BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. als opsporingsbrigade, versterkt. Die klei ne stoomvaartuigen kunnen do onderzee- booten nog al spoedig opsporen. De edelmoediqe Keizer en de eerlijke Frai schroan. Een Fransch soldaat, Dovidot genaamd, die in Duitsche krijgsgevangenschap ver keerde, ontving bericht, dat zijn moeder zwaar ziek was geworden en wellicht sterven zou. Hij vatte het plan op, om den Keizer zelf verlof te vragen, zijn moeder, die in Moulains woonde, te be zoeken. Hij beloofde op eerewoord weer terug te komen. De Keizer verleende het verlof, de Franschman vertrok en Zater dag j.l. meldde hij zich weer bij de Duit sche overheid te Lindau. Duitsch luchtschip vergaan. BERLIJN, 18 Febr. (WIS.) Naar wij vernemen is het luchtschip, L 3 op een verkenningstocht tijdens een Zuiderstonn tengevolge van ©en motordefect op het eiland Fanö aan de Westkust van Jutland geland. Het luchtschip is verloren, de ge- heele bemanning echter gered. De optelling der uitgebrande en onbe woonbare huizen te Lier, bij Antwerpen, is reeds gedaan, meldt de „Nieuwe Ga zet", en men heeft hier ter stede (197 daklooze huisgezinnen of beter gezegd vernielde huizen, 748 erg beschadigde 'wo ningen. Schier alle huizen hebben min' of meer geleden, ook zullen er veel her stellingskosten vergen. Volgens do berichten in de dagbladen is het stoomschip Cam bank, varende met kopererts van Huelva naar Garstow zonder voorafgaande waarschuwing door een Duitsche onderzeeboot ge- torpedeer d in de Iersche Zee. Drie leden der bemanning zijn door de ontploffing gedood, 2 z ij n verdron ken, de overigen zijn gered. He; ZwceJsciie blad „Aftenblaadet" zegt als zeker te hebben vernomen, dat een Engelsch transportschip met 2 0 0 0 man troepen aan boord in het Kanaal is in den grond geboord. Het Noorsche stoomschip „Bjaska", ge laden met steenkool, is Zaterdagochtend in de Langclands Belt op oen m ij n geloopen en gezonken. De beman ning is gered. De correspondent van do „Daily Mail" te Kopenhagen bericht, dat de Duitschcrs 120 groote duikboo- t e n hebben gebouwd voor het leggen van mijnen rondom de kusten van Engeland. Iedere boot kan 100 m ij n e n medevoe ren, elk van 1200 pond zwaarte. WASHINGTON, 20 Febr. (R.O.) In den ministerraad werd lang en breed beraad slaagd over het gevaar voor Amerikaan- sche schepen, dat voortkomt uit de her haalde verzekering van üuitschland, dat het niet verantwoordelijk kan zijn voor schepen, die in de oorlogszon© zullen ko men. Uit gesprekken met leden van het ka binet, die na afloop van den minister raad werden ondervraagd, bleek, dat de Regeering den loop van zaken in de laat ste dagen als zeer ernstig beschouwt. De regeeringspersonen weigerden iels voor uit te zeggen, over de door de Ver. Sta ten te volgen gedragslijn. Veel discretie werd ook in acht genomen ten aanzien van de houding van den president, wiens optreden natuurlijk van de omstandighe den zal afhangen bij elk geval, dat Ameri- kaansche schepen mochten worden aan gevallen. Ook tusschen Japan en de Vereeni.gde Staten is de toestand gespannen. BUENOS AIRES, 21 Febr. (Reuter). Het Duitsche stoomschip „Holger" is hier aan gekomen met de passagiers en beman ningen van de Engelsche stoomschepen „Highland Brae", „Potaro", „Hemisphe re" en de zeiistoomschepen „Wilfrid" en „Semantha", die door de „Kroonprinz Wilhelm" (een Duitschen hulpkruiser) in den grond waren geboord. De „Holger" bleef in