0e Groote Oorlog. No. 42. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 10 April 1915. S. etten. E KB ANK 1001 dienstbode dster gevraa! BUITEN LAND. Landbouw en Veeteelt UIT ZEELAND. tons1 ten kantore dei leerde Kamer e DIENSTBOD' [TIE S.V.P A. K. SPRUIJl Losse Oorlogsberichten. KOLONIËN. Leger en Viool. B :ens 65 c. modellen. 79 c«nf. in 95 cent. pril*. kpril wordt te MiddeW ik. gevraagd, met pen^ ionen (geen Belgen) ter Q, boekhandel J UTTING, Middelburg^ 8 gulden per maandi® werken, v.g.g.v.i bij den Agent v raat B 32, Middelb^ gen 1 Mei te Goes, adresletter P')U O jaar. Kleine "1®1^, Brieven Letter IV EN OER MINNE i kende maakt bekend Jlijft maken t Tip Top. 25 W Lang 25 o's zie PRIJSCOURAÏ Aanbevelend, Wijngaardstraat, Goes E KOOP Wiedmaohine mei A# izevoetscharren, e,iZ' IZ. CAPE'11' De toestand. Van de Belgische grens schrijft men ons Er worden op het Westelijk gedeelte van het Westelijk front, waarschijnlijk binnen enkele weken belangrijke ge beurtenissen verwacht. Ik hoorde zulks de laatste week meer malen van betrouwbare en geloofwaar dige personen, die gelegenheid hadden zich persoonlijk of door goede inlichtin gen op de hoogte te stellen van de toe stand in België. Er beerscht een bijna algemeene matheid onder de Duitsche militairen in België, ook in offlcierskrin- gen. Men ziet de onmogelijkheid van verder voortdringen in, en alle militaire maatregelen ook langs de heele kust streek zijn louter defensief. Het offen sief gaat steeds van de verbondenen uit. Men is echter vrijwel van overtuigd dat het tegenwoordig front op den duur, slechts met de grootste moeite te hand haven zal zijn, en neemt reeds zijn maat regelen voor het achteruitbrengen van het front. Het is bekend dat de aanval len der verbondenen steeds plaats von den zonder eenig gebruik te maken van hun reusachtige reserven, die zij overal in Frankrijk hebben, en die, als eenmaal liet offensief moet werden doorgezet, ten spoedigste aan het front kunnen zijn. Het Belgische leger is minstens weer op volle sterkte, en slechts een klein ge deelte is aan het front. Engeland is in de laatste maanden voortdurend bezig geweest ziju nieuwe korpsen naar Frank rijk te transporteeren, Frankrijk heeft, behalve zijn eigen lichtingen, een groote troepenmacht van allerlei Indo's ter be schikking. Het wachten is maar op den geschikten tijd voor een algeineenen aanval. Het is daarom dat de Duitschers vermoedelijk tegen zulk een macht hun tegenwoordige posities niet te kunnen handhaven. Nog spraken wij dezer dagen een in woner van Sint Nikolaas, de nijvere hoofdstad van het land van Waes, die zoo pas naar Holland was gekomen voor familiezaken. Hij zeide mij, dat de bravourgeest, het blufachtige optreden van de eerste maan den bij de Duitschers er totaal uit is. Ook zijn hun maatregelen in de steden die zii bezetten, zoo getroffen, dat zij bij het minste gevaar onmiddellijk kunnen vertrekken. Onze zegsman was overtuigd, dat, zoo noodig, de Duitschers binnen lil minuten Sint Nikolaas kunnen ont ruimen. Tegenover de burgers blijven zich de Duitschers als echte machthebbers par droit de conquête gedragen. Wie niet gewillig naar hun bevelen, wenschen en nukken zich gedraagt, moet het kennen. Zoo liet de commandant voor eenigen tijd een kapper bij zich ontbieden om door hem geschoren te worden. Deze in zijn winkel vol klanten druk bezig zijnde liet vragen of de commandant even geduld wilde hebben, zoo dra mogelijk zou hij komen. Eenige minuten later was de bode van den commandant weer in den scheer winkel terug met de boodschap, dat de kapper beboet was met 30 Mark, omdat hij niet onmiddellijk gehoorzaamd had aan het bevel van den commandant. Hel passenstelsel wordt tot in het be lachelijke uitgebreid. Men kan geen tien pas buiten de stad doen of men moet een pas hebben, die niet dan met groote moeite en natuurlijk na