Boereninspan, Aanbesteding a ALLE TIMMERWERKEN, Prima Daitscbe Kachelkolen, HET RECHT VAN ERFPACHT De Groote Oo etn beste Isoleerplaten, Dakleien, Attentie s. v. p. EEN KAPITALEN 53 stuks HOORNVEE, Attentie s. v. p. Engelsche Taal. No. 24. Marktberichten. Burgerlijke Stand. feuilleton. „DE ONDERWERELD APV E R TEN Tl EN Maandag 1 Maart 1915, openbaar verkoopen Steeds Duitsche prima KACHELKOLEN W. FAASSE, EU* op Woensdag 3 Maart 1915, publiek verkoopen MELKGEREEDSCHAP als: FABRIEK VAN 99 99 JACQ VAN GROENENDAEL BREDA. Firma I. FOKKE, Goes Openbare Verpachting Vrijdag 26 Februari 1915, Op Woensdag 17 Maart 1915 aan te besteden: Donderdag il Maart 1915, openbaar verkoopen; Privaat- en Conversatielessen. Opleiding examen L. 0. ST00MB00TDIENST GoesDordt.Rotterdam en Amsterdam, „Admiraal de Ruyter" en Motor „Volharding". eon gemeubileerd Huis een eerste Knecht Een R. K. Kleermakersknecht faiMUL Het bleek, dat bekl. met de dochter, van Verstraete in een herberg te Zouter lande was, en laatstgenoemde haar ging halen. Getuige wist echter zelf niet precies wat er gebeurd is, hij had zelf een bor rel gedronken. De eisch luidde f5 of 5 dagen. De laatste zaak was die tegen de win kelierster J. de H., vrouw van K„ win kelierster te Arnemuiden, beklaagd van beleediging van de dienstbode J. Theune. Bekl. zeide de haar ten laste gelegde, woorden niet te tobben gebezigd, voor de politie heeft zij echter bekend. De beleedigde verklaarde, dat de woor den wel gebezigd zijn, als„vuilak, je houdt het met mijn man" enz. Bekl. blijft ontkennen. De tweede getuige, J. Schroevers, was niet verschenen, daar hij in Brussel bij de Duitschers gevangen zit. De rechtbaaik zag af van het hooren van dezen ge tuige. Eisch f5 of 5 dagen. Uitspraak in alle zaken 26 Februari. Schending der neutraliteit. De rechtbank te Groningen veroordeel de den boekhouder P. W. K. te Hoog kerk, die twee geïnterneerde Engel che ofticieren behulpzaam was bij de ont vluchting, tot 3 maanden gevangenisstraaf. De preventieve hechtenis kon echter niet gehandhaafd worden en beklaagde werd op vrije voeten gesteld. Tholen, 20 Febr. 1915. Tarwe f 16.50 a f 17.haver f 14.a f 15. wintergerst f 13.a f 14.alles per 100 K.G. rogge f 9.a f 10.bruineboonen f 14.a f 15.—, witteboonen f 19.a f '20.koek- erwten f 13. af 14.50, kroonerwten f 13.50 a f 14.50, aardappelen f 3.a f 4. alles per H.L., uien f 7.— a f 7.50 per 60 K.G., eieren f 5.a f 0.per 100 stuks, boter f 0.75 per '/2 KG. IJzendüke, 20 Febr. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Wegens de keuring te Oostburg was het marktbezoek klein. Tarwe 50 cent hooger. Andere artikelen onveranderd. Jarige tarwe f a f nieuwe tarwe f 17.a f 17.80jarige rogge f a f nieuwe rogge fafnieuwe winter- gerst f 13.50 a f 13.75; nieuwe zomergerst f 13.60 a f 13.75 haver f 14.25 af 14.50: paar- denboonen f 14.25 a f 14.50 groene erwten f a f kroonerwten f af Rotterdam, 22 Febr. 1915. Binnenlandsehe granen: Gerst, klein aanbod, prijshoudend, f14.