gebreke binnen een etmaal te vertrekken en is daarom geïnterneerd. HELUIË. Mgr. Wal ravens f. Volgens een Reuter-telegram uit Rome in de „Times", is de bisschop van Doornik, Mgr. Wal- ravens, overleden. Ofschoon Z. D. H. reeds 74 jaar oud was, werd hij door de Duitsciiers bij den inval in België ais gijzelaar gevat en gedwongen te voet van Doornik naar Brussel te gaan. Belgische prelaten te Rome verklaren, dat de slechte behandeling, den hoog bejaarden bisschop door de Duitschers aangedaan, zijn dood hebben verhaast. (Msbode.) Eerste Kamer. Zitting van Woensdag. L a n d b o u w b e g r o o t i n g. Min. Pos- tuma verklaart, dat de vrachtprijzen van graan uit Amerika niet te hoog zijn. Het resultaat eener bespreking onlangs ge houden met vertegenwoordigers van ree- derijen was, dat de Regeering minder laat betalen dan particulieren. Onderzocht wordt, of de bebossching te Haamstede mogelijk is, nu de ge- heele bebossching op Schouwen, we gens financieele reden moet worden na gelaten. Aan het uitvoerverbod zal worden vast gehouden. Een verwachting voor bevoorrechting van de Landbouw is ongegrond. Een uitvoerverbod van vleesch is eerst mogelijk als de voeding- en vleeschprij- zen in dezelfde verhouding zijn gestegen. Almaking is het beste middel voor be strijding van de veeziekte. De Landbouwbegrooting werd aangeno men, alsook de begr. voor Suriname en na kort debat ook die voor Curacao. Bij de behandeling der Begrooting van Koloniën critiseerde dhr. Colijn Ministers voornemen tol wijziging der subs.die-voor- waarden van het bijzonder onderwijs in Ned. Indiö. Spreker wees er op, dal men het vorig jaar in de Tweede Kamer niet verder gekomen is dan tot een bespreking van het beginsel, iets anders is echter de uitwerking van dat beginsel. Men had verwacht, dat op de kwestie nog nader zou worden teruggekomen. Men weet niet hoe ver de Minister zal gaan met de vrijheidsbeperking. De gevolgen der rege ling zijn niet te overzien voor het bij zonder onderwijs. Vandaar dat men deze zaak niet zo omaar zonder meer mag laten doorgaan. Spr. vroeg mitsdien uit stel om de zaak nog eens rustig te over zien, waarlegen geen enkel bezwaar kan bestaan. De Minister zeïte kort en bondig uiteen hoe hij ten aanzien der kwestie staat. Dit antwoord kon echter dhr. Colijn niet bevredigen. Daarom diende hij een motie in, waarin de wensch der Kamer wordt uitgesproken, dat de regeling voors hands niet zal worden uitgevoerd. Deze motie werd aangenomen met 22 te gen 15 stemmen (rechts tegen links). De bcgrooling van Koloniën werd daar op zonder stemming aangenomen. De vergadering is daarop tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. (Bovenstaand verslag was bestemd voor ons vorig nummer, doch kon daarin om wille van plaatsgebrek niet worden opge nomen. Red.) Vredesbeweging. Het adres van H. M. de Koningin om door Hare bemiddeling tot een wapen stilstand of den vrede te geraken, is Vrij dag 19 Februari, door een afgevaardigde van het Internationaal Vredesoomité te Amsterdam naar Den Haag overgebracht en aan den particulieren secretaris van H. M. ter hand gesteld, teneinde het aan de Koningin aan te bieden. Het adres wordt ondersteund door honderdiduiziei'.