storting van de noodige contanten te verkrijgen is. Uren kan men soms schilderen op het bureau van de kommandantur, dagen wachten alvorens men zijn pas heeft. Dan is het portret niet gelijkend, dan deugt de on- derteekening niet enz. enz. Door dergelijke plagerijen zijn de Duit schers oorzaak, dat de vijandige gezind heid die in den boezem der Belgen had postgevat, steeds dieper en dieper door dringt in de gemoederen Oogenschijnlijk is de bevolking rustigmen negeert den Duitseher, maar mocht avond of morgen de krijgskans keeren en de Duitschers gedwongen worden hals over kop België te verlaten dan staat het te vreezen, dat de lang opgekropte wrevel en haat bij de Belgen zicli op verschrikkelijke wijze zal uitten. Ook het gebrek dat thans geleden wordt zal dan een woordje meespreken, daar kan men zeker van zijn. Er zijn streken in België, vooral rondom Char leroi waar grenzelooze ellende en gebrek heerschen. In St. Nikolaas en omstreken is het volgens onzen zegsman dragelijk. Enkele fabrieken in de stad werken enkele uren per dag, zoodat er althans nog eenig werkloon wordt verdiend. Toch kan men het den inwoners aanzien, dat het geen vetpot is; het aantal magere menschen is zeer groot, ofschoon de stad in de behoeften der allernoodruftigslen helpt voorzien met bedeeling van broed, soep en nu i n dan steenkolen. In de kringen der kleine burgerij wordt het meest ge leden. Er zijn gezinnen, waar in geen 4 maanden boter op tafel is gezien) an dere, waar de dagelijksche kost is's morgens aardappelen, 's middags aardap- pelen, s avonds aardappelen. Verder blijven de voortdurende requi- sities der Duitschers een kruis der be volking. Als slot der mededeelingen van onzen zegsman uit St. Nikolaas deelen wij mede, dat men niet alle Duitsche soldaten over één kam moet scheren Er zijn er"f velen,"! die bepaald beschaamd zijn om in en tegen België te moeten vech ten. Vooral de Beieren lieten een goeden indruk bij dejbevolking achter, de Saksers daarentegen juist het tegenovergestelde. Van sommige onderofficieren en ook officieren moest worden getuigd, dat zij zich door hun bruut en arrogant optreden bij de bevolking gehaat maakten. Als staat het bovenstaande niet in directe verbinding met den krijgstoestand voor zoover die uit veldslagenberichten is samen te stellen, het geeft toch een inzicht in de gesteltenis van een land dat buiten zijn toedoen midden in den oorlog is geraakt. Wie weet hoeveel latere gebeurtenissen liet gevolg zullen zijn van de huidige verhouding tusschen de be volking der bezette streken en de Duit sche bezetting. Wat den algemeenen toestand betreft kan men (dien vooralsnog samenvatten in de zinsnedede beide partijen staan nog in volle uitrusting tegen over elkan der, gereed tot een nieuwen kamp. Het morgenraad van den zon des vredes is nog Iniet verschenen. Eerst moet nog geworsteld om een overwicht, hetzij in het westen, hetzij in het oosten, alvorens de tijd voor vredesbesprekingen daar is. Aan onze grens. SEEZAETE, 5 April. Zaterdagavond werd alhier aan de grens een Duitsch soldaat doodgeschoten door een kameraad. Hij wilde namelijk brieven over de grens geven over het prikkeldraad heen. Hij werd getroffen onder het hart. Naar ik nu verneem, zijn er verleden week te Lovendeghem drie nieuwe Duitsche onderzeeërs gepasseerd. Zij waren begeleid door gepantserde auto mobielen. („De Tijd"). Uit België. De Gouverneur-Generaal in België laat bekend maken, dat alle beschadigin gen, veroorzaakt aan de telegrafen, tele fonen of spoorwegen door 'tkrijgsgerecht gestraft zuilen worden. Volgens de wet zal de dader ter dood veroordeeld won den; wordt de dader niet gevat, zoo wor den de strengste maatregelen genomen tegen de gemeente op wier grondgebied de schade is toegebracht geworden. Op alle plaatsen in de Vlaande- ren's zijn comité's opgericht, om 'een zoo genaamde Amerikaansche