LOOP DER BEVOLKING. V" BINNENLAND. UIT ZEELAND. door hem aan den kardinaal van Meche- len gericht. De Paus doet vervolgens een beroep op de gevoelens van menschelijkheid bij hen die de grenzen der Daburige volken overschrijden, opdat de bezette streken niet oonoodig verwoest zullen worden en op hen wier land aan den vijand on derworpen is, opdat het verlangen om hun onafhankelijkheid te herkrijgen, hen niet brengt tot liet verstoren van de openbare orde, waardoor hun toestand slechts verergerd zou worden. Voorts maande Z. H. aan te bidden voor den vrede en deel te nemen aan de groote boetedoening die plaats zal hebben in geheel Europa op 7 Februari en buiten Europa den 21 Maart, terwijl Hij mededeelde, dat Hij en de Kardina len te Rome den dienst in de St. Pieter zouden bijwonen. De „Osservatore" over het Pauselijk bezoek aan „Santa Marta." De „Osservatore Romano" schrijft in een artikel over het Pauselijk bezoek aan het hospitaal „Santa Marta" „Z. H. de Paus heeft een grootmoedig voorbeeld gegeven van hot groot gevoel van (medelijden, dat thans in ons vaderland zoo grootsc.il blijkt. Niettemin lontbrak het niet aan sommige bladen,/ welke, uitgaan de van geheel ongegronde mededeelingen over dit feit, aan het bezoek van Z. H. ilen Paus in Santa Marta een volkomen willekeurige beteekenis en uitlegging waag den fe geven, hetgeen bij de schrijvers van deze beschouwingen een :zeer ge brekkige kennis verraadt zoowel van tegenwoordige feiten als van vroegere gebeurtenissen." Italië en Oostenrijk. Men geint uit Rome. In journalistieke kringen wordt beweerd, dat do verandering van (minister van BuitenlandscheiZaken in Oostenrijk-Hongarije beteekent, afstand aan Italië van Trente en omliggende stro ken en vrijhavenverklaring van Triest. Tot dien prijs zou Italië den bondge noot niet aanvallen. DUITSC1U4III». Ter gelegenheid van de herdenking van de stichting van het Duitsehe Rijk, (18 Januari 1871), aldus de Duitsehe bladen, hield de leider der conservatieve partij von Heydebrand een redevoering in het circusgebouw, voor een groot auditorium, waar in hij o.a. het volgende zeide De offers, die de oorlog van ons vergt, zijn ontzaglijk en menigeen zal zich wel eens hebben afgevraagd: Moest dit zoo zijn? Moest deze oorlog komen en ons zoo vrijwel alleen vinden? Dat is een moeilijke vraag, die op het oogenblik niet volledig kan beantwoord worden. De tijd zal aanbreken, waarop onder zocht zal worden, hoe het mogelijk was, dat wij op deze wijze door een geheele wereld konden overvallen worden en dan zal men ook weten, wat de oorzaak daar van is. Maar hoe het ook zij de diploma tie had wellicht beter kunnen werken daarover kan geen twijfel bestaan, dezie oorlog moest komen, zoo niet nu, dan toch later. Geen diplomatie zou in staat ge weest zijn, Frankrijk van zijn revanche gedachte af ;t© brengen, Rusland's oogen van den Bosporus af te houden: of Enge land te dwingen, Duitschland als gelijke ter zee te erkennen. Verder drukt spreker zijn onwankelbaar vertrouwen uit in de eindoverwinning en gaat dan voort: „De vrede, die dan gesloten zal worden, mag geen diplomatieke vrede zijn, maar een zoodanige, dat het geheele Duitsehe volk dien begrijpt, en goedkeurt, d.w.z. een verzekering van onze verhoudingen, die de zware offers waard is. Niets zou verschrikkelijker zijn, dan wanneer deze geweldige