w-taKrifi, Kl00,t™£t,gï£;O'1,''e«l*n8» ZZeJl" md" Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. Burgerlijke Sfand. ernstige |l,ange het ling hooga ieren voor -erkoopen, entie drij- komt zal Iiarne ook, nemen. ior de po- i einde to sommige Iaren tegen geknoei in trafbepalin- ng van een de tegen pmen maat- (-ring geslo In het sta te, de pcr- raboot zou- !zich allen eurd en om ran verroer oo* een deel ;n eindelijk oversteken, hg. Gisteren- nen, dat al- Pvan een be- rnissaris van neestel' van and vertoefd stempel was i. Voor dege- men was dit zij, die uit zooals Mid- andere, had- I autoriteiten stempel over nbieding der htend bekend loedrijke per- Iom hen als rd dit onver- kkers zullen eten wachten erdak moeten lland. In de yhouden alge- [leelhouders in Werf „Zee- vereonkomstig Irissen de ba toning goedgc- de de tegen- ge winst is ge wone afschrij vend kon wor- Isominissarissen leid om onder ligheden geen h het na extra I, winst-saldo te van het thans letreffend voor- iders met alge- len. dat gedurende 113 tot 30 Sep- uwd 4 rij'nsche- respectievelijk on, terwijl door 1 de werkzaam- oveer 1500 ton ekjaar kon wor- Iober waren nog f 7 Rijnschepen, 00 ton, 1 van in ongeveer 800 handen is tot |l deze schepen bcht en met het |rlijkheden reeds t, werd de jdi- andigheden ge- op 5 Augustus leptemlrer d.a.v. man hervat, ter eer volop wordt 6 tot 's avonds is later. 1911 werd voor Ivoor f98223, in fiO, en in 1913 verwerkt, terwijl foor f 2G1400 is af- boekjaren Werd evelijk uitbetaald f47362.94 en id hield de Bond ligen hulp" alhier ering onder voor- J. Mol. De secre- verslag uit over iniging, die thans ing van den pen- in ontvangsten 394,10, alzoo een ioodat er met het prige dienstjaar 5n 10 geslachte of [rd betaald f269,40. .•sleden de hceren van Ham en A. met algemeene (Z.) gang van 15 Mei es op zijn verzoek eervol ontslag verleend als sluismeester bij het kanaal door Zuid-Beveland, al hier. (Z.) Maandagmiddag liep het Duitsche Rijn schip „De Ristelheuher No. 11" hij het binnenvaren in de kleine schutsluis al hier op den muur, waardoor het belang rijke averij bekwam onder de waterlijn. Met een noodreparatie heeft bedoeld schip do reis voortgezet. (Z.)i lerseke. Maandag vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heer M. van Har- melen. Ingekomen is een schrijven van Chr. Sinke en J. M. van Oeveren, dat ze hun herbenoeming tot leden, en van den heer C. Hartoog, dat hij zijn herbenoeming tot voorzitter van 't Burgerlijk Armbestuur heeft aangenomen. Van Ged. Staten is be richt ontvangen, dat zij 't besluit van den Gemeenteraad tot opheffing van de Duit sche en Engelsc-he lessen aan school I niet kunnen goedkeuren, daar in hun oogen te lerseke zulke lessen niet mo gen ontbreken. De voorzitter herhaalt korl, waarom deze lessen, die de gemeente jaarlijks f450 kosten, afgeschaft zijn. Hij bestrijdt aan de hand van de stukken Ged. Staten en wijst aan dat ze ongelijk heb ben. Hoe het hier geen kwestie is van achteruitzetten der openbare school, maar dat voor 5 of 6 leerlingen (zoo wei nig animo is er voor deze lessen) geen instandhouden dezer lessen gemotiveerd is. Bovendien kunnen op een enkele uit zondering na, de ouders der leerlingen goed privaat-lessen betalen. Met handhaving van dezen post moet de II.O. met 4 a 5 pet. verhoogd wor den. De voorzitter mist de vrijmoedigheid om dit te kunnen en te mogen doen en stelt daarom voor, ook namens B. en W. om hij de kroon in hooger beroep te gaan. Dhr. J. L. Bom zegi, het te betreu ren, dat de Engelsohe en Duitsche tes tes opgeheven worden voor een enkelen leerling, die nu deze lessen zal moeten missen en zou daarom willen hebben, dat meer schoolgeld geheven wordt. Dhr. 1. Willemsen sluit zich geheel aan hij den voorzitter en zegt, dat vooral met het oog op de slechten toestand op zakengebied te lerseke geen verhooging van H. 0. om deze redenen gemotiveerd is. Daarop brengt de voorzitter het voor stel van B. en NV. in stemming. