BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. i Carton de Wiart en Prof. Kernkamp. In het Engelsche tijdschrift Everyman" heeft minister Carton de Wiart een artikel geschreven over België's eervol gedrag in dezen wereldoorlog. Natuurlijk is het hem een genot, voor hel goed recht van België, de getuig'nis sen to kunnen overleggen van buitenland- sche persoonlijkheden. Dankbaar her denkt hij dan ook de woorden, die Roo sevelt gesproken heeft, de sympathiebe tuiging van den Amerikaanschen ge leerde dr. Charles W. Eliot, en den lof, die tij de opening der Zwitsersche Kamer aan België gebracht werd door bet oud ste lid, Henry Fazy. Over Holland schrijft de Belgische mi nister „Onder onze buren on vrienden in Ne derland waar honderden en duizen den Belgen, uit hun verwoeste woningen gevlucht, een open en edelmoedige, gast vrijheid gevonden hebben zijn man nen van wetenschappelijke» naam in .verziet gekomen tegen het manifest dier Duitsche geleerden. Onder deze Duitsche geleerden zoo schrijft professor Kern kamp is niet één man gevonden, die tot ^en ridderlijk gevoel in staat bleek tegenover het ongelukkige België en do regeering, die zoo moedig aan de Duit sche eischen weerstond. De Belgen zijn het eenigst© volk, dat met volle recht kan zeggen, dat de oorlog hun werd op gedrongen. Hun leven en eigendom had den zii .kunnen redden, wanneer zii „laf genoeg geweest waren om doortocht te verleenen aan de Duitsche troepen. Aan deze lafhartigheid hebben zij zich niet schuldig gemaakt: dat is het eenjgste, wat de Duitschers hun verwijten, kunnen." Na deze aanhaling geeft Carton de Wiart zijn eigen gevoelen over het Duit sche geleerden manifest. En hij beweert aanvankelijk in den waan verkeerd til hebben, dat het stuk geschreven was door een Amerikaanschen of een En- gelschen humorist, als Mark Twain en Chesterton. Onder letterkundig oogpunt leek hem de elucubratie mislukt, als een al fe grove overdrijving van het Duitsche pedantisme. Sindsdien is hem gebleken, dat het manifest wel degelijk geschreven werd door ras-echte Duitsche geleerden, hetgeen hij betreurt voor de onderp» kenaars, maar waarmede hij de Engelsche en Amerikaansche humoristen geluk- wenscht. De Duikbooten. LONDEN, 26 Febr. Samuel Roberts, reeder en Parlementslid, heeft in een rede te Sheffield gezegd, dat er eerf grens ïs aan de schade, die de Duitsche onderzeeërs aan de Engelsche koopvaar ders kunnen berokkenen. De onderzeeërs zijn niet zoo gevaarlijk, als sommigten; wel meenen. Betere voorzorgsmaatregelen, die doeltreffend gebleken waren, kunnen worden genomen. Wanneer de schepen slechts de instructies opvolgen, is geerj duikboot in staat, ze te treffen. Duitsch-Oostenrijksche verliezen. KOPENHAGEN, 2 Maart. Pit betrouw bare bron wordt vernomen dat te Kra- kau 17 lange treinen met zwaargewonde Duitsche en Oostenrijksche soldaten uil de Karpathen zijn aangekomen. Sommige deelden mede dat de Duitsche en Oos tenrijksche troepen gedurende de laatste veertien dagen in het Karpathengebied bijzonder zware verliezen hebben geleden. BGIitllË De Kroonprins van België. Volgens de „In-dépendance Beige" ver toeft thans de oudste zoon van Koning Albert, de veertienjarige prins Leopold, hertog van Brabant, aan het front. Na het beleg van Antwerpen was hij met zijn broeder en zuster naar Engeland gegaan, doch heeft zoolang gesmeekt om naar het front te mogen vertrekken tot zijn ouders toestemming gaven. Onjuist. Het bericht van het dagblad „La Bel- gique" over het nieuwe ministerie is van A tot Z onjuist. Alles is bij het oude gebleven. F It H II IJ K. Geen handgeklap in de Kerk. De Parij'sche correspondent van „De Tijd" schrijft: „Herhaaldelijk heb ik rteds gewag gemaakt van het allesbehalve stich tend handgeklap, waarmede sedert het uitbreken van den oorlog een deel der geloovigen de