Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. 406e Staatsloterij. KERKNIEUWS. Onderwijs. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Correspondentie. lie politie is proces |gon zekeren S., die onkenschap een an ion klap toebracht. I van de Kamer van eken werd gisteren lien heer C. M. Ghij- I een rede, waarin toestand van in- lals gevolg van den ]Iij eindigde aldus: krijg nu reeds bijna eenig uitzicht en ben dat in den loop jenschte verbetering rurig verlangden be- Vensch u allen, mijne Ivan getuigen mogen geheel buiten het Dn. qr twee harer leden, d. Harst nam zijn de gemeente metter- heer W. C. Noske |ierkiesbaar te stellen, beide heeren ijverige kdviezen naar beste ptelden. In de vaoa- door de benoeming de Vos en A. J. lis voor hot eerst ter Ig, aan wie ik de he lm nijverheid hier ter Jianbeveal en die ik Ing geluk wensoh en lalleerd verklaar, het aantal bons voor Jbffelijk overschot van |ee ie klasse Ludejn ter aarde besteld, bedelijk hier met mi- begraven de milicieji- |an de 3 andere slacht- zijn geen overblijfse- le van de Maatschappij In het publiek hekend Irs voor Engeland van- lienon te zijn van een ld door den Britschen In, Rotterdam of Vlis- fze paspoorten loopen bt in Engeland te wor- lelschen behoeven zulk 1 hebben; voorts dringt piaals ten strengste op dagen van te voren I booten te hespreken. Irh met betaald ant- pht van de Directie dat plaats is kan er vol- l-ergolden worden met loot te vertrekken. la aankomst van trein Icn treinzadelmaker J. [coupé van een rijtuig pefeuille gevonden, in- ncs aan bankbiljetten, verd door hem aan den |id gesteld. (M Ct.) aar in den laatsten tijd trschillende handelaren rijs stegen, van fl,15 |besloten eenige burgers beleggen om tot het to-lenvereeniging te ko- 1 werd deze vergadering ^oed bezocht was. Be- 100 aanwezigen als lid om de volgende week bene vergadering te be- een bestuur te benoe- Ipmaken van een regie gaan. [ga.vond vergaderden in den heer No-let eenige noodige en nuttige van eeniging en van ver ting te bespreken. Voor- rd met padruk bepleit, rden de algemeene sym- liers te verkrijgen en ipen bij den Gemeen- nder ging uit van de der Peijl en Ph. Bom. mijn gemerkt T 92 :n te zijn. Bij' den mo- n aangekomen grijs van gemerkt R.l. 111/14 N rondte 601. een groote zwarte drij- enomen. (Z.) rke Op 1 Januari 1914 1696 vr., totaal 3408. geboorte 65 m 46 vr., H' vestiging in de ge- 84 vr., totaal 156. Ge minderde de bevolking I met 25 m. en 22 vr., vertrek met 98 m. en 16. De bevolking bedroeg inuari 1915 1726 m. en 22 personen. Er werden lijken gesloten. M. Crt. evolking bestond op 31 44 m., 1649 v., tezamen n 1914 groeide dit aan- oorte van 41 m. en 42 door vestiging met 51 aal 115. De bevolking js met 92 m. en 106 personen. Daarentegen en 20 vr., totaal 38 per- ikken uit de gemeente in 't geheel 187. Zoodat Dec. 1914 bestond uit totaal 3266 zielen. M. Crt. Neuzen. Het Stbl. bevat de wet tot goed keuring van de dading met deze gemeente betreffende den eigendom van een ge deelte der voormalige vestinggronden. Biervliet. Tengevolge der vele regens in de laatste dagen staan de lage gedeel ten der landerijen over geheel Zeeuwsch- Vlaaiideren blank. De toekomstige zaai zal hierdoor zeer bemoeilijkt worden. Philippine. Alhier werd door tusschen- komst van den Zeereenv. heer Pastoor en enkele notabelen, het lijk aangevoerd van den te. 