ABDIJSIR BOUWLAN Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIE N. Dinsdag 23 Maart 1915, publiek verkoopen: ZUIVER KEE EN WE ZAL UW GENEZE Sfeenhouwerijl Hardsteen ««r sluizen, bruggen g Grafmonument I Openbare Verpacht Zaterdag 20 Maart openbaar verpachte 8 jilt naars van muziek en raden wif dus onze stadgenooten zonder uitzondering aan van die uitvoering te profiteeren. De generale repetitie op 16 dezer is voor stadgenoo ten toegankelijk a fO.50, terwijl op de uitvoering ook aan vreemden, onze Bel gische gasten b.v., toegang wordt ver leend ii fl.50 per persoon. Middelburg. Gisteravond hield de af- deeling Middelburg van den Volksbond vereeniging tot bestrijding van het drank misbruik, een algemeene vergadering in het Militair Tehuis. Daar de voorzit ter, de heer ds. P. H. Veen, verhinderd was, nam de secretaris, de heer A. A. Noske, tevens het voorzitterschap waar. Na de opening bracht de heer Noske het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat door de tijdsomstandigheden geen groote daden konden worden verricht. Alleen werd weder een houtsnijcursus gehouden onder leiding van den heer A. Dekker, wion in het verstag dank wordt gebracht voor de wijze waarop hij zich weder van deze taak kweet. Het ledental daalde een weinig. De rekening van de penningmeesteresse, mejuffrouw Bakker, werd nagezien en goedgekeurd met een totaal cijfer van ontvangsten en uitgaven van f253.40 en een batig slot van f2.46. In de vacature ontstaan in het bestuur door periodieke aftreding van den heer ds. P. H. Veen, werd gekozen mejuffrouw M. Callenfels en in die, welke nog steeds voortduurt sedert het aftreden van den heer Snoep, door dat tweemaal de be noemde bedankte, werd gekozen de heer P. Dorleijn. Als candidaten van de afdeeling voor het hoofdbestuur werden gekozen, in de vacature mr. H. Goeman Borgesius, de heer mr. D. Fock en in de vacature A. van der Voort, de heer A. L. Wol- ters te Groningen. Morgen vertrekken naar Uden on geveer 250 vluchtelingen met een extra- trein, die te ongeveer negen uur zal vertrekken. Op telegrafisch verzoek van de po litie te Bergen op Zoom is alhier aange houden zekere \V. S. uit Amsterdam, ver dacht van oplichting. Door een inspecteur van politie is te Rotterdam in beslag genomen een partij1 van 480 balen peulvruchten, die zonder verlof van den territorialen com mandant van hier waren uitgevoerd. Te gen den uitvoerder zal verbaal worden opgemaakt. Het aantal bons voor warm eten bedraagt heden 1093. In de onder voorzitterschap van den heer Klontje gehouden vergadering in „de Vergenoeging" Woensdagavond hier ge houden en waarbij verschillende perso nen het nut en de noodzakelijkheid be pleitten van de oprichting eener afdeeling Middelburg van den vrij willigen landstorm gaven zich op het efnde 30 personen op, hoewel de zaal vol jonge, weerbare mannen was. Zij die zich nog op wenschen te geven kunnen zulks doen hij de heeren A. Klontje, Molenwater M 263 en jhr. P. J. Boogaert, huize „De Sprenek", Noord singel R 69. De heer Klontje ontvangt bezoeken daartoe bij voorkeur des avonds tusschen 7 en 8; jhr. Boogaert is van 68 tehuis. Hoedekenskerke. Dinsdagavond ont stond een begüi van brand in de wo ning van den heer G. d. D., alhier, door dat bij het neerhalen van een brandende petroleumlamp deze brak, waardoor de brandende petroleum zich in een oogwenk over den vloer verspreidde. Ook aan het in de woonkamer aanwezige kabinet met