KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt Gemengd Nieuws. POSTERIJEN. Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. 111" bedrag aan spaargelden groot f 155324,57. In den loop van het jaar werd inge bracht in 2766 posten f 36127,29>/2 en uitbetaald in 915 posten f 64999.06V2. Zoo dat er op het einde van het jaar aan spaargelden in de bank overbleef 126452,80. Op het einde van het jaar waren 1226 boekjes in omloop. In den aanvang van het boekjaar was aan voorschotten uitstaande een bedrag van f 173130, 249 voorschotten werden verleend tot een gezamenlijk bedrag van £264240. De zuivere winst der bank be draagt 3207,811/2- Van deze zuivere winst wordt ingevolge art. 32 der statu ten genotendoor de leden 55 pCt. I' 1764,30; door het 'reservefonds 22 V2 pCt. £721,76; door het bestuur 15 pf't. f481,17; door de commissarissen 7>/o pCt. f 240,581/2. In de vacature van commissaris, ont staan door overlijden van den heer Mr. J. de Witt Hamer J.Gz., werd in de algemeene vergadering gehouden 1 Maart 1915 gekozen de heer A. Wi. A. Ross. (Z.) Vrijwillige Landstorm. Naar bekend is heeft reeds bij den aanvang der mobilisatie de 'regeering de mogelijkheid geopend voor hen, die zich gedrongen voelden door daden blijk te geven, dat het hun ernst was in tijden van gevaar het vaderland te steunen, zich in vrijwillige landstorm-afdeelingen te vereenigen. Van oordeel zijnde dat evenals in an dere provinciën ook in Zeeland niet dat resultaat is bereikt, dat verwacht mocht en kon worden immers tot nu toe be staat in deze provincie slechts ééne vrij willige landstormafdeeJing hebben en kele personen zich vereenigd, teneinde, te bevorderen, dat meerdere landstorm- afdeelingen worden opgericht. In eene op 1 Maart 1915 te Middelburg gehouden vergadering heeft zich eeno commissie gevormd, waarvan de Terri toriale Bevelhebber in Zeeland enz. de kolonel W. L. Broox bereidwillig het eerevoorzitterschap heeft aanvaard. De commissie is samengesteld uit de volgende heeren: Luitenant-kolonel A. Klontje, voorzit ter, te Middelburg. Luitenant-kolonel W. H. van Wiering- hen Borski, vice-voorzitter te Vlissingen. J. G. van Niftrik Jr., lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, te Vlissin gen, penningmeester. Mr. Ii. Lantsheer, burgemeester van Arnemuiden, secretaris. Jos. van Raalte te Vlissingen. Mr. F. J. van Deinse te Middelburg. Jhï. P. J. Boogaert te Middelburg. P. J. Elout te Domburg. Mr. H. C. Beijerman te Vlissingen. De commissie stelt zich jen doel meer dere bekendheid te geven aan het in stituut der vrijwillige landstormafdeelin- gen en zal dit doel trachten te be reiken door het bijeenroepen van verga deringen en het honden van lezingen in Walcheren en Zuid-Beveland en indien mogelijk door geheel Zeeland. Zij verwacht, dat die meerdere be kendheid tot gevolg zal hebben het op richten van vrijwillige landstormafdee- lingen, zoodat, wanneer het. uur des ge- vaars mocht aanbreken, ook in Zeeland do weerbare mannen, die niet door wet telijke bepalingen hij het. leger zijn inge deeld, kunnen medewerken tot het be houd van een der kostbaarste bezit tingen van een volk, zijn onaangetast» onafhankelijkheid. Een monument voor Paus Pius X. z g. In het jongste nummer van „Sint Bavo", dat men ons toezond, lezen wij: „Zoodra Z. H. Paus Benedictus XV op den Pauselijken Stoel verheven was, is een zijner eerste daden geweest aan do nagedachtenis van zijn groo'.en en vromen voorganger een hem waardige hulde te brengen. Nog verseh ligt ons in het geheugen met welk een eerbied Paus Benedictus in rijn eerste encycliek 'gewezen heeft op „de schitterende bewijzen van waak zame voorzienigheid, welke Onze Voor ganger Paus X Ons heeft nagelaten en waarmede Hij den