A. van der Weel, jm. 34 Petiet, jd. 29 j.P. de Wijz en S. van den Broek, jd. Knoet, jm. 2,5 j. en M. jd. 23 j. Bevallen: J. Broers©, gel). de Bakker, geb. Abraha OverledenA. Klitlenb'erg van A. M. Oonineiji. Middelburg, 2 Ter graanmarkt van heden w gering. Handel van geen beti kan aannemen dat de voorradel ander opgeruimd zijn. Men bl nieuwe tarwe f 16.50 a f 17.50.1 kelen opgeruimd. O f f i ei eel e noteering™ mar kt meeste Boter f 0.60 a f 0,70, voor f 0.70 per kilo. Eieren f 5.—, voor particulie 100 stuks. Noteering van denma| der land b. ve Boter f 0.60 a f0.70, voor f0.70 per '/2 kilo. Eieren f5.voor particulie 100 stuks. Zierikzee, 20 Boter f0.60af0.70 per f 1.20 a f 1.25, kleine Eierenl eieren fl.375 afO.—per 25 Aanvoer Boter 135 KG. Aa 2600 stuks. AMSTERDAM, '21 Mei Aard De aardappelenprfizen waren Zeeuwse lie blauwe p. m] bonte b r a v 0s Ked Star, Malta's per K.G. f' Aanvoer 4 ladingen. Op Maandag 31 Mei onze geliefde Moeder, B Grootmoeder, Mej. CORNELIA RIJK V hare 8Qen Geboortedag tel Hare dankbare Behuwd- en Klei Ovezand, Mei 1915.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2