i 4 UIT ZEELAND. No. 42 Dil mier bestaat uit 6 EERSTE BL BINNENLA UIT ZEELAt Rechtszaken Burgerlijke Sfand. te maken van f27.000, bestemd voor de •niilitievergöeding. iDe burgemeester en de heeir Dcspzour, chef de bureau, hebben de zaak te on derzoeken. OOSTBURG. Maandagmorgen vroeg was uit de richting van den Yser krachtig ka nongebulder waarneembaar. In langen tijd is het niet in zulk een hevigheid gehoord. BOUC'HOUTE, 5 April. (Van onzen cor respondent.) De bewaking der grenzen' door de Duitsche soldaten is in de laatste dagen veel verscherpt. De toestand op de wijk Bouchoutsche Haven is al zeer eigenaardig. De huizen staan hier bijlnai alle op Belgisch grondgebied, terwijl d« tuinen in Nederland liggen. Tusseben tui nen en woningen is een hooge prikkel draad gespannen. De bewoners mogen zonder toestemming niet achter uit hunne woningen komen, noch met de Nederlan ders spreken. Bijtna in eiken tuin loopt dag en nacht een schildwacht, terwij'l do officieren in] de onmiddellijke nabijheid der grens ingekwartierd zijn. Vier- tot vijfmaal daags worden alle wachten geïn specteerd door de officieren. Deze week werd bekend gemaakt, dat alle tarwe en haver moest ingeleverd wor den. De landbouwer C., zoon van den burgemeester der Nededandsche gemeen te Philippine, wiens schuur juist op de grens staat, had een hoop haver van den eemen kant der schuur naar den anderen kant der schuur gebracht en werd hier voor opgebracht naar de Kommandantur, waar hij een hoogè boete moest betalen. Een zevental personen is opgebracht beticht van personen over de grens te helpen. Een zekere K„ kreeg zes weken gevangenisstraf. De anderen moesten boe te betalen. De soldaten, die hier aan de grens staan, kregen verlof om een tiental dagen naar hunne haardsteden terug te gaan om dringende zaken te regelen. Ze wer den per auto gehaald naar Eecloo om verder toet den trein te vertrekken. Vele visschers hebben dezer dagen een pas gekregen, die geldig is voor een maand), waarmee z© dan langs Selzaete uit Bel gië komen. Ook vele landbouwers kregen een pas om hunne landerijen in Neder land te toewerken. (Maasbode.) Handel met België. Langzaam, heel langzaam schrijft het „Hbl." valt er te Roosendaal eenige toeneming in het handelsverkeer met Bel gië te bemerken. Weliswaar bedraagt de in- en uitvoer nog nauwelijks 1 20 van nor male tijden, maar er is toch een zwakke herleving. De artikelen, die uit België hier inge voerd worden, zijn voornamelijk hardsteen en marmer. Eenigie 'weken geleden ook nogal glas. Uitgevoerd wordt van hier voornamelijk visch, die verzonden wordt naar Antwer pen, Gent en Brussel. De verdere uitvoer bestaat voornamelijk uit geslachte scha pen en groene zeep. tiedurendc de geheele maand Maart werden ongeveer 300 waggons met di verse waren uitgevoerd en kwamen 250 binnen. (In normale tijden bedraagt te Rosendaai zoowel in- als uitvoer 7000 it 8000 waggons). Een uitlating van von Hindenburg In een gesprek met maarschalk v. Hin denburg heeft deze, volgens een verslag in de „Voss. Ztg." tegen den Amerikaan- schen senator Beveridge gezegd„Wij mo gen Rusland wel, Frankrijk mogen wij heel graag, Engeland haten wij!" Vroeger, zoo merkt de „Vorwarts" spij tig op, voor wie de oorlog o.a. en vooral een strijd tegen