oorlog op een ontgoocheling voor ons volk zou uitloo- pen. Reeds meermalen heeft ons de pen bedorven, wat het zwaard veroverd had." N.B. Men lette erop1, dat ook deze spre ker niet tevreden is met de diplomatie. Inderdaad behoort na dezen oorlog voorkomen te worden, dat door diploma ten, staande huiten iedere controle van het parlement en zonder eenige verantwoor delijkheid, een geheele natie, zelfs te gen haar wil, in oorlogsgevaar kan wor den gebracht. Een nauwer contact van de volksver tegenwoordiging miet de diplomatie via het ministerie van buitenlandsche zaken is een onafwijsbare leisch des tijds. Red. POltTlIHAIi. Onlusten. De Portugeezen gevoelen voor een actieve deelneming aan den oorlog hitter weinig. Dit' blijkt uit hetgeen bet „Wiener Tagebltt" verneemt uit Lissabon. Op den 30en en 3len December, zoo luidt het, heerschte er in alle kazer nes van Portugal volslagen oproer, het welk zich ook op straat voortplantte, toen er meer troepen naar de Afrikaansche kolonies moesten worden gezonden. Het volk vreesde echter, dat zij bestemd wa ren voor Egypte en het belette de insche ping1 van de troepen, terwijl ook de offi cieren ©ogenschijnlijk niet de geringste moeite deden om het verzet te breken. Niettegenstaande alle mogelijke inspan ning (kon de regeering nauwelijks 7000 GEMEENTE 1 Januari 1914 Geboren Gevestigd "o Overleden Vertrokken 1 Januari 1915 Vr. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal M. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. w M. Tot Tholen') 1644 1649 3293 41 42 83 51 64 115 18 20 38 91 96 187 162/ 1639 3266 Hontenisse'2) 5110 165 117 96 195 5161 Sas van Gent2) 1126 1092 2218 18 26 44 119 102 221 14 11 9 20 74 77 151 1178 1134 2312 Axel2) 2552 2510 5062 68 78 146 106 94 2l)0 37 35 34 69 104 91 195 2587 2557 5144 Oosterland') 1931 57 27 44 71 19 22 24 36 60 1977 Ontleend aan de „M. Crt.". 2) Ontleend aan de „Tern. Crt.". 3) Ontleend aan de ,,Z. Crt" man jnieuwe troepen opjlo been brengen, daar do meeste dienstplichtigen over de grenzen vluchtten. In de Portugeesche wateren heerscht de lEngelsche vloot sinds gerudmen tijd als meesteres. Onder deze omstandig heden wordt aan het ministerie-C'ontincho geen lang leven meer toegedacht en ten gevolge van de bezwaren,; verhonden aan den in- en uitvoer, de economische toe stand allertreurigst genoemd. (De Tijd.) De gouverneur Von Bissiug te Brussel heeft de stadsoverheid last gegeven het monument voor den anarchist Ferrer te verwijderen. Herhaaldelijk gaf dit monu ment aanleiding tot rustverstoring, Roemenië. De Frankfurter Zeitung verneemt dat Roemenië reeds een begin zou hebben gemaakt met zijn mobilisatie. Een konink lijk besluit oin de mobilisatie af te kon digen is echter volgens andere berichten nog niet afgekomen, en de Roemeensche gezant te Berlijn heeft nog geen bevesti ging daarvan ontvangen. AMERIKA. Ketelontploffing op een Ameri- kaanschen kruiser. WASHINGTON, 22 Januari. (Reuter.) Er zijn 5 mensehen gedood en 9 gewond bij een ketelontplof fing op den Amerikaanschen kruiser San Diego. Het ongeluk is geschied bij La Paz in Mexico- Eerste Kamer. In verband met het tijdstip van de be handeling der militaire wetten door de Tweede Kamer zal de eerstvolgende ver gadering van de Eerste Kamer niet plaats hebben op Dinsdag 26 dezer des avonds te halfnegen uur, zooals aanvankelijk was