- den handteekeningen (waaronder zeer vele afkomstig van onderdanen uit de oor logvoerende landen.) Het Keizerlijk Duitsche gezantschap te 's Gravenhage deelt mede, dat de uitzon- deringsbelasting voor afwezige Eelgea die I Maart niet in Belgi:: zijn teruggekeerd, niet geldt voor Oost- en W.est-Vlaande ren. Goes. Bij1 de 'heden gehouden candidaat- stelling voor een lid van den Gemeente raad, zijn candidaat gesteldde heer E. C. van Dissel (Vrijz.) door D. A. Constand. se en 35 anderen, en de heer M. Pols (S. D. A. P.) door J. Penne en 24 an deren. In de Vrijdagav ond gehouden verga dering van de Antirevolutionaiie 'Kies- vereeniging „Voor Nederland en Oranje" is besloten geen candidaat te stellen voor de verkiezing van een lid van den Ge meenteraad in de vacature mi'. Jac. de Witt Hamer J.Gzn., en den kiezers aan te raden in geen geval op een der link- sohe candidaten hun stem uit te bren gen. De Chr. Historische Kiesvereeniging be sloot in hare Zaterdag j.l. gehouden ver gadering geen candidaat te stellen in de vacature De Witt Hamer en de kiezers der partij vrij te laten. R. K. Middenstandsbond. Zonder effectbejag of groote woorden, maar zeer heider, zeer duidelijk en z. er overtuigend heeft de heer W. H. Spendel, Centraal Bestuurslid der Haarlemsche Hanze, gisterenavond in de zaal van V.O.V. alhier voor een gehoor, dat wel wet grooter had mogen zijn, de wenscihe- lijkheid betoogd van het zich organisee- ren door de Roonisch Katholieke midden standers in een eigen organisatie. Spreker stelde in het licht, dat die wen- schelijkhcid vooreerst ontsproot aan het bepaald verlangen van den hoog- sten kerkelij'ken gezagdrager in het bis dom Haarlem, Mgr. Callier, onzen bemin den bisschop, dat z,ijn Zeeuwen, zoo als Monseigneur zich uitdrukte niet meer afzijdig blijven, maar, ook voor zoover zij behooren tot den Handeldrijvenden e(n Ne ringdoenden Middenstand, z.ich op Katho lieken grondslag organiseeren, onverschil lig of zij al dan niet met verschillende banden aan andere niet-Katholieke vor- eenigingen zijn verbonden. Spreker ver trouwde, dat waar Katholiek Vlissingen en Middelburg zich gewonnen hadden gege ven, op Goes, de laatste plaats door hem op zijn propagandareis aan te deen, het „lest, best" zou van toepassing zijn en de Katholieke middenstanders in deze stad een Katholieke Middenstandsafdeeling Goes zouden voegen bij' de zeer vele wij meenen 28 die in den laatsten tijd door hem .waren opgericht. Daarop zette spreker in voor ieder ver staanbare taal, maar nadrukkelijk en goed gedocumenteerd uiteen, hoe de Katho lieke Middenstander in de Katholieke or ganisatie thuis behoort, daar alleen vei lig is, daar alleen zijn geestelijke en stoffelijke belangen het beste vindt be hartigd. Aan de hand van de statuten van den Haarlemschen Hanzebond ging spreker de voordcelen na, welke de Katholie ke organisatie den Roomschen midden stander biedt, als daar zijn: het ore- diet w oz en, het handels- en vak onderwijs, het informatie- en s oh uf d i n v or de r i n g s-b u reau, de onderlinge verzekeringen (glas- brand- en ziekteverzekering, enz.) het fonds bij overlijden, de coöpe ratie (gezamenlijke inkoop van grond stoffen). Gewezen werd er op, hoe de R. K. Middenstandsorganisatie, omvatten de verschillende 14. K. Middenstandsaf- deeüngen in een plaats, met vrucht kan optreden tegen het uitroeien van mis bruiken, b.v. de oneerlijke concurrentie (vliegende winkels, 't afbreuk doen onder [valschen naam, enz.) en het tot stand bren gen van verbeteringen, b.v. de bevorde ring der contante betaling. Waar een dusdanige ac.ie geen effect zou hebben, wijl b.v. de R. K. Middenstandsorgani satie in oen plaats