's Hage gestorven soldaat II. en alhier hegraven. Op de kist lag een krans. Tengevolge van de slapte in den mosselhandel is in vele gezinnen armoede gekomen. Sommigen hebben zich tot het Steuncomité gemeld. Zuidzande. Alhier zal men een Coö peratieven Bond oprichten om kolen in te koopen. Retranchement. Langs een binnendijk vond men hier het lijk van een 70-jarige vrouw 'uit onze gemeente. Hoofdplaat. Dood gevonden. In het hotel van dhr. A. C. Maes vond men hier des morgens den 50-jarigen reiziger L. uit Vlissingen dood te bed liggen. Breskens. Aan het strand der Wester- Schelde, tussehen Breskens en Hoofdplaat, is aangespoeld het lijk van een mansper soon, waarschijnlijk een militair, en een i dood paard, denkelijk uit het een of ander leger. Walsoorden. Bij den lievigen westen- wind was het water hier in de Schelde I zoo hoogst en woest, dat de schutsbalken boven op den dijk gelegd moesten worden en het water toch er overheen en in het veerhuis sloeg. De boot HansweerdWalsoorden kon pas anderhalf uur over tijd vertrekken. Een partij vlas, ter waarde van circa 30.000 francs, met de tram uit de richting Hulst aangevoerd om te worden ver- scheept, kon niet meer van de kade ge- haald worden en leed belangrijke water- schade. Hulst. Een Belgische vluchteling, thans in Engeland verblijvende, was stellig zeer I tevreden-geweest over de behandeling van I een der in deze streek gevestigde dokters, I want, weer ongesteld geworden, herinner de hij zich zeker nog de goede uitwerking der Zeeuwsche poeders. Edoch, hij was den naam van den geneesheer vergeten; I maar een Belgisch vluchteling weet zich I te redden. En zoo arriveerde te Hulst een I brief niet geen persoonlijk adres, maar met I eene gedetailleerde beschrijving op de I adreszijde van den persoon des Esculaaps, I van zijne woning en zijne autogarage, I welke brief nu gemakkelijk terecht kwam. De verlangde poeders zijn al op weg I naar Albion. Oostburg Maandagavond gaf de too- neelvereeniging „Stip s" eene opvoering van het drama „De vrouw van den Bokkenrijder of Moederliefde een tooneelstuk in vijf bedrijven van L. Lambreclits Hurrelbrinck. Als een gouden draad loopt de moe derliefde van Nelken voor Theodoor door het drama, dat te beschouwen is als een verheerlijking van de moederlijke eigenschappen, geheiligd door den wet tigen echt. Het vele applaus aan het einde van het spel toonde aan, dat de aanwezigen ten volle met het stuk mee geleefd hadden. Het tooneelgezelschap Stips toont hoog in hét dramatische genre te staan Doodelijk ongeluk bij het lichten van mijnen. Men seinde ons Dinsdagavond Breskens. Bij het lichten van een mijn- versperring had een ontploffing plaats- Van de opvarenden der stoombareas wer den gedood de luitenant ter zee L. M- Luden, de korporaal torpedist B. J- De Jager, de zeemilicien-matroos L- Reenian, de zeemilicien-machinist J- M. G r ij s p a a r d t en de zeemilicien A- L. van den E i s h o u t. De hierboven genoemde stoombareas was een motorsloep van de „Triton". Het ongeluk, dat onze marine zoo zwaar treft, had plaats in „de Wielingen". Nader meldt men ons uit Vlissingen Van de/e slachtoffers woonde Grijs- paard te Middelburg, hij was machinist hij de Mij. Zeeland en een zeer oppassend jonkman van 22 jaar, de trots van zijne ouders en veel jonger zusje. Men seint ons nader uit Breskens; Ongeveer half één was de mijnenlegger „Triton" uitgevaren om een mijnversper- ring te lichten. Door den laatsten storm waren eenige mijnen losgeraakt. Ter hoogte van het gehucht Nieuwesluis, ongeveer een uur loopen Westwaarts van Breskens, stootte