winkel te stich ten. In vele plaatsen heeft de opening reeds plaats gehad, o.a. te Wettenen, Le de, Lokeren, Zaffelaere, enz. De waren wórden aan inkoopsprijs verkócht. (Maasbode)' Koningin Elizabeth tejYperen. DE PANNE, 1 April. (Van den oorlogs correspondent van De Tijd.) Koningin Elisabeth gaat voort met haren zegen rijke arbeid tot hulp der zieken, gewon den en in armoede gevallenen. Zoo heeft zij onlangs ook de stad der puinen, het zoo zwaar geteisterde Ieperen bezocht. Het was een triestige, regenachtige, treu rige dag, even troosteloos als de streek, welke de koninklijke vrouw doortrok. Slechts vergezeld van een geneesheer en een aide de-camp, bezocht de vorstin de hospitalen en de weeshuizen troostte de arme verlaten ongelukkigen langs den weg, en betoonde zich wederom waardig den naam, haar door de bevolking reeds gegevenengel der liefde. Een eigendommelijkheid der Koninginne is, dat zij overal haar klein, handig foto toestelletje laat meedragen, waarmede zij zelf de schrikkelijke verwoestingen wil vastleggen op de lichtpaal. Overal verspreidt koningin Elizabeth troost en opbeuriDg. Te Vevrne, te Poperinghe, overal gaat ze weldoende rond. We zien haar dikwijls in hospitalen en ziekentreinen. Laatst werd zij bij het verlaten van een hospi- taal spontaan toegejuicht door een Bel gisch regiment, dat haar een grootsche ovatie bracht. Dit geschiedde na het vol gende Ze stond bij de sponde van een armen brancandier, die gekwetst werd aan het hoofd op liet oogenblik dat hij een ge kwetste opnam. Daar de jongen bijna buiten kennis lag, fluisterde hem een der geneesheeren in het oor: „De Koningin staat nevens u". De gekwetste draaide lichtjes het hoofd en vreugdevol loech hij haar toe: „Welk een eer, Majesteit, voor een armen kleinen brancandier, zoo- als ik!" De Koningin heeft niet gerust voor aleer alle middelen waren aangewend, den jongen in het leven te behouden. Op het Slagveld gewond. Aan den brief, die een Keulschen gym nasiast, op het Fransche slagveld gewond, aan zijn familie richtte, ontkenen wij: Ik had den naam van den afzender uwer liefdegaven nog niet gelezen, toen; een granaat in onze groep ontploffend! neerkwam. „Ha", dacht ik, „nu, ben jij, met je afdeeling aan de beurt." En om de gewonden te helpen en de twee doo- den, die de granaat had gemaakt, weg tg brengen, stak ik het postpakketje in mijn mantel. Een half ton* tevoren had ik reeds een schot aan mijn hoofd gekregen, maar ik liad de wonde niet goed verbonden, zoodat het -bloed voortdurend doorsijpelde. Toen ik mijln opriiimingswerk wilde be ginnen, zei mijn gewonde onderofficier: „Voor je Wij het verband aanlegt, zal ik uw lioofd goed verhinden, want je bent al krijtwit in je gezicht van louter bloed verlies." Terwijl ik Ide 'heide dooden in een hoek rolde en met hun mantel toe dekte, maakte hij het verbandmateriaal gereed en daarna knielde ik neer op mïjin beurt, om hem te verbinden. Eensklaps ssttsboemen ik krijg' een geweldigen slag en val op den onderofficier, of juister, slechts op diens borst, want zijn onderlijf was weggeslin gerd. De eerste gedachte, die in mij op kwam, was: „Jij', arme- kerel, onder mij, er beter aan toe dan ik, want in de borst en den rug voel ik, dat het warm wordt, in mijti mond proef ik den weerzinwek- kenden, zoeten, vetten smaak van bloed. Ademen kon ik, naar ik heel duidelijk waarnam, slechts met de linkerlong, de rechter is doorboord; en bijl lederen kor ten ademtocht voel ik, hoe met opborre lend geluid het bloed wegvloeit. Tegelij- kertijb krijg ik 'het gevoel, alsof ik in slaap zal geraken. Langzaam aan verlies ik het gebruik mijner zinnen. En ik had een zonderlinge gedachte. Eerst schiet de 90ste psalm door mijn hoofd, dan bid ik het Onze Vader. Al mijln jeugdherinne ringen duiken in mij op; en als ik nog heb gedacht: „Wat zou je moeder zeg gen, als ze het