nog zwak is, daar is het geoorloofd met andere, niet-Katholie ke Middenstandsorganisaties voor dat ge- valiéén lijn te trekken, of, zooals men dat noemt, fcdeiatief samen te werken. Nog stelde spreker in het licht, hoe de „Haarlemsche Hanze" door haar bi bliotheek van Vaktijdschriften de leden voorlicht en steunt bij bun pogingen, zich een betere kennis van hun vak te ver schaften, de zonen der middenstanders ook in de vereeniging opneemt, ten hunnen behoeve cursussen opricht, in talen, boek houden enz. en de leden door middel van liet Vereenigingsorggan, dat zij in ruil voor hun contributie van minstens 50 Cis van het hoofdbestuur ontvangen, ge regeld van de Middenstandsvraagstukken in en buiten de vereeniging op do hoog.© houdt. De leden van de Haarlemsche Hanze mogen gebruik maken van den Rijks voorlichtingsdienst, die sprekers uitzendt om over nhddenslandsonderwerpen te spreken en van het Rijksbureau van gra tis onderzoek van handelswaren te Lei den. Uitvoerig behandelde spreker voor de vergadering de zeer gewichtige en bloei ende financieele instelling der Haarlem sche Hanze: de COÖPERATIEVE CENTR. MIDDENSTANDS-CRlDIlTBANK. Men is als lid der Hanze niet verplicht tot die bank toe te treden; wil men lid worden dan betaalt men i 150 (hetzij in eens, hetzij in termijnen) en kan dan van die bank voor zich en zijn zaken gebruik maken. En dit zij iederen Middenstander Hanze-lid dan ook ten sterkste aangeraden, want die Bank, wier soliditeit door fi nancieele specialiteiten is erkend en wier inrichting, van Regeeringswege aan audeie vereenigingen is ten voorbeeld gesteld, is het centrale lichaam, waar de geld middelen van de 14. K. Middenstanders behooren te circuleeren, omdat dezen daar door eene instelling steunen, die alleen in het leven werd geroepen om krachtig mee te werken tot steun en behoud en krachtiger opbloei van den 14. K. Midden stand als stand. Deze Bank biedt gelegenheid tot ©ene veilige belegging van spaaigelden tegen eene rente-vergoeding van 3 pot., terwijl zij,dagelijks gelegenheid geefl, deze gelden op te vragen en onmiddellijk terug te ontvangen. Zij belegt voor Kath. instellingen en particulieren gelden a deposito tegen een rente-vergoeding van 4 en 4'/2 pet. Voor handeldrijvende en industriëele Middenstanders opent zij de gelegenheid, met haar in rekening-courant te treden, tegen eene rente-vergoeding van 4 pet. in het credit, terwijl zij tevens voorziet in hunne eveniueele credietbehoeften. Als zekerheid voor hare soliditeit biedt zij eene aansprakelijkheid van ruim vijftien honderd aandeelhouders over het gcheele Bisdom Haarlem met een aandeelen-kapi- taal van ongeveer twee honderd en vijftig duizend gulden. Waar bovendien nog de Elfecten-handel absoluut van haar bedrijf is uitgesloten, daar kan met gerustheid deze financieele instelling worden aanbevolen. Leze klare, zakelijke rede, inct een klare, overtuigende opwekking tot het oprichten eener organisatie in eigen boezem, ge sloten, liet niet na indruk te maken en een der aanwezigen, ofschoon lid van de neutrale Middenstandsvereeniging .al hier, gal zijn tevredenheid te kennen over hetgeen hij gehoord had en sprak den wensch uit, dat, waar hij vooreerst zich nog niet kon of wilde ios .maken van zijn vereeniging, al de niet-georganiseerden uit de aanwezigen voor de oprichting eener Goesche aideelingvan den 14. K. Midden- standbond zich zouden aanmelden. De heer Spendel verklaarde