bepaald, maar op Woensdag 27 dezer des avonds te halfnegen uur. De Koningin en het Leger. Een milicien schrijft uit Den Haag aan de Soldatenkrant: Het is mij een behoefte het onder staande mede te deelen Op den 16en Januari hadden wij een divisie oefening. Het weer dat we hadden was echt guur. Nu en dan hadden we regen en hagelbuien, die ons in het gelaat striemden. Maar wat mij en zeker ook de anderen goeddeed, was dat onze geëer biedigde Koningin zoo geheel en al met haar soldaten meeleeft. Immers bij Voor schoten stond zij in de modder, in regen en wind het voorbijtrekken der troepen aan te zien gedurende ongeveer 4 uren. Dit deed mij en naar ik hoop al onze soldaten ontzettend goed en geeft blijk, hoe onze Vorstin in deze tijden met haar soldaten meeleeft. Ik hoop niet, dat het gebeurt, maar mocht het zijn dat ons vaderland nog eens in gevaar kwam dan zouden wij allen eendrachtig, zonder rang of stand, ons leven veil hebben voor Koningin en Vaderland. De Socialisten en de Mobilisatie. Mr. Mendels, Kamerlid voor het district Schoterland, heeft te Heerenveen een rede over den oorlog gehouden. Spre kende over het voorstemmen der Soc. Dem. Kamerfractie voor de mobilisatie- kredieten, deelde spreker mee, dat bij geneigd zou geweest zijn een motie van afkeuring tegen de regeering voor te stellen, indien de regeering in die dagen niet gemobiliseerd had. Het standpunt der S. D. A. P. was, door de mobilisatie zoolang mogelijk buiten den oorlog te blijven. Het drama te Zeist. Het Volk schrijft: ,,Een der geïnterneerde Belgische sol daten, die bij het gebeurde op 3 December te Zeist door twee kogels werd gewond, schrijft ons, dat de gewonden niet door of namens den minister van Oorlog zijn gehoord. Ware dit wel geschied, dan zouden zij belangrijke mededeelingen hebben kunnen doen omtrent bet ge beurde, mededeelingen die een heel ander licht op de zaak werpen dan het officieel rapport. „Ook hieruit blijkt, dat liet onderzoek éénzijdiger was dan gewenscht is. En wij gelooven, dat er alle aanleiding be staat, om alsnog op een alzijdig, openbaar onderzoek aan te dringen." De nieuwe Rijksinkomstenbelasting. De Eerste Kamer heeft dezer dagen de nieuwe Rijksinkomstenbelasting aange nomen, zoodat deze binnen enkele dagen in de Staatscourant kan worden verwacht. Daar vrij zeker alle leden onzer vereeni- ging tot de gelukkige stervelingen zullen belmoren, die belasting mogen betalen, zoo zal een kleine uiteenzetting van deze nieuwe wet hun zeker niet onwelkom zijn. Volgens deze nieuwe wet zullen enkele minder anderen daarentegen meer moeten betalen. Wij vermoeden echter, dat de meeste van onze leden helaas minder zullen moeten betalen. Wij zeggen helaas, omreden de lagere inkomens eenigszins ontlast zijn, en men begrijpt, dat wij het gaarne zouden zien, dat allen onder de hoogero inkomsten gerangschikt konden worden. Terzake echter. Onder inkomen wordt verstaan, het totaal der inkomsten, getrokken uit rente, huur, pacht, lijfrente, arbeid etc. Van dit bedrag mag men aftrekken het bedrag, btnoodigd voor verwerving of inning, benevens alles, wat noodig is, om tot liet bepaalde inkomen te komen. Men betaalt dus van zijn netto inkom sten. Inkomens beneden 650 gulden zijn vrij. Verder betaalt men van 650700 Gulden f 1.25 700—750 - 2.00 750—800 - 2.75 800—850 - 3.50 850-900 - 4 25 900—950 - 5 