ONDERWIJS Rechtszaken. Laatste Berichten. Kunst en Letteren. Landbouw en Veeteelt coöperatie tot een verbruikscoöperatie. Deze coöperatieve vierceniging zal opge richt worden op 19 Mei. l)e Svooa;zitte(rl stelde voor, dat de secretaris, die (de dekencoöperatie behandeld, de oprichtings vergadering te Amsterdam zal bijwonen om daar nadere gegeven inlichtingen in te winnen. De vergadering ging hiermede accoord. Mededeeling werd nog gedaan van enkele successen. Vele verzoeken wer den wederom in handen van 't bestuur gegeven. Zondag 9 Mei kan g.en der le den de vergadering van afdeeling Hl be zoeken ,te Arnhem, wijl anders geen JL Mis gehoord kan worden. De secretaris zou inplaats van de betrokkenen naar Arnhem ..gaan, wijl hij gelegenheid heeft de H. Mis elders te hiooren. Wegens 't late uur werd de vergadering nu door den voorzitter gesloten met dank voor de. be loonde werkwijze. In de heden gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd me- dedeeling gedaan van de kasopname ten' kantore van den gemeente-ontvanger op 29 Maart j.l. Verder van de vereeniging „Hulp in Nood" de mededeeling, dat de subsidie groot ten hoogste f300 aan de, vereeni- ging verstrekt voor het jaar 1914 voor het doel omschreven in art. 35 der Leer plichtwet niet alleen geheel is verbruikt, doch dat de desbetreffende uitgaven dezla met jren bedrag ad f 13.43 hebben over troffen. Laatstgenoemd bedrag is overeen komstig het besluit der algemeene verga dering ten laste der vereeniging genomen en zulks overeenkomstig hare statuten. In 1914 werden 913 paar klompen ver strekt. Voor schoenen noch kleeding wer den eenige uitgaven gevorderd. Overgelegd werden de volgende stukken Verslagen van het Burgerlijk Armbe stuur en het Burger weeshuis; de exploi tatie van de gemeentelijke groente- en fruitveiling; de Zeemans- en visschiers-» beurs, wélke allen in het gemeenteverslag werden opgenomen. De reeds gepubliceerde verslagen van de Zeevaartschool en van de Gezondheids commissie. De rekening van den armenraad, aanwij zend in ontvang en uitgaaf f 65.20, waar onder f50 gemeente-subsidie en f2.42l/2 batig slot. De begrooting van den Armenraad voor 1916, aanwijzend in ontvang en uitgaaf f 100. Een adres van de vereeniging „Hulp in Nood", waarin het bestuur mededeelt, dat de aan de Vereeniging verleende subsidie verstrekt voor het jaar 1915 voor het doel omschreven in art. 35 der leerplicht wet op t April j.l. reeds was uitgegeven en zulks tengevolge van de in dit jaar in vergelijking met. vorige jaren aanmerke lijk veel grooter aantal ingekomen aanvra gen om klompen. Ter voorkoming, dat verdere aanvragen om klompen door de vereenigingen zullen moeten worden afge wezen, verzoekt het bestuur beleefd doch dringend aan den raad de subsidie voor bovengenoemd doel aan de vereeniging verleend voor het jaar 1916, Zijnde f300, thans op een hooger bedrag nader te willen vaststellen. Een verzoek van de heeren If. Chr. Beijerman, eigenaar van de Wasscherij „de Volharding" en M. Laernoes, directeur der N. V. Electrotinfabriek, waarin deze toestemming verzoeken op een aan de gemeente in eigendom behoorond perceel' weiland, gelegen aan den Singel, tusschen het Koopmansvoetpad en het eigendom van eerstgenoemden requestrant, ten kos ten van requestranten, een diepboring te doen naar water, geschikt voor hun bedrijf. Ten slotte een verzoek van den heer mr. F. S. Witteveen om wegens zijne benoeming in den Haag, ontslag als ge meente-secretaris aan hem te verléenen. Aan den heer P. van der Aa werd eer vol ontslag verleend als lid van de com missie van toezicht op het lager onder wijs, en aan mejuffrouw C. J. Chevalier als onderwijzeres aan school C. Aan de orde waren enkele benoemin gen: Ten eerste van een lid der com missie van toezicht op het