het Tsarisme is. las men andere dingen over Rusland. De verwoestingen van den oorlog. De pestilentiën en plagen in de Mid deleeuwen, zoo heeft dr. Cosmo Gordon Lang, de anglikaansohe aartsbisschop van Y ork, in een toespraak gezegd, hebben niet zulke verwoestingen aangericht als deze oorlog. „Wij lezen dag in, dag uit onze eigen verlieslijsten, maar zij zijn zoo sa mengesteld, dat het volk geen begrip krijgt van wat er werkelijk gaande is. Zij herinneren ons niet aan wat wij van fa milie en vrienden vernemen, b.v. dat er bij een divisie infanterie, die uit Engeland gezonden was, van 400 officieren na kor ten tijd nog maar 44 over waren, en van 12000 man nog maar 2330. Van een zeer dapper regiment met ruim 40 offi cieren, bleef alleen een kwartiermeester over, van de 1200 man slechts 900. Van de Zeeuwsch-Belgische grens. Zaterdagavond vuurden gedurende een half uur de kanonnen van Zeebrugge ge weldig in zee naar Engelsche schepen, die antwoordden. Het was dus de tweede maal in die week, dat de Engelschen nabij de haven verschenen. Gisteren waren ze ech ter van onze kust niet zichtbaar: er hing wat mist over zee; Tauben wezen giste ren weer aan de kustbatterijen de rich ting aan. Nog lang nadat het duister ge worden was werden er met vuurpijlen aan de Belgische kust seinen gegeven, liet bleef echter den halven nacht stil. Heden hooren we het geschut aan den Yser weer. De gansche week hadden er in Vlaanderen drukke troepenbewegingen plaats. i Dagelijks klinkt van het Yserfront het geschut. Langs onze grens, vooral bij' Eec loo, liggen veel afdeelingen cavalerie. (N. R. Ct.) Met do Duitsche broodkaarten is al geknoeid. Er zijn menschen, die aan 't einde der week het overschot van de kaart omzetten in meel, teneinde op die manier voorraden te verzamelen. Het op- per-commando te Berlijn heeft er echter al iets op gevonden. Het heeft het ver bod uitgevaardigd van meelverkoop op Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Er is nog een ander misbruik ontdekt. Er zijn name lijk winkeliers, die weigeren aardappelen en meel te verkoopen, wanneer men ook niet andere artikelen van hen betrekt, en dat wel tegen hoogen prijs. Gok hier tegen worden nu maatregelen getroffen. Pegoud in den oorlog. Verleden Vrijdag heeft de bekende Fran- sche vlieger Pègoud bij St. Ménéhould een Duitsche vliegmachine naar heneden ge haald. Het is de derde machine, welke hij buit maakt. De Antwerpsche duivel boven Hoboken. Vorige week schreef men aan „De Tijd": De aanslag op de werf te Hoboken is naar mij uil de meest betrouwbare bron ter oore kwam ver richt door Jan Olieslagers, in de wande ling 'bekend als de Antwerpsche Duivel. Zoodra het ineenzetten van duikbooten op de werf te Hoboken beslist was vast gesteld, bood Jan Olieslagers aan liet Ilelgisch legerbestuur aan, er eenige „Paascheieren" te gaan bezorgen. Met da terreinen rondom Antwerpen is Oliesla gers uitermate vertrouwd door de talrijke vliegerstochten, die hij daar in vredesr dagen heeeft volbracht, wanneer de Ant werpenaren hem toejuichten op de ver maarde vluchten vol behendigheid en waaghalzerij!, welke hem zijn bijnaam heb ben bezorgd. Biji den jaanslag op de werf was Olie slagers de gids en aanvoerder van del koene vliegeniers, die er de bommen