406e Staatsloterij. POLITIE. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. Rechtszaken. KERKNIEUWS ONDERWIJS AHoop verkoopinp, aanbestedingen, enz. Leger en Vloot. Landbouw en Veeteelt SPORT. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Middelburg, Ter Neuzen, Zierikzee, Tho- Ien en Goes. Verder een vertegenwoor diger van de afd. Zeeland van den Ned. Slagershond, van den Ned. Bond van Han delaren in Aardappelen, den Middenstands bond, den Ned. Coöp. Bond en van de Ned. vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf. Door de Prov. subcommissie zijn op verzoek van den Minister van Landbouw reeds adviezen uitgebracht omtrent de ge volgen van de uitvoer verboden van aard appelen, peulvruchten, spek en vet, le vende runderen en varkens, boter en kaas en levende en geslachte hoenders; om trent het al of niet wenschelijke van de handhaving van het systeem van maxi mumprijzen, omtrent den invoer van mais en omtrent een eventueele vergunning tot uitvoer van cocoskoeken en palmpitkoe- ken naar België. 5e kl. Ie Lijst. Trekking 1 Febr. f 1000: 3760 7637 17189 20675 f 400: 864 f 100: 285 2314 3628 9807 14157 14340 20852 f 70: 1395 5601 5671 9494 19031 Nieten: 15 1267 1759 3062 3066 3096 3125 5607 5711 5720 9410 9417 17012 17084 19015 19021 20688 20698 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft - alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Gevonden Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zij'n in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen, die in de maand Januari 1915 gevonden zijn als volgt: een zwarte damesparapluieeen ka merstoffer; een zwarte redicule, waarin twee witte zakdoeken; een zwarte fluwee- len handtascli; twee lederen portemon- naie's en een heerenparapluie. Goes, 1 Februari 1915. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOOBN. Utrecht. In den afgeloopen nacht is op 54-j.arigen leeftijd overleden de bekende; kunstgoudsmid Jan Brom. Verscheidene zijner werken werden op buitenlandsche tentoonstellingen, te Londen, Parijs, Brussel en ook in ons land te Amsterdam met Gouden en Zil veren medailles bekroond. Hiji leverde vooral naar Italië, Frankrijk, Engeland en de beidie Amerika's. Verscheidene malen is zijn werk in binnen- en bui tenlandsche tijdschriften geprezen. De overledene was gerechtigd tot het dra gen van verschillende buiten- en binnen- landsche ridderorden. Zijn eerste kunst werk, dat met goud bekroond werd (Amsterdam 1883) is de communiebank in de St. Catharinakerk te Amsterdam. Bekend zijtn ook de door hem ver vaardigde monstrans inde O.L. Vrouwe- kerk te Haarlem, de gouden kelk van den Bisschop van Haarlem, de gouden monstrans en de communiebank te Haarlem. "Uit z'n vroeger tijdperk is het reliek schrijn van de kerk te Deventer, de monstrans in het groot seminarie van Rijlsenburgien de keten van het St. Ber- nulphusgilde te Zwolle, door die stad indertijd de Koningin aangeboden. Tot z'n latere werken behooren de doopvont in den kerk van Overveen, in 1900 te Parijls met goud bekroond, een statuette, door Utrecht aan do Ko ningin bij' Prinses Juliana's geboorte aangeboden. Het koorhek in de St. Bavo- kerk te Haarlem, waaraan de overleden kunstenaar arbeidde van 19091911 was z'n laatste werk. Red.] Amsterdam. Door middel van de Java- bank is wederom f 50.000 overgemaakt ten behoeve van het Nederl. Steuncomité. Den Haag Sedert ©enige dagen heeft heeft de aangekondigde conferentie plaats betreffend© de bestrijding van het m o n d- en klauwzeer. Minister Posthuma confereert niet de vertegenwoordigers van alle landbouwmaatschappijen, boerebon- den en rundvee stamboeken. Benevens