Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. ONDERWIJS POSTERIJEN. Landbouw en Veeteelt Geneeskundige Kroniek. Rechtszaken KERKNIEUWS. Marktberichten. Burgerlijke Sland. Vertrokken: a 4. Jo os se, Kleine Kerkstraat 11, nalr Rotterdam; Mej. C. I. Vader, Ka steelstraat 105, naar Schoondijke; La. Tissink, Kasteelstraat 32, naai Grijips- kerke- K. J. van den Dolder, Kanaalstraat 106 naar Arnhem; W. Esser, Walstraat 00 'naar Enschedé; A. Rogge, Dijkstraat 31 mw Breda; P. A. Kokelaar, Hobein- straat 49, naar Hilversum; A. Plantengai, Walstraat 36, naar Rotterdam; Mej. J. F. Ilazeivindus, Kanaalstraat 43, naar Rot terdam; W. Bos, Paul Krugerstraat 3, naar Rotterdam; C. A. Abirahamse, Gla- cisstraat 101, naar Amsterdam. De lezing welke hier hedenavond gehouden zou worden door den heer jhr. P. J. Boogaert, commandant van de af- deeling van den vrijwiiligen landstorm te Domburg, met het doel ook alhier tot de oprichting van eene afdeeling tq komen, is uitgesteld tot Woensdag 24 jVlcl Heinkenszand. Op het plein van de afspanning van M. Geus alhier ontstond gistermiddag brand in den mestput, waarin stroo en hooi was gegooid van verpak kingen, enz. De bewoners zagen het pas toen de vlammen reeds hoog opsloegen. Daar een houten schuur vast aan deze mestvaalt staat was liet hoog tijd toen men met behulp van toegeschoten buren het vuur bluschte. Later kwam men tot de ontdekking dat men liet nog niet ge heel had gedoofd en in den namiddag moest men nog weer water aanbrengen alvorens het nog smeulende vuur geheel was gedoofd. Oorzaak van den brand 1 is onbekend. lerseke, In de Maandag gehouden raads vergadering, waarin alle leden aanwezig waren, presideerde de heer burgemeester. Alle reclames H. 0. werden toegewezen Begrooting Burgerlijk of Algemeen Arm bestuur in ontvangst f 8434.62V2, in uit gaaf f7576.95V2, plus idem Gasfabriek in ontvangst f 24028.96 en uitgaaf f22942.81 werden goedgekeurd; alleen 1 werd de opmerking gemaakt, dat van - 'I Burgerlijk of Algemeen Armbestuur wel eens uitgaven gedaan worden zonder dat vergunning reeds veTkregen is. Hierop gaat de Kaad over in gesloten zitting ter be handeling kohier II. 0. rholen. Zaterdag bemerkte eeii land arbeider, dat de waterstand in den pol der Deurloo onder Tholen in korten tijd aanmerkelijk was gestegen. Hij onderzoek bleek, dat het hekwerk van voor de sluis was verwijderd en de sluisdeuren open 'V stonden, zoodat het water uit de Schelde den polder instroomde. Onmiddellijk werd 2 het polderbestuur hiermede in kennis ge F steld. Door den sterken drang van het I wassend water was het niet mogelijk de I: sluisdeuren te bereiken, toch is het echter Ir mogen gelukken, met behulp van zware planken, het water eenigszins te stuiten, zoodat erger werd voorkomen. Men ver moedt, dat kwaadwilligen het hekwerk hebben vernield en eenige stukken hout tusschen de sluisdeuren hebben gestoken waardoor deze zich niet vrij konden be wegen. (M. CL) Boschkapelle. Maandagnamiddag vond l de vrouw van den herbergier Fl. do L. haar tweejarig zoontje in eene sloot ach- I ter hare woning; de armpjes staken nog i een weinig boven het water uit. Haar buurman, de heer P. F., die te hulp werd geroepen, begon dadelijk de kunstmatige ademhaling toe te passen, met