deden vallen. Hij! werd dan ook het eerst htoven Hoboken zichtbaar. Behendig stuur de tiij een zoogenaamde Duitsche machi ne en alles was zóó bedriegelijk nage bootst, dat de Duitsche soldaten hem aanvankelijk toejuichten, tot hij plotseling (laaide en zijn „Paascheieren" uit een) hoogte van enkele tientallen meters deed neerregenen. In een zijher beroemde zwen kingen, waarvan men te Antwerpen dA herinnering bewaart, steeg hij toen plot seling! weer fact luchtruim in, tevergeefsch door het Duitsche vuur achterhaald. Zelfe haalde hij het brutale stukje uit, de Bel gische vlag tartend rond te zwaaien, zoodat, toen reeds het volk in de naburige straten en huizen tot de overtuiging kwam1: „Dat kan niemand anders dan do Antwerpsche Duivel zijn." Direct na de Duitsche machine kwam eenEngelsche, die ook nog bommen wierp en toen onmiddellijk hoogter steicg. Op verreu afstand en zeer hoog zijn nog benige vliegers van het eskader zicht baar geweest, waarschijnlijk om bij ieen. mogelijk luchtgevecht direct hulp Ie kun nen bieden. Op allen werd vruchteloos door de Duitsche fortbatterijen en met machinegeweren gevuurd. In Itoode-Kruis- auto's zijn 75 dooden en gewonden van de werf gevoerd; de ter werf gereedlig gende en in aanbouw zijnde onderzeeën werd prompt vernield. Ook de werf is sterk beschadigd. Op weg naar de is!tad vernam ik, dat er een Taube op een automobiel in allerijl zou zijin weggevoerd, zoogenaamd een Dujitsche hiachine, die oen verweer zou hebben beproefd en naar beneden was geworpen. In Antwerpen teruggekomen, zag ik een troepje menschen staan, die het geval van deze auto bespraken en er nog een groot ongeluk aan vastknoopte, hetwelk zou gebeurd zijln mfet een melkvrouw, die door de auto werd overreden. Dit laatste geval onderzoekend, is mij inder daad met stelligheid gebleken, dat dö melkvrouw niet haar melkwagentje dooi' een auto, welke een groote machine ver voerde, ver buiben de auto uitstekend1, is omver gereden en door het huiten do auto stekende voorwerp zóódanig wend getroffen, dat zijl kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Middelburfl. Bevolking. In de tweede helft der maand Maart zijn in deze ge meente ingekomen: Mej. Z. C. Burke, leeilingwetpleegster, Noordpoortplein M 292, uit Oostende; G. Bekke, agent van politie, Korte Heeren gracht M 283, Losser; J. Meliefste, land bouwersknecht, Kleverskerksche weg U 4, Serooskerke (W.); A. L. Krook, com mies der posterijen, Stationsstraat P 44d, Roosendaal; D. Geensen, koopman, Rot- terdamsche kaai O 237, Goes; H. Mol- linga, arbeider, Heerenstraat H 152, Los ser; A. Minderhout, timmermansknecht, Varkensmarkt I 317, Rotterdam; mej A. M. Godschalk, winkeljuffrouw, Langedelft B 155/6, Deventer; A. B. Pundke, ma chinist, St. Janstraat I 99, uit het buiten land; mej. J. E. van Soeren, modistó, Lange Noordstraat L 130, Enschedé; \V. van Loo, timmermansknecht, Segeerssin- gcl V 75, Hoensbroek (L.); D. J. Kou semaker, kassier en commissionair in ef fecten. Spanjaardstraat E 70, Arnemui- den- mei. M. Wolse, Stationsstraat P 44c, Baarn; M. P. van der Weel, brievenbe steller, Veersche Singel T 200, Arnhem, J J. van Steenbergen, directeur registra tie, Langedelft I 20, Arnhem. Vertrokken: K. F. Henneman, van Dam Z.Z. g oi, naar 