- a f 14.25. Tarwe, ruim ter markt, hoog ver kocht; Wilhelmina f 17.50 a f 18.25. Bruine boonen, matig aangeboden, hooger ver kocht, f 15.a f 16.Haver onveran derd, minder ter markt, f 14.50 a f 14.75. Buitenlands che granen: Mais. La Plata, aangekomen, f231, stoomend f 236 a f '240. Amerik mixed, oude, dispo nibel f 243, nieuwe disp. f '240. Hestbrieds stoomend f 239. Odessa disp. f 236. Eieren. Zeeuwsche f5.k f5.60. Ovennaassche f 5.60 a f 6.per 100 st. Varkens. Aanvoer 1513. Prijs 45 a 46ö ets. Lichte voor export 29 a 30 ct., van 50 -115 K.G. 39 li 43 ets. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f3.00 a f4.20, Zeeuwsche eigenheimers f2.90 a f3.10, Zeeuwsche bonte f3.90 a f 4.20, Zeeuwsche bravo's f 3.50 a f 3.80, Spuische eigenheimers f 3.a f 3.20, Po ters f 2.50 a f 2.70, Red. Star f 2.80 a f 3.—. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Ajuin. Aanvoer 4000 H.L. Prijs f8.75, stroogele en groote bruine. V 1 a s. Aanvoer 12370 st. blauw, 2600 st. Holl. geel, 3000 st. Gron., 4050 st. wit Zeeuwsch. Van 20—22 Febr. 1915. GOES. Geboren: 21, Jacoba, d. v. Pieter Albert Mol on Pieternella Suzanna Schip- pers; 22, Maria Jozefina, d. v. Pieter Bruel en Cornelia Pieternella van den Berg'; 22, Adriana Maria Kateleentje, d. v. Adri- 99 (Humoristische Schets.) 8) '1 hans trad de bloedige Christoffel op den verlegen lachenden mijnheer Simpel- man toe en vroeg, de hand op diens schou der leggende, met holle stem: „Wie is dat?" „De oom van Oscar Snelvoet," ver klaarde de inbreker, „een goedhartige, oude kerrel, vol streken en listen." „Heen", riep> de blonde onschuld van goeden huize, „worg hem, spies hem, doorsteek hem, Christoffel, ik weet het beter, wij zijn verraden. Snelvoet is niet Snelvoet, en zijn oom is niet zijn oom, het is Hieronymus Simpelman uit Eekenrode." Was het een booze geest, die den lieven, beklagenswaaxdigen knaap het vreeselijke geheim had ingeblazen, welks onthulling het verderf van den eerzamen Eckenroder ten gevolge moest tobben? Sprakeloos, vernietigd zonk (1e ontmaskerde op een stoel, zijne tanden klapperden. Er ontstond een diepe stilte. Aller oogen vestigden zich op den beklagenswaardigen man, hij1 voelde ze als puntige dolken in zijn binnenste boren. aan Vermaere en Maria Kateleentje1 van den Boogaart. MIDDELBURG. Bevallen: J. Dingeman- se, geb. van Slnijs, d.M. J. M. Net, geb. de Hooge, z. Overleden: J. W. Akkermans, 75 j., man van J. E. Bosdijk. Van 12 tot 18 Febr. KRUININGEN. OndertrouwdPieter Sonke 23 j. jm. en Krina Paauwe 19 j. jd. Gehuwd: Levinus Josephus Lockefeer 28 j. jm. te Antwerpen en Joanna Pe- tronella Crajenburg 30 j. jd. te Kruinin- gen. GeborenMaria d.v. Marinus Openneer en Magdalena Dingena Kievit; Johanna d.v. Francois van der Hart en Anna Stroosnijder; Marinus Willem z.v. Jozef Sinke en Helena Elizabeth Dronck. Overleden: Jacobus Philippus van Burg 81 j. jm.; Martina Poortvliet, 80 j. wed. van Jacobus Gijzel. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer ANDREAS MULDER Kz. betuigen wij, mede namens de Familie, onzen welgemeenden dank. J. MULDER Kz. Ph. WESSELS Kz. Goes, 22 Februari 19)5. te WOUW. Alleenverkoop voor Noord-Brabant en Zeeland van ETERNIT BRANDVRIJE ASBEST voor wand- en plafondbekleeding, deurpaneelen, enz. enz. ETERNIT in alle afmetingen en kleuren. Le vering tegen scherp concurreeren de prijzen, onder de strengste keur. Vraagt prijs en inlichtingen. De Notaris F. VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op des middags lVj uur, in de herberg bij A- Vermeulen