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. In gekomen is een stuk van 51 winkeliers, den Raad verzoekende een verordening in het leven te roepen die gebiedt 9 uur winkelsluiting (Zaterdags 10 uur). Dit wordt gegeven in handen van B. en NNVerder niets meer te behandelen zijnde, wenscht de voorzitter den leden nog een recht gelukkig jaar toe. (Z.) Een jongen, in dienst bij een oes- terkweeker alhier beging bij het over pompen van een bus benzine de onvoor zichtigheid een brandende lucifer te dicht boven do geopende bus te houden. Het gevolg was, dat de gevaarlijke inhoud ontplofte eu de jongen ernstige brand wonden in het gelaat bekwam Genees kundige hulp moest worden ingeroepon. (M. Ct.) Ellewoutsdijk Uit deze plaats schrijft ons een K.K. militair, dat een predikant uit Mechelen, naar wien ook R. K. mili tairen gingen luisteren wijl hij over den oorlog zou spreken, zich in zijn rede te buiten ging aan bespotting van het R K geloof en van de instellingen derKatlio lieke kerk. Onze berichtgever had zich later aangeboden om de door den predi kant gedebiteerde onjuistheden desnoods in een openbaar debat te weerleggen, doch zulks werd hem niet toegestaan. Terecht drukt hij aan het einde van zijn schrijven den wensch uit, datmen van zulke sprekers verschoond moge blijven, vooral in oen plaatsje als Ellewoutsdijk waar militairen en burgers vreedzaam en in de beste harmonie leven. Heinkenszand. In de vergadering dor leden van de kolenvereenigiug alhier werd een reglement, dat door het voor- loopig bestuur was opgemaakt aan de goedkeuring der leden onderworpen. Na verschillende wijzigingen werden statuten en reglement vastgesteld De Vereeniging draagt den naam „Samenwerking" en telt thans 151. leden. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren L Kloosterman, M. de Wilde, J. de Reet Nz., J Nijsse, L Moelker, II. van Iwaar- den, M. Beaufort, J. de Mol en M Zui- dnk. Dit bestuur verdeelde de functiën j s 'fit- I' Kloosterman voorzitter, M de Wilde Secretaris, J. de Regt Nz. Pen ningmeester en de overige 6, commissaris van toezicht. 1 maal per week zal ge legenheid bestaan geld op de boekjes te laten doen bijschrijven. Besloten werd op een en ander de Koninklijke goed keuring te vragen. Hengstdijk. Het binnenwater is hier tot eene buitengewone hoogte gestegen, zoo- aat o. a. de Putting één uitgestrekte kortstev ,Hengstdijksche Straat, de S kasseiweg vrn deze en achter- Hontsnisse. De bewoners van het v'uch- telingenkamp ongeveer 1209 in aantal De Belgische staatsambtenaren onder lien, die uitkeering van hunne regeering krijgen, gaan onder mibtair geleide per tram naar Hulst en terug, wanneer al daar uitbetaling geschiedt. De bewakingstroep is met 50 man versterktvoorloopig nog overnachten de manschappen in een leegstaand lokaal, maar zijn oveiigens bij de ingezetenen in den 'kost, totdat de kazerne gereed is, die tegenover het kamp wordt ge bouwd. Koewacht. Twee ingezetenen dezer gemeente zouden Zondagavond eens naar het Belgisch gaan om een familielid te bezoeken. Na veel