UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. Journalistiek. Kunst en Letteren. SPORT. den wetgever om tusschenbeide te komen? Als de heer Aalberse zich had bepaald tot het strafbaar stellen van feiten, die inderdaad misleidend zijn en waartegen niemand zich kan wapenen, zooals bijv., het gebruik van eens anders naam, dan zou spr. daar nog vrede mede hebben gehad. Nu evenwel gullen er, naar hij vreest, allerlei gevallen ondier de bepa ling vallen, die er niet onder moesten val len. Dat die vrees overdreven is, werd met talent aangetoond door den heer Lim burg, die er pp wees, dat de redactie vim het voorgestelde artikel volstrekt niet op futiliteiten slaat. Woensdag a.s. voortzetting der behan deling. De heer Vian Vuuren heeft verlof ge kregen den minister Van koloniën te in- terpelleeren over de Indische leening. Nederland en het Vaticaan. Een sympathiek woord over onze diplo matieke betrekkingen met bet Vaticaan' lezen wij! in de liberale .Middelburgsehei Courant". Het 'blad gaat de opheffing van het ge zantschap' bij den 11. Stoel in 1871 en de nu onlangs gehouden besprekingen in Twieede en Eerste Kamer na en schrijft dan Van dien tijd af beeft Nederland geen, officieel vertegenwoordiger bij den Paus. Dat onze regeering geen directie betrek king 'met het Vaticaan onderhoudt, kan men lechter niet zeggen, want dit heeft wiel ten vertegenwoordiger bijl ons, n.l. d'Ar apostolischen nuntius. Wat is dat anders dan een gezant, al moge hij! formeel in een ietwat andere; verhouding' tot onze regeering staan dan een echte gezant? En zou Set niet rationeel zijn, dat v dan omgekeerd ook pen gjeizant hadden «den H. Stoel? We kunnen niet veel voelen voor de) principe-quaestie, dat (het beginsel varf scheiding van kerk en staat zou dwingen tot het afbreken van iedere relatie met het Vaticaan. De werkelijkheid toont dat er |nog altijd (relaties;bestaan, die dan beter langs den rechten weg' worden behandeld, dan langs een omweg. Trouwens, is dat de beteekenis van dit beginsel? Is die niet .veeleer dat de staat geen medezeggenschap eischt in kerkelijke zaken)? En dat is toch heel iets anders dan het vergemakkelijken te'betrekkingen door !een gezant. Er zijn pen paar millioen Katholieken Ditóei ld© Nederlanders, fin er bestaan werkelijk Jwel diplomatieke posten; voor be langen, waarbijl een heel wat geringei" aantal Nederlandea's betrokken zijn. Maar die nog niet aan de orde zijnde quaestie van een blijvend gezantschap) daar Igelaten, mag er toch zeker wel ver wacht 'worden, dat, mochten or in Roma vredesonderhandelingen in wording zijn, het zenden van een tijdelijk gezantschap niet zal worden belemmerd door over wegingen van die principe-kwestie. Als er werkelijk vooruitzicht op bestaat dat 'door bemiddeling van het Vaticaan de Strijdende partijen tot elkaar gebracht en vredesonderhandelingen aangeknoopt worden, Uan is het zeker van groot be lang, dat ook Nederland op de hoogte is Van wat daar om gaat. Daarvoor zitten, w|e bier te dicht in liet gedrang. De Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland zal 17 Mei a.s. in alge- aneene vergadering Ie Utrecht bijeenko men. Dultschland en de „Katwijk". Uit Kopenhagen wordt aan de Berlijn- sche bladen geseind, dat de Amsterdam- sche correspondent van de „Daily Ex press" te Londen een telegram aan zijn blad heeft verzonden, meldende, dat Kei zer Wilhelm uit het (iroote