inhoud werd belangrijke schade door het vuur toegebracht. Door spoedig optreden der bewoners kon men het vuur meester worden. Assurantie dekt de vrij belang rijke schade. Zaterdag a.s. herdenkt de Oudste inwoonster dezer gemeente mej. wed. J. F. v. Poppelen, geb. Wesfcenbuirger, haar 103en geboortedag. Haar buitengewoon hoogen leeftijd in aanmerking nemende is deze oude dame nog zeer kras te noemen. Kruiningen. Geslaagd voor het toela tingsexamen voor opleiding tot adsistent of conducteur der brievenmalen de heer D. Waverijn, postbode alhier. 's Heer Hendrikskinderen. Iemand kwam Woensdag tot de onaangename ontdekking, dat een gedeelte van zijn aardappelen, die ingekuild op 'tland lagen, waren ont vreemd. (Z.) Kapelle. Vergadering van den raad del- gemeente op Donderdag 11 Maart, des namiddags te 2 uur. Tegenwoordig alle leden. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor, welke daarna onveranderd goedgekeurd en geteekend worden. Verschillende mededeelingen wer den door den voorzitter g,ediaan, w.o., dat 3 Maart j.l. de overdracht heeft plaats gehad van de door de gemeente aangekochte onderwijzerswoning enz. Als ingekomen stukken werden vermeld, dat de Boerenleenbank, alhier, de gpmeente, volgens do statuten, geen gelden ter leen kan verstrekken, daar dit alleen aan le den geschied. Een circulaire van den Bond van vereenigingen van Fabrikanten en Handelaren in materialen voor bouw bedrijf, inzake het zooveel mogelijk doen uitvoeren van werken, om de werkloos heid te bestrijden. Een verslag over 1914 der Gezondheidscommissie, z'etel Kruinin gen. Alle mededeelingen en ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van f264 voor 88 honden. Hierna ging de raad over in geheime zitting tot heft vaststel len van het kohier van den H. O. Na heropening der openbare zitting deelde de voorzitter mede, dat het kohier van den H. O. was vastgesteld tot een bedrag van f 6947.041/2 over 504 contribuanten. Op de vraag van den voorzitter of de leden zich hiermede konden vereeni gen, stemden allen toe, behalve dhr. Gan seman, die buiten stemming bleef. Aan het punt „voorkomende zaken" gekomen, vroeg de voorzitter of een der leden nog het woord verlangde. Dhr. GansemanJawel, mijnheer de voorzitter. Niet alleen zijn de reden, dat ik buiten stemming bleef, dat de aanslag van verschillende personen niet met mijn meening overeenkwamen, maar de veror dening op den II. O. op zichzelf acht ik voor de gemeente hoog van noode te herzien, dientengevolgde zij UEd. thans medegedeeld, dat ik op de eerstvolgende vergadering met een voorstel aan den raad zal komen tot herziening van de verordening op de heffing van den H. O. De voorzitter: We zullen een afwach tende houding aannemen en eerst de strek king bezien van het voorstel. Dhr. G-anseman: Voorts wenscht© ik de aandacht van B. en W,. te vestigen op den weg in de „Blaaspoort", die in ellendigen toestand verkeert, de menscben hebben daar alle reden tot klagen. Ik heb me persoonlijk wezen overtuigen en verwacht de volgende vergadering een plan van B. en W|. tot verbetering der- zelve. Dhr. Rottier: Ik heb het ook al eens besproken. Er zijn geen steenen en bo vendien is het alle dag nat weêr en kan men daar niet in gaan werken. Het is geen nieuwtje, de Stationsweg; voor zoover het nog grint is, is ook slecht. Ik heb in andere gemeenten ook al eens gekeken en dan zijn we nog niet van de zwaksten. Dhr. Zegers: Sommige andere gemeen