aldaar, ten verzoeke van den WelEdelGestr. Ileer Mr. F. N. VAN DER BILT, in het in den Ouden Kamerpolder aan het Kromme weegje te Heinkenszand, Sectie D uo. 379 groot 2.24.70 H.A. te veilen in 2 perceelen en in combinatie. In pacht geweest bij wijlen den heer J. Braamse. Aanvaarding bij de betaling der koop som vóór of op I April a.s. te bekomen a f 1,40 per II. L. vrij thuis of op den wagen. Aanbevelend, v.h. Wed. A. SMIT, Goes. „Broeders," dus nam eindelijk op dof fen toon de achtvoudige het woord op; „gedenkt onzen eed, gedenkt het valluik, dat voor eeuwig stom maakt. Welk von nis velt gij over Hieronymus Simpelman uit Eckenrode, den spion?" „Hij verdient den dood!" klonk het van alle kanten. „Genade, genade, toeren!" Hieronymus Simpelman zonk op do knieën. „Geen slecht oogmerk, alleen nieuwsgierigheid, strafbare nieuwsgierigheid heeft mij ver? leid." „Er bestaat maar één middel," ging de achtvoudige moordenaar voort, „om u aan onze gerechte wraak te onttrek ken: leg den eed af, wees de onze."1 „Mijne toeren, ik wil alles doen, wil gaarne een offer brengen en stom zijn als het graf.... maar...." Er glinsterde een dolk in de hand van Christoffel. „Zwijg, worm! Gij kunt kie zen: wilt gijl nog dezen nacht in het kan toor van den bankier Mozes inbreken en met eigen hand de twee bewakers en de drie huihonden vermoorden?" „Mijne heeren!" klonk het kreunend uit de horst van het slachtoffer; „ik.... ik...." Weder flikkerde het staal. „Dus wilt gij niet?" „Ja, ja," riep Simpelman; een licht straal schoot door zijn geest: Tijd ge wonnen, veel gewonnen. De notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal des voormiddags om 9'/i uur, te Kloetlnge, in den Noordhoek, ten verzoeke van den Heer A. DE GROENE, op de door hem bewoonde hofstede, als: ga» BruinMerriepaard, oud 6 jaar, ITKA. Vos Bles Merriepaard (veu- lendragend) oud 7 jaar, Bruin Bles Ruinpaard, oud 12 jaar, Bruin Merriepaard (veulendragend) oud 11 jaar, Bruin Merriepaard (Klepper) oud 14 jaar, Bruin Merriepaard, oud 3 jaar, Bruin Merriepaard, oud 1 jaar, Vos Bles Ruinpaard, oud I jaar. alle van Noord-Hollandsch ras, als 11 baatgevende Melkkoeien (de melk- lijsten liggen ter inzage) 2 Kalfvaarzen, bij de rekening, 8 twee-en een halfjarige Vaarzen, 5 twee-jarige Ossen, 2 jaar ling-Stieren, 15 jaarling-Vaarzen, 10 Aanhoudkalveren, 3 Schapen, Zeug met biggen, 9 Mestputloopers, 130 Kip pen en Hanen (meest jonge kippen), 10 Indische loopeenden en 1 Woerd, Tentwagen met portieren, 4 Men- wagens op ijzeren assen, Veerwagen, Driewielskar, Zaaimachine (Smyth's), 2 Sacks-, 3 Coks-, 1 moor-, 1 Wied en 2 Aardappelploegen, 6 Eggen in soort, Cultivator, Hooihark, Dorsch- machine, (Hekel), Ros-, Snij-, Moes- en Windmolen, Molbord, Sleepbord, Rolblok, 2 Slepers, Geeselsteen met paard, Slijpbak, Vleeschblok, Zaad- dorschzeil (12 bij 12), 3 Zaadkleeden, Oliekleed, Watervat, Teervat, 2 Koe- bakken, Zeeften, Schoppen, Griepen, Vorken, Rijven, Zwingen, Reepen en Pleien, Ladders, Graanzakken, IJzer draad, 2 ijzeren- en 5 houten Dam- hekken, Aardappelkist, Klaverruiters, Boonstaken, 2 Storm- en 2 Rijtuig lantaarns, Kiekenrennen, 2 Korven met Bijen, ledige Bijenkorven, ongeveer 10000 K.G. Klaverhooi, Harnas enz. Melkontroomer (Meys), Victoriakarn, Emmers, Botertobben, 2 Melkbussen, 2 Roomtonnen. Voorts: Veerenbed, Spiegels, Tafels, Stoelen, Kachel, 3 Kleerkisten, Meelkist, Spek- kist enz. enz. Aanvang verkoop beeatiaal om 1 uur. De verkooper verleent c r e d i e t tot uiterlijk 1 December 1915. Onkosten contant: van levende have 7'/2 °/0 en van al het overige 10°/o. Geen muziek, geen stalling, wel bergplaats voor fietsen. Verschrikt kwam baas Meier tot lokaal binnenstormen. „Voort, voort!.... de po litie!.... allen de achterdeur uit! Nog schijnt zij niet zeker van hare zaak, den kellner houdt ze op. Spoedt u, ©er het te laat is!" Er klonk een verward gedruisch van haastige voetstappen in de ooren van den bijkans bewusteloozen beer Simpelman. Hij had de oogen gesloten; doch niets meer hoorende, deed hij ze een weinig open. Was er een wonder gebeurd? Hij was geheel alleen. Baas Meier was zijn reddende (engel geweest; do spitsboeven hadden aan eene haastige vlucht de voor keur hoven hunne wraak gegeven. Ook de „geheime" was verdwenen, had hij reden om zich took uit de voeten tei ma ken, of hadden de misdadigers hem in plaats van Simpelman medegesleept om hunne wraak aan hem te koelen? Want dat hjj vermetel genoeg geweest zou zijn, om zjjn koen spel voort te zetten, was niet aan te nemen. De eigenaar van den „De Onderwereld" was heengegaan, hij scheen den achter gebleven© in het geheel niet gezien te hebben. In plaats van hem kwam wn bejaard heer in burgcrkleeding de trappen af, onder den donkeren opengeslagen rok glinsterde een koperen plaat hier was geen vergissing mogelijk, het geheel© voor komen van den man verried den commis- speciaal in Eikenhout, Kerkbanken, Kerkstoelen, Schoolbanken enz enz. STEEDS IN VOORRAAD a f 1.40 per H.L. vrij thuis of op den wagen. Aanbevelend, OP voor Heeren Kerkvoogden der Nederd. Her vormde Gemeente te Goes, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes: A. des morgens te half 10 uur, te Goes, in „De Prins van Oranje", van 1 in de gemeenten Goes, Kloetinge, Kapelle, Kattendijke, Schore, 's Heer Abtskerke en 's Heer Arendskerkeen B. des namiddags te 2 uur, te Nisse, in de herberg hij C. de Blaeij, van de gemeenten Nisse, 's Heer Abtskerke, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand en 's Gra venpolder. Boekjes zijn verkrijgbaar ten kantore van den Notaris vanaf 13 Februari a.s. zullen Burgemeester en Wethouders van Nisse des voorniiddags te 11 ure in het Gemeentehuis aldaar, trachten Het verbouwen der Open bare Lagere School. Aanwijzing in loco geschiedt op Woens dag 10 Maart a.s. des voormiddags te II ure. Bestek met teekeningen zijn voor zoo ver de voorraad strekt, tegen f'1.50 ver krijgbaar bij den architect J. W. YAN DE WEERT WJz. te Goes, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. Notaris VAN DER KLOES zal 's namiddags ten 2 uur te Ovezande in de herberg van Jan Koens in het tot 1 Januari 1942 op 1 Are grond in de kom van het dorp Ovezande met de daarop staande gebouwen, kadaster sectie A, nummer 798 bewoond geweest door wijlen Cornelia Schreurs. saris van politie. „Ik meende hier een grooter en ander gezelschap aan te treffen," zeide hij op stroeven toon. „Mag ik u om uw naam en stand verzoeken?" „.Hieronymus Simpelman uit Eckenrode, tijdelijk in het „Hotel du