met den directeur-generaal van den Landbouw eu den geheelen veterinairen dienst. Den Haag Gemeld wordt, dat 'niets een ruimen uitzaai van beetwortelen dit jaar in den weg staat. De fabrieken be schikken over ruim voldoende voorraad beetwortelzaad. Fabrikanten zullen hoog© prijzen voor beetwortelen betalen en on danks het veol grootere risico de gebrui kelijke voorschotten geven. Dank zij de zorgen der regeering valt er niet te vree zen voor gebrek aan Chilisalpeter. I Februari, 5 uur 's namiddags Londen. (Telegraaf). Zoowel de Toko- maru als de Igaria werden getorpedeerd zonder dat de bemanning vooraf gewaar schuwd was. La Bassée. In weerwil van het bloe dig échec, dat de Duitschers 25 Jan. j.l. geleden hebben, blijven zij in deze buurt activiteit ontwikkelen. Zij hebben zware kanonnen in stelling gebracht. Berlijn. Het groote hoofdkwartier meldt: Van het Westelijk oorlogstooneei valt evenmin als dat van Oost-Pruisen bijzonders te melden. Ten N. van den Weichsel in de streek ten Z.W. van Mla- wa hebben wij de Russen uit eenige dor pen verdrongen. In Polen, ten Z.W:. van den Weichsel, wonnen wij eenig terrein. Ten Z. van de Pilica hebben wij aanval len van den vijand verijdeld. Petersburg (Off.) De Russen rukken voort langs het front GumbinnenPilkal- len. Op 31 Jan. hadden hevige gevechten plaats aan de linker Weichseloever. In de streek van Borchimof slaagden de Rus sen er in verloren loopgraven te hernemen. 2 compagniën Duitschers werden aan het front vernietigd. Aan de rechter Weich seloever bombardeerden wij de vijandelijk© stellingen met succes. Parijs. (11 uur gisteravond.) Gebeur tenissen van beteekenis aan het front gor den niet gemeld. Berlijn (Off.) Na een vierdaagschen heftigen strijd slaagden wij er in den Uzokapas aan de Russen te ontnemen. Niettegenstaande onze daar vechtende troepen in het begin van Januari voor overmachtige vijandelijke troepen hun front van de hoogte-Kam moesten terug trekken, hielden wij daar toch tot voor eenige dagen enkele stellingen bezet. De vijand trachtte herhaaldelijk onze liniën door te breken, doch zonder succes. Kantongerecht te Gores. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding Leer plichtwet: J. H. te Kloetinge, P. H. te Goes, A'. F. te Heinkenszand, A. v. d. W. te Kamperland, J. V. te Biezelinge, ieder f 1 b. s. 1 d. h., J. v. K. te Sohore, M. C. V. te Wissenkerke, H. de B., L. A., M. II., A. de H. te Geersdijk, A. R. te Kwadendamme, A. R. te Hoedekens- kerke, II. v. d. Wi. te Colijnsplaat, allen f2 b. s. 2 d. h.; jagen zonder akte en vergunning: J. de J. te Hoedekens- kerke, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitl. geweer of f2 b. s. 2 d. h.; zich in veld bevinden met afdraaier: M. de J. te Kwadendamme, f 10 b. s. 8 d. h., uitl. geweer of f 2 b. s. 2 d. h.; trekdier op weg onbeheerd laten staan: M. M. te Kruiningen, f2 b. s. 2 d. h.; nachte lijk rumoer verwekken: A. B., A. J. S. te Colijnsplaat, D. J., H. de N., J. v. S. te Wemeldinge, allen f3 b. s. 3 d. li. Ioopen over verboden toegang: M. v. S. te Ierseke, f2 b. s. 2 d. h.loopen over spoorweg: A. K. te Kloeting©, f2 b. s. 2 d. b.in een in staat van be leg verklaarde gemeente in Zee'.and op verboden tijd de Schelde bevarenJ. P. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h.; fietsen op zijpad van straat: A. L. D. te Goes, fl b. s. 1 d. h.op straat luil schreeu wen en gillen: C. M., C. v. d. H. te Colijnsplaat, f2 b. s. 1 d. h.op straat luid schreeuwen en zingen: J. de D. te Colijnsplaat, f2 b. s. 1 d. h.op een niet daartoe bestemd voorwerp zitten: L. J. V. te Colijnsplaat, f 1 b. s. 1 d. h.; fietsen zonder bel: J. V. te Goes, fl b. s. 1 w. tuchtschool's avonds rijden zonder lantaarn: A. K., J. v. P. te Krui ningen, fl b. s. 1 week tuchtschool; 's avonds fietsen zonder lantaarn: M. S. te Wilhelminadorp, P. R. te 's Iieerenhoek, ieder f2 b. s. 1 week tuchtschool, I. v. d. B. te Goes, W'. G. te Geersdijk, J. S. te Ovezande, J. v. Wi. te 's Gra venpolder, M. K. te Krabbendijke, M. de K. te 'sHeer Arendskerke, allen f2 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder con sent: A. A. Azn., L. H. Jzn. te Ant werpen, ieder fl b. s. 1 d. h.; zonder vergunning eens anders afgebakend per ceel in Schelde bevisschen: A. v. B. Fzn. te Ierseke, f 3 b. s. 2 d. h., idem aldaar f2 b. s. 2 d. h.M. v. B., aldaar, f2 b. s. 1 w. tuchtschooldronkenschap J. Z. te Kloetinge, A. V. te Goes, A. W. te Nieuwdorp, J. v. L. te Hansweerd, H. S., F. S., C. K., E. v. E. te Hans weerd, J. D., P. W., J. H., J. D. te Wemeldinge, allen f 2 b. s. 2 d. h., G. S. te Goes, fö b. s. 3 d. h. Vrijgesproken, beklaagd van overtreding Leerplichtwet, C. S. te Schore en J. K. te Colijnsplaat; bekl. van straatschenderij J. T. en W. S., beiden te Kloetingei Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). In de heden (Maandag) gehouden open bare terechtzitting van dien raad, had de uitspraak plaats in de zaak van de firma J. te Middelburg on C. R. te Sluis kil, waarbij de vordering werd ontzegd en de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd bevestigd. In zake C. D. v. C. te Vlissingen, werd klager niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep. Bij verstek werd tegen M. v. S. uit Ierseke, die zonder reden den onbezoldigd Rijksveldwachter M. Bek mishandelde, 3 maanden geëischt. Toen op 28 November de rijksveldwach ter A. J. Voerman uit Vlissingen in bur ger kleeren te Goes in het café kwam van de vrouw L. R. P. en vroeg om een bittertje werd hem dit niet verstrekt, maar toen even later de tweede getuige P. D. Fouw binnenkwam kreeg deze er wel een. De Rijksveldwachter maakte hiervan ver baal op, en toen hij om het glaasje vroeg zou hem dit geweigerd zijn. Bekl. ontkende dit en getuige Fouw heeft alleen om een flesoh liooren vragen, maar deze werd ook niet afgegeven. Wegens het niet vol doen aan het bevel van een ambtenaar be last met het opsporen van strafbare fei ten werd tegen de vrouw* f 25 of 50 dagen geëischt. De officier voegde hieraan toe geen gevangenisstraf te vragen daar de vrouw nog nooit gestraft is, maar zeide dat de houding der vrouw hem allerminst sympathiek was. Tegen P. de S. te Colijnsplaat, welke vrouw een andere vrouw mishandelde luidde de eisch f 10 of 20 dagen. Ten slotte werd wegens gebrek aan be wijs vrijspraak gevraagd voor J. J. te Middelburg beklaagd van verzet tegen de politie. Na heropening der terechtzitting werden 9 zaken behandeld betreffende overtre ding rijksbelastingen en werden geëischt tegen J. L. J. en M. R. J. te St. Jansteen 2 boeten, ieder §en van ten hoogste f50 en een van ten hoogste f300- te ver vangen door hechtenis van minstens 1 dag of hoogstens een jaar; D. F. IC. te Hulst, een boete van minstens f10 o® hoogstens f300 subs, minstens 1 dag of hoogstens 1 jaar hech tenis J. L. J. te St. Jansteen een boete van f 300 of minstens 1 dag, hoogstens 1 jaar hechtenis A. M. R. en F. G. te Oostburg een boete van hoogstens f50 of een hechte nis van minstens 1 dag of hoogstens 1 jaar; A. M. S. te Hulst een definitieve boete van f100 o!