Losse Oorlogsberichten. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. den voor ons een gunstig resultaat. Don derdagavond namen wij een mitrailleurs- compagnie gevangen. Wij heroverden de voorgeschoven liniën, die gedurende 2 da gen in 's vijands handen waren geweest en maakten een groot aantal krijgsge vangenen. Reims werd den geheelen dag door de Duilschers gebombardeerd. In Champagne hadden wij beslist succes. Donderdagnacht namen wij een gardecom pagnie gevangen. Wij heroverden een loop graaf ten N.-W. van Perthes en ten noor den van Mesnil namen wij loopgraven over een lengte van 600 yards. Ook namen wij verschillende loopgraven ten noord westen van Beauséjour, benevens een hij Hartmannsweilerkopf. In Argonne en het westelijk deel van het dorp Fauquois maakten wij vorderingen, terwijl een vij andelijke aanval in het bosch Le Prêtre door ons werd afgeslagen. 7 Maart. 1,30 uur 's namiddags. Boedapest, l it Boekarest wordt ge seind ,dat de Rumeensche minister van oorlog tegen 13 Maart de 3e lichting der reserveklasse heeft opgeroepen. De leer lingen der militaire academie zijn tot on derofficieren bevorderd en zullen 15 Maart a.s. hij de regimenten worden geplaatst. Genève. Uit Cordiva in Spanje wordt geseind dat door een ontploffing 1600 mijnwerkers in de mijn 'Oabesa-del-Buey zijn bedolven. Reeds zijn vele dooden te voorschijn gehaald. Petersburg. (Off.) Op den linkeroever van de Njemen zijn de Duitschers te ruggeslagen achter het station Simno in de streek Seypuni. De dislocatie van de troepen aan den rechteroever van de Naref heeft geen feitelijke wijziging ondergaan. Op de wegen van Lomscha duurt de hard nekkige strijd voort. W|iji hebben in den nacht van 5 Maart den vijand van de beheerschende hoogte, westelijk van den weg Sawiksi-Lomscha bij het dorp Kas- kovo verjaagd en daarbij 6 mitrailleuses buitgemaakt. Aan den linkeroever van den Weichsel in de streek van de Pilitsa zijn de Duit schers op 5 dezer den aanval begonnen op een kleinen sector van onze stellingen bij het dorp Demanevitz. In de Karpa- then duren de rustelooze aanvallen der Oostenrijkers in de richting van lleligrod voort. In Oost-Galicië zetten wij ons offen sief voort. De Oostenrijkers verdreven wij uit hun versterkte stellingen aan de Bystri ca en maakten daarbij honderden gevan genen. Patijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 uur.) Ten noorden van Atrecht blijven wij vorderingen maken met onze tegenaanvallen. In de buurt van Notre Dame de Lorette hebben de Duit schers. die daar een sterke troepenmacht in actie hadden, een beduidende tegen slag gehad. In Champagne werden Duit- sche tegenaanvallen ten noordwesten van Beauséjour afgeslagen. Bij Hartmanns weilerkopf in den Elzas hebben wij 300 Meter Duitsche loopgraaf genomen. Vrij dagavond hebben wij tegenover Uffholt vijandelijke tegenaanvallen afgeslagen en lieten een vijandelijk munitiedepot bij Cer- nay in de vlucht vliegen. Kwade droes. ROOSENDAAL, 7 Maart. (Van onzen correspondent). In de provincie Antwer pen is de kwade droes onder de paardent uitgebroken. Daarom worden uit die pro vincie geen paarden meer in Nederland toegelaten. („Maasbode") Fransche anarchisten in Duitschen dienst. Volgens het Parijsche „Journal" heeft de Fransche politie de hand gelegd op een aantal personen, die indertijd in ver binding stonden met de beruchte Bonnot- bende. Onder hen bevindt zich de welbe kende heer Lorulot, de vroegere uitgever van het blad ,,L' Anarchie." Zij worden beschuldigd, als geheime agenten in Duitschen dienst te zijn werk zaam geweest. Hun werk was van propa- gandistischen aard en bestond hierin, dat zij 's nachts bij tal van burgers strooibil jetten onder de deuren schoven, waarin o. a. beweerd werd, dat de Fransche re geering slecht nieuws achterhield, dat het Fransche leger opgeofferd werd voor de Britsche belangen en waarin andere anti- patriottische