daarop, dat men als lid van een neutiale midden standsvereeniging, daarvoor niet aan stonds behoefde te bedanken; men bestu- deere èn de neutrale èn Katholieke Mid denstandsorganisatie en ziende dat de voordeden in beide gelijk zijn, zal het Katholiek gemeenschapsgevoel spoedig ge noeg de evenaar ten gunste van de Ka tholieke oiganisatie doen overslaan. Zelfs kan mot lid blijvende van zijn neutraio vereeniging, lid worden der nieuw op te richten Katholieke atdeeling en zoo gelei delijk aan komen tot den dag waarop men do definitieve keuze doet. Ce vergadering was uitgeschreven door hot plaatselijk bestuur der K. S. A. In den gewonen loop had dat bestuur den spre ker bij1 de vergadering moe .en inleiden bij monde van den voorzitter. Thans deed dit bij uitzondering de weleerw. heer v. d. Eem, kapelaan, die zeide daarvan op dracht te hebben gekregen van Monseig neur Callier, wel een bewijs hoezeer de bisschop er op staat dat de Roomsche Middenstan 1 in Haaile.nsch Zeeland zich Katholiek organiseert. Do weleerw. heer v. d. Eem kweet zich met veel talent van zijn taak en wist mot priesterlijke welsprekendheid de ver gadering èn in 't openingswoord èn later nog meerdere malen in te scherpen, hoe de geest van Katholieke gehoorzaamheid alleen reeds voldoende moest zijn de aanwezigen te bewegen gaarne aan 's bis- schops verlangen gevolg Je geven; met nadruk hekelde hij he. lamzalige: „wij zul len het eerst eens aanzien", dat de dood is van alle nuttige werken." Dank zij zijne aansporing en de over tuigende woorden van den sympathieken spreker, den heer Spendel gaven zich een elftal aanwezigen op, zoodat de al dee ling Goes van den 14. K. Midden- sta n d s b o n d' in beginsel bestaat. Spoe dig zal de constitueerende vergadering plaats hebben met hare gewone werk zaamheden: verkiezing bestuur, vast stelling statuten enz. Hieromtrent gaf de heer Spendel, die door den weleerwaarden heer kapelaan hartelijk was bedankt voor zijn- overtuigend woord en gelukgewenscht met het behaalde succes, nog eenige prac- tische wenken en raadgevingen, waarna de vergadering, gelijk zij geopend was, met den Christelijker! groet werd gesloten. Vrijdagavond 7 uur is tan huize van den secretaris, den heer Jac. Z. Risch een openbare vergadering gehouden van de Gezondheidscommissie, en wel onder voorzitterschap van den heer D. Mulder. Behalve voorzitter en secretaris waren nog tegenwoordig de heeren H. Foimer, mr. J. 11. M. Stieger, G. v. d. Hoek en J. Weststrate. Na opening der vergadering ging de secretaris over tot het voorlezen van het Jaarverslag. Hieraan is het volgende ont leend: In 1914 hadden 9 gewone verga deringen, waarin talrijke adviesaanvragen, klachten, enz. behandeld werden, en ©en openbare vergadering plaats. De gezondheidstoestand was te Borssele over 't algemeen gunstig, te Driewegen normaal, Ëllewoutsdijk goed, Goes in het begin van 1914 gunstig, later iets minder gunstig, 's Heer Abtskerke zeer goed, 's Heer Arendskerke gunstig (vooral in den zomer), Nieuwdorp gunstig, Hein- kenszand bijzonder gunstig, Kattendijke uitstekend, Kloetinge en Nisse gunstig, Oudelande redelijk, Wolfaartsdijk zeer gunstig. Met het oog op de komst der Belgische vluchtelingen werden op verschillende plaatsen, meer bijzondere zorgen ver- elscht. Te Driewegen zijn door Belgische kinderen de mazelen ingebracht; onder de vluchtelingen te Ëllewoutsdijk waren ook bacillendragers. In Goes was de ge zondheidstoestand