Hoofdkwartier een eigenhandig schrijven aan Koningin Wilhelmina heeft gericht, dat in de har telijkste termen gesteld is en dat in Hol land een zeer gunstige stemming heeft te voorschijn geroepen. Het schrijven moet de passage inhouden, dat Keizer Wilhelm het „Katwijk"-incident betreurt en dat hij hoopt dat men in Holland overtuigd it van Duitschlands welgezindheid. Notarieel Examen. Do minister van justitie noodigt hen, die ia 1915 wenschen te worden toege laten tot het afleggen van het voorbe reidend examen, om zich vóór 1 Mei, bij gezegeld daartoe strekkend verzoek schrift, onder overlegging van hunne ge boorteakte, te wenden tot zijn Departe ment. De nieuwe Fransche gezant. H. M. de Koningin heeft Vrijdagochtend ten paleize te 's Gravenhage in audiëntie ontvangen de heer II. Allizé, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister van de Fransche republiek bij Harer Majesteits hof, die H. M. zijn geloofs brief heeft overhandigd, benevens de brieven van terugroeping van zijn voor ganger, den heer M. Pellet. Goes. De soiree van 30 April en 2 Mei. Er schijnt bij sommige onzer stadgenooten eenig misverstand Ie be staan aangaande de weldadigheidsoirée, die 30 April en 2 Mei a.s. zal plaats hebben, daar zij meenen, dat het een Roomsche soirée is. Dit is niet zoo. Wel is het initiatief ertoe genomen door hot koor der Katholieke keik en berust hij dat lichaam de leiding der uitvoering, maar het doel is de Occonomisclie Spjjsuit deeling te steunen, die ARMEN VAN ALLE GEZINDTEN in deze stad bedeelt. Alle stadgenooten kunnen dus door van deze soirée te profiteeren, medehel pen alle annon indirect te steunen. Het met zorg gekozen programma, dat veel nationale liederen en een mooi too- neelstuk bevat, waarborgt een hoogst ge- noegelijken avond. Niet genoegen vernomen wij, dat met animo op de lijst wordt geteekend en een aanmerkelijk bedrag aan vrijwillige steunpenningen is binnengekomen. Men verzoekt ons de lieeren executanten er aan te herinneren zich den 3Oen April te tooien met het oranje insigne. Met stille trom. Niemand zoo zeer «ls den heer Temperman, oud raads lid jdezer gemeente, moet in de laatste dagen het: „ondank is 's werelds loon" voor oogen hebben gestaan. Er was voor Burgemeester en Wethou ders geen gewilliger lid dan de lieer Tem perman. Het was hem een lust steeds en onverdeeld het advies van B. en W. op Je volgen. Ja het gebeurde, dat "hij met een eerbiedigen hoofdknik in de rich ting van B. en 'VV. zijn stem voor het voorstel van li. en W. motiveerde als wilde tiij zeggen: ,uw gehoorzame die naar, de heer Tempernian. .En ziet nu hij ontslag neemt als lid van den raad en dit ontslag in het open haar wordt voorgelezen door den voor zitter van het college van B. en W. wordt het voor kennisgeving aangeno men. Geen woord, geen teeken, geen ge- haar van de zijde van B. en W. om den hoer Temperman voor zijn volgzaamheid te bedanken. „De Molir hat seine Selmldigkeit gethan, der Mohr kann gehen". Het is wel hard voor den heer Temperman, wij, gevoelen het mede. Wat B. en W. betreft, is het wel wat al te veel gerekend op de belangeloosheid van hen, die de gemeente als raadslid dienen, om hen hij hun heen gaan ook niet niet het geringste huldigend woord uitgeleide te doen. De heer Tem- perland gaf toch zijn tijd ten beste en diende de belangen van Goes jaren lang als lid van menige raadscommissie. Moge alsnog in een