de sloep op een der losgeraakte mijnen, waarop een ontzet tende ontploffing volgde, en de barkas onmiddellijk zonk. 5 Uit Vlissingen werd telefonisch om hulp verzocht en zeer spoedig verscheen er een torpedoboot op de plaats van het ongeluk. De lijken werden met deze boot naar Vlissingen overgebracht. Op E de torpedoboot werd de vlag halfstok geheschen. Te Vlissingen heerschte groote consternatie. Door de Vlissingsche censuur werd 1 vermelding van het ongeluk in de Vlis- singsche bladen verboden. M ij n e n. Aan het strand onder Oud dorp is nabij den vuurtoren „Westhoofd" weder een mijn aangespoeld, zoodat on der deze gemeente in het geheel zeven mijnen aangedreven zijn. De laatst aange komen mijn (een Engelsche) is gisteravond door miliciens onschadelijk gemaakt met behulp van springstof. Bij deze ontplof- zijn verschillende ruiten van de nieuw gebouwde loods aan het Westhoofd, als mede enkele van den nieuwen vuurtoren, gesprongen. Hedenmorgen vertrokken per extra-trein tot Boek van Holland 480 vluchtelingen, spoorwegpersonen met hunne gezinnen, van Nunspeet naar Engeland. Men seint ons uit Veendam: Vermoe delijk doordat zich een dynamiet-patroon in den steenkool bevond, had een ont ploffing plaats in de machinefabriek van de tinna Oling. De vijftienjarige Jan Hol man werd door -een stuk ijizer getroffen en bekwam 'een schedelbreuk. De toestand van den knaap is zeer ernstig. Hij werd reeds van de HIT. Sacramenten voorzien. Duurte in Duitschland. Ruim honderd Nederlandsche arbeiders, werk zaam in een fabriek van Krupp te Frie- mersheim bij Keulen, zijn naar hunne haardsteden teruggekeerd. Zij verdienden per dag pl.m. drie gulden, doch door de duurte der levensmiddelen konden zij niets overhoudt n. De kathedraal Van Reims. De Fransche -gezant te Londen heeft een nota ingediend betreffende betreffen de het bombardement van de kathedraal van Reims door de Duitsehers. De bewe ging der Duitsehers, dat de Franschen de kathedraal hadden gebruikt voor mili taire doeleinden, wordt daarin stellig! tegen gesproken. Integendeel hadden de Fran schen er de Roode Krnisvlag geheschen en er een hospitaal1 gevestigd. Verder wordt volgehouden, dat de Duitsehers, toen ze in 'het bezit van do stad waren, de toren van de kathedraal gebruikten voor waarnemingsdoeleinden en na de ontruiming de kathedraal aan een moed willig bombardemeent onderwierpen. In de nota wordt voorts aangehaald een uit spraak van generaal von Ditfurth in Der Tag, dat elk historisch gebouw van dien aard, dat aan militaire plannen dar1 Duit sehers afbreuk zou kunnen doen, op de zelfde wijze zal worden behandeld. De grootste held. Na afloop van een overwinning' op het Oostelijk front bezoekt generaal Von Hin denburg de gelederen en informeert be langstellend naar hun krijgsverrichtingen. Be een zegt drie, de ander twee Russen het hoofd te hebben afgeslagen. En wat heb jij gedaan, Mozes Cohen? vraagt de generaal. Ik generaal, zegt Mozes trotsch, ik heb een Rus zijn arm afgeslagen. Geed, zegt de generaal, maar zijn hoofd was beter. Generaal, glundert Mozes fier, een hoofd had hij al niet meer, toen ik hem vond liggen. (Msbode.) Een krijgstropie voor het 0os- tenrijksche leger. De door keizejr Wilhelm aan het Oostenrijksche leger- commando ten geschenke aangeboden ge pantserde koepel van Antwerpen, waarin zich in het midden Oostenrijksch 30.5 c.M, geschut bevindt, is te Weenen aan gekomen en zal voor het hoofdportaal van het arsenaal ter algemeene bezichti