Apostolischen Stoel tijdens zijn zeer heilig leven versierd heeft". Daarmede niet tevreden wilde de nieu we Opperpriester, dat ook een blijvend bewijs zou gegeven worden van de groote vereering, welke de kinderen der Kerk Dengene toedragen, die zijn leven gewijd heeft aan ons aller hernieuwing in Christus. Daarom belastte Hij hunne Eminenties de Kardinalen Merry del Val, Cagiano de Azevedo en Bisleti met de zorg voor de oprichting van een grootsch monu ment in Sint Pieter. Deze Kardinalen richten nu door mid del van de Hoogwaardige Bisschoppen een oproep tot. de Katholieken van de geheele wereld. Want zoo zeggen zij het betaamt, dat deze Opperpriester, die in eenzelfde vaderlijke liefde alle Katholieken omvatte, en met dezelfde weldaden allen overlaadde, ook door allen worde geëerd en gehuldigd. In aansluiting bij den oproep heeft Z. D. H. onze Bisschop de redactie van „Sint Bavo" opgedragen voor dit doel de offers van de Katholieken van ons bisdom te vragen en in ontvangst te nemen. Deze eervolle opdracht heeft de redac tie aanvaard met groot vertrouwen op een gunstigen uitslag. Immers, de Ka tholieken van het Haarlemse,he diocees hebben tijdens het Pontificaat van Pius X een groote aanhankelijkheid jegens Hem betoond; bij zijn onverwacht en be- tremd afsterven hebben zij duidelijke be wijzen gegeven van hun groote ver eering voor den dooduchtigen doode door in grooten getale, deel te nemen aan de plechtige uitvaartdiensten, die in de parochiekerken voor zijn zielerust werden opgedragen. En daarom ligt het voor de hand, dat zij ook volgaarne zullen deelnemen aan de stichting van dit blij vend getuigenis hunner liefde en ver eering; niet alleen de gave van den rijke, maar ook het offertje van den eenvou dige zal worden gebracht 0111 de nage dachtenis te eeren van Hem, die wel eenvoudig en nederig, maar voor God ongetwijfeld groot en heilig was. Over deze redenen brengt de redactie van „Sint Bavo" dezen oproep van Paus en Kardinalen en Bisschop vol vertrou wen over, allereerst aan alle priesters van ons diocees, die in de heilzame ver maningen van Pius zulk een groote op wekking vonden van hun eigen geeste lijk leven; die bij de geestelijke verwar ring van dezen tijd in diens onderwijl zingen zulk een veilige gids voor hun prediking, zulk een krachtige verster king van hun invloed en jjezag hebben ontvangen. Zij brengt dien oproep over aan alle geloovigen, die in hun eigen persoonlijk leven hebben 'Ondervonden, hoe de ar beid van dezen Paus bun gebracht heeft tot een degelijker en vuriger gods dienstig leven. Zij brengt dien oproep over aan al onze Katholieke vereenigingen, die in de uitspraken van Pius de krachtige, ver dediging van hun bestaan, de, groote be vordering van hun groei en hun bloei hebben gevonden. Zij brengt dien oproep over aan alle kinderen, die door dien Opperpriester ge bracht zijn tot zulk een innige veneering met den Goddelijken Kindervriend in de vervroegde veelvuldige H. Communie. Van deze allen, van priesters en ge loovigen, van vereenigingen, patronaten, scholen enz. verwacht de redactie bijdra gen voor het monument ter eeie van Pins X, opdat dit ten allen tijde moge getuigen, hoe ook de Katholiek,en van het Haarlemsche Bisdom den grooten Paus eeren, wiens naam bij allen in ze gening zal blijven voortleven, omdat Hij de Kerk bestuurd heeft met zulk een groote waakzaamheid en ijver, dat Hij haar geestelijke kracht niet weinig heeft vergroot en bevestigd. Het adres der redactie, waar de gif ten worden ingewicht, is bekendVOOR SCHOTEN, Huize „BIJDORP". De ingekomen giften zullen in „Sint Bavo" worden verantwoord". Het doopsel bij de Doopsgezinden. De kwestie te Wormerveer, waar de Doopsgezinde predikant geen catechisan ten