£ een hechtenis van 10 dagen; A. v. P. te St. Jansteen, een boete van f 2.70 of eon hechtenis van minstens een dag en hoogstens een jaar. P. R. te Philippine, een boete van f25 of hechtenis van minstens 1 dag en hoog stens een jaar; A. F. de S. te St. Jansteen, een boete van f300 te vervangen door hoogstens 14 dagen gevangenisstraf. Ce zaak-Van Rossum. De Rechtbank te 's Gravenhage heeft heden Mr. C. P. van Rossum, letter kundige te Rotterdam, vrijgesproken van het hem in de eerste plaats ten laste gelegde feit' (het in gevaar brengen van de onzijdigheid van den Staat) en heeft hem wegens het in de tweede plaats ten laste gelegde (beleediging van den Duit- schen keizer) veroordeeld tot f 300 boete of 60 dagen hechtenis. Het feit wordt gekwaliliseerrl als: beleediging, aan een regeerenden vorst van een bevrienden Staat aangedaan. R»traiten. Retraitenhuis „St. Gerardus" te Sappe 47 Febr. Heeren. 912 Febr. Meisjes. 1316 Febr. Mannen en jongelingen. 2023 Febr. Heeren van den midden stand. 27 Febr.2 Maart. Landbouwers. 58 Maart. Jongedames van den mid denstand. 912 Maart. Gehuwd© dames van deu middenstand. 1518 Maart. Huismoeders. 2225 Maart. Jongedames. 36 April. Mannen en jongelingen. Vlissingen. Na gehouden overgangsexa men aan De Rnyterschool zijn bevorderd tot de 3e stuurlieden-afdeelingde heeren L. van Aartsen, J. de Blok, J Bondewel, M. van Gent, C. L. H. den Hamer, IC. Heeres, J. Jasperse, L. C. Ie Maliieu, Tli. H. de Mari, R. F. Mijke, J. Ossewaarde, C. Rab, W. C. Tismeer en J. Vermast. (VI. Crt.) Krabbendijke. Geslaagd te Utrecht op het examen voor telegrafist voor de staats spoorwegen dhr. J. v. d. Vrede alhier. Voor de betrekking van hoofd derschool te Oostdijk, gemeente KruiningenKrab bendijke, heeft zich maar één sollicitant aangemeld. Goes. Voor de jaarlijksche kermis, die behoudens buitengewone omstandigheden dit jaar zal gehouden worden van Dins dag 17 tot en met 24 Augustus zijn bij de Vrijdag j.l. gehouden verpachting de volgende plaatsen toegewezen: J. W. Jan vier, Bergen op Zoom, Stoomcaroussel A. Wegkamp, Arnhem, bioscoop; F. de Smet, Sittard, rodelbaan; idem, danstent; J. Kunkels, Roermond, aeroplaan; A. Huij- gens. Bergen op Zoom, lrichtschommel H. Gersen, Rotterdam, gebakkraam; Ph. Mess, Haarlem, schiettent; E. van Vliet, Rotterdam, 2 palingkramen; A. Osiek, Hoorn, dwaaltuin; C. M. Vermolen, Rot terdam, cakewalk. Cortgene. Vrijdagmiddag werd alhier ten overstaan van notaris Noordijke te Co lijnsplaat geveildEen woonhuis, schuur en erf aan den Oostelijken Achterweg te Kortgene, aankomende de erven Hen drik Kramer Cz. Toegewezen aan J. de Zwarte c. s. alhier voor f 1450. (Z.) Kruiningen. Voor de lichting 1915 der Nationale militie werden 40 candidaten ingeschreven. Mond- en Klauwzeer. Bij de landbouwers Gebs. Borgdorff te Den Bommel zijn wegens mond- en klauwzeer 35 stuks rundvee en 4 varkens afgemaakt en naar het openbaar slacht huis te Rotterdam vervoerd. De schuur is ontsmet, terwijl de kring, alwaar in- en uitvoer van herkauwende dieren en varkens verboden is, door rijks- en gemeentepolitie bewaakt wordt. Niet minder dan 32 veehouders uit Beek (Princenhage) hebben aangifte gedaan van het uitbreken van mond- en klauwzeer in hunne stallen. Op advies der betrokken autoriteiten wordt al het vee afgemaakt. In den stal van den landbouwer H. Knoops te Mierlo is door den rijksveearts te Eindhoven mond- en klauwzeer gecon stateerd. Twintig stuks vee en 7 varkens zijn afgemaakt. De in- en uitvoer van vleesch is te Mierlo verboden. In een vergadering van fokkers van koudbloedpaarden in Zuid-Holland is be sloten tot de oprichting van een afdeeling Zuid-Holland van het Nederlandsche Trek paardstamboek. Tot jury-lid werd o. a. gekozen de heer P. A. J. van Dixhoorn, te Axel. Fruitteelt. Voor de Tuinbouwvereeniging „Walche ren" trad Dinsdagavond in het Schut tershof te Middelburg