ten zijn nog critieker, de omstandigheden van bet leven zijn wel de oorzaak er van en ais de Stationsweg bestraat had kunnen worden had men met het uit- kapsel van dien weg bet gedeelte w;aar dhr. Ganseman van spreekt kunnen ver beteren. Dhr. Ganseman: Die menschen (in de „Blaaspoort") hebben recht op verbete ring en men moet niet te veel in ver band brengen met den oorlogstoestand, want dat woord wordt maar al te veel misbruikt. De voorzitter: Je kan toch maar niet dadelijk ingrijpen. Dhr. Ganseman: Dat is verschil van meening, ik zou direct verbeteren. Dhr. Vreeke: Er zijn toch geen klach ten ingekomen, 'tis maar 'flauwiteit. De voorzitter: Neen, noch schriftelijk, noch mondeling. Dhr. Ganseman: Het is toch niet ver boden aan een raadslid om op wan toestanden te wijzen en mijn meeqing is, dat ieder burger het recht heeft om aan een raadslid op noodige verbetering te wijzen en men zou. ook wel verbete ring wenschen als 't water in huis liep. Dhr. Vreeke: 'Ik heb er nooit van ge hoord, dat ze onder water stroomen. De voorzitter: Je kan er met dit natte weêr niet veel aan doen, als 't April is dan wat drogen grond in brengen- en als 't kan bestraten. Dhr. Ganseman: Hoe staat het met de verbouwing der school Do voorzitter: 'k Hoop spoedig op te schieten, de plannen zijn klaar. Dhr. Slabhekoorn: Ik wensch de aan dacht nog te vestigen op het plakkebord te Biezelinge. Als er iets aangeplakt wordt, ziet men een poos later het over de markt waaien. Ik zou als het iets belang rijks is met kurk en spijkers bevestigen, nu is het zoo goed of er geen plakke bord is. Dhr. Rottier: 't Is een slechte plaats. Dhr. Slabhekoorn: 't Is t© glad, het houdt niet. De voorzitter merkt op, dat hel] aan geplakte ook wel eens afgetrokken woirdt, waarop dhr. Slabhekoorn zegt, 't is toch hoog genoeg, dat het buiten het bereik van de kleine jongens is. Dhr. Vreeke vestigt nog de aandacht op een weg bij P. Gijzel. De voorzitter zeido voorziening toe. Niets meer aan de orde zijnde wetrd d© vergadering gesloten. Heinkenszand. In de gisteravond ge houden vergadering van het Groene Kruis alhier bleek uit het verslag van den Pen ningmeester dat over 1914 was ontvangen f283,42 en uitgegeven f214.86. Alzoo een batig saldo van f68,56. Er werd besloten toe te treden tot de Prov. Groene Kruis Vereeniging. Op een voorstel tot aan sluiting voor 1 jaar bij den Anti-Oor logsraad werd afwijzend beschikt. Als afgevaardigde naar de Prov. Vereeniging werd gekozen Dr. A. J. Hoorweg en als plaatsvervanger dhr. J. Steketee. Vier aandeelen ieder groot f 10 werden uitgeloot op den regenbak der Vereeniging. Van de 322 leden waren slechts 25 aanwezig. Domburg. Drijvende mijnen. Hier heelt men een nieuwe wijze van vernieti ging van mijnen toegepast. In plaats van in eens de geheele mijn tot springen te brengen, laat men een deel van den zij wand springen en vervolgens den inhoud der mijn opbranden. Dit heeft tengevolge, dat de slag veel minder hevig is en ook dat de schade aan gebouwen in de buurt en aan de oeververdediging veel minder wordt. Wel ontstaat veel rook, maar dit is natuurlijk van minder be lang. Deze eerste proef met twee mijnen is goed geslaagd. („Maasbode") Bruinisse. Woensdagmiddag voer op de Krammerplaat alhier een ijzeren sleepkaan geleden met kolen aan den grond. Daar het bijna laag water was konden de hoogaart- sen niet uit d© haven. De sleepboot die het schipi getrokken had, kwam daarheen 0111 hulp