weer wil doopen, zoolang zij geen waarborg leveren, dat zij na don doop ook ter kerke zullen komen, heeft - zegt „De Tijd" thans groote aandacht ge trokken. Intusschen blijkt ook, (lat ds. Britzei in zijn gemeenteblaadje gewezen heeft op een „kluchtige vergissing", die wij be gingen, toen wij de meening uitspraken, dat aan het Doopsel door Doopsgezinden in den regel nog de waarde van een H. Sacrament werd toegekend. Bit de commentaren, die hierop geleverd worden, blijkt, dat wij allerwaarschijnlijkst te hoog hebben gedacht. Het doopen, het afleggen van belijdenis en de kerkelijke bevestiging zouden, zooals C. E. H. in liet „Handelsblad" het uitdrukt, „meer een uitgang dan een ingang" beteekenen. De doopsgezinde Doop moet worden be schouwd „als een stemmige plechtige en.fatsoenlijke beëindiging der catechi satiejaren"; m. a. w. wie in de Doopsge zinde kerk wordt aangenomen, wil daar mee zeggen, dat hij er uit gaal! Inderdaad, het kan zijn, dat wij een „kluchtige vergissing" begingen. Maar wie is 1111 voorbereid op zulk een verrassende explicatie? Het Jaarverslag over 1914 van de M a a t s c h a p p ij t 0 t B e v 0 r d e- r i n g van Landbouw en Vee teelt in Zeeland, door den secre taris dier vereeniging uitgebracht, luidt als volgt: Als andere jaren breng ik op deze ver gadering een beknopt verslag uit over den toestand dezer afdeeling over het af- geloopen jaar. Zeker kan hier gespro ken worden van een jaar vol emotie en menigeen zal op den 31sten Juli de schrik om het hart geslagen zijn, toen door de Nederlandsche mobilisatie de groote ernst van den toestand duidelijk werd en dan ook op 1 Augustus de reuzenoorlog uit brak. Niet misplaatst lijkt mij hier eene 'uiting van dankbaarheid aan onze wakkere regeering, aan wie het tot nu toe mocht gelukken ons land buiten den strijd te houden, en de vele klippen te ontzeilen. Een gevoel van rust en van betrekkelijke veiligheid keerde daardoor weer, wat ze ker ook aan den landbouw ten goede kwam. Zeer buitengewone omstandigheden eischen ook buitengewone maatregelen, maar ook hier was de regeering op haar post en waar zij meende de bevolking te moeten beschermen, trad zij krachtdadig op, getuige de verschillende uitvoerver boden en de vaststelling van maximum prijzen van verschillende voedingsmidde len, o. a. graan. Dit vonden de landbou wers nu misschien minder aardig, maar daar staat tegenover, vooreerst dat die maximumprijzen volstrekt niet ongunstig waren en ten tweede, dat toen de land bouw in het gedrang kwam door een groote schaarste in veevoeder, ook toen de regeering op de bres stond en door aanvoer van groote voorraden maïs en andere voederartikelen en die naar werke lijk zeer billijke prijzen beschikbaar stelde, aan de landbouwers een enormen dienst bewezen werd. Alle maatregelen hier te noemen, zou te ver voeren, slechts wil ik nog merno- reeren, dat voor Walcheren een bemidde lingsbureau voor den landbouw werd op gericht, als onder-afdeeling van het Pro vinciaal bemiddelingsbureau te Goes; en dat dat onderafdeeiingsbureau goed werk verrichtte kan o. a. blijken uit het feit, dat door zijn bemiddeling eene boeveel heid maïs en andere voedermiddelen wer den aangeschaft, die thans ongeveer het getal van een millioen K.G. heeft bereikt en waarvoor duizenden en nogmaals dui zenden guldens voor de landbouwers wer den bespaard. Een warm woord van hulde wensch ik hier te brengen aan de groote activiteit van zijn secretaris, den heer Zwagerman en diens assistent den heer Kielstra. Aangenaam is het nog te kunnen con- stateeren, dat in onze afdeeling het afge- loopen jaar voor den landbouw bijzonder gunstig is geweest, ja, men kan wel zeg gen, dat de landbouw een der bedrijven is geweest, die verreweg het