ging geplaatst worden. Een grappig incident. Men schrijft ons: Dezer dagen circuleerde in de bladen een bericht uit „Het Volk", waarbij een grappig geval' werd verteld, van een echtpaar, dat aan de grens te Cranendonk niet kon bewijzen, dat het man en vrouw was, terwijl ook de trouw ringen geen inscripties bevatten. De Duit- sche officier nam er toen genoegen mee, dat het echtpaar hiet bewijs zou leve ren, -door elkaar teen zoen te geven. Maar iets heel' anders overkwam dezer dagen een Hagenaar, zooals de man zeer smakelijk vertelde. Hij moest een tijdje geleden voor zaken België in. Voorzien van da noodige passen en schrifturen toog hij met goeden moed op reis. Daar hij echter uit de courantenberichten her haaldelijk gelezen had, dat er in België onder het Duitsch bestuur haast nergens meer volop mondvoorraad was en daar door vreesde, dat hijl wellicht voor zijn goede centen in een hotel van de plaats, waar hij zijn moest en een dag minstens moest vertoeven, geen eten zou kunnen koopen, besloot hij in zijn reisvalies een paar van de bekende bussen sportconser ven mee te nemen. Biji de Duitsche wacht gekomen en zich van geen kwaad bewust, toonde hij zijn passen. Alles „richtig". Maar hij werd toch aan een streng onderzoek onderworpen en van top tot teen gevisiteerd. Niets verdachts werd op hem bevonden. Maar daar kwam zijn valiesje aan de beurt. Nauwelijks had de Feldwebel de bus sen ontdekt of zijp gelaat betrok en nam een gevaarlijke plooi aan. Hij comman deerde onzen Hagenaar twee passen en nogmaals twee passen achterwaarts te doen, waaraan deze onmiddellijk gevolg gaf, wel wetend, dat de Duitsehers niet met zich laten sollen. Toen werden door den Feldwebel een paar militairen gerequireerd en uit het fluisterend gesprek, dat door die Duit sehers werd gevoerd, ving de Hagenaar zooveel op, dat ze het hadden over bommen, terwijl de Feldwebel daarbij zeer gewichtige blikken wierp op het valies, dat hij den soldaten aanwees. Daar de Hagenaar herhaaldelijk op zeer verdachte wijze door het drie paar oogen der militairen van top- tot teen werd opgenomen, oogen, die nu juist niet al te vriendelijk meer keken, begon hij het wel «enigszins benauwd te krij gen en hij' dacht reeds aan een kogel. Hij begreep echter nog niet juist, waar het over ging. Heel voorzichtig werden de bussen uit het valies genomen en van alle kanten bekeken. Het Hollandsch, dat er op stond was den Duitscher te -geleerd en met de grootste omzichtigheid werden de blik ken op een afstand in het .gras gelegd. Toen kwam de Hagenaar aan de beurt. De Feldwebel, geassisteerd door de beide militairen, onderwierp hem aan een scherp verhoor, waarvan vooral1 de verdachte bus sen het onderwerp vormden. Al spoedig bemerkte hij-, dat men ze inderdaad be schouwde ais gevaarlijke projectielen. De verklaring, die hij omtrent de bus sen gaf, stemde de Duitsehers niet tot gerustheid en de Hagenaar had de proef op de som te leveren, of hetgeen hij sprak wel overeenkomstig de waarheid was. Met de revolver in de hand gelastte hem do Feldwebel een der blikken klaar te maken op de wijze, zooals hij er de ver klaring van gegeven had. Zeer op zijtn gemak, ondanks het hem dreigende wapen, begon onze zegbman de proeven van zijn kookkunst af te leg gen. Met -den sleutel, die bij de blikken hoorde, stak hij de drie gaatjes in den bodem en zette het ding toen op zijn kop. Weldra begon het water op de on- gehluschite fcalk te werken en na een kwartiertje was het maal