lager onder wijs, vacature A. Kloeke, waarvoor wer den aanbevolen de heeren H. C. van Grol en C. R. E. van Raalte. Benoemd werd de heer Van Grol. Ten tweede van. een tijdelijk leeraar aan de 'Burgeravondschool en het lijn en vakteekenen, waarvoor de aanbeve ling bestond uit de hoereu G. Wagen voorde te Middelburg en J. P. Klapmeijer te Botterdam. Benoemd werd de heer .Wagenvoorde. i Ten derde van een lid van de com missie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding' van den heer A. van de Putte, met wien werd aanbevolen de heer W. van Bakergem. De heer van de Putte werd herbenoemd. Ten vierde van vier leden der schat tingscommissie bedoeld in de wet op de inkomstenbelasting, benoemd werden de heeren: W. L. Huson, .1. 'J. Krijger, J. Loois Azn. en G. van de Putte. Ten vijfde van leden en plaatsvervan gende leden in de stembureaux ,voor het tijdvak van 1 Juni 1913 tot 34 Mei 1916. Van de behandelde punten noemen wij Het bestuur der slagerspatroonsvereeni- ging heeft zich ten vorige jare met een adres tot den Raad gewend, waarin het verzoekt om verscherping der bepalingen voorkomende in de algemeene politie verordening betreffende keuring van het van elders ingevoerd wordende Vleesch en wel door het steeds vorderen van een verklaring aigegeven door een veearts. B. en W. hebben destijds omtrent dit adres, hetwelk in hun handen was ge steld, advies ingewonnen van den toen- maligen controleur van de plaatselijke belastingen, die van oordeel was dat er geen© aanleiding' bestaat om de bestaand*} bepaling daaromtrent te wijzigen of te Verscherpen. B. en W. hebben toen ook geen reden gevonden om dienaangaande een voorstel te doen. Nu onlangs een der leden van den raad de zaak weder ter sprake heeft gebracht, hebben B. en W. de kwestie opnieuw overwogen, doch blijven van gevoelen dat voor inwilliging van het verzoek geen termen bestaan. Immers adressanten voeren geenszins aan dat de tegenwoordige keuring door den alleszins bekwamen en deskundigen keur meester niet voldoende is, doch zij wij zen er alleen op dat in Middelburg hij invoer van vleesch uit Vlissingen een zoodanig bewijs van een veearts wordt vereischt. B. en W. kunnen hierin geen grond vinden om deze regeling ook voor Vlissingen vast te stellen en zijn van oor deel dat, waar nimmer eenige klacht om trent de keuring door den keurmeester is ingediend, de tegenwoordige toestand kan bestendigd blijven. B. en W. wijzen er bovendien op dat de keurmeester be voegd is om desverlangd de overlegging t<' vorderen van een schriftelijke verkla ring van een veearts omtrent de deug delijkheid van het ingevoerde vleesch. Naar de meening van B. en W. zou het onnoodige last en kosten veroorzaken onu in ieder geval 'de overlegging van een dusdanige verklaring te vorderen en zou liet. algemeen belang der ingezetenen daarmede geenszins zijn gebaat, li. en W. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken. Dit voorstel werd aangenomen. (Slot volgt.) Het stoomschip „Oranje Nassau" passeerde op weg naar Vlissingen, Dins dagmiddag tusschen 2 en 3 uur een klein Engelsch eskader. Het voer ongeveer tus schen do lic.htschij.pen „Gallepot" en „Noord-Hinder" en stovend© van liet Noor dien naar het Zuiden. Vanaf «te „Oranje Nassau" was hst eskader vooral met kijkers heel goed waar tie nemen. Het eskader bestond uit 25 ii 30 schepen, torpedobooten, torpedoja gers, kleine kruisers en schépen voor watiervlieg'niachines. Er werden geen Duitsche oorlogsschepen gezien. Het eskader liet het Hollandsche schip totaal ongestoord varen. Dienzelfden middag werd vanaf 5 uur te Vlissingen weer aanhoudend en zwaar kanongebulder gehoord uit Zuid-Westelijke richting. Het eskader kon om dien tijd! ongeveer voor de Belgische en Fransche kust zijn geweest, en heeft