UIT ZEELAND. Rechtszaken. Visscherij. Landbouw en Veeteelt Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. 407e Siaafsloter KERKNIEUW ONDER W IJ S nagelkaas f0.30, Leidsche en Delftsche komijnekaas i0.55, alles per V2 K.G., Boterolie f0.63, Raapolie f0.57r>, beide per Liter, Zeep (zachte, groene of gele) f0.26, Soda f0.07, beide per K.G., Petroleum fO.ll per Liter. Een uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan in verband met de zoo uiteenloopende be reidingswijze in de verschillende pro vincies niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonder lijk geschieden, in overleg met de pro vinciale rogge-commissie. N.B. Deze lijst vervangt de vorige. Middelburg. Donderdag is alhier leene bestuursvergadering gehouden van de af- deeling Zeeland van den Nederlandschen Aannemersbond en is besloten op 22 Fe bruari a.s. te Zierikzee een algemeene vergadering der afdeeling te houden. Het aantal bons voor warm eten bedroeg heden wederom 1107. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn bij! den landbouwer Osté, onder de gemeente Vrouwepolder oen 4-tal ©en den en een kip ontvreemd. Van twee der eenden was de kop afgedraaid en achtergelaten. De rijksveldwachter-briga dier C. P. Heercbout uit Veere stelde di rect een onderzoek in en het mocht hem gelukken te Middelburg aan te houden! den 21-jarigen kleermaker A. J. van A, en den 23-jarigen fitter L. Ph., die beidenj na een scherp verhoor bekenden, zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Ze zijn voor den officier van Justitie! geleid. In de tweede helft der maand Ja nuari zijn in deze gemeente i 11 g e k o- m e n A. F. de Jonge, bakkersknecht, Vlis singsche straat K 41 uit Axel; L. Bouche- rie, magazijnbediende, Korte Geere K 337, Rotterdam; J. J. Hendriks, winkelbe diende, Langedelft B 155, Velsen; mr. H. F. Wolfson, subst. off. v. justitie, Lange delft I 33, Schoterland; Mej. N. van Til, Bogardstraat D 38, Leiden; P. J. Willems, bediende, Zuidsingel E 29, Antwerpen; C. F. Staargaard, controleur B.B., Dam N 12, 's Gravenhage; J. de Bruijne, schil dersknecht, Schuddebeursstraat G 67, Am sterdam; mej. F. F. Freudenberg, ver pleegster, Noordpoortplein M 292, Gin- neken; E. Bierman, kok, Lange Noord straat C 20, Amsterdam; T. C. van Hoe pen, bakkersknecht, Vlissingsche straat K 65, Terneuzen; J. C. J. van Scihagen, ambt. prov. griffie, K. Noordstraat E 5, Domburg; K. J. VVaago, sergeant le kl., St. Janstraat II 195, Maastricht; mej. A. Balleur, religieuse, Lange Burg B 67, Nijmegen; N. T. de Jong, goudsmids- kneoht, Segeerstraat H 92, Leiden; mej. J. E. B. A. de Joantho, Dam Z.Z. G 34, Hilversum; C. de Klerk, koopman, Volde- rijlaagte M 96, ICoudekerke; L. Veenstra, leeraar Ambachtsschool, Noordpoortstr. M 4, Amsterdam. Vert rokken: A. J. C. Weijens, van Brakstraat O 253 naar Oosterhout; H. Soheele, Vlissingsche straat 1 176, Oost- en West-Souburg; A- J. J. van den Boom, K. Gortstraat 1 315, Amersfoort; mej. M. J. Jaoo'oson, Korte Delft G 21, Rotterdam; mej. S. C. West dorp, Markt C 8, Koudekerke; P. Gordes, Lange Giststraat F 177, Venlo; B. M. Kroon, Lange Noordstraat C 31, Koude kerke; K. Human, Dampoortstraat O 205a, Harderwijk; mej. A. A. Schuurman, Oude Vlissingsche weg V 29, Haarlem; mej. C. H. J. van der Kluauw, Lange Burg B 67, Nijmegen. (M. C.) In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn op de hofstede van Osté, onder de gemeente Vrouwepolder, leen den en 1 kip ontvreemd. Van de eenden was de hals omgedraaid en waren de koppen achtergelaten. De rijksveldwachter C. P. J. Heerebout, uit Veere, stelde een onderzoek in en slaagde er in te Middel burg aan te houden den 21-jarigen kleer maker A. J. v. A. en don 23-jarig|ein fitter L. Ph. Beide jonge mannen hebben na een