Rechtszaken. UIT ZEELAND. Landbouw en Veeteelt 407e Staatsloterij. Correspondentie. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. ziek en danspartijen mochten houden tot 12 uur, alle muziek en danspartijen zijn verboden, zoodat het carnavalsfeest ge heel zal vervallen. De groote Staatsleening. Op de groote Staatsleening is in eersten termijn totaal rond 255.000.000 of 93 pCt. gestort. Hierin is begrepen 44.200 000 gulden, die beleend zijn geworden, waar aan de Ned. Bank plm. 41.000.000 uit eigen dekking heeft bijgedragen. 50.000.000 is gestort door inruiling van schatkistpapier. Anti-Oorlogsraad. De Anti-Oorlogsraad omvat thans 446 vereenigingen. Staat van Beleg. Voor zoover dit nog niet het geval was, is thans geheel de Provincie Zee land in staat van beleg verklaard. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens Diefstal: A. v. E, 16 j., Vlissingen, f7 boete sub. een week tuchtsch.A. M., 12 j te Vlissingen, f3.50 boete sub. een week tuchtsch.A. J. de K., 18 j., koopman te Middelburg, aldaar gedeti neerd, twee maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; J. H., 28 j., bootwerker te Terneuzen, f5 boete sub. 5 d. h.C. L. H33 j., slager te Vlissingen. f3 boete sub. 1 d. h. Mishandeling: O. F. S.,36j., werk man te Koewacht, een week gevange nisstraf A. D arbeider, Sluis, f 10 boete sub 10 d. h.Ch. M., 49 j koffiehuis- houder te Oostburg, f5 boete sub. 5d h. W e d e r s p a n n i g li e i dJ. B. D., 35 j loodgieter te Sas van Gent, 14 d. ge vangenisstraf Beleediging: A. de M., 38 j., ar beider te Sluis, f 10 boete sub. 10 d. h. Eenvoudige beleediging: A. F„ 41 jveldarbeider te Heinkenszand, f 10 boete sub. 10 d. h.A. P., 47 j., schipper te Sliedrecht, f5 boete sub. 5 d. h. Overtreding der Rijksbelas- tingen: J. L. J., koopman te St. Jan steen, A. F- de S., caféhouder te St. Pauwels (B.) en F. R., mosselhandelaar te Philippine, ieder f 15 boete sub. 15 d. h. A. M. S., kleermaker te Hulst, A F. R., huisvrouw, F. G. te IJzendijke, ieder f 10 boete sub. 10 d. h.A. S., slager, Grauw, f50 boete sub. 10 d. h.; M. J. K., St. Jansteen, tweemaal f 15 boete sub. twee maal 10 d li.A. V. P., winkelier te St. Jansteen, f2 boete, sub. 1 d. h. (Slot Volgt.) Waarschuwing. Er zijn nog vele vreemdelingen (Bel gische vluchtelingen) die niet voldaan heb ben aan mijne waarschuwing, 9 October 1914 voorkomende in de dagbladen dezer gemeente, om krachtens de bepalingen der vreemdelingenwet zich onder vertoon hunner papieren op het commissariaat van politie bij mij aan te melden. Ik verzoek alsnog de Belgi sche vluchtelingen, die aan mijne waarschuwing geen ge volg hebben gegeven, daaraan alsnog te voldoen op werkda gen van 1012 uur en van 35 uur. Goes, 11 Februari 1915. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Goes. Be candidaatstelling ter vervul ling van de vacature in den raad, ontstaan door den dood van mr. Jac. De Witt Hamer, zal plaats hebben Maandag 22 Februari, de stemming 4 Maart, de her stemming, zoo noodig, 17 Maart. [Zoo lazen wij hedenmorgen in de N Rotterd. Cour., waarna wij het als bericht van onzen stadscorrespondent ontvingen. Red. N. Z. Crt.j De Vrijzinnige Kiesvereeniging „Voor uitgang" alhier, zal den 17en dezer in algemeene vergadering bijeenkomen, ter verkiezing van een candidaat voor den gemeenteraad. Voor de Vereeniging voor Algemeene Wetenschappelijke Belangen alhier, zal Dinsdag 16 Februari 1915, des avonds 8 'uur, in de zaal der Sociëteit „V. O. V." als spreker optreden de heer Prof. Dr. J. P. Ruenen te Leiden, met het onder werp: Luchtbeweging en vliegen (met proeven)". Middelburg. Het aantal