beweringen stonden. De kolenboot „Thordis" ramt een Duitschen onderzeeër. Ter aanvulling van het telegram in ons vorig nummer over dit kranig stukje zee manskunst, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden uit de Engelsche bladen mededeelen. De „Thordis", een kolenboot onder be vel van kapitein Bell en op weg naar Plymouth, ontmoette ter hoogte van Beachy Head een Duitschen onderzeëer. Onmiddellijk werd alles gereed gemaakt om zich, zoo 't noodig was, te redden, maar tegelijkertijd besloot de kapitein toch zoo krachtig mogelijk tegenstand te bieden. Toen kort daarop het spoor van een torpedo zichtbaar werd, die op de „Thor dis" afkwam, wierp de kranige kapitein rap zijn roer om met het gevolg, dat de torpedo rakelings langs zijn boot vloog. De hooge zee had nu beide schepen dicht bij elkaar gebracht en kapitein Bell zag de kans schoon den onderzeëer te overvaren. Het gelukte hem de Duitsche „sigaar" vlak vóór zich te krijgen, een hooge golf lichtte den voorsteven op en toen deze weer neerkwam, bewees een geweldig gekraak van stalen platen, dat de onderzeëer geramd was. Een oogenblik later kwam een groote hoeveelheid olie boven drijven, klaarblijkelijk afkomstig van den overvaren onderzeëer. Zooals te begrijpen is zijn de Engel sche bladen luid van lof over dit kranig stukje zeemanskunst. Een inzameling voor den kapitein en de bemanning bracht reeds meer dan f 14.000 op. De Engelsche kranten erkennen nu, dat het weinig gescheeld had, of de kruiser „Kent" zou in den zeeslag bij de Falk- land-eilanden in de lucht gevlogen zijn. Een granaat, die het schip trof, had eenige ladingen cordiet in brand gesto ken. Een moedig onderofficier nam het brandende cordiet op, wierp het opzij en bespoot het daarna met een water slang. Hij heeft er de medalje voor moed voor gekregen, waarbij officieel erkend werd, dat „de blussehing van den brand een ramp afwendde, die misschien het verlies van het schip ten gevolge had kunnen hebben." Dum-dumkogels. Van het Fransche front wordt aan de „N. Rott. Crt." (avondbl. v. 5 dezer) o. a. het navolgende geschreven De kerk en het stadhuisje waren ver brand. Ze hadden ook hun gewonden nog weg kunnen voeren, maar gansch hun voorraad levensmiddelen en munitie viel ons in handen. Onder de zaken, die zij in de haast hadden moeten achterlaten, vonden wij tot onze groote verbazing na al de protesten in de Duitsche bladen twee kisten vol met ehargeurs, waar van elke chargeur vijf patronen bevatte, waarvan de kogels, in plaats van den gewonen vorm te hebben, dat is de punt vorm, met de punt naar voren in de huls gestoken waren. Deze vondst gaf ons de uitlegging van de schrikkelijke wonden van eenigen onzer kameraden. Deze kogels waren namelijk niets minder dan de befaamde dum-dum-kogels. Ik geef mij er volkomen rekenschap van, dat de beschuldiging, die ik hier tegen de Duit schers uit, zeer, zeer ernstig is, maar ik geef u mijn woord van eer, dat ik ze met eigen oogen gezien heb, de dum-dum kogels, nog sterker, dat ik een chargeur met deze moorddadige kogels in mijn bezit heb. EKGELAlin Brand op een stoomschip. Men seinde ons Zaterdag uit Londen: Lloyd meldt uit Valencia (Ierland)Aan boord van het Trans-Atlantische stoom schip „La Fouraine" is brand uitgebro ken. Verscheidene schepen zijn vertrokken om hulp te verleenen. TURK IJK. Een Duitscher onder-minister in Turkij e. Uit Berlijn wordt bericht, dat de Duit sche hoogleeraar Franz Schmidt bij irade tot onder-minister van onderwijs is be noemd. Een Raad van kredietinstellingen. De op 13 Maart in het gebouw der Grafelijke Zalen, te den Haag te houden vergadering van vertegenwoordigers van kredietinstellingen gaat uit van een com missie, bestaande uit de ministers Treub, Bosboom en Posthuina, de presidenten van de Ned. Bank en Handels-Mij. en Prof. de Vooys als voorzitter van de com missie van uitvoering van het Kon. Nat. Steuncomité. De