scherp verhoor- hun daad bekend en zijn daarop voor den officier van justi tie geleid. Door den burgemeester, den heer P. Dumon Tak, is het beschermheerschap van de vereeniging „Uit het VolkVoor bet Volk", hem gisteren tijdens de recep tie aangeboden, welwillend aanvaard. Vlissingen. Met de mailbooten dor Mij. Zeeland zijn in Januari 24539 passagiers vervoerd tegen 10901 iu Januari 1914. Kruiningen. Men meldt aan „De Zeeuw", dat het bericht uit de „Midd. Crt." betreffende een geconstateerd geval van mond- en klauwzeer onder den veestapel van Gebr, Visser, alhier, ten ©enenmale onjuist is. Donderdagavond is ten huize van den herbergier Stofregen opgericht een kolenveroeniging, waarvan bestuursleden, zijn de heeren Weber, Visser, Sonke en A. Kode. 43 leden traden toe. Rilland-Bath. Door de Landbouwver- eeniging „Reigersbergh" alhier is opge richt een commissie van waakzaamheid tegen uitbreiding van het mond- en klauw zeer. Tot leden werden benoemd de hee ren W. Koning Wz., C. J. van der Werff, P. Bonte en J. Blok Jz. (Z.) De officieel© opening der Gasfabriek „Oosteinde" voor de gemeenten Krabben- dijke, Rilland-Bath en Waaide is bepaald op 25 Februari a.s. (Z.) Ellewoutsdijk. Ook in Zelandia wordt het felle antipapistische optreden van den Mechelschen evangelist (de man is geen predikant) besproken. „De Tijd", dit releveerende, voegt hier aan toe: „Vergelijk met deze houding nu eens het gebeurde, waarvan dezer dagen „De Nederlander" gewag maakte, toen in een kleine plaats, waar geen recht zinnig predikant was, een Gereformeerd officier met zijne manschappen aan den kapelaan verzochten een stichtend woord te spreken en deze katholieke priester het deed, met groote bereidwil ligheid en tot voldoening van zijn pro- testantsch gehoor." 'tls ons nooit recht duidelijk kunnen worden, hoe een Protestant door op de Katholieken smalend af te geven meent de superioriteit van zijn godsdienst te be wijzen. Juist het tegendeel is waar, want wie scheldt toont geen argumenten te bezitten voor het goed recht van zijn zaak. Kapelle. Woensdagavond vergaderde de Landbouwvereeniging „V. i. o. S." Na dat do notulen der vorige vergadering, d.d. 21 Januari j.l., door den secretaris, den heer H. P. Ganseman, waren voorge lezen, welke daarna goedgekeurd en ge- teekend werden, werd door hem verslag gedaan over den toestand der kas. Daar uit bleek, dat het goed slot over 1914 bedroeg f 76.22. Door ©en paar leden werd de rekening nagezien en in orde bevon den. Een voorstel van het bestuur om afschaffing uitkeeringen voor hel inleve ren van mussehen werd aangenomen. Op verzoek van een der leden werd besloten nu eerst het punt „aankoop kunstmest stoffen" te behandelen nadat verschillen de aanbiedingen waren meegedeeld ©n na eenige bespreking werd besloten do levering van chili en ammoniak te gun nen aan den heer J. Kostans© te Krui ningen. De prijs waarvoor was gegund werd verzocht geheim te houden. De le vering van super werd opgedragen aan den lieer P. Mol te Kapelle voor f 3.65 per 100 K.G. Vervolgens kwam aan die orde bespreking kas. Daar het de gewoon te is de in kas zijnde gelden 0111 de 2 jaar te verte-eren, werden verschillen de voorstellen gedaan, waarover in een volgende vergadering wordt beslist. In gekomen was een verzoek van de Z. L. M., afdieeling Kruiningen, om een com missie van waakzaamheid aan te stellen met het oog op het h-eerschen van mond en klauwzeer in sommige plaatsen, werd goedgevonden dat het bestuur hiervoor zorgt. Voorts werd besloten een requaest te richten tot de bevoegde autoriteiten om den uitvoer van z.g. „jambonnen" te verkrijgen. Niets moer aan de orde zijnde sluit de voorzitter op de gebruikelijke goedgevonden, dat het bestuur hiervoor wijze de vergadering. Heinkenszand. Donderdagavond hield de anti-revolutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" haar jaarverga dering onder voorzitterschap van ds. Bra- mer. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Uit een verslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging thans 36 leden telt. Daar de Penning meester dhr. L. Kloosterman door onge steldheid afwezig is, wordt van de toe stand der kas door een ander bestuurs lid verslag uitgebracht waaruit blijkt, dat er een batig saldo valt te hoeken van f 35.55. Met algemeene stemmen wordt dhr. L. Kloosterman, die als penning meester aan do beurt van aftreden was herkozen. Nadat door dhr. C. Lokerse van 's H. Arendskerke een voordracht was gehouden over „Het Gezag" werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Zierikzee. De St.ct. no. 29 beval de statuten der vereeniging „Prins Hendrik", alhier. Bij Kon. Besl. is aan mr. D. van der Vliet op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van lid, te vens voorzitter, van den Voogdijraad te Zierikzee, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. St-Jansteen. Alhier is op last van den territorialen bevelhebber in Zeeland afgekondigd, dat alle Belgische vluchte lingen, bezuiden den spoorweg Mechelen Terneuzen, uiterlijk 15 Februari a.s. de gemeente moeten hebben verlaten. Deze militaire maatregel brengt men in ver band met beperking van den alhier veel vuldig voorkomenden smokkelhandel. Dat er in België bij de jonge mannen sterke vrees bestaat dat ze hij het Duitsche bezettingsleger zullen worden ingelijfd, bewijst bet feit, dat dagelijks eenigen de grenzen over komen en in Holland een toevlucht zoeken. Zoo kwam Dinsdag avond een troejp van ongeveer honderd personen de grenzen over. Hunne vader- landsche liederen zingende trokken ze in de richting Hulst verder. Ossenisse. Alhier vertoonden zich bij een vrouw, die een verzwering aan de hand had, blauwe strepen op den bene- denarm. Bevreesd voor bloedvergiftiging werd een geneesheer geraadpleegd, die verklaarde, dat men het geen dag langer had mogen uitstellen. Nu wist hij, door flink het mes te hanteeren, erger te voor komen. Stoppeldijk. Bij het rooien van boomen op den Margretschen Dijk werd de naast gespannen telefoondraad gebroken, z;oodat gedurende een dag zoowel deze gemeente als het naburige Boschkapelle van tele fonische verbinding was verstoken. Hoofdplaat. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente alhier, de heer E. B. van Damme, ter vervanging van dhr. A. J. P. Ega, die overleden is. Boschkapelle. De R. K. Geitenfokver- eeniging „S't. Pietier" hield deze we|ek' haar jaarlijksche Algemeen© Vergadering, in het lokaal van den heer Fl. de Loos. Na opening met den Christelijken groet en de lezing der notulen van de vorige Alg. Verg., die onveranderd werden goed gekeurd, werd het verslag uitgebracht over 1914, waarin vooral belangrijk was, dat „St. Pieter" zich had afgescheiden van de Provinciale Vereeniging en Lid was geworden van den R. K. Gewestelij ken Bond, over welke afscheiding door den Voorzitter, den heer A. de Bakker, nog een en ander werd medegedeeld. Het aantal leden klom van 42 tot 49, het aantal donateurs bleef 9. Uit de Rekening en Verantwoording bleek, dat in 1914 de ontvangsten bedroe gen f87.42 en de uitgaven f84.70, zoodat er een batig slot was van f2.72; de Voor zitter wees er qp, dat de Vereeniging tevens twe© goede dekbokken bezit. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden A. v. Vooren en Th. Ottjes. De laatste werd met algemeene stem men herkozen, terwijl in plaats van eerst genoemde, die onder-voorzitter was. en de gemeente metterwoon gaat verlaten, werd gekozen de heer Alph. Wijnacker. De voorzitter bracht in welgekozen woorden dank aan den heer v. Vooren voor het vele jgoede, dat bij voor de vereeniging verrichtte, en hoopte, dat het hem naar wensch zou gaan in zijne nieuwe woonplaats, (applaus.) Op de gebruikelij ke wijze werd de goedgeslaagde verga dering gesloten. Uit deze gemeente zijn reeds een groot aantal personen weer naar Duitsch land vertrokken, om in steenovens, bij grondwerken enz. te1 -arbeiden, en nog meerderen zullen volgen. Niettegenstaande er tegenwoordig circa een derde deel van het verdiende loon moet worden opgebracht aan verschillen de bijdragen en belastingen, schijnt het resteerende. dfeel toch nog aanlokkelijk genoeg! te zijn om naar do Oosterburen te vertrekken. Besmettel ij k e ziekten. In de week van 27 Januari tot en met 2 Februari kwamen uit Zeeland ter ken nis van den centralen gezondheidsraad, van typhus of febris typhoïdea 3 geval len fe Hontenisse, 2 le Sluis en 2 te Vlissingen; van roodvonk 1 geval te Hulst en 1 te Sas van Gent en van diphteritis 1 geval te Goes en 1 te Retranchement. De territoriale bevelhebber van Zee land heeft aan de burgemeesters in Zeeuwsch-Vlaanderen bekend gemaakt, dat alle Belgische vluchtelingen, die bin nen 2 kilometer van de grens wonen, vóór 12 dezer moeten zorgen voor een nieuwe verblijfplaats, verder van de gTens gelegen. Deze bepaling treft een groot aantal vluchtelingen. Rechtbank te Midd elburg. Heden werd in besloten zitting twee maanden tuchtschool geëischt wegens dief stal van een deken tegen den 15-jarigen A. M. uit Vlissingen en wegens diefstal van sigaren tegen A. v. E. te Middel burg, 3 maanden tuchtschool. De eerste zaak, welke in het openbaar werd behandeld was die tegen A. J. K. uit Middelburg, llians gedetineerd, be klaagd van konijnendiefstal. Op 20 November vermiste de eerste ge tuige J. Janse, landbouwer te Ritthem, twee konijnen uit zijn hok. Bekl. bekende die konijnen te hebben weggenomen en dien dag tien konijnen aan den tweeden getuige W. Flipse, koop man te Middelburg, te hebben verkocht. Ook de derde getuige J. Maas te Domburg, vermistte twee konijnen. Bekl. bekende ook deze te hebben weggenomen. De volgende getuige P. Bakker, vrouw van Maas, ontmoette op 18 November bekl. en die vroeg of zij konijnen te koop had. Getuige verwees bekl. naar haai man. Do laatste getuige, J. de Lange, heeft op beklaagdes verzoek hem den weg naai de woning van Maas gewezen. De eisch luidde drie maanden, met af trek van het voorarrest. De verdediger, mr. Stieger, wees op de jeugd van bekl. en riep de clementie der rechtbank voor bekl. in. Wegens mishandeling van S. Rombout werd tegen L. F. S. te Koewacht, bij verstek één maand geëischt; de officier wees er op, dat bekl. reeds meermalen wegens mishandeling veroordeeld is. Eveneens bij verstek werd behandeld de zaak tegen J. B. D. uit Sas van Gent, die zich in dronkenschap verzette tegen den gemeente-veldwachter Th. A. Lam mere aldaar, dezen mishandelde en be- leedigde. De eisch luidde 14 dagen ge vangenisstraf. Vervolgens stond terecht de schipper A. Pr. uit Sliedrecht, wegens beleediging van den opzichter van den rijkswater staat, J. J. Klavensteijn te Sas van Gent, De eerste getuige, de beleedigde op zichter, zeide, dat een door de marechaus- sée tegen den bekl. opgemaakt verbaal de aanleiding was, dat bekl. hem voor „min en laag" uitschold. De andere getuige F. den Doelder, heeft de bedoelde woorden hooren gebruiken. Bekl. zeide, dat de opzichter hem eerst beleedigde. Eisch f 15 of 15 dagen. Wegens diefstal van steenkolen te Ter neuzen stond terecht J. IL, aldaar. De getuige J. C. Sol, agent van politie, betrapte bekl. op 14 December op het wegnemen van steenkolen op het terrein van het station. Bekl. zeide uit armoede te hebben ge handeld. De eisch luidde daarom slechts