minste van den oorlog heeft geleden. Zeker heeft de mobilisatie arbeidskrachten van den land bouw onttrokken, maar de vrees naar aan zienlijke belemmering is gelukkig niet be waarheid en de landbouwers hebben zich daar wonderwel weten door te slaan. Het weder was niet zeer gunstig, eene periode van langdurige droogte vóór den oogst belemmerde zeer het zaaien en deed wat gezaaid was slechts langzaam opkomen, wat vooral de wortelgewassen ondervon den; vrij wel alles kwam echter goed terecht. De hooioogst was daardoor wat de op brengst betreft maar middelmatig, maar daarentegen was èn qualiteit uitstekend èn werd puik hooi opgedaan. De graanoogst was zeer goed en bijzon der hooge prijzen. Het vlas echter was slecht en had geleden door de droogte, wat de prijzen middelmatig maakte. Peul vruchten leverden een voldoenden oogst. De aardappeloogst was goed, de prijzen in den aanvang zeer laag, zijn thans in tusschen zeer opgeloopen. De suikerbieten die er in het begin slecht voor stonden, herstelden zich aanzienlijk en de opbrengst was zeer bevredigend. De paardenfokkerij was weder van wei nig belang, maar de handel in jonge paar den werd in het begin van November zeer levendig en de prijzen werden zeer hoog. De handel in melkvee ondervond in hevige mate den terugslag van den oorlog, die in kalfvaarzen stond zoo goed als stil, maar daarentegen was er groote vraag naar mestvee, waarvoor zeer hooge prijzen werden bedongen. De varkensfokkerij werd in tamelijk sterkó mate belemmerd door de hooge prijzen van het voer, maar is toch niet ongunstig te noemen. De geitenfokkerij gaal voortdurend vooruit. Ziekten onder den veestapel kwamen zeer weinig voor. Boter en eieren leverden goede resulta ten op, al was de markt eenigen tijd wat schommelend. Alleen de handel in jong pluimvee moest worden gestaakt, daar België niet meer kon afnemen. Helaas moest de provinciale tentoon stelling worden afbesteld; dubbel jam mer, waar de reusachtige voorbereiding geheel gereed was en zelfs reeds met den opbouw werd begonnen. Het landbouwonderwijs had als gewoon lijk plaats. Het ledental gaat steeds vooruit, ter wijl de algemeene vergaderingen zleer goed werden .bezocht. De financieele toestand der afdeeling is niet ongunstig. Ik wensch dit overzicht niet te be sluiten alvorens den wensch te hebben uitgesproken, dat 1915 een goed jaar voor den landbouw moge zijn en een spoedigen vrede dan tot stand moge komen, die een rustig voortwerken toch slechts mo gelijk maakt." De Alcohol. Te St. Pancras is vorige week op een morgen een man dood in zijn bed gevonden, vermoedelijk ton gevolge van overmatig gebruik van ster ken drank. Twee jeugdige avonturiers. Twee jongens uit Gouda, die er met een bedrag van ruim 100 gulden van hun patroons van door gingen, zijn namens de militaire autoriteiten te Tilburg, waar ze zich hadden aangemeld als deserteurs van de vrijwillige landstorm, bij de politie te Gouda teruggebracht. Nadat ze ver schillende steden in Zuid-Holland en N. Brabant hadden bezocht en ook nog te Turnhout in België waren geweest, ge raakte hun geld op en meldden zij zich aan bij de militaire autoriteiten te Til burg. Het Prinsesje. Onder de toeschou wers bij het beproeven van den auto- slangenwagen der brandweer te Den Haag zag men Vrijdagvoormiddag het Prinsesje, dat, het rijtuig verlaten hebbende, van het platvorm af 'boven aan de hooge trap bij de waterpartij geruimen tijd naar het opwerpen der hooge waterstra len en de werking dezer auto-spuit aan dachtig stond te kijken. Aan den grond geraak t. Vrij» avond geraakte bij vallend water op de Krammerplaat aan den grond het ijzeren klipperschip van schipper van den Adel van Papendrecht, geladen met straatkeien, komende van