hoort", verlies ik vooTgoed het bewustzijn. Bij mijn ontwaken bevind ik mij in een lazaret, omgeven door vele andere ziekbedden en de geneesheeren verrich ten hun bloedig, maar weldadig werk." Het vervoer van de krijgsgevangenen uit Przemysl naar het binnenland van Rusland is thans gereed gekomen. In Przemysl zijn gevangen genomen ne gen generaals, 2307 officieren en 113890 man, behalve de gevangtenen, -die in. de hospitalen op het oorlogstooneel zijn ge bleven, tezamen 6800 zieken en gewon- edn. 129 Oostenrijksche geneesheeren en 100 Oostenrijksche hospitaalsoldaten zijn achtergelaten om deze te verplegen. Het totaal der enorme hoeveelheid buit gemaakt oorlogsmateriaal is nog niet vast gesteld. Tot nu toe telden wij reeds meer dan 900 kanonnen, waarvan zeer vele nog uitstekend bruikbaar. Eiken da,g ontdek ken wij nieuwe munitiedepots en oorlogs materiaal. Tal van kanonnen, geweren en materiaal werden door de Oostenrijkers in de San geworpen. Maatregelen ziijn. genomen om deze op te halen. Doodgevallen. De 29-jarig© militaire vlieger Piz- zighini is Dinsdag bijl een proeftocht op de Turijinsche vliegplaats Mirafioro met een 50 P.K. Blériot van 40 meter hoogte neergestort en kort daarna aan inwendige kwetsuren overleden. Het Italiaansche Ministerie van Mari ne had Dinsdag nog geen bevestiging ont vangen van de opzienbarende berichten welke de ronde doen omtrent het in den grond booren van de Genueesche stoom- booten „Luigi", „Parodi" en „Pina" door Duitsche onderzeeërs ter hoogte van Gibraltar, en waarbij de bemanningen, van beide booten het leven zouden verloren hebl)en. In de steden en dorpen, waar de gezinnen der vermiste schepelingen, wonen, heerscht groote pnrust. De Lui- gi-Parodi is een van de grootste kolen schepen der Italiaansche handelsvloot en heeft een inhoud van 7200 ton. Sinds rij het anker lichtte te Baltimore op 23 Januari, geheel met. steenkool geladen; heeft men niets meer van haar vternomen. Het. andere vaartuig, de Pina, welke aan dezelfde reeders behoort, verliet Napels 40 dagen geleden, omi kolen uit Cardiff aan te voeren; zij werd het laatst gezien toen zij Gibraltar voorhij voer. Indien het hardnekkige gerucht omtrent het lot der schepen mocht blijken waar to zijn, dan zijn er duidelijke aanwijzin gen voor een te verwachten uitbarsting van verontwaardiging, waarvan de ge volgen verdragend kunnen zijn. De Paus en de Wereldoorlog. „Plutus", het Duitsche orgaan der haute financh, dat door Geoïg Bernhaijd bij het Plutus-verslag te Berlijn wordt uitgegeven, bevat in do aflevering van 31 Maart j.l. een artikel va.n „Myson" over de rol, welko het Pausdom in den weneldkrijg: speelt. De „Küln. Volksz." gjeeft er een uittreksel van. De schrijver constateert, dat het pas regeerend Opperhoofd der Roomsche Kelk een zoo 'voorname politieke plaats in neemt ials sedert eeuwen geen zijner voor gangers heeft gedaan, ook Leo XIII niet. Door zijn optreden verschaft de Paus zich een geweldige politieke macht, wel iswaar niet als politicus, doch als pries ter. Zijn stem heeft boven den donder der kanonnen uitgeklonken; de wereld, en niet slechts de katholieke, jiiet en kel de christelijke wereld, hoort haar met verbazing en ontroering en vólgt haar gewilliger dan de hartstochtelijke woordejn der leidende staatslieden. Da paus wil en daarin ligt een gedeelte zijner kracht -hoven de par tijen staan het opperhoofd eener wereld kerk mag niet partijdig zijn. Als de vrede moet worden gesloten, zal Benedictus XV ■ook zijn gezegend werk van verzoening voltooien. Deze niet-politiefce Paus, die slechts als hoogepriester der Keirk werk zaam wil z.ijn, is in den oorlog een poli tieke machtdrager geworden, enkel door dat hij een groote idealistische wereld beschouwing vertegenwoordigt te middeh van het wapengekletter. BELtlIË. Gisteren vierde Albert, koning der Bel gen, zijn 40en verjaardag. Was