f 10 of 12 dagen. Verstek werd verleend tegen A. de M. luit Sluis, die den rijksveldwachter M. P. Bijl uit Retranchement beleedigde, door hem te verwijten in een zaak betreffende jachtwetovertreding een valschen eed te hebben afgelegd. De eisch luidde f 15 of 30 dagen. Eveneens was niet verschenen A. D. uit Sluis. Do eerste getuige, II. M. G. Franco, zeide door held. te zijn mishandeld. De tweede getuige E. K. van Damme, landweerman te Breskens, woonde de mishandeling bij. Eisch f 15 of 30 dagen. De herbergier Chr. M. uit Oostburg was wel verschenen. Hem werd ten laste ge legd den landbouwer E. Doolager te heb ben mishandeld. Bekl. ontkende te hebben geslagen, ge tuige heeft hem eerst gescholden. De tweede getuige, I. Westdorp, gasfit ter te Oostburg, heeft wel degelijk den slag zien toebrengen, en heeft niet hooren schelden. De eisch luidde f25 of 50 da gen hechtenis. De volgende bekl. A. T. uit Heinkensi- zand, stond terecht wegens het bezigen van beleedigende woorden over den rijks veldwachter A. van den Maagdenburg. De eerste getuige, J. Timmerman, ge meenteveldwachter te 's Heer Arendskerke, trof bekl. in een herberg aan en deze begon op te spelen en uitte de boven bedoelde beleedigende woorden. Ook de getuige A. Schipper, werkman, hoorde de woorden. De rijksveldwachter achtte zich door de woorden beleedigd. Bekl. zeid edronken te zijn geweest. Do eisch luidde f 20 of 40 dagen. De beklaagde C. L. II. uit Vlissingen, stond terecht wegens diefstal van bier glazen uit de derde klasse wachtkamer van het station te Vlissingen. Bekl. be kende de glazen te hebben weggenomen, met de bedoeling ze terug te brengen, maar hiertoe was hij nog niet gekomen toen de politie ze in beslag nam. De twee eerste getuigen, W. Stein en J. de Jongh, waren bij het wegnemen tegenwoordig. De derde getuige, J. van der Made, restaurateur, vermist veel gla zen. Eisch f 10 of 12 dagen. Ten slotte werd behandeld de appèl zaak tegen C. v. E. t© Middelburg, die door den Kantonrechter veroordeeld is tot drie dagen hechtenis en zes maanden opzending. De officier vroeg verandering der straf in drie weken hechtenis. Uitspraak in alle zaken 12 Februari. Arr.-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft beden veroordeeld wegens diefstalG. L. Gh., 32 jaar, visseher te Breskens, 1 w. gevangenisstrafI. .1 v. II., vissciharsknecht, en C. V., werkman te Breskens, ieder f 5 boet© subs. 5 da gen hechtenis mishandeling: P. de S., 55 jaar, wed. J. S., winkelierster te ('olijnsplaat, f 7 boete subs. 1 week hechtenis; M. v. S., 34 jaar, kreukelraper te Ierseke, 2 maan den gevangenisstraf; L. J. de J., 38 jaar, landbouwersknecht ,te Sluis, 1 weeik ge vangenisstraf; poging tot omkooping van een ambte naar: C. K., 50 jaar, koopman te Wes't- dorpe, 1 week gevangenisstraf. Vrijgesproken: J. J., 28 jaar, fabrieks arbeider te Middelburg, beklaagd Van we- derspannigheid en f). E. P., 48 jaar, huis vrouw van J. M. de G. te Goes, beklaagd van bet opzettelijk beletten van een door een ambtenaar ondernomen handeling. Ierseke. In de maand Januari werden verzonden van Ierseke, Wemeldinge, Krab- bendijke, Tholen en Bruinisse, naar onder staande landen: Nederland 342.000, Bel gië 2.317.000, Duitschland 990.000, Enge land 370.000, Zweden en Noorwegen 7000. totaal 4.026.000 oesters. Deze hoeveelheid bedroeg in dezelfde maand van het jaar 1914, circa 7.000.000 oesters. (N. R. Ct.) Philippine. Nog zelden is omtrent dezen tijd van 't jaar de kwaliteit der mosselen zoo uitstekend geweest; maar ook nog nooit was de handel van zoo weinig be- teekenis. In de laatste acht dagen werden hier aan de haven gelost slechts 50 ba len mosselen. Rechtstreeks van de banken werden per vaartuig naar Gent nog steeds de voornaamste afnemer ge