volgende raadsvergadering, van do zijde van B. en W. een woord klinken, waaruit blijkt, dat het zwijgen over liet vertrek van den heer Tempernian op een .vergissing berust. Naar wij vernemen hebben zich reeds honderd vrouwen aangemeld voor hol breien van sokken voor soldaten en is daarvoor de wol aangevraagd, doch is deze tot lieden nog niet ontvauge(n. Zoodra de wol aangekomen is hopen we dit te vermelden en zullen allen dan aan 't werk kunnen gaan. Middelburg. Zaterdagmorgen heeft het aangekondigde vertrek van ruim 10Ü Bel gen naar Üden plaats gehad. Aan het station waren tal van andere Belgen aanwezig, en bovendien de burge meester van Middelburg, leden van het plaatselijk comité en andere dames en heeren, die zich de zong voor de vluch- telingen lieben aangetrokken. De onderwijzers van de Belgische school gaven aan de vertrekkende klei neneen prentbriefkaart met gezichten van Middelburg en een stuk chocolade yoo'r de reis. Ook was van andere, zijde gezorgd Voor een versnapering onder de reis, o.a. een kist sinaasappelen zagen wij in den trein plaatsen. Het afscheid was ook nu, weer harte lijk, menige traan werd zoowel door man nen als vrouwen gelatende dankbaarheid voor de genoten gastvrijheid was op al ler aangezicht te lezen. De trein, waarin ook een 30-tal vluch telingen uit Vlissingen zaten, vertrok te negen uur precies. (Z.) Plaatselijk Steuncomité. Ingekomen sedert de vorige opgave van: P. M. f 50Mr. F. J. S., inkwartieiings- geld, f 4Post- en Telegraafpers. Alid- delb. en omstr. f50; H. d. B„ inkwarüe- ringsgeld, f0.80, Aliddelburgsche Aledici f 25, wekelijksche bijdragen, week van 15 April, f219.45. Voor de 3(1© uitkeering was noodig een bedrag van f 627.85. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Zaterdag zijn van hier wederom een 100-tal vluchtelingen naar het vluch telingenoord te Uden vertrokken. Van hen, die de Belgen naar hunne nieuwe ver blijfplaats begeleiden, vernamen wij, dat do Belgen, die nu zes weken geleden van hier naar Uden vertrokken, het goed maken en zich op hun gemak gevoelen. Do indruk was trouwens ook nu weder goed. De gezondheidstoestand was ook zeer bevredigend, slechts een 6-tal vol wassenen en een 12-tal kinderen lagen in de ziekenzalen, wat op een bevolking van 5000 personen zeker niet veel is. Het Belgisch komiteit te Aliddel burg heeft op een telegraphisch verzoek aan II. Al. de Koningin, om de vluchte lingen niet te doen vertrekken, bericht gekregen, dat militair belang dit eischt, 1 terwijl er op gewezen werd, dat ook el ders in Nederland goed voor de Belgen wordt gezorgd. Zaterdag bedroeg het aantal bons voor warm eten geen 525 zooals gemeld is, doch 578. Zondag was het gelal 563 en heden 587. Toen hedenmiddag de postwagen naar den trein van half één reed en den hoek van de Burg en Afarkt passeerde am van de ,Burg de 14-jarige loop jongen Jan Marteijn, wonende op den Nieuwen Vlissingschen ,weg, in dienst bij de firma AI. H. Boasson en Zonen, per rijwiel. De jongen dacht nog langs deu wagen te kunnen, maar werd aangere den en geraakte onder den wagen, waarop hem zoowel het voor- als achterwiel over het lichaam gingen. Hevig schreeuwende werd de jongen opgenomen en op de politiewacht op het stadhuis binnenge dragen, waar de .ter hulp geroepen dokter overbrenging naar hel gasthuis gelastte, waarheen hij door de politie per brancard werd vervoerd. Vlissingen. Alhier vverd Zondagmorgen vroeg aan de Keersluis door de daar aan wezige militaire wacht op den steenen wal van het kanaal een marinematroos liggende gevonden, die in bewusteloozen toestand verkeerde. Op last van een mi litairen dokter werd de matroos die een hersenschudding had, naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht. Vermocdolijk is de man onder den invloed van ster ken drank van oen ter plaatse aanwe zigen steiger gevallen. r.')