als spreker op de heer J. A. ICors, uit De Bildt, met het onderwerp „Fruitteelt". De heer R. E. Ilattink leidde den spre ker bij de vergadering in. De heer ICors behandelde achtereen volgens de verschillende soorten van kweek, den hoogstam het eerst, spoedig ging hij echter over tot den hoogstam. De vorm van de vruchten vertoont overeenkomst met die van den boom; althans zeker hij de meeste vruchten; zoo groeit de peer over het a'gemeen meer pyramidaal, de appel meer rond. Aan de hand van teekeningen op een bord toonde spreker aan wat de beste wijze van snoeien der vruchtboomen is. De peer kan met meer takken warden aangelegd dan de appel. Aan een appel boom dienen niet meer dan 3 gesteltak- ken te zijn. Ofschoon de kweek van pyramiden in in ons land zeldzaam is, toonde spr. toch aan, hoe het snoeien dezer vorm geschiedt, vooral de Fransche pyramide is te lastig om te onderhouden. Meer hebben wij aan de geleiboomen, waarbij ten eerste palmetten in aanmerking ko men, die gekweekt dienen te worden te gen een schutting en wel om den anderen, met schuine en met vlakke takken, zulks om de geheelo schutting vol te krijgen. Voor de vlakke takken dienen sterk groeiende soorten en voor de schuine takken de minder sterk groeiende, doch meer vruchtdragende soorten. De waaiervorm wordt den laatsten tijd verdrongen door de gewone palmet, of schoon spr. voor de appel de waaier- Vorm niet verwerpt, maar voor de peer acht hij hem idioot. Voor de peer prefereert spr. de pal met candelabre. Ook deze beide wijzen van vorm geven aan de hoornen werden door teekeningen verduidelijkt. Spreker wilde zich tot deZe vormen bepalen en daarna ervan afstappen. Van snoeien in den struikvornr is spre ker geen vriend. Het snoeien moet beredeneerend zijn, want de organen van de boonien kunnen in zéér verschillende omstandigheden ver- keeren. Men moet kunnen zien wat gevaar een orgaan in de toekomst kan veroor zaken, zelfs al vijf, zes jaar vooruit, en deze organen bijtijds verwijderen. Het ingang vinden van de nieuwe in zichten op het gebied van snoeien in Nederland komt toe aan den B.elg, den heer De Beuker. Do jonge mannen roept spr. toe, zoirgt op de hoogte te zijn van het innerlijk wezen van den boom, dit is noodig voor een goede besnoeiing. In den breede zette spr. uiteen, welke verschillende organen men aan de vrucht boomen vinden kan, en de wijze waarop zij behandeld moeten worden. Door slechte wijze van plukken kan veel schade aan de boomen worden be rokkend, door het aftrekken van de „bem- zen", die nog vruchten draagt. Vruchtlwijgjes mogen alleen worden verwijderd 'als de boom overigens reeds vruchtdragend genoeg is, want anders wordt de kracht aan den wortelgroei be steed, de boom wordt te sterk en daar door minder vruchtdragend. Het meeste werk voor het snoeimes bij appel- en peerboom is bij de houttwif- gen; speciaal bij den wintersnoei. De vruchten moeten zoo dicht moge lijk bij de voedingsbron worden gekweekt. Al de scheuten, behalve de verlengings scheuten van de gesteltakken, moeten wor den afgenepen. Rij den zomersnoei tot op een blad of zes van de hoofdtakken. Te veel bladeren mogen niet worden verwijderd, want de bladeren zijn de ver zorgers van het voedsel. Zonder den zomersnoei niet te mis sen een goede wintersnoei, beiden zijta. onafscheidelijk van elkaar. Na een korte pauze bepleitte de heer Kors nogmaals bet wegsnoeien der hout twijgen. De aangegeven snoeiwijze is niet voor alle soorten de meest gewensohte, vooral door het verschil in groeikracht. Snelgroeiende boomen moeten anders be handeld worden dan zij, die langzaam groeien. 