klaar en ver toonde hij het den militairen. Maar daar mee waren ze nog niet tevreden en hem werd gelast er van te eten. Kippenregout bevatte de bus en de Hagenaar nam er een smakelijken kop van. Toen stak de Feldwebel zijin revolver weg en naim er ook een hap van Hm, Hm, dass schmeckt. En smullend en smakkend met de lippen, peuzelde hij de heele bus leeg. Maar het kon wel een truc zijn van den Hollander en de tweede bus kon wel een echte bom zijn. „Donnerwetter, im Kriegszeit kann man nichts vertrauen." Ook de tweede bus moest het lot van de vorige ondergaan, en weldra stond het tweede maal, thans zuurkool, spek en worst, te pruttelen. Ook hiervan mocht de Hagenaar een hapje proeven en toen kwamen de twee kameraden van den Feldwebel aan de beurt. De eerste nam een flinke vork vol en bracht ze gretig naar zijn mond. „Ha, Michel," zeide hij tot zijn kame raad, „das ist Sauerkraut mit Schweine- fleisch." En meesmuilend reikte hij zijn kameraad de vork over. Beurtelings (na men de beide landstormmannen de vork ter hand en maakten de bus heelemaal soldaat. „Ju-nge, Junge, das sind gnte Bomben," lachte het drietal, en het valies werd nogmaals aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, of er misschien nog meer van die gevaarlijke projectielen in ge borgen zaten. „Nichts mehr," was het teleurstellend bescheid. Zeer vriendelijk maakten de Duitsehers hun excuus, dat ze „ein so guten Hollan der so verdachtigt hatten." De vriendelijkheid was echter niet we- derkeerig, want onze Hagenaar had zijn smakelijken voorraad met leede oogen naar de Duitsche magen zien verhuizen. „Ik had er op dat oogenblik zooveel spijt van als haren op mijn hoofd," be sloot hijl, „dat ik niet in plaats van zoo'n fijne bussen sporteonserven een traditio- neelen Haagschen houten ham had mee genomen op reis. Mijn vrouw had den onze thuis nog pas zoo prachtig op nieuw laten opknappen door den verver." Kepelle. Gisteravond vergaderde de „Kapelsche groentenvereeniging". Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging nogal gunstig gewerkt had in 1914. Het ledental is steeds stij gende. Herkozen tot bestuursleden werden dhrn. M. de Jager en P. Staal. Den Haaj De chef van den marine staf deelt mede, dat de luchtschepen die boven onze noordelijke eilanden zijn ge zien, niet boven Nederland dreven, maar boven de zee. j Den Haag. Z. K. Hoogheid de Prins bezocht heden den opperbevelhebber van de land- en zeemacht om hem te oondo- leeren met het verlies dat de marine leed door het ongeluk bij, Breskens. Den Haag. Vanwege den chef van de marinestaf wordt medegedeeld dat het ongeluk op de Westerschelde niet is ver oorzaakt door drijvende mijnen, maar dat de ontploffing geschiedde toen de mijnen legger bezig was met de periodieke ver wisseling onder de eigen mij'nversperring. Den Haag. Het gerechtshof veroor deelde J. J. Hagen, alias dokter Rhé- tau wegens het uitoefenen van z.g. des kundige praktijken tot 3 jaar gevangenis straf met aftrek van preventief. Casfrlcum. Hedennacht kwam om streeks half drie uit zee een vliegtuig hier over. Later werd er een, waarschijn lijk hetzelfde, te Purmerend gezien. Het verdween in de richting Edam. Sneek. Hedennacht om half een ver scheen een Zeppelin "boven de stad en bleef een half uur kruisen. Daarna ver dween het in noordelijke richting. ZUrlch. In het westen en noorden van Zwitserland zijn Maandagnacht te vijf mi nuten over half twaalf 2 hevige aard schokken gevoeld. Er is geen schade ver oorzaakt. 