(j ongelukkige is in hel gasthuis te Middelburg overleden en zal Woensdag *uu' rac'- militaire eer op het Ka tholieke kerkhof te Middelburg worden begraven. t riet aantal armlastige vluchtelingen is den laatsten ;tijd te Vlissingen zeer afgenomen. De in Decmeher in gebruik genomen nieuwe loodsen aan den Sin- gelweg (zijn geheel ontruimd, terwijl in de loods aan het station nog slechts oen zestigtal verblijft, die, doordat er zieke familieleden iii Vlissingen zijn, moeilijk weg kunnen. Deze week vertrekken ook de vluchtelingen, die op schejien in ka naal en havens vertoeven. Er blijft ech ter iiog een groot -aantal over, die in eigen onderhond kunnen voorzien. Hedenmorgen is een leidekker van het dak van Eigen Hulp op het Beurs plein gevallen. De ongelukkige, die eerst op de stelling terecht kwam, heeft ver moedelijk een paar ribben gebroken en is per brancard naar liet ziekenhuis over gebracht. p e ,,A d ministrateur De Bad I s". De „Administrateur De Badts" hoi'lt Zatordagmorgoii verlof gekregen om Antwerpen te 'verlaten en is Zaterdagmid dag alhier teruggekeerd. De heer mr. dr. F. S. Witteveen, secretaris dezer gemeente is benoemd tot referendaris ter gemeentesecretarie in Den Haag. Het stoomschip „Dirksland" ge bouwd op de fabriek J. Smit voor de Nederlandsche Lloyd, zal de volgende maand op de werf „De Schelde" van machines en ketels worden voorzien (M. Ct.) Weder zijn een negental Belgische sleepbootjes naar 't buitenland verkocht. Zij zullen binnenkort naar Bilbao vertrek- en; (M. Ct.) Zierikzee. Van de vluchtelingen in de iedigstaande school A alhier vertoevende, zijn Vrijdagmorgen naar het kamp te Ede vertrokken 37 personen. De rest, 15 in getal, die Zaterdagochtend naar hun vaderland zouden vertrekken, konden hun plan voorioopig niet uitvoeren, doordat de grenzen van België weder gesloten zlJn- (M. Ct) Wemeldinge. Vrijdagmiddag woei van het op do Oostersclielde hevinde-nde aakschip „Allagonda Maria", Ischipper Verhuist, van Waspik, mast ion zeilen, over boord. De sleepboot „Anna" bracht het ontredderde schip behouden alhier binnen. (Z.) lerseke. Do vaartuigen „YE 44", „YE 84", „YE 87", „YE 89" en „YE 101"'met respect, bemanning worden nu reeds en- kele dagen door den Duitschen comman- datuur opgehouden. Hun wordt geen toe stemming gegeven naar Iel-seke terug te keeren. Met liet oog op dezen maatregel is de animo om nog naaiBrussel te gaan met oesters cn mosscle|n miniem. Voornoemde schepen worden niet thuis verwacht voor 'tlaatst van a.s. >v©ek. Zulks -ook ai met 't oog op spionnare en troepenverplaatsing. (Z.)