zonden ongeveer 400 ton mosselen, die aldaar verkocht werden tegen fr. 2.25 h fr. 2.50 per ton van 60 Kg. Naar Brussel, Antwerpen en Mechelen werden van de banken per vaartuig vervoerd 225 zakken, tegen fr. 2.75 a fr. 3.50 per zak van 100 Kg. Mosselzaad was niet aangevoerd. Naar garnalen werd nog niet gevischl. (N. 11. Ct.) 5 Februari, 5 uur 's namiddags Berlijn. Op het VV. front hadden slechts artilleriegevechten plaats. Fransche aan vallen op onze posities ten N.W. van Perthes zijn afgeslagen. In O. Pruisen aan de grens werd een verwoede aanval der Russen ten Z. van den Memel af geslagen. Ook een krachtige Russische aanval legen onze nieuw veroverde po sitie van Uolimof mislukte. Het aantal der gevangenen bedraagt sinds 1 Febr. 25 officieren en 6000 manschappen. Petersburg.(Officieel). De strijd bij Bor- gimof duurt met groote heftigheid voort. De vijand tracht in gesloten gelederen door ons front heen te breken. 7 Duitsche di- visiën treden op over een front van 10 wertsen met 100 batterijen. In de richting van den Uzakpas hebben wij terrein gewonnen en 2000 man ge vangen genomen, terwijl we 10 snelvuur- kanonnen buitmaakten. I11 de Foukhuka en de Beskidenpassen boden wij krachtigen tegenstand. Wij doorstonden bajonetaan- valien en deden herhaaldelijk tegenaan vallen en besloten op 3 Febr. op vooraf gereedgebrachte stellingen terug te trok; ken. De pogingen van den vijand om bij Weisskopf vooruit te komen werden onder zware verliezen voor hem afgeslagen. Van het Kali-Syndicaat te Berlijn is onverwacht bericht ontvangen, dat dooi de Duitsche Regeering een Algemeen Uitvoerverbod voor Kalizoutcn is uitgevaardigd, maar dat het nog niet bekend is, of er uitzonderingen op wor den toegestaan, of dus bijv. reeds gedane bestellingen uitgevoerd mogen worden. Aangezien de Niederlandsche Landbouw zijn kalizout uit Duitschland betrekt, zou hij zeer gedupeerd zijn, als de uitvoer geheel wterd stop gezet. Londen. De „Daily Telegraj: dat in de Theems het lijk is ge-v een Duitschen vlieger in officie; Het had een granaatkartets in Vermoedelijk is hiet «en dor avi; met Kerstmis den raid onderna Sheerness. parijs 11 uur. In België, te Atrecht en ten W. van den weg Atrecht hadden artillerie-gevech: Wij veroverden 2 a 300 M. lo ons vuur trof vijandelijke troep gen en convooien bij Hebuten van Albert. De kracht van ons vuur bracht ia het Aisne-dal dj lijke batterijen tot zwijgjeni ©nl do vijandelijke afdieelingen. B. werd een Aeroplaan neergescho vlieger gevangen genomen. In den Elzas werd den a Duitschers bij Uffholz volkoq slagen. Zwaar lichamelijk letsel. Een tiental dagen geleden begaf een dame, wonende aan de N. Keizersgracht te Amsterdam, zich naar een tandarts, om zich een kies te laten trekken. De reeds bejaarde tandarts liet zich bij de behandeling bijstaan door zijn zoon, zich noemende tanutechnicus. Eenige dagen na de behandeling trad bij de dame een volkomen verlamming der rechterzijdein Aangezien onmiddellijk het vermoeden rees, dat dit het gevolg was van een vei keel de behandeling bij den tandarts, geschiedde aangifte bij de politie. Het voorloopig onderzoek bracht aan het licht, dat de verlamming waarschijnlijk het gevolg is van inspuiting met een ver keerde stof. De tandarts en zijn zoon zijn door de politie in verhoor genomen. („Hbld") öe kl. 4e lijst. Trekking f 400: 30 12114 16211 f 200: 5667 10638 11370 1 100: 5102 5594 9550 15508 16458 16948 f 70: 341 3108 5674 9444 9498 19049 Ni eten16 337 1266 3052 3083 3999 4341 4350 5628 9467 9174 9480 17075 19045 19053 Bovenstaande trekking heeft zoover het do prijzen beneden treft alleen betrekking op de dia in Zeeland zijn geplaatst. 