20 Januari, 5 uur 's namiddags. Berlijn. In de streek tussehen de knst en de Lcije hebben slechts antilfcriege» vechten plaats gehad. Bij Notre Dame de Lorette werd den vijand een 200 M. lange loopgraaf ontnomen. Hierbij wer den 2 machinegeweren buitgemaakt en raakten eenige vijanden krijgsgevangen. In de Argonnen werden eenige vijander lijke loopgraven veroverd. Op ééne plaats bedroeg de terreinwinst in de laatste da gen 500 M. Ten noorden van Sennhei-m ging onze aanval goed vooruit. Te Hirsehstein wend de hoogte door ons genomen; 2 officieren en 40 Alpen jagers werden door ons 'gevangen geno men. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 uur). Er valt niets bijzon ders te vermelden. Petersburg. (Officieel). Op 17 en 18 Januari leverden onze troepen slechts klei ne gevechten op den rechteroever Van den beneden Weichsel. Om het dorp Konopha hadden belangrijke gevechten piaals. De vijandelijke artillerie werd tot zw.ij- gen gebracht, evenals bij Viesjograd, waar zij onze positie bestookte. Bij Redzanovo moest de vijand met zware verliezen terugtrekken. Op 18 Ja nuari heeft de vijand het dorp Vithorice en onze stelling op den linker Soera-oever beschoten. Londen. Hedenmorgen is te Kingslynn nog een iijk gevonden van een vrouw als slachtoffer van de Duitsche Zeppe linraid. Londen. -Officieel wordt de schatte, te Yarmouth door den Ze-ppelin aangericht, geschat op 50 pond (f600). Daar zijn 2 personen gedood en 2 te Kingslynn. Keulen. De „Secoio-" meldt, dat de Russische generaal Bakounin in Boek-o wina is gesneuveld. 4de klasse, 1ste lijst. Trekking 18 .Tan. f 5000: 7940 f 1000: 14078 f 400: 7824 20567 f 200: 12181 18670 f 100: 2262 3513 7620 11046 11117 f 65: 329 1387 1767 1768 3009 3047 3082 3119 5647 9440 17030 19010 20886 20694 20709 20711 20714 4de klasse, 2de lijst. Trekking 19 Jan. f25000: 14378 f 1500: 10409 12859 f 1000: 8931 20195 f 400: 9333 9439 f onn- 1Q139 f 10016024 18000 19526 f 65: 328 1384 1771 3093 3100 3103 3104 5605 5696 9465 17018 20717 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kap. te Werferslioef den Weleerw. heer A. Slijkerman; tot kap. te Lutjebroek den Weleerw. lieer L. J. C. Spoorman; tot kap. te Lange- raar den Weleerw. heer B. C. v. d. Berg tot kapelaan te Maassluis den Weleerw. heer W. J. Warmenhoven, die assistent was te Quintsheul; en tot assistent te Noordwijkerhout den Weleerw. heer J. A. Voorham, die assistent was teHelle- voetsluis. Pastoor J. A. van Leeuwen. De zeereerw. heer J. A v. Leeuwen, rustend pastoor van Castricum, thans ver toevend in de St. Joannes de Deo-stichting te Haarlem, is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Pastoor Van Ginkel. Te Velsen (Driehuisen) is ov< rieden de zeereerw. heer S. H. van Ginkel, ge. durende bijna 24 jaren pastoor alhier. Voor den Vrede. Op verlangen van Z. H. den Paus zullen den '7en Februari in alle kathedralen en kerken van Europa en in andere wereld- deelen op 21 Maart bijzondere gebeden gestort worden voor den vrede. Te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen in de Wis- en Natuur kunde de heer A. M. P. Rocholl van Vlissingen. Sluis. Dhr. L. Jame-i is herbenoemd tot schoolopziener in het arrondissement Vlissingen. Kantongerecht te Middelburg. Boor het kantongerecht te Middelburg zijn. veroordeeld wegens overtr. der jacht wet: P. H. K., Koudekerke, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h.; verb, f20 s. 4 d. pa!., E. W. F. A. de P., heiden Kou dekerke, ieder