's Gravenhagemej. C. H. Jentmg, Dam Z.Z. G 51, Zalt-Bommel; P. J de Kruïïter, Brakstraat 0 264, Vlissingen J Verhage, Kortedelft F 21, Kattendijke; j! G. de Bruijn, Vischmarkt H 158, Kou- dekerke; C. Daniëlse, Lazarijslraat O 83, Rotterdam; mej. L. C. A. M. Guldenberg, Lange St. Pieterstraat A 64, s Graven hage; mej. Wed. L. de Nood, Seissingel R 202, Rotterdam; A. van Hessen, Koren dijk P 57, Leeuwarden; mej. H. C. Zicck, Korte St. Pieterstraat A 81, naar Meers- sen- A. J. de Nood, Wal B 62, Vlissingen; T M Back, Seisweg K 90, Vlissingen; mej A Vogel, Korte Geere K 347, 's Gra venhage; A. J. E. de Paauw, Noordpoort straat M 3, Goes; A. Seijs, Klem Vlaan- deren M 166, Serooskerke (W.); H- li- van Bekkum, Oude Kerkstraat B 93, Am sterdam; Mej. J. C. Yelge, Langedelft B 155/156, Haarlem. ..M- u- Volgens het jaarverslag van de Coö peratieve voorschotvereeniging met spaar bank te Middelburg bedroeg het kapitaal op 1 Januari 1914 f 6853.30 en op 31 December f6850.20. Het reservefonds steeg van f 2788.65 Va tot f2826.19y2. Op 1 Januari hadden de spaarders te goed f 4294.831/2, ingebracht werd f 1451.81 Va en aan rente bijgeschreven f 69.021/2, terwijl {1918.81 werd terugbe taald, zoodat het tegoed op 31 December f 3896.861/2 bedroeg, loopende over 9.) hoekjes. Aan renten op spaargelden werd 130.681/2 uitbetaald. Het uitstaand bedrag aan voorschotten toedroeg op 1 Januari f 14781 in 104 posten werd f20325 uitge zet afgelost werd f 20496, zoodat een be drag van f14610 onafgelost l>leet- Er werd hen winst gemaakt van f 81.>.„4. Het ledental bedroeg op 1 Januari 112, 7 leden traden uit en 8 nieuwe werden aangenomen, zoodat er op 31 December 113 waren. Tot voorzitter en controleur werden respectievelijk herkozen de heeren J. A. Pieterse en ml'. J. J. Hedjse en tot commissarissen gekozen de heeren M. Meulenberg en A. M. Hofman. Tijdens een voetbalwedstrijd heeft de ongeveer 10-jarige de L. zijn been gebroken. Behalve de gewone Dinsdagdrukte door het uitbetalen van het ouderdoms pensioen, heerschte er Dinsdag aan het postkantoor alhier ook drukte door de velen waaronder verscheidene van buiten de stad, die hun bons van f 1 en f 2.50 kwamen inwisselen. Dit geschiedt aan een afzonderlijk loket, want men vreest- dat er valsche bons onder loopen en dit is ook de reden, dat de postbodes, die met kwitanties loopen geen bons mogen aan nemen. Naai' het huis van bewaring alhier is overgebracht J. T. uit Ileinkenszand, die verleden week V. met een knuppel sloeg, tengevolge waarvan deze is over leden. Het lijk van is Zaterdag, na ge rechtelijk geschouwd te zijn, begraven. Heinkenszand. Maandagmorgen vergader den de leden der vereemging voor Lhr. Nationaal Onderwijs alhier. Na de gebrui kelijke opening en lezing der notulen werd mededeeling gedaan, dat de rijks bijdrage voor 't dienstjaar 1914 is vast gesteld op f 1772.90. Het verslag van den secretaris werd goedgekeurd, alsmede dat van den penningmeester, waaruit bleekl dat de ontvangsten bedroegen f2578.4572 en de uitgaven f2576.18, alzoo een goed slot van f 2.27Ij). Door den penningmeester van het Suppletiefonds was ontvangen f61.10. Voorts werden tot bestuursleden herkozen de heeren W. Allcwijh en A. A. Slahbekoorn. Rilland-Bath. Zaterdag voormiddag ge raakte