° Heinkenszand. Vrijdagavond hield de W erkmansvereeniging alhier hare jaarver gadering. Door de penningmeester werdi verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in April 1914 in kas was 1560.751/2. Uit gegeven aan ziekteuitkcering f29.50. Al- zoo in 'kas op 23 April 1915 f635.70ya. Dus een saldo tegoed over 1914 van f74.95. Herkozen werden als voorzitter dhr. C. Traas Jz. en als Penningmeester J. Verschiore. Het bedrag voor ziekteuit- keering werd over 1915 vastgesteld op f 6 per week. Uit het tegoed der Vereeni- ging blijkt dat deze bloeit. Westkapelle. Vrijdagmiddag kwam al spelende een jongetje van omstreeks 7 jaren met zijn hand tusschen een kar op den Zeedijk terecht. De hand werd zoodanig gekneusd, dat geneeskundige hulp van dr. CampOrt moest worden in geroepen, (Z.) Oud Vossemeer. De raad heeft tot leden der schattingscommissie voor de inkom stenbelasting benoemd de heeren C. AV Snijder, M. A. Douw, C. A. Gunst en M. A. Polderman. Na een besluit tot ver betering van sommige straten werd dooi den raad de hoofdei, omslag voor 1915 bepaald op f3632.005 en de hondenbe lasting op f 146.50. (M. Ct.) Moord Alen meldt ons uil Aledem- blikGistermiddag omstreeks drie uur kwam men tot de ontdekking, dat de gor dijnen in de woning van den heer K. Schagen nog steeds omlaag hingen. Na herhaalde malen geheld te hebben, be sloot men tenslotte de woning binnen te gaan, waarbij bleek, dat de voordeur niet gesloten was. In de woonkamer geko men, vond men in een hoek achter de kachel het lijk van den ongeveer 65- jarigen heer Schagen, overdekt met een jas. Vlak hij het lijk waren duidelijk bloed sporen te vinden. De politie werd on middellijk gewaarschuwd, terwijl het Parket in Alkmaar telegrafisch van liet geval in kennis werd gesteld. Omtrent de drijfveer van den moord verkeert men in het onzekere. Wel is over het alge meen bekend, dat de vermoorde ©enig geld in huis had, doch men zou op de tafel in de woonkamer een portefeuille gevon den hebben, waarin, zich ©enige bankbil jetten bevonden. Wellicht is da moorde naar in haast gevlucht en hooft hij de portefeuille laten liggen. Het bed van den vermoorde bleek onbeslapon te zijn, zoodat vermoedelijk reeds Zaterdagavond het misdrijf hooft plaats gehad. De ver moorde was een klein-mnnufacturier, dia hoofdzakelijk handel dreef met kleine hoeren. 17 woningen afgebrand. Men seint uit Nieuwendijk (gemeente Alm- kerk) aan het Persbureau Vaz Dias Donderdagmiddag te half twee is alhier een groote brand uitgebroken, waarbij 17 woningen en een kolcnschuur in de ascli werden gelegd en 17 huis gezinnen dakloos zijn geworden. De brand brak uit bij zekere J. Verschoor, door onbekende oorzaak. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor, alleen werd de militair C. 't Hart, die behulpzaam was bij het redden der inboedels, aan beide handen en aan den hals, ernstig gewond. Eenige schapen en drie geiten kwamen in de vlammen om, het duurde meer dan vier uur voor men het vuur meester was. De stoomspuit uitGorkum bood hulp. De inboedels zijn meeren- deels door militairen gered' De schuren waren bijna geheel ledig. De schade wordt door de verzekering gedekt. Ook een moti veering, (Histo- risch) Een landbouwer-landweerman vroeg schril u-lijk oni landbouwverlof en moti veerde hot aldus: Dit verlof is noodig voor mijn landbouwbedrijf, daar ik niels heb dan mijn vrouw die groot is 4 ge nieten1, D ood e 1 ij k ongel u k. 