00 950—1000 - 5.75 1000-1050 - 6.50 1050—1100 - 7.25 1100-1150 - 8.00 1150—1200 - 8.75 1200-1250 - 9.50 1250-1300 10 25 1300—1350 -11.00 1350-1400 - 12.00 1400—1450 13.00 1450—1500 14.00 1500 G. betaalt men 15.00 1600 - 17.00 1700 - 19.00 1800 21.00 1900 - 23.00 2000 -25.00 2100 -28.00 2200 - 31.00 2300 - 34 00 2100 -37.00 2500 - 40.00 2600 - 43.00 2700 - 46 00 en vervolgens tot f 10.000 van elke hon derd gulden 3 gulden meer. Iemand met een inkomen van f4000 betaalt dus f85.met f 5(00 inkomen f115, met f 601)0 inkomen f145, enz. In deze belasting is een goede pro gressie aangenomen. Iemand die f800 verdient, betaalt pl.m. 0.44 pCt. Welk percentage bij duizend gulden inkomen stijgt tot pl.m. 0.6 pCt., bij 1500 gulden tot 1 pet., bij 2000 tot 1 J/a pCt. bij 3000 gulden tot l'/, pCt,, en zoo geleidelijk naar boven gaat. In verband met deze nieuwe wet is de minimum aanslag der vermogensbelasting, thans op 13000gul den staande, op 16000 gulden gebracht. De wet treedt 1 Mei a.s. in werking. (R. K. Handelsreiziger.) Onze mobilisatie. In do nota naar aanleiding van hel verslag der Tweede Kamer over hel wetsontwerp tot het langer in dienst houden van de landweerplichfigen, yer- klaarde de regeering, dat de positie van ons land nog evenzeer als in .Augustus do onmiddellijke beschikking over de ge heele strijdmacht ©ischt, dat de regee ring over gegevens hieromtrent Leschikt, waarvan het publiek geen kennis draagt, ligt voor de hand. Zij acht het echter in strijd met 's lands belang, daaromtrent eenige mededeelingen te doen, zelfs in comité-generaal. De Exportslagerijen. Men schrijft uit Cuijk aan de „Geld." Dat er bij onze Oostelijke naburen nog geen overvloed van vleesch is, bewijzen de groote partijen, die nog dagelijks uit Nederland worden uitgevoerd. De gewel dige drukte in de exportslagerijen houdt nog steeds aan Heeft dit een gunstigen invloed op de werkloosheid, van den anderen kant wordt vrij algemeen eene stijging'der vleesch- prijzen verwacht. Velen beweren reeds, dat eene buitengewone duurte van hot vleesch voor de deur staat. Mijnen in de Zuiderzee. Wegens de aanwezigheid van mijnen in de Zuiderzee varen de booten van Enkhuizen naar Stavoren voorloopig na 5 uur 's avonds niet meer uit. De dag dienst blijft voorloopig gehandhaafd. Zeegevecht In de Noordzee Uit verschillende plaatsen in Friesland werd Zondag geseind, dat vanaf dien morgen 8 uur tot 12 uur hev'g kanon gebulder gehoord werd, komende uit Noordoostelijke richting. Men vermoedt dat een zeegevecht is geleverd in de Noordzee. Bijzonderheden ontbreken. (Zie in dit nummer onderOorlog,Jde toestand) Begrafenis Luitenfnt Luden. Onder zeer groote belangstelling werd Zaterdagmiddag op de algemeene be graafplaats te Bussum het stoffelijk over schot van den luitenant ter zee L. M. Luden, slachtoffer van het mijnongeluk op de Schelde, ter aarde besteld Aanwezig waren vele militaire en burgerlijke auto riteiten. Tal van kransen dekten de baar. Een 7tal sprekers voerden het woord. De vader van den ontslapene dankte voor de belangstelling. De groote leening. De groote staatsleening is zoo ver neemt de „N. R. Ct," van de best inge lichte zijde geheel bier te lande ge plaatst; niet slechts zijn de geruchten, als zou het buitenland een deel daarvan voor zijn rekening genomen hebben, vol komen ongegrond, doch zelfs uit lndië is