alhier J. van den Berge, woon achtig te (Krabhendijke, door liet schrik ken van zijn paard op hol; hij werd van uit zijn kar op den weg geslingerd, en werd bewusteloos binnengedragen bi] de wed. K. alhier. De man leed daarna hevige pijnen, en is volgens verklaring van 'den dokter inwendig zwaar gekneusd. Eerst in den middag kon hij naar zijn woonplaats vervoerd worden. Naar men ons later meedeelde, was zijn toestand iets gunstiger, hoewel zijn hootd en borst ernstig verwond zijn. (A) Hansweerd. Vrijdag sprong in de buiten haven alhier van een motorsloep, waar in zich een Belgische uitgewekene be vond, opeens de benzine-reservoir, waar door de man aan het gezicht werd ge wond Hij had de tegenwoordigheid van geest in het water te springen en naar den wal te zwemmen, waarna de brand wonden op de sluis werden verbonden. (Z.) De kinderen van schipper Ney, van schip „Jordaens", dat Zaterdag middag alhier arriveerde, waren met. het zoointjci van den hier liggenden Belgischen schipper Steeldrayers aan boord aan t' spelen met pen patroon, toen deze plot seling ontplofte. Het zoontje van schipper S., «1 het dochtertje van schipper JN., werden zeer ernstig gewond, terwijl nog twee kinderen en de vrouw van N. en bovendien ook nog de schippersknecht belangrijke kwetsuren opliepen Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse. fZ.f Zondagmiddag half vijf onlsiond al hier een paniek. Twee woonwagens, waar van een bestemd voor het opsluiten van twee leeuwen en een heer, stonden h'er al enkele dagen bij de openbare school. Een der leeuwen wist uit te breken. Alle omstanders zetten het natuurlijk op een loopen. Doch spoedig waren er eeni ge militairen aanwezig. De viervoeter stapte gemoedelijk langs den dijk, toen vaandrig Swaters hem den eersten scherpen kogel door het lichaam boorde. Vervolgens schoten sergeant de Jong en enkele manschappen. Bij het eerste schot draaide de leeuwin zich 0111, doch toen er meer schoten volg den was het beest spoedig gedood. Gelukkig, ivanl anders hadden wellicht ernstige ongelukken kunnen plaats heb ben. (Z.) Door enkele ingezetenen van Krui- Ihingen en Hansweerd zal een verzoek aan Burgemeester en Wethouders wor den gericht tot het niet doen houden van de kermissen te Hansweerd en te Krui- ningen. Voor dat doel wordt met een lijist rondgegaan waar druk op woid geteet kend. SluiS.B akkersbedrog. Men schrijft aan de Tijd: Evenals overal, is gedurende den oor log ook te Sluis het brood zeer in. prijs gestegen, maar desondanks scheen het ge wicht in dezelfde mate te dalen. Reeds eens liet de burgemeester verschillende brooden opkoopen en degenen, wier broo- den te licht bevonden werden, waar schuwen ,daar een en ander volgens be slaande gemeentelijke verordening straf baar is gesteld. Vandaag liet de burge meester wederom het gewicht controlearen on maakte het resultaat bekend op groote plakkaten, die overal .in Sluis zullen worden aangeslagen. Do Burgemeester van Sluis brengt Jiij dezen ter kennis van de ingezetenen, dat door hem op lieden een onderzoek is in gesteld naar het gewicht der brooden bij do verschillende bakkers in deze gemeente. Da prijzen van hel brood zijn tegenwoor dig zoo hoog, dat te verwachten was, dat de bakkers de burgerij voor hun geld het