'Men seint ons uit Groningen: Op de fabriek Ie Halm hij Hoogkerk is de arbeider Tonkes uit Vcendani door oen koppelplaat van een drijfriem tegen het hoofd verwond en onmiddellijk gedood. De ongelukkige laat vrouw en 10 kinderen na. In Antwerpsche Tijdingen schrijft L. H. Donwer een hooggestemd loflied op Amerika en Holland AmerikaHolland Beide deze namen moeten voor immer met eerbiedige vereering in ons gemoed blijven gegrift. Beide deze namen moeten door alle Belgen van lieden en door onze nakome lingen van later met ontzag uitgesproken, met erkentelijkheid herdacht worden Daarom hoop ik, dat onze kunstenaars, als beeldhouwers, schilders, graveerders, zich zullen beijveren om met beitel, pen seel en graveerstift in allegorische en andere groepen of tafereelen onze dank baarheid tegenover Amerika en Holland af te beelden, te vereeuwigen. Op die kunstgewrochten, zullen, naast het portret van Neerlands geliefde vorstin, de beel tenissen prijken van voorzitter Wilson, den edelmoedigen heer Rockfeller en anderen. Ook op eene gansch bijzondere wijze diene de hoogst-edelmoedige gast vrijheid, door 't Hollandsche volk aan de Belgische vluchtelingen geschonken, hierbij herdacht, [n alle grootten, aan alle prijzen moeten zulke afbeeldingen verkrijgbaar zijn in beeltenis, in plaaster-medaljon, in gravuur- en elke woon moet er ten minste een exemplaar van bezitten In onze lieve Sclieldestad zouden daarnaast, als waardigen tegen hanger, de afbeeldingen van 't moedige driemanschap De Vos, Franck en Rijck- mans kunnen prijken." De schrijver stelt zelfs voor in alle belangrijke plaatsen van het rijk een monument in brons en marmer op te richten, als zinnebeeld van de „onvergankelijke dankbaarheid" der Belgen. In Wilhelmshaven hebben de kell- ners het werk gestaakt. Tengevolge van het steeds stijgen der prijzen voor cel en drinkwater werden de fooien hoe langer hoe minder, zoodat de kellners, om liet tekort aan te vullen, hij de hotel- en bier- huishouders aanklopten om loonsverhoo- ging. Algemeen werd de gevraagde ver hooging geweigerd, waarop nu de kellners het werk hebben gestaakt. Het grootste deel der stakers is lid van den Deutschen Kellners Bond. Op het station Dusseldorp-Neuss is gisteren een locomotief op een sneltrein geloopen. Er werden negen niensclien zwaar gewond. Een ervan is reeds over leden. Een g r a p In de Punch een koste lijke grap op. de Schottien, die in Engeland doorgaan voor erg op de penning te zijn. De zuster schrijft aan 'een; soldaat aan het front en vraagt haar vader, die er hij zit, of hij. nog iets te zeggen heeft. „Ja", zegt de vader, „zeg aan Donald, dat als hij) dien Duitschen kellner tegen kom!, die ons een valsch zesstuiverstuk teruggaf, toen wij een tijd geleden in Londen wat hadden gegeten, zeg hem, dal hij dan goed moet mikken". N.R.C. Ovezand. Aangevoerd op de voorjaars- veemarkt van 26 April 1915 9 stuks hoorn vee, waarvan er 3 stuks zijn verkocht. Schore. Op hevel van hoogerhand moe- ton alle in liet Kanaal van Zuid-Beve land liggende schepen (voor- liet inec-rvn- deel herbergen zij vluchtelingen) vertrek ken. De moesten gaan naar Rotterdam of Rondt. De vluchtelingen welke verder nog in deze gemeente vertoeven zullen nog tot. 7 Afei a.s. ondersteuning van het Rijk kunnen genieten. Voor verderen steun zullen ze zich naar een der kampen moe ten begeven. (M. Crt.) 26 April, 5 uur 's namiddags Berllln. Off.). Bij Yperen duren de ge vechten voort. Op den Westelijken kanaal- oever houden wij de hoeve „Lizerne" die de Franschen bewenen heroverd te hebben, bezet. Ook ten Oosten behielden wij liet veroverde terrein. Het totaal der veroverde stukken bedraagt thans 45, waaronder zeer zware Engelsche. Ten N.