vermoedelijk de Duitsche stellingen in en achter de duin streek onder vuur genomen. Zierikzee. De ingezetenen dezer g e- meente hebben een circulaire ontvangen van den Nederlandse hen A n t i- Oorlogsraad, waarin allen hetzij als bijzondere personen, hetzij als vereeni ging - worden aangespoord lid te worden dezer vereeniging. In het bestuur van den Nederl. Anti- Oorlogsraad hebben mannen van allerlei richting zitting, ook Katholieke, o. a. dr. Kooien, afgevaardigde voor Grave ter Tweede Kamer. De Nederlandsche Anti-Oorlogsraad streeft naar de beëindiging van den oor log, door een vrede, die geen nieuwe kiemen van komende oorlogen in zich draagt, in samenwerking met gelijkgezin den uit alle partijen en richtingen in alle landen. De Anti-Oorlog Baad weet zeer goed, dat hij hiermee niet de oorzaak van den oorlog kan wegnemen of den oorlog voor het vervolg onmogelijk kan maken; hij is er zich van bewust, dat ons kléin land op zich zelf geen overwegenden invloed zal kunnen uitoefenen. Tegenover de gewel dige gebeurtenissen moet ieder zich wel klein en van zijne betrekkelijke onmacht bewust gevoelen. Doch dit mag ons niet beletten al het mogelijke te beproeven voor het geluk der thans zoo zwaar getroffen menschheid, noch ons er van weerhouden het oorlogs- kwaa,d te bestrijden, zooals men elk kwaad bestrijdt,, ook al is men er niet altijd geheel van overtuigd, dat het uitgeroeid zal kun nen worden. Binnenkort zal de inteekenlijst voor de contributie worden gepresenteerd. Het is te hopen, dat een zoo groot mogelijk getal! personen toetreedt tot de nuttige instelling, die Nederlandsche Anli-Oorlogs- raad heet. Nisse. In de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was afwezig het lid 1). de Winter. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedge keurd. Aan den onderwijzer J. F. IIol werd als zoodanig eervol ontslag verleend tegen 15 Mei a.s. Jiïet gemeenteverslag over 1914 werd aangeboden. Naar aan leiding van een ingekomen schrijven van (led. Staten aangaande locaalspoor Zuid- Heveland wordt besloten mee te deelen, dat de ten vorige jare ingezonden bezwa ren nog steeds bestaan. Aan J. de Win ter werd 5 maanden ontheffing verleend inzake H. O. tot een bedrag van f3.935. In verband met de niet goedkeuring der begrooting 1915 werd de hoofdelijk™ om slag noodgedwongen verhoogd met f 1.50, en het percentage gebracht van 4.2 op 4.3. Daarna sluiting. Heinkenszand. Donderdag j.l. hield de Vereeniging ter bevordering der Alge meene 'Ontwikkeling alhier haar 'jaarver gadering. Door den secretaris werd verslag uitgebracht waaruit bleek, dat het leden tal na het bestaan van een jaar der Vereeniging niet is vooruitgegaan. Mis schien een gevolg der buitengewone om standigheden of wat ook mogelijk is een niet voldoende vooruitzicht onder de jon gere dörpsgenooten. Uit bet verslag van dien penningmeester bleek, da.t benevens verscheidene leerboeken een saldotegoed aanwezig ;was van f 11.68V2- Besloten werd de vergaderingen vanaf Mei tot Oc tober maandelijks te houden en van Oc tober tot 'Vlei wekelijks. De voorzittelil werd hij acclamatie herkozen. Nadat door hem een woord van dank werd gebracht aan secretaris en penningmeester voor hun gehouden administratie werd de ver gadering gesloten. 