vergadering, waarin H. M. de Koningin tegenwoordig zal zijn be treft een plan tot het bijeen brengen van de bestaande bankinstellingen, die zich be zig houden met het verstrekken van kre dieten aan kleine middenstanders uit den landbouw, nijverheid en handel, die door den oorlogstoestand hun zaakjes moeten zien verloopen of te niet gaan en die niet in staat zijn de waarborgen te bieden, welke onder normale omstandigheden dooi de leden der kredietinstellingen van hen worden verlangd. De Legerversterking. Het onderzoek door den Raad van State van de wetsontwerpen betreffende de lichting 1916 en den landstorm is thans geëindigd. De ontwerpen zijn thans naar het departement van oorlog teruggegaan. [De anti revolutionairen en de defensie. Dezer dagen zag het licht 'de vierde druk van een boek van den heer H. de Wilde, wethouder te 's Gravenhage over „do Anti-rev. partij en haar program van beginselen". Daarin komt o.a. een geheel nieuwe paragraaf over de defensie voor; „bij welke samenstelling een ruim gebruik gemaakt werd van deskundig advies", zoo als het in het voorwoord heet. In die paragraaf wordt o.m. betoogdlo. dat aanschaffing van moderne zware artille rie dringende eisch van het oogenblik is; 2o. dat afschaffing van de loting en en inkrimping üer vrijstellingen gewenscht is; 3o. dat de defensie onzer koloniën onmiddellijk en dringend voorziening eiseht. De Tweede Kamer heeft Vrijdag het voorstel van den Voorzitter, om het wets ontwerp in zake den eed onverwijld in behandeling te nemen, met 41 tegen 20 stemmen aangenomen. Een voorstel van den heer Van Wijnbergen, om eerst een noodregeling te beproeven, werd met 41 tegen 20 stemmen verworpen. Links wilde als één man doorzetten, Rechts pleitte uistel, doch niet eenparig. Drie leden van de Christelijk Historische partij stemden met Links, t.w. de hee- ren Bichon, Lobman en De Visser. H. M. do Koningin wenschl. voor f 500.000 deel te nemen in de Oost-Indi sche leening. Het ontwerp op de buitengewcon economische maatregelen is ten slotte door de- Tweede Kamer zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De Kameroverzichtschrijver van „Do Tijd" resumeert aldus zijn indrukken: De dag van heden (Donderdag) heeft indrukken van gisteren nog versterkt n.l., dat de toestand jn ons vaderland wel ernstig en gedrukt is, maar niet wanho pig; dat de voorraden der voornaamste levensmiddelen voldoende zijn, om matig en zuinig rond te komen, vooral als de invoer niet meer belemmerd wordt dan tot nog toe; dat de prijzen 'wel hoog, maar niet onbetaalbaar zijndat er nog .nergens honger wordt geleden en dat er voor de werkloozen en behoeftigen door een ge lukkige samenwerking lusschen overheids- colleges en particulier initiatief wordt ge daan, wat in redelijkheid mag geëischt worden. Het uitvoerverbod van klaverzaden opgeheven. St. Ct. no. 56 bevat een Koninklijk be sluit, van den 6den Maart 1915, waarbij is goedgevonden en verstaan het verbod van uitvoer van klaverzaden, uitgevaar digd bij Koninklijk besluit van 16 Fe bruari 1915 tijdelijk op te heffen. Het verkeer in en nut België. Het Antwerpsche Centraalhurcel voor inlichtingen aan Vluchtelingen, Kunstlei 64, Antwerpen, maakt bekend, dat met 1 Maart j.l. nieuwe verordeningen in zake het verkeer en het paswezen in België zijn in werking getreden. Voor het verkeer tussciien België en Nederland mogen slechts de I'ascentrale te Brussel, Antwerpen, Hasselt, Luik en Verviers en de Pascentrale te Turnhout, paspoorten naar Nederland afgeven. De geldigheidsduur van een pas is hoog stens veertien dagen. Voor het verkeer tusschen Nederland cn België geven liet Duitsche gezant schap in Den Haag, de consul-generaal te Amsterdam en de Duitsche vee consuls (pas agenten) te Rotterdam, Vlissingen, Roosendaal, Maastricht, Tcrneuzen, pas poorten af. De door hen afgegeven pas poorten gelden alleen voor de reis naar Belgie, niet