moeite gelukte het hun eiudelijkdoch teruggaan, dit ging niet zoo gemakkelijk. Juist wilden zij over de afdeeling springen, toen zij door een drietal Duitsche soldaten werden overvallen en naar de wacht gebracht. Daar moesten zij den nacht doorbrengen den volgenden morgen werden zij na een kort verhoor door enkele ulilanen naar Stekene overgebracht. De Duitsche overheid meende in hen een paar Bel gische lieeren te zien, die berichten naar Holland overbrachten. Daarom werden zij naar Knocke vervoerd waar zij op het gemeentehuis een scherp verhoor moesten ondergaan Ofschoon beiden van een Nederlandsch paspoort voorzien waren, wilde de commandant niet geloo- ven, dat zij Hollanders waren. Zij hadden die papieren van een Hollander gekregen, voor wien zij berichten overbrachten. Men sprak er van hen naar Gent over te brengen, toen zij op de gedachte kwamen, dat enkele personen uit Kemsche hen kenden en konden getuigen, dat zij Hollanders waren. Deze werden geroe pen en op hunne getuigenis zijn zij toen in vrijheid gesteld. Dinsdag voormiddag kwamen zij bier terug, vast besloten, zoo lang de Duitschers aan de grens zijn, niet meer naar Belgie te gaan. Op het Belgisch gedeelte dezer ge meente is door de Du ische overheid aangeplakt, dat het aan de burgers ver boden is met elkander over den oorlog te spreken en zeker niet met do Duit sche soldaten van de bezetting. Over treding zal zwaar gestraft worden. Bij den winkelier, den heer J. van M. zijn in den nacht van Zondag op Maan dag twee volle vaten petroleum ont vreemd. Men vermoedt, dat zij door Belgische smokkelaars gestolen zijn, die vaten en petroleum naar België hebben overgebracht. Door Nederiandsehe politie alsmede door de Duitsche grenswacht is een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Retranchement. Tot lid van den gemeen teraad is benoemd J. Cambier bij enkele candidaatsteling. Waterlandkerkje. Tot hoofd der school is benoemd dhr. C. Moerdijk van Drie wegen. Sluis. De heer C. van Dixhoorn, veearts en keurmeester in deze gemeente, heeft tegen 1 Maart a.s. ontslag aangevraagd. Volgens de Zier. Nieuwsbode ver- zek' rt men, dat de tram naar Burgh met 1 April zal gaan rijden en dat dan ook de post met de tram zal worden vervoerd. Belastingen in Zeeland. M< t ingang van 1 Febr. zijn benoemd tot konmiiezen 3e klasse A. Verhagen te Aardenburg, J. de Mandt te Biervliet, L. Ouweliand te IJzendijke, A. Hoogendoorn te Ren'sse, H. Velleman te Nieuw namen cn A de Vries te IJzendijke. Bij kon. besluit is pensioen verleend, groot f267 aan J. A. Legemaat, gemeente secretaris te Ouwerkerk. De dijkraadsvergadering van den Anna Friso polder plaatste op de voor dracht voor bestuurslid de heeren I. Ver hulst, A. v. d. Maas en J. Verhulst. De vergadering van ingelanden van den Jturjanspolder benoemde tot ontvanger griffier den heer Th. Wolse, en die van den Kamperlandpolder tot ontvanger-grif fier den heer N. Di. van der Heijde. (M. Ct.) Smokkelen. Onder Langeveen ver raste de grenswacht uit Vriezen veen Zaterdagavond twee mannen, die een hoeveelheid rijst en sigaren, benevens ongeveer 25 pond kóffieboonen over de grens wilden brengen. De smokkelaars ontkwamen, doch de smokkelwaar viel in handen der patrouille. Niet minder dan 18 smokkelaars wer den op één dag door de grenswacht te Weert aangehouden. Zij trachten voor namelijk meel en petroleum naar België uit te voeren. Alles werd aangehouden Vrijdagavond half acht zijn de be woners van Stavoren opgeschrikt door een hevigen