'sHeer Arendskerke. Aan de dienst plichtigen dezer gemeente M. Welleman, M. Meulbroek en J. Paardekooper is voor één jaar vrijstelling van dienst ver leend, wegens kostwinnerschap. Wissenkerke. Woensdag vertrokken van hier de laatste (46) Belgische uitgewe kenen naar het vluchtoord te Ede, onder geleide van het comité-lid dhr. v. d. Va,ate. Des avonds te voren was er nog een gezel lig samenzijn van hen met het comité. Zij betoonden als altijd, ook nu oprechte dankbaarheid voor het vele goede dat ze hier mochten genieten. (Z.) Oostburg. Bij den opgerichten Zeouwsc.h- Vlaamschen Kolenbond zijn reeds 7 ge meenten aangesloten. Op 9 Mei zal te [Jzendijke ©ene propaganda-vergadering worden gehouden. Met. toestemming van den direc teur van 's rijk.sposkluivendiensf had den Zondag j.l. drie wedvluchten plaats van 's Bosch naar Breskens, Groede en Oostburg. Eerste prijs winnerste Breskens M. van den Broecke, te Groede M. Elfrink en te Oostburg J. Lucieer. - De leden van de voorloop ige Sluisch© Suikerfabriek hield deze week een matig bezochte vergadering alhier. Besloten werd o.ni tot 15 Meiden leden tijd te laten om aandeelen te nemen in de fa briek, die gesticht zal worden to Mid delburg. Deze week werd het personeel van do Belgische spoorwegen, posterijen en telegrafie het tractement uitbetaald over de laatste maanden aan alle employe's i n West - Zeeu w sch-Vla a luieren Sluis. Alhier overleed dhr. J. Henne- quin in den ouderdom van 88 jaren, in leven civiel-ingenieur en ridder in de orde van Oranje Nassau. Eede. Donderdag j.l. had in de Paro chiale Kerk alhier om 9 uur een plecli- lige lijkdienst plaats oor de gesneuvelde Belgische soldaten. Er werd een collecte gehouden voor de gevangen Belgische soldaten in Duitschland. Aardenburg. De Duitsche autoriteiten in Middelburg in Vlaanderen hebben be kend gemaakt, dat een ieder, die van of naar Nederland tracht te komen over de afgezette grens, gevangen zal genomen worden en naar Duitschland zal gebracht worden. Wanneer de aangehoudene niet hij machte is de boete te betalen, zal <!e gemeente er voor aansprakelijk gesteld worden. Breskens. Aan het postkantoor alhier en de daaronder resorteerende bijkanto ren werd gedurende de laatste maand op H. I'. S. ingelegd f7211,38 en terug betaald f 10477,59. Laatste boeknummer 6411. Op Belgische hoekjes betaalde men f 307,07. IJzendijke. Door den Baad is bestolen de jaarlij,ksche Pinkster-kermis niet te laten doorgaan. Cadzand. Dezen Donderdag werd de Meikoopdag gehouden hij dhr. Erasmus, die tamelijk druk bezocht werd. Alles ging aan goede prijzen weg, echter niet zoo duur als andere jaren. Boschkapelle. Voor het veertigtal onbe middelde Belgische vluchtelingen, dat hier nog verblijft, heoft gisteren de laatste uit- deeling van wege bet Steuncomité plaats gehad; men kreeg tot slot nog oen flink stuk boter. Het zal dezon menscben ten zeerste varen; niet alleen ontvingen ze ruim vol doende levensmiddelen, zooals brood, spek, vet, boter, rijlst, koffie, maar ook soms corned-beef, kaas, jam, haring; le vens kleedingslukken en schoeisel. Een woord van lof aan het Plaatselijk Comité in bet algemeen is hier zekefo niet misplaatst; maar in het hij'zonder is dit wel verdiend door den voorzitter on den secretaris en ook door een bemid deld vluchteling, welke drie personen ge heel belangeloos zoo'n geruimen tijid hun goede zorgen wijdden aan de geregeldo daglel'ijikscho uitdeeling. Koewacht. Tot afgevaardigde naar de Al gemeene Vergadering van de Coöperatieve Centrale Baifteisonbank, die dit jaar op '29 Mei a.s. te 'Utrecht wordt gehouden, is benoemd de heer A. Georards, kassier der Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Van hooger hand is ile aanbesteding der beido openbare schoten alhier niel goedgekeurd, als zijinde de aannemingssom te ver boven de door liet liijk toegestane buitengewone subsidie. In hel bestek zal een en ander veranderd worden, waarna er een© nieuwe aanbesteding zal plaats hebben. De St. Crt. van Donderdag bevat in bijv. 389 die statuten van de B. K. ver eeniging „Hot. Groene Kruis" te Philippine!. Aangesteld tot brigadier-titulair de rijks veldwachter M. P. Beijl te Retranchement. Besmettelijke ziekten. Blijkens opgave van den Central™ Ge zondheidsraad kwamen in de week van '28 April tot