zoo'n gun s' stig gevolg, dat na een tiental minuten de kleine weer teekenen van leven begon te 1 geven, en toen circa een half uur latei- de ontboden geneesheer ter plaatse was was het gevaar geheel geweken. Hulst. De heer .1. de M. Sch. van Stop K peldijk werd Maandagmiddag op de markt zoo hevig tegen liet trottoir geworpen door een schrikkend paard, dat in zijne l nabijheid eensklaps ter zijde sprong, dat hij een gapende wonde aan het hoofd be kwam en een zijner beenen zoodanig werd gekwetst, dat hij, na bij den geneesheer verbonden te zijn, per rijtuig naar huis moest vervoord worden. Naar wij vernemen zullen de Pro vinciale Stalen van Zeeland Vrijdag 26 dezer in buitengewone vergadering bijeenkomen ter verkie zing van een lid der Eerste Kamer in de vacature van wijlen den heer W. Ho-vy. Bij Kon. bbsluit van 12 dezer is, met I ingang van 16 April, benoemd tot direc- I teur van het post- en telegraafkantoor te F Ammerstol, D. Akrijln, thans in gelijke betrekking te IJzendijke. In verband met de moeielijkheden, welke de graanhandelaren in onze pro vincie ondervinden van het uitvoerver bod van erwten en boenen uit onze pro vincie is een deputatie van hen in den Haag geweest en heeft bezoeken afgelegd i .bij de leden der Tweede Kamer, die zit- I fag hébben voor Zeeuwsche districten. L De heer R. de Muralt, afgevaardigde voor ft Oostburg heeft de heeren geïntroduceerd ft bij de ministers van Landbouw en van Oorlog. De op de Departementen gevoerde besprekingen geven reden te vermoeden, getrokken palinB zal worden in- I Londen. De welbekende vlieger Bea- 1 chy, die op de tentoonstelling te San hoog gevlogen te hebben, doodgevallen. Den Haas. De Eerst Kamer is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen 23 Maart a.s. 's avonds 81/2 uur. Den Haag. Hederavond zal de Staats courant een besluit bevatten van den Mi nister van Landbouw enz. waarbij de u 11- v oer van varkensvLeesch in el- ken vorm wordt verboden. Amsterdam. Naar wij vernemen is de uitvoer van steenkolen van Duitschland naar Nederland heden geheel stopgezet, Ofschoon hiervan officieel hier ter stede niets bekend was, was toch de aanvoer zeer gering, evenals te Rotterdam, waar slechts een paar wagons aankwamen, ter wijl te Emmerik 2 kolenschepen, voor Amsterdam bestemd, zijn aangehouden. 17 Maart, 5 uur 's namiddags. Londen. (Off.) Het Engelsche stoom schip „Atlanta" is Zondag door -een Duit- schen onderzeeër nabij de Sohotsche kust getorpedeerd. Het schip kon echtei de nabijzijnde haven breiken. Het stoom schip „Fingal" werd Maandag, getorpe deerd en tot zinken gebracht. 6 leden der bemanning verdronken; anderen wer den gered. Berlijn. (Off.) Het gevecht op den berg aan de zuidelijke helling van den Lo- rettenheuvel werd in, ons voordeel beslist. In Champagne ten N. van Perthes en ten N.Wt van Mesnil deden de Frlansctaï verschillende aanvallen, doch zonder sue ces. 