niet voor een noemenswaardig bedrag ingeschreven, hetgeen dan ook geheel met de opvattingen der regeering strookt, die immers met de mogelijkheid een<r eigen Indische leening had rekening te houden. Eerlang zal een statistisch overzicht ge geven worden, waaruit zal kunnen blij ken, hoeveel in de groote steden en in andere deelen van ons land is onderge bracht en hoe groot het aantal inschrij vingen is. Echter mag reeds thans aan genomen worden, dat liet werkelijke cij fer der inschrijvingen het eindcijfer dier statistiek zal te boven gaan, aangezien ongetwijfeld verschillende commissionairs in effecten gemakshalve een aantal klei nere inschrijvingen als ééne preferente inschrijving van f 10.000 hebben aange geven. Met belangstelling wordt de eerste Bank- staat na 8 Februari afgewacht, die waar schijnlijk de beantwoording van menige thans gestelde vraag zal vergemakkelijken Een actueel vlugschrift. „De Oorlog en onze Katholieke Ver- eenigingen" heet het, zeker wel een ac tueel onderwerp. Meer dan dat. Immers, als we maar even rondom ons zien, merken we hoe onze organisaties meestal veel van den oorlog te lijden hebben. Dit vlugschrift nu komt ze helpen. Het komt aan ons Roomsche publiek vertellen dot ze onze organisaties toch nu vooral moeten steunen. Dit vlugschrift is dus een uitnemend propagandamiddel vooral onze Roomsche vereenigingen. Laat zij daarom deze zaak eens met kracht aanpakken. Het adres: Centraal Bureau K. S. A., Leiden, is bekend. Geïnterneerden. Zes geïnterneerde Belgische officieren, onder wie een Belgisch luitenant-kolonel, die onlangs tot den stand van soldaat werden teruggebracht, in verband met hun houding aan het front, vertrokken de vorige week van Leeuwarden naar Amersfoort. De in de Wilhelminakazerne te Assen geïnterneerde Belgische militairen zullen binnenkort het kamp te Oldebroek be trekken. De Engelsche censor en de Nederlandsche Post. BERLIJN, 23 Jan. De Nordd. Allg. Ztg. bevat een meedeeling van het Neder- landscli gezantschap te Berlijn, waarin gezegd wordt dat het gezantschap door de Nederlandsche regeering gemachtigd is op de meest formecle wijze tegen te spreken, dat een Engelsche censuur offi cieel zou zijn toegelaten in den Neder- landsclien post- en telegraafdienst, of op eenige wijze zou zijn geduld. De oorzaak van het openen van brie ven door den Engelschen censor is alleen hierin te zoeken dat de post gedeeltelijk met ongeschoold personeel heeft moeten werken tengevolge der mobilisatie, waar door verklaard wordt, dat brieven soms in verkeerde postzakken terecht kwamen. Zulke vergissingen hebben ook in andere landen plaats gehad. Echter zullen maatregelen genomen worden om herhaling te voorkomen. De Fransche vlieger. Het Haagsch correspondentiebureau meldt Omtrent het landen van een vreemde vlieger in Zeeland kan nog worden mee gedeeld dat het vliegtuig een eendekker Morane-Saulnier is, type Parasol. Er waren geen bommen meer in aanwezig. Het is naar Vlissingen overgebracht. Men is er nog niet in geslaigd den vlieger te internoeren. (De vlieger is namelijk, nadat men hem de richting van Vlissingen had aange wezen, deze ingeslagen en sinsdien spoor loos verdwenen.) Goes. Het bericht, als zou een vlieger van onbekende nationaliteit Dinsdag een bom hebben laten vallen in het Engelsche gat (op de Oosterscheid©, )moet volgens inlichtingen, die we van betrouwbare zijde ontvangen, op fantasie berusten. Men verzekert ons, dat de boven Zuid- Beveland waargenomen vliegmachine niet Koven de Oosterschelde is geweest. (Z.) De gemeenteraad zal Donderdag avond a. s. te 8 uur in openbare verga dering bijeenkomen. Plaatselijk Steuncomité. Met dank nog ontvangen voor extra uit gaven aan de Belgen f 1.40 in de brieven bus van den heer Mr. ,1. 