en met 4 Mei uit Zeeland ter kennis van dien raad '2 gevallen van typhus of febris typhoïdea uit Vlissingen, 2 gevallen van roodvonk uit Clings, I ge val van die ziekte uil Kruiningen en Sluis, '2 gevallen van diphleritis uit Zierikzee ie,n| 1 géval van «lie'ziekteluit Hulst, Katlen- ilijke, Rilland-Bath, Stavenisso en Wo- tneldinge. (.VI. Crl.) W ij herinneren d e afgevaardigden ter R K. Centrale Kiesvereeniging Goes, belioorende tot de afdeelin- gen Hansweerd, Kwadendamme, Heinkens zand, Ovezande en 'sHeerrnhotk aan de Algemeene Vergadering te Goes op II Mei a.s. Zie de advertentie in dit n u m in e r. Middelburg, (i Mei. Acte examen L. O. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heerenR, Kamman, C. Sluis, N. de Jager, K. J. van der Wel en G. II. Withagen allen te Middelburg, en K. M. Schot te Tholen. Middelburg. 7 Mei. Acte examen l.o. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren .1. M. Roseboom Ie Meliskerke, E. P. Vos te Vlissingen, A. A. A. Verb'raeck te Kruiningen, A. Ver- schuure te Hoedekenskerke, M. Faas te Zaamslag en A. Versloot 1e Neuzen. Afge wezen 2. Aardenburg. Door dhr. II. Dielio, onder wijzer aan de O. L. school is pensioen aangevraagd. De Bisschop van 's-IIertogenboscli heeft voor Roomscli-Katliolieke onderwijzers en onderwijzeressen onder hen ook gere kend de leden eener geestelijke orde werkzaan aan openbare of aan bijzondere scholen in liet bisdom, de gelegenheid geopend tot het verkrijgen van een g e- tuigsclirift wegens voldoende g o (1 s d i e n s t k e mi is. Ditgetuigsclirift verklaart, dat de bezitter in zijn kennis van godsdienstleer, van Bijbelsche en van kerkelijke geschiedenis voldoet aan de eisehen van liet programma, vastgesteld voor de opleidingsjaren der Roomscli- Katliolieke kweekscholen en normaalscho- in het bisdom. Bij resolutie van den minister van koloniën is J. G. Vreeswijk, te Tholen, ge steld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederland.srh Indië, om Ie worden 'benoemd tot onderwijzer der derde klasse hij het Europeesch lager onderwijs daar te lande. (Z.) De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: Mishandeling: P. D. 18 j. veldarbeider te Baarland f 10 s. 10 d. li V. A. de L., 24 j. te Koe wacht gedetineerd 1 week gev.straf. Diefstal: C. L P. 15 j. te Sluiskil en A. V. 15 j. koewachter te Zuiddorpe ieder f7 b. s. 14 d. tuchtschool; P. F. V. 34 j. sjouwerman te Ossenisse 1 w. gev.str. Oplichting J. B. 16 j te Amsterdam ge detineerd 1 j. tuchtschool. HelingG, A: M. J. M. 19 j. zonder vaste woonplaats gedetineerd 2 m. gev.straf, met aftrek van liet voorarrest. Wederspannigheid G. V. 21 j. landbouwersknecht te Koude- kerke f 15 b. s. 15 d. h. Omkooping van een ambtenaar: L. C. 48 j. landbouwer Heinkenszand f25 b. s. 1(3 d. h. Poging tot verboden uitvoer en omkooping van een ambtenaar: T. E. M. v. II. 18 j. koopman., A. D. 30 j. landbouwersknecht, M. de S. 21 j. werkman R. J. T. 21 j. machinist allen te Eede ieder een m. gev.straf. Overtreding personeel belas ting: A. M. S., kleermaker te Hulst, niet ontvankelijk verklaard in zijn verzet te gen het vonnis dezer rechtbank d.d. 12 Februari j.l, waarbij hij werd veroordeeld tot f10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: G. J. A. S.. 21 j., fabrieksarbeider te Souburg, beklaagd van verduistering. Rome. (Part.) De „Giornate d' Italia bericht, dat (te Nobelprijs dit jaar aan don Paus- zal worden toegekend. Van het Oorlogsveld. 