godsdienstig-vaderlandlie- vende ontboezemingen gelieft aan te moe digen van gewijde redenaars op den pre dikstoel. Niet alleen redenaars als paler Janvier, kanunnik Couhé en Mgr. Péche- nard hebben, wanneer zij in de Parijsche kerken het Fransche patriottisme tegen over de Duitsche willekeur verheerlijken (men weet in welke uitbundige termen soms), dergelijk handgeklap willekeurig, of onwillekeurig uitgelokt, maar de toe spraken der hoogste kerkelijke overheidd zelf werden er soms door onderbroken. Warme passages werden zelfs gecommen tarieerd niet enkel met de handen, doch ook met kerkboeken, die op de banken hardnekkig werden neergeklapt, en met bravo's." Om aan het ingeslopen misbruik een einde te maken heeft nu echter kardinaal Amette, aartsbisschop' van Parijs verzocht, die betuigingen achterwege te laten, als strijdig met de eerbied die men in do kerk verschuldigd is. OLITSCHLAN». De nieuwe w ij bisschop van Gnesen-Posen. De regent van het seminarie, dr. Jedzink is tot wij-bisschop van Posen benoemd. Het door het kano- niek recht voorgeschreven informatie proces heeft onlangs in München voor den Apostolische» nunctius, aartsbisschop An dreas Frülnvirt, plaats gehad. Als getuigen, waren tegenwoordig de hoogeerw. kanunni ken Tetzlass en Weimann uit Posen. Da consecratie van den nieuwen wij-bisschop zal einde Maart in Posen plaats vinden. Dr. Jedzink is tevens op voordracht des konings in de plaats van den iu 1911 overleden domproost, dr. Wanjura, tot domproost van Posen benoemd. De plech tige installatie in den dom te Posen zal binnenkort plaats vinden. De vervulling van den kanunnikzetel, die door de benoe ming van dr. Jedzink open valt., geschiedt door de koninklijke regeering. SFASJE. Het feest van de H. Theresia. De koning van Spanje heeft bij decreet vastgesteld, dat de 28ste Maart van dit jaar tot nationaal feest wordt verklaard de dag n.l. van het 4de eeuwfeest van de geboorte der H. Theresia. Statenverkiezing in het district Bergen op Zoom. Het blijkt, dat Maandag voor de ver kiezing van een lid van de Provinciale Staten in de vacature van wijlen den heer Asselbergs ook nog lijsten zijn inge leverd voor den heer A. P. F. M. van Hasselt, wethouder alhier. De heer Laane is dus niet bij enkele candidaatstelling ge kozen verklaard en er moet stemming plaats hebben. Correspondentie naar België. Het „U. 1)." verneemt, dat van heden af óók in de Hollandsche en Vlaamsche taal naar België mag worden gecorres pondeerd. Er behoeft dus niet meer in het Duitsch ,of Fransch te worden ge schreven. Maximumprijzen. Thans staat vast, dat de ma.ximum- kaasprijzen over de maand Maart de zelfde zullen zijn als die, welke voor Februari golden. De inaximum-hoterprijzen voor Maart zijn nog niet vastgesteld. De ontruiming van Bergen op Zoom. Dinsdagmiddag vertrok een extra-trein van Bergen op Zoom naar Nunspeet, welke aan 400 Belgen gratis reisgelegen heid verschafte naar het kamp aldaar. Mijnengevaar. Gedurende de maand Februari j.l. zijn in hel Zuid erf rontier aangespoeld vier mijnen, waarvan drie van Duitschen en één van Franschen oorsprong. Verder werden door onze schepen 8 mijnen in den grond geschoten. Nog spoelden 2 mijnen aan le Vlieland: een te Stavenisse, en een op het Oost- eind hij Texel. Wegens overvloed van nieuwsbe richten moesten eenige heden voor een volgend nummer blijven liggen. Red. Goes. Gemeenteraadsverkie zing. Al heeft de Katholieke Kiesvereeni- ging niet met evenzoovelc woorden de onthouding bij de stembus van morgen (Donderdag) uitgesproken, toch is die ont houding o. i. het logisch gevolg van haar optreden bij de candidaatstelling. Immers, zij ging van de idee uit, dat in de huidige, ernstige tijdsomstandigheden de politieke geschilion moeten rusten, zoo dat zij er genoegen mee nam om, bijaldien de liberale candidaat niet ten eene- m a 1 e o n a a n n e m e 1 ij k was, harer zijds zich van candidaatstelling te onthouden. 