voor warm eten verstrekte bons bedroeg heden 1106. Vlissingen. In de heden gehouden raads vergadering hield de burgemeester ee)r nieuwjaarsrede. De burgemeester wees er op, dat zelden zeker de jaarwisseling plaats heeft gehad onder zulke zorgvolle omstandigheden. Er ligt een jaar achter ons dat wij nooit zullen vergeten en waar van ook de geslachten, die na ons komen, zullen gewagen. Het eerste half jaar ging de arbeid der gemeente den gevvoneln gang, de havenexploitatie had aanvankelijk een gunstig finantieel verloop. Na her innerd te hebben aan verschillende in 1914 genomen besluiten en aan het over lijden van den heer W. N. Rottier, ging spr. als volgt voort: Toen in het begin van Augustus de oorlog uitbrak, waarin alle naburige rij ken betrokken waren, werd bet gemeente bestuur plotseling tot andere werkzaamhe den geroepen, waaromtrent ik U in den aanvang der zitting van 1 September qenige mededeelingen deed. Er werd toen ook door U besloten tot aankoop van een groote voorraad tarwebloem en meel om indien er gebrek dreigde de noodige grondstoffen voor ons dagelijksch brood in voorraad te hebben. Ik mag hierbij wijzen op de belang rijke rede door den voorzitter van de Kamer van Koophandel alhier uitgespro ken in baar eersite vergadering van dit jaar, waaruit blijkt, dat al moge onze gemeente ernstig geleden hebben onder den drnk van den oorlog, er toch ook lichtpunten zijn aan te wijzen. De burgemeester eindigde als volgt: In bet jaar dat wij zijn ingetreden zul len de belangen der gemeente met name hare finantiën buitengewoon veel zorg vereischen. Wanneer uw college ons als tot beden ook verder uw vertrouwen en steun schenkt 'dan zetten wij met opge wektheid onze taak voort. Moge het ons hierbij niet ontbreken, aan licht en wijsheid en moge U de noo dige gezondheid en kracht geschonken worden om met ons samen te werken. Mcdodeeling werd gedaan o. a. van de volgende stukken Bericht van Ged. Staten dat zij de beslissing over de gemeentebegrooting voor 1915 hebben verdaagd tot 1 April a. s. en dat zij B. en W. machtigen tot dto helft der geraamde posten uitgaven te doen. Schrijven van J. J. Blankert en W.J.Har riot, beide onderwijzers aan school A', waarin zij mededeelen, dat zij gezien de handelingen van de Raadsvergadering van 10 December 1914 en gehoord den wethouder van onderwijs hebben verno men, dat zij de onderwijzers zijn, aldaar door hem bedoeld; dat zij bezwaar moeten maken 'tegen de conclusie van den wethou der van onderwijs, uit hun bedanken om waarnemend hoofd te zijn, blijkbaar ge trokken, als zou namelijk dat bedanken kunnen gelden als motiet ter verdediging van het ambulantisme, bij het vaststellen eener desbetreffende regeling en dat de redenen, waarom adressanten in het jaar 1911 voor bedoelde functie niet meer in aanmerking wenschen te komen, in dij verband een© dergelijke conclusie geens zins wettigen. (Slot volgt.) Bommen indestad. Men seinde ons Donderdagmorgen: Heden morgen on geveer 10 uur is een vliegmachine van onbekende nationaliteit over de stad ge vlogen, welke een bom heeft laten vallen, waardoor alleen een klein gat werd ge slagen in de steenglooiing van het kanaal bij de Keersluis. De vliegmachine ver dween terstond in westelijke richting over de Schelde en vloog zeer hoog. Nader seinde men ons: De vliegmachine wierp twee bommen in de nabijheid van de petroleumterreinen; één viel in het kanaal en de andere viel in de kanaalglooiing, waar het een gat in sloeg van een Meter. De vliegmachine schijnt van Fransch maaksel te zijn, al had het dan ook, zooals sommigen bewe ren, aan den onderkant oranjecirkels, zoo als onze Nederlandsche aeroplanes. Op de mailbooten der Zeeland zul len de namen met groote letters word/en geschilderd en de schoorsteenen rood, wit en blauw. 