f5 b. s. 3 d. h. voor no. 2 en 2 w.t. voor no. 1; overtr. leer plichtwet D'. van 11., Arnemuiden f5 b. s. 3 d. h.; overtr. art. 426 Swb.M. van D„ Vlissingen, fö h. s. 3 d. h.; een straat in verboden richting berijden: J. de W., Middelburg, f0.50 I». s. 1 d. h.; overtr. art. 431 Swb.P. C. G., Oost Indië, f3 b. s. 3 d. h.; overtr. tram wegreglement: A. D-., Vlissingen, 2 maal if 1 b. s. 2 maal 1 d. h.; op straat schreeu wen: L. H. Diz., W-estkapelle f3 b. s. 2 d. h.; een rijwiel berijden zonder stuurstang vast te houden: J. A. P. G., Middelburg, 1 b. s. 1 d. h.; op een rijwiel 2 perso nen vervoeren: A. van W:., Middelburg, fl b. s. 1 d. hv fietsen zonder lichtj C. D., Vrouwepolder, G. S., Zoutelande, W. J. Souburg, M. C. M., Vlissingen, P. den H., R. M., M. J. S., L. R., al len Middelburg, ieder f2 b. s. 2d. h.; fietsen zionder bel: A. B., Middelburg, f 1 b. s. 1 d. h.i; rijden met een wa gen zonder licht: B, J. A., Middelburg', 1' 1 b. s. 1 d. h.j E. P., J. van der M., beiden Vlissingen, M. van H., Mid delburg, allen f2 b. s. 2 d. h.j overtr. motor- en rijwielwet: F. C. van der H., Vlissingen, f3 b. s. 2 d. h.; dronken schap A. C., G. S., beiden Middelburg, f2 b. s. 2 d. h.; P. S., Vlissingen, B. G., Arnemuiden, ieder f2 b. s. 2 d. h.; S. d. H., O. Kapelle, f3 b. s. 3 d. li.; J. K., Vlissingen, L. H., W.estkapelle, ieder f5 h. s. 3 d. h.; Wi. v. d. G., Arnemuiden f 10 b. s. 3 d. h., A. R. M. H., hvr. van F. M. de M., J. van V., heiden te Vlissingen, ieder f 15 b. s. 3d. h.; J. G., G. van S., beiden Vlis singen, P. J. de K., Middelburg1, ieder 3 d. h., A. van 0., Vlissingen, 7 d. h., P. P. de IC., zwervend, 14 d. h. Bekrachtigd is het verstek-v'onnis ge wezen 27 Juni ca. J. de W,., Middelburg, wegens dronkenschap veroordeeld tot 3 d. h. en 1 jaar Rijkswerkinrichting; ont slagen van rechtsvervolging zijn.R. M. S., Middelburg, aangeklaagd wegens_ overtr. art. 435 bis. Swb. en J. M. Df., hvr. J. G. Bi., St. Laurens, aangeklaagd .we gens fietsen zonder licht; vrijgesproken: J. de IC., Koudekerke, aangeklaagd wegens fietsen zonder licht. (VI. Crt.) Van 19 en 20 Jan. GOES. Geboren: 18, Andreas, z. v. Al- binus Lockefeir en Marina Hendrika van den Boogaart; Johanna Francina Cor nelia, d. v. Eduard van Hoorn en Cornelia Dirkse. MIDDELBURG. Getrouwd: F. J. A. Stijgers, jm. 29 i. en C. Steketee, id. 35 j. Bevallen: M. E. Geulen, geb. Krans, z. Overleden: K. H. Olree, 77 j., wedn. van J. M. Allaard. Van 1619 Jan. VLISSINGEN. Bevallen: J. J. Kats, geb. Van den Ent, z.E. R. Vanhoutte, geb. De Rijcker, z.; C. J. Mearman, geb. Bos telaar, d.; J. J. Witte, geb. Baas, z.S. A. van der Hof, geb. Van Doorn, d.; J. M. J. de Jongen, geb. Danokaerts, d. Overleden: C. Boone, wed. van J. Schoolmeester, 78 j.; J. W. ICeersema- ker, 6 m., d.; J. C. O. Goosse-ns, 1 m., z.M. Pover, vrouw van A. Boon man, 68 j.; J. P. C. de Rooij, 3 m., z.; M. C. P. Pieters-e van Wijok, 9 d., d.; U. A. Nijland, wed. van H. J. de Zitter, 80 j.L. M. van Obergen, wed. van M. To-urnoij, 62 j. Abonnementsgeld voor 1915 in dank ontvangen van: J. A., A. P. 's Heeren- hoekP. Ch G.oesM R. W. Dinteloord H. de J. OudelandeJ. J. G. L. Vlis singen E. H. d. M. IJzendijke; P. J. N. BovenkerkS. L. v. D. O.-senisse. de Administratie. Correspondent Ossenisse. Uw bericht Varkens verzekering, kan, als hebbende den vorm eener adverten tie, niet in het redactioneel gedeelte der courant worden opgenomen. De Redaktie.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3