Nord" logeersn- de," antwoordde de gevraagde; hij zou gaarne den kort aangebonden vrager om den hals gevallen zijn. „Dat klopt," meende deze; „gij zijt in geschreven. Maar er is ons nog mear1 bekend: gij tobt u laten Verleiden, mef personen kennis aan te knoopen, die alle redenen hebben om zich bij mijne komst te verwijderen; het doet mij! leed, maar gij kent het spreekwoord: mede gevangen, mede gehangen." „Mijnheer de inspecteur, ik ben een eerlijk man," betuigd© de verdachte: „ik wil u alles ophelderen sta mij ter zijde en bewaar mij voor wijdloopige for maliteiten, die mijn goeden naam zouden kunnen schaden. Ik zou er u zeer erken telijk voor zjjn," en ©en goudstukje ging uit jSimpelrnan's vestzakje jn de hand van den beambte over. „Mijnheer, wilt gij' de politie omkoo- pen?" stoof de dienaar van den heiligen Hermandad toornig op, terwijl hij- het goudstuk tegelijk in zyin eigen vestzak deed verdwijnen. „Wees niet boos," sprak de heer Sim- A. YEBHOEVEN, Leerares M. Q. A. Kleine Kade Goes. met de Steomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Donderdag 25 Febr. 's morgens 7 uur. Zondag 28 Febr. 's morgens 9 uur. Vertrek van GOES naar AMSTERDAM.' Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 26 Febr. 's morgens 2 uur. Dinsdag 2 Mrt. 's morgens 11 uur. Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 3 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij de toeren BOUMAN Zn., te Amsterdam bij de heeren J. B. VERSCHUEE en W. DEFAIS en te Rot terdam bij de Stoomboot-Reederij v/h J. A. VAN DER SCHUIJT. PASSAGIERSVRACHT Goes - Dordt - Rotterdam; enkele reis. ft. retour f t.SL TE KOOP Adres wede. W. BOUÜENS, Ovezand. Een Belgische Familie vraagt in Zee land in een stille plaats te huur, liefst met uitzicht op het water, met ongeveer 4 a 6 vertrekken, doch minstens 2 slaapkamers. Brieven onder letter L D bureau van dit blad. Met Maart a. s. gevraagd (woning beschikbaar), bij A. DEK Cz., Landbouwer, Kruiningen. Gevraagd tegen half Maart voor 1 j. vast werk. intern, adres J. J. SIMONS Az. Hansweert. Wegens huwelijk der tegenwoordige, wordt met Mei gevraagd van goede getuigen voorzien, hoog loon. Adres: den Heer H. J. STIEGER, Groote Markt. pelman haastig; „ik verlang daarvoor alleen met ruist gelaten te worden. Och, als gij wist wattk doorstaan heb. Doch neen," dus brak hij plotseling af, „laat mij zwij gen anders hen ik een kind des doods." „Aha, ik begrijp hot al," meende de inspecteur lachende; „nu, wees maar niet bezorgd, mijnheer, gij zult niet lastig ge vallen worden. Maar hoed u voor twee dingen als gij het woord van een ervaren man geloof wilt schenken mocht gij ergens iemand uit bet gezelschap1 van, heden ontmoeten, wacht dan of hij u aan spreekt en waag bet niet er hem aan te herinneren...." „Ik zal er voor oppassen," viel Simpel man hem haastig in de rede. „En laat u daarbij het gebeurde van heden tot ©en© les verstrekken," hernam de inspecteur, „om nooit weder een blik te willen werpen in die holen van ver dorvenheid, waarin een fatsoenlijk man niet te huis behoort. Alleen dwazen, met allen eerbied gezegd, zijn tot zulke din gen in staat." „Morgen vroeg vertrek ik met rlen eer sten trein, en als gij uwen geheimen col lega Eilers ziet gij kent hem onge