voor de terugreis. Afgeraden wordt de terugreis aan inwoners van ver woeste plaatsen, echter niet geweigerd. De terugreis van Belgen en neutralen zal vergemakkelijkt worden door legiti matie-bewijzen te verstrekken aan per sonen die deze niet bezitten. Dringend wordt aan onbemiddelde vluch telingen afgeraden terug te komen. In ieder geval moeten vrouwen en kinderen niet mede komen voor geregelde arbeid gevonden is. De toestand is nog zoodanig, dat in het algemeen geen geregelde arbeid te bekomen is voor losse werk lieden. Vertegenwoordigers van dagbladen van welke nationaliteit ook, ontvangen slechts de paspoorten, wanneer zij in liet bezil zijn van machtigingen van de opperste legerinvoering of van den geue- ralen staf te Berlijn. Paspoorten voor bezoek aan krijgsgevangenen in Duitsch- land, worden absoluut niet meer verstrekt. In het gebied van het generaal gou vernement kost iedere Passierschein twee Mark; naar streken buiten dit gebied zes Mark. Voor paspoorten langer dan 14 dagen geldig, wordt de prijs verdubbeld. Voor automobielen (streng beperkt ver keer) in het geoccupeerde gebied, 20 Mark met inbegrip van den chauffeur, voor iedere acht dagen Verlof om mee te rijden: 10 Mark per keer of voor een geldigheidsduur van 8 dagen. Naar streken buiten het geoccu peerde gebied respectievelijk 40 Mark en 20 Mark. Erkenning. Dli. C. K. Eloutschrijltin „Onze Eeuw" in zijn binnenlandsch overzicht ook over de houding der pers. Ten aanzien van de binnenlandsclie politiek is de houding van de rechtsclie pers en trouwens van heel de rechterzijde „uitnemend correct" geweest. „Zij is volkomen in overeenstemming gebleven met die van de rechterzijde in de Tweede Kamer, die, onder 't besef van den eisch der omstandigheden, lijdelijk heel en gansch Regeeringspartij is ge worden Enkele politieke douceurs de consolidatie van den vlootpredi- kant, het herstel van de kerksubsidie in het mijndistrict, het bevestigen der po sitie van het onderwijs in Indië heeft zij niet versmaad. Maar over 't geheel genomen kan haar houding niet anders dan volkomen correct en loyaal worden genoemd. Zij heeft het de Regeering zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt en haar bij elke belangrijke beslissing, waartoe de medewerking van de Kamer vereischt werd, gaaf en gul gesteund. Van "do linkerzijde is niet geheel het zelfde te getuigen. [Goeddeels heeft ook zij 't besef getoond van den abnormalen eisch der omstandigheden. Maar zóó lang als de rechterzijde heeft zij het, in haar geheel, niet uit kunnen houden." Wij vermelden deze oordeelvelling zoo kantteekent de „Nederlander' niet omdat zij ons eeue openbaring schijnt, noch omdat wij willen pronken met de overigens zeldzame voeren, door een vrij zinnig man de rechterzijde op den hoed gestoken, maar alleen omdat zij voorko men in het tijdschrift, waarin l)h. Chan- tepie de Ia Saussaye zijn bekend artikel tegen de rechterzijde en hare politiek schreef. Inderdaad, de tijd is een heelmeester 1 Goes. P o s t d u i v e n t e n t o o> n s t e 1- ling. Het was een uitstekend idee van de Postduivenvereeniging „De Zeeuw", alhier, nu door den oorlog het houden van wedvluchten op verren afstand onmogelijk is geworden, een ten toonstelling te houden van de duiven der 23 leden. Hierdoor is toch aan die vereeniging op eens een vee-1 grootere bekendheid geschonken, dan zij tot hier toe bezat. De tentoonstelling was geor ganiseerd in de groote zaal van het „Slot Oostende", daartoe dooreen vriendenhand zeer smaakvol versierd. Nu is het „Slot Oostende" voor tentoonstellingszaal van postduiven al zeer gelukkig gekozen, men staat, al klinkt het misschien wat hoog dravend, op historischen grond, zooals ons een vriendelijk duivenliefhebber let wel, van de sport, niet van het vleeschtoevoegde en ons wees op het glazen kastje aan den muur, waar drie opgezette duiven een van Ph. Timans en twee van W. van den