Papendrecht en bestemd naar Breskens. Een aantal hoognartsen vertrokken ter assistentie, maar de schip per verlangde, hoewel de positie van zijn schip gevaarlijk was. Griezelige vondst. Een jongen trok uit een muur in de Groote Kerk te Haarlem een losgeraakten steen en tot zijn eigen niet geringe ontsteltenis en van de velen, die heel gauw waren samenge- loopen, zag men een groot gat waarin niets dan menscbenbeenderen Vanwege de overheid werd het gat la ter met een plank dicht gespijkerd. Bezoek aan o p e n bare v e r- 111 ak e 1 ij k li e de n gedurende den Vasten. Zondag is in alle kerken te 's Hertogenbosch voorgelezen een schrij ven van den deken en pastoors der stad, waarin te kennen gegeven wordt, dat zij liet zeer betreuren, dat men het durft wagen, in een stad als 's Hertogenbosch met een overwegend katholieke bevol king, gedurende den II. Vastentijd stuk ken op te voeren van uiterst laag zedelijk gehalte en waarin nog eens den Katholie ken, met klem verzocht word aan het verzoek van den Bisschop 0111 geduren de den 11. Vastentijd het bezoek aan open bare vermakelijkheden te staken, te vol doen. Hoe lang nog? Een correspondent schrijft aan „De Tijd": Een boertje komt schuchter op de pas- central'e te Antwerpen vragen om een pas voor de provincie. Hij rijdt met de kar, en aangezien zijn papieren en aan bevelingen in orde zijn, zal hij zijn pas krijgen. Het biljet wordt ingevuld, maar aan de plaats gekomen, waar de datum wordt ingevuld, tot hoe lang de pas gel dig is, kijkt de Duitscher over zijn schrijftafel heen naar liet boertje en vraagt hem in tamelijk goed Vlaamsch, voor hoelang hij den pas wil hebbenvoor een maand of voor veertien dagen? Het boertje schijnt echter de vraag niet goed te begrijpen, want verlegen draait hij zijn pet in zijn vingers rond- Het is zeer druk op liet pasbureau eu de Duit scher, die alleen wat Vlaamsch kent, als hij zeer voorzichtig en langzaam spreekt, springt overeind, slaat met zijn vuist op de tafel en vraagt driftig: „Wie lange brauchen Sie das Papier?" Het boertje schrikt, doet een pas ach teruit, blijft verlegen zijn pet draaien, en doet. zelfs den toegeloopen officier schate ren van hot lachen, door zijn voorzichtig antwoord: „Jon, 'k weet niet, 'oe lang blijft older nog hier?" F r ansc li e s 11 i t. Onder dit opschrift schrijft „De Standaard", na te hebben vermeld, hoe de Parijsehe modekleeding) schier overal de eigen typische land- dracht verdrong „Stond nu in Parijs de vrouwenwereld moreel 't hoogst, zoo zou dit ten zegen kunnen zijn, doch nu dit, helaas, juist omgekeerd is, en de zeden te, Parijs zoo eenig overvrij zijn, kan 't niet antlersj of dit spiegelt zich ook in de kleeding tier vrouw ,af, en zoo werkt in die Fransche mode een ver van onschuldig motief. In verband hiermede trok het de aan dacht, dat de Bisschop van Haarlem een; schrijven tot de vrouwelijke leden van de Kerken in zijn gebied heeft gericht, waarin over die Fransche kleeding der vrouwen scherpe eritiek gaat, en zulks wel met de (uitdrukkelijke bede, 0111 althans in de Kerk niet zoo onhebbelijk te ver schijnen. Zelfs laai hij 'tbij die bede niet, maar geeft zelfs last, om de H. Communie te weigeren aan wie met de zedelijkheid spotten bleef. Vanzelf doet dit de vraag opkomen, of er niet nog andere Kerken zijn, waarin, scherp bezien, niet alle aanleiding voor zulk vermaan, tot zelfs bij het II. Avond maal, zou ontbreken." Bioscoopgevaar. De heer S. de Jong Ez., lid der bioscoopcommissie le Botterdam, deelt in een schrijven aan „De 'Standaard" mede, dat sedert Sep tember 1913, tot nu, dus in ongeveer anderhalf jaar, de commissie plm. 450 films geheel heeft afgekeurd, als totaal ongeschikt 0111 onder de oogen van de jeugd beneden de 16 jaar te komen, voorts heeft ze in plm. 220 films een of meerdere coupures aangebracht, Of zoo'n commissie ook goed werkt! POLITIE. Politie te Goes. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zij'n in- lichtingen te bekomen omtrent de na volgende voorwerpen, die in de maand Februari 1915 zijn gevonden: een lederen handtaschje, een blauw fluweelen redicule, een guttapercha over schoen en twee kleine sleuteltjes aan een ring. Goes, den len Maart 1915. De Commissaris van politie, E. C. WIERTS VAN C0EH00RN. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Februari 1915. Binnenland brieven A. Bakker, Kwadendamme; Mad. Duen, Rosendaal; G. Roose, Tholen. Binnenland briefkaarten Cluwen, Amsterdam. Buitenland brieven: G. Clattens, Antwerpen; Thijs, Antwer pen; Van Uden, La Panne. Buitenland briefkaarten: A. Cuipers, Mechelen; Wed. Cuipers, Mechelen; Mees, Bouchout; Fr. Plompe, Antwerpen. Van 27 Febr. 2 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: L. C. Bo- lier, geb. Bolier, z.; A. Crinse, geb. Van Vessem, G. M. Be niest, geb. Matthews, z.; C. J. Ifoille bergh, geb. Haesaerts, d.; M. L. Pau wels, geb. Van Haver, z.; C. M. Jil'.e- ba, gel). Douw, d.; P. A. Verijzer, gel). Elve, z.; M. A. Verstraete, geb. Burke, z.; 11. A. Kruidenier, geb. Van Noppen, z.; M. J. Moens, geb. Moulen, z. OverledenJ. Geldhof, man van P. Adriaanse, 74 j J. .1. Kleinceder, vrouw van M. Kruijsse, 69 j.; J. de Jong, 13 111., z.; B. van Belzen, 4 w., d.; J. Stroo, man van L. Roelse, 67 j.; M. de Riddex1, 3 m., z. Onlangs was opgegeven H. Gerrehiands, jm., had moeten zijn man van Adrians Johanna Christina Louwerse. WEMELDINGE. Overleden: Louwnis Johannis, 14 m., v. Joos Leendertse en van Maria Mieras. (Kr. Crt.) Over de maand Februari. KRABBENDIJKE. Geboren: 4 Febr. Ma- rinus Andries z.v. Adriaan Staal en Geer- truida van Boven. 19, Jan Johan z.v. Pieter Nieuwennhuijse en Maatje Elisa beth Blok. 21, Elisa z.v. Adriaan Loli- bezoo en Kornelia Kosten. 27, Victor Al- bert, z.v. Pieter Jacob Vervliet en Maria Jeanette van den Faelen. OVEZAND. Geboren: 3, Klazina d.v. Marinus Lucas Rentmeester en Margarethn Priem; 15, Pieter z.v. Pieter H0011- dert. en Cornelia de Jonge; 22, Corne lia Pieternella d.v. Marinus van Stee en Alida Jacoba Antonia Emans. Overleden: 7, datharina Vei nine, 74 j wed. van Pieter de Jonge. DRIEWEGEN. Gehuwd: 11, Adriaan Hundersmarek, 38 j. en Livina Pnatiwe 26 j. Geboren: 1, Adriana d.v. Johannis van Sabben en Maatje Verbrugge; 13, Gilles z.v. Cornells van Woele en Cornelia tAI- nvekinders. NISSE. Geboren: 4, Willem Jacobus z.v. Joos Mol en Jacomina Nieuwenhiiijse; Overleden: 6, Joppa Zorge, 58 j.10, Nicolaas Pierloos, 82 j.; 15, Kornelia van Damrne 77 j.; 19, Geerlruid Nieuwenhiiijse 7 w. HOEDEKENSKEBKE. Geboren: 4, Adriana, d. v. Johannes Lucasse en Fran- cina de Dreu; 12, Leopoldus Johannes, z. v. Leonardos Peeters en Maria Huige; 13, Maatje Johanna, d. v. Jan Hunders marek en Maatje van Woele; 15, Giljaam, z. v. Johannes de Pundert en Pieternella D aalman. Gehuwd4, Leendert Adriaan Dorst, 23 j. jm. en Pieternella van der Linde, 22 j. jd. Overleden: 7, Cornelis de Waal, 14 d. Maart. 8 Krabbendijke, woonhuis en erf. Pilaar. 10 Goes, vendutie, Hollmann Vei'hoek. 11 's Heer Arendskerke, hoornvee en ge reedschappen, Hollmann Verhoek. 11 Krabbendijke, Woonhuis, inboedel, v. Dissel. 16 Gastel, inspan, Smulders en Smits. 17 Colijnsplaat, Landbouwers-inspan, in boedel, Hioolen. 17 Wilhelminadorp, paarden, Hollmann en Verhoek. 19 Hansweerd, huizen en tuin. Schram en Hioolen. April 15 Kruiningen, hofstede, Schram en Gru ting. Mrt. 17 Nisse, verbouwen Openb. lag. school, Burgemeester en Wethouders.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 6