's Avonds begonnen de Franschen bij Mesnil opnieuw den aanval met ster kere strijdkrachten. Het gevecht duurt voort. Het gevecht in de Argonnen is nog niet geëindigd. Op de helling Z.W. van Vauquois werden de Franschen door ons naar beneden geworpen. In bet Priester woud bij Pont-a-Mousson mislukten 2 Fransche aanvallen. In de Vogezen hadden slechts artilleriegevechten plaats. Zwakke Russische aanvallen op Tauroggen en Laugszargen zijn afgeslagen. Tusschen Skwa en Orsic. werden Russische door- brekingspogingen verijdeld. Ten Z. van den Weichsel niets bijzonders. Rome. De „Corriere della Sora" ver neemt uit Tokio, dat de Japansche mi nister van Oorlog alle landweerplichti- gen onder de wapenen heeft geroepen. Constantinopel. (OIL) Heden werd te gen de zeeëngte niets ondernomen. De ingang wordt door vijandelijke troepen bewaakt. Londen. Een Engelsch nieuwsagent schap meldt onder voorbehoud, dat een aanzienlijke Engelsche troepenmacht is aan land gezet, die naar Smnyna oprukt. Parijs. (Off. comm. van gisterenavond 11 uur.) De pogingen der Duitschers om de loopgraven bij den Loretfcenheuvel te veroveren werden verijdeld. Bewesten Per thes lieten wij een mijn springen en kon den ons in het daardoor ontstane gat handhaven. Wij maakten vorderingen ten N.W. van Beauséjour. Duitsche tegenaan vallen in den nacht van Maandag bij Four-de-Paris en Polantes werden afge slagen. Insgelijks die bijl Vauquois en Bois de Prêtre. Tot afgevaardigden naar de hoofdbé- stuursvergadermg werden de heeren Zuidweg en Boogerd herbenoemd. De aanwijzing van leden der commissie tot keuring der gewassen te velde werd uitgesteld. Met de afd. Kruiningen zal worden onderhandeld over de nadere regeling van de marktzetting der boter- en eieren- markt te Goes, nui de marktzetter de heer Q. Trinïpe als zoodanig heeft be dankt. De vergadering besloot om er bij het hoofdbestuur op aan te dringen de af- deelingstentoonstelling dit jaar niet te doen plaats hébben. Besproken werd de circulaire aangaan de het mond- en klauwzeer. Besloten werd de afd. Kruiningen te steunen in haar actie tot verbetering van de wegen op Zuid-Beveland. Aan de ver. tot instandhouden van de paardenmarkt te Goes zal f 15 sub sidie worden -gegeven en f 25 aan de Zuid-Bevelandsche paardenfokkers. Bij de rondvraag werd er op aange drongen aan het hoofdbestuur te verzoe ken om aan de regeering toestemming te vragen lot den uitvoer van 1 en 2- jarige paarden en om toe te staan een. hoogeren prijs te vragen voor de aardap pelen, die voor de militairen worden geleverd. Tevens Werd op het o-pnieuw verleenen van aardappelenconsenten aangedrongen. (M. Ct.) Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Maart 1915. Postwissel: R. Jansonius, Rotterdam. Binnenland briefkaartenZonder adres. Buitenland brieven: Bouten, Thornton Engeland; T. Harth-oud, Antwerpen; A. Cuipers, Mechelen (2 ex.) Van de hulpkantoren Binnenland brieven: J. van Doeslaar, Tilburg. Binnenland briefkaarten: .1. Pikkaert, El- lewoutsdijk (3 ex.) N.B. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Francisco opsteeg is na eenigen tijd zeer Afdeeling Boes Z. L M. (Vergadering van 16 Maart.) De voorzitter der afdeeling, de heer L G. J. Kakébeeke, rijkslandboiivvleeraar kenschetste in zijn jaaroverzicht den toe stand van de landbouwers in 't afgeloo- pen jaar als over 't algemeen gunstig. De .groote landbouwtentoonstelling kon door den oorlog niet doorgaan, maar juist ook weer na, den oorlog valt na het sluiten van den vrede een grooten handel op België in paarden en rund vee te verwachten. In het bijzonder wees spr. op de