-AY. van Zonnebeke duren onze. aan vallen voort. Aleer dan 1000 ('anadeezen zijn gevangen genomen. Het aantal ge vangenen der laatst© dagen steeg daarmee tot 5000. In Champagne hebben wij ten N.-W. van Beauséjour 2 nachtelijke aan vallen afgeslagen. Op den Alaashenvel !wor den onze aanvallen niet hevigheid voort gezet. Verscheidene bergruggen achtereen tot Eparges werden stormenderhand jano men. Verscheidene honderden Franschen en eenige' machinegeweren vielen in onze handen. In liet Loret van A illy misluk ten vijandelijke aanvallen. In de Vogezen voerden onze aanvallen tot herovering van den Hartmannsweilorkopf. Onze over- winningshuit bedroeg 11 officieren, 741) soldaten, 6 mijnenwerpers en 4 machine geweren. Eenige zwakke nachtelijke Rus sische aanvallen N.-W. van C'iethanea werden afgeslagen. De loestand is verder onveranderd. Londen. I e „Morning Post" verneemt uit Noord-Frankrijk, dat ile slag daar thans algemeen is tusschen de zee en Lens. De belangrijkste gebeurtenissen had den plaats, tusschen Vrijdagavond en Zon dagmorgen hij La Bassée en langs hei kanaal tusschen Yperen en Bixschole. Wat La Bassée betreft deed het leger van tien kroonprins van Beieren zoo'n hevigon aanval hij ('onibres en ('hivency, dat het lijdelijk terrein won. De Engelsche' linies 'werden echter niet doorgebroken, en weerstonden den hevigen aanval. liet leger van den hertog van AVurtemberg dat ten N. van Yperen vecht is met een aantal Hongaarsche regimenten versterkt. Parijs. C ommuniqué van gisterenavond 11 uur: Ten noorden van Yperen hebben de 'gevechten voortgang met een gunstig! verloop voor de geallieerden. De DuiC- schers hebben een aanval op verschillend© punten van het Engelsche front gedaan, doch konden nergens vasten voet krijgen. Aan den rechteroever van het Yserkanaal maakten Avijl door hevige tegenaanvallen! vorderingen. Op andere plaatsen is niets bijzonders voorgevallen. Petersburg. (Officieel.) In den nacht van 24 April hebben twee compagnieën Duitsche troepen herhaalde aanvallen ge daan op de meest vooruitgeschoven ge deelten van ons front tusschen Kalwarja en Loedwinof. Pezc aanvallen worded zonder moeite door ons vuur afgeslagen. De vijanden moesten (na. een van deze aan vallen in wanorde de) vlucht nemen. Onze vliegers deden in den ochtend van 'M April een succesvollen tocht naar het station van Meidenbuirg' en veroorzaakten! daar 'branden en vernielden den spoor weg. In de Karpathen is dei hevigheid van het vuur van den vijiand in den laat sten tijd toegenomen, in den nacht van 24 April heeft de Vijiand een reeks hard nekkige aanvallen in de omgeving van de Oejokpas gëdaan, die echter door ka nonvuur en handgranaten werden terugge slagen, waarhij zij gr,ooi© verliezen leden- In de andere sectoren van het gchxd''' front lieeft geen belangrijke, wijziging' plaats gehad. Budapest. Uit Eperjes wordt '25 geseind: Ook gisteren heerschte hetr lijk pust aan bet Karpathenfront. De I sen zijn bezig hun dooden te begr en hun gewonden te vervoeren. Ook Oostenrijkschen troepen komt deze I ten goede. Londen. De Tlsaar en de Russi' opperbevelhebber verlieten Zaterdag 1 (air Przemysl en begaven zich i I Lemberg. Londen. Vit Alytilene wordt aan „Times" gemeld, dat 2 Duitsche v tuigen, dio op het eiland Tenedos l men 'wierpen naar omlaag) z5j|n geschc Vpn het lot der- vliegeniers is niets kond. f Aken. (Part.) Per koerier tot de gr. De eerste trein met Engelsche en Franq militairen, flic