van de Belgische vluch telingen goed te noemen. Zooals gezegd, was de toestand in deze gemeente in de tweede helft van 1914 iets minder gunstig. Er kwamen gevallen voor van malaria, keelontsteking, waterpokken, influenza en kinkhoest, terwijl tengevolge van het eten van oorlogsbrood ook enkele diarrhee-ge- vallen voorkwamen. In 's Heerenhoek heeft een niet ernsti ge influenza-epidemie geheerscht. Verder heeft de commissie zich weder met allerlei vraagstukken bezighouden, die der Gezondheidscommissie zijn. In ver band met het systematische woningonder- zoek zijn vele huizen onderzocht. Vaak bleken de klachten overdreven, in andere gevallen werden de adviezen trouw op^ gevolgd. Als een verblijdend verschijnsel werd genoemd het groote aantal nieuwe aansluitingen bij de Waterleiding. Wat de levensmiddelen betreft, de zin delijkheid der melk laat te Goes nog veel te wenschen over. In principe is besloten een melkverordening voor deze gemeente te maken, doch door de tijdsomstandighe den is de uitvoering van dit plan verhin derd. Een onderzoek van het meel bracht aan het licht, dat er zich cacaodoppen in bevonden, die wel niet schadelijk zijn integendeel doch veel goedkoopier zijn dan meel. (Z.) Herijk van Maten en Ge wichten. B. en W. van Goes maken bekend a. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het gebouw de „Voormalige Weverij", aan de Oude Vischmarkt, op 2, 3, 4, 5, 41, 12, 15, 16 en 17 Maart, van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur; en wel als volgt: Op Dinsdag 2 Maart voor de verkoo- pers van nieuwe maten en gewichten, voor apothekers, goud- en zilversmeden,, enz. (fijnere weging). Op Woensdag 3 Maart voor hen, wier familienaam begint met A, B en C; op Donderdag 4 Maart met D, E, F en G; op Vrijdag 5 Maart met II, I en J; op Donderdag 11 Maart met K en L; op Vrijdag 12 Maart met M, N, O, P en Q; op Maandag 15 en Dinsdag 16 Maart mat R, S, T, U en Vop Woensdag 17 Maart met W, X, IJ en Z. b. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aan geboden; c. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wiel ten bate van 's Rijks schatkist; d. dat de maten en gewichten, die ge stempeld worden met het afkeuringsmerk A niet in winkels, enz. teruggebracht mogen worden; e. dat de maten en gewichten vóór het einde van het jaar 1915 gestempeld moeten zijn met de letter V en dat ©r, bij verzuim of verhindering om van do onder a genoemde zitting gebruik te ma ken, nog gelegenheid bestaat, maten en gewichten te laten herijken aan het ijk- kantoor te Middelburg op 18 en 19 Maart, 8, 9, 29 en 30 April, 20 en 21 Mei, 10 en 11 Juni, 1, 2, 15, 16, 29 en 30 Juli, 19 en 20 Augustus van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur en na 4 September eiken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur; f. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan den ijk- kantoren herijkt kunnen worden. Middelburg. Het Mi ddelburgscih muziekkorps. Donderdagavond werd in het Schuttershof de jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. De voorzitter, de heer Herman Snijders, opende de vergadering en deelde o.a. me de, dat, indien niet meerdere financieele steun gegeven wordt, hot korps niet zal kunnen blijven bestaan. Daar ia de te genwoordige tijdsomstandigheden niet zui ver kan worden beoordeeld, zal het be stuur geen definitief voorstel doen, doch het zal er toch van moeten komen. Op 4 Juni van dit jaar zal