tegenwoordige wijze van contracteeran van suikerbieten. Hij zette'daarbij zijn, reeds meermalen hier weergegeven denk beelden uiteen en drong er op aan alleen te contracteeren 1 gulden boven den door de fabrikanten geboden, prijs. Sprekende over den lokaalspoorweg, sprak hij den wensch .uit, dat, in het belang' van den landbouw de stad Goes en de tramcommissie tot overeenstem ming zouden komen. De rekening der afdeeling over 1914- werd goedgekeurd in ontvang op f 1792.05i/2, in uitgaaf op f 888.97V» goed slot f903.08. De voorjaarsvergadering van het hoofdbestuur van de Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland zal dit jaar op 22 April te Mid delburg worden gehouden. Op de agenda komen o.a. voor mededeelingen van het Dagelijksch bestuur over de regeling van de aanstelling van een rechtskundig ad viseur, over de bespreking van de stichting van een tentoonstellingsfonds en over de pogingen aangewend om met de notarissen tot een overeenstemming te komen aan gaande de kosten te heffen bij het houden van publieke verkoopingen van vaste goe deren. Medegedeeld kan worden, dat 'de meer derheid der afdeeling is medegegaan niet het aan de afdeelingen medegedeelde voorstel van. de afdeeling Goes om de ten toonstelling, die dit jaar daar gehouden zou worden, uit te stellen tot het volgend jaar. In verband hiermede stelt het be stuur voor op 16 Juli te Goes eene al- gemeene vergadering te houden in De Prins van Oranje te 'half elf. Ineen artikel over de te nemen maat regelen om de Zeeuwsche paardenmarkten in bloei te doen toenemen, voorkomende in het Zeeuwsche Landbouwblad van he den, geeft de heer A. J. Lako- sterke staaltjes weer van de wijze waarop ge tracht wordt Zeeuwsche paarden te ver- koopen voor gevluchte Belgische stam boekhouders, terwijl hij er tevens op wijst hoe slechte handelsman de Zeeuwsche fokker over het algemeen is. Vlektyphus. Deze ziekte, welke thans vooral Servië schijtat te teisteren, komt in oorlogstijden vaak voor hij legers te velde. In het algemeen vindt deze ziekte een gewenseh- ten voedingsbodem daar, waar massa's memschen opeengehoopt loven in gebrek, zoodat men haar ook wel hongertyphus noemt. De wetenschappelijke naam dei- ziekte is „typilms e(xanthematicus". Vlektyphus is in hooge mate besmet telijk, al kent men den bacil die de be smetting brengt niet, zooals bij gewone typhus en al heeft de ziekte niet een bepaalden zetel 'gelijk de gewone typhus, die Zïjin haard in den darm heeft. De ziekte begint na een tijdperk van mat heid, vergezeld van piijn in hoofd en ledematen, met hooge; ijlende koortsen, waarbij de huid heet en droog, is en al lengs bedekt wordt met oen rooden uit slag, idie later blauw wordt. Gewoonlijk daalt de lichaamstemperatuur 11a 1 tot 2 dagen plotseling, zelden geleidelijk. Het horstel geschiedt slechts langzaam. Soms treedt onder zware hersensstoringen de dood in. Volgens gedane observation wis selt het sterftecijfer tijdens een vlektyphus- epi-demie van 6 tot 20 procent. Goes. Het eindexamen aan de avond school voor ambachtslieden heeft tot uitslag dat het einddiploma is uitgereikt aan de leerlingen J. M. v. d. Berge, M. de Wilde, J. C. den Herder, A. Vier gever, C. A. de Bourgraaf, H. Hij'man, J. A. L. Bom en M. Reijerse. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: M. de Dreu, C. K. Francooijs, C. M. Zuidweg, J. de Jong, C. M. Mie ras, G. Roelants, H. Dobbelaar, A. J. de Jong, W. C. Jeremiasse, J. Schrijver, D. Rouw, J. J. Polderman, H. Hijma, A. Blok, J. L. Kriekaard, M. G. Zan- dee, J. Knuit, J. van Koeveringe, J. v. Liere, D. Bolle, W. Baard, A. de Bour graaf, en A. Kosten (taak Wiskunde). Herexamen: W. J. Nieuwenhuijse (alge bra), G. L. Slabbekoorn (wiskunde), G. M. den Herder (wiskunde) en J. A. C. Touburg (Nederlandsch). Afgewezen 9. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse S. Dekker, C. Koster, J. Labeur, C. J. van de Linde, M. A. V. Weele, J. Oud- kerk, A. Corstanje, L. J. de Coninck, P. de Ruijter, B. van Liere, W. Minderhoud, J. C. Schipper, en J. J. Pieper. Herexa men Wiskunde: W. J. v. d. Weert, J. P. v. d. Linde, P. M. v. Eijkeren, J. Meijaard en C. Schipper. Afgewezen 8. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse A. v. d. Weele, A. de Jonge, J. P. Over- beeke, G. K. van Weele, D. C. P. Bakker, G. Corstanje, J. G. Hollestelle, J. Schipper, D. Vereeke, IX de Jong, J. F. Baarends, C. W. Braam, C. J. Schipper, M. Hij'man, M. J. Verburg, C. van Iwaarden, J. J. Goedegebuur, L. de Jong. Herexamen: J. Visscher (algebra), M. Ifriekaard (wiskunde), C. M. Schipper (wiskunde), -G. J. Brand (wiskunde); af gewezen 1; ongesteld 2. (Z.) Goes. Door den heer A. R. Breetvelt, hoofd van school A alhier, is als zoo danig eervol ontslag aangevraagd tegen 1 September a. s. Geslaagd te Rotterdam voor het examen politie diploma met aanteakening dhr. J. J. Daansen te Vlissingen. En. voor de nuttige handwerken te Breda S, Oranje en M. Weeda 'te Middelburg. En te 's Gra- venhage mej. M. Jasperse te loeiden. (Z.) Mejuffrouw D. P. Le Cointre van Mid delburg, thans als onderwijzeres aan de Chr. School te Zwijndrecht werkzaam, verkreeg te Rotterdam de acte voor de nuttige handwerken. Nog slaagden te Rotterdam de dames J. G. M. Meijers te Goes, geboortig van Nisse, en R. B. Hellinga te Terneuzen. J. Roelse, d. 17 m.; P. J. Daane, z. 19 m.; A. Pierens, man van L. Bakker, 66 j. KRUININGEN. Ondertrouwd: Willem Johannes Andreae, 48 j., jm. en Maria Magdalena Cornelia Struijlaart, 30 j., jd. Geboren: Karei, z. v. Johannes Josép- hus Schoolmeester en Jacoha van Gorsel; Lodewijk Louisa, d. v. Jan van Hoeck en Eliza Sophia van Mechelen uit Niel; Abraham Johan, z. v. Pieter Timmerman1 en Anna Rinders. (Kr. Ct.) TER NEUZEN. Huw.-aang.: 12 Maart: Machiel Leendert Steketee, 26 j. en Janneke Cornelia Visser, 22 j. j.; Petrus Adriaan Eekman 22 j. jm. en Maria Su- zanna Stroo, 19 j. jd. Geboren: 9, Jacobus Hendrik Z.V. Hen drik Johannes van den Ouden en van Sophia Antonetta Gaillard; 10, Elisabeth Pieternella d.v. Abraham van der Hooft en Cornelia Dane; Joos, z.v. Florus van der Peijl en Maatje Jacomina Kiel. Overleden: 13, Anna Catharina Vernini- mem, 13 j., d.v. Petrus en Rosalia Maria de Rijk. (T. Ct.) Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde het vrijsprekend vonnis van de rechtbank van Rotterdam, ten aanzien van J. G. Wi. Teesink, directeur der gasfa briek van Oude Tonge, beklaagd van het in gevaar brengen van fle onzijdigheid van den Staat: Op het feest van O. L. Vrouw Bood schap (25 Maart) zal in het klooster der Eerw. Zusters Recollectinen-Poenitentenj van den II. Franeiscus te Roosendaal de plechtige professie plaats hebben, die door Mgr. P. Hopmans, bisschop van Bre da, zal worden afgenomen. Voor den Vrede. .Volgens bericht van dein „Osserva- toro Romano" heeft Z. H. de Paus toe gestaan ,in alle Kerken van Europa, op Zondag 21 Maart a.s. de gebeden en oefe ningen voor den vrede te herhalen ge lijk zij op 7 Februari l.i. gehouden zijn. Het hestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Scherpenisse heeft Dinsdagmorgen aldaar aanbesteed het her stel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1916 van de walerkeerende werken aan voornoemd waterschap. Laagste inschrijver was Jacobs te Goes voor f 13.370. (M. Ct.) 's Gravenpolder. Heden werd ten over staan van den Notaris II. W. Neervoort, voor 'de Erfgenamen van den heer Joost Felius Jzn., publiek verkocht: 2 huizen, schuur, erf, tuin en boomgaard te 's Gra venpolder, ter grootte van 25 A. 34c.A. Kooper werd dhr. Jacob Felius Jz. al daar, voor f2526 en f50 voor houtgewas, onverminderd 81/2 pet. voor onkosten. Nisse. Woensdag werd aanbesteed: het verbouwen der o. 1. school alhier. Inge schreven werd door de heeren: A. Drij- gsrs, 'sHeer Abtskerke, f5999; firma de Weert, Goes, f5438; Korstanje en Wa- beke, Wemeldinge, f5298; A. Jansen, Nis se, f4950; L. Peters, Kwadendamme, f4550; A. Kuijpers, Heinkenszand, f4125. De gunning zal pas na bekomen mach tiging plaats hebben. Van 16 en 17 Maart. GOES. Geboren: 15, Petrus Johannes, z. v. Marinus Jacobus Govers en Elisabeth Maria Koletta Brusket; 16, Adriaan Abra ham, z. v. Jan Johannes de Jonge en Pieternella. Jozina Snoodijk; Bastiaan, z. v. Jacobus Gelok en Geertruid van Fraassen. Overleden: 15, Jacobus Pladdet, 86 j., wedn. van Pieternella Bliek. MIDDELBURG. Getrouwd: C. Dooms, jm. 29 j. en L. L. van den Bulck, jd. 30 j.C. Geelhoedt, jm. 27 j. en F. Provoost, jd. 25 j.; J. J. Guequierre, jm. 25 j. en C. A. Bal, jd. 26 j. Bevallen: M. de Lange, geb. Imanse, d.; C. de Klerk, geb. Joosse, z. Overleden: J. I. P. Schellings, 20 dagen, d.; P. F. Swiggers, 32 j., man van M. M. Sel; P. J. de Waard, 27 j., vrouw van J. de Roos; J. M. Remigius, 71 j., vrouw van J. G. de Bruijn; P. J. Beaufort, 71 j., wed. van C. Sinke. Van 13—16 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: C. de Bruijhe, geb. Vis, d.; C. C. Wijckmans, geb. De Smedt, z.J. Stouthart, geb. van Ege- raat, z.J. P. Wanst, geb. Leenhouts, z.; M. P. Maas, geb. de Waal, z.; P. A. J. Huijbrechts, geb. Bogaerts, z. Overleden: A. A. Sommeijer, z. 16 m.; P. Daane, wedr. van A. Leinse, 83 j.; Oostburg, 12 Maart 1915. Eierveiling van de V. P. N. in Westelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Offieieele opgave van den marktzetter. Aangevoerd47986 kipeieren a f 4.25 tot f 4.47®6313 eendeneieren van f 4.85 tot f 4.97®. 252 ganzeneieren a f 8.70, alles per 100 s tuks. Boter 120 K.G. f 1.25 a f 1.50 per Kg. Duiven 25 ct. per stuk. 7 Eenden 80 ct. per stuk. Hulst, 15 Maart 1915. Per 100 KQ. Tarwe f 16.a f 16.50, rogge f 12.75 a f 13.wintergerst f 12.— a f 12.57, zomergerst f 12 a f 12.25, haver f 13,50 a f 13.75, erwten f 15.a f 16.—, paardenboonen f 16.- a f17.duivenboonen f 16.