hij reeds Vóór den oorlog bij; zijn onderdanen be mind omwille van de ernstige wijze waar op hij zijn koningsplicht vervulde, thans wordt hij op de handen gedragen om zijn onverschrokken moed en zijn edele zelfopoffering voor zijn land. Al is zijn verjaardag met minder praal vertoon als anders gevierd, hij kan er zeker van zijn, dat een innige hartelijke deelneming van de zijde zijner onderdanen zoowel in België als in den vreemde hem is ten deel geworden. ITALIË. Maandagochtend om tien minuten vóór half acht is er te Romte een aardstehok gevoeld, Iwaarvan bet epicentrum' in de buurt Van Avezzano, dat pas zoo geweldig door 'aardbeving geteisterd is, gelegen was. «BIEKESLAIVU. Uit Athene wordt-aan den Lokal-Anzei- ger geseind, dat het bekend worden van Wenizelos' voornemen om een gebied ter grootte van 2000 vierkante mijlen aan Bulgarije af te staan, groote schade heeft gedaan aan de populariteit van dezien staatsman. Goenaris heeft zich in 't open baar scherp over de houding van Weni zelos uitgelaten en de meeste bladen val len den minister-president bijl. A9EHIHA. Volgensl 'het onlangs verschenen „Offici al Catholic Directory", bedroeg in jiet* jaar 1914 het getal der katholieken in de Ver. Staten 16.309.310 ofwel 241.325 meer dan :het daaraan voorafgaand jaar*. EdTFTU. Een aanslag op den sultan van Egypte. Donderdagmiddag om drie uur, aldus seint Reuter, is op den sultan van Egypte, toen hij het Abden- paleis te Caïro verliet, om enkele waar- digheidsbekleeders te bezoeken, een moordaanslag gepleegd. Een inboorling vuurde een schot op hem af, dat miste. De dader is onmiddellijk gevangenge nomen. Nederl. Oost-lndië. Pastoor Fischer door eenAra- bier aangevallen. Het Soer. Hbld. van begin Maart meldt De bij onze medeburgers welbekende en hooggeachte pastoor Fischer had plaats genomen in een wagon van Malang naar hier, en hield zich onledig met het lezen van zijn brevier. Tegenover hem zat een jonge Arabier, blijkbaar eveneens in godsdienstige over peinzingen verdiept. Geen woord werd tusschen hen beiden gewisseld. Het was dan ook zonder eenige aanleiding, dat, toen de trein op station Goebeng stil stond, en de meeste reizigers den wagon reeds hadden verlaten, de Arabier den reeds bejaarden geestelijke plotseling on verhoeds van achteren aanviel, de handen om diens hals sloeg en hem klaarblijke lijk poogde te wurgen. Op het hulpgeroep van den heer Fischer schoten een paar conducteurs toe, die den aangevallene ontzetten. Inmiddels was de heer Cramer, directeur der water leiding, die zich eveneens in den trein bevond, naar de stationchef gesneld om hulp. Deze ontbood de politie, aan wie de Arabier werd overgeleverd Men vermoedt, dat de man in een vlaag van krankzinnigheid heeft gehandeld. Pastoor Fischer kwam er gelukkig met slechts een paar zeer lichte kwetsuren af. Landbouwers aan de Zeeuwech-Belgische grens. Er zijin in Zeeuwsch-Vlaanderen een| vrij groot aantal boeren, die in Nederland wonen, doch zoo nabij! de grens, dat ze lanu beboeren hetwelk in Bielgië ligt. De Duitsche militaire overheid staat niet toe, dat de betrokken landbouwers] hun land bezaaien, zoodat do nadeelten zeer groot zullen zijn. De „Bresk. Ct." heeft zich over déze. aangelegenheid gewend tot het Kamerlid voor het district Oosfburg, den heer De M'uralt, die het volgende, 30 Maart geda teerde antwoord zond: „Gevolg gevende aan Uw verzoek, heb ik heden eeu onderhoud gehad met den mi nister van buitenlandsche zaken over de netelige positie, waarin de landbouwers verkeeren, die in Nederland wonen en land in België bewerken. Zijne Excellentie deelde mij; mede, dat naar aanleiding, van requesten uit Zeeland, reeds geruimen tijd geleden, stappen zijn (gedaan, om de Hollandsche boeren in dezen tegemoet te komen. Tot heden was er geen bericht ont vangen. Intusschen heeft mijn "bezoek aanleiding er toe gegeven, dat