het korps 400 jaar bestaan, en het zou zeker te betreuren zijn, dat het juist dan ten giave zou dalen. Het voornemen be staat om als de omstandigheden het toe- la.en, menals bij liet 90-jar.g bestaan dit feit niet een extraconcert te herdenken. Vervolgens bracht de secretaris, de heer E. M. Alberts, het jaarverslag over 1914 uit waaraan het volgende is ontleend Ofschoon in de bcstuuisvergaderingen meermalen het plan om verhooging van subsidie besproken is, zoo is toch buiten allen twijfel de subsidieverhooging en kel en alleen het werk van den heer Ilioolen. Het was dien eigen initiatief om in de Novembervergadering dit punt ter sprake te brengen en dank zjj zijne warme verdediging werden de extra f600 toegestaan. Het is in dit jaarverslag voor zeker de plaats het bestuurslid Ilioolen daarvoor oprecht dank te zeggen. Slapper zomer dan 1914 heeft het mu ziekkorps nooit medegemaakt en dat is geen wonder. De bijzondere tijdsomstan digheden waren er niet naar om veel concerten te geven, tenminste niet na 1 Augustus. Alle vastgestelde concerten na dien datum zijn dan ook vervallen. Gegeven zijn totaal 21 uitvoeringen. Het aantal uitgevoerde muziekstukken bedroeg 63 waarvan 14 nieuwe. Dat het afgeloopen jaar voor de mu zikanten zeer nadeelig geweest is, be hoeft geen betoog. Een groot gedeelte hunner inkomsten moet komen uit de concertgelden. De opleidingscursus blijft een nuttige instelling vooral voor de toekomst, daar uit deze cursus toekomstige leden van het korps gekweekt worden en daardoor de dure hulp uit deu vreemde metter tijd vermeden kan worden. De cursus bestaat nog slechts uit 2 klassen, de eerste met 3, de tweede met 2 leerlin gen. De financiën blijven altijd het zwak ke, ja zeer zwakke punt van het korps. Het nadeelig slot bedraagt doch hierbij moet ber.nnerd worden aan het tekort over 1913 van f 524.61, zoo dat over 1914 het tekort slechts f 162.631/2 bedroeg. De contributievermeerdering die op 1 Januari 1913 te oonstateeren viel, is een kort© vreugde geweest esn da vraag in het vorige jaarverslag of misschien de 7 vette jaren voor het korps zoiuden zijn aangebroken, kan helaas niet bel- Vestigend beantwoord worden. Het aantal contribuanten daalde op 1 Januari 1915 van 642 op 622 en het bedrag der con tributies van f 1231.05 op f 1162.80, ter wijl nu weer bij het innen der coóitri» buties blijkt, dat verschillende contribuan ten deze eenvoudig weergeven, ook al hebben zij niet bedankt. Hoe verblijdend dan ook do vermeerde ring der subsidie moge zijn, het zal toch onmogelijk blijken het Middelburgsch Mu ziekkorps te doen voortbestaan, indien de vrijwillige bijdragen niet vermeerderein. Het bestuur ziet volkomen in, dat de tegenwoordige tijdsomstandigheden er nu niet naar zijn om veel verhooging van contributies te verwachten en daarom is Jiet ook nu niet het geschikte oogen- blik om over het al of niet voiort- bestaan der vereeniging te beslissen. Voor het oogenblik wordt de hoop uit gesproken, dat ieder zal blijven doen wat in zijn vermogen is om het korps te blij ven steunen; beleven wij' dan eenmaal weder normale tijden dan zal heslist moe ten worden of het korps zal kunnen blij ven bestaan. De rekening van den penningmeester, den heer A. J. B. Lamberts, werd goed gekeurd in eindcijfer op f 5438.45V2 en met het bovengenoemd nadeelig slot. De heer mr. G. J. Sprenger werd als be stuurslid herkozen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2