knal, waardoor de huizen dreunden en de ruiten rinkelden. Men dacht aan een mijnontploffing, doch men weet 'llot nog toe niet wat de oorzaak was. De passagiers voor Enkhuizen durf den niet vertrekken. Een te Stavoren aan gekomen tjalkschipper verklaarde ook de ontploffing gehoord te hebben. Anderen denken aan een scheepsramp in verband met de seinlichten, die men gezien hoeft. De dikste. Amerika is in het be zit van den diksten man ter wereld; het is de heer Lee uit Dallas in Texas. Hij is sedert eenigen tijd van een Ame- rikaansche rondreis teruggekeerd, om z.:oh in zijn aardige villa wat te verpoozen. Inderdaad dankt hij zijn fortuin aan den omvang van zijn buik; en ook hier: hoe meer lorluin, hoe beter voor 's mans buik. Mr. Lee is pas vier-en-dertig jaar; hij is blakend van gezondheid, hij mest zich nog steeds vetter, en de 628 pond, die hij op het oogenblik na zijn vermoei ende tournée weegt, zullen tot 700 pond vermeerderen. Hij wacht daar rustig op, om op een tweede rondreis zijn bewonde rende landgenooten van ,,the biggest man all over the world" nog meer te ver bazen, en aldus zijn portenronnaie en zichzelf nog ronder te spekken. (Hand.) „Bobs" schrijft in de Nieuwe Gazet van Antwerpen De gemeenteraad van Gent heeft het ge wijzigde voorstel der belasting op de on gehuwde mannen, in zijn laatste zitting aangenomen. De eigenlijke taks is niet overdreven. Zij bedraagt slechts 5 frank voor de jong- mans van 27 tot 30 jaar, met verhooging van telkens 5 frank per vijf jaar, en een maximum van 25 frank. Maar. dat muisje heeft een staartje, laat ons zeggen 'ne staart 'ne groote, lange, dikke staart, grooter dan 't beestje zelf. Zoo is er eene bijkomende belasting ge stemd, berekend naar de huurwaarde der huizen hetzij geheel of gedeeltelijk floor de jongnrans bewoond en die kan van 5 tot 300 frank per jaar beloopen. Deze stemming heeft, zooals het te ver wachten was, eene algemeene ontstem ming verwekt tusschen de vrijgezellen. Naar men ons zegt, hebben velen zich bij het onvermijdelijke neergelegd; het bu reel der huwelijken op het Stadhuis van Gent kan dan ook het werk niet bijhou den; het getal der verplichte. trouw lustigen stijgt met den dag. Anderen, die noch trouwen, noch betalen wilden, heb ben uit princiep, de ongastvrije Artevelde- stad verlaten, ten teeken van protest. Arm Gent! Op den langen duur zal er u niets meer overblijven dan getrouwde lap pen, verwelkte „muurbloempjes", en. ouw' wijven I In de laatste dagen van December, schrijft de Strassburger Post, werd in de nabijheid van Camp des Romains een bloedig gevecht geleverd. Des nachts to gen de regimentsdokter en zijn soldaten er op uit om lijken te zoeken en die met kalk te overdekken. Plotseling riep een „lijk" met gedempte stem een der solda ten, die hem met kalk wilde bestrooien, toe: „Ik ben toch geen lijk. Ik ben een luisterpost". Inderdaad had de man dezen post bekleed en een deel van den nacht kalm tusschen de lijken doorgebracht. Te Parijs bij de Pont de Grenelie is Maandag een tweedekker naar beneden, komen vallen. De vlieger, Laporte ge naamd, brak zijn beide beenen en kreeg inwendige kwetsuren, waaraan hij in het hospitaal overleed. Zijn passagier, kapi tein Chennery, verbrandde levend in de benzine. Het station Rourg Leopold in Noord westelijk België is herdoopt in Trap- peniibungsplatz Beverloo. Gemeenteraad van Middelburg. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad van Middelburg werd mededeeling gedaan van de volgende in gekomen stukken: Een schrijven van de Christelijke mu- ziekvereeniging „Middelburgsch Harmo nie", waarin het bestuur mededeelt geen gébruik te kunnen maken van bet gym nastieklokaal van school B, omdat het onmogelijk blijkt, de repetities steeds op Zaterdag te houden. Het bestuur betuigt zïj'n dank voor het vriendelijke aanbod en voor de vlugge wijze waarop B. en \V. de vereeeniging ter wille is geweest. Door een der bestuursleden is intusschen tegen een billijke vergoeding een lokaal voor twee repetities in de week beschikbaar gesteld en het bestuur vraagt daarom thans aan den Raad om eene kleine subsidie. Het verslag van de vereeniging Zeeland Een rekening over 1913 van het Bomme van den Broecke fonds aanwijzend in ont vang en uitgaaf f2290.01, waaronder een batig saldo van f0.02. Ieder gesubsidieer de vereeniging© ontving in 1914 f 763.03. Nog was ingekomen een schrijven van de Commissie van Toezicht op het L. O., waarbij in de vacature ontstaan door het bedanken van mevrouw BolleMulock Houwer werden aanbevolen de dames mr. Anne Bolle en mevr. Ghijsen geb. Proos. Direct werd tot benoeming overgegaan en gekozen mr. Anne Bolle met 13 st. tegen 1 op mevrouw Ghijsen. Ten slotte mededeeling van de Kamer van Koophandel van de herbenoeming yan den heer C. M. Ghijsen tot voorzitter en de'n beer mr. J. A. Heijse tot vice voorzitter der Kamer. Aan (den heer jhr. M. van den Branifo- ler werd met het oog op zijn aftreden als burgemeester, eervol ontslag verleend, als ambtenaar van den burgerlijken stand, voorzitter van de commissies van toezicht op het Middelbaar en Lager Onderwijs en lid van de commissies van- beheer over den Middelburg—Vlissingschen rijweg en den Veerschen rij wieg. Wegens zijn benoeming tot secretaris ontvanger van Domburg en Aagtekerk© werd aan den beer J. W. Schuurman eer vol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand. Hiertegen maakte de heer De Veer het bezwaar, dat 'de heer Sohuurmans zijn benoeming (als secretaris van Domburg ■en Aagtekerke had aangenomen, terwijl hij nog ambtenaar ter secretarie alhier was en dus dubbel salaris genoot. De voorzit ter beloofde te zullen zorgen dat dit laat ste niet zou geschieden, maar in ver band met de pensioenwet moeten deze beide betrekkingen elkaar direct opvol gen. Dit werd goedgevonden. Behandeld werd vervolgens het voorstel van BI. en W. om niet toe te treden tot den Nederlandsehen Bond van werkver schaffing. Dit voorstel wordt zonder discussie en z. h. s. aangenomen. Het volgend voorstel was dat tot wijzi- ziging van de gemeentebegrooting 1915, in verband met de opmerking van Ged. Staten, dat de post voor het herstellen van den bermweg ten wiesten van het kanaal door Walcheren te laag is geraamd en van f 720 moet worden gebracht op f1440. De heer Sprenger meende, dat een post van f720 voor dit jaar voldoende was en stelde voor niet met Gel. Staten mee te gaan. Zijn voorstel werd echter verwor pen met 10 tegen 5 st., terwijl het voor stel van B. en W. aangenomen werd. Als nu werd de voorlezing gedaan van het volgende schrijven van den heer jhr. M. van den Brandeler. Waar ik door gezondheidsredenen weer houden word om de laatste raadsverga dering vóór 1 Februari, den dag waarop mijin ontslag als burgemeester ingaat voor te zitten en dus ook verhinderd ben en kele woorden als afscheid tot U te spre ken, zoo wil i'k dit schriftelijk doen. Op 1 Februari wordt het zeven jaar dat ik mijn ambt als burgemeester van Middelburg aanvaardde; wat ik in die jaren voor de gemeente