volle gewicht zouden geven. Doch dit onderzoek heeft een teleurstellend re sultaat opgeleverd. De uitslag daarvan is als volgt J. J. Almekinderen, witbrood en tar webrood volle gewicht. E. A. Boes, witbrood 40 gram te kort, tarwebrood volle gewicht. J. J. de Burck, witbrood 80 gram en tarwebrood 70 gram te kort. E. van Dale, witbrood 90 grani te kort, tarwebrood volle gewicht. H. II. Grahame, witbrood 130 gram, tarwebrood 80 gram te kort. J. de Ilullu, witbrood 40 gram, tar webrood 20 gram te kort. D. A. de Kramer, witbrood 10 gram te zwaar, tarwebrood 40 gram te kort. Wed. Leijsenaar, witbrood 90 gram, tar webrood 30 gram te kort. C. van Voorcn, witbrood 100 gram, tarwebrood 60 gram te kort. 1'. J. Wemaer, witbrood 50 gram, tarwe brood 30 gram te kort. Hij waarschuwt hierbij de bakkers, in dien hij een volgenden keer mocht blij ken, dat wederom fraude wordt gepleegd, onverbiddelijk proces verbaal zal volgen. Sluis, 27 Maart 1915. De Burgemeester voornoemd, J. rE. BOOGAARD. Arr Rechtbank te Middelburg Dinsdag j.l. zijn wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeldC. L. L., 19 j„ en L. (F. L., 23 j., werklieden, Clingie, ieder tot 6 w„ P. F. d. B., 43 j., veldarheidster, St. Jansteen, tot, 1 111 P. P., 29 j., winkelier, L. P., 21 j., land bouwer, St. Laureijns, ieder 3 w., J. v. V., 23 j., Stekene, F. v. L., 44 j., P. v. L., 39 j„ D. E., 42 j., P. V„ 26 j„ arbeiders, Assenede, allen tot 14 d., E. C., 19 j., L. JT., 32 j„ beiden Klein Sinay, beiden tot 10 d„ T. L., 26 j., C. L. G., 31 j„ arbeiders, Assenede, ieder tot 1 w., C. B., 30 j., arbeider. Asse nede, M. B., 50 j., .hvr. van L. S., zon der beroep, Wachtebeke, E. Z., '25 j„ E. K., 36 j., M. d. M„ 36 j., allen St. Pauwels, allen tot 5 d., en A. v. S., dokwerker, M. v. L„ fabrieksarbeidster, beiden Lokeren, t'. v. d. V., 18 j„ P. v. d. V., 34 j„ Klein Sinay, A. d. B., bakker, Meerdonk, IJ. d. V., J. d. V., 29 j., P. U., 59 j., werklieden, Assenede, A. d. V., .hvr. van E. B., A. B., 28 j., Stekene, A. M., 18 j., Moerbeke, J. R., 45 j., (Wachtebeke, werklieden, ,R. d. K., 18 j., 1. S., 23 j., beiden Moer beke, C. S., 36 j., zonder beroep, Sel- zaete, L. G., 21 j., M. G., 20 j., Selzaete, P. v. P., 67 j., werkman, Wachtebeke, L. v. Z., 30 j„ R. d. B„ 19 j., M. K., 20 j., M. B., 18 j., allen Heikant, N. v. P., 30 j., St. Paul, C. v. G., 41 j., L. S., 20 j., beiden Stekene, M. T., 21 j., Middelburg (België), E. V., 29 j„ Assé- )nede, E. S., '20 j, arbeiders, St. An- dries, J. P., 50 j., Overslag, A. d. P., 37 j., P. d. C„ 68 j„ beiden Sinay, A. T., 31 j., boomsnoeier, A. B., 30 j., klom penmaker, F. li., 36 j„ werkman, allen Clinge, A. d. K„ hvr. van F. J. G., Kiel- dreeht, E. U., 30 j., werkman, Velsiegne, allen tot 3 d. igev.straf, en >M. d. R„ 19 j., M. v. W„ 33 j„ beiden Selzaete, ieder f 7 b. s. 7 d. h„ en II. V., 27 j., E. d. P., 40 j., E. V., 40 j.. I. S,, 39 j., P. d. K., 28 j., allen zonder Ke'roen P. d. H„ 44 j„ 11. T„ 18 i, E c 27 j., 'allen Selzaete, T. S., hvr. van L. T., Knock©, M. v. G., likeurhandelaar Gent, O. A., 23 j., Tamien, G. R., 41 j Gent, beiden zonder beroep, 'H. L. 4' N., 36 j„ opzichter, Gent, J. J„ 39 reiziger, Brussel, M. v. W.. onderwijzer Gent, F. d. 47 j„ Steenhuizen, d. V., 36 j., Ophasselt, A. E., 42 j.' Oostei'zaa], C. B., 23 j., Lamscaten, weik lieden, allen tot f5 b. 