1 letgeen geschiedde. De Katholieke Kiesverceniging berustte dus in den liberalen candidaat om wille van den Godsvrede, maar daaruit volgt niet, dat zij dien candidaat nu ook nog moet helpen zijn zetel te veroveren, omdat de liberale partij thans met den socialist overhoop ligt. Allerminst. En dat onze nieening in deze geenszins een vreemdsoortige is, blijkt uit hetgeen dezer dagen het gezaghebbend coalitie orgaan „De Standaard" over de Goesche kwestie schreef onder den titel „Bestand- brekers". I „Ook nu weer staat men in Zee land vermoedelijk voor een breking van het Bestand bij een Gemeente-stembus. In Goes viel een liberaal lid uit, en onderzijds was men bereid, naar de conditiën van 't Bestand, van tegen- candidatuur af te zien, en dezen door een liberaal lid bezetten zetel aan de Liberalen te laten. Doch nu hoort men, dat de Socialisten zich hier niet aan donken te storen, en een poging willen wagen, om zich van dezen zetel meesier te maken. Volgt hier nu uit, dat het onze roe ping zou zijn, ditmaal den Liberalen candidaat tegenover den candidaat der Socialisten te steunen? Stellig niet. Dii kan in een Bestand nooit inliggen. Wat wij bij 'I Bestand slechts bereid waren te doen, is thuis blijven, afzien van eigen candidaluur, en het pad aan wie zat of aan zijn geestverwant vrij laten. Van helpen van 't zittend lid of zijn geestverwant, die tegenover ons stond, was nooit sprake. En zoo kan ook nu aan onze mannen nimmer de eisoh gesteld worden, dat ze saam met de Liberalen legen de Socialisten zullen optrekken." i i Onze raadgeving aan onze kiesgerech tigde Goesche Katholieke lezers blijft dan ook: Blijft thuis en gaat niet stem m e n. Zondag en Maandag a. s. zal de postduivenvereeniging „De Zeeuw" op het Slot Ostende een postduivententoonstel- ling houden. Wij twijfelen niet of deze tentoonstelling zal ook door Belgen, die bekend staan als groote liefhebbers van duivensport, druk bezocht worden. Maandagavond is in V. 0. V„ onder voorzitterschap van den heer C. C. ('oo- mans, eene algemeene vergadering gehou den van leden van de vereeniging „De Ambachtsschool", alhier. Na goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat de Gezellenoursus Zaterdag is geëindigd. Acht personen heb ben dezen cursus gevolgd, terwijl de on derwijzer met genoegen onderricht heeft gegeven. De proef is dus zóó goed beval len, dat deze cursus waarschijnlijk ook dit jaar zal gehouden worden. De penningmeester, de heer I. D. Fran sen van de Putte, deed rekening en ver antwoording over 1914. De ontvangsten bedroegen f 12902.63 en de uitgaven f 12832.28Va, zoodat er een goed slot, te boeken viel van f69.80V2- De voorzitter memoreerde, hoe het af- geloopon jaar in financieel opzicht voor de Ver. zeer ongunstig is geweest. Het Reservefonds moest zelfs nog aangespro ken worden. Er was o.m. veel noodig voor de vloeren in do teekenzalen, doch de hoofdoorzaak van den financieelen ach teruitgang is de oorlog. In verband met de tijdsomstandigheden hebben particulie ren weinig werk besteld, zoodat men meer materiaal moest inslaan, om de lessen geregeld te kunnen voortzetten. Aan hel door den heer G. A. Haje- nius uitgebrachte jaarverslag ontleenen we nog het volgendeHet aantal vakken is niet uitgebreid, wel is een cursus ge houden tot het verleenen van eerste hulp hij bedrijfsongevallen, onder leiding van den heer ('oenen. Mutaties in het bestuur kwamen niet voor. De nieuwe cursus in April begon met 75 leerlingen, o.w. 23 nieuwe leerlingen. Uit naburige gemeenten kwamen 34 leerlingen. Op het eindexamen slaagden voor timmeren 7 leerl. (afgew. 2), voor smeden 1 leerl. (afgew. 3) en voor schilderen 1 leerl. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Ultimo 1914 telde do Ver. 95 leden en 19 begunstigers (uit. 1913 100 leden en 21 begunstigers). Tenslotte werden tot bestuursleden her kozen de hoeren L. de Beste en J. W. v. d. Weert, nadat de voorzitter nog mede gedeeld had, dat de gemeente Kloetinge een subsidie heeft toegezegd van f 20 per jaar. (Z.) Dinsdagmiddag vergaderde onder presidium van dhr. I. D. Fransen van de Putte, de Ver. tot Weezen verpleging voor Zuid- en Noord-Beveland. De rekening' over het dienstjaar 1914 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedragen f 1437.36V2 en de uitgaven 1" 1432.99, zoodat er, met in begrip van saldo vorige jaar een goed slot is van f 1460.101/2- De begrooting in ont vangst en uitgaaf bedragende f 2874.101/2, werd eveneens goedgekeurd. Aan het verslag over 1914 is het vol gende ontleend: Er zijn geen nieuwe weezen aange nomen. Wel is in enkele gevallen geldelijke hulp verleend, o.m. een bijdrage in de onderhoudskosten van een half weesje. Over 't algemeen geeft het gedrag en de gezondheid van de aan de zorg der Ver. toevertrouwde weezen geen reden tot on tevredenheid. Mevrouw Kruis.se en de heer F. Koert werden bij acclamatie herbenoemd als bestuursleden. (Z.) Middelburg. Gisteren werd door de po litie alhier aangehouden wegens openbare dronkenschap zekere J. v. E„ uit Nieuw- land, een oude bekende der politie. Deze jongeman heeft met zekeren C. B., even eens te Nieuwland woonachtig Maandag avond zeven ruiten ingegooid in de wo ning van mejuffrouw B. aan den Segeers- weg, wier moeder pas overleden is en wier woning ten teeken van rouw nog gesloten is. De vrouw was door de bal dadigheid zeer geschrokken en buren schoten te hulp om haar op haar verhaal te brengen. Heden is ook C. B. uit Nieuw land hierheen overgebracht, na opge maakt procesverbaal zijn de beide bel hamels weder op vrije voeten gesteld. Op verzoek wijzen wij er op, dal de opbrengst van de uitvoering (lie de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" mor genavond geeft, niet bestemd is voor de vluchtelingen, doch voor het plaatselijk steuncomité, voor do werkloozen en de vrouwen van hen, clie onder de wapenen zijn. Het aantal bons voor warm eten bedroeg heden 1101. De regeeringscommissaris voor de vluchtelingen in Zeeland, do heer jhr. Ruiis de Beerenbrouck, hoefl hij zijn jongste inspectie over de vluchtelingen- lokalen alhier zijn groote tevredenheid betoond, over de wijzen waarop de Bel gen alhier worden gehuisvest. Het verblijf in steenen gebouwen en veelal in afzon derlijke kamertjes mocht de goedkeuring van don regeeringscommissaris wegdra gen, terwijl ook de voeding en de wijze waarop aan velen afleiding wordt be zocht werden geprezen. Er wordt den laatsten tijd wel veel gevraagd van de liefdadigheid van onze stadgenooten, maar ook zelden is de toe stand voor velen zoo benard geweest als thans. Zoo zal ook Donderdag weder een aanval gedaan worden op onze portemon- naies. Men zal dan namelijk vanaf elf uur gelegenheid hebben tot hel koopen van een „Vredesbroche of insigne", welke voorstelt een krijgsman le paard, hetwelk door den vredesengel bij den teugel ge grepen wordt, terwijl er de woorden op voorkomen: „In naam der menschheid vrede". Waar de prijs van de insignes en broches, die vervaardigd zijn in de werk plaatsen der N. V. voorheen J. A. A. Gerritsen te Zeist, slechts 12'ƒ2 cent be draagt en het doel is versterking van de kas van het Plaatselijk Steuncomité, twij felen wij niet of bijna een ieder zal Don derdag getooid zijn met dit bewijs, dat hij den tol van de .liefdadigheid heeft betaald. Indien er nog dames zijn die zich met den verkoop willen belasten, worden zij verzocht zich Donderdagmor gen van af elf uur op het stadhuis te vervoegen. Nader meldt men: Den dames, die zich morgen belasten willen met den verkoop der vredesbroches en insignes, wordt verzocht niet le elf uur, doch reeds ie tien