11. M. Stieger. Aanbevelend. DE LIGNY, Penningmeester. Middelburg. Gisteravond zagen twee sol daten, die in de kazerne provooststraf had den, kans te ontvluchten. Eenigen tip later werden de beide mannen in een «afé op de Rouaansohe kade door twee mi litaire patrouilles aangetroffen, die hen naar de Kazerne zouden overbrengen. Dit overbrengen bracht heel wat nieuwsgie rigen op de been, on de herrie steeg ten top, toen een der militairen het in de Langedelft op een loopen zette; alles hol de anede, en men riep luide: „houdt hem, houdt hem". Een agent van politie, die op den hoek van de Markt stond, wist den vluchtende te grijpen. Door het af zetten van de Noordstraat door de politie, werd het mogelijk gemaakt verder zon der moeite de heide soldaten naar de kazerne terug te brengen. Het aantal uitgereikte bons voor warm eten bedroeg gisteren 1117, en van daag 1119. Vlissingen. De territoriale bevelhebber in Zeeland heeft bepaald dat de viering van liet carnavalsfee alhier verboden is. Ook in sociëteiten mag dit feest niet gevierd worden. (Vb Crt.) De directeur-generaal der Staats spoorwegen heeft gisteren een bezoek ge bracht aan de voor de vluchtelingen in gerichte lokalen, voor zoover die aan de S.S. behooren. lerseke. Als afzetgebied van oesters in België komt bijna alleen Brussel in aan merking. Deze week werden er per scheepsgelegenheid ruim 400.000 oesters gezonden; niet te vragen hoe groot de concurrentie daar is. Prijzen zijn gedaald, le soort 50 fres., 2e soort 30 fros., 3o soort 18 fres. en een fr. a 44 a 45 ct. (Z.) Baarland. Voor de heffing van haven gelden, werd op de gehouden lier-ver pachting ingeschreven door Mej. M. Huijzen, evenals de vorige keer voor f 802 zoodat de Raad ook nu niet kon gunnen. Thans is de heffing bij onderliandsche verpachting toch gegund aan M. Huijzen voor de som van f826. Tol voorzitter en Secretaris der Com missie tot Wering van Schoolverzuim zijn benoemd de h.h. P. Bruggeman en L. M. Raamsdonk. Aan den gemeenteveldwachter werd een gratificatie van f 10.aan den Rijks veldwachter een van f5.- toegekend. Ovezand. Zaterdagavond vergaderde onze in 1875 opgerichte kolenvereeniging. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aangeschaft waren 1280 II.L. kachelkolen, 138 HL. nootjes en 19S H.L. eierkolen, die, op een 40 II.L. na, aan de leden thuis bezorgd waren, tot een prijs van gemiddeld 90 ct., behoudens een wagenvracht van 12 '/3 ct. Er bleek een goed slot te zijn van ruim 100 gld., 't geen in de tegenwoordige omstandig heden niet te onpas zal komen. De opkomst was zeer bevredigend. Het bestuur werd aangevuld met twee leden, n 1. Jan van Gessel en C. Rijk Wz. Er waren 12 nieuwe leden tot de ver- eeniging toegetreden. Hoedckenskerke. Vergadering I raad dd. 22 Jan. 1915 des narnil uur in het gemeentehuis. Teg<| alle leden. De voorzitter opent deze eerl <tering in het nieuwe jaar melj spraak, waarin hij den toestana land in het algemeen en dienl gemeente in het bijzonder schel trekking lot het afjgeloopen wenscht de raadsleden en de ja ris een gelukkig en voorspl 1915 toe en beveelt zich opnl liunne medewerking in het I] gemeente aan. De lreide wethouders, dankt! den raad voor de gesproken \\l wenschen wederkeerig de vooij goeds toe. Daarna worden de notulen v.