's Heer Hendrikskinderen. Reeds lan gen tijd is de verhouding tusschen twee families onder de Belgische vluchtelin gen zeer gespannen. Herhaaldelijk werd verklaard, (dat een 74-jarige schoonmoeder en een volslagen blinde dochter veel van hen hadden te verduren. Donderdagoch tend koelde een zwager zijn woede, door de 42-jarige blinde zoodanig met een stoel te slaan, dat zij met builen en wonden overdekt neerviel. liet comité werd onmiddellijk met het gebeurde in kennis gesteld. Het is te ho pen, dat zij met behulp van hoogere auto riteiten er in slagen mogen, aan dezen toestand een einde te maken. (Z.) Kloetinge. Op de hofstede van den land bouwer B. had de arbeider V. het ongeluk door de gladheid zoodanig op de straat te vallen dat hij een lichte hersenschud ding bekwam. Ovezand. Donderdagnamiddag bad in de woning van den burgemeester een ern stig ongeluk plaats. Terwijl een zoon en een dochter in de woonkamer waren, sprong met een hevigen knal de vul kachel uiteen, vermoedelijk door ontplof- fingsstoffen, die zich in de kolen bevon den. Beiden werden ernstig; aan het ge laat gewond, voornamelijk de zoon. Ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen om de wonden te hechten. In de kamer werd groole verwoesting aangericht. De kachel werd totaal uit el kander geslagen en vernield, het plafond en de meubels erg beschadigd en een raam verbrijzeld. De ontploffing was zoo hevig, dat een stuk ijzer aan de overzijde der straat door bet raam in de werkplaats van den wagenmaker U. terecht kwam. Kruiningen. In de ziekenbarak voor Belgische vluchtelingen te Hansweerd is oen geval van typhus uitgebroken. Koewacht. Deze week zijn van hier verschillende vluchtelingen naar België teruggekeerd, 'de mees ten, omdat zij dooi den nieuwen militairen maatregel toch verplicht waren van verblijf te veranderen. De teruggekeerden behoorden bijna allen tot den gegoeden stand. Alhier is bericht ontvangen, dat de verplaatsing der Belgische vluchtelingen van de grens op geleidelijke wijze moet geschiedqn, zoodat de gemeenten, welke verder van de grens gelegen zijn, niet plotselfng overstroomd worden door taf van vluchtelingen voor wie dadelijk geen onderdak te vinden is. Ossenisse. Een drietal maanden geleden werd een motorbaggermachientje aange schaft tot uifdieping van hef kanaaltje en andere leidingen, dienende ter afwate ring van Stoppeidijkpolder, Hengstdijkpol der en achterliggende. Men is aan de zee sluis begonnen en nu gevorderd tot het zoogenaamde magazijn nabij Campen, en de goede uitwerking van het baggeren is reeds duidelijk te zien geweest. Binnen veel korter tijd dan anders het geval was, is het overtollige water uit genoemde polders verdwenen, en dat zal nog vlugger gaan naarmate er over eene grootere leng te is uitgediept. Oostburg. De tooneelvereeniging Stips gaf hier eene opvoering van „Genoveva van Brabant", ridderdrama in zeven tafe- reelen, door J. W. Groebe. Het keurig gespeelde stuk, waarbij vooral de costu mes prachtig waren, genoot zeer veel bijval van het publiek. Als toegift werd gegeven „De gebroken spiegel" of „De gefopte luitenant", een leuk blijspel. Het lijnmeel, geleverd aan de aankoop- commissie van den B. K. Boerenbond Z.V1. O.D. bevatte 35.3 pet. eiwitachtige stoffen, 5.7 pot. vetachtige stoffen en 12.3 pet. vocht. Het voedermiddei was deugdelijk. Mond- en klauwzeer. Omtrent den stand van mond- en klauwzeer wordt medegedeeld, dat de toe stand in