de minis ter telegrafisch bijl de regeering te Ber lijn zal doen aandringen op spoedige fe- slissing. Ik wees er den minister op, dat de nood dringt en dat het hoog tijd wordt, in verband met den zaai, dat er een oplossing komt." (Middelb. Ct.) Krabbendijke. Met het uitzaaien der bie ten zal alhier deze week een aanvangl worden gemaakt, daar er nu al reeds ver schillende gronden voor gereed zijn gé- maakt. Toch zal de oppervlakte niettegenstaan de de hoogte prijlzen dit jaar belangrijk; minder zijn dan vorige jaren. Aardappelen; zijn er alhier enorm geplant, veel meer dan de gewoonte is, bij een landbouwer in de buurt zelfs in de 80 gemeten. Landstorm De uniformkwestie is thans tot oplos sing gekomen. De manschappen krijgen de vroeger reeds beschreven bovenklee- ding en hieraan kan thans nog worden toegevoegd dat hun ook schoeisel zal verstrekt worden, doch alleen in gevallen waarin zulks door de commandanten noodig zal worden geoordeeld. Als tweede maatregel is goedgekeurd een voorstel, om den officieren bij den landstorm een toelage voor eenmaal van f100 toe te kennen voor uitrusting. Uit den aard der zaak zullen de offi cieren, om voor deze toelage in aanmerking te kunnen komen, de voorgeschreven uniform moeten dragen, althans naar kleur en model. De stof blijft ter keuze van den officier. Eindelijk werd medegedeeld, dat ook reeds getroffen is eene regeling, van welke verwacht wordt, dat zij zal kunnen strekken om voor zooveel mogelijk aan te moedigen de detacheeringen bij het veldleger reeds thans en dus niet eerst in oorlogstijd van landstormafdeelin- gen, hetzij in haar geheel, hetzij van hare individueele leden. Voor de commandanten, zijnde geen oud-officieren, is, om als zoodanig te wor den benoemd, naar wij vernamen een detacheering bij het veldleger verplichtend gesteld, voor zoover zulks ter beoordeeling van den inspecteur van den landstorm, noodig wordt geoordeeld ook om in aanmerking te kunnen komen voor de bevordering tot lioogere rangen. Gedurende den tijd der detaclieering worden zij op denzelfden voet behandeld, ten aanzien van geneeskundige verzorging, vrij vervoer, traktement, onderhoud enz. enz. als hunne ranggenooten bij het leger. OP het oogenblik zijn er, behalve de bestaande 35 landstormafdeelingen, reeds een 20 a 25 tal in verschillende plaatsen van het land in oprichting. Vlissingen. De jaardag vau Koning Al- bert van België is Donderdag op luisterrij ke wijze gevierd door een feest in de Belgische loodsensociëteit, een, plechtig Te Deum in de R. K. Kerk, een kinderfeest, terwijl des avonds in het Grand Hotel een concert plaats had, waarop ook rede voeringen in het Fransch en het Vlaamsch werden uitgesproken. Na afloop der plechtigheid in de St. Jacobuskerk speelde het orgel de Bra.ban- ronne. Bevolking. In de tweede helft der maand Maart zijn in de gemeente, alhier ingekomen: E. F. A. Joukes, kastelein, Nieuwendijk 2, uit Merxem; P. J. de Kruijter, smid, L. Zelke 40, Middelburg; B. van Biomen, smid, Callenfelsstr. 24, Rotterdam; mej. S. M. Beckers, kinderjuffrouw, Boul. Ban- kert 24, Middelburg; N. Olsson, klinker, Noordstr. 21, Antwerpen; J. K. Klooster man, scheepmaker, Scheldestraat 20, 20, Dordrecht; J. Kuiper, hoofdcondr. Post, Walstraat 121, Boxtel; J. A. W. Teerlink, postconducteur, Glacisstraat 85, Antwerpen; L. Baak, visscher, Walstraat 107, Arnemuiden; M. van Loy—Hooge- steger, huishoudster, Glacisstraat 135, Goes; P. Dietz, kleermaker, Ilofceinstraat 23, Dordrecht; L. M. Back, werkman, Prinsenstraat 20, Middelburg; P. J. Bauer, beambte posterijien, Kasteelstraat 37, Antwerpen; M. Vader, teekenaar, Kasteel straat 105, Rotterdam; W. F. van der Graaff, schilder, Schuitvlotstraat 4, Scher- penisse. V ertrokken: J. A. Timmerman, Bellamypark 13, naar Delft; P. J. Cornelis, Walstraat 88,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5