-] handelde in de voorgaande voorgelezen en goedgekeurd. De verslagen van de comniis.4 ring van schoolverzuim voorl A en C en voor de wijk Bi verrichte werkzaamheden overl den na overleg voor kennisgej nomen. Eveneens wordt voor kennisl genomen, het ingekomen boric! A. C. van der Linde, dat hij benoeming tot. lid van hel armbestuur heeft aangenomen.f Voorts deelt de voorzitter md Staten hunne beslissing ovcl keuring dor gemeentebegrool 1915 hebben verdaagd tot voorzitter zegt op deze zaafl zullen terugkomen. Eindelijk d| men, een verzoek van dhr. c.s. te Kwadendainme, om pil een lantaarn in de omgeving woning. Wordt in handen van B. oij om advies. Vervolgens Wordt overgegaan maken van het kohier hon| 1915. Dit, wordt vastgesteld drag van f137, verdeeld ovo| slagenen. Aan de orde is punt 2 Wijziging gemeente-hegrootinJ voorzitter zegt, dat de gemeen I 1915 is teruggekomen van I met verzoek om daarop alsnol een post voor aansluiting val wijzerswoning aan de Zuid-I] drinkwaterleiding of zoo dij raad niet gewenscht wordt eq op uit te trekken, voor veri de regenbak van de onderwj Na ingewonnen advies van I heidscommissie kring Kruinil toch gebleken, dat de onderwl thans niet voorzien is van ej hoeveelheid regenwater, zegt, dat zooals de raads'.erli dit een oude kwestie is, dl der in den raad behandeld) daging der goedkeuring van begrooting 1915 staat volgensJ van spreker, met deze zaak iifl De zaak is in de vergadel college van B. en W. geno| wogen en stellen B. en W.l den raad voor aan het vf Ged. Staten le voldoen wijzerswoning te doen aanslL drinkwaterleiding. Wanneer il één kraan wordt aangebraehl zoo dicht mogelijk bij de f zullen de kosten van aanlei gaaf der directie der Wal ongeveer f25 bedragen. DatJ geval veel goedkooper zijn <11 sen van eene nieuwe of v< de bestaande regenbak vanj Na nog eenige discussie L derwerp wordt zonder hoolj rning het voorstel van B. nomen. Aan de orde is de benog leden van do commission tri schoolverzuim voor de wijkrT voor de wijk B, noodig wegil aftreding respectievelijk opl 22 Dec. van dhrn. B. de J W. Boonman en A. Walravr ziening in de vacature ontsl Vertrek van dhr. J. Keil dors. De aftredende leden elamatio herbenoemd, terwl cature van dhr. J. Keij'zerJ men Wordt benoemd dhr. 'll biljet is in blanco ingelorl Gp verzoek van Wethoua ge worden daarna de def De vergadering' heropend 1 hij de gewone rondvraag dl zitter dhr. A. den Dekker v™ het havenplaten», waarin spreker groote gaten bevin, zitter zegt herstelling door kantonnier toe. Dhr. J. jJ aan om de nfheining hij1 df woning Van P. de Baar te I daarin zal worden voorzie! ling. Oosterland. In deze geml ook een geval van mondj voorgedaan bij den landbc Fz. Hot vee, hetwelk er was en aangetast kan wl maakt. Tholen. De anti-revolull ©omging heeft candidaat J oen vair den gemeenteraal Rtapele den heer J. W. meester; en vacature Ked Goossen. Retranchement. Onder is aan een binnendijk lil van een 70-jarige vrouw, <f

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2