'Om nieuwen groei te veroorzaken moe ten de vruchithouten geheel worden afge sneden tot aan de gesteltakken toe. Thans werd aan de aanwezigen, die de belangrijke uiteenzetting van den spreker met groote aandacht had den gevolgd, de gelegenheid gegeven vra gen te stellen. Van deze gelegenheid werd door meerderen gebruik gemaakt, terwijl de spreker zijnerzijds het antwoord niet schuldig bleef om hierdoor verschillende onderdeelen van zijn betoog nog nader toe te lichten. Met dank voor de aangename en leer zame rede sloot de heer Hattink de bij eenkomst. Bovenstaand verslag moest wegens plaatsgebrek tot heden blijven liggen. Red. VOETBAL Goes. De alhier aangekondigde voet bal-wedstrijd ZeelandVooruit Vitesse (Kruiningen) ging niet door wegens de sneeuw. Gisteren heeft M. V. V. O. I uit Middel burg een papieren overwinning van 50 behaald in Vlissingen opE M. M. I aldaar, omdat laatstgenoemde elftal niet was opgekomen en het veld volgens den scheidsrechter lreel goed bespeelbaar was. Noch de scheidsrechter noch M. V. V. O. hadden bericht van afkeuring ontvangen. Van 30 Jan.1 Febr. GOES. Geboren: 30, Gerard, z. v. Jan van der Klooster en Maria Sanders. Overleden: 30, Tannetje Maria, 6 m., d. v. Adriaan van Hese en Maria Wille- boer; 29, Catharina Danker, 74 j., wed. van Koenraad van Dreunen; 29, Andries Mulder, 69 .j, ongeh. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. J. de Vuijst, 31 j. jm. en M. J. de Ridder, 22 j. jd. Bevallen: M. V. Gerlo, geb. De Keijse'r, z.; L. Stekvtee, geb. Dane, d.; J. Klaver, geb. Melse, z.; S. Franpois, geb. De Pries ter, d. OverledenC. F. Cauwenberghe, 41 j., vrouw van M. de Blaauw; L. Klement, 81 j., wed. van G. van den Berge. Van 26 tot 29 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Gij- bels, jm. 22 j. en P. L. Ansens, jd. 20 j.; C. Stroo, jm. 23 j. en J. M. Gazan, jd. 18 j. Getrouwd G. Cornelis, jm. 26 j. en R. Prrijlaert, jd. 26 j.; B. C. van Burgh, jm. 26 j. en N. Polderman, jd. 24 j.; D. W. Goedhart, jm. 21 j. en P. Wilderom, jd. 24 j.; P. Post, jm. 19 j. en M. Boogaard, jd. 18 j. Bevallen: S. L. C. Peters, geb. van Opbergen, z.; M- A. M. Dewitte, geb. Capelle, 2 zonen; C. Baart, geb. de Boer Sap, id.; J. Le Roy, geb. van der Hof, d.; M. Wi. Cuppens, geb. Wolters, z.; E. Col- linet, geb. Hermant, z.; M. de Geus, geb. Dingemanse, d. Overleden: J. Misdom, jm. 71 j.; J. A. M. Asaert, jd. 2 j.; J. C. Bendrikse, jd. 56 j.; M. A. F. Asaert, jm. 1 jJ. R. Jansen, jm. 18 d.; A. C. de Ivonink, jm. 2 j.; A. Minderhoud, man van J. M. Soie- tens, 66 j.; C. Dilewïjjns, jd. 20 j. Rotterdam, 1 Febr. 1915. Binnenlandsche granen: Gerst, ruim aangeboden, lager verkocht f 13.50 a f 13.85; Tarwe, ruim aangeboden, prijshoudend verkocht, f6.25 a f6.75, uit gezochte partijeu daarboven; Bruine boo- nen, matig getoond, f 12.50 a f 14.50; Ha ver, ruim aangeboden, f 14.50 a f 15. Buitenlandsche granen: Mais. La Plata, disp. f 228, stoomend f229, pas gest. f233, Amerik mixed, oude oogst disp. f235, nieuwe st. f231 a f230, disp. f233. Eieren. Zeeuwsche f5.75 a f6.25. Overmaasehe f6.25 a f6.75 p. 100 st. Varkens. Aanvoer 1094. Prijs 38 h 40 ot. Lichte voor export 28 'a 29 ct. Van 50—115 K.G. 32 a 37 ot. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f3.25 f3.40; Zeeuwsche Eigenheimers f2.60 a f2.75; Zeeuwsche bonte f3.25 a f3,40; Zeeuwsche bravo's f3 a f3.20; spuisohe eigenheimers f2.70 h f2.90; Po ters f 2.20 ii f 2.40 Tamelijke aanvoer. Tamelijke vraag. Ajuin. Aanvoer 3000 H.L. prijs 675 stroogele en groote bruine. Vlas. Aanvoer 11800 st. blauw, 1600 st. Holl. geel; 3300 st. Gron. 1920 st. wit Zeeuwsch, 1000 st. vreemd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3