te halen. Een tiental schippers gingen mee om een gedeelte der kolen in twee ijzeren aakschepen, die ondertus- schen op gekomen waren, over te laden. (M. G't.) Clinge. De grenswacht en patrouille©- rende militairen hebben zeer drukken dienst in deze uitgestrekte grensgemeente; dit moet te meer niet verwonderen, als men hekend is met alles, wat er gedaan wordt, om verboden ujtvoerwaren België Linnen te krijgen. Zoo werden dezer dagen op' één nacht, niet minder dan een twintigtal personen wegens smokkelarij opgebracht, en wer- der o.a. 14 halen bloem en 4 vaten pe troleum in beslag genomen. Eén dezefl vaten was (door drie vrouwen in [het donker langs paadjes en greppels tot nah'iji den prikkeldraad gerold, toen zij betrapt werden. Onder bovenbedoeld twintigtal waren er een paar, die door een kleine list zich zeiven en eenige collega's tevergeefs trachtten te redden. Toen zij namelijk met een paar haalt jes bloem aangehouden werden, smeekten ze hen toch niet op te 'brengen; de sol daten konden, verklaarden zijl, een eind verder een veel beteren slag slaan, waar ongeveer een uur later een clubje kame raden heel wat meer smokkelwaar over den draad zouden pogen te brengen. De chef der patrouille liet zich niet bij den neus nemen; hij deed de betrapten wegbrengen bleef toet een paar manschap pen te zelfder plaatse, en snapte er eeni- gen tijd later de kameraden. Het mag tot lof der militairen gezegd worden, dat zij buitengewoon op hun qui vive zijn, en niets willen weten van één oogje dicht doen, zoodat de tijd voorbij is, toen verscheidene klompenmakers lachend verklaarden, veel meer te kunnen verdienen met smokkelen dan met werken. Oostburg. Twee Engelsche vlie gers in Zeeland geland. Men tele foneerde ons gisterennamiddag: Woensdagmiddag is onder de gemeente Biervliet in den Eli&abethpolder, een met twee vliegers bemand Engelsch vliegtuig door gebrek aan benzine gedaald. De vlie gers waren des morgens 1© half zes te Yperen opgestegen en door den mist uit den koers geraakt. Het zijn de kapitein vtan het Royal Garni son-Artillery F. E. Freyer én de 2e luitenant van het Royal Navy-Flying Corps G. E. Eastwood. Dooi de Nederlandsche grenswacht was nog op de 'machine geschoten. De aviateurs, welke werden geïnter neerd, hebben den nacht doorgebracht te IJzendijke én zijn heden (Donderdag) naar Groningen overgebracht. Hulst. Door eenige voorname Belgen uit Oostelijk Zeeuwsch-VIaanderen is een voorloopig bestuur gevormd om te komen tot het stichten van eene afdeeling der „Belgische Eendracht", waarvan de hoofd zetel gevestigd is te Amsterdam, onder eere-voorzitterschap van den heer Baron. Fallon, Belgisch gezant te 's Gravenhage. Het doel der vereeniging is, alle Belgen, die in Nederland vertoeven, te vereenigen 0111 hun onderlinge hulp te verstrekken zoowel op Nationaal als op persoonlijk gebied. De heer H. van Cartfort, Belgi sche Consul te Terneuzen, heeft het eere- voorzittersschap aanvaard. De afdeeling Hulst zal 'zich aansluiten hij de Zeeuwsche sectie, Waarvan de zetel te Middeburg is. Wegens het heerschen van een® be smettelijk© ziekte onder de paarden, is de uit- en invoer van paarden in België langs den weg HulstRemseke verboden. De reizigers, die per rijtuig aan de grens komen, moeten uitstappen en zich aan de overzijde der grens van een ander voertuig voorzien. Woensdagmorgen is op zekeren S. alhier, door een der soldaten van onze militaire grenswacht te Clinge, aan