was, ligt niet aan mij om te beoordeelien. Gaarne geef ik toe dat ik vaak to| kort schoot, dat alle illusies die ik biji den aanvang had, niet vervuld werdengaarne had ik meer tot stand gebracht, maar gij allen wteet evian goed als ik, Middelburg maakt een moeilijken tijd door, en de fi- nantieele draagkracht der gemeente werkt vaak als een rem op den drang in ons, om, wat góed en nuttig voor de gemeente zou zijin tot stand te brengen. Ik heb mij zooveel mogelijk gehouden pan de belpfte, die ik aan dleed, toen ik (mijn ambt aanvaardde, dat ik zou trach ten mot Middelburg en de Zeeuwen één te zijïi en hare belangen met mijn beste krachten zou bevorderen; voor zoover ik daarin te kort schoot roep ik Uwe welwillendheid in. Met leedwezen leg ik mijn ambt neer, een ambt dat mij lief was en datjmij door U allen, die mij1 ter zijde stondi in,het be stuur der gemeente zoo veraangenaamd en verlicht werd. Bij! liet scheiden moet mij dan ,ook een woord van diepgevoelden dank van het hart aan allen. U heeren Raads leden voor de wijlze, waarop de debatten in de vergaderingen gevoerd werden. Maar bovenal valt mijn oog op de Wethouder en Secretaris, zoowel de tegenwoordigen als zij die voor U biet mij medewerkten en die steeds miet raad en daad mij op de meest aangename wijze terzijde stonden. In het hij'zonder een woord van dank aan den wethouder Dunion Tak, van van wien ik in het laatste jaar gedurende mfjn ziekte zooveel gevergd heli en die miji in de moeilijke tijden, die wij beleven, niet alleen op zoo welwillende wijze beeft vervangen. Voordat ik eindig nog een woord aan al de ambtenaren, die met mij in alle afdeielingen en onderdeelen biju stonden, in het bestuur der gemeente. Ik dank daarbij' in het bijzonder aan den ontvanger, commissaris van politie, ge meente bouwmeester, ambtenaren ter secretarie en bij die andere afdeelingen van het gemeentebestuur, politie-perso- neel en zoovelen die ik niet elk afzonder lijk noemen kan. Gij deed uw plicht en op de aangenaamste wijze stond gij allen mij ter zijde, mijn hartelijken dank zij U allen daarvoor gebracht en den wetnsch zij1 daarbij gevoegd dat het U in Uw ambtelijk leven steeds wel moge gaan. Tot slot zij hieraan toegevoegd dat ik ook als ambteloos burger, Middelburg neit zal vergeten en dat het mijn vurige wensch is, dat de stad en hare inwoners in bloei en welvaart mogen toenemen. Moge Uw scheidende burgemeester ook door U allen niet geheel vergeten worden. De voorzitter zeide, dat ongetwijfeld allo raadsleden met belangstelling dit schrijven hebben vernomen en stelt voor, het met een schrijven namens den Raad Raad te beantwoorden, wat werd goed gevonden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat Jhr. Van den Brandeler Vrijdagmiddag van 2 uur tot half vier ten stadhuize zal vertoeven, om gelegenheid te goven, af scheid van hun te nemen. Op voorstel van den heer Bolle wordt besloten, dat de raadsleden, voor zoover zij daartoe gezmd zijn, om half drie gezamenlijk den scheldende burgemeester zullen gaan complimenteeren. Bij de rondvraag vroeg dhr. Onderdijk hoever B. en NV. zijn met het onderzoek van het verzoek van de afd. van den Bond van Ned. Onderwijzers, inzake schoolvergaderingen. De voorzitter zeide dat B. en NV. zullen wachten met eein advies uit te brengen tot een nieuwe burgemeester is benoemd, daar onderwijs onder diens afdeeling valt. Hierna werd de vergadering gesloten. Den Haag. Minister Posthuma heeft tegen a.s. Vrijdag een conferentie belegd niet de subcommissie ter Zake van maxi mumprijzen en uitvoerrechten. Den Haa^. Bericht is ingekomen dat controleur Van Gorkum op Sumatra door het districtshoofd Hadjibakri is ver moord. De misdaad heeft geen politieke beteekems. Rotterdam Vannacht om drie uur is hier overleden de heer NV. Schuurman, de bekende schrijver in „de Violier". Kesteren. Gistermiddag half vijf is de 18-jarige leerling van het gymnasium te liel IC. de F. N. door de uitgaande trein Kesteren-Nijmegeu gegrepen en onmiddel lijk gedood. 