uur op hel stad huis aanwezig te zijn. Heden waren wij er getuige van, dat in de Lange Delft alhier door een in specteur en een hoofdagent van politie eeri ongeveer 20-jarige jongeman werd aangehouden. Bij nader onderzoek bleek, dat de aan gehoudene, zekere A. S. alhier, zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van vee- ren, een voeren bed, 3 ledikanten enz. uit liet pakhuis van den heer P., gelegen aan het Kerspel alhier. De aangehoudene, die volledig bekend heeft, is voor den officier van justitie geleid. Vlissingen. De heer directeur-generaal der Staatsspoor heeft o.m. een loffelijke vermelding toegekend aan den Ireinzadel- maker J. Walraven, alhier. Met den extratrein die Maandagmid dag te twee uur van hier vertrok, zouden 400 Belgische vluchtelingen uil Zeeuvvseh- Ylaanderen vervoerd worden. Slechts 200 personen maakten van deze gelegenheid gebruik, 0111 naar het kamp' ie Ede te gaan. (M. Cf.) In de tweede helft der maand Fe bruari zijn in deze gemeente ingeko- 111 e n A. Rijkse, klinker, Vrouwestraat 43, uit Rotterdam; J. Verspoor, scheepmaker, Hurgronjestraat 28, Bruinisse; J. A. de Visser, Badhuisstraat 5, Arnhem; C. VerbeekDronkers, Achter de Kerk 13, Middelburg; 11. Brouwer, schipper, Kanaal straat 126, Rotterdam; L. M. Verheul, metaaldraaier, Vrouwestraat 28, Amster dam; J. ten Hove, machinist, Busken- straat 9, Singapore. Vertrokken: P. Buurman, Wijnb. Kade 27, naar Helder; Mej. I., M. Nederhand, Molonstr. 19, Rotterdam; (IrooLjans, Beursstr. 33, Arnemuiden; T. Akkerman, Boni. Evertsen 8, Hollevoetsluis; Wed. .1. van der JagtTauw, Spuistraat 52a. Middel burg; G. A. Peters, Scherminkelstraat 23, Amsterdam; D. de Jong, Walslraat 16, Den Haag; S. J. Roosdorp, Kasteelstraat 24, Kampen; J. Julianus, Binnenhaven 1, Oost- en West-Souburg; .1. Baljê, Bad huisstraat 19, Rotterdam; J. II. Herberts, Gravenstraat 7, Oost- en West-Souburg. i (M. Ct.) Vreeselijke mïjnontploffing, 5 dooden. Men seinde ons gisteren Te Katshoek is hedenmorgen een mijn ontploft. V ij f b u r g e r s z ij 11 g e- d 0 o d. Van liet aanspoelen was geen kennis gegeven aan de militaire auto riteiten. De mijn was daarom niet be waakt. Vermoedelijk hebben jongens er mee gespeeld en is het ongevat aan onvoorzichtigheid (e wijten. Terwijl wij ons verdiepten in gissin gen, wat met Katshoek mocht zijn bedoeld, wijl ons alleen het plaatsje Cats aan de Noord-Bevelandsche kust bekend is, ont vingen wij de navolgende telefonische me- -dedeeiing De omgekomenen bij het mijnongeluk aan de Ooster Schelde-kust hij Zierik- zee zijn de 66-jarige arbeider Ver- burg, de 16-jarige J. de Haan (van deze 2 personen zijn de lijken nog niet gevonden) en 3 zoons van den heer Katshoek boven de 20 jaar, wier lij ken op het strand gevonden zijn. Be vestigd wordt, dat het ongeluk aan on voorzichtigheid is te wijten. Er bleek dus verwarring te zijn ont staan door den naam Katshoek. Uit nadere inlichtingen blijkt, dat het vreeselijk on geluk is voorgevallen aan de Srheldekust op Schouwen, 20 minuten gaans van Zie- rikzoe. De drie zoons van don landbou wer Catshoek ol Kashoek, wonende op de in de buurt gelogen hofstede De Nolle, hadden een mijn zien aanspoelen en wil den dien hoogst onvoorzichtig I op den berm trekken en van nabij bezien. Twee van de zoons duwden de mijn naar hoven en de derde, geholpen door een arbeider zijns vaders, den 66-jarigen Ver burg en den 12-jarigon J. do Haan, trok ken de mijn aan den daaraan vastzitten den staalkabel. Volgens anderen zonden zij met een schroefslentel aan de mijn hebben zitten morrelen. i Wat er van zij, plotseling sloeg' de mijn met een a lier geweldigs'.en knal, die do huizen in Zierikzee deed schudden, uil een. Alle vijf personen waren op slag dood, de twee, die aan do mijn geduwd hadden werden in de Schelde geslingerd hun lijken waren bij ontvangst