wiens sommatie tot halt houden niet werd vol daan, geschoten. De kogel trof S. in den schouder en heeft nabij: do ruggegraaU het lichaam verlaten. S. is per automobiel van den ontboden geneesheer, dr. Fru'ij- tier te Hulst, naar zijne woning vervoerd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Naar de „Tern. Ct." verneemt trachtte S. petroleum init te voeren onder ;Zeeuwsch Clinge. De toestand van v. d. W., di© enkele weken geleden op dezelfde wijze in de borst werd getroffen, is bevredigend. (M. Ct.) Berlijn. Hier is vernomen, dat te Ca- rara (in Italië) tusschen stakende arbei ders en op hen afgezonden militairen bloedige gevechten hebben plaats gehad. Onder de opgewonden beyolking heerscht nog onrust. Amsterdam. Naar wij vernemen is de gepensioneerd Generaal-Majoor Fabius af getreden als commissaris van Amsterdam en lid van het hoofdbestuur van het Roodo Kruis. 12 Maart, 5 uur 's namiddags. New-Vork. De „Neutrality Board" heeft geadviseerd toe te staan, dat de „Prinz Eitel Fricdrich" onder toezicht van Amerikaansche marineautoriteiten zoo wordt gerepareerd, dat het schip weder om zeewaardig wordt. [Boven vermeld schip is te New Port News hinnengoloopen voor het aanbrengen van herstellingen en had 350 opvarenden van in den grond ge boorde schepen aan boord. Red.] New-york. Door de „Prinz Eitel Friede- rich" zijn in den grond gehoord: 27 Jan.: Russische bark Isabel Browne, 13 opvarenden; 27 Jan.Fransche bark Pierre Loti, 24 opvarenden 28 Jan.Amerikaansch schip William P. Frye, 31 apvarendeu; 28 Jan.: Fransche bark Jacobsen, 23 opvarenden; 12 Febr.Engelsche bark Invercoe, 23 opvarenden 18 Febr.: Engelsch stoomschip Mary Ada Short, 28 opvarenden; 19 Febr.Fransch stoomschip Florida, bemanning 78 en 86 passagiers. Alle opvarenden zijn gered. Het Ame rikaansche schip had voor een waarde van 90000 pond aan boord on was geladen met graan, varende van Seattle naar En geland. Het werd in het guidon van den Atlantischen Oceaan in den grond geboord. De autoriteiten te Washington behouden zich het oordeel over de zaak voor, tot dat het otficieel rapport door hen is ont vangen. Zij erkennen echter, dat liet in den grond boren van het schip een daad is van eenigszins onvriendelijken aard, die tot diplomatieke onderhandelingen met Duitschland aanleiding' moet geven. New-york, De Amerikaansche pers acht de „Prinz Eitel Friederich" schuldig aan daden van wandalisme en aan krenking van de waardigheid der Amerikaansche natie en de rechten der burgers. Zij eischt, dat niet alleen verontschuldiging door Duitschland wordt gegeven, maar ook voldoening. Londen. Pit Boekarest wordt aan de „Times" gemeld, dat de Turken de ka nonnen uit Constantinopel weghalen, op dat bij eventueele nederlaag hunnerzijds, de bondgenooten Constantinopel voor een open stad zullen houden. Londen. Aan de „Daily Mail" meldt men uit Athene; dat het (vroeger Duitsche, later Turksche stoomschip „Goeben", thans geheel buiten gevecht is gesteld. Het heeft een scheur van 50 voet lengte aan de zijde. De kanonnen van middelbaar kaliber zijn naar de Dardanellenforten overgebracht. Parijs. (Off. comm. van gisterenavond 11 Uur.) De mist belemmerde de operaties. De Engelschen beschoten met goed succes Westende in België. 2 aanvallen biji Zande- voorde in den sector Yperen zijn afge slagen. 