— a f 16.50, witteboonen f18.— a f 18.—, bruineboonen f 16.a f 17.Boekweit f a f Lijnzaad f 22.a f23.aardappels f2.75 a f3.75. Koolzaad per zak van 106 liters f0.— a f 0.— Rundvee 18, verkocht 15. Varkens 21, ver kocht 17. Boter per kilo f 1.45 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.05 Op de veiling vai de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 19000. Prijs f 4.75 per 104 stuks. Poelieeieren f 4.40. (Zei.) Goes, 16 Maart 1915. By kleine aanvoer was de stemming flauw. Nieuwe Tarwe f16.a f 17.50. Nieuwe Rogge fa fWintergerst per 100 K.G. f 13.a f 13.75. Haver per 100 K.G. f 12.50 af 14.25. Winter-Koolzaad a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f0.Kroonerwten f 13.50 a f 14.Kook- erwten f 14.50 a f 15.25, Bruine Boonen f 13. a f 15.50, Karwijzaad f a f Zomer gerst per 100 K.G. fa f— Aardappelen f3.60 a f3.75. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f4.a f 4.30. Mid- denprijs per 25 stuks 1.05. Aan particulie ren verkocht 10. Boter per kilo f 1.20 a f 1.30. MiddenpriJs per halve kilo f0.64. Aan particulieren ver kocht f0.70. Afwijkende boter f 0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer eieren 7000 stuks. Aanvoer boter 750 pond. Opgaaf van de Landbouw-Maatscbappij. Boter fl.20 a fl.30. Rekenprijs f 1.28. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Eieren f4.10 a f4.60. Rekenprijs f0. Aan particulieren verkocht f0.— p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 18740 eieren. Prijs f4.10 a f4.60 per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 16 Maart. Roode Wagenaar 1721 ct., Reine d'Or 1824 ct., Reinette Monstrieuse 24 ct., Zoete Bellefleur 16120 ct., Ermgaard 16 19 ct., Kleiperen 16 ct., Huismanzoet löi/s ct., aardappelen 5 ct., uien 1618 ct., spruiten 18—27 ct., peen 46 ct., karoten 23 ct., rapen 331/2 ct., koolrapen 2 21/2 ct., witlof 22 ct., alles per K.G., bloem kool 626 ct., roode kool 718 ct., sa- voye kool li/291/2 ct., boerenkool 13 ct., alles per stuk, spinazie (oude) 3034 ct„ spinazie (jonge) 30—42 ct., molsla 5873 ct., broeisla 25—28 ct., baksla 4262 ct., veldsla 2150 ct., Fransche postelein 1528 ct., alles per mandje, sterrekes 67 ct., kervel 6 ct., pieterselie 6 ct., alles per klein rond mandje, bruine boonen 72 ct., per 5 liter, prei 69i/2 ct., rhabarber 12—14 ct., radijs 6—7 ct., raap stelen 4 ct., rapen 4 ct., schorseneer 10 ct., selderij 2—4 ct., alles per bos. Vlissingen, 16 Maart Bij die gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Spruiten f 2.12 a f2.13, boere kool 22 a 23 ct., beide per mand, spinazie 36 40, snijsla 4344, andijvie 30, spruit- koppen 19, alles per ben, Savoye kool 36V2 per stuk, sinaasappelen 5170 per 25 stuks, Prei 910 per bos. uien 15—6, Huismanzoet 14x/215, witlof 19 23, peen öVs6, kroten 3—3V2, alles per K.G. Vlissingen, 16 Maart 1915. Boter per halve kilo f0,80 a f0,82'. Eieren per 104 stuks f5,— a f5,20. (Z.) Rotterdam, 16 Maart 1914. Veemarkt. Aangevoerd 121 paarden, ezel, 1550 magere runderen, 654 vette run deren, 207 vette en graskalveren, 2121 nuch tere kalveren, 1 schaap of lam., 2 varkens, 158 biggen, 5 bokken of geiten, 5 veulens. De prijzen waren: vette koeien le kw.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3