alle provinciën gunstig is, be halve in Zuid-Holland, waar van de vee houders veel tegenwerking wordt onder vonden. In Februari werd in Zeeland tot nu toe .geen enkel geval geconstateerd. Nederlandse!) vee in Engeland. Reuter seint uit Londen In den loop van een discussie in het Hoogerhuis over de jongste invoeren van Friescih vee verklaarde de President of the Board of Agriculture, Lucas, dat hij voor zag, dat dit veeras weldra zou worden be schouwd als een der beste, z,oo niet het beste melkvee van de wereld. En daar het Engelseh-Hollandsche vee liad gele den, ten gevolge van het verbod tot invoel en van het voortdurend fokken met het- zellde materiaal, had de regeering de in voer toegestaan onder zeer strenge voor waarden. Hij wees op het voordeel van het koo- pen in Nederland, waar het regeeringstoe- zioht uiterst krachtig en streng is. Daar door zal men in Engeland in beter positie komen dan door te koopen in andere landen, waar men minder grondig te werk gaat. Uitvoer zaailijnzaad. Het ligt in de bedoeling der regee ring eerlang aan erkende handelaren en telers van zaailijnzaad opnieuw ver gunning .te verleenen voor den uitvoer van eene beperkte hoeveelheid in Ne derland geteeld zaailijnzaad. Zij, die daar voor in aanmerking wenschen te komen, kunnen daartoe vóór 16 Febr. een verzoek richten tot den Minister van Landbouw, onder opgave van lo. de hoeveelheden zaailijnzaad, die door hen in elk der 3 voorgaande jaren zijn uitgevoerd (jaar te rekenen van 1 Juli30 Juni); 2o. de hoeveelheid zaailijnzaad die zij thans nog wienschen uit te voeren (in K.G.) Tevens dienen zij zich te verplichten hunne opgaven bedoeld sub 1 te laten contröleeren door een ambtenaar van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel. Deze aanvrage dient vóór 16 Februari 1914 te zijn geschied. 5de kl., 8ste lijst. Trekking 11 Febr. f25000: 3148 f 1500: 9592 f 1000: 4 4516 4587 9273 11512 f 400: 11916 f 2008053 '11451 19144 19446 f 10044 385 1157 1507 4995 6293 8679 10900 10906 14197 11683 11857 19421 19656 f 70: 1270 3123 4312 5670 5681 5693 9489 17006 17069 19335 19047 20718 Nieten20 3085 3117 3124 3139 4311 4331 5650 5656 5675 9394 9414 9438 9499 17016 19018 20710 20724 20725 Het abonnementsgeld in dank ontvan- Sen vanL. A. de P., Hansweerd. De Administratie. Correspondent Kruiningen. Bericht hoofd van school was bij aan komst van het uwe reeds door correspon dent te Schore gezonden. Red. Wegens plaatsgebrek moet het verslag der vergadering van de V. P. N. tot een volgend nummer blijven liggen. Red. Kalender der Week. Van 14 tot 21 Febr. 1915. Zondag 14 Febrr. Quinquagesima (bl. 414); gedachtenis v. d. H. Valentines hl. 1133); 3de gebed „Acunctis" (bl. 103). De gebeden na de stille 11. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers op hl. 418 en 123. Maandag 15 Febr. H. II Faustinas en Jovita (bl. 1133 en 194).; 2de gebed voor do Overledenen (bl. 1490); 3de gebed „A cunctis" (bl. 103). Dinsdag 16 Febr. Mis als Zondag (bl. 414); 2de gebed „A cunctis" (bl. 103); 3de gebed naar keuze. Woensdag 17 Febr. Aschdag. Aschwij ding (bl. 418). (H. Mis (bl. 421); 2de gebed ,,A cunctis" (bl. 103); 3de gebed „Omnipotens" bl. 104). Donderdag 18 Febr. Mis v. d. dag (bl. 425); gedachtenis v. d. H. Simeon (bl. 1133 en 172); 3de gebed „A cunctis" (tl. 103). Vrijdag 19 Febr. Mis v. d. dag (bl. 428); 2de gebed ,,A cunctis" (bl. 103); 3de gebed „Omnipotens" (bl. 104). Zaterdag 20 Febr. Mis v. d. dag (bl. 432)i; 2de en 3de gebed als gister; 4de gebed voor den Paus (bl. 102). N.P. Woensdag en volgende dagen Praefatie v. d. Vasten (bl. 96). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op blz. 71. De aangegeven bladzijden verwijzen naar het „Volledig Mis- en Vesperböek" van Desclée. Zondag 14 Febr. Q u i n q u a g e s i m a, Epistel Cor. XIII 113 Evangelie Luo. XYII1 31—43. De nieuwe generaal der Jezuïeten. Donderdag werd te Rome door de Al gemeen© Congregatie tot generaal dep Sociëteit van Jezus als opvolger van den Hoogeerwaarden pater Franc. Xav. Wernz, gekozen de assistent der Duitsche ordes provincie, de Hoogeerw. pater Wlodimirus Ledóchowski. Pater Ledóchowski, een neef van den overleden kardinaal van dien naam, werd den 7den October 1866 geboren. Den 24sten September 1889 trad hij in de Galicische (provincie der orde. Hij studeerde aan het Collegium Ger- manicum te Rome en werd den 25sten Maart 1901 vice-provinciaal en den 21sten Februari 1902 provinciaal van de pro vincie van Galicië. In de 25ste Algemeene Congregatie, in 1906 gehouden, werd hij tot assistent van Duitschland gekozen. (Maasbode). Een Pauselijk besluit. De secretaris der Congregatie van het H. Officie, Z. E. Kardinaal Merry del Val, heeft tot Z. E. den Kardinaal-staatssecre taris een schrijven gericht, waarin wordt medegedeeld, dat de vaderlijke liefde, die den H. Vader ertoe heeft gebracht met welslagen bij de machtigen dezer aard zijn invloed aan te wenden voor de be vrijding der gevangenen, hem ook ertoe geleid heeft van den Koning der koningen de bevrijding af te smeeken van de zielen, die in het vagevuur worden gevangen gehouden, opdat zij zoo spoedig moge lijk hare hemelsche bestemming bereiken. Met dit doel heeft de Paus toegestaan, dat alle H.H. Missen, die gedurende dezen oorlog door eenigen priester waa(r| ook voor de zielen der gevallen of nog te vallen slachtoffers zullen worden opgedragen, voor deze dezelfde uitwen king zullen hebben als die^ welke ge celebreerd worden aan een geprivilegieerd altaar. Schore. In de raadsvergadering van Donderdagmiddag werd tot hoofd dei- school benoemd de heer Luwenma, hoofd der school te Gthene (gemeente Zaamslag) mot 4 stemmen. De heer Pruissen, onder wijzer te Kruiningen verkreeg 2 stemmen. Kruiningen. Benoemd tot hoofd dei- ischool te Oostdijk, de heer J. Waverijn te Rilland. Boschkapelle. Mej. A. de Smet, thans in betrekking te Hengstdijk, zal Maandag a. s. in functie treden als onderwijzeres met verplichte Hoofdacle aan de school al hier, waar de vacature 1 3V) maand heeft geduurd. Den Haag. In de 1ste Kamer bepleitte het lid van Wassenaer van T'atwijck het aanbouwen van mijnen en onderzeeërs. De Minister van Marine antwoordde, dat men daarmee alleen niet kan volstaan. Slechts bij langzaam varende schepen ble ken onderzeeërs succes te hebben. Ook zou dan noodig zijn een groot aantal torpedojagers om vijandelijke onderzieeërs af te weren. Wat de mijnen betreft, zou men hij meerdere aanschaffing ook moe ten beschikken over licht materiaal om te bewerken, dat de mijnen niet vernield worden. Na re- en dupliek werd de Ma- rinebegrooting aangenomen. Vlieland, Alhier wordt een aanhoudend kanongebulder gehoord uit N. W. richting. Aan de buitenzijde van Vliehof is een mijn aangespoeld. Haarlem. Hedennacht zijn 3 van de 4 offerbussen in de R. K. Kerk te Haar- lemmerliede opengebroken. Milaan. (12 Febr. V. D.) De „Coriere della Sera" meldt, dat de Italiaansche re geering aan de Engelsche het vriende lijk verzoek heeft gericht om op hare handelsvloot de Italiaansche vlag niet to gebruiken, opdat de Italiaansche scheep-- vaart geen schade ondervinde. Milaan. (12 Febr. V. D.) De bladen vernemen uit. Lissabon, dat de minister president Castro officieel de voorbereiden) ■de