's. 5 d. h., terwijl zijn vrijgesproken: R. S., 20 j., V. H 24 j., V. W„ 23 j., V. W., 18 j„ M. d. T.' 38 j., C. T., 21 j., allen zonder beroep! C. d. M., 40 j., R. d. B., 20 j., fabriek werkster, P. G., 21 j„ allen Selzaete, 6. M., 27 j., Overslag, M. <R., 34 j„ hvr' van F. (d. JV., C. d. W„ 34 j., hvr, van L. d. B., R. d. S., hvr. van E. E allen Moerbeke. (Z.) Van 30 Maart3 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Luie, jm. 24 j. en J. M. I'. üuininck, jd. 26 j.- G. Westland, jm. 27 j. en M. Polderman! jd. 27 j.; P. Stroo, jm. 25 j. en A. Jij! de Ruijter, jd. 24 j.; J. Reijnders, jm. 31 j. en A. G. van der Roest, jd. 23 j. Getrouwd: 1'. de Rijcke, jm. 24 j. en A. C. Snoep, jd. 24 j.; P. H. Huber, jm. 29 j. en M. C. Kloosterman, jd. 20 j. Bevallen: T. Schrijver, geb. Polderman, z.; 1. A. den Hartog, geb. Groenen, z.; J. A. Schot, geb. van Oosten, z.; A. E. Bode, geb. Laport. z.; C. J. De Crée, d.; G. va 11 der Hoeven, geb. Knoop, z. M. H. Zuidema, geb. Kimmel, z.; S. R Gonsalis, geb. Gerijl, d. Overleden: J. Overschie, wed. van C. Pauwels, 90 j.; J. N. Bek, z. ld.; A. van do Weijer, wedr. van B. Marien, 90 j.; J. A. Viënne, man van A. F. Leen- houls, 64 j.; J. Stroo, z. 2 j.; Marijs, d. 7 w. ZIERIKZEE. Bevallen: P. v. Bienien, geb. Canstel, z.; J. P. Gast, geb. Dale- bout; M. van der Valk, geb. Harthoom. Overleden: J. J. Peute, d. 8 111.; N. Wisse, wedn. van H. Ronbouls, 82 jaar. (M. Ct.) Over de maand Maart 1915. HORDEKENSKERKE. Gehuwd: 18, Izaük Elenbaas, 34 j., jm. te Baarland en Maria Verschuur©, 21 j., jd. Geboren: 3, Augustijln, z. v. Andries de Bart en Maatje Kareis©; 12, Co'rnelis Johan, z. v. Jan liijk en Cornelia Hoon- dert; 21, Marcus Joh, z. v. Jan la Grand en Cornelia de Jonge; 27, Lauras Adri aan, v. Adriaan Lauras van der Linde en Geertraida Wirtz; 29, Cornelia, d. v. flubrecht van 't Westende- ©n Sara van ,'l Westende. Overleden: 14, Johanna Boonman. 4 111.; 20, Catharina van Dalen, 3 111.; 26, Cor- nelis Johannes Bijlk, 13 d. OVEZAND. Geboren: 6, Johanna Ala H ria, d. v. Johannes Priem en Maria Fran I cisca van Steenbergen6, Jozina, d, v I Laurens Smits en Afagdalena Verniuf- I 10, Klazina Johanna, d. v. Johannis F»- ciscus Petrus Sohreurs en Alalia Looj, 16, Adi'iana, d. v. Johannes Rentmeester I en Maria Priem. Overleden: 18, Daniël Boonman, 84 j DRIEWEGEN. Gehuwd: 9, Johannes Verhoeff, 27 j. te Urk en Tona Paauwe. 27 j. te Driewegen. Geboren: 2, Maria Jacomina, d. v Christiaan Bosman en Martina Geertruida Iloogstrato: 6, Jacobus I'inter, z. v. Ge ruid. van Waarde en Helena Nieuwen huijse. Overleden5, Picternella Tannetje Al- mekinders, 5 j.; 14, Maria Koeman. 8ój NISSE. Gehuwd: 17. Gerard Maiinus de Back, 23 j. en Elizabeth Jozina Klons torman, 23 j. Geboren15, Pieler Cornelis, z. v. Al brecht \ette en Jacomina Rijk. Overleden: 26, Cornelia Korst an je. I 72 j. 'sIlEER ABTSKERKE. Geboren: 5,1 Adriana, d. v. Cornelis Harthoorn en Ja :- coba Moelker; 7, Klaas, z. v. Jan Aleij aard en Jacomina Francina Houterman; i- 24, Helena Janna, d. v. Marinus Got man en Suzanna Dekker. KRARBENDIJKE. Geboren: 21, Jacob) Geertruida, d. v. Adriaan Hollestelle ei Cornelia Griep. Oyerledein: 16, Huib-recht de Hame: 88 j., wednr. van Janna van Liere; 1 Pieter va,n Plasse, 58 j., echtgenoot van I Johanna Alieras; 30, Marinus, 13 j., z.v I Arij Verheulen en Marina Geense. 