van dit bericht nog niet gevonden. Van Verburg werden de beenen afgereten. Begrijpelijkerwijze verwekte het onge luk groote consternatie te Zierikzee en omstreken. De materieele schade, door de ontplof fing aangericht, is zeer gering. Men kan alleen aan den dijk zien, dat er een mijn gesprongen is, maar een gat is er niet in geslagen. Nisse. Dinsdagavond was het de jaar vergadering van de vereeniging „Het Groe ne Kruis" alhier. Uit het verslag bleek, dat het ledental thans 99 bedraagt. De ont vangsten over 1914 waren f 173.22s en de uitgaven f50.17, alzoo 0011 goed slot van i' 123.05s. Het verplegingsmateriaal werd in orde bevonden. Voor aanschaf fing van verplegingsartikelen werd f 40 'uit getrokken. Als afgevaardigde naar (1e op 7 April te houden vergadering te Middel burg werd benoemd dhr. A. v. d. Poest Clement; op die vergadering zal getracht worden een Prov. vereeniging te vormen. Daarna trad dr. K. A. Borggreve, arts al hier, op, 0111 de opgekomenen nader in te lichten omtrent hel gebruik van ver plegingsartikelen. Op zeer bevattelijke wijze toonde hij er de niitlige werking van aan en gal' daarbij zeer practisehe wenken. De vergadering was slecht be zocht, zoodat niet velen van zijn onder richt hebben geprofiteerd. Nisse. Maandagavond werd de jaarver gadering gehouden door de afdeeling der vereeniging tot Chr. verzorging van krank zinnigen in Zeeland. Uit het. verslag bleek, dat het ledental met 1 is vermeerderd; voorts dat de inkomsten f 13.70 bedroegen en de uitgaven f13.10. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de leden C. Boogerd en L. Iluisson als hun secundus 1). G. Kloos terman en E. Sanderse. (Z.) Kloetinge. Gisteravond werd alhier de vergadering gehouden van loden dor Boe renleenbank. De voorzitter, Q. Trimpc, spreekt een kort openingswoord, en zegt, dat het hem genoegen doet aan de ver gadering te kunnen mededoelen, dat hot in de weinige maanden, die de bank be staat. gebleken is, dat ze levensvatbaar heid heeft, hetwelk uit de nader te noe men cijfers blijkt. A's secretaris voor deze vergadering wordt door den voorzitter aan gewezen do kassier A. van de Linde, en benoemd tot leden van het stembureau, de heeren A. van Liere Az. en J. de Jonge Mz. De kassier doel rekening over het boekjaar 1914. Bij het begin der op richting, zijnde Mei, telde de vereeniging 41 leden, thans 53. Door 41 spaarders werd in 8 maanden ingelogd 111551.65 en opgevraagd 11531. Aan rente is hijge schreven 1' 88.90 en uitbetaald f 6.81. Aan voorschotten is uitgegeven f560, aan voorschotrente ontvangen f7.23 provisie f().76. De rekeningcourant met (Ie Cen trale Bank geeft als eindcijfer aan f 9559.19s, waarin begrepen is do bijge schreven rente f 106.74. Saldo in kas bedroeg op 31 Doe. f3.69. 11e voorzitter dankt den kassier voor zijn accuraat beheer. Tot lid van Jiet bestuur wordt her kozen met 37 van de 38 stemmen, dhr. C. Zandee. In de vacature J. van Liere \Yx. wordt tot lid van den Raad van Toezicht ge kozen, dhr. C. van Liere IVz. en tot plaatsvervangende bestuursleden, (le hee ren H. M. Bruinzeel, en C'. van Liere Wz., de eerste met 36 en dn laatste mot 24 van de 38 stemmen. Art. 6, 7 en 12 van hel reglement worden gewijzigd, waardoor het bestuur wordt gemachtigd aan personen, leden zijnde, of aan Landbouwvereenigingen, een hooger bedrag toe te staan als voorschot. De rente wordt vastgesteld op 3.6 pet. voor inlagen en 5 pet. voor voorschotten. Van dhr. Kruseman, inspecteur, was be richt ontvangen, dat de bank met zorg wordt beheerd, en dat de boeken en kas tot in de kleinste bijzonderheden in orde waren. Nadat de voorzitter er nog op had ge wezen, dat juist in deze tijden het nut van de boerenleenbanken is gebleken, vooral om de veilige geldbelegging, wordt do vergadering gesloten. (E.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2