7 Mei 5 uur 's namiddags. Berlijn. (A lubt.) Bij Yperen zijn alje pogingen der Engelse hen om hoogte no. 60 opnieuw te bemachtigen verijdeld. Wij wonnen voel 'terrein in de richting van Vperen. Den vijand ontnamen wij gisteren 7 machinegeweren, een mijnwerper en yeel geweren niet amunitie. De gevechten ten Z. van Skadow en ten 0. van Ros- sieny eindigden met een beslisten neder laag voor de Kussen. We maakten 1500 gevangenen, de geslagen vijand bevindt zich in vollen terugtocht. Ten Z. W. van Kalwarja, Augustof en Pragnitz zijn Rus sische aanvallen afgeslagen waarbij 520 gevangenen werden gemaakt. Londen. Het stoomschip „Candidate" van Liverpool is gisteren nabij de lersche kust in den grond geboord. De bemanning is aan land gezet. Tokio. In het ultimatum aan China wordt antwoord verwacht binnen 24 uur. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 uur). De dag is kalm Veï- loopen en er valt niets bijzonders te ver molden. Kaapstad. Bol lm bezette het belangrijke spoorwegkruispunt Karibih en de stations Johann Alhrechtshöhe en Wilhelmstal. Hij gelooft spoedig Windhoek te kunnen bezetten. Berlijn. (Part. E.) De Italiaansche Be geering heeft alle verloven voor officie ren en soldaten ingetrokken. Men wil de zen maatregel in verhand brengen met de jongste voorvallen in Afrika. Weenen. (Part.) Ook de laatste Rus sische posities op de heuvel, ten Oosten van de Dnnajec en van de Biala, zijn door ons bevochten. Sedert 11) uur 's voormiddags is Tomon weer in ons bezit. Londen. (V. D.). De trawler .Merry Islington" is op een mijn gestooten of ge torpedeerd. lie bemanning is te Whitby geland. Génève. (Part.) Wij vernemen, dat de Duitsrhers van plan zijn binnenkort ook hij Soissons lol een krachtig offensief over te gaan teneinde een doorbraak door de Fransche linies te bewerkstelligen.; Génève. (V. D.). Volgens een telegram uit Weenen is oen Oostenrijksch leger onder hevel van .Aartshertog Eugenius te Moravitz:, op 10 mijlen van de Servi sche grens, aangekomen. Een offensief tegen de Serviërs wordt verwacht. Wij ontvingen van bevriende zijde on derstaande dichterlijke ontboezeming, geschreven door een Belgisch strijder en verleenen daaraan volgaarne een plaats. KRUISBLOEMEN geplukt op den boord van den User. Goede Week Jaar O. H. 1915. 'k Aanbidde U, Lijdens-God, van uit deze akelige oorden, Waarin een moorderkrijg van 't booze mensclidom woedt En, met vermorzeld hart, aanschouw ik 't Godlijk Bloed Traag druipend uit liet Hart dat, zondaars, wij doorboorden. In 't doodenbleek Gelaat, dat Bloed en Zweet versmoorde, Blikt nog uw stervend oog, zoo troostend- vol, zoo zoet, En door d'lialf' open n-iond hoor ik U fluisteren: „Moed! „Geen smarte is zoo groot als die uw God vermoordde." Ja, luttel is mijn leed, bij 'tUwe ver geleken Als Gij voor mij, o Heer, uw Bloedver- goot met beken, Waarom zou ik dan zuchten, klagen in mijn lot? Aan U dus zij dat leed, dat lijden op- gedregen, En moet ik 'toffer zijn voor Vaderland- sche zege, Aan België zij mijn bloed, aan U mijn ziele, o God 34'15 A. W. Paarden en Aardappelen. In Oostelijk Zeeuwscli-Vlaanderen, lieerscht tegenwoordig een levendige handel in aardappelen. Groote partijen Industrie worden verkocht voor f5 tot f 5.50 per 100 K.G.de Eigenheimers zijn opgeruimd. Ook is er zeer veel vraag naar oudere paarden, meer nog naar merries dan naar ruinen dieren van 11 tot 16 jaar, die in gewone tijdsomstandigheden f250 tot f300 opbrengen, gelden nu f 400 tot f 500. Jonge paarden, 18 niaanders en 2-jarige die gemist konden worden, zijn reeds in 't najaar van de hand gedaan, eveneens tegen hooge prijzen. De stamboekkeuringen voor het Ne- deriandsch trekpaard (B.A.) afdeeling Zeeland z'ullen gehouden worden van 17 lot ien met '29 Mei. Aangegeven zijn voor: Oostburg 92 paarden; IJzëqdijke 80; Middelburg 19; Kattendijke '22; Goes 63; ChRgeije 75; Zieipikzee 62; SI. Philipsland 33; St. Maar tensdijk 35; H'qlst lij; Kloqsterzande 71; Axel 145; TeRleuzéji 52; 's Heerenhoek 24 en Kruiningen 77. Totaal 1061 paar den. (M. CR.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2