'sGRAVENPOLDER. Geboren: 2, Jacc ba, d. v. Jan Maat en van Maatje Nïjsst Overleden: 5, Willem Spruijt, 81 j echtg. van Jannetje Polderman; 10, Netl tje de Koster, 3 111.14, Jacomina de Wij te, 78 j., lechtg. van Jan de Dood; 2b Adriaan de Pree, 19 j. jm. (Z-) April 9 Oudelande, wagennrikers- en andei' houtwaren, vrachtrijdersinspan Ilollmann en Verhoek. 14 RijsbergeD, bouwhoeve de Bie. 15 Kruiningen, hofstede, Schram en ting. 19 's Heer Arendskerke, bouw- en tffl land, Pilaar. Abonnementsprijs p. 3 maaj Afzonderlijke nummers 5 Advertentiën worden ingi half drie en Vrijdag vóó| De abonné's op dit blad, i directie uitgereikte polis, daarvoor vastgestelde V GRATIS verzekerd tegen De verjaardag van Koning In de groote steden van 011? veel Belgische vluchtelingen Den Haag, Amsterdam, 's He Breda enz., is Donderdag du van koning Albert door de opgewektheid, zoowel kerkelijl lijk, gevierd en werden telegra debetuigingen den Belgischen] zonden. Meer licht wenschen verschillende bladi tot stand komen der Indische 621/2 millioen. Die toch zou voren door een vereeniging zijn aangenomen en gegaran den koers van 95 pCt. Een afspraak met den minister. L haar echter tegen den koers zoodat het verschil na aftr kosten als een zoet winstje, van anderhalf millioen, in de bankiers is verdwenen. Van deze financieele manin de minister de Kamer onican' Begrijpelijker wijze heerscht h noegen in wijden kring, ltee^ heer Van Vuuren den minis, peleerd en men kan er zekq dat dit muisje nog oen staaltje Goes. De Belgische vlnchte tel' stede, die vanwege het c den ondersteund, zullen, voor' in den loop der volgende weel] België zijn teruggekeerd, den ld dezer maand naar het vluchtel te Ede (Gelderland) worde! bracht. - Heden wei'd alhier een gehouden van ingelanden van de Watering bewesten I Op de vergadering zijn tegenv. personen, uitbrengende 123 sta Worden met goedkeuring dcf ring door den voorzitter vel commissies benoemd. Het voorstel van het bestuu aanleiding van het voorstel va. l'ilaar, Ged. Staten te verzeel Provinciale Stalen een voorste tot wijziging van art. 101 va gemeen Reglement, wordt verdj den heer Pilaar en de voorzit' streden door de heeren A. De mann en Putte. De belastbare opbrengst v; bouwde eigendommen bedraagt terschap f392.000, en zou vol ning van het bestuur bij een li 5 opcenten opbrengen f 20.000. gebouw ter waarde van f 2501 dan betaald worden 7 a 8 gul Het voorstel wordt aangem 101 voor, 21 tegen, 1 blanco. Voor het opnemen en pla kasgelden zal een regeling w trollen met de Credietven enigi, sterdam, agentschap H. DroiiH Het voorstel van het bestu' een vaste regeling in de jaarvvj opzichtere, wordt na te zijn door den heer Arnoldi, die n een vaste regeling van jaarwe' iangd voor de opzichters, maa' de ambtenaren, ingetrokken. Het vernieuwen en onderhol heulen voor rekening van het v wordt door allen goedgevonden op de begrooting is dit jaar wat betreft heulen enz. f 2(X)L Naar aanleiding van het ral d,en waterbouwkundigen ambten een verbreeding en versterking

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 6