maatregelen tot mobilisatie in Portu gal voorloopig heeft geschorst. Petersburg. In de Zwarte Zee is oen Turks ch transportschip, beladen met 50.000 pond levensmiddelen hij Bzoera tot zinken gebracht. Pefersbu'g. De Duitschers slaagden erin, na 22 afgeslagen aanvallen met groote strijdkrachten na een heftigen' stormaanval een hoogte bij Kozioefko te bezetten. Ze werden echter teruggeslagen en verloren in het bajonetgevecht 4000 man. De bezetting van Przemysl put zich uit in vergeefsche uitvallen, waarbij on geregeld wordt gevuurd op de belege raars. Washington. In de Woensdag aan Duitschland verzonden nota inzake dei Noordzee-verklaring wordt geen protest uitgebracht, maar alleen verdere inlich ting gevraagd, doch tevens er hij gevoegd dat liet beschieten van een schip onder Amerikaansche vlag, zonder dat een on derzoek naar het rechtmatig voeren er van is voorafgegaan, tot ernstige verwik kelingen aanleiding zou geven. Parijs. (Off com. van gisteravond 11 uur.) De vijand heeft Nieuwpoort en de oevers van den Yser hevig beschoten. Het vuur, dat weinig schade aanrichtte, werd door ons krachtig beantwoord. In Argonne deden de Duitschers hij Bagatelle een aan val op onze stellingen en rukten voort over een iront van 400 M. Onze artil lerie en infanterie brachten den aanval tot staan. De Duitschers verloren veel dooden. In de Vogezen werd een vijande lijke loopgraaf genomen. Op verschillende punten van het front hadden hevige »r- tillerieduels plaats. i Petersburg. (Off.) In Oost-Pruisen is een concentratie van sterke Duitsolie troe penmachten vastgesteld, benevens nieuwe troepenformaties uit Duitschland. Deze troepen zijn tot het offensief overgegaan. Onze troepen trekken zich terug van de linie der Mazurische meren, tot aan de grens, terwijl z;ij den vijand tegenhouden. Na hevige gevechten hebben wij de hoogte bij Rabbe genomen, waar wij 1000 man ge vangen namen en een kanon veroverden. Hoedekenskerke. Woensdag werd ten overstaan van den te 's Gravenpolder ge- vestigden notaris H. W. Neervoort, voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier publiek verpacht voor 7 jaren 5.31.30 H.A. bouw- en weiland voor f 666.68 per jaar. De prijzen varieerden van f 32 tot f 76 per 39.24 'A. terwijl de totale opbrengst f 114.58 hooger was dan die in 1908. Terneuzen. Het bestuur van den pol der Nieuw Neuzen heeft aanbesteed het verhoogen en verzwaren van den zee dijk tusschen de dijkpalen 29 en 42 over een lengte van 1188 meter met hijbe- hoorende werken en het onderhoud daar van itot 30 April 1916. De minste in schrijver was de heer Jac. van Dongelen, te Hoek, voor f 27,982. (N. R. C.) GOES. Huw. aang.10, Aart Verschoor, 57 j., weduwn. van Mary Jeffreys, te Lon den en Constance Margaretha Isebree Moens, 28 j., jd. te Goes. Geboren: 8, Maria Johanna Cornelia, d. v. Johannes Jacobus Petrus Liplijn en Krina Cooman; 11, Philippina, d. v. Leen- dert Vermeule en Willemina Vermeulen. MIDDELBURG. Getrouwd: A. van Dijke, jm. 25 j. en P. Soetens, jd. 24 j.; P. van Loo, jm. 26 j. en A. M. de Munck, jd. 24 j.; F. Mertens, jm. 19 j. en M. Knops, jd 18 j.; J. Sanderse, jm. 26 j. en M. de Jonge, jd., 27 j. Bevallen: H. Geelhoed geb. Abraham- se, z. Van 511 Febr. KRUININGEN. Ondertrouwd: Levinus Lockefeer, 28 j., jm. (Antwerpen) en Jo anna Petronella Crajenburg, 30 j., jd. Geboren: Maria Levina, d. v. Adriaan Menheere en Prudencia Vervaeck; Jaco bus, z. v. Jan Kosten en Johanna Barbara Jacoha Paasse. Overleden: Maria Ludovica van Droo- genbroeck, 39 j., vr. v. Juliaan van As- sche, te Mariekerke.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2