hij! xle jongste gevecl aan 'den Yaer zijn gevangen genomen hier aangekomen. Voorts zijin. hier trei gepasseerd met gewonde Duitsche i tairen, die bij, de laatste gevechten Yperen 'hadden deelgenomen. Zurich. (Part.). Treinen met levJI middelen worden, vanuit Duitschland ij ('altaio en Triest gezonden in verb met de hongeroproeren der bevolking daar. Keulen. (Part.). Alhier loopt het I ruchl dat do Duitsche Keizer binnenlj naar het Yserfront zal vertrekken. Oostburj. Sedert Zondagavond 7 wordt weer hevig kanongebulder veil men uil Z.-W. richting. Vooral vannJ om 2 uur was het vuur zeer hevig. don morgen om 8 uur was 't kanoq bulder nog Ie hooien. Naar wij vernemen, zal met 1 Alei bij 'de-Firma E. de Bont Zoon, Drukk Uitgevers te Rotterdam verschijnen Eigendom", Weekblad lot behartiging belangen van Huis- en Grond ei. naren en Bouwkundigen in ij il r 1 a n d, onder redactie van den h L. Klawer, Journalist te Botterdam, met medewerking van de heeren Jhr. Al II Bowler, Candidaat-Notarisl Woerden, voor liet Hypotheekwezen, en Air. Al. Opipenheimer, Advocaat en 1' cureur le Botterdam, voor rechtskund vraagstukken; S. C. Tinbergen, .tourna te Botterdam, voor technischs onderwj pen; Mr B, II. Vos, lid van de Directie N.V. „Nationaal Grondbezit" te 's-Grav hage, voor onderwerpen over toegepa Staathuishoudkunde; en anderen. Pater B. van Meurs S.J. te R lei-dam, hekend dichter en letterkunde viert 30 April a.s. zijn 80en verjaard. Voetbal. Goes. Zondagmiddag speelde op i terrein aan den I'olderschen weg, „Z. 1 tegen een Militaire combinatie Kruiningei). De Militairen hadden c zwakker elftal dan twee weken geled' vandaar dat zij dezen wedstrijd verlor met 51. Nederlandsche bond van lichamelijke opvoed. Door het bestuur van bovengenoemd Bond zijn in 23 rayons ons land, vo dit doel aangewezen, vertegenwoordige aangesteld of worden pogingen aangewer die aan te stellen. De taak dezer liq ren, alle leeraren in de gymnastiek technisch ervaren op het gebied dj lichamelijke opvoeding zal in hoofdzn.j bestaan uit a. het .doen van stappen in het belaij van den Bond en van het Bondswerk I de gemeentebesturen, hij, andere opefl bare lichamen en hij particulieren; h. hei, samenwerken met de afdeelingd va don Bond; c. het verlcenen van medewerking 1 de oprichting van kinder- en spelleider cursussen1; d. het uitoefenen van toezicht op d in punt C. genoemde cursussen, zulk in overleg met de betrokken comité's e commissies e. het verstrekken van inlichting©! aan liet dagelijksch bestuur van den Boni I omtrent alle aangelegenheden den BonJ en het Bondswerk betreffende; 1 f. het behartigen van de physieke vo| ming, ook met het oog op de eischt van voorgeoefendheid (art. 70 der Militia wet) van jongelieden hoven den schoo] plichligen leeftijd Muziek. Vlissingen. Dames Zangvereen ging. Vrijdagavond gaf de DamesZan vereeniging, directeur de heer Aleid Coedeii, een concert, dezen keer vo een liefdadig doel en wel ten bate V£ de kas der Vlissingsche Vrouwenvere niging tot verschaffing van melk eieren aan belioeftigen en herstellende Er was veel belangstelling; de groo' zaal van het concertgebouw was gehe bezet. De uitvoering verliep uitsteken en legde een gunstig getuigenis af va de bekwaamheid der zangeressen. Oc de solisten Mevrouw B. H. V. uit Mil delburg en Joh. Versteeg, violist, haddfj veel succes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2