twijfeld..." (Wordt vervolgd.) De toestand. Ofschoon tot heden toe onze II sche readers nog geen reden van hebben over het optreden der Di onderzeebooten, gaat toch de „uit ringsoorlog" ongestoord zijn gang reeds verschillende schepen als offers gevallen. In Amerika is me altijd zeer gebeten op Duitschland. op", zeggen ze en minacht ons nietj gij vergeet, dat 55 Duitsche en 11 (J rijksche koopvaardijschepen, same tende 518.706 ton, thans in Ameri] interneerd zijn en dat hunne waarc wat meer bedraagt dan die van dc rikaansche schepen, die misschien vaar zullen komen". Uit de telegrammen blijkt, dat he' sche hoofdkwartier dagelijks iets lr over de voordeelen in Oost-Pruis) de Russen behaald, hij wijze va: koek, die aan do kinderen stuks: wordt verstrekt. Nu wordt wel u_ sische bron gemeld, dat de Ru" generaals vol goeden moed zijn ei: Doema werd door een der miiustd gezegd, dat de nederlagen der aan verraad waren te wijten, m alles kan hun schrikharenden tege aan de Mazurische meren niet me verbloemen. In Bulgarije b.v. bes? men de Russische nederlaag in zurische gebied als een der groot slissingen in dezen oorlog, een bei die van grooten invloed zal zijn algemeenen militairen en politiek( stand. De beteekenis van deze o" ning op de Russen wordt nog groil acht daar zij plaats had in de maand van den oorlog en Rusla ïneer in staat is nieuwe legers sa! stellen. Ook het succes der Oosten! Hongaarsche troepen in de Bu| wordt op zijn juiste waarde gesc men stelt de politieke beteekenis v actie in het licht. Aan het Westerfront blijven de nooten successen behalen, maar I nog om een eindbeslissing uit te Dit moet komen, zegt men, als he weer begint en al de Engelsclu troepen aan het front zijn. Heeft ner niet gezegd, dat de oorlog Mei begint? Zou Duitschland, economisch gesjl het zoolang kunnen uitzingen? Ni| weer een telegram, dat ook te wegens de heerschende brood-sch: ook daar dc bevolking binnenkort soen zal worden gesteld en d(! warts" bepleit, wegens de onhoudbj standen aan de aardappelenmarkt laging van den maximum-prijs onmiddellijk inslaan van voorrai monopolie evenals zulks met b; meel geschiedt. In Italië is nog steeds een zuchtige partij bezig tot een oor! Oostenrijk aan te zetten en Tr Triest aan de Donaumonarchie nemen. De gouverneur van Fium intusschen strenge maatregelen or weging ten gunste eener annexfl Fiume door Italië tegen te gaan. rijksche gendarmen bewerken de sche boeren van Trente en dwin een belofte van trouw aan Oostl teekenen. Eigen (telefonische en telegrafische) 9 va i 23 Februari, 5 uur 'snam Parijs Het communhpié va avond 11 uur meldt: De vijand beschoot heden ei afgeloopen nacht de stad Rein door een groot aantal personei gedood, die aldus moesten boe de nederlagen der Duitschers in laatste dagen. Ons geschut vera zwaar kanon hij Lombaertzyde tusschen de Leye en de Aisiu en convooien uiteen. Wij mm nieuw vorderingen over het fro: Beau Séjour en veroverden eer. venlinie en twee bosschen. Tw tige aanvallen werden afgeslagc Abonnementsprijs p. 3 Afzonderlijke nummers 5 Advertentiën worden half drie en Vrijdag De abonné's op dit blad, in directie uitgereikte polis, zijn, daarvoor vastgestelde V GRATIS verzekerd tegen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 4