27 Januari, 5 uur 's namiddags Berlijn. (Ambt.) Bij Nienwpoort en iperen hadden slechts cU'tilleriege vechten plaats. Bij La Bassée trachtte de vijand de hem ontnomen posities te heroveren. De aanval mislukte onder voor hen zware verhezen. Ons gevecht op de heuvels van Craonno had succes. De Franschen werden uit hunne heuvelstellingen gewor pen len naar den Zuiderrand van het heu velterrein teruggedreven. Verscheidene steunpunten ter breedte van 1400 M wer den den vijand ontnomen; 865 Franschen werden gevangen genomen, 8 mitrailleu ses werden veroverd, 1 piomiiers-depot met mitrailleuses buit gemaakt. Ten Zuidoosten van St. Mihiel namen onze troepen een Fransch steunpunt. De aanval der Russen ten Noordoosten van Gumbinnen maakte geen voortgang, tlun verhezen waren op sommige punten zwaar. t Berlijn. Ter gelegenheid van zijn ver jaardag heeft de keizer voor het actieve leger een uitgebreide amnestie uitgevaar digd; waar nog geen gerechtelijk onder zoek is ingesteld naar vergrijpen tot het deelnemen aan den oorlog, zal dit niet ingesteld worden. De amnestie geldt ook voor Beieren, Baden, Saksen en NViir- temborg. ,Derll,n' Volgens het „Militare NVochen- 's Generaai-Overste Von Bülow be vorderd tot Generaal-Veldmaarschalk. Parijs (Off. Communiqué van gisteren avond 11 uur). De Engelsche troepen heb- ten heden opnieuw een aanval bij! La Bassee afgeslagen en heroverden een den vorigen dag hun ontnomen stelling. Op den weg La Béthune—La Bassée Wordt hevig gevochten, 300 dooden lieten de Duitschers achter. De vijand kwam in onze loopgraven na- een Inl ^erni.<'ld waren' hoepen gin gen tot den tegenaanval over en verover den een deel der stellingen. In Argonne kregen onze troepen na twee aanvallen vasten voet in de loop graven, die onlangs door ons verloren afgeslagen.11 al Conslaatinoijel Off.) Een Engelsche kruiser trachtte troepen te ontschepen in de omgeving van Alexandresse. De En- gelschen werden door de kustwacht ge- 7°dooden ten'§ l° trekken' ZV ha(ld** PetersburJ Jtussische troepen namen 26 Jan. het offensief in Oost Pruisen en toeyen den vijand terug. Aan den linker Weichsel-oever deden zij een panval op onze stellingen, doch werden teruvgesla toT'hitnoft g'neen de Oostenrijkers deren en Zii VarIoren 3 <>»,- en 300 man aan gevangenen. Van 26 en 27 Januari. GOES. Geboren: 26, Susanna Jacomina, d. v. Jan Adriaan Blanker en Pieternella Strijd. Overleden: 25, Jansje, 2 mud., d. v. Simon Harinck en Cornelia Botbijl. MIDDELBURG. Getrouwd: C. H. Haket, jm. 26 j. en A. Adriaansen, jd. 24 j. Bevallen: R. Doms, geb. Buelen, d. Overleden: J. F. Joos, 67 j., wed. van P. E. Moens; C. Hendrikse, 85 wed. van A. Kooman; J. Kleinepier, man van C. de Vos, 73 j. Van 23 tot 26 Jan. VLISSINGEN. Bevallen: P. A. Schut, geb. Koopmans, d.; J. van Steveninck, geb. Jansen, d.; I. van de Meirsche ,geb. Vermeulen, d. Overleden: J. B. de Hertogh, z. 5 m. C. de Vries, man van J. Koopman, 83 j.; E. P. Bequint d. 23 m.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3