Dungen, met de vermelding, dat deze dieren in 1851 van Londen en Parijs en in 1852 van Parijs en Orleans naar hier gevlogen hadden en deswege waren bekroond aantoonen, hoe reeds veel vroeger „het Slot" de maatschappelijke zetelplaats was van bloeiende postduivenvereenigingen. Keeren wij nu naar de tentoonstel lingszaal terug. De nette, zindelijke kooien, keurig gerangschikt, 'maakten met hunsierlijke bewoners een pretti- gen indruk, ,veel prettiger b.v. als op een hondententoonstelling, .waar het ge jank en .geblaf der geëxposeerde dieren nu juist niet tot de aesthetische genoe gens behoori. Honderd en twee duiven waren op de tentoonstelling aanwezig, waarvan enkele .ter opluistering en hui ten mededinging, en wanneer men zoo oppervlakkig zou .zeggen, dat ze alle op elkaar gelijken, bij nadere beschouwing, aan de hand van de voor de keuring! geldende regelen, dat de hals niet te. schraal mag zijn, de lichaamsvorm niet te gedrongen, dat de- sche-dellijn een ge leidelijke golving moet vertoonen, dat de pokken en (oogringen goed gevormd moe ten zijn, dat de duif niet te laag en niet te hoog op de poolen mag staan, blijkt, dat er tusschen duif en duif nog een groot verschil kan zijn. De heer Joosse uit Bergen op Zoom, aan wicn de keuring was opgedragen, had zijn werk met groote nauwgezetheid verricht, zoodat naar het oordeel van het bestuur, aan wier hoofd de heer A. de Valk staat, inderdaad alleen vo'gens strik te rechtvaardigheid is geoordeeld. Tot goed versland der kwestie moet men echter wel welen, dat de duiven alleen zijn gekeurd op lichaams bouw en niet op vlucht, zoodat een bekroonde duif dezer tentoonstelling daar om nog geen eerste vlieger is, ofschoon er onder de hier bekroonde duiven voor komen die vroeger in wedvluchten op Bor deaux b.v. een eersten of tweeden prijs behaalden. Wij laten hierachter d© lijst der be kroningen volgen en willen alleen nog mededeelen, dat op een tafel in de zaal de prijzenmedailles, geleverd door den heer F. X. Mannhardt, geschenken in den vorm van kistjes sigaren, planten, pij pen enz. waren uitgestald, terwijl een „constateur" ter bezichtiging was gesteld, n.l. èen vernuftig uurwerk, dat zelf het juiste oogenblik van aankomst van een postduif opteekent zoodra het ringetje van de aangekomen duif in de sleuf van het mecanisme wordt geworpen. door de vereeniging „De Zeeuw" gebruikte consta teur is die van de firma Plasschnert van Wachtebeke, welke hoven de eveneens veel gebruikte Toulet-oonstateur de voor keur verdient. Jonge duiven, 1ste afdeeling, blauw: Barends 1ste prijs, mooiste duif; Boel 2de prijs; C. van Strien 3de prijs; 0. van Strien eervolle vermelding; C. van Strien zeer eervolle vermelding; Gebr. Rijk zeer eervolle vermelding. Jonge duiven, 2de afdeeling, roodGeihr. de Valk 1ste prijs; Fr. de Jong;h 2de prijs; F. den Boer zeer eervolle vermel ding; De Munck eervolle vermelding^ Jonge duiven, 3de afdeeling, bont: Ba rends 2de prijs. Jonge doffers, 1ste afdeeling, blauw: Van Opdorp 1ste prijs (2de ©ereprijs).; Van Opdorp 2de prijs; Kuze© 3de prijs; Gebr. de Valk 4de prijs; Clement 5do prijs; J. Reijerse zeer eervolle vermel ding; F. den Boer zeer eervolle vermel ding; I. ^chuiling zeer eervolle vermel ding; De Bruin eervolle vermelding; Ver- venne eervolle vermelding; Clement eer volle vermelding. Jonge doffers, 2de afdeeling, rood: Ku- zee 1ste .prijs; F. de Jongh 2de prijs; Van Opdorp zeer eervolle vermelding; I'. Boel zeer eervolle vermelding. Jonge doffers, 3de afdeeling, bonte: C. van Strien lste prijs; F. den Boer 2de prijsC. van Strien zeer eervolle ver melding; De Bruin eervolle vermelding. Oude doffers, lste afdeeling, blauwKu- zee lste prijs; Kuze-e 2de prijs; Barends 3de prijs; J. Baljé 4de prijs; Gebr. Rijk zeer een-olie vermeldingRoss zeer eer volle vermelding; A. Battes eervolle ver melding. Oude doffers, 2de afdeeling, roodVan Opdorp lste prijs; Gebr. Rijk 2de prijs; Gebr. Rijk zeer eervolle vermelding; Cle ment eervolle vermelding. Oude doffers, 3de afdeeling, bontGebr. de Valk lste prijsP. Boel 2de prijs; Ba rends zeer eervolle vermelding; I. Sehui- ling een-olie vermelding. Oude duiven, lste afdeeling, blauw: Barends lste prijs; Van Opdorp 2de prijs; Clement 3de prijs; I. Schuiling 4de prijs; Van Opdorp zeer eervolle vermelding; Gebr. Rijk zeer eervolle vermelding; F. de Jongh zeer eervolle vermelding; Ba rends eervolle, vermelding; Frankin eer volle vermelding. Oude duiven. 