2 tegenaanvallen in de huurt van Neuf Chapelle zijln -door de Engelschen afgeslagen, de vijand leed zware ver- Wij' maakten Woensdagavond flinke vor deringen ten W. van Perthes, niettegen staande den hardnekkig-ein tegenstand van den vijand. Bij Reichsackerkopf in de Vo gezen zijn tegenaanvallen van den vijand door ons afgeslagen. Berlijn. (Ambtelijk). Het groote hoofd kwartier meldt: Een Engelsch eskader (2 linieschepen en een torpedoboot) schoot 70 schoten af op Bad Westende, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Toen onze batterijen in werking kwamen verwijderde zich het eskader. De Engel schen, die zich bij Neufchapelle hebben vastgezet, rukten vannacht herhaaldelijk aanvallend op in oostelijke richting, doch werden afgeslagen. Ook ten N. van Neuf- chapelle werden de aanvallen afgeslagen. De strijd duurt daar nog voort. In Cham pagne heerscht over 't algemeen rust. Ten N. van het woud van Augustof zijn de Russen verslagen. Zij onttrokken zich door een spoedigen afmarsch in de rich ting van Grodno aan een totale neder laag; 4000 gevangenen, waaronder 2 re gimentscommandanten; 3 kanonnen en 10 machinegeweren vielen in onze handen. Ook uit de streek van Augustof zelf begon de vijand den terugtocht op Grodno. Noord-westelijk van Ostrolenka namen wij bij een aanval 3 officieren en 120 man gevangen. Ten N. en N.-W. van Prasnitz duren de aanvallen voort; 3200 gevange nen vielen in onze handen. 2 overwin ningen hebben de Russen in hun ambte lijke berichten toegegeven. In beide bewe ren zij ieder 2 Duitsche legercorpsen ver slagen te hebben. Indien de Russische legeraanvoering dit in ernst gelooft, zul len de gebeurtenissen der laatste dagen anders geleerd hebben. Op de slagvelden tusschen de Weiehsel en Orzyk hebben wij 11460 Russen gevangen genomen. Arr.-Rechtbank te Middelburg De rechtbank 2te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: verduistering26-jarig fabrieksarbeider te Dusseldorf, gedetineerd, 3 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voor- arrest diefstal: F. E. de W., 30 jaar, A. L. Th., 34 jaar, A. de B., 35 jaar, allen Bel gen en allen gedetineerd, de eerste tot vier maanden, do heide anderen ieder tot drio maanden met aftrek van het voor arrest; terugkeeren in het in staat van beleg verkeerend gebied na uitwijzing: J. II. A. J. te Brussel, een week gevangenisstraf; smaadschrift: G. F. E., 36 jaar, redac teur te Vlissingea, f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis met toewijzing der ci viele vordering, groot f 1, en publicatie van het vonnis bij aanplakking; eenvoudige beleediging: A. de S., 19 jaar, arbeider te Iorseke, C. B.. 18 jaar, werkman to Middelburg, ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; beleediging van een ambtenaar: Th. Z 41 jaar, schipper te Sas van Gent, M. C. K., 40 jaar te Axel, ieder f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling: A. B., 32 jaar, land- houwer, Philippine, D. C., 29 jaar, land bouwersknecht te Arnemuiden, ieder f 10 boelo subs. 10 dagen hechtenis; wederspannigheidJ. W., 33 jaar, werk man en A. B, 36 jaar, koopman, beide to Goes, f 15 boete, subs. 15 dagen hech tenis voor ieder; vernieling: G. C., 22 jaar en B„ 19 jaar, landbouwersknechts, ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. (Slot. volgt.) GOES. Gehuwd: 11, Gerardus Cornelis Melio, 22 j., jm., te Bergen op Zoom en Johanna Francisca Capello, 23 j., jd. Geboren: 10, Maatje, d. v. Josephus van Hese en Adriana Johanna de Jonge. Overleden: 10, Antonius Jacobus Josi- nus van der Hoek, 22 j., ongeh. Van 1112 Maart 1915. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van Schaik, jm. 22 j. en M. C. 'Poppe, jd. 21 j. P. C. Meijier, jm. 27 j. en W. D. Filius, jd. 24 j. Getrouwd: A. E. Bodaan, jm. 38 j. er A. M. van Sorge, jd. 28 j. Bevallen: E. M. A. P. Mes gebvan Etten, 'd.; M. J. Lahruyère geb. Vader, z. H. E. de Pagter geb. van Boven, z. Oostburg, 10 Maart 1915. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarw e f 17.- a f 17.50 Wintergerst f 13.— a f 13.50, Zowel-gerst f 13.— a f 13.50, Haver f 14.a f 14.50,Rogge f af—,Kookerwten f 13.50 a f 13.75, Voererwten f af- Paar- deboonon f 13.25 a f 13.50, Koolzaad f a i Bruineboonen f af Middelburg, 11 Maart 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, handel flauw. Tarwe 50 cent lager. Overige artikelen niet genoteerd. De prijzen waren als volgtNieuwe tarwe f 16.75 a f 17.75; Rogge f 0.— f 0.— Win tergerst f a f Zomergerst f a f Haver f a f per 100 kilo Paardeboonen f 0.a f0.Groene erwten f a f Kroonerwten f af Witte boonen fa fronde Bruine boonen f a f lange Bruineboonen fa falles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.65 a f 0.75, voor particulieren f0.75 per kilo. Eieren 1 4.90, voor particulieren f 5.30 per 100 stuks. Noteering van denmarktzetter der landb. ver. Boter f 0.65 a f 0.75, voor particulieren f 0.75 per kilo. Eieren f4.90, voor particulieren f5.30 per 100 stuks. Zierikzee, 11 Maart 1915. Tarwe f 17.50 a f 18.10, Haver fll. a f 14.75, Wintergerst f a f Zomergerst f a f Chevalier f 13.a f 13.75. per 100 K.G.Rogge fa f—Bruine boonen f a fWitle boonen faf Kookerwten f a t Kroonerwten f af Schokkers f - af Aardappelen f3.50 a f0.per ILL. Karwij f af Ajuin f7.— af0. per 50 K.G. Wegens uitvoerverbod van boonen en erwten geen noteering. Zierikzee, 11 Maart 1915. Bol erf 0.65 af 0.80 per '/2 K.G. Eieren f 1.12s a f 1.20, kleine Eieren f 0.Eend eieren f0.per 25 stuks. Aanvoer Boter 62 KG. Aanvoer Eieren 1800 stuks. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op des namiddags om 2 uur, te Goes, op „het Stort" achter de gevangenis, om contant geld ten verzoeke van den lieer P. BAARENDS, 1 RUINPAARD, oud 7 jaar, 9 RUNDERS, als1 tweejarige "Vaars, 1 anderhalfjarige dito, 1 anderhalfjarigen Os, 1 eenjarigen Os, 1 eenjarige Vaars, 1 Vaars van 10 maanden, 2 Óssen van 10 maanden en 1 halfjarige Vaars. verwijder de vastzittende ontsteking veroorzakende de ontstoken slijmvliezen Misschien zijn er midi Misschien zijn er mid Misschien zijn er mid doch stellig bestaat eigenschappen in zich v] en blijvend geneest en onschatbare middel is de zuiverend en nimmer genezen heeft van d verkoudheid en een chitis, catarh, slijm- keel- en longaandoenir Prijs per flacon van 230L f3 50. Eischt rooden bal Rotterdam Verkrijgbaar b| Firma AUG. VAN DYCK-F1 Stationstraat L 5 en 6. Tel. Intl BERGEN-0P-Z00M. Zandsteenen, Slljpsteenen, Trottoirbanden, Straatkelen, I Groot Magazjjn va I marmeren schoorsteenma in alle stijlen en kleuren.I MARMEREN SAL0NK0L0MII EN ZUILEN ENZ. :1 De Notaris H. W. NEERV0 's Gravenpolder, zal ten verzoeke J. J. WALRAVEN, op des avonds 6 uur, in de herberg i M. G. Verbeek te Hoedekenskerk 3 H.A. 33 A. 92 cA. aan den Waan weg, in Moolho Ilaverhoek te Hoedekenskerke, nos. 108 en 109 en Sectie D nJ -o7, in O perceelen, voor 7 ial gaan rooven oogst of uiterlijk 25 Nadere inlichtingen te beko Kantore van genoemden Notaris

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2