141 101 19< Moord Te Nichtevecht klonken Za terdagmiddag revolverschoten uit een woning. Men vond er een 29 jarigen mili cien J. R. uit Watergraafsmeer liggen over een hevig bloedende vrouw, die dood was. R. poogde zich van het leven to berooven. De drijfveer is niet bekend. Doodgeschoten. Woensdagavond om 11 uur zijn te Zundert twee Belgi sche smokkelaars van resp. 15 en 17 jaar oud door de Belgische grenswacht dood geschoten, omdat zij niet aan het bevel1 van stilhouden wilden voldoen. Twee menschen verbrand. Te Giethoorn ontstond Woensdag brand in de woning van J. P. aldaar. De man en vrouw, die beiden hoog bejaard waren en ongesteld te bed lagen, zijn oen prooi der vlammen geworden. Hebt u niets vergeten! Een le zer meldt aan het Bb-1. v. Nbr. Woensdag kwam ik met den trein van 9.54 uit Breda te Zwaluwe aan, toen er een spoorbeambte langs de coupé's kwam en vroeg of er iets in de coupé was blij ven liggen. Hij keek meteen naar boven in de netten. Ik zag niets en vroeg, wat het zijn moest. Daarop ontwoordde hij, dat er iemand een kindje van drie maan den had vergeten. Ik dacht, dat het een mop was, maar eenige oogenblikken latei- zag ik iemand met het kindje voorbijgaan. Iioe was dat zoo gebeurd? Een Belgische vluchtelingen familie, die met den trein van de richting Venlo kwam, moest te Breda voor Roosendaal overstap pen. Door de drukte en het gewoel, en dat met zeven kleine kinderen, had men het jongste, dat men nota bene boven in het net had gelegd, vergeten. Toen de trein vertrokken was, dacht men er eerst aan, waarna men naar Zwaluwe telefoneerde met het bekende gevolg. Kalender der Weel Van 7 lol 14 Febr. 191, Zondag 7 Febr. Sexagesima gedachtenis v. d. II. Romualdus en 235). De gebeden na de stilj op bl. 120. Vóór de Hoogmis met wijwater (bl. 69); na de Ho bed voor de Koningin (bl. 122 Vespers op bl. 423 en 123. Maandag 8 Febr. II. Joannes (bl. 1121 en 227). Dinsdag 9 Febr. II. Cyrillus va drië (bl. 1122 en 222); gedacht) II. Apollonia (1,1. 1122 en 240). Woensdag 10 Febr. II. Schol; 1122 en 248). Donderdag 11 Febr. Verschi' Onbevlekte Maagd Maria (bl. 11: Vrijdag 12 Febr. De II.II. Zevenl der Servieben (bl. 1129). Zaterdag 13 Febr. H. Amandus 2de gebed „A cunctis" (bl. 103 bed naar keuze; 4de gebed Paus (bl. 102). De gewone .orde der H. Mis, ren dag terugkeert, begint op bl Zondag 7 Febr. SexaeesiiJ tel: Cor. XI 19—33 en XII 1—R Lucas VIII 4—15. Een nieuw Directorium Met genoegen voldoe ik aan zoek om de aandacht van de der H. Liturgie te vestigen op h Directorium, dat de kieken stelt „om behoorlijk de II.H. h „Vespers mede te bidden „Roomsch Kerkgebruik, voor Ik „Haarlem, gedurende het jaar o „ren 1915". 1 De samensteller, de ZeerEe Pastoor C. Floor, kan met void deze vrucht van zijn praktiscl neerzien. Het directorium, ds leek, die een misboek (van E Desclée)1 gebruikt, beslist nooi is eenvoudig, gemakkelijk en li gericht; men behoeft slechts ee langs do doorstoken lijn af le en men heeft voor een geheele juiste aangifte van het feest en memoraties met verwijzing naar zijden der verschillende uitga boekje kost 30 centen en ik R. K. Boekhandel verkrijgbaar; niet één cent per week. De Lit ging is haar werkend lid zeer - Zij immers streeft met kracht gfootsche en heilige éénheid - en priester in Christus door gebed. Moge dil, directorium zeer vel len, tot die eenheid geleiden. Aldus schrijft ons de secretarn turgische Vereeniging, L. J. Voor de keuzo van een nieuwen a] overste zijn thans te Rome de vertegemi der Jezuïetenorde uit alle provir orde aangekomen. Voor die N-edeJ provincie treden als zoodanig Hoogeerw. Zeergeleerde heer dr. 1 Uppenraaij, provinciaal, de Zeel de Weiir* IS' V°Sels> oud-provii do WelEcrw. pater Gomm. Sclnu Geslaagd voor het examen i loopig machinist, G. van do vlissingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2