2de afdeeling, roodDe Munck 2de prijs; Barends zeer eervolle vermelding. Oude duiven, 3de afdeeling, bonte: Gebr. de Valk zeer eervolle vermelding. Voor een tamelijk goed bezette zaal hield de heer Brands Vrijdagavond in de Sociëteit V. O. V. een lezing over „Huy- g e n s' b i d d a g h b e d e". Spreker begon met te zeggen, dat de biddag zoo oud was als de mensehheid zelf, want lezen wij niet in den Bijbel het hoek, dat de mensehheid van zijn ontstaan af beschrijft, dat er bededagen gehouden werden, als het volk door groote rampen getroffen werd. Deden de Ro meinen en Grieken niet hetzelfde en trachtten zij niet door groote offers den toorn der verholgen goden te stillen? De heer Brands verhaalt verder, dat die bededagen door de Christenkerk op vastgestelden tijd werden gebonden en vergezeld gingen of liever vervangen wer den door lange processies, die zich ken merkten door pracht en schoonheid. Dan wanneer hier het Protestantisme den Roomschen godsdienst verdringt, on dergaan ook die bededagen een verande ring, de processies worden afgeschaft en men bepaalde zich tot vasten en het aan- hooren van predicaties in de kerk. De Staten stelden den datum van den biddag vast en zonden een brief rond. die dan voorgelezen moest worden. Wei gerde de predikant, dan werd hij uit z'n ambt ontzet. Ruim 2 eeuwen hield men aan dezen vorm vast, alleen in het jaar 1703 hield men geen bededag. In het jaar 1624, bekend zoowel om z'n rampen als om z'n zonderlinge na tuurverschijnselen, hield met 8 bededagen. Huygens heeft op een van die biddagen, n.l. den bededag van 9 Oct. 1625 nu z'n gedicht geschreven, waarin hij God smeekt bevrijding van rampen en vijanden. Wat den stijl betreft, deze is zoet en liefelijk, vooral (en daar wees de spre ker ook op) doen de woorden Dij en Die en Du zoo zacht het gehoor aan. 'tls ontzaggelijk veel mooier dan het harde deftige U en het stijve Gij. Huygens hield er van met Clod op vertrouwelijken toon te spreken! Hier en daar is de zinsbouw leelijk gewrongen, vooral omdat hij zoo dikwijls in de zin hetzelfde woord gebruikt. Na de lezing bedankte de heer A. S. J. Dekker den spreker voor den leerzamen avond den opgekomen hoorders gegeven en daarop bracht den heer Brands een woord van dank aan de heeren van Brug gen en de Kruyter, aan wie hij grootenr deels de stof van het onderwerp ver schuldigd was. Toen sloot spreker de ver gadering met een passend gebed. Schipper P., varende wekelijks van hier op Antwerpen is door de Duitschers aangehouden verdacht van smokkelarij. Zijn knecht is Zaterdagavond alleen jn-et de boot teruggekomen. Plaatselijk Steuncomité. Met dank nog ontvangen voor extra uitgaven voor de Belgen van X, IJ 'en Z f 2. DE LIGNY, Penningmeester. Middelburg. Een zekere G. die inder tijd uit het Huis van Bewaring wist te ontvluchten en tot 1 jaar gevangenis straf was veroordeeld, is Vrijdag van Axel, waar hij' werd gevat, naar hier overgebracht en heden van hier zwaar geboeid naar de strafgevangenis van Bre da overgebracht. De vluchtelingen. Einde de zer week zullen ook van hier een 250- tal Belgen naar een der kampen, waar schijnlijk dat te